Drama Šakiuose baigėsi „Merestos“ pergale

07.03.2013

Ketvirtadienį (03.07) Šakių „Zanavykas” sužaidė pirmąsias NKL aštunfinalio rungtynes, kuriose po dramatiškos kovos 78:82 (21:19, 19:25, 14:16, 24:22) nusileido Pakruojo „Merestai” ir serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0:1.

Pirmasis kėlinys prasidėjo ir baigėsi įnirtinga kova. Paskutinę pirmojo ketvirčio minutę šakiečiai po Renaldo Simanavičiaus („Zanavykas“) taiklių baudų metimų išsiveržė 21:17, tačiau taiklus Manto Kadzevičiaus („Meresta“) dvitaškis besibaigiant ketvirčiui priartino svečius iki 21:19.

Antro kėlinio pradžioje po Igno Vaitkaus („Meresta“) nesportinės pražangos šeimininkų lyderis Edgaras Stanionis realizavo du baudos metimus, o Paulius Parachomikas pridėjo dar „du su bauda“ ir šakiečiai įgijo septynių taškų persvarą – 26:19. Tačiau tada svečiai perėme rungtynių iniciatyvą, o Benas Bagdonavičius („Meresta“) 17 rungtynių minutė taikliomis baudomis išlygino rungtynių rezultatą 35:35. Kėlinio pabaigoje svečiai iš Pakruojo spurtavo 2:6 bei išėjo ilsėtis turėdami nežymią persvarą 40:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje sėkmingiau žaidė šeimininkai. Sužaidus tris minutes po A. Pelšs taiklaus dvitaškio bei realizuoto baudos metimo skirtumas ištirpo iki vieno taško 45:46. Deje „Merestos“ krepšininkai persverti rezultato šeimininkams neleido, išsaugojo rungtynių iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo šešių taškų persvarą 54:60.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes Vilius Šumskis  („Zanavykas“) realizavęs du baudų metimus vėl sumažino skirtumą iki vieno taško 59:60. Pajutę pavojų svečiai atsakė spurtu 0:6, o šeimininkai atsilygino tuo pačiu ir pagaliau išlygino rezultatą 68:68. Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti šakiečiams, likusias minutes pakruojiečiai žaidė užtikrinčiau bei rezultatyviau bei iškovoję pergalę 78:82 aštunfinalio serijoje iki dviejų pergalių įsiveržė į priekį 0:1.

Šakių “Zanavykas” : E. Stanionis – 26 (7/12 dvit., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), V. Šumskis – 16 (6/7 dvit., 18 naud. bal.), A. Pelšs – 9.

Pakruojo “Meresta” : J. Jucikas – 21 (5/8 dit., 11/11 baud. met., 21 naud. bal.), T. Gaidamavičius –  17, L. Radavičius ir I. Vaitkus – po 11.

13 taškų deficitą ketvirtajame kėlinyje panaikinę „Mažeikiai“ įveikė "Šilutę"

07.03.2013

„Tai, ką komandos nuveikė per reguliarųjį sezoną visiškai nieko nereiškia“. Andrius Mikutis, kaip ir visa „Mažeikių“ komanda, įsitikino savo, dar prieš pirmąsias rungtynes pasakytais žodžiais. „Mažeikių“ klubas pirmose NKL aštuntfinalio serijos rungtynėse namuose 77:75(13:23, 15:20, 21:16, 28:16) paskutinėmis akimirkomis išplėšė pergalę iš „Šilutės“ komandos.

„Šilutė“ nuo pat pradžių pabėgo į priekį, o kol mažeikiškiai niekaip nerado būdų pelnyti taškus, svečiai didino savo pranašumą. Antrajame kėlinyje „Šilutė“ buvo susikrovusi net 16 taškų persvarą.

Po ilgosios pertraukos „Mažeikių“ žaidimas pagerėjo, tačiau „Šilutė“ į sėkmingas „Mažeikių“ atakas atsakydavo lygiai taip pat. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Marius Kasiulevičius smeigė tritaškį ir „Šilutė“ pirmavo 62:49. Likus žaisti apie 3 minutes „Šilutė“ dar turėjo 6 taškų persvarą, tačiau tuomet „Mažeikiai“ parodė, kad NKL reguliarųjį sezoną laimėjo ne be reikalo – šeimininkai smeigė tris tritaškius iš eilės bei pirmą kartą įsiveržė į priekį – 71:68. Likus žaisti 3 sekundes „Mažeikių“ persvara siekė 2 taškus, o pergalę „Šilutei“ galėjęs išplėšti Gyčio Pakalniškio metimas iš vidurio aikštės tikslo nepasiekė.

„Mažeikiai“: Osvaldas Mačernis 20, Eigirdas Žukauskas (7 atk. kam.) 15, Andrius Mikutis 14, Modestas Šidlauskas 8, Vytautas Pikalavičius (7 atk. kam.) ir Rokas Giedraitis po 7, Olegas Kojenetsas 4, Arvydas Gydra – 2.

„Šilutė“: Marius Kasiulevičius 21, Eivydas Mološčiakas 18, Evaldas Šaulys 15, Gytis Pakalniškis (8 atk. kam.) – 10.

Antrosios serijos rungtynės šeštadienį vyks Šilutėje.

„Statyba“ užtikrintai įveikė „Š. Marčiulionio KA-Twomeną“

07.03.2013

Pergalę NKL aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse iškovojo Vilniaus „Statyba“, žiūrovų perpildytoje namų salėje 98:64 įveikusi „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ ekipą. Serijoje iki dviejų pergalių juodai-balti išsiveržė 1:0.

Susitikimo pradžioje vyko kova taškas į tašką. Penktą pirmojo kėlinio minutę švieslentėje degė lygus rezultatas 11:11, tačiau labau užsidegę „Statybos“ krepšininkai laimėjo kelias mikro dvikovas ir šovė į priekį 24:16.

Antrajame ketvirtyje „marčiulioniukai“ šeimininkams per daug nutolti neleido. Skirtumas tarp komandų svyravo nuo 8 iki 11 taškų. Komandos išėjo ilsėtis „Statybai“ pirmaujant 44:33.

Po didžiosios pertraukos NKL vicečempionai vėl sužaidė sėkmingą atkarpą. Šį kartą šeimininkai spurtavo 14:0 (58:35) ir sudėjo visus taškus ant „i“. Per likusias 16 minučių Tomo Purlio auklėtiniams atsitiesti nepavyko.

Šeimininkams pergalę garantavo geresnė kova dėl atšokusio kamuolio (37 prieš 34), geresnis pataikymas iš visų pozicijų (dvit. 61 proc. prieš 47 proc., trit. 36 proc. prieš 34 proc., baudos 75 proc. prieš 46 proc.). „Statybos“ krepšininkai trigubai mažiau klydo nei svečiai (8 kld. prieš 23 kld.) ir atliko beveik dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (21 prieš 12). „Staybos“ komanda surinko net 123 naudingumo balus, kai akademikai sukrapštė vos 53.

Nugalėtojams 24 taškus (11/14 dvitaškiai) įmetė Karolis Brusokas, 17 – Ovidijus Varanauskas (7 rez. perd.), 14 – Vitalijus Lukša, 12 – Darius Tarvydas (7 atk. kam.), 11 surinko Tadas Rinkūnas.

Pralaimėjusiems Remigijus Sugintas pelnė 20 taškų (5 atk. kam.), Marius Pociukonis – 10 (3/13 metimai, 7 kld.), Tomas Rakauskas ir Osvaldas Olisevičius (6 min.) pridėjo po 7 taškus.

Krepšinio ekspertai: NKL turi savo „kovo beprotybę“

07.03.2013

Šiandien (03.07) prasideda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų rungtynių etapas. Etapas, kurį krepšinio ekspertai intrigos prasme drįsta lygina su NCAA „kovo beprotybe“. Mintimis ir prognozėmis apie prasidedantį antrąjį NKL sezono etapą sutiko pasidalinti praėjusiais metais su Kauno „LKKA-Atletu“ NKL čempionu tapęs treneris Edas Nickus, Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) direktorius Andrius Čerškus bei krepšinio agentas Mantas Ignatavičius.

NKL - nenuspėjama lyga

E. Nickus, A. Čerškus ir M. Ignatavičius vienbalsiai pasisakė – visos rungtynės bus įdomios, intriguojančios ir netikėtos. Jie patvirtino NKL tiesą – niekada negali žinoti, kas laimės, nes visų komandų jėgos apylygės.

„Komandos, kurios sezono pradžioje buvo įvardintos kaip favoritės, neretai pralaimi čempionatą. Tad tiems, kurie buvo laikomi favoritais, belieka palinkėti sėkmės“ – sako E. Nickus.

„NKL – nieko naujo. Visos komandos labai panašaus pajėgumo. Vienos nesėkmingai sužaistos rungtynės gali lemti visos serijos rezultatą,“- svarsto M. Ignatavičius.

„SKM“ direktoriaus A. Čerškaus manymu, dauguma NKL atkrintamųjų rungtynių dėl neprognozuojamos baigties bus įdomesnės nei LKL kovos. „Manau, kad bus labai įdomios atkrintamosios varžybos, gal net įdomesnės nei LKL. Žinoma, išskyrus pusfinalį, kuriame susitiks „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“. Turėtų būti įdomu, nes komandų jėgos pakankamai lygios. Pavyzdžiui, tarp Joniškio „Delikateso“ ir Jonavos „Triobet“ turėtų būti gan įtempta kova.

Apie aštuntfinalio favoritus

Krepšinio žinovai NKL favoritais įvardijo Alytaus „Dzūkijos“ bei Mažeikių „Mažeikių“ komandas. Pašnekovai išskyrė dar keturias komandas, kurios, jų nuomone, tikrai išeis į kitą NKL etapą – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Vilniaus „Statyba“, „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“ bei Šakių „Zanavykas.

„Visos NKL komandos, kurios pateko į atkrintamųjų varžybų etapą, vertos laimėti. Pavyzdžiui, Plungės „Olimpas“, Šakių „Zanavykas“. Net tos, kurios buvo žemesnėse turnyrinės lentelės pozicijose, turi tam tikrų tikslų, pavyzdžiui, Vilniaus klubai – „Statyba“ ir „Š. Marčiulionio KA -Twomenas“. Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ surinkta iš patyrusių žaidėjų ir jau turi tradicijas.

Visos NKL komandos yra ambicingos, gero lygio, žaidžiančios NKL ne vienerius metus, todėl prognozuoti, kas bus čempionais galima, tačiau netikėtumų visada gali būti,“- NKL internetinei svetainei sakė E. Nickus.

M. Ignatavičiaus manymu, nei viena komanda neturėtų norėti susitikti su „Š. Marčiulionio KA-Twomenu“, nes pagal sudėtį ši ekipa niekuo nenusileidžia lyderiams. Buvęs krepšininkas šviesią ateitį prognozuoja ir Jonavos „Triobet“ komandai.

Reguliaraus sezono lyderių trijulė turėtų nesunkiai įveikti pirmąjį etapą. Tai Mažeikių „Mažeikiai“, Alytaus „Dzūkija“ ir Plungės „Olimpas“. Ši komanda taip pat šiemet atrodo galingai.

Apie tuos, kuriems bus labai sunku

SKM direktorius A. Čerškus NKL atkrintamųjų autsaideriais vadina Šilutės „Šilutę“ ir Molėtų „Ežerūną-Karį“. Pasak jo, šios ekipos šiemet atrodo silpnai ir yra tik labai maža tikimybė, kad jų žaidimas pasikeis atrinkamųjų varžybų metu. Tiesa, krepšinio agentas M. Ignatavičius spėja, jog „Šilutė“ yra pajėgi serijoje bent kartą nugalėti Mažeikių „Mažeikius“.

Labiausiai intriguojanti kova

M. Ignatavičius ir A. Čerškus labiausiai laukia Vilniaus derbio, kuriame susitiks „Statyba“ ir „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“. „Susirems pinigai prieš jaunystę. Bus labai įdomu, kas vis dėlto nugalės – ar žvaigždynas, ar didelis noras laimėti ir praėjusiais metais sukaupta „Statybos“ patirtis. Ši dvikova bus viena atkakliausių“ – sako A. Čerškus. M. Ignatavičius „marčiulioniukams“ prognozuoja pergalę 2:0. Kiti pašnekovai nuo tikslių prognozių susilaikė.

Apie NKL „kovo beprotybę“

Kai rungtyniauja daug ir lygių komandų – intriga garantuota. Jos NKL niekada netrūko. Atrodo, netrūks ir šiemet. JAV studentų lygoje atkrintamosios varžybos vadinamos „kovo beprotybe“. Kažkas panašaus laukia ir NKL komandų.

„Aš tikiuosi, kad Lietuvoje pirmą kartą užvirs tokia „beprotybė“ kaip ten už Atlanto – 16 komandų ir visų šansai yra lygūs. Bus labai įdomu,“- mano A. Čerškus.

„Tenka pripažinti, kad NKL ir NCAA lygų pajėgumo neišeitų sulyginti, bet intriga gali būti labai panaši. Tikimės gerų rungtynių,“- paantrino pats NCAA rungtyniavęs M. Ignatavičius.

„Pralaimėjusi komanda baigs sezoną. Tai supranta kiekvienas treneris. Tad tiek treneriai, tiek komandos sieks pratęsti savo sezoną,“- pokalbį užbaigė E. Nickus.

„Perlo-MRU” treneris E. Kučiauskas: „Atkrintamosios - galimybė reabilituotis po reguliaraus sezono”

05.03.2013

Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos vyriausiasis treneris Erikas Kučiauskas oficialiai klubo internetinei svetainei apibendrino reguliarųjį sezoną.

Jeigu reikėtų įrašyti pažymį dešimtbalėje sistemoje, strategas geriausiu atveju rašytų ketvertą. „Neatskleidėme savo pajėgumo“, – konstatavo tryliktą vietą užėmusios sostinės ekipos vairininkas E. Kučiauskas.

Tačiau atkrintamosios varžybos, kurias ketvirtadienį „Perlas-MRU“ išvykoje pradeda su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, yra visiškai kita istorija. Nuo aštuntfinalio visos

pergalės ir pralaimėjimai nebeturi prasmės. Toliau žengs tie, kurie laimės dvejas rungtynes.

Pasak vilniečių trenerio, nors liko antroje lentelės pusėje, „Perlo-MRU“ krepšininkai sieks reabilituotis ir sekti kitos Vilniaus komandos praėjusį sezoną pademonstruotu pavyzdžiu.

Kaip vertinate pasirodymą reguliariajame sezone?

Jausmas – dvejopas. Vadovai mums buvo iškėlę visai kitokius tikslus – patekti į aštuntuką. Bet išėjo taip, kad jų neįvykdėme. Apibendrinant, buvo ir gerų rungtynių, bet manau, kad visą sezoną vyko savojo žaidimo paieškos. Prieš sezoną manėme, kad stipriausia mūsų pusė – atakuojančių gynėjų ir lengvųjų puolėjų grandys. Tačiau sezonas parodė, kad galingiausia mūsų pusė – aukštaūgiai. Mantas Virbalas su Antanu Udru beveik visą sezoną ištempė komandą. Ir, ačiū Dievui, tai sugebėjo tai padaryti be traumų.

Įžaidėjo pozicijoje turėjome Žydrūną Kelį. Jis – aukšto lygio žaidėjas, bet mums pritrūko jo stabilumo. Su Žydrūnu rungtyniavome kaip amerikietiškuose kalneliuose. Nusprendėme jį pakeisti. Labai gerai į žaidimą įsiklijavo Dovis Bičkauskis. Jis turėjo būti dvyliktas žmogus, bet laikui bėgant Dovis beveik išsikovojo vietą starto penkete. O vėliau atsirado ir Keyronas Sheardas.

Manau, kad dabar esame susibalansavę visose pozicijose. Tik dabar dar šlubuoja atakuojantys gynėjai ir lengvieji puolėjai, bet šiose pozicijose rungtyniauja patyrę krepšininkai, todėl aš jais tikiu. Esame susikomplektavę taip, kaip, mano akimis, galėjome pradėti šį sezoną. Tuomet vaizdas būtų visai kitoks. Bet, žinoma, belieka tik spėlioti.

O ko komandai pritrūko, kad rezultatai būtų geresni?

Jeigu komanda neranda savo žaidimo viso sezono metu ir dar darai pakeitimus, sezono pabaigoje vis tiek ateina bendras supratimas bei žaidėjų tarpusavio ryšys. Nuo praėjusio sezono komandoje buvo likę 3–4 žaidėjai, o lipdyti viską iš naujo reikia laiko. Kaip žinome, laiko trūksta. Jeigu dabartinę sudėtį pavyktų išlaikyti kitam sezonui, rezultatai būtų kur kas geresni.

Apibendrinus, dešimtbalėje sistemoje rašyčiau arba stiprų trejetą, arba silpną ketvertą. Šį sezoną nesugebėjome laimėti dvejų rungtynių iš eilės per tą patį savaitgalį. Tai rodo, kad galbūt nebuvome tinkamai pasiruošę fiziškai. Jeigu būtume laimėję bent 4 kartus iš eilės, atsirastų nugalėtojų mentalitetas ir pasitikėjimas viskuo – savimi, komandos draugais, treneriais. Būtent tai pademonstravo „Mažeikiai“. Atrodo, kad jie neturi nieko įspūdingo, bet visą sezoną žaidė stabiliai gerą krepšinį ir pelnytai užėmė pirmą vietą.

Prasideda atkrintamosios varžybs. Viduje nebaisu, kad sezonas gali baigtis per kelias dienas?

Nebėra jokių baimių. Reikia išeiti ir žaisti. Viskas sprendžiasi iš 2–3 rungtynių, kuriose turi atiduoti visą dūšią. Tai – žiauriausias etapas. Praėjusį sezoną Vilniaus „Statyba“ įrodė, kad reguliariajame sezone pralaiminti komanda gali daug pasiekti – buvusi antroje lentelės pusėje, tapo vicečempione. O kita komanda, kuri užtikrintai žaidė reguliariajame sezone, iškrito pirmame atkrintamųjų etape ir baigė sezoną. Atkrintamosios yra toks dalykas, kai kiekviena klaida, pramestas metimas, perimtas kamuolys gali lemti galutinį rezultatą. Būtina koncentracija, ką dabar ir akcentuojame.

Su žaidėjais susitarėme, kad nepriekaištausime, kas įvyko sezono metu. Kaip buvo, taip. Visą energiją stengsimės nukreipti į žaidimą, o ne kaltų ieškojimą. Tai pašaliniai dalykai, kurie išmuša iš vėžių. Turime susikoncentruoti rungtynėms su „Sūduva-Mantinga“.

Labai gerai, kad visi žaidėjai sveiki. Į žaidimą įsitraukia ir Tadas Padegimas. Manau, kad 6–7 krepšininkai tokioje serijoje komandos nepatemptų – reikia galvoti apie didesnę rotaciją. Bent jau pirmoje mačo pusėje, taip išsaugant daugiau jėgų antrajai.

Atkrintamosiose galioja labai paprastos taisyklės – kas laimi, eina toliau. O niekas anksčiau baigti sezono nenori. Beje, atkrintamosios yra gera galimybė reabilituotis prieš sirgalius ir vadovus dėl reguliariojo sezono. Tai mūsų, trenerių, ir visos komandos šansas įrodyti, kad sezono metu vyko paieškos, o dabar pasiekėme optimalią formą.

Išrinkite geriausią NKL šokėjų grupę, kuri šoks NKL finaliniame ketverte

04.03.2013

Balandžio 13-14 dienomis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandos išsiaiškins, kuri yra stipriausia ir įgis teisę rungtyniauti LKL. Gerokai anksčiau NKL fanai, portalo SportIN.lt lankytojai, Kauno „Žalgirio“ šokėjos bei NKL atstovai išrinks geriausią lygos šokėjų grupę. Ja finalinio ketverto rungtynių žiūrovai grožėsis minutės pertraukėlių metu.

Pirmą kartą lygos istorijoje rengiamuose rinkimuose nugalėjusiai šokėjų grupei be teisės šokti finaliniame ketverte dar atiteks pagrindinio konkurso rėmėjo

mineralinio vandens „Hermis“ dovanotas aprangų komplektas bei treniruotė su „Žalgirio“ šokėjomis.