„Palangoje“ rungtyniaus du legionieriai iš JAV

11.10.2013

Sužaidusi dvejas rungtynes, Palangos „Palanga” stiprina sudėtį. Komandą papildė du legionieriai iš JAV – Jermaine Love ir David McKinnie. Krepšininkai į Lietuvą atvyko trečiadienį, jie NKL čempionate galės debiutuos jau šiandien.

24 metų 190 cm ūgio J. Love rungtyniavo NCAA, Ilinojaus universitete, Springfilde. Gynėjas apibūdinamas kaip itin atletiškas, šoklus, puikiai metantis iš po užtvarų ir gerai žaidžiantis du prieš du. 25 metų 185 cm ūgio D. McKinnie studijavo ir žaidė Lemoyne Owen koledže. Šis mažylis pasižymi kibia gynyba, greičiu ir aikštės matymu.

Tomas Lekūnas: „Tikiu, kad „Šilutė“ gali sukurti mažą stebuklą“

08.10.2013

Vasarą Lietuvos jaunimo rinktinę dėl režimo pažeidimų palikęs Tomas Lekūnas taiso reputaciją. Blogiukas sportavo visą vasarą, šiuo metu apšyla kojas naujoje startinio penketo žaidėjo rolėje ir koncentruojasi tik į krepšinį. Pirmuose naujojo NKL sezono mačuose puolėjas rinko po 19,5 taško, atkovojo po 6 atšokusius kamuolius ir komandos draugams atliko po 6,5 rezultatyvaus perdavimo bei buvo pripažintas geriausiu savaitės krepšininku.

- Tomai, tapai naudingiausiu pirmos 2013-2014 metų NKL sezono savaitės žaidėju. Jauteisi pranašesnis už kitus žaidėjus?

- Nelaukiau šio pripažinimo, tiesiog dirbu kryptingai ir rezultatas ateina savaime. Pranašumo nejaučiau, komanda dirba ties manimi, o aš bandau viską realizuoti ir įjungti į žaidimą komandos draugus.

- Pelnei daug taškų, atkovojai daug kamuolių ir per dvejas rungtynes atlikai net 13 rezultatyvių perdavimų. Nuo kada Tomas Lekūnas perduoda kamuolį komandos draugams po 6,5 karto per rungtynes, t.y. dažniau nei įžaidėjai?

- Treneris leidžia pažaisti visose pozicijose, dėl to taip ir išeina. Gaunu daug žaidimo laiko, turim gerus snaiperius, kurie po mano perdavimų viską pataiko.

- Vasarą viešai pasižadėjai, kad sunkiai treniruosiesi. Darbas atsiperka ir duoda vaisių?

- Žadėjau ir, manau, einu tinkama linkme. Su manimi pradėjo dirbti keli žmonės, todėl apvilti jų bei komandos draugų aš nenorėčiau. Jie man padeda sėkmingai žaisti bei rodyti rezultatus.

- Po įvykių vasarą Lietuvos rinktinėje daugelis tave nurašė. Ar turi ką pasakyti tiems „kritikams“?

- Aš neturiu teisės būti teisėju. Jei jie mane nurašė, čia jau jų bėdos. Aš turiu šeimą, kuri mane palaiko, tai mane stumia į priekį. Tikiu, kad vieną dieną pateisinsiu jų lūkesčius. Be šeimos yra dar keli žmonės, kuriems turiu atsidėkoti, o geriausia padėka bus jei rodysiu gerus rezultatus aikštelėje.

- Kodėl kita karjeros stotele pasirinkai „Šilutę“?

- Dėl trenerio. Vasarą dirbau su treneriu Arvydu Straupiu. Man patiko jo ambicijos. Sutapo mūsų požiūris į krepšinį. Todėl aš „Šilutėje“, o ne kitame klube.

- Šeštadienį žaidei prieš Nacionalinės krepšinio lygos čempionus „Mažeikius“. Kaip vertini juos? Ar tai ta pati čempioniška komanda kaip ir praėjusiais metais?

- „Mažeikius“ vertinu teigiamai. Tai gerai sukomplektuota komanda. Kai žaidėme prieš juos, jautėsi tas čempioniškas mentalitetas, ramumas. Dar vienas jų koziris - puikus treneris Aloyzas Rudys. Kuo jie skiriasi nuo pernykštės komandos? Šį sezoną „Mažeikiai“ žaidžia brandesnį krepšinį, nebėra neapgalvotų sprendimų, nėra, kad „bėga, meta“, tiesiog ramiai „suvalgo“ varžovą (juokiasi).

- Kokios paties ambicijos šiais metais? Kokie komandos tikslai?

- Ambicijos ir noras yra didžiulis. Išeiname į aikštę ir atiduodame viską. Bet esame jauna komanda, tad kartais „karštos galvos" pakiša koją. Nemėgstu prognozuoti, bet tikiu, kad mes galime sukurti mažą stebuklą.

- Kaip apibūdintum „Šilutės“ trenerį Arvydą Straupį? Jis švelnesnis nei Tomas Pačėsas?

- Treneris Arvydas yra be galo reiklus žmogus ,tokio ambicingo trenerio dar nesu sutikęs. Nemanau, kad mūsų treneris švelnesnis nei Tomas , bet to jaunai komandai ir reikia .

- Su kuriuo „Šilutės“ žaidėju labiausiai sutari bei praleidi daugiausiai laiko?

- Su visais daugiau ar mažiau sutariu. Galbūt daugiausiai laiko praleidžiu su Eividu Mološčiaku, nes kartu gyvename , bet puikiai sutariu ir su mūsų snaiperiu Deividu Pukiu (juokiasi).

- Ką veiki Šilutėje laisvo laiko metu?

- Laisvalaikį leidžiu namie žiūrėdamas filmus, pietus ir vakarienę valgau kavinėje. Treneris veda puikias treniruotes, po kurių nelabai būną jėgų apžiūrėti miestą ar planuoti susitikimus su pažįstamais žmonėmis.

- Žinutę apie tave, tapusį naudingiausi NKL savaitės krepšininku, facebook‘e palaikino ne viena gražuolė iš Šilutės. Gal kuri iš jų jau pavergė tavo širdį?

- Kol kas ne. Nes savo visą laiką atiduodu sportui bei bendravimui su komandos draugais.

                                                                                                                              Autorius: Motiejus Baublys

Dainius Miliūnas: norėčiau, kad namų rungtynėse salė būtų pilna žiūrovų

07.10.2013

„Trakų“ krepšininkai dviem pergalėmis pradėjo NKL sezoną ir turėjo nudžiuginti vyriausiąjį trenerį Dainių Miliūną. Tiesa, strategas liko nepatenkintas auklėtinių nusiteikimu Palangoje, bet tikisi, kad komanda pasimokė iš klaidų.

„Smagu sezoną pradėti pergalingai. Ypač, kai esame debiutantai. Penktadienį žaidėme gan neblogai. Aišku, jaudulys truputį paveikė žaidėjus, bet vėliau jis pranyko.

Smagu, kad atsitiesėme po nesėkmingos pradžios ir vyrai parodė charakterį. Manyčiau, pademonstravome akiai malonų krepšinį.

Bet rungtynės Palangoje kėlė nerimą. Nugalėjome stiprų varžovą, todėl bijojau, kad žaidėjai gali atsipalaiduoti. Deja, tai pasitvirtino – nepavyko nuteikti žaidėjų. O kai žaidėjai atvažiuoja atsipalaidavę, niekas nepadeda – nei žaidėjų rotacija, nei šaukimas. Gerai, kad pavyko išsikapstyti. Bet jei žaidėjai skirstys varžovus, greitai nudegsime“, – oficialiai klubo internetinei svetainei sakė D. Miliūnas.

– Po sėkmingo starto ir įveiktų čempionų komanda nepervertins savęs?

– Nemanau. Manau, kad žaidėjai padarė išvadas. Tiesa, tikėjausi, kad pasimokėme iš draugiškų, bet klydau. Dabar vėl turėsime pokalbį. Jei komanda toliau skirstys varžovus, gan greitai nudegsime. Nudegimas juos paveiktų, bet būtų gerai to išvengti.

– Koks žaidimo aspektas jus kol kas labiausiai džiugina?

– Penktadienį patiko žaidėjų kovingumas. Komanda buvo kaip kumštis – tiek aikštėje, tiek ant suolo. Jautėsi, kad esame komanda. Buvo malonu žiūrėti, kai krepšininkai vienas kitam padeda ir žaisdami jaučia malonumą. Palangoje to nebuvo. Pergalė tenkina, bet žaidimas, lyginant su maču su „Mažeikiais“, buvo kaip diena ir naktis. Viskas dėl atsipalaidavimo. Tikiuosi, čia jiems buvo pamoka. Per pusę dienos komanda negali taip pasikeisti.

– Ar pergalė prieš „Mažeikius“ nustebino jus patį?

– Tai nebuvo staigmena. Buvau matęs savo žaidėjus tokius kovingus, nes turėjome gerų ikisezoninių rungtynių. Tą vaizdą jau buvau regėjęs. Bet tokį vaizdą reikia rodyti kiekviename mače, o ne kas trečias ar penktas rungtynes.

– Abu mačus komanda pradėjo duobėmis. Kodėl?

– Su „Mažeikiais“ koją pakišo jaudulys. Bet smagu, kad žaidėjai rado savyje valios ir atsitiesė. O Palangoje buvo atsipalaidavimas.

– Klaidos (25 – su „Palanga“, 23 – su „Mažeikiais“) – taip pat dėl jaudulio?

– Tos klaidos daugiau ne kiek žaidybinės, bet dėl meistriškumo stokos. Atiduodavome kamuolį po artimų perdavimų, tiesiog varžovams į rankas. Su „Mažeikiais“ tai labai matėsi. Palangoje dar prisidėjo ir atsipalaidavimas. Klaidų daug, bet stengsimės jas mažinti.

– Kodėl nežaidė Alvydas Žarskus ir Edgaras Pundzius, o Andrius Šležas ir Ignas Ryla pasirodė tik mače Palangoje?

– Alvydas su Edgaru traumuoti. Dėl Šležo ir Rylos, nesakau, kad jie yra atsarginiai ar kas, bet paprasčiausiai taip susiklostė situacija. Neradau, kaip juos panaudoti aikštėje.

– Ar mažiau žaidžiantys krepšininkai ateityje nepradės reikšti nepasitenkinimo?

– Kol kas to nepastebėjau. Žaidėjai visada jie turi būti pasiruošę. Prieš rungtynes nėra taip, kad žais vienas, o kitas ne. Starto penketą atskleidžiu tik prieš pat mačo pradžią. Be to, sunku duoti žaisti visiems.

– Kaip vertinate naujoko Ryčio Juknevičiaus žaidimą?

– Su „Mažeikiais“ vaizdo jis negadino. Jam išėjus į aikštę žaidimas tapo greitesnis. Manau, kuo toliau, tuo jis duos daugiau naudos.

– Koks jausmas buvo žaisti atidarymo rungtynes Trakuose?

– Norisi, kad namų rungtynėse salė būtų pilna. Mums reikia ir šešto žaidėjo. Tai labai padeda žaidėjams. Palaikymas prideda fizinių ir psichologinių savybių.

Geriausiu pirmosios NKL savaitės krepšininku pripažintas Tomas Lekūnas

07.10.2013

Praėjusį savaitgalį prasidėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos sezone buvo sužaisti du turai. Po pusmečio pertraukos be oficialių rungtynių krepšininkai vėl galėjo parodyti ką moka. Tarpsezonyje pagrindiniams komandų žaidėjams išvykus į LKL ar užsienio klubus, vietos pasireikšti atsirado naujiems lyderiams.

NKL tęsia tradiciją ir vėl renka geriausią savaitės krepšininką. Pirmosios 2013-2014 metų NKL čempionato savaitės geriausiu žaidėju pripažintas „Šilutės“ puolėjas Tomas Lekūnas. 20 metų 200 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas per dvejas rungtynes rinko vidutiniškai po 19,5 taško, atkovojo po 6 kamuolius, atliko po 6,5 rezultatyvaus

 perdavimo, perėmė po 1,5 kamuolio ir išprovokavo po 6,5 pražangos. Trečdalį visų savo komandos taškų rinkusio T. Lekūno vedama „Šilutė“ namuose 63:61 įveikė „Vilnių-MRU“, tačiau išvykoje 67:82 neatsilaikė prieš praėjusių metų NKL čempionus „Mažeikius“.

Rungtynėse su „Vilniumi-MRU“ T. Lekūnas pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas, perėmė 3 kamuolius, suklydo 7 kartus ir surinko 21 naudingumo balą.

Į „Mažeikių“ krepšį šilutiškis įmetė 21 tašką, atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas, padarė 6 klaidas ir surinko 22 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į geriausio savaitės krepšininko titulą buvo Marius Valukonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Evaldas Lengvinas (Plungės „Olimpas“), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), Nerijus Varnelis (Molėtų „Tiumenas-Ežerūnas“), Mindaugas Reminas („Mažeikiai“), Deividas Anužis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“) ir Osvaldas Olisevičius.

„Žalgirio“ dubleriai kovas NKL pradėjo įtikinama pergale

06.10.2013

Kauno „Žalgiris-2“ ekipa sužaidė pirmąsias rungtynes Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Praėjusių metų trečiosios vietos laimėtojai namuose priėmė Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ ekipą ir ją nugalėjo rezultatu 87:78.

Visų rungtynių metu įtikinamai pirmavę kauniečiai pabaigoje kiek atleido vadžias, tačiau sezoną atidarė pergale. Pasak „Žalgiris-2“ vyriausiojo trenerio Tomo Masiulio, psichologiškai jaunai komandai kiekviena pergalė labai svarbi ir, nepaisant slėgusios įtampos, komanda pademonstravo puikų puolimą.

„Jautėsi jaudulys, kai kuriems žaidėjams tai buvo pirmosios oficialios rungtynės vyrų krepšinyje, tad nepavyko išvengti prastesnių atkarpų. Labiausiai džiaugiuosi puikiai pradėtomis rungtynėmis ir tikrai produktyviu puolimu, kuris buvo pagrindinis faktorius, atvedęs mus į pergalę“, - rungtynes apibendrino vyriausiasis treneris.

Pirmąjį rungtynių kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu – 17:2. Puikiai iš vidutinio nuotolio atakavęs Donatas Tarolis tapo pagrindiniu galvos skausmu uostamiesčio ekipai. Luko Lekavičiaus ir D.Tarolio tandemas ir toliau didino pranašumą 23:9, o nelauktas aukštaūgio Nerijaus Barausko tolimas metimas su sirena puikiai atspindėjo pirmąjį kėlinį – 26:12.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi tik tolimais metimais – 29:18. Šeimininkų persvara pernelyg nedidėjo, tačiau arčiau savo priešininkų jie taip pat neprisileido – 37:30. Antroje kėlinio dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. „Žalgiris-2“ komanda užtikrintai saugojo įgytą pranašumą ir po dvidešimties žaidimo minučių atsargoje turėjo 11 taškų – 48:37.

Iškart po didžiosios pertraukos „Nafta-Universitetas“ krepšininkai sėkmingu žaidimu kiek privertė sunerimti kauniečius 50:44. Į tai L.Lekavičiaus ir Justo Tamulio vedini žalgiriečiai rado atsaką ir dar labiau nutolo 63:45. N.Barauskas dar kartą pademonstravo įgūdžius metant iš toli ir po trijų kėlinių šeimininkų persvara abejonių nekėlė – 72:55.

Lemiamo ketvirčio metu svečiai iš Klaipėdos vis bandė rungtynėse sugrąžinti intrigą, tačiau didesnės pirties Kauno ekipai neužkūrė ir T.Masiulio auklėtiniai sezoną antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje pradėjo pergale rezultatu 87:78.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 24, D.Tarolis 16 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), L.Lekavičius 15 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), N.Barauskas 14, A.Kojenetsas 14, R.Ulvydas 2, I.Fiodorovas 2, P.Valinskas 0, M.Varnas 0, M.Echodas 0, P.Mykolaitis 0, J.Klimavičius 0.

„Nafta-Universitetas“: V.Chodosovskis 17 (10 atk. kam.), D.Anužis 16 (6 rez. perd.), T.Maželis 14 (5 rez. perd.), D.Norkus 12.

„JAZZ-KTU“ krepšininkai „Olimpą“ paliko be pergalių

06.10.2013

Šeštadienį (10.05) Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkai Plungėje sužaidė antrąsias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2013-2014 metų sezono rungtynes. Rolando Urkio auklėtiniai 83:95 (23:27, 12:23, 27:25, 21:20) įveikė vietos „Olimpo” krepšininkus.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, tačiau jau antroje kėlinio pusėje svečiai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Mantvydo Stašelio vedini kauniečiai tęsė puikų žaidimą ir antrajame ketvirtyje. Leidę varžovams įmesti tik 12 taškų per kėlinį laikinosios sostinės krepšininkai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 15 taškų persvarą.

Nors trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius „Olimpo“ krepšininkai laimėjo (27:25 ir 21:20), tačiau pirmoje rungtynių pusėje įgytas pranašumas leido Kauno „JAZZ-KTU“ ekipai švęsti antrąją pergalę 95:83.

„Olimpas“: Evaldas Lengvinas 29 tšk., (9 atk. kam.), Dainius Vaitelis 24 tšk., 4 atk. kam., Elvinas Gintvainis 9 tšk.

„JAZZ-KTU“: Donatas Sabeckis 22 tšk., Mantvydas Stašelis 21 tšk., Paulius Petrilevičius 15 tšk., 13 atk. kam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports