Jonavos „Triobet“ treneris K. Naruševičius: „Stengsimės nustebinti ir šiemet”

13.09.2013

Jonavos „Triobet“ po vasaros atostogų grįžta į krepšinio aikštelę. Jau šį savaitgalį jonaviečiai dalyvaus draugiškame turnyre Kaune, kuriame susitiks su Kauno „JAZZ-KTU“, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komandomis.

Prieš sezono startą „Triobet“ vyriausiasis treneris Kęstutis Naruševičius teigė tikintis savo komanda, o sezono tikslai – vėl kovoti dėl aukščiausių vietų. Jsk.lt pasikalbėjo su K. Naruševičiumi apie pokyčius komandoje ir labai nudžiugo, kai išgirdo optimistiškai nusiteikusį trenerio balsą bei pažadą kitoms komandoms, kad su Jonavos ekipa turės skaitytis visos NKL komandos.

- Treneri, ar jau aiškus galutinis komandos dvyliktukas?

- Šiuo metu komandoje yra 14 krepšininkų. Dar nesame tikri, ar kažko atsisakysime, bet pagal sportinį principą turėtų atkristi du žaidėjai.

- Kokie pokyčiai per vasarą įvyko komandoje? Kas paliko klubą, kas atėjo?

- Liko dauguma pagrindinių žaidėjų: Vytautas Kružikas, Paulius Vaitiekūnas, Tadas Sebežiovas, Tomas Milinskas, Henrikas Vorotnikovas, Dainius Gulbinas, Ignas Daukšys bei Aurimas Urbonas. Komandą paliko Martynas Linkevičius, Artūras Lencevičius bei Tomas Virvičius.

Komandos naujokai, kurie šiuo metu treniruojasi kartu su „Triobet“, – sunkusis krašto puolėjas Karolis Šarukas bei lengvasis krašto puolėjas Lukas Grabauskas. Abu šie žaidėjai vasarą gynė Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinės garbę. Taip pat komandoje šiuo metu yra Arnas Zabarauskas, Nerijus Žilinskas, Rokas Verbickas bei pernai „Mažeikiuose“ rungtyniavęs Evaldas Aniulis.

- Martynas Linkevičius išvyko į Prienų „TonyBet“. Kas pakeis praėjusio sezono lyderį?

- Atskiri vaidmenys žaidėjams dar nėra numatyti. Tačiau manau, kad krepšininkai yra pakankamai motyvuoti, jog užpildytų šią spragą. Tikiu, kad visi įdės savo dalį ir kompensuos Martyno netektį. Tie žaidėjai, kurie pernai atliko labiau pagalbinius vaidmenis, šiame sezone turėtų būti vienais pagrindinių žaidėjų. M. Linkevičius atlikdavo daug darbo puolime ir tai galbūt neleido atsiskleisti kai kuriems kitiems krepšininkams, kurie dabar turės gerą šansą tai padaryti. Tikimės, kad pasveiks ir gerą formą įgaus Paulius Vaitiekūnas.

- Ar šioje pasirengimo stadijoje jau galima pamatyti būsimus komandos lyderius? Pirmais smuikais grieš naujokai ar tai darys komandos senbuviai?

- Kol kas atrodo, kad komandos pagrindą sudarys pernai klube buvę žaidėjai.

- Greičiausiai sekate vasaros krepšinio rinką. Kaip vertinate kitų NKL komandų pokyčius?

- Šiuo metu, dar neprasidėjus sezonui, atrodo, kad stiprias sudėtis surinko pernykščiai čempionai „Mažeikiai“, Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“, naujokai „KK Trakai“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ bei Šakių „Zanavykas“. Šios komandos, tiek žvelgiant į praėjusių metų rezultatus, tiek į jų veiksmus vasaros rinkoje, turėti būti tos, kurios kovos dėl aukščiausių pozicijų lygoje.

- Savaitgalį komanda Kaune dalyvaus draugiškame keturių NKL komandų turnyre, kuriame susigrums su Kauno „JAZZ-KTU“ bei jau jūsų minėtomis Molėtų ir Marijampolės komandomis. Ar komanda kovos dėl pergalių ar vis dėlto prioritetas bus teikiamas susižaidimui ir krepšininkų „apšaudymui“?

- Tikslas tikrai nebus rezultatas. Žaisime tam, kad susižaistume bei pamatytume, kaip atrodome šioje pasirengimo stadijoje. Taip pat kreipsime dėmesį į komandos naujokus, kaip jie atrodo ir kaip įsilieja į bendrą klubo paveikslą.

- Kiek iš viso draugiškų mačų planuojate sužaisti prieš sezoną?

- Žaisime trijuose turnyruose ir be jų surengsime dar keletą rungtynių. Taigi iš viso bus 10-11 pasirengimo mačų.

- Praėjusiame sezone komanda nukeliavo iki pat finalo ketverto. Kokie lūkesčiai puoselėjami šiemet?

- Kol neprasidėjo sezonas, jokie konkretūs tikslai nėra keliami. Tačiau komandos tikslai ir nusiteikimas nesikeičia nė viename sezone. Mes esame ambicingi, sieksime pačių aukščiausių vietų ir galiu pažadėti, kad „Triobet“ visoms komandoms stengsis atimti taškus. Tikimės vėl pretenduoti į apdovanojimus. Jau seniai visi žino, kad Jonava – tai staigmena. Stengsimės nustebinti ir šiemet. Po pirmųjų poros sezono mėnesių matysime, kaip atrodo komandos žaidimas ir tada kalbėsime apie konkrečius tikslus ir konkrečias vietas.

- Daugėja tiek LKL, tiek NKL komandų, kurios į savo gretas pasikviečia legionierius. Ar kalbant su komandos vadovais apie būsimą sudėtį, nekilo mintis apie krepšininką iš užsienio „Triobet“ klube?

- Nuolat gauname pasiūlymų pasikviesti ar amerikietį, ar krepšininką iš Europos šalies. Tačiau mes visada kalbame, kad Lietuva yra krepšinio šalis, todėl mes stengiamės puoselėti lietuviškumą ir auginti savo jaunimą.

NKL čempionai „Mažeikiai“ draugiškų rungtynių ciklą pradėjo pergalingai

13.09.2013

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai pergalingai pradėjo draugiškų rungtynių maratoną. Vos tris žaidėjus tarpsezonyje išsaugoję mažeikiškiai Latvijoje 87:77 įveikė debiutui aukščiausioje Latvijos krepšinio lygoje besiruošiančią „Saldus“ ekipą.

„Mažeikiams“ Darius Tarvydas pelnė 25 taškus, 12 pridėjo Vytautas Pikalavičius, po 10 - Ignas Vaitkus, Ignas Razutis ir Arvydas Gydra, 8 - Raimondas Petrauskas, 4 - Lukas Martinkus, 3 - Mindaugas Motuzas, po 2 - Gytis Pakalniškis ir Rokas Rakejevas, 1 - Mindaugas Reminas.


Penktadienį 17.30 valandą ekipos dar kartą jėgas išmėgins Mažeikiuose.

Kontrolinėse rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ nusileido Kėdainių „Nevėžiui“

12.09.2013

Ketvirtadienį (09.12) Marijampolėje draugiškose rungtynėse „Sūduvos-Mantingos" krepšininkai priėmė LKL komandą Kėdainių „Nevėžį“.

Rungtynės sėkmingiau pradėjo suvalkiečiai, kurie sužaidus 5 minutes pirmavo 14:9, tačiau tada iniciatyvą perėmė svečiai, laimėjo atkarpą 21:3 ir rezultatas tapo 17:30 svečių naudai. Panašus skirtumas išsilaikė iki didžiosios pertraukos - 37:54. Trečiajame kėlinyje „Sūduva – Mantinga“ surengė spurtą ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų (54:62). Vis dėlto aukštus tikslus LKL čempionate keliantis

 „Nevėžis“ persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos ir įveikė aikštės šeimininkus rezultatu 88:74 (17:26 20:28 19:18 18:16).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Gintaras Leonavičius, pelnęs 20 taškų. Vilmantas Dilys į marijampoliečių krepšį įmetė 16, Simas Buterlevičius – 13, Vidas Ginevičius – 12, Valdas Dabkus – 10, Arvydas Šikšnius – 9, Tyrone‘as Brazeltonas – 6, Gediminas Butkus – 2 taškus. Rolandas Jakštas taškų nepelnė, Šarūnas Kulevičius ir Povilas Butkevičius nerungtyniavo, o Darius Šilinskis nebuvo registruotas rungtynėms.

„Sūduvos-Mantingos“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Marius Valukonis. Puolėjo sąskaitoje – 17 taškų. 14 pridėjo Audrius Mineikis, 12 – po traumos sveikstantis Aurimas Birgelis, 11 – Paulius Knyza, 10 – Benas Bagdonavičius, 4 – Žilvinas Kuklierius, po 2 taškus į „Nevėžio“ krepšį įmetė Andrius Čižikas, Tautvydas Kliučinykas ir Paulius Gvazdaitis. Aurimas Damušis taškų nepelnė, o Povilas Šakinis ir Ignas Labutis nebuvo registruoti rungtynėms.

Marius Valukinis kovoja su Arvydu Šikšniumi (Vytauto Mikaičio nuotr.)

Paulius Knyza ir Vidas Ginevičius (Vytauto Mikaičio nuotr.)

Žilvinas Kuklierius, Rolandas Jakštas ir Paulius Gvazdaitis (Vytauto Mikaičio nuotr.)

„JAZZ-KTU“ marškinėlius vilkės du Lietuvos jaunimo rinktinės nariai

12.09.2013

Naujam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui sudėtį formuojantis Kauno „JAZZ-KTU“ klubas informavo, jog 2013-2014 metų sezone komandos garbę gins du šių metų pasaulio jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojai. „JAZZ-KTU“ prezidentas Remigijus Daugėla patvirtino, jog komandoje lieka puolėjas Simas Raupys, o pirmuoju ekipos naujoku tapo Mantvydas Stašelis.

Kauno komandos startinio penketo žaidėjas 19-metis S. Raupys praėjusiame NKL čempionate sužaidė 30

rungtynių, aikštėje praleisdamas vidutiniškai 24 minutes. 196 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas rinko vidutiniškai 8,8 taško, 4,6 atkovoto kamuolio ir 1 rezultatyvų perdavimą per rungtynes.

Į Kauno technologijos universitetą įstojęs 19 metų 189 cm M. Stašelis praėjusiame sezone rungtyniavo RKL pirmenybėse. Atstovaudamas Kauno „Sabonio KC“ gynėjas sužaidė 31 rungtynes, jose aikštėje praleido po 25 minutes, pelnė po 16 taškų, atkovojo po 2,6 kamuolio ir atliko po 2,3 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

Draugiškose rungtynėse „Tiumenas-Ežerūnas“ nusileido Ukrainos klubui

12.09.2013

Naujajam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui besirengiantis Molėtų „Tiumenas-Ežerūnas“ draugiškose rungtynėse Trakuose 59:70 (17:26, 13:15, 16:12, 13:17) nusileido Kryvoj Rogo „Krivbasket“ komandai.

Tai buvo jau antrasis draugiškas susitikimas molėtiškiams, praėjusią savaitę „ežerūniečiai“ pripažino Trakų „Trakų“ pranašumą. Molėtiškiams šiose rungtynėse negalėjo padėti aukštaūgiai: Edgaras Zinevičius, Raimondas Ambrulaitis bei Andrius Jurkūnas.

Pagrindinės pralaimėjimo priežastys – netaiklūs metimai. Gvidono Markevičiaus auklėtiniai pataikė vos 4 tritaškius iš 22, ir realizavo vos 9 baudos metimus iš 21.

„Tiumenui-Ežerūnui“ po 14 taškų pelnė Lukas Bankieta ir Thomasas Davisas, 10 – Dominickas Corneliusas, 9 – Osvaldas Mačernis, 6 – Marius Janišius, 4 – Tomas Galeckas, 2 pridėjo Mantas Kadzevičius.

Penktadienį ir šeštadienį „Tiumenas-Ežerūnas“ dalyvaus draugiškame keturių komandų turnyre Kaune.

Kauno „JAZZ-KTU“ išlaikė žaidėjų branduolį

11.09.2013

Praėjusią savaitę Birštono „JAZZ-Diremta“ klubas oficialiai tapo Kauno BC „JAZZ-KTU“. Pasirašęs jungtinės veiklos sutartį su Kauno technologijos universitetu (KTU), klubas artėjantį Nacionalinės krepšinio lygos sezoną (NKL) pasitiks išlaikęs žaidėjų branduolį.

„JAZZ-KTU“ pratęsė sutartis su keturiais pagrindiniais praėjusių metų žaidėjais. Komandoje lieka gynėjai broliai Donatas bei Deivydas Sabeckiai, puolėjas Karolis Kokoška bei sunkiojo krašto pozicijoje rungtyniaujantis Paulius Petrilevičius.

2012-2013 metų sezone 22 metų 200 cm ūgio P. Petrilevičius rinko po 10,2 taško, atkovojo po 4,9 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Dvidešimtmetis 194 cm ūgio įžaidėjas Donatas Sabeckis į varžovų krepšį įmesdavo 9,3 taško, atkovodavo 3,3 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

Jo brolis Deividas (22 metai, 190 cm) pelnydavo 4,7 taško, atkovodavo 2,2 kamuolio ir atlikdavo 1,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

21 metų 194 cm ūgio taiklia ranka pasižymintis lengvasis krašto puolėjas K. Kokoška pasižymėjo 5,5 taško ir 2,9 atkovoto kamuolio per rungtynes vidurkiu.

„Praėjusiais metais debiutavę NKL, šiais metais šie žaidėjai sudarys atsinaujinusios Kauno „JAZZ-KTU“ komandos pagrindą, aplink kurį ir bus formuojama komandos sudėtis“, - teigė klubo prezidentas Remigijus Daugėla.

Likusi komandos sudėtis, pasak klubo prezidento, turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports