Birštono komanda keliasi į Kauną ir keičia pavadinimą į „Jazz-KTU“

05.09.2013

Tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Birštono krepšinio klubo „JAZZ-Diremta“ pasirašyta „Jungtinės veiklos sutartis“. Nuo šiol klubas vadinsis Kauno BC „JAZZ-KTU“ .

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė KTU rektorius prof. Petras Baršauskas ir krepšinio klubo prezidentas Remigijus Daugėla. Pastarasis patvirtino, kad artėjantį Nacionalinės krepšinio lygos sezoną (NKL) klubas pasitiks gerokai pasikeitęs.

„Iki šiol ekipai trejus metus vadovavusį Marių Kiltinavičių pakeis žinomas krepšininkas ir krepšinio strategas – Rolandas Urkis. Taip pat komandos sudėtį papildys 

dar vasaros pradžioje planuotas naujas trenerių štabas: KTU vyriausiasis treneris Vytautas Pliauga eis vyr. trenerio asistento pareigas, Martynas Juodeška – fizinio rengimo trenerio pareigas, o Linas Butkus – komandos kineziterapeuto“, – teigė R. Daugėla.

Pasak klubo prezidento, galutinė komandos sudėtis kol kas nėra patvirtinta, tačiau aišku viena – komandos žaidėjų gretas papildys ir KTU krepšininkai.

NKL čempionų komandoje rungtyniaus iš Belgijos grįžęs Raimondas Petrauskas

05.09.2013

NKL čempionai „Mažeikiai“ rado kuo pakeisti iš komandos išvykusį centro puolėją Olegą Kojenetsą. Žemaičių komandos gretas sustiprino Raimondas Petrauskas. 33 metų 201 cm ūgio krepšininkas, galintis rungtyniauti sunkiojo krašto puolėjo ir centro pozicijose, į „Mažeikius“ keliasi iš Belgijos.

Iš Mažeikių kilęs krepšininkas gimtojo miesto komandos marškinėlius vilkėjo 1999-2000 metais. 2000-2001 metų sezone R. Petrauskas atstovavo „Šilutei“ ir LKAL čempionate rinko po 20,9 taško bei atkovojo 8,7 kamuolio

per mačą. Vėliau krepšininkas rungtyniavo užsienyje – JAV studentų lygoje, Belgijoje, Olandijoje, Latvijoje.

Praėjusiame sezone žaidė Ostendės „Duva Fruit Gistel“ komandoje, kuri varžosi trečiajame Belgijos krepšinio divizione.

Draugiškų rungtynių ciklą „Mažeikiai“ pradės rugsėjo 12 dieną

04.09.2013

Nuo paskutinio rugpjūčio pirmadienio sportuoti pradėję Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai, savaitės pabaigoje turėtų persikelti į salę, kurioje į rankas paims krepšinio kamuolius.

Su „Mažeikių“ komanda šiuo metu sportuoja 13 krepšininkų: Gytis Pakalniškis, Mindaugas Reminas, Ignas Razutis, Ignas Vaitkus, iš Belgijos į gimtąjį miestą sugrįžęs 202 cm ūgio puolėjas Raimondas Petrauskas, Vytautas Pikalavičius, Arvydas Gydra, Darius Tarvydas, Lukas Martinkus, Mindaugas Motuzas, Rokas Rakejevas ir Justas

Janulis. Kartu su jais pluša ir savarankiškai sportuojantis kol kas klubo neturintis įžaidėjas Andrius Mažutis.

Antrosios pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygos nugalėtojai draugiškų rungtynių ciklą pradės su tokio pat pajėgumo lygos čempionais iš Latvijos, „Saldus“ krepšininkais, kurie ruošiasi debiutui aukščiausioje Latvijos krepšinio lygoje.

Pirmoji tarpusavio dvikova įvyks Latvijoje, rugsėjo 12 dieną. Dar viena šių komandų akistata jau kitą, rugsėjo 13 dieną įvyks Mažeikiuose.

Rugsėjo 27-28 dieną „Mažeikiai“ dalyvaus draugiškame keturių komandų turnyre Joniškyje.

Vasaros krepšinio turguje NKL krepšininkai – paklausi prekė

30.08.2013

Vasaros krepšinio turgus įsibėgėjo. Didieji klubai jau apsipirko, o iš atletų, kurie liko rinkoje, renkasi mažesnio kalibro komandos. Atrodo, būtent į tokias turėtų pretenduoti praėjusiais metais gerai antrame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio divizione - Nacionalinėje krepšinio lygoje - rungtyniavę krepšininkai. Džiugu, bet ne visai taip. Šiame rašinyje apžvelgsime Lietuvos krepšininkus, kurie NKL marškinėlius jau išaugo ir tarpsezonyje dėl kontraktų susitarė su aukščiausiose Lietuvos ir užsienio krepšinio lygose rungtyniaujančiais

 klubais. Mažiausiai vienas praėjusiais metais NKL rungtyniavęs krepšininkas vilkės Kauno „Žalgirio“ marškinėlius. Bent po vieną 2012-2013 metų krepšininką į savo gretas kviečia Prienų „TonyBet“, „Šiauliai“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Utenos „Juventus“. Dar po vieną krepšininką išvyksta į Lenkijos ir Kosovo elitinius krepšinio divizionus.


Rokas Giedraitis iš „Mažeikių“ keliasi į „Šiaulius“ (LKL)

Auksinės kartos atstovas du metus iš eilės buvo savo komandų vedlys NKL čempionate. 2011-2012 metų sezone R. Giedraitis vilkėjo Šaiulių „ABRO-Universiteto“ komandos marškinėlius, rinko po 16,1 taško, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 1,2 rezultatyvaus perdavimo. Tiesa, tuomet 198 cm ūgio krepšininko pastangų neužteko ir jo komanda iškrito iš NKL. 2012-2013 metų sezone pasaulio ir Europos jaunimo čempionas persikėlė į „Mažeikius“. Čia puolėjo statistikos rodikliai išliko panašūs – vid. 17,4 taško, 3,7 atkovoto kamuolio ir 1,7 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes, tačiau komandos lyderiu tapęs jaunuolis nuvedė ją ant NKL čempionų pakylos. 2012 metų vasarą iš NKL autsaiderių į NKL čempionų komandą perėjęs šiaulietis šiemet žengė dar vieną žingsnį – pasirašė sutartį su LKL rungtyniaujančia „Šiaulių“ komanda. Tai bus pirmoji snaiperio stotelė aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione.

Marius Kasiulevičius iš Šilutės „Šilutės“ keliasi į Prištinos „RTV 21“ (Kosovas)

Dukart „LKL snaiperio“ konkursą laimėjęs šilutiškis paskutinį sezoną praleido gimtajame „Šilutės“ klube. 31 metų, 198 cm ūgio krepšininkas vilkėdamas pajūrio komandos marškinėlius į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 13,7 taško, atkovojo po 5 kamuolius ir atliko po 1,7 rezultatyvaus perdavimo per mačą. Rezultatyviausias „Šilutės“ krepšininkas tokią statistiką rinko per 30 žaidimo minučių. Vos pasibaigus 2012-2013 metų sezonui M. Kasiulevičius pasirašė sutartį su Kosovo komanda Prištinos „RTV 21“.

Taiklią ranką turinčiam krepšininkui pritapti kitoje šalyje neturėtų būti sunku, mat per savo karjerą M. Kasiulevičius yra atstovavęs Klaipėdos „Neptūnui“, Stalovos Valos „Stal“ (Lenkija), Panevėžio „Techasui“, Nastvedo „Team Fog“ (Danija) ir „Palangos“ komandoms. 2012-2013 metų sezono pradžioje M. Kasiulevičius „Palangos“ komandoje (LKL) sužaidė tris rungtynes, per jas rinko 7,7 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio.

Mantas Virbalas iš Vilniaus „Perlo-MRU“ keliasi į Panevėžio „Lietkabelį“ (LKL)

Nuo 2012-2013 metų sezono pradžios žibėjęs aukštaūgis neliko nepastebėtas. Po pirmųjų dviejų turų tapęs naudingiausiu savaitės krepšininku, 25 metų ir 202 cm ūgio puolėjas gerą žaidimą demonstravo iki sezono pabaigos. Sunkiojo krašto pozicijoje rungtyniaujantis aukštaūgis per rungtynes rinko 15,2 taško, atkovojo 8,8 kamuolio, atliko 2,7 rezultatyvaus perdavimo, blokavo 1,4 varžovų metimo ir iš aikštės išeidavo su 21,5 naudingumo balo (trečias rezultatas lygoje).

Vieną „Perlo-MRU“ lyderių į savo gretas pasikvietė Panevėžio „Lietkabelis“, prie kurio vairo stovi anksčiau krepšininką treniravęs Gintautas Vileita. Iš pagrindų pasikeitusioje ir jaunoje komandoje M. Virbalui turėtų tekti svarbus vaidmuo, mat puolėjas jau turi LKL patirties – 2011-2012 metų sezono pabaigoje jis atstovavo Palangos „Palangai“.

Antanas Udras iš Vilniaus „Perlo-MRU“ keliasi į Prienų „TonyBet“ (LKL)

Vienu geriausiu NKL aukštaūgiu vadintas krepšininkas jį mačiusius turėjo sužavėti universalumu ir kovingumu. 21 metų 203 cm ūgio „centras“ praėjusiame sezone pelnė po 14,2 taško, atkovojo po 8,4 kamuolio ir atliko po 1,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. A. Udras buvo vienas geriausių lygoje pagal puolime atkovotus kamuolius (vid. 3,2), o jo tritaškių metimų taiklumo galėjo pavydėti ne vienas gynėjas – 41,2 proc. Centro ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose galintį rungtyniauti aukštaūgį pakvietė tradiciškai lietuvišką sudėtį burianti Prienų „TonyBet“ komanda. Koks vaidmuo šio jauno krepšininko laukia aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione pasakyti sunku, tačiau taiklumas iš visų distancijų, šoklumas ir gebėjimas puolime kovoti kamuolius MRU studentui net ir tarp geriausių neleis prapulti.

Martynas Linkevičius iš Jonavos „Triobet“ keliasi į Prienų „TonyBet“ (LKL)

Geriausio NKL metų krepšininko ir geriausio kovotojo dėl kamuolio nominacijomis apdovanotas krepšininkas praėjusiame sezone buvo pagrindinis Jonavos „Triobet“ pergalių kalvis. 2012-2013 metų sezone 22 dvigubus dublius surinkęs krepšininkas komandą nuvedė iki NKL finalo ketverto turnyro. 27 metų, 196 cm ūgio puolėjas varžovus baudė 17,6 taško, 10,5 atkovoto kamuolio ir 2,7 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes bei rinko vidutiniškai 22,3 naudingumo balo. Vargu ar tokiu pačiu naudingu M. Linkevičiui pavyks likti LKL čempionate, kur atletas vilkės Prienų „TonyBet“ marškinėlius. Tačiau jau dabar aišku, kad jo vaidmuo komandoje bus reikšmingas – draugiškose rungtynėse Kinijoje Prienų komandos naujokas rezultatyvumu nenusileido komandos senbuviams.

Martynas Paliukėnas iš Vilniaus „Statybos“ keliasi į Alytaus „Dzūkiją“ (LKL)

Martynas Paliukėnas LKL debiutuosiančios Alytaus „Dzūkijos“ atstovų dėmesį patraukė neatsitiktinai. Europos jaunimo (U-20) čempionate, kur lietuviai tik per plauką nepateko į pusfinalį, rinktinę treniravo Tomas Pačėsas, kuris yra ir dzūkų komandos savininkas. Tiesa, kieta gynyba pasižymintis 19 metų, 195 cm ūgio gynėjas nesnaudė ir praėjusiame NKL sezone. Vilniaus „Statybos“ gretose jis rinko 7,3 taško, atkovojo 3,5 kamuolio, atliko 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir perėmė po 2 kamuolius per mačą. Tikėtina, jog vienas pirmųjų „Dzūkijos“ pirkinių LKL čempionate nebus labai rezultatyvus, jam tiesiog tai neįprasta. Tikriausiai M. Paliukėnas nebus ir startinio penketo žaidėjas, tačiau šio gynėjo taiklumo ir pastovumo trūkumus kompensuoja darbštumas ir kovingumas. Krepšininkui tik 19 metų, tad tobulėti LKL debiutuosiančioje komandoje ir augti kartu su ja – idealus variantas.

Ovidijus Varanauskas iš Vilniaus „Statybos“ keliasi į Starogardo „Polpharma“ (Lenkija)

Vienas geriausių 2012-2013 metų NKL sezono gynėjų profesionalaus krepšininko karjerą 2009 metais pradėjo Vilniaus „Sakaluose“ (LKL), tačiau atsiskleidė ir subrendo kitoje sotinės komandoje – Vilniaus „Statyboje“. Du sezonus vilkėjęs juodai-baltus marškinėlius O. Varanauskas praėjusiame sezone pelnydavo po 15,6 taško, atkovodavo 2,9 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 4,8 rezultatyvaus perdavimo (trečias rezultatas lygoje). Tokie rezultatai įtikino buvusį „Statybos“ trenerį Mindaugą Budzinauską pasikviesti įžaidėją į savo naująjį klubą Starogardo „Polpharma“. Ten O. Varanauskui numatyta atsarginio įžaidėjo vieta, tačiau ir už jos greitas puolime ir kibus gynyboje vilnietis turėtų „užsikabinti“.

Simonas Kymantas iš Kauno „Žalgirio-2“ keliasi į Utenos „Juventus“

„Žalgirio“ dublerių aukštaūgis praėjusiame NKL čempionate išskirtinis nebuvo. Atsarginis kauniečių „centras“ aikštėje praleisdavo po 17 minučių, įmesdavo po 4,5 taško ir atkovodavo 4,4 atšokusio kamuolio. Tačiau dvidešimtmečio 209 cm ūgio krepšininko potencialą iš arti galėjo stebėti buvęs Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis. Šią vasarą krepšinio specialistas tapo Utenos „Juventus“ vyr. treneriu ir į savo komandą pakvietė būtent šį vyruką.

Lygų atžvilgiu vidurio puolėjas kyla laipteliu aukščiau. S. Kymantas komandą keičia pirmą kartą savo karjeroje, todėl prognozuoti prisitaikymą prie naujos aplinkos sunku. Viena aišku, jog buvęs atsarginis „Žalgirio“ dublerių „centras“ bent pirmąjį sezoną lygiai tokią pačią rolę užims ir Utenoje.

Mantas Kazonas iš Plungės „Olimpo“ keliasi į Panevėžio „Lietkabelį“

Mantas Kazonas yra dar vienas krepšininkas, į LKL išvykstantis pas pažįstamą trenerį. 2011-2012 metų sezone Vilniaus „Perlo-MRU“ komandoje M. Kazonas žaidė kartu su Gintautu Vileita, kuris sezono pabaigoje tapo komandos treneriu. Praėjusiame sezone šių vyrų keliai išsiskyrė: G. Vileita išvyko treniruoti „Trakų“ komandą ir su ja tapo RKL čempionais, o M. Kazonas pasuko į gimtąją Plungę, kur debiutiniame sezone komandai padėjo prasibrauti iki NKL ketvirtfinalio. Antrajame Lietuvos krepšinio divizione M. Kazonas į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 12,2 taško, atkovojo 5 ir perėmė 1,1 kamuolio per mačą. Nuo tritaškio linijos aukštaūgis krepšį atakavo 42,7 proc. taiklumu.

Po metų pertraukos 24 metų 202 cm ūgio krepšininko ir trenerio G. Vileitos keliai susikirs Panevėžyje. Trenerio užduočių pildymas, sąžiningas darbas treniruotėse ir aikštėje bei taiklūs aukštaūgio tritaškiai gali būti esminis faktorius kalbant apie laiką aikštelėje ir asmeninius rodiklius debiutiniame sezone LKL.

Edgaras Stanionis iš Šakių „Zanvyko“ keliasi į Utenos „Juventus“

2012 metų vasarą Edgaras Stanionis žengė žingsnį atgal tam, kad vėliau žengtų du į priekį. Asmeninis krepšininko projektas pasiteisino – iš NKL į LKL krepšininkas grįžta su trenksmu ir gerokai pakėlęs savo vertę. Rezultatyviausias NKL krepšininkas vasaros krepšinio rinkoje turėjo būti trokštamas. 23,6 taško, 6,6 atkovoto kamuolio, 3,1 rezultatyvaus perdavimo, 5,9 išprovokuotos pražangos ir 2,8 perimto kamuolio per rungtynes – daugiau nei įspūdinga asmeninė statistika. Negana to, 24 metų 194 cm ūgio krepšininkas jau turi LKL patirties. 2010-2011 metų sezone atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose galintis rungtyniauti E. Stanionis vilkėjo „Šiaulių“ aprangą (vid. 4 tšk., 1,8 atk. kam. per 10 min.), 2011-2012 metais jis rungtyniavo Panevėžio „Lietkabelyje“ (vid. 6,4 taško, 2,7 atkovoto kamuolio per 18 min.).

Labiausiai snaiperio norėjo Utenos „Juventus“ ir jį prisiviliojo. Stiprūs LKL vidutiniokai šiemet gerokai atjaunėjo. Būtent tokioje komandoje - ambicingoje ir jaunoje E. Stanionis turėtų jaustis gerai. O kai šis krepšininkas jaučiasi gerai, sustabdyti jį labai sunku.

Artūras Gudaitis iš Kauno „Žalgirio“ dublerių keliasi į pagrindinę „Žalgirio“ komandą

Jei ne trauma, apie šį 208 cm ūgio žalgirietį šią vasarą būtume išgirdę daugiau. Po praėjusio sezono, kurio pabaigoje „centras“ žaidė „viena koja“, A. Gudaitis gulėsi ant operacinio stalo, todėl praleido Europos jaunimo (U-20) krepšinio čempionatą. Lietuvos rinktinei ypač trūko pajėgaus vidurio puolėjo, o būtent toks vis dar sveiksta po reabilitacijos.

Nepaisant traumos, Kauno „Žalgirio“ dubleris link pagrindinės komandos 2012-2013 metų sezone ėjo užtikrintai. Savo komandoje jis buvo rezultatyviausias (vid. 15,5 tšk.), daugiausiai kamuolių atkovojantis (vid. 9,2 atk. kam.), daugiausiai varžovų metimų blokuojantis (vid. 1,7 bl.) ir efektyviausias (vid. 18,3 naud.) krepšininkas. Per tris metus ketvirtoje komandoje rungtyniausiantis (Gargždų „Gargždai-Bremena“, Klaipėdos „Nafta-Universitetas“, Kauno „Žalgiris-2“, Kauno „Žalgiris) jaunuolis sparčiai kyla karjeros laiptais ir ateinančiame sezone galės save išbandyti ne tik LKL, bet ir Eurolygoje.

                                                                                                                      Šaltinis - www.sportin.lt 

„Zanavyke“ lieka Simanavičius ir Vaikšnis, komandą papildys du KM „Tornado“ auklėtiniai

29.08.2013

Šakių „Zanavykas” artėja prie komandos komplektacijos pabaigos. Klubas pratęsė sutartis su 21 metų 185 cm ūgio gynėju Renaldu Simanavičiumi ir 30-mečiu 201 cm ūgio puolėju Vytu Vaikšniu. Komanda informavo, jog ateinantį sezoną "Zanavyko" marškinėlius vilkės ir du jauni krepšininkai – Kauno KM „Tornado“ auklėtiniai Valentinas Mitalauskas bei Matas Ragauskas.

Praėjusiame sezone R. Simanavičius „Zanavyko“ gretose sužaidė 19 rungtynių, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 5,3 taško ir atlikdavo 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

V. Vaikšnis į varžovų krepšį metė po 5,4 taško ir atkovojo po 3,4 atšokusio kamuolio.

V. Mitalauskas 2012-2013 metų sezone rungtyniavo RKL pirmenybėse. Vilkėdamas „Tornado-Diremtos“ marškinėlius 17-metis 200 cm krepšininkas aikštėje praleisdavo po 12 minučių, pelnydavo 5 taškus ir atkovodavo 2,3 kamuolio.

Jo komandos draugas 190 cm ūgio M. Ragauskas žaidė po 14 minučių, pelnė vidutiniškai 4 taškus ir atliko 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Radviliškio komandoje lieka V. Pancerevas, D. Gricius, L. Pipiras ir R. Rauktys

27.08.2013

„Radviliškis-Juodeliai“ sutartis pratęsė su keturiais praėjusiame sezone komandos marškinėlius vilkėjusiais krepšininkais. Mažiausiai vieneriems metams komandoje lieka Vitalis Pancerevas, Darius Gricius, Lukas Pipiras ir Rytis Rauktys.

26 metų, 185 cm ūgio V. Pancerevas praėjusiame sezone į Radviliškį atvyko įpusėjus sezonui ir iškart tapo vienu komandos lyderių. Įžaidėjas pelnė po 12,8 taško, atkovojo 3,9 kamuolio, atliko po 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir buvo efektyviausias ekipos žaidėjas (vid. 13,4 naud.).

27 metų, 195 cm ūgio snaiperis D. Gricius 2012-2013 metų NKL sezone į varžovų krepšį metė vidutiniškai 8,7 taško, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą per rungtynes.

24 metų, 192 cm ūgio gynėjo ir puolėjo pozicijose rungtyniaujantis Lukas Pipiras rinko 9,6 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 1,7 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

29 metų, 189 cm ūgio R. Rauktys pelnė 8,1 taško, atkovojo 4,4 kamuolio ir atliko 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports