„Jazz-Diremta“ antru bandymu įveikė Filipinų rinktinę

17.06.2013

Treniruočių stovyklą Lietuvoje pralaimėjimu baigė Filipinų krepšinio rinktinė. Ją šeštadienį Klaipėdoje, 86:79 (25:17; 5:19; 29:23; 27:20) įveikė NKL rungtyniaujanti „Jazz-Diremtos“ komanda ir taip atsirevanšavo už nesėkmę pirmoje tarpusavio dvikovoje.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė „Jazz-Diremtos“ sudėtį šiose rungtynėse sustiprinęs Giedrius Staniulis. Jo sąskaitoje - 19 taškų ir 16 atkovotų kamuolių. Deividas Sabeckis pridėjo 16, Donatas Sabeckis – 15, Karolis 

Kokoška – 13 taškų. Evaldas Aniulis pelnė 8, Paulius Danisevičius 6, Modestas Zaunieriūnas 5, Azeezas Oladimeji 4 taškus.

Filipinų komandoje 25 taškus pelnė Davidas, po 13 – Tenorio ir Douthtt’as.

Iš viso azijiečiai Lietuvoje sužaidė septynis draugus mačus, iškovojo penkias pergales.

NKL čempionams „Mažeikiams“ LKL durų neatvėrė

14.06.2013

Penktadienį (06. 14) Vilniuje vykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susirinkime buvo išrinktas naujas vadovas. Naujuoju LKL prezidentu išrinktas verslininkas Remigijus Milašius. 55-erių metų verslininkas kovoje dėl posto pranoko bendrovės „Top Sport“ vadovą Gintarą Staniulį.

R. Milašius LKL poste pakeis daugelį metų aukščiausiai Lietuvos krepšinio lygai vadovavusį verslininką Šarūną Kliokį.

LKL susirinkime buvo aptartas ir NKL čempionų Mažeikių „Mažeikių“ prašymas rungtyniauti aukščiausioje lygoje. Tačiau LKL nariai vienbalsiai atmetė Mažeikių klubo prašymą dėl komandos perkėlimo į aukštesniąją lygą. Taip klubui buvo užtrenktos durys į LKL.

Klubo finansinė ataskaita susirinkimo dalyviams abejonių nekėlė, tačiau tokį sprendimą LKL nariai priėmė dėl arenos netinkamumo. LKL atstovai nepatikėjo Ventos vidurinės mokyklos sporto salės rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo realumu. Įtikinti komisijos narių nesugebėjo nei klubo vadovybės, nei „Mažeikių“ rėmėjai, nei Mažeikių miesto meras.

„Mažeikių“ direktorius Giedrius Petrulevičius šį sprendimą įvardino netikėtu ir pareiškė, kad į Vilnių „važiavo veltui“.

Mažeikių „Mažeikiai“ į LKL bandė sugrįžti po devynerių metų pertraukos.

NKL ir LSU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

12.06.2013

Antradienį (06.11) Kaune Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ją parašais sutvirtino LSU rektorius, prof.habil.dr. Albertas Skurvydas ir NKL prezidentas Remigijus Štaras. Ceremoniją stebėjo LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, LSU sporto ir infrastruktūros prorektorius, prof.dr. Aleksas Stanislovaitis, LSU akademinė bendruomenė, NKL klubų vadovai.

Pagrindinis sutarties tikslas – mokslo pritaikymas praktikoje. Šalių bendradarbiavimo sutartis atvėrė NKL klubams naujas krepšininkų testavimo, LSU mokslinės tiriamosios laboratorijos panaudos, trenerių kvalifikacijos kėlimo galimybes. NKL ir NKL klubai nuo ateinančio rudens taps LSU vadybos, pedagogikos ir treniravimo specialybių studentų praktikos vieta.

„Man šitoje sutartyje viskas patinka, o dar labiau patiks, kai pradėsime daryti realius darbus. Patinka svajoti, bet dar labiau patinka, kai svajonės yra sugaunamos, patikrinamos mokslu, išgryninamos ir pritaikomos gyvenime. Mūsų paskirtis skleisti žinias, jas pritaikyti treniruočių procese. Mums vien laboratorijų neužtenka, reikia ir krepšinio aikštelių, todėl matau abipusę sutarties naudą“, – pasirašęs sutartį sakė prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Mes jau dabar pasiruošę Nacionalinės krepšinio lygos administracijai ir klubams rengti seminarus bei mokymus. Neabejoju, kad turime daug patirties ir norime pasidalinti naujausiais sporto mokslo pasiekimais. Sutartis atvers platesnes bendradarbiavimo galimybes ir viliuosi, kad jis bus aktyvus“, – teigė LSU rektorius prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Džiaugiamės tapę viena pirmųjų lygų, skleidžiančių švietėjišką misiją, kad mokslas neliktų tik mokslu, bet būtų pritaikytas ir gyvenime. Sieksime, jog praktinis LSU mokslo įdirbis ir žinių panaudojimas būtų prieinamas visiems NKL klubams. Užtikrinu, jog NKL ir lygos klubai yra pasiruošę į savo darbą įtraukti studentus. Skatinsime juos grįžti į savo miestų ar miestelių klubus atlikti praktikas ir ten įgautų noro dirbti. Tai iš dalies ir mūsų skleidžiamos savanorystės idėjos plėtojimas. Bendruomenės stiprinimas veda mus į priekį. Džiaugiuosi, kad LSU taip greitai atsiliepė į mūsų kreipimąsi,“– kalbėjo NKL prezidentas Remigijus Štaras.

Nusipelnęs Lietuvos treneris ir LSU prorektorius prof.dr. Aleksas Stanislovaitis LSU ir NKL bendradarbiavime įžvelgė didžiulę praktinę naudą: „Kiekvienais metais dėl netinkamai organizuoto treniruočių proceso sportininkai patiria daug traumų. Dažniausiai tai – kryžminio kelio plyšimas, tokių operacijų atliekama šimtai. Pritaikius naujausias technologijas to būtų išvengta. LSU turi visus reikiamus testavimo reikmenis, ir tikrai gali prisidėti prie traumų prevencijos bei krepšinio tolimesnio klestėjimo Lietuvoje".

„Jazz-Diremta“ tris kėlinius pirmavo prieš Filipinų rinktinę, bet ketvirtajame neatsilaikė

08.06.2013

Penktadienį (06.07) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti „Jazz-Diremta“ sužaidė draugiškas rungtynes su nacionaline Filipinų krepšinio rinktine. Po trijų kėlinių NKL komanda pirmavo 5 taškais (47:52), tačiau sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę svečiai iš Filipinų sugebėjo rezultatą persverti savo naudai. Klaipėdoje vykusios rungtynės baigėsi rezultatu 74:63 (16:18, 14:18, 17:16, 27:11) filipiniečių naudai.

Keliais vasarą neatostogaujančiais krepšininkais sudėtį pastiprinusioje „Jazz-Diremtos“ komandoje 

rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Ronaldas Rutkauskas. 14 taškų į Filipinų rinktinės krepšį įmetė Paulius Vaitiekūnas, 12 - Karolis kokoška, 6 – Evaldas Aniulis, 5 – Paulius Petrilevičius, 3 – Mindaugas Kalvelis, 2 – Deividas Sabeckis, 1 – Donatas Sabeckis.

Filipinų komandoje rezultatyviausiai žaidė Douthtt’as – 18 taškų. 13 taškų pridėjo Norwodd'as.

Išplėstinėje Lietuvos U-20 rinktinės sudėtyje – vienuolika NKL krepšininkų

05.06.2013

Dar viena Lietuvos jaunųjų krepšininkų rinktinė pradėjo pasirengimą savo amžiaus grupės Europos čempionatui. Nidoje į pirmąją treniruočių stovyklą susirinko jaunimo (iki 20 metų) komandos kandidatai, kuriems šiemet vadovauja Tomas Pačėsas.

Pirmą kartą darbo su Lietuvos jaunimo rinktine ėmęsis specialistas pirmojoje treniruočių stovykloje stebi daugiau nei 20 krepšininkų. Į stovyklą iš didelio būrio kviestų žaidėjų dėl sveikatos negalėjo atvykti tik Simonas Kymantas.

20-mečiai Nidoje stovyklaus iki birželio 14-osios, o birželio 11 ir 13 dienomis pajūryje išbandys jėgas su Filipinų vyrų rinktine. Birželio 15-20 dienomis jaunimo rinktinės kandidatai treniruosis Druskininkuose, vėliau dalyvaus kontroliniame turnyre Kaune, surengs stovyklą T. Pačėso gimtajame mieste Alytuje, o pasirengimą Europos čempionatui užbaigs Estijoje, kurioje ir vyks Europos čempionatas.

20-mečių Europos čempionato pirmojo etapo A grupėje Lietuvos krepšininkai susitiks su Graikijos, Vokietijos, Serbijos ir Gruzijos rinktinėmis.

LIETUVOS JAUNIMO U-20 RINKTINĖS KANDIDATAI:

Ignas RAMAŠAUSKAS (211 cm, Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Laimonas CHATKEVIČIUS (213 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Šarūnas BENIUŠIS (206 cm, Kauno „LSU-Baltai“, LKL)
Aurimas MAJAUSKAS (203 cm, „Future College Prep“ , JAV)
Žygimantas RIAUKA (203 cm, Viskonsino universitetas, JAV)
Mindaugas KAČINAS (201 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Tomas LEKŪNAS (200 cm, Alytaus „Dzūkija“, NKL)
Tauras JOGĖLA (203 cm, Panevėžio „Lietkabelis“, LKL)
Mantas MOCKEVIČIUS (189 cm, Palangos „Palanga“, LKL)
Martynas PALIUKĖNAS (195 cm, Vilniaus „Statyba“, NKL)
Aurimas URBONAS (196 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Ignas DAUKŠYS (195 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Juozas BALČIŪNAS (190 cm, Lemonto vidurinė mokykla, JAV)
Paulius SEMAŠKA (184 cm, Kėdainių „Nevėžis“, LKL)
Vaidas KARINIAUSKAS (200 cm, Kauno „Žlgiris-2“, NKL)
Simonas LEKYS (182 cm, Trakų „Trakai“, RKL)
Osvaldas OLISEVIČIUS (200 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rytis JUKNEVIČIUS (187 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Laurynas LUČINSKAS (201 cm, Gargždų „Gargždai-Bremena“, NKL)
Evaldas ŠAULYS (193 cm, Šilutės „Šilutė“, NKL)
Ignas VAITKUS (189 cm, Pakruojo „Meresta“, NKL)
Edgaras ZINEVIČIUS (202 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rokas NARKEVIČIUS (196 cm, Gioteborgo KFUM, Švedija)

„Radviliškio-Juodelių“ centras V. Trepočka: apie praėjusį sezoną ir atostogas

24.05.2013

Žiūrint į „Radviliškio-Juodelių“ 2012-2013 metų sezono statistiką, vienas iš komandos lyderių buvo Vaidas Trepočka. Jis vidutiniškai pelnydavo 13,4 taško ir dažnai būdavo rezultatyviausias komandoje. Asmeninių rodiklių 200 cm „centras“ nesureikšmina ir nelaiko savęs „Radviliškio-Juodelių“ lyderiu. Daugiau apie V. Trepočkos ir komandos žaidimą, gyvenimą su kambarioku, poilsį po anksti baigto sezono, skaitykite interviu su krepšininku.

Pernai po reguliariojo sezono „Radviliškis-Juodeliai“ buvo pirmi, šiemet – vienuolikti. Ar prieš atvykdamas į komandą tikėjaisi tokio nuosmukio?

Šiemet buvo kitokia komandos komplektacija. Kažko trūko. Nuosmukio tikrai nesitikėjom, manėm, kad geriau seksis. Mūsų tikslas buvo išeiti į ketvertuką, bet keitėsi žaidėjai – kažkas pritapo, kažkas ne.

Kelią į finalinį ketvertą jums užkirto jauniausia NKL komanda Kauno „Žalgiris-2“. Ko pritrūko pergalei prieš kauniečius?

Nedaug trūko, bet pralaimėjom pirmąsias išvykos rungtynes, tai sakyčiau, jos buvo lemiamos. Privalėjome laimėti antrąsias serijos rungtynes namuose. Laimėjome. Na, o trečios rungtynės... Jaunimas patirties neturėjo, tačiau nugalėjo mus greičiu ir jaunatviška energija. Išvykoje buvome gerai nusiteikę, bet nepasisekė keli metimai, gal kažkas buvo ne tinkamos nuotaikos. Čia juk krepšinis – kamuolys apvalus.

Žiūrint į tavo asmeninę statistiką, galima spręsti, jog sezonas buvo labai nepastovus – dažnai metėte po 25 taškus, bet dažnai – tik po 5. Kas tą lėmė?

Pas mus nebuvo ryškaus lyderio, tai daug kas priklausė nuo varžovų gynybos. Kartais man nesisekdavo, bet komandos draugams pabrėždavau – jūs žaiskit savo žaidimą, o aš prisitaikysiu prie jūsų.

Vis dėlto ne pirmą sezoną NKL esi komandos lyderis. Tai reiškia, kad patirties ir jėgų dar turite. Gal ateities planuose yra LKL?

Nesijaučiau lyderiu, aš tiesiog padėdavau komandai. Dėl LKL nežinau. Aišku, galėčiau grįžti. Žaidžiau su kolega Nerijumi Varneliu, kuris grįžo į LKL ir šį bei tą parodo. Tokie posūkiai įdomūs. Gal ir galėčiau grįžti, gal ir ne, tai priklauso nuo noro ir kūno.

Gyvenai kitame mieste, buvai savotiškas legionierius. Ar rungtyniaudamas kitame mieste jauti papildomą spaudimą iš vadovų, trenerių, žiūrovų?

Spaudimas šiek tiek jaučiasi. Kai atvažiuoji iš kito miesto, komanda iš tavęs tikisi geresnių rezultatų.

Ar Radviliškyje turėjai kambarioką? Koks buvo gyvenimas su juo?

Gyvenau su komandos draugu Eriku Kaupaičiu. Turėjau labai šaunų kambarioką, dalindavomės maistu, turėjau gerą šef povar. Gyvenimu su juo tikrai nesiskundžiau.

Praėjęs sezonas tau asmeniškai buvo geras?

Jeigu komanda kažkur lentelės apačioje, tai sezonas buvo prastas ir savo asmeniniu rezultatu nesu patenkintas. Jei komanda būtų patekusi į finalinį ketvertą, tada sakyčiau, kad sezonas geras ir pačiam, ir komandai.

Anksti baigėte sezoną. Ką veiki dabar?

Dabar poilsiauju, užsiimu šiokia tokia veikla. Sportuoju, ruošiuosi kitam sezonui.

Kaip šiuo metu sportuojate?

Esu iš Panevėžio, tai kas čia susirenka, su tais sportuoju. Sporto salėje žaidžiame krepšinį.

Ar turi planų kitam sezonui?

Ne, kol kas apie tai negalvoju. Dar per anksti. Kai kurie dar tik baiginėja sezoną. Turiu šiokių tokių pasiūlymų, bet jie nekonkretūs. O ar liksiu Radviliškio komandoje, priklausys nuo vadovų.

Kur planuoji praleisti atostogas?

Dar nežinau. Galvoju, gal į užsienį, gal čia – vietoje. Kai aš esu Lietuvos gamtos mylėtojas, tai man geriausia būtų atostogauti čia. Su meškere rankoj ar šiaip gerų draugų būry.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports