NKL žaidėjų pagrindu sudaryta komanda įveikė Kinijos ir Australijos komandas, bet pralaimėjo JAV studentams

23.04.2013

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjų pagrindu sudaryta komanda šiuo metu vieši Kinijoje, kur dalyvauja draugiškuose turnyruose. Pirmajame iš jų lietuviai užėmė antrą vietą.

Romualdo Petronio treniruojami krepšininkai pralaimėjo pirmąsias turnyro rungtynes JAV komandai, sudarytai iš studentų ir NBA D lygoje rungtyniaujančių žaidėjų – 87:89. Antrajame mače lietuviai 76:73 palaužė Kinijos devyniolikmečių rinktinę, o trečiajame mače 86:63 įveikė Australijos devyniolikmečius.

Visose dvikovose rezultatyviausias lietuvių gretose buvo Ronaldas Rutkauskas, vidutiniškai pelnydavęs po 20,7 taško.

Lietuvos komandai taip pat atstovauja: Benas Bagdonavičius (Pakruojo „Meresta“), Nerijus Barauskas (Kauno „Žalgiris-2“), Henrikas Gelgota, Karolis Kokoška (Birštono „JAZZ-Diremta“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“), Karolis Mikuličius (Birštono „JAZZ-Diremta“), Donatas Norkus (Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitė“), Simas Raupys (Birštono „JAZZ-Diremta“), Renaldas Simanavičius (Šakių „Zanavykas“), Mantvydas Stašelis (Kauno „Žalgiris – Sabonio krepšinio centras“) ir Donatas Tarolis („Gargždai“).

Kinijoje lietuviai su tais pačiais varžovais dalyvaus dar dviejuose turnyruose.

„Mažeikiai“ pasiryžę rekonstruoti areną ir kitąmet žaisti LKL

20.04.2013

Praėjusį savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) triumfavęs „Mažeikių“ klubas dės visas pastangas, kad kitą sezoną po devynerių metų pertraukos grįžtų į Lietuvos krepšinio lygą (LKL).

Sportiniu keliu bilietą į LKL iškovojusiems mažeikiškiams kelią gali užkirsti tik reikalavimų neatitinkanti sporto arena, rašo portalas www.basketnews.lt. 

Žaidžia mokyklos salėje

NKL čempionai rungtyniauja senutėlėje Mažeikių Ventos vidurinės mokyklos sporto salėje. Ji remonto nematė nuo 1997-ųjų, tačiau prieš dešimtmetį LKL reikalavimus atitiko.

Tuometė Mažeikių „Naftos“ komanda Ventos sporto mokyklos salėje 2001-2004 m. žaidė LKL mačus, o paskutinį sezoną jos lankus dėjimais drebino ir Kauno „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Prieš kelerius metus sugriežtinus klubams keliamus reikalavimus į LKL nuostatus buvo įrašytos dvi svarbiausios komandoms keliamos sąlygos. Ekipos namų arenoje turi būti įrengta mažiausiai 800 sėdimų vietų, o klubo biudžetas turi siekti ne mažiau kaip 600 tūkst. litų. Neįvykdžius bent vieno šių reikalavimų komanda negali rungtyniauti LKL.

Rengiasi salės rekonstrukcijai

„Mes padarysime viską, kad „Mažeikiai“ atitiktų LKL reikalavimus. Turime Mažeikių rajono savivaldybės bei pagrindinio mūsų rėmėjo kompanijos „Orlen Lietuva“ palaikymą, todėl esame pasiryžę žaisti LKL“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino „Mažeikių“ klubo direktorius Giedrius Petrulevičius.

Jis pripažino, kad dabartinė ekipos arena neatitinka jokių reikalavimų, tačiau vylėsi, kad iki rugsėjo pradžios ji bus visiškai renovuota.

„Šiuo metu yra baigiamas rengti arenos rekonstrukcijos projektas. Jis numato, kad arenoje bus įrengta 1000 sėdimų vietų, pakeista grindų danga bei apšvietimas. Mums labai padeda rajono meras, todėl tikimės, kad išeitis bus rasta“, – vylėsi Petrulevičius.

Mažeikių rajono meras Antanas Tenys tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino, kad arenos rekonstrukcijos projektas bus baigtas rengti jau kitą savaitę. Jį supaprastina tai, kad Ventos vidurinės mokyklos salė yra pakankamai erdvi – norint įrengti papildomas tribūnas nereikės griauti esamų sienų ir platinti arenos.

„Tikimasi, kad rekonstrukcija kainuos iki vieno milijono litų. Ieškosime būdų, kaip finansuoti šiuos darbus. Tikimės, kad mums padės kūno kultūros ir sporto departamentas“, – teigė Mažeikių rajono meras.

Turi stabilų biudžetą

Petrulevičius tvirtino, kad „Mažeikių“ klubui sunkumų nesukels ir LKL reikalavimas surinkti ne mažesnį nei 600 tūkst. litų biudžetą. Anot klubo vadovo, Žemaitijos klubo žaidėjams atlyginimai šį sezoną nevėlavo nė karto.

„Mūsų vizija paprasta – savo darbą atliekantys žaidėjai atlyginimą turi gauti laiku, todėl galime pažadėti, kad krepšininkai gaus algas kiekvieno mėnesio pirmomis dienomis“, – tvirtino klubo vadovas.

NKL užkulisiuose kalbama, kad „Mažeikių“ klubas jau šį sezoną surinko LKL reikalavimus atitinkantį biudžetą ir buvo vienas iš trijų turtingiausių lygos klubų.

Viltis rusena ir „Palangai Triobet“

Jeigu „Mažeikių“ klubas nespės renovuoti dabartinės arenos, teisę rungtyniauti LKL gali išsaugoti visas 20 rungtynių šį sezoną pralaimėjusi „Palangos Triobet“ ekipa.

LKL nuostatai skelbia, kad paskutinę vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda į NKL krenta tik tuo atveju, jei žemesnės lygos čempionė atitinka LKL keliamus arenos bei biudžeto reikalavimus.

„Šiuo metu „Mažeikių“ klubas arenos neturi, todėl esant dabartinei situacijai lygoje liktų Palangos klubas. Tiesa, LKL valdybos sprendimai gali būti įvairūs, nes palangiškiai pastaruosius dvejus metus neįrodo, kad yra verti žaisti LKL. Be to, Palanga turi vadybinių ir sportinių problemų. Šiandien jie neturi ir arenos. Jie išimties tvarka namų rungtynes žaisdavo kitame mieste“, – tvirtino LKL generalinis direktorius Linas Gilys.

Finaliniame ketverte automobilį laimėjęs Arūnas Trumpis: „Savo sėkme patikėjau tik kitą dieną“

17.04.2013

„Taip būna tik filmuose“, „Išsipildė amerikietiška svajonė“, „Dievas yra“. Tokie žodžiai skambėjo Alytaus arenoje po to, kai visą sezoną trukusio „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ pagrindinį prizą – naują automobilį Toyota AYGO – laimėjo pakruojietis Arūnas Trumpis.

Fizinę negalią turintis sporto aistruolis lapkričio 16 dieną Pakruojo „Merestos“ rungtynėse laimėjo bilietą į finalinį „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ projekto etapą, o jame balandžio 13 dieną atspėjo NKL pusfinalio nugalėtojus. Negana to, Arūnas buvo vienas iš penkių, atspėjusių skirtumą, kuriuo Alytaus „Dzūkija“ įveiks Kauno „Žalgirį-2“.

Žaidimo taisyklės skelbė, jog tokiu atveju nugalėtojas turi būti išaiškintas prie baudų metimo linijos: kuris laimingasis pataikys daugiau metimų iš 10 bandymų, tam automobilis ir atiteks. Arūnas kamuolį į rankas paėmė pirmasis. Iš dešimties pakruojiečio bandymų tikslą pasiekė penki metimai. Kiti dalyviai įmetė po tris ir mažiau.

Salė ošė, Arūno draugai šokinėjo iš džiaugsmo, nugalėtoją sveikino nepažįstamieji, ranką spaudė kiti konkurso dalyviai, o pats laimingasis stovėjo susiėmęs už galvos ir šypsojosi. Atsitokėjęs laimingasis pirmiausiai paskambino mamai. Per kelias valandas vyras sulaukė daugiau nei šimto sveikinimų facebook‘e ir SMS žinutėmis.

„Savo sėkme patikėjau tik įsėdęs į automobilį. O gal tik kitą dieną, kuomet finalinių rungtynių metu „SMScredit.lt“ atstovas įteikė raktelius. Tas automobilis kaip iš dangaus nukrito. Susiėmiau už galvos, nežinojau, ką daryti, kaip elgtis. Tokia sėkmė mane aplankė pirmą kartą gyvenime. Dar dabar rungtynių rezultatas stovi akyse. Bet tuo, kas įvyko, jau patikėjau,“- emocingai įvykius aikštėje prisimena A. Trumpis.

Pasak „Merestos“ aistruolio, specialiai mesti baudas jis nesitreniravo. „Ne per seniausiai buvau su draugais nuėjęs pamėtyti į krepšį, bet specialiai konkurso finalui nesiruošiau. Matyt, buvau labai susikaupęs, susikoncentravęs į lentą, krepšį, lanką. Esu pataikęs dešimt metimų iš dešimties, o šiaip mano vidurkis – septyni taiklūs metimai iš dešimties“.

Kartu su mama A. Trumpis svarsto galimybę automobilį parduoti. Už gautis pinigus pakruojiečiai svajoja suremontuoti namą arba jį pardavę persikelti gyventi į erdvesnį butą.

A. Trumpis prie baudų metimo linijos

A. Trumpio palaikymo komanda

A. Trumpis prie laimėto automobilio

Nugalėtoją sveikina NKL vadovai ir Joniškio "Delikateso" šokėjos

Pirmasis interviu

Automobilio Toyota AYGO raktelius A. Trumpiui įteikia "SMScredit.lt" atstovas Gediminas Velička

NKL prezidento Remigijaus Štaro svekinimas

Geriausiu NKL treneriu pripažintas Aloyzas Rudys, geriausiu krepšininku - Martynas Linkevičius (visos nominacijos)

15.04.2013

Finaliniame NKL ketverte kartu su geriausiomis lygos komandomis buvo apdovanoti ir geriausi 2012-2013 metų sezono krepšininkai bei treneriai. Juos išrinko NKL komandų treneris.

Geriausiu jaunuoju NKL krepšininku pripažintas Kauno „Žalgirio“ antrosios komandos centro puolėjas Artūras Gudaitis. 208 cm ūgio devyniolikmetis 2012-2013 metų sezone į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 15,5 taško, atkovojo po 9,2 kamuolio (trečias rezultatas lygoje) ir blokavo po 1,7 varžovų metimo (trečias rezultatas lygoje) per rungtynes.

Labiausiai patobulėjusio krepšininko apdovanojimą atsiėmė Mažeikių „Mažeikių“ lyderis dvidešimtmetis Rokas Giedraitis. Jo vedama komanda laimėjo finalines NKL rungtynes, jis buvo rezultatyviausias komandoje ir sezono metu. 198 cm ūgio puolėjas pelnė po 17,4 taško (5 rezultatas lygoje), atkovojo po 3,7 atšokusio kamuolio ir atliko po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

NKL gynybos specialistu pripažintas Alytaus „Dzūkijos“ aukštaūgis Cezary Trybanski. NBA patirties turintis krepšininkas sezono metu atkovojo vidutiniškai po 9,6 kamuolio (antras rezultatas lygoje) ir blokavo daugiausia varžovų metimų pirmenybėse – vidutiniškai po 3,15 per rungtynes.

Geriausiu 2012-2013 metų NKL sezono kovotoju dėl kamuolių pripažintas Jonavos „Triobet“ puolėjas Martynas Linkevičius. Jis šioje kategorijoje buvo nepralenkiamas – vidutiniškai 10,5 taško.

Rezultatyviausio NKL žaidėjo apdovanojimą atsiėmė Šakių „Zanavyko“ lyderis Edgaras Stanionis. 194 cm ūgio taikliarankis į varžovų krepšį metė po 23,6 taško per rungtynes.

Geriausiu 2012-2013 metų NKL sezono krepšininku treneriai išrinko Jonavos „Triobet“ lyderį Martyną Linkevičių. Sezono metu 196 cm ūgio puolėjas surinko 22 dvigubus dublius. Per rungtynes jonavietis vidutiniškai pelnė po 17,6 taško ir atkovojo po 10,5 kamuolio.

Geriausiu NKL treneriu buvo pripažintas Mažeikių „Mažeikius“ ant nugalėtojų pakylos nuvedęs Aloyzas Rudys. Iškovojusi 27 pergales ir patyrusi 7 nesėkmes, šio specialisto vedama komanda tapo reguliaraus sezono nugalėtoja. Atkrintamosiose varžybose „Mažeikiai“ peržengė „Šilutės“ ir Vilniaus „Statybos“ barjerus, pusfinalyje įveikė Jonavos „Triobet“, o finale nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.

Nacionalinės krepšinio lygos čempionai – Mažeikių „Mažeikiai“

14.04.2013

Mažeikių „Mažeikiai“ finalinėse 2012-2013 metų NKL rungtynėse nugalėjo aikštės šeimininkę Alytaus „Dzūkiją“ ir iškovojo lygos čempionų vardą. „Dzūkija“ per pirmuosius du kėlinius buvo susikrovusi 16 taškų pranašumą, tačiau kitoje rungtynių pusėje pranašesni buvo Mažeikių miesto krepšininkai. Pergalę rezultatu 65:78 šventė raudonai-balti.

„Dzūkija“ rungtynes pradėjo spurtu 9:0. Pirmuosius taškus „Mažeikiams“ trečią rungtynių minutę pelnė Osvaldas

Mačernis. Praėjus pusei kėlinio rezultatu 15:7 priekyje buvo Alytaus komanda. Iki kėlinio pabaigos likus minutei po Luko Brazdauskio dvitaškio „Dzūkija“ į priekį įsiveržė 13 taškų (26:13).  Per likusį ketvirčio laiką Mažeikių krepšininkai atotrūkį sumažino iki 10 (26:16).

Antrojo kėlinio pirma pusė vyko apylygiai. Praėjus keturioms kėlinio minutėms komandos buvo pelniusios po 6 taškus (32:22). Penktą rungtynių minutę po L. Brazdauskio dvitaškio ir baudos metimo aikštės šeimininkai įgijo 14 taškų pranašumą (38:24). Po Eigirdo Žukausko tritaškio ir Vytauto Edvardo Pikalavičiaus taiklaus baudos metimo „Mažeikiai“ atotrūkį sumažino iki 10 taškų (38:28). Iki kėlinio pabaigos „Dzūkija“ varžovams daugiau neleido priartėti. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi 47:31 alytiškių naudai.

Per pirmąsias tris kėlinio minutes Mažeikių krepšininkams pavyko sumažinti atotrūkį iki 9 taškų (49:40). Ketvirtą minutę po Arvydo Gydros („Mažeikiai“) taiklaus tritaškio iš „Dzūkijos“ susikrauto pranašumo beliko 6 taškai (49:43). Šeštą kėlinio minutę Rokas Giedraitis pelnė du taškus, vėliau O. Mačernis pridėjo du baudos metimus, po kurių komandas skyrė minimalus taškų skirtumas – 52:51. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms A. Gydra baudos metimais išvedė „Mažeikių“ komandą į priekį – 52:53. Per likusį laiką žemaičiai išlaikė pranašumą ir po trijų kėlinių priekyje buvo 3 taškais (56:59).

Trečią paskutinio kėlinio minutę O. Mačerniui pelnius tris taškus „Mažeikiai“ įgijo 8 taškų pranašumą (58:66), šeštą – „Dzūkija“ turėjo 10 taškų deficitą (60:70).  Iki rungtynių pabaigos Alytaus ekipai nepavyko priartėti prie varžovų ir pralaimėjo finalinę kovą rezultatu 65:78.

R. Giedraitis buvo pripažintas naudingiausiu finalinio turnyro žaidėju. Jis „Mažeikių“ komandai pelnė 26 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 15 taškų nugalėtojams pridėjo O. Mačernis (8 atk. kam), E. Žukauskas – 14 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Vicečempionams 19 taškų pelnė Povilas Šakinis (7 atk. kam.), 12 – Žydrūnas Kelys, po 9 – Bryanas Harrisonas (10 atk. kam.) ir Cezary Trybanskis (4 atk. kam.).

 

NKL „Oro karalius 2013" – Ignas Labutis

14.04.2013

NKL finalinio ketverto turnyrą papuošė ne tik įtemptos rungtynės, tačiau ir dėjimų konkursas. Geriausiai į krepšį dedančiu lygos krepšininku buvo pripažintas Marijampoės „Sūduvos-Mantingos" puolėjas Ignas Labutis. Jis buvo apdovanotas „TonyBet" prizu.

Dėl „Oro karaliaus" vardo rungėsi: Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris-2"), Tomas Virvičius (Jonavos „Triobet"), Arturs Pelšs (Šakių „Zanavykas"), Donatas Tarolis (Gargždų „Gargždai-Bremena"), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas"), Benas Bagdonavičius (Pakruojo „Meresta"), Ignas Labutis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga) ir Deividas Zoruba (Alytaus „Dzūkija").

Komisija už pirmus bandymus aukščiausiais balais įvertino I. Labučio, T. Virvičiaus, Ž. Petraičio ir D. Zorubos dėjimus. Antrajame etape daugiausiai balų surinko ir į konkurso finalą pateko marijapolietis I. Labutis ir šeimininkų komandos atstovas D. Zoruba.

Paskutiniame pasirodyme „Sūduvos-Mantingos" krepšininkui talkino A. Pelšs, kuris perdavė I. Labučiui kamuolį nuo lentos briaunos, o šis, ore sugavęs kamuolį, atliko galingą dėjimą.

Ne ką prastesnį dėjimą užrištomis akimis atliko Alytaus sirgalių palaikomas D. Zoruba. Ore pagavęs nuo lentos Ž. Kelio pamestą kamuolį, dzūkų puolėjas įdėjo iš viršaus ir sukėlė ant kojų visą areną, tačiau komisija už bandymą skyrė vienu balu mažiau.

NKL „Oro karaliumi 2013" pripažintas marijampolietis I. Labutis.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports