Tarptautinėje profesionalių krepšininkų vasaros lygoje „Amber League“ - septyni NKL rungtyniavę krepšininkai

29.07.2013

Pirmadienį (07.29) Kauno prasidės tris dienas truksianti tarptautinė profesionalių krepšininkų vasaros lyga „Amber League“. Turnyre dalyvaus kontraktų dar nepasirašę krepšininkai iš Slovėnijos, Ukrainos, Kroatijos, Čekijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Septyni iš 40-ies dalyvių - praėjusiame sezone NKL rungtyniavę krepšininkai.

Turnyras vyks Žalgirio sporto komplekse, rungtynes ir krepšininkus stebėti galima nemokamai.

Į keturias komandas suskirstyti laisvieji agentai iš viso sužais šešias rungtynes, kiekviena komanda – po tris. Komandas treniruos krepšinio treneriai Mindaugas Budzinauskas, Donaldas Kairys, Mantas Šernius ir Aurimas Jasiulionis. Kaip praneša stovyklos organizatoriai, dauguma krepšininkų „Amber League“ turnyrui visą liepos mėnesį ruošėsi Lietuvos krepšinio federacijos organizuotoje kasmetinėje treniruočių stovykloje „ADIDAS summer camp“, skirtoje padėti profesionaliems krepšininkams pasiruošti artėjančiam krepšinio sezonui. 

„Amber League“ komandų sudėtys:

Rungtynių ir paskaitų tvarkaraštis:

Pirmadienis (liepos 29 d.)
18:00 – 19:45 „Team 1“ prieš „Team 2“ (1 rungtynės)
20:00 – 21:45 „Team 3“ prieš „Team 4“ (2 rungtynės)

Antradienis (liepos 30 d.)
14:00 – 15:45 „Team 1“ prieš „Team 3“ (3 rungtynės)
15:45 – 16:45 Svečias Oliver Lambeth (Paskaita)
17:00 – 19:00 „Team 2“ prieš „Team 4“ (4 rungtynės)

Trečiadienis (liepos 31 d.)
10:30 – 12:15 „Team 2“ prieš „Team 3“ (5 rungtynės)
12:15 – 13:15 Svečias Kęstutis Kemzūra (Paskaita)
13:30 – 15:30 „Team 1“ prieš „Team 4“ (6 rungtynės)

„Mažeikiuose“ rungtyniaus iš Europos jaunimo čempionato grįžęs Ignas Vaitkus

25.07.2013

Paraišką dalyvauti 2013-2014 metų NKL čempionate pateikę Mažeikių „Mažeikiai“ informavo, jog komanda pasirašė pirmą sutartį. Praėjusio sezono NKL čempionų gretas papildė Lietuvos jaunimo (U-20) narys Ignas Vaitkus. Su 190 cm ūgio gynėju pasirašyta sutartis vienam sezonui su galimybę ją pratęsti dar vieneriems metams.

Praėjusiame sezone krepšininkas vilkėjo Pakruojo „Merestos“ marškinėlius. Vienas komandos lyderių NKL čempionate sužaidė 35 rungtynes, jose aikštėje praleido vidutiniškai po 29 minutes, pelnė 11,7 taško, atkovojo 4,2 kamuolio, atliko 1,4 rezultatyvaus perdavimo ir perėmė 1,3 kamuolio per mačą.

Europos jaunimo čempionate I. Vaitkus žaidė po 10 minučių, pelnė 4,4 taško ir atliko po 0,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

„Zanavykas” pasirašė sutartį su P. Beliavičiumi, komandoje lieka V. Šumskis

23.07.2013

Oficiali Šakių „Zanavyko” internetinė svetainė pranešė, jog prasidėjo komandos komplektacija naujam sezonui. Klubas pratęsė sutartį su vyr. treneriu Giedriumi Žibėnu ir vidurio puolėju Viliumi Šumskiu, komandą papildė ir pirmasis naujokas. Juo tapo praėjusiame sezone Pasvalio „Pieno Žvaigždėse“ (LKL) rungtyniavęs gynėjas Paulius Beliavičius.

V. Šumskis praėjusiame sezone buvo vienas „Zanavyko“ lyderių ir per rungtynes rinko po 14,3 taško bei 6,3 atkovoto kamuolio.

P. Beliavičius vilkėdamas „Pieno Žvaigždžių“ marškinėlius LKL čempionate sužaidė 14 rungtynių ir per vidutiniškai 11 aikštėje praleistų minučių pelnė po 2,9 taško bei atliko po 0,6 rezultatyvaus perdavimo.

G. Žibėnas komandai vadovaus antrą sezoną. Prieš metus treneris pakeitė iki tol „Zanavyką“ treniravusį olimpinį čempioną Modestą Paulauską.

Tarptautiniame trenerių seminare - ir lietuvių kilmės NBA treneris

15.07.2013

Lietuvos krepšinio trenerių asociacija liepos 19- 21 dienomis rengia Tarptautinį krepšinio trenerių seminarą Panevėžyje. Šiemet jis vyks kartu su FIBA U19 pasaulio moterų čempionatu.

Seminare paskaitys skaitys Australijos, Belgijos, Ispanijos ir Lietuvos specialistai. Savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis lietuvių kilmės australų treneris Edas Palubinskas (Ed Palubinskas), Ispanijos U17 jaunimo rinktinės ir ACB komandos „ CAI Zaragoza“ vyr. trenerio asistentas Joacquin Ruiz Lorente, Lietuvos sporto universiteto sporto ir infra-

struktūros prorektorius, nusipelnęs šalies treneris prof. dr. Aleksas Stanislovaitis, Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis, sporto psichologė Rinalda Germanienė (KK „Lietuvos rytas“) ir kiti specialistai. Seminaro dalyviams rengiama konferencija, teorinės ir praktinės pratybos, jie stebės U19 čempionato rungtynes.

„Džiaugiuosi, kad seminare teorines ir praktines pratybas ves žinomi specialistai. Seminaro dalyviai turės unikalią galimybę susitikti lietuvių kilmės Australijos krepšinio treneriu Edu Palubinsku (Ed Palubinskas). Praeityje žinomas krepšininkas, turi sukaupęs ir didelę NBA trenerio patirtį. 1975-aisiais metais jį trečiame NBA naujokų biržos rate pasirinko Atlanta „Hawks“, Edas Palubinskas buvo antras pagal rezultatyvumą Miuncheno ir rezultatyviausias- Monrealio vasaros olimpiadų žaidėjas, o 2000-2001 metais dirbo Los Andželo „Lakers“ klube, kur padėjo Šakilui O‘Nilui gerinti baudų metimo techniką. Neabejoju, kad trenerių laukia naudingas seminaras“,- sakė Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generalinis sekretorius Nerijus Masiulis.

Beveik dešimtmetį rengiamame Tarptautiniame krepšinio trenerių seminare paskaitų klausys ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos, Belgijos, Ispanijos, Turkijos, Švedijos ir Rumunijos krepšinio specialistai.

Tarptautinio krepšinio trenerių seminaro programa:

Liepos 19 d., penktadienis (Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai, Kranto g. 28)

09.00 Registracija
10.00-10.30 Konferencija
10.30-11.30 Rinalda Germanienė „Trenerio psichohigiena ir stresas“
11.30-13.00 Rolandas Radvila „Greitas puolimas ir nepertraukiamas puolimas“ (KKSC, Jakšto g. 1)
14.00-15.30 Aleksas Stanislovaitis „Galingumo ir galingumo ištvermės fizinių krūvių sąveika krepšinio treniruotėje (praktinė dalis)“ (KKSC, Jakšto g. 1)
FIBA Pasaulio merginų (iki 19 metų) krepšinio čempionatas („Cido“ arena, Parko g. 12)
15.45 Senegalas – Prancūzija;
18:00 Lietuva – Malis;
20.15 Kinija – JAV.

Liepos 20 d., šeštadienis (Liepų alėja 2)

09.00-10.30 Ed Palubinskas „Metimo tobulinimas“
10.30-12.00 Ed Palubinskas „Metimo tobulinimas“
12.00-13.30 Kazys Maksvytis „Grupinių gynybos veiksmų tobulinimas“
14.30-16.00 Mario Hendriks „Kaip ugdyti žaidėjų kūrybingumą“
FIBA Pasaulio merginų (iki 19 metų) krepšinio čempionatas („Cido“ arena, Parko g. 12)
15.45 Olandija – Senegalas
18.00 Lietuva – Kinija
20.15 Malis - JAV

Liepos 21 d., sekmadienis (KKSC, Jakšto g. 1)

09.00-10.30 Joacquin Ruiz Lorente „Asmeninės gynybos aspektai“
10.30-12.00 Joacquin Ruiz Lorente „Individualių technikos taktikos įgūdžių tobulinimas“
12.00-13.30 Mario Hendriks „Jaunų žaidėjų sprendimų priėmimo ugdymas“

*- seminaro programa gali keistis

Tarptautinis krepšinio trenerių seminaras- mokamas.

Daugiau informacijos: http://www.krepsiniotreneris.lt/ ir https://www.facebook.com/KrepsinioTreneriai.lt.

Dėl antidopingo taisyklių pažeidimo diskvalifikuotas Žydrūnas Kelys

01.07.2013

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Etikos, drausmės ir apeliacinė komisija už FIBA antidopingo taisyklių pažeidimą skyrė trijų mėnesių diskvalifikaciją Alytaus „Dzūkijos” komandos įžaidėjui Žydrūnui Keliui. Balandžio 13-14 dienomis Alytuje vykusio Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto turnyro metu iš krepšininko paimtame mėginyje aptikta kanabinoidų.

Bylą nagrinėjusi LKF Etikos, drausmės ir apeliacinė komisija, išklausiusi krepšininko Ž. Kelio paaiškinimą ir išanalizavusi visus dokumentus, nutarė pripažinti krepšininką kaltu padarius drausmės pažeidimą pagal 

LKF Etikos ir drausmės kodekso 8 straipsnio 1 d. 2 p., 12 straipsnio 9 p. bei pagal Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Antidopingo taisyklių 2 skyriaus 2.1. p.

Ž. Kelys suspenduotas nuo šių metų gegužės 8 dienos iki rugpjūčio 8 dienos.

Alidas Žukauskas: tai, kas dabar vyksta, primena senus „Olimpo“ laikus

26.06.2013

Plungės „Olimpas“ – iš vietinių plungiškių suburta komanda, gaivinanti nostalgiją sukeliančius laikus, kada Plungės miesto komanda rungėsi stipriausioje Lietuvos lygoje. Pakalbinome komandos trenerį Alidą Žukauską, kuris pats žaidė legendiniame „Olimpe“. Siūlome paskaityti, kokia jo nuomonė apie žemaitišką komandą ir kaip jis vertina dabartinę, sirgalių sukuriamą, atmosferą.

Treneri, „Olimpas“ debiutiniame NKL sezone pasiekė aštuntfinalį. Ar esate patenkintas galutiniu komandos rezultatu?

Tai buvo mažiausias tikslas, bet esu patenkintas. Žinoma, visada norisi patekti į finalinį ketvertuką.

Lemiamoje sezono stadijoje dukart nusileidote „Žalgirio“ dubleriams. Ko pritrūko?

Buvo akivaizdus mūsų meistriškumo ir patirties trūkumas. Turėjome keturis žaidėjus aukšto lygio, o visi kiti akivaizdžiai buvo žemesnio lygio.

Startinis Plungės komandos penketas atrodė solidžiai, tačiau pritrūkdavo pagalbos iš kitų žaidėjų. Planuojate šį trūkumą pašalinti kitame sezone?

Taip, atsarginiai buvo silpni. O kas bus kitame sezone, dar sunku spręsti.

Sezono pabaigoje į jūsų komandą atvyko legionierius Toney McCray‘us, tačiau sužaidęs vos 7 rungtynes... dingo?

Šis krepšininkas nebuvo rungtyniavęs Europoje. Žaidė NCAA (JAV), Meksikoje, o ten ir čia yra visai kitoks žaidimas. Jis buvo pripratęs prie individualaus žaidimo. Čia mes stengėmės jį įstatyti į komandos rėmus, mokėme žaisti tvarkingai, bet jam pritapti buvo labai sunku. Tiksliai ir nežinau, kodėl jis išvažiavo, bet turbūt taip nusprendė pats.

Žiūrint į 2012-2013 metų sezono statistiką, „Olimpas“ buvo daugiausiai įtemptų kovų turėjusi komanda visoje lygoje. Kokios to priežastys?

Mūsiškiai gal per anksti patikėdavo pergale. O kai pralaiminėdavo, stengdavosi vytis.

Dėl komandos komplektacijos, pagrįstos vietiniais žaidėjais, Plungės „Olimpui“ atiteko „NKL grynuolio“ nominacija. Tokia sudėtis turi daugiau pliusų ar minusų?

Tai yra labai didelis pliusas. Aš visus pažįstu, su kai kuriais esu kartu žaidęs, kai kuriuos treniravau kai jei dar buvo maži. Labai lengva su tokiais dirbti, nes tu žinai, ką jie gali, ko ne. Kai ateina pašalinis žmogus, reikia prie jo priprasti.

Krepšininkams tikriausiai duodate nurodymus kalbėdamas žemaitiškai?

Iš pradžių bandai kalbėti literatūriškai, bet neilgai trukus pradedi žemaitiškai, nes visi yra žemaičiai, todėl nebuvo problemų susikalbėti. Jei komandoje būtų ne žemaičių, stengtumėmės kalbėti literatūriškai.

Garsėjate ištikimais ir aktyviais sirgaliais bei savo garsiuoju plakatu „Sveiki atvykę į pragarą“. Ar visada Plungėje užkuriamas pragaras?

Sirgaliai yra šaunuoliai. Po tiek metų, po senų gerų „Olimpo“ laikų, pirmą kartą Plungėje vėl yra toks krepšinis. Todėl visi žmonės patenkinti, visi dega noru palaikyti. Kas dabar vyksta, primena senus laikus. Pirmose rungtynėse net šiurpuliukai bėgiojo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports