Osvaldas Mačernis - geriausias devintosios NKL savaitės žaidėjas

04.12.2012

Praėjusį savaitgalį po pergalingų rungtynių su Vilniaus „Perlu–MRU“ ir Šilutės „Šilute“ "Mažeikių" komanda susigrąžino lyderės poziciją NKL turnyrinėje lentelėje. Prie komandos pergalių svariai prisidėjo ne kartą į geriausiojo savaitės žaidėjo titulą pretendavęs Osvaldas Mačernis. Paskutiniuose dviejuose turuose puolėjas į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 23 taškus, atkovojo po 5 kamuolius, atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 26,5 naudingumo balo.

Penktadienio (11.30) rungtynėse su Vilniaus „Perlu–MRU“ Mažeikių komandos lyderis pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 2/5

trit.), atkovojo 5 atšokusius kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus ir blokavo 5 varžovų metimus.

Šeštadienį (12.01) O. Mačernis rungtynėse su „Šilutės“ komanda įmetė 25 taškus (5/8 trit., 6/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas, blokavo tris metimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą buvo: Darius Tarvydas (Vilniaus „Statyba“), Edgaras Stanionis ir Vilius Šumskis (Šakių „Zanavykas“), Cezary Trybanski (Alytaus „Dzūkija“) bei Martynas Linkevičius (Jonavos „Triobet“).

NATO šalių čempionais tapo Molėtų "Ežerūno-Kario" pagrindu sudaryta Lietuvos rinktinė

03.12.2012

Molėtų "Ežerūno-kario" pagrindu sudaryta Lietuvos kariškių rinktinė laimėjo NATO šalių turnyrą Belgijoje. Lietuviai finale po atkaklios kovos 89:84 įveikė Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkus. Lietuviai šiame turnyre nepatyrė nė vieno pralaimėjimo : buvo įveikti kanadiečiai, prancūzai, belgai, latviai daugiau nei užtikrintai. Amerikiečiai grupės etape taip pat triuškino varžovus, tačiau akistatoje su Lietuvą teko pripažinti pralaimėjimą.

Priminsime, jog kariškių rinktinę sudaro šie molėtiškiai: Raimondas Ambrulaitis, Marius Janišius, Remigijus

Sugintas, Justas Narušis, Adomas Žiukas, Aistis Juočepis, Karolis Alekna, Dainius Navickas ir vyr. treneris Mindaugas Kildišius.

Mažajame finale italai 86:61 užtikrintai įveikė prancūzus, kovoje dėl penktosios vietos belgai 54:81 nusileido Kazachstanui, o dėl septintosios vietos - Didžiosios Britanijos kariškiai 52:45 įveikė Kanadą.

„SMScredit.lt AUTO žaidimo“ finalininkais tapo penki Jonavos „Triobet“ sirgaliai

03.12.2012

Praėjusį savaitgalį NKL rungtynėse tarp Jonavos „Triobet“ – Pakruojo „Merestos“paaiškėjo dar penki kandidatai laimėti automobilį Toyota AYGO. Jais tapo Andrius Vaitiekauskas, Valdas Kačerauskas, Mantas Linkevičius, Reimondas Vosylius ir Linartas Kiškis.

Visi vyrai dovanų gavo „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ marškinėlius ir pateko į „SMScredit.lt AUTO žaidimo“ finalinį etapą. Jis vyks 2013 metų balandžio mėnesį, NKL finalinio ketverto metu.

Šį penktadienį (12. 07) „SMScredit.lt AUTO žaidimas“ atvažiuos į Birštono „Jazz-Diremtos“ ir Vilniaus „Statybos“ dvikovą. Prienuose vyksiančiose rungtynėse paaiškės dar penki žaidimo finalininkai.

XVI turas: „Jazz–Diremta“ įveikė "Žalgirio" dublerius

02.12.2012

Kauno „Žalgiris-2“ paskutinėse dvejose rungtynėse palaužė sostinės grandus, tačiau šįkart neatsilaikė prieš NKL naujokę „Jazz – Diremtą“. Po įtemptos kovos Birštono komanda šventė pergalę rezultatu 66:64.

Birštone vykusio susitikimo pirmoje pusėje nežymų pranašumą susikrovė „Jazz–Diremta“ (16:13; 18:15). Trečiajame ir ketvirtajame ketvirčiuose Kauno ekipa skirtumą aptirpdė (16:18; 16:18), tačiau pergalei reikėjo daugiau.

Rezultatyviausias Birštono komandoje buvo Paulius Kleiza, pelnęs 27 taškus. Simas Raupys pridėjo 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Kauno ekipoje geriausiai žaidė Artūras Gudaitis. Jis pelnė 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Justas Tamulis pridėjo 15, Vaidas Kariniauskas – 13 taškų.

Po šio susitikimo Birštono „Jazz – Diremta“ su 5 pergalėmis ir 11 pralaimėjimų užima 14 vietą NKL turnyrinėje lentelėje. Kauno „Žalgiris-2“ (10-6) dalijasi 5-8 vietas.

XVI turas: NKL pirmavusi „Dzūkija“ po dviejų pratęsimų nusileido „Radviliškiui – Juodeliams“

01.12.2012

Namuose žaidusi Alytaus „Dzūkija“ nemaloniai nustebimo sirgalius. Iki susitikimo su Radviliškio komanda dzūkai buvo NKL turnyrinės lentelės viršuje, tačiau po dviejų pratęsimų rezultatu 82:85 pralaimėjo lygos autsaiderei „Radviliškiui–Juodeliams“.

Pirmuosius du kėlinius sėkmingiau žaidė Alytaus komanda. Prieš prasidedant ilgajai pertraukai rezultatas buvo 35:27. Trečiąjį kėlinį laimėjo svečiai iš Radviliškio (10:14) ir varžovų pranašumą sumažino iki 4 taškų (45:41). Paskutiniame ketvirtyje „Radviliškis–Juodeliai“ dar truktelėjo į priekį ir pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui švieslentė rodė lygiąsias 67:67.

Per pirmąjį pratęsimą nugalėtojas nebuvo išaiškintas (12:12), o per antrąjį daugiau taškų pelnė radviliškiečiai (5:8) ir šventė pergalę 84:87.

Keturias pergales turinti Radviliškio komanda išlieka 17-oje NKL turnyrinės lentelės pozicijoje. Ketvirtą pralaimėjimą šių metų sezone patyrusi „Dzūkija“ smuktelėjo į 2-5 vietas, o lyderės poziciją užleido Mažeikių „Mažeikiams“.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Vaidas Trepočka – 24 taškai. 17 taškų pridėjo ir 5 kamuolius atkovojo Lukas Pipiras. Antanas Montrimavičius pelnė 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Eriko Kaupaičio sąskaitoje 10 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Alytaus komandoje pasižymėjo Mindaugas Reminas – 24 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai. 15 taškų Bryan Harrison, Povilas Šakinis pridėjo 14 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

XVI turas: "Mažeikiai" išvykoje sutriuškino "Šilutę" ir pakilo į pirmą NKL vietą

01.12.2012

Dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Mažeikių „Mažeikiai“ (12-4), išvykoje 94:65 (20:22, 24:12, 27:19, 23:12) neturėjęs didesnių sunkumų prieš „Šilutę“ (4-12). Po šios pergalės mažeikiškiai tapo vienvaldžiais NKL lyderisi.

„Šilutė“ po pirmojo ketvirčio turėjo dviejų taškų persvarą (22:20), tačiau nuo antrojo kėlinio svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir nuolatos savo pranašumą didino. Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs 33 taškų ribą.

Savo dėjimų šou Šilutėje surengė „Mažeikių“ puolėjas Rokas Giedraitis, kuris krepšį dėjimais sudrebino 4 kartus.

„Šilutė“: Dustinas Heimanas 20 (9 kld.), Evaldas Šaulys 15, Marius Kasiulevičius 9, Dariusas Brentsas 7.

„Mažeikiai“: Rokas Giedraitis 26, Osvaldas Mačernis 25, Andrius Mažutis 11, Olegas Kojenetsas 10, Vytautas Pikalavičius 9 (8 atk., 5 per. kam., 7 rez. perd.), Andrius Mikutis 9, Modestas Šidlauskas 4.