Krepšinio ekspertai: NKL turi savo „kovo beprotybę“

07.03.2013

Šiandien (03.07) prasideda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų rungtynių etapas. Etapas, kurį krepšinio ekspertai intrigos prasme drįsta lygina su NCAA „kovo beprotybe“. Mintimis ir prognozėmis apie prasidedantį antrąjį NKL sezono etapą sutiko pasidalinti praėjusiais metais su Kauno „LKKA-Atletu“ NKL čempionu tapęs treneris Edas Nickus, Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) direktorius Andrius Čerškus bei krepšinio agentas Mantas Ignatavičius.  

NKL - nenuspėjama lyga

E. Nickus, A. Čerškus ir M. Ignatavičius vienbalsiai pasisakė – visos rungtynės bus įdomios, intriguojančios ir netikėtos. Jie patvirtino NKL tiesą – niekada negali žinoti, kas laimės, nes visų komandų jėgos apylygės.

„Komandos, kurios sezono pradžioje buvo įvardintos kaip favoritės, neretai pralaimi čempionatą. Tad tiems, kurie buvo laikomi favoritais, belieka palinkėti sėkmės“ – sako E. Nickus.

„NKL – nieko naujo. Visos komandos labai panašaus pajėgumo. Vienos nesėkmingai sužaistos rungtynės gali lemti visos serijos rezultatą,“- svarsto M. Ignatavičius.

„SKM“ direktoriaus A. Čerškaus manymu, dauguma NKL atkrintamųjų rungtynių dėl neprognozuojamos baigties bus įdomesnės nei LKL kovos. „Manau, kad bus labai įdomios atkrintamosios varžybos, gal net įdomesnės nei LKL. Žinoma, išskyrus pusfinalį, kuriame susitiks „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“. Turėtų būti įdomu, nes komandų jėgos pakankamai lygios. Pavyzdžiui, tarp Joniškio „Delikateso“ ir Jonavos „Triobet“ turėtų būti gan įtempta kova.

Apie aštuntfinalio favoritus

Krepšinio žinovai NKL favoritais įvardijo Alytaus „Dzūkijos“ bei Mažeikių „Mažeikių“ komandas. Pašnekovai išskyrė dar keturias komandas, kurios, jų nuomone, tikrai išeis į kitą NKL etapą – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Vilniaus „Statyba“, „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“ bei Šakių „Zanavykas.

„Visos NKL komandos, kurios pateko į atkrintamųjų varžybų etapą, vertos laimėti. Pavyzdžiui, Plungės „Olimpas“, Šakių „Zanavykas“. Net tos, kurios buvo žemesnėse turnyrinės lentelės pozicijose, turi tam tikrų tikslų, pavyzdžiui, Vilniaus klubai – „Statyba“ ir „Š. Marčiulionio KA -Twomenas“. Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ surinkta iš patyrusių žaidėjų ir jau turi tradicijas.

Visos NKL komandos yra ambicingos, gero lygio, žaidžiančios NKL ne vienerius metus, todėl prognozuoti, kas bus čempionais galima, tačiau netikėtumų visada gali būti,“- NKL internetinei svetainei sakė E. Nickus.

M. Ignatavičiaus manymu, nei viena komanda neturėtų norėti susitikti su „Š. Marčiulionio KA-Twomenu“, nes pagal sudėtį ši ekipa niekuo nenusileidžia lyderiams. Buvęs krepšininkas šviesią ateitį prognozuoja ir Jonavos „Triobet“ komandai.

Reguliaraus sezono lyderių trijulė turėtų nesunkiai įveikti pirmąjį etapą. Tai Mažeikių „Mažeikiai“, Alytaus „Dzūkija“ ir Plungės „Olimpas“. Ši komanda taip pat šiemet atrodo galingai.

Apie tuos, kuriems bus labai sunku

SKM direktorius A. Čerškus NKL atkrintamųjų autsaideriais vadina Šilutės „Šilutę“ ir Molėtų „Ežerūną-Karį“. Pasak jo, šios ekipos šiemet atrodo silpnai ir yra tik labai maža tikimybė, kad jų žaidimas pasikeis atrinkamųjų varžybų metu. Tiesa, krepšinio agentas M. Ignatavičius spėja, jog „Šilutė“ yra pajėgi serijoje bent kartą nugalėti Mažeikių „Mažeikius“.

Labiausiai intriguojanti kova

M. Ignatavičius ir A. Čerškus labiausiai laukia Vilniaus derbio, kuriame susitiks „Statyba“ ir „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“. „Susirems pinigai prieš jaunystę. Bus labai įdomu, kas vis dėlto nugalės – ar žvaigždynas, ar didelis noras laimėti ir praėjusiais metais sukaupta „Statybos“ patirtis. Ši dvikova bus viena atkakliausių“ – sako A. Čerškus. M. Ignatavičius „marčiulioniukams“ prognozuoja pergalę 2:0. Kiti pašnekovai nuo tikslių prognozių susilaikė.

Apie NKL „kovo beprotybę“

Kai rungtyniauja daug ir lygių komandų – intriga garantuota. Jos NKL niekada netrūko. Atrodo, netrūks ir šiemet. JAV studentų lygoje atkrintamosios varžybos vadinamos „kovo beprotybe“. Kažkas panašaus laukia ir NKL komandų.

„Aš tikiuosi, kad Lietuvoje pirmą kartą užvirs tokia „beprotybė“ kaip ten už Atlanto – 16 komandų ir visų šansai yra lygūs. Bus labai įdomu,“- mano A. Čerškus.

„Tenka pripažinti, kad NKL ir NCAA lygų pajėgumo neišeitų sulyginti, bet intriga gali būti labai panaši. Tikimės gerų rungtynių,“- paantrino pats NCAA rungtyniavęs M. Ignatavičius.

„Pralaimėjusi komanda baigs sezoną. Tai supranta kiekvienas treneris. Tad tiek treneriai, tiek komandos sieks pratęsti savo sezoną,“- pokalbį užbaigė E. Nickus.


„Perlo-MRU” treneris E. Kučiauskas: „Atkrintamosios - galimybė reabilituotis po reguliaraus sezono”

05.03.2013

Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos vyriausiasis treneris Erikas Kučiauskas oficialiai klubo internetinei svetainei apibendrino reguliarųjį sezoną.

Jeigu reikėtų įrašyti pažymį dešimtbalėje sistemoje, strategas geriausiu atveju rašytų ketvertą. „Neatskleidėme savo pajėgumo“, – konstatavo tryliktą vietą užėmusios sostinės ekipos vairininkas E. Kučiauskas.

Tačiau atkrintamosios varžybos, kurias ketvirtadienį „Perlas-MRU“ išvykoje pradeda su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, yra visiškai kita istorija. Nuo aštuntfinalio visos 

pergalės ir pralaimėjimai nebeturi prasmės. Toliau žengs tie, kurie laimės dvejas rungtynes.

Pasak vilniečių trenerio, nors liko antroje lentelės pusėje, „Perlo-MRU“ krepšininkai sieks reabilituotis ir sekti kitos Vilniaus komandos praėjusį sezoną pademonstruotu pavyzdžiu.

Kaip vertinate pasirodymą reguliariajame sezone?

Jausmas – dvejopas. Vadovai mums buvo iškėlę visai kitokius tikslus – patekti į aštuntuką. Bet išėjo taip, kad jų neįvykdėme. Apibendrinant, buvo ir gerų rungtynių, bet manau, kad visą sezoną vyko savojo žaidimo paieškos. Prieš sezoną manėme, kad stipriausia mūsų pusė – atakuojančių gynėjų ir lengvųjų puolėjų grandys. Tačiau sezonas parodė, kad galingiausia mūsų pusė – aukštaūgiai. Mantas Virbalas su Antanu Udru beveik visą sezoną ištempė komandą. Ir, ačiū Dievui, tai sugebėjo tai padaryti be traumų.

Įžaidėjo pozicijoje turėjome Žydrūną Kelį. Jis – aukšto lygio žaidėjas, bet mums pritrūko jo stabilumo. Su Žydrūnu rungtyniavome kaip amerikietiškuose kalneliuose. Nusprendėme jį pakeisti. Labai gerai į žaidimą įsiklijavo Dovis Bičkauskis. Jis turėjo būti dvyliktas žmogus, bet laikui bėgant Dovis beveik išsikovojo vietą starto penkete. O vėliau atsirado ir Keyronas Sheardas.

Manau, kad dabar esame susibalansavę visose pozicijose. Tik dabar dar šlubuoja atakuojantys gynėjai ir lengvieji puolėjai, bet šiose pozicijose rungtyniauja patyrę krepšininkai, todėl aš jais tikiu. Esame susikomplektavę taip, kaip, mano akimis, galėjome pradėti šį sezoną. Tuomet vaizdas būtų visai kitoks. Bet, žinoma, belieka tik spėlioti.

O ko komandai pritrūko, kad rezultatai būtų geresni?

Jeigu komanda neranda savo žaidimo viso sezono metu ir dar darai pakeitimus, sezono pabaigoje vis tiek ateina bendras supratimas bei žaidėjų tarpusavio ryšys. Nuo praėjusio sezono komandoje buvo likę 3–4 žaidėjai, o lipdyti viską iš naujo reikia laiko. Kaip žinome, laiko trūksta. Jeigu dabartinę sudėtį pavyktų išlaikyti kitam sezonui, rezultatai būtų kur kas geresni.

Apibendrinus, dešimtbalėje sistemoje rašyčiau arba stiprų trejetą, arba silpną ketvertą. Šį sezoną nesugebėjome laimėti dvejų rungtynių iš eilės per tą patį savaitgalį. Tai rodo, kad galbūt nebuvome tinkamai pasiruošę fiziškai. Jeigu būtume laimėję bent 4 kartus iš eilės, atsirastų nugalėtojų mentalitetas ir pasitikėjimas viskuo – savimi, komandos draugais, treneriais. Būtent tai pademonstravo „Mažeikiai“. Atrodo, kad jie neturi nieko įspūdingo, bet visą sezoną žaidė stabiliai gerą krepšinį ir pelnytai užėmė pirmą vietą.

Prasideda atkrintamosios varžybs. Viduje nebaisu, kad sezonas gali baigtis per kelias dienas?

Nebėra jokių baimių. Reikia išeiti ir žaisti. Viskas sprendžiasi iš 2–3 rungtynių, kuriose turi atiduoti visą dūšią. Tai – žiauriausias etapas. Praėjusį sezoną Vilniaus „Statyba“ įrodė, kad reguliariajame sezone pralaiminti komanda gali daug pasiekti – buvusi antroje lentelės pusėje, tapo vicečempione. O kita komanda, kuri užtikrintai žaidė reguliariajame sezone, iškrito pirmame atkrintamųjų etape ir baigė sezoną. Atkrintamosios yra toks dalykas, kai kiekviena klaida, pramestas metimas, perimtas kamuolys gali lemti galutinį rezultatą. Būtina koncentracija, ką dabar ir akcentuojame.

Su žaidėjais susitarėme, kad nepriekaištausime, kas įvyko sezono metu. Kaip buvo, taip. Visą energiją stengsimės nukreipti į žaidimą, o ne kaltų ieškojimą. Tai pašaliniai dalykai, kurie išmuša iš vėžių. Turime susikoncentruoti rungtynėms su „Sūduva-Mantinga“.

Labai gerai, kad visi žaidėjai sveiki. Į žaidimą įsitraukia ir Tadas Padegimas. Manau, kad 6–7 krepšininkai tokioje serijoje komandos nepatemptų – reikia galvoti apie didesnę rotaciją. Bent jau pirmoje mačo pusėje, taip išsaugant daugiau jėgų antrajai.

Atkrintamosiose galioja labai paprastos taisyklės – kas laimi, eina toliau. O niekas anksčiau baigti sezono nenori. Beje, atkrintamosios yra gera galimybė reabilituotis prieš sirgalius ir vadovus dėl reguliariojo sezono. Tai mūsų, trenerių, ir visos komandos šansas įrodyti, kad sezono metu vyko paieškos, o dabar pasiekėme optimalią formą.

Išrinkite geriausią NKL šokėjų grupę, kuri šoks NKL finaliniame ketverte

04.03.2013

Balandžio 13-14 dienomis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandos išsiaiškins, kuri yra stipriausia ir įgis teisę rungtyniauti LKL. Gerokai anksčiau NKL fanai, portalo SportIN.lt lankytojai, Kauno „Žalgirio“ šokėjos bei NKL atstovai išrinks geriausią lygos šokėjų grupę. Ja finalinio ketverto rungtynių žiūrovai grožėsis minutės pertraukėlių metu.

Pirmą kartą lygos istorijoje rengiamuose rinkimuose nugalėjusiai šokėjų grupei be teisės šokti finaliniame ketverte dar atiteks pagrindinio konkurso rėmėjo 

mineralinio vandens „Hermis“ dovanotas aprangų komplektas bei treniruotė su „Žalgirio“ šokėjomis.

Plungės "Olimpo" trenerių štabą papildė Dainius Miliūnas

03.03.2013

Šiame sezone NKL debiutavęs Plungės „Olimpas“ kelia rimtus tikslus. To įrodymas – trenerių štabo stiprinimas. Trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmusią komandą prieš atkrintamųjų varžybų etapą papildė Dainius Miliūnas.

Prieš atvykdamas į Plungę D. Miliūnas treniravo Gargždų „Gargždus-Bremeną“. Ši komanda 2012-2013 metų NKL reguliariajame sezone liko paskutinėje vietoje ir iškrito į RKL. Metais anksčiau buvęs krepšininkas vadovavo Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandai. Vedini D. Miliūno Klaipėdos studentai nužygiavo iki NKL finalino ketverto. 

Priminsime, jog Plungės „Olimpą“ treniruoja Alidas Žukauskas, jo asistentu dirba Eugenijus Jurgutis.

Apžvalga: geriausios NKL komandos po reguliaraus sezono

02.03.2013

Iki atkrintamųjų NKL varžybų liko kelios dienos. Kol komandos ruošiasi lemiamoms kovoms, galima išsamiau pažvelgti į praėjusį reguliarųjį sezoną. Jame komandos sužaidė 306 rungtynes, t.y. po 34 rungtynes kiekviena (17 namų aikštėje, 17 – išvykoje).

Pergalių ir pralaimėjimų serijos

Geriausia reguliariojo sezono komanda tapo Mažeikių „Mažeikiai“, iškovoję 27 pergales ir patyrę 7 pralaimėjimus. Viena pergale mažiau reguliariajame sezone iškovojo Alytaus „Dzūkija“. Šiai komandai priklauso ilgiausia 

pergalių serija sezone – 9 pergalės iš eilės. Serija tęsiasi nuo šių metų sausio sausio 19 dienos iki dabar. Ją pratęsti NKL naujokai galės atkrintamosiose rungtynėse, kur susitiks su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“.

Paskutinę vietą reguliariajame sezone užėmė ir į RKL krenta Gargždų „Gargždai-Bremena“. Vos 6 pergales sezone iškovojusiai komandai priklauso vienas nemaloniausių „rekordų“ – pajūrio komanda 2012-2013 metų sezone išvykoje neiškovojo nei vienos pergalės. Ilgiausia pralaimėjimų serija priklauso kitai pajūrio komandai – Klaipėdos „Naftai-Universitetui“. Priešpaskutinėje vietoje likusi komanda pergalės skonio nepatyrė nuo 2012 metų gruodžio 15 dienos iki šių metų vasario 16 dienos.

Daugiausiai įtemptų rungtynių (pergalė/pralaimėjimas 5 taškų skirtumu) žaidė Plungės „Olimpas“. Per 16 tokių rungtynių žemaičiai šventė 11 pergalių.

Komandų statistikos apžvalga

Rezultatyviausia čempionato komanda – Alytaus „Dzūkija“. Mindaugo Jaruševičiaus auklėtiniai per rungtynes renka vidutiniškai 84,4 taško. Antra geriausiai puolanti komanda – Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“ (vid. 84,2 tšk.), trečia – Vilniaus „Perlas-MRU“ (vid. 83 tšk.). Daugiausiai taškų per vienerias rungtynes šiame sezone įmetė Jonavos „Triobet“. Pirmojo rato rungtynėse 118 taškų jonaviečiai įmetė į „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšį.

Geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovoja Alytaus „Dzūkija“ (vid. 38,1 atk. kam.). Vidutiniškai pusę kamuolio per rungtynes mažiau sugriebia „Mažeikiai“ (vid 37,4 atk. kam.).

Daugiausia kamuolių dalinasi Plungės „Olimpo“ krepšininkai. Per rungtynes ši komanda atlieka po 17,1 rezultatyvaus perdavimo. Antroje-trečioje vietoje žengia „Mažeikiai“ ir „Dzūkija“ (vid. 17 rez. perd.).

Mažiausiai NKL čempionate klysta Joniškio „Delikatesas“ – vidutiniškai 13,6 klaidos per rungtynes.Antroje šios statistikos kategorijos vietoje – „Mažeikiai“ (vid. 14,5 kld.), trečioje – Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“ (vid. 14,7 kld.).

Perimtų kamuolių kategorijoje nepralenkiamas buvo Šakių „Zanavykas“, per rungtynes iš varžovų komandos pavogdavęs vidutiniškai po 10,1 kamuolio. Antroje-trečioje vietoje – Plungės „Olimpas“ (9,8 per. kam.) ir Birštono „Jazz-Diremta“ (9,7 per. kam.)

Naudingiausią krepšinį lygoje žaidžia vidutiniškai 96 efektyvumo balus per rungtynes renkanti Alytaus „Dzūkija“. Antra naudingiausia NKL komanda – „Mažeikiai“ (vid. 94,6 naud. b.), trečia – Vilniaus „Perlas-MRU“ (vid. 88,7 naud. b.)

Rungtynių lankomumas

Labiausiai savo miesto komanda domisi Alytaus gyventojai. „Dzūkijos“ namų rungtynes kiekvienose rungtynėse stebėjo vidutiniškai 1142 žiūrovai. Portalo krepsinis.net duomenimis, toks rodiklis būtų penktas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Antroje vietoje pagal sirgalių skaičių NKL likusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ namų rungtynėse vidutiniškai sulaukia 256 žiūrovų. Reguliaraus sezono lyderių „Mažeikių“ rungtynių pažiūrėti ateina vidutiniškai 230 sirgalių. Ketvirtoje pozicijoje likusi Jonavos „Triobet“ į namų rungtynes vidutiniškai pritraukdavo po 195 žiūrovus.


Draugiškuose mačuose – „Dzūkijos”, „Perlo-MRU” ir „Mažeikių” pergalės

02.03.2013

Ruošdamiesi atkrintamosioms varžyboms NKL klubai penktadienį (03.01) žaidė draugiškas rungtynes.

„Mažeikių“ ir Plungės „Olimpo“ susitikime pergalę rezultatu 81:69 šventė reguliaraus sezono nugalėtojai „Mažeikių“ krepšininkai. Pirmoje rungtynių pusėje sėkmingiau rungtyniavo svečiai iš Plungės, kurie beveik visą laiką savo rankose laikė neženklią persvarą. Antroji rungtynių dalis jau priklausė mažeikiškiams – jie ketvirtajame kėlinyje įgijo 16 taškų persvarą ir atgal nebesižvalgė.

„Mažeikiai“ šiose rungtynėse vertėsi be komandos kapitono ir lyderio Osvaldo Mačernio ir po traumos atsigaunančio Modesto Šidlausko. Rungtynių statistika vedama nebuvo.

Alytaus „Dzūkija" iškovojo pergalę prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą" rezultatu 93:84. Daugiausiai taškų „Dzūkijai“ pelnė Povilas Šakinis 17, Tomas Lekūnas 16, Cezary Tribansky 16. „Sūduvai- Mantingai" P. Kleiza surinko 19, P. Gvazdaitis 15, A.Mineikis 11 taškų.

Vilniaus „Perlas-MRU“ išvykoje 77:63 įveikė RKL reguliaraus sezono nugalėtojus „Trakus“. Rungtynių statistika nepateikiama.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports