Geriausias antrosios NKL savaitės žaidėjas – Tomas Gaidamavičius

15.10.2012

Antrosios Nacionalinės krepšinio lygos sezono savaitės geriausias žaidėjas – Pakruojo „Merestos“ gynėjas Tomas Gaidamavičius. „Meresta“ savaitgalio rungtynėse iškovojo dvi pergales iš dviejų galimų, o krepšininkas vidutiniškai į varžovų krepšį metė po 21 tašką, atkovojo 4,5 kamuolio ir atliko po 9,5 rezultatyvaus perdavimo. Per dvejas rungtynes T. Gaidamavičius surinko  48 naudingumo balus.

Penktadienį (10.12) rungtynėse su Vilniaus „Š. Marčiulionio KA – Twomenu“ gynėjas pelnė 24 taškus, atkovojo 4 kamuolius, komandos draugams atidavė 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Šeštadienį (10.13) „Merestos“ lyderis į „Radviliškio – Juodelių“ krepšį įmetė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir rungtynes baigė su 24 naudingumo balais. Po keturių turų T. Gaidamavičius Nacionalinėje krepšinio lygoje yra trečias tarp rezultatyviausių ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusių krepšininkų.

Kiti pretendentai į NKL savaitės žaidėjo titulą buvo O. Mačernis (Mažeikių „Mažeikiai“), M. Paliukėnas (Vilniaus „Statyba“), I. Razutis (Plungės „Olimpas“), A. Mineikis (Marijampolės „Sūduva – Mantinga“) ir A. Udras (Vilniaus „Perlas – MRU“).

IV turas: Pajūrio derbyje - "Naftos-Universiteto" pergalė

14.10.2012

Klaipėdoje vykusį savotišką Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pajūrio derbį rezultatu 84:76 (23:25, 27:13, 20:22, 14:16) prieš "Šilutę" laimėjo Klaipėdos "Naftos-Universiteto" krepšininkai. Pirmą kartą šį sezoną namuose rungtyniavę klaipėdiečiai nenuvylė savų sirgalių ir padovanojo jiems šventę.

Dar iki didžiosios pertraukos klaipėdiečiai susikrovė dviženklę taškų persvarą - 50:38, o trečiajame kėlinyje vienu metu skirtumas siekė net 17 taškų.

Visgi rungtynių pabaigoje intrigos netrūko - penktąją pražangą užsidirbo ir ant atsarginių krepšininkų suolelio buvo priverstas sėstis "Naftos-Universiteto" kapitonas Viktoras Chodosovskis, o "Šilutė" tuo puikiai pasinaudojo ir vienu metu net buvo priartėjusi iki 3 taškų - 71:74.

Protingai sužaidę rungtynių pabaigą "Naftos-Universiteto" žaidėjai galėjo švęsti pergalę.

Klaipėdos ekipą į pergalę vedė Donatas Norkus, pelnęs 18 taškų (7 atk. kam.), po 15 taškų pridėjo Karolis Timofejevas ir Viktoras Chodosovskis (10 atk. kam.), 12 - Deividas Anužis, 11 - Tadas Maželis.

"Šilutės" gretose išsiskyrė 21 tašką surinkęs Ramūnas Račkauskas (11 atk. kam.), po 15 - Vitalis Pancerevas ir Evaldas Šaulys.

Traumos ir netektys

"Naftai-Universitetui" pergalės iškovoti nesutrukdė ir tai, kad vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų: Haroldo Venskaus (jaučia nugaros skausmus) ir Dainiaus Žvinklio (lūžęs krūtinkaulis).

"Neturime labai daug žaidėjų, tad kiekvieno krepšininko praradimas, trauma mums itin atsiliepia. Visgi žaidėjų netektį kompensavome kovingumu. Man labai patiko žaidėjų nusiteikimas, noras ir užsispyrimas bet kokia kaina iškovoti pergalę. Vyrai šįkart tikrai nuoširdžiai grūmėsi, kovojo dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno aikštės centimetro. Džiaugiuosi, kad vyrai nuoširdžiai dirba, klauso mano nurodymų.

Daug naudingos patirties ir patarimų žaidėjams suteikia į "Naftos-Universiteto" trenerių štabą sugrįžęs nusipelnęs Lietuvos treneris Grigorijus Pancerovas.

Šis krepšinio specialistas turi patirties ir LKL, taip pat jam yra tekę darbuotis su dabartiniu Lietuvos krepšinio rinktinės treneriu Jonu Kazlausku bei treniruoti net Kinijos komandą.

Su "Naftos-Universiteto" komanda prieš kelias dienas atsisveikino 31-erių 207 cm ūgio vidurio puolėjas Giedrius Jankauskas. Jis nepritapo prie komandos.

Planuoja stiprintis

"Sezono metu dar norėtume stiprintis komandą. Tikrai praverstų vidurio puolėjo ir sunkaus krašto puolėjo pozicijų žaidėjai. Tuomet jau gal būtų galima kalbėti apie aukštesnes NKL pirmenybių vietas", - užsiminė M. Bugys.

Kol kas "Nafta-Universitetas" iš keturių žaistų rungtynių pergales šventė dvejose ir NKL turnyrinėje lentelėje iš tarp 18 ekipų žengia dešimti. Tiek pat taškų (6), kaip ir klaipėdiečiai turi 7-11 vietas užimančios komandos.

Infomracija paruošta pagal "Naftos - Universiteto" pranešimą

IV turas: „Zanavykas“ namuose įveikė "Dzūkiją" (visi rezultatai)

13.10.2012

Atsidavę sirgaliai kažkur girdėta skanduote „Žalia – balta, žalia – balta, hey hey ..!“ sveikino Šakių komandą. Pastarieji palaužė Alytaus „Dzūkiją“ IV turo rungtynėse ir iškovojo antrąją pergalę. Abi komandos ilgą laiką demonstravo apylygį žaidimą, tačiau šeimininkai buvo taiklesni.

Šakiuose vykusiose rungtynėse tarp „Zanavyko“ ir Alytaus „Dzūkijos“ nuo pat pirmųjų minučių vyko kieta ir atkakli kova. Lygiai vykęs pirmasis kėlinys baigėsi nedideliu šeimininkų pranašumu 17:14. Antrajame ketvirtyje po M. Užupio („Zanavykas“) tritaškio persvarą pavyko padvigubinti (23:17), bet vėliau „Dzūkija“ ėmė vytis ir net pirmavo 4 taškais (25:29; 27:31). Vis dėlto pirmoji rungtynių pusė baigėsi „Zanavyko“ naudai (33:31).

Trečiajame kėlinyje komandos tolygiai dalinosi taškus, T. Skripkauskas („Dzūkija“) buvo išlyginęs rezultatą (35:35), tačiau šeimininkai pasinaudojo priešininkų netaikliais tolimais metimais, o patys rinko dvitaškius. Po taiklaus E. Stanionio metimo Šakių „Zanavykas“ pasiekė didžiausią atotrūkį (53:41) ir taip užbaigė ketvirtį. Paskutiniame kėlinyje po P. Šakinio („Dzūkija“) tritaškio svečiai priartėjo iki minimalios persvaros (66:65). Paskutinėmis rungtynių minutėmis šeimininkai į alytiškių krepšį be atsako įmetė du dvitaškius, sumetė visus baudos metimus ir rungtynes užbaigė rezultatu 74:67. Po keturių turų abi ekipos turi po dvi pergales ir du pralaimėjimus.

Naudingiausiai Šakių komandoje žaidė E. Stanionis, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų. 11 taškų pridėjo V. Sumskis (10 atk. Kam.)

„Dzūkijoje“ rezultatyviausiai žaidė P. Šakinis ir G. Kurtinaitis, surinkę po 14 taškų, ir B. Harrison pridėjo 13 taškų.

Kiti rezultatai:

Kauno „Žalgiris-2“ –  Gargždų „Gargždai – Bremena“ 91:62 („Žalgiris-2“: E. Serkevičius 17 tšk., J. Tamulis 14 tšk., A. Gudaitis ir T. Dimša – po 13 tšk.;  „Gargždai – Bremena“: L. Lučinskas 17 tšk., D. Matutis 14 tšk.)

Vilniaus „Statyba“ – Plungės „Olimpas“ 97:89 („Statyba: M. Pauliukėnas ir D. Tarvydas po 19 tšk., T. Žioba 15 tšk., O. Varanauskas ir K. Brusokas – po 14 tšk.; „Olimpas“: J. Kazakauskas 18 tšk., 9 atk. kam., I. Razutis ir  M. Kazonas – po 17 tšk.)

Klaipėdos „Nafta – Universitetas“ – Šilutės „Šilutė“ 84:76 („Nafta – Universitetas“: D. Norkus 18 tšk., 7 atk. kam., V. Chodosovskis 15 tšk., 10 atk, kam., K. Timofejevas 15 tšk.;  „Šilutė“: R. Račkauskas 21 tšk., 11 atk. kam., V. Pancerevas, E. Šaulys (9 atk. kam.) – po 15 tšk.)

Birštono „Jazz – Diremta“ – Mažeikių „Mažeikiai“ 62:72 („Jazz – Diremta“: P. Kleiza 22 tšk., P. Petrilevičius 16 tšk.; „Mažeikiai“: R. Giedraitis 27 tšk., O. Mačernis 13 tšk., A. Mikutis ir M. Šidlauskas - po 12 tšk.)

Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomenas“ – Vilniaus „Perlas – MRU“ 91:77 („Š.Marčiulionio KA – Twomenas“: M. Pociukonis 25 tšk., O. Olisevičius 14 tšk., G. Staniulis 13 tšk.; „Perlas – MRU“: A. Udras 22 tšk., 11 atk. kam., M. Virbalas 17 tšk., 9 atk. kam., Ž. Kelys 15 tšk.)

Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ – Molėtų „Ežerūnas – Karys“ 88:59  („Sūduva – Mantinga“: A. Birgelis ir A. Mineikis – po 17 tšk., M. Kalvelis ir  K. Pupinis – po 10 tšk.; „Ežerūnas – Karys“: R. Ambrulaitis 18 tšk., 5 atk. kam., K. Alekna 9 tšk.)

Radviliškio „Radviliškis – Juodeliai“ – Pakruojo „Meresta“ 73: 83 ( „Radviliškis – Juodeliai“: V. Trepočka 24 tšk., L. Pipiras 10 tšk.; „Meresta“: D. Keburys ir T. Gaidamavičius po 18 tšk.)

Joniškio „Delikatesas“ – Jonavos „Triobet“ 78:72

IV turas: "Žalgiris-2" sutriuškino Gargždų "Gargždus - Bremeną"

13.10.2012

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda šį savaitgalį į savo sąskaitą įsirašė dvi pergales. Penktadienį išvykoje Tomo Masiulio auklėtiniai 84:70 nugalėjo „Šilutę“, o šeštadienį namuose „Žalgiris-2“ 91:62 sutriuškino „Gargždų - Bremenos“ ekipą.

Susitikimas su gargždiškiais prasidėjo nervingai. Svečiai iki devintosios minutės sugebėjo pirmauti 17:16, tačiau po to pralaimėjo atkarpą 23:1. Lūžio momentu sėkmingiausiai rungtyniavo T.Dimša ir A.Gudaitis, į neviltį varę varžovus.

Prie galingo „Žalgiris-2“ žaidimo prisidėjo ir komandoje debiutavęs septyniolikmetis Ernestas Serkevičius. Jaunasis gynėjas vieną po kito siuntė kamuolius į krepšį ir buvo rezultatyviausias su 17 taškų. Vėl 4 tritaškius įmetęs J.Tamulis surinko 14 taškų, T.Dimša ir A.Gudaitis pridėjo po 13, P.Sorokas – 10 taškų.

Antrose rungtynėse iš eilės nežaidė čiurną pasitempęs Marius Grigonis. Gynėjo trauma nėra sudėtinga ir jis į aikštelę turėtų sugrįžti artimiausiu metu.

Informacija parengta pagal "Žalgirio" pranešimą

III turas: „Sūduva – Mantinga“ iškovojo antrą pergalę

12.10.2012

Jonavoje vykusiose rungtynėse tarp „Triobet“ ir Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ taisykles diktavo svečiai. Nors antroje rungtynių pusėje šeimininkai buvo persvėrę rezultatą savo naudai, vis dėlto su pergale namo išvažiavo  suvalkiečiai.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų klaidomis ir nerezultatyviomis atakomis. Pirmieji taškus pelnė marijampoliečiai, tačiau į juos galingu dėjimu atsakė P. Vaitiekūnas („Triobet“). Pirmos dešimt minučių baigėsi aiškia marijampoliečių persvara 11:19. Antrajame ketvirtyje svečių pranašumas išaugo iki 11 taškų. Saugų atstumą

„Sūduvos – Mantingos“  krepšininkai išlaikė iki trečiojo kėlinio vidurio, bet tuomet šeimininkai spurtavo, sumažino skirtumą iki 6 taškų, o ketvirtajame kėlinyje T. Milinskas („Triobet“) išlygino rezultatą – 55:55. Netrukus M. Linkevičius („Triobet“) pirmą kartą rungtynėse išvedė savo komandą į priekį (57:55). Marijampoliečiai pabudo: po tritaškį į „Triobet“ krepšį įskraidino Ž. Kuklierius ir A. Mineikis o K. Pupinis įmetė du baudos metimus („Sūduva – Mantinga“),. Nesukūrę nieko pavojingo Jonavos „Triobet“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą 60:64. Tai buvo antroji Jonavos „Triobet“ nesėkmė 2012-2013 metų NKL sezone.

Rezultatyviausiai Jonavos „Triobet“ komandoje žaidė po 14 taškų pelnę T. Sebežovas ir T. Milinskas (15 atk. kam.), Marijampolės komandoje pasižymėjo A. Mineikis, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. Ž. Kuklierius ir A. Birgelis pridėjo atitinkamai 16 ir 17 taškų.

III turas: „Perlas – MRU“ sutriuškino „Naftą – Universitetą“ (visi rezultatai)

12.10.2012

Traumų išretinti Klaipėdos „Naftos – Universiteto“ krepšininkai  žaisti trečiojo NKL turo rungtynių į sostinę atvyko aštuoniese. Dar du komandos narius klaipėdiečiai rungtynių metu prarado dėl išnaudoto penkių pražangų limito. Tuo pasinaudojo stipriausia sudėtimi rungtyniavę Vilniaus „Perlo – MRU“ krepšininkai ir sutriuškino pajūrio komandą 83:65.

Pirmosiomis minutėmis „Naftos – Universiteto“ krepšininkai kibo šeimininkams į atlapus. Lygiai vykęs pirmasis kėlinys baigėsi nežymia „Perlo – MRU“ persvara 23:19. Antrojo ketvirčio pradžioje skirtumą padidinę iki dešimties (29:19), šeimininkai užtikrintai laimėjo ir jį – 45:32.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiams pavyko sumažinti skirtumą (53:44), tačiau tada pražangą puolime užsidirbo „Naftos – Universiteto“ starto penketo aukštaūgis V. Chodosovskis, o nesutikęs su ja buvo nubaustas ir technine – penktąją asmenine - pražanga. Ant suolo atsisėdus vienam iš svečių komandos lyderių, iniaciatyvos ėmėsi kitas „naftininkų“ aukštaūgis V. Tarolis. Tačiau ir šis ketvirtojo kėlinio pradžioje išnaudojo pražangų limitą. „Perlas – MRU“ per likusį laiką užtikrintai didino persvarą, laimėjo rungtynes ir įsirašė į savo saskaitą antrą pergalę.

Naudingiausiai vilniečių komandoje rungtyniavo Antanas Udras, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 14 kamuolių ir surinkęs 26 naudingumo balus. 15 taškų pridėjo Vytautas Buzas, 14 – Mantas Virbalas.

„Naftos – Universiteto“ komandoje pasižymėjo Valentas Tarolis ir Tadas Maželis, surinkę atitinkamai 14 ir 12 taškų.

Mažeikių „Mažeikiai“ – Joniškio „Delikatesas“ 81:61 („Mažeikiai“: O. Mačernis 23 tšk., 11 atk. kam., R. Grinius 13 tšk., 8 atk. kam., A. Mikutis 12 tšk., 13 atk. kam.; „Delikatesas“: I. Lianzbergas 16 tšk., P. Klemas 12 tšk.)

Alytaus „Dzūkija“ – Birštono „Jazz – Diremta“ 72:66  („Dzūkija“: T. Skripkauskas 19 tšk., 6 atk. kam., C. Trybanski 14 tšk., 14 atk,. kam., G. Kurtinaitis, B. Harrison - po 12 tšk.; „Jazz – Diremta“: M. Lukminas 14 tšk., P. Kleiza 11 tšk., A. Oladimeji 8 atk. kam.)

Plungės „Olimpas“ – Šakių „Zanavykas“ 76:67 („Olimpas“: A. Mineikis 19 tšk., M. Kazonas 17 tšk., J. Kazakauskas 15 tšk., 10 atk. kam.; „Zanavykas“: E. Stanionis 18 tšk., V. Sumskis 14 tšk., 8 atk. kam., P. Parachomikas 12 tšk.)

Molėtų „Ežerūnas – Karys“ – Radviliškio „Radviliškis – Juodeliai“ 82:75 („Ežerūnas – Karys“: D. Novickas 16 tšk., R. Ambrulaitis 11 tšk.; „Radviliškis – Juodeliai“: J. Žurna 21 tšk., V. Trepočka 14 tšk.)

Gargždų „Gargždai – Bremena“ – Vilniaus „Statyba“ 68:79 („Gargždai – Bremena“: D. Tarolis 15 tšk., 7 atk. kam., L. Lučinskas, D. Matulis - po 14 tšk.; „Statyba“: M. Pauliukėnas 17 tšk., 9 atk. kam., V. Lukša 14 tšk., O. Varanauskas 12 tšk.)

Šilutės „Šilutė“ – Kauno „Žalgiris-2“ 70:84 („Šilutė“: V. Pancerevas 17 tšk., E. Šaulys 12 tšk.; „Žalgiris-2“: T. Dimša 18 tšk., A. Gudaitis 16 tšk., 11 atk. kam., J. Tamulis 14 tšk.)

Jonavos "Triobet" - Marijampolės "Sūduva - Mantinga" 60:64 ("Triobet": T. Sebežiovas ir T. Milinskas (15 atk. kam.) - po 14 tšk.; "Sūduva - Mantinga": A. Mineikis 17 tšk., Ž. Kuklierius 16 tšk., A. Birgelis 15 tšk.)

Pakruojo „Meresta“ –  Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomenas“ 81:77