„Sūduva-Mantinga“ iškovojo NKL bronzą

19.04.2015

Sekmadienis (04.19) „Karpynės“ arenoje prasidėjo rungtynėmis dėl Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) bronzos. Ją iškovojo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, rezultatu 82:68 įveikusi Palangos „Palangą“.

Išvakarėse pralaimėjimus patyrusių komandų akistata prasidėjo be žvalgybos. Po pirmojo kėlinio rezultatu 18:16 pirmavo marijampoliečiai, antrajame ketvirtyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai dar labiau nutolo – 46:37. Iki didžiosios pertraukos komandas į priekį tempė aukštaūgiai. „Sūduvos-Mantingos“ gretose 13 taškų surinko Paulius Petrilevičius, „Palangos“ ekipai 12 taškų pelnė Adomas Drungilas.

Po pertraukos A. Drungilas nustojo rinkti taškus, o P. Petrilevičius toliau dominavo po abiejais krepšiais. Suvalkiečių komandoje prie aukštaūgio sėkmingai prisijungė du tritaškius pataikęs Matas Sapiega, užtikrintai sužaidė Aurimas Kieža ir ketvirto ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinio (73:54). Lemiamo ketvirčio pabaigoje palangiškiai skirtumą aptirpdė perpus (77:67)., bet dar vienas M. Sapiegos tritaškis sužlugdė bet kokias pajūrio viltis paakovoti dėl pergalės. Rungtynes rezultatu 82:68 laimėjo ir NKL bronzos medalius iškovojo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

„Sūduva-Mantinga“: P. Petrilevičius 23 (17 atk. kam.), M. Sapiega 13, A. Kieža 12, M. Shustau 9.

„Palanga“: D. Anužis 19 (8 atk. kam.), A. Drungilas 16 (9 atk. kam.), T. Garrison ir E. Kubilius po 8.

„Ežerūnas-Karys“ sensacingai patiesė „Sūduvą-Mantingą“ ir žais finale

18.04.2015

Molėtų „Ežerūnas-Karys“ paneigė bukmekerių bei krepšinio ekspertų prognozes ir antrajame NKL pusfinalyje po fantastiškai atkaklios kovos rezultatu 83:81 įveikė favorite laikytą Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. Sekmadienį molėtiškiai dėl NKL aukso kovos su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa.

Pirmoje rungtynių pusėje Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ du kartus įgijo dviženklį pranašumą, tačiau abu kartus „Ežerūno-Kario“ vyrams pavyko atsigriebti. Po dviejų ketvirčių NKL finalo ketverto favoritais laikyti marijampoliečiai pirmavo rezultatu 40:36.

Linksmųjų kalnelių principu rungtynės tęsėsi trečiajame ketvirtyje. Jo pabaigoje „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 69:57. Lemiamame ketvirtyje molėtiškių spurtą iniciavo du tritaškius pataikęs Evaldas Baniulis. Įpusėjus kėliniui dar vienu tolimu metimu rezultatą „Ežerūno-Kario“ naudai persvėrė Eimantas Narušis (69:70). Likusias penkias minutes pirmaujanti komanda keitėsi kas ataką. Į Pauliaus Kleizos tritaškį tuo pačiu atsakė Žygimantas Šeštokas (78:79). Į dvi netikslias marijampoliečių atakas Tomas Galeckas atsakė keturiais taškais ir likus žaisti 12 sekundžių komandas skyrė jau penki taškai – 78:83. Tačiau tai nebuvo viskas – Paulius Kleiza smeigė tritaškį su varžovo pražangą ir stojo mesti baudos. Marijampolietis tyčia prametė baudą, kamuolį atkovojo Paulius Abramavičius, tačiau į krepšį metė nežiūrėdamas, nepataikė ir palaidojo savo komandos viltis išplėšti pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:83.

„Sūduva-Mantinga“: Tomas Galeckas 20 (7 rez. perd., 7 atk. kam.), Gintautas Matulis 18, Evaldas Baniulis ir Žygimantas Šeštokas po 11.

„Ežerūnas-Karys“: Paulius Kleiza 24 (6/11 trit.), Marius Valukonis 13, Aivaras Kvedaravičius 10 (5 rez. perd.).

Nervų mūšyje klaipėdiečiai įveikė „Palangą“ ir žengė į NKL finalą

18.04.2015

NKL finalo ketvertas prasidėjo bekompromisine kova tarp dviejų pajūrio komandų. Sužaidus 37 minutes švieslentė rodė lygų rezultatą, tačiau lemiamą atkarpą geriau sužaidė Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, įveikė „Palangą“ rezultatu 70:66 ir žengė į finalą.

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse taškus sunkiai rinko abi komandos. Kėlinio viduryje žaidimo ritmą pajutę klaipėdiečiai įklampino „Palangą“ gynybos gniaužtuose, patys pelnė kelis taškus be atsako ir baigiantis ketvirčiui nutolo 10:23.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Penkias pirmąsias minutes taškus rinko tik „Palanga“ ir, laimėjusi atkarpą 11:0 priartėjo per vieną tikslų metimą (21:23). Likusią ketvirčio dalį komandos žaidė lygų krepšinį. Į didžiąją pertrauką komandos žengė pirmaujant klaipėdiečiams – 32:34.

Trečiojo kėlinio viduryje po Deivido Anužio metimo „Palanga“ persverė rezultatą savo naudai (40:39), dar keturis taškus be atsako pridėjo Deividas Keburys ir palangiškiai nutolo 44:39. Kėlinio pabaigoje „Nafta-Uni-Akvaservis“ surengė spurtą ir po Mindaugo Stašio tritaškio atstatė turėtą pranašumą – 46:48.

Lygus mačas tęsėsi ir paskitiniame kėlinyje. Rezultatui esant 50:50 nesportine pražaanga buvo nubaustas „Palangos“ centras Adomas Drungilas, tačiau iš šios situacijos Ryčio Vaišvilos aiklėtiniai išspaudė tik vieną tašką. Banguotai vykusiame ketvirtyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, o žaisti likus 3 minutes švieslentė vėl rodė lygybę (59:59). Iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei greitoje atakoje Mindaugas Stašys pelnė du taškus ir nutolino klaipėdiečius 61:66. Kitoje aikštės pusėje dviem taškais su pražanga atsakė D. Keburys (64:66). Likusią rungtynių atkarpą komandos griebėsi baudų taktikos. Ši labiau padėjo klaipėdiečiams, kurie šventė pergalę rezultatu 66:70.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: I. Vaitkus 16, D. Norkus 14 (9 atk. kam.), M. Stašys 13, J. Kazakauskas 10 (8 atk. kam.).

„Palanga“: T. Garrison 15 (9 atk. kam.), D. Anužis 14, D. Keburys 12, E. Kubilius 11.

NKL finalo ketvertą transliuos SportoTV.lt, finalo mačą rodys „Lietuvos ryto“ televizija

18.04.2015

Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto rungtynes galės stebėti ne tik „Karpynės“ (Raseinių raj.) arenoje susirinkę fanai, bet ir SportoTV.lt bei „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovai.

SportoTV.lt savo žiūrovams siūlo visų keturių rungtynių transliacijas. Šeštadienį 15:00 val. susitiks „Palanga“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, 18:00 vl. krepšinio mėgėjų laukia Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ rungtynės.

Sekmadienį dvikova dėl trečiosios vietos prasidės 13:00 val. Po bronzinių rungtynių SportoTV.lt žiūrovai galės išvysti „TonyBet“ pristatomus „Slalomo“ ir „Oro karaliaus“ bei UAB „Mantinga“ pristatomą „Snaiperio“ konkursus.

2014-2015 metų NKL finalo rungtynes tiesiogiai transliuos tiek SportoTV.lt, tiek „Lietuvos ryto“ televizija. Rungtynių dėl NKL aukso pradžia – 16:30 val.

G. Žibėnas: „Nugalės tie, kurie labiau to norės“

17.04.2015

Jau šį savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatas pasieks finišo tiesiąją. Keturios pajėgiausios 2014-2015 metų sezono ekipos suvažiuos į Raseinius, kur ir paaiškės šių metų lygos čempionai.

Turnyro favorite įvardijamai Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ tai bus pirmasis NKL finalinis ketvertas per visą klubo gyvavimo istoriją. Į jį sūduviečiai prasibrovė ketvirtfinalyje įveikę Jonavos „Petrochemos“ krepšininkų barjerą, kuomet serijoje iki trijų pergalių Giedriaus Žibėno auklėtiniai triumfavo 3:1.

Tiesa, pusfinalyje marijampoliečių jau laukia Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkai, kurie ketvirtfinalyje tik po penktųjų serijos rungtynių palaužė „Rasų“ pasipriešinimą.

Įdomu tai, kad visos keturios abiejų komandų akistatos šiame sezone baigėsi įtikinančiomis „Sūduvos-Mantingos“ pergalėmis, o paskutinėje tarpusavio dvikovoje Molėtuose Suvalkijos sostinės ekipa pergalę šventė net trisdešimties taškų skirtumu - 95:65.

Nepaisant to, Marijampolės klubo vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas pastarojo fakto nesureikšmina ir teigia, kad visa tai - istorija.

- Treneri, su kokiais tikslais vykstate į Raseinius?

- Tapti čempionais. Su žaidėjais kitaip ir nekalbame.

- Ne paslaptis, kad „Sūduva-Mantinga“ yra laikoma pagrindine finalinio ketverto favorite. Ar jūsų neslegia tokia etiketė?

- Finaliniame ketverte viskas priklauso nuo vienų rungtynių, todėl nepaisant prognozių, visų komandų galimybės išsilygina ir nugalės tie, kurie labiau to norės.

- Marijampolės klubo sudėtyje yra vos trys žaidėjai, kurie turi finalinio ketverto patirties. Kaip manote, ar šioje situacijoje jaudulys suvaidins svarbų vaidmenį?

- Pirmose rungtynėse lenktyniaus komandos, kurios pirmos tą jaudulį perlauš - kas pirmieji įmes tritaškį ar kas pirmieji atliks efektingesnį epizodą. Bet mes tarėmės žaisti per gynybą, nes gynyboje juodos dienos nebūna.

- Ką akcentuojate prieš pusfinalio rungtynes?

- Kaip ir minėjau, emocijas, kovą, norą bei ambicijas. Taip pat svarbu bus ir pastangos gynyboje.

- Kuo esate stipresni už „Ežerūno-Kario“ komandą?

- Atsarginių suoleliu ir rotacija. Taip pat turime būti stipresni azartu, ambicijomis ir emocijomis - šie dalykai turės labai didelę reikšmę. Taktika ir deriniai bus pastumti labai toli į šalį.

- Kuriuos Molėtų komandos žaidėjus galite išskirti?

- Evaldą Baniulį, Gintautą Matulį ir Saulių Kuzminską.

- Prieš ketvirtfinalio seriją su „Petrochemos“ komanda minėjote, kad nerimą kelia faktas, kad šiame sezone prieš šį varžovą dar nepatyrėte pralaimėjimo. Pusfinalyje susitiksite su Molėtų klubu, kuriam taip pat nebuvo nusileista...

- Taip, su vyrais kalbėjome, kad tuos reguliaraus sezono mūšius pamirštume. Vis tik, visus keturis kartus jie nežaidė pilna sudėtimi. Mes suprantame kad tai jau yra istorija, o finalo ketvertas prasideda esant lygiam rezultatui.

J. Kazakauskas: „Man svarbu ne asmeniniai, o komandos pasiekimai”

17.04.2015

Šeštadienį ir sekmadienį Raseiniuose dėl 2014-2015 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) trofėjų kovos keturios pajėgiausios komandos. Tarp jų - ir Klaipėdos "Naftos-Uni-Akvaservis" ekipa, į priekį vedama vieno rezultatyviausių lygos žaidėjų Juliaus Kazakausko.

Šeštadienį 15 val. Raseiniuose pirmajame pusfinalyje susikaus "Palanga" ir Klaipėdos "Nafta-Uni-Akvaservis", o nuo 18 val. santykius aiškinsis Marijampolės "Sūduva-Mantinga" ir Molėtų "Ežerūnas-Karys".

Pralaimėjusios komandos sekmadienį 13 val. susitiks mažajame finale, o pusfinalį laimėjusios komandos 16.30 val. finale išsiaiškins, kuri gali vadintis stipriausia 2014-2015 metų sezono NKL komanda.

Pirmos vietos laimėtojai įgis teisę varžytis 2015-2016 metų LKL čempionate.

Geriausias ketvirtfinalio žaidėjas

"Prieš finalo ketverto varžybas nuotaikos geros. Esame kovingai nusiteikę. Toli nukeliavome, tad dabar jau tikslai - patys aukščiausi. Sieksime žūtbūt prasibrauti į finalą ir ten bandyti laimėti. Labai norėtųsi tapti NKL čempionais", - ambicijų neslėpė kovingasis "Naftos-Uni-Akvaservis" žaidėjas Julius Kazakauskas.

Minėtasis klaipėdietis prieš kelias dienas buvo pripažintas geriausiu NKL ketvirtfinalio etapo žaidėju.

24 metų 197 cm ūgio puolėjas keturiose dvikovose su "Trakų" ekipa pelnė po 18,8 taško, atkovojo po 10 atšokusių kamuolių, atliko po 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo po 8 varžovų pražangas, perėmė po 1,5 kamuolio ir rinko po 29,8 naudingumo balo.

Dvitaškius J. Kazakauskas metė 57 proc. (17/30), tritaškius - 54 proc. (7/13), baudas - 74 proc. (20/27) tikslumu.

Įdomu paminėti, kad praėjusį sezoną jis rungtyniavo "Trakų" ekipoje ir su šia komanda tapo NKL vicečempionu bei buvo pripažintas geriausiu NKL finalo ketverto žaidėju.

- Juliau, šiemet vėl sieksi geriausio NKL finalo ketverto žaidėjo titulo?

- Būtų gerai jį iškovoti, tačiau man svarbiausia ne asmeniniai, o komandos pasiekimai. Geriau būtų, kad komanda pasipuoštų NKL medaliais.

- Pusfinalyje teks susikauti su kita pajūrio komanda - "Palanga". Patirtis rodo, kad pajūrio derbiai nuolat būna atkaklūs ir įtempti...

- Pusfinalis - toks etapas, kai silpnų varžovų nebėra. Palangos krepšininkai - ambicingi ir galingi, jų gretose yra anksčiau Klaipėdos garbę gynę žaidėjai - Domininkas Matutis ir Deividas Anužis. Taip pat palangiškiai pasistiprino legionieriumi iš Amerikos Travisu Garrisonu. Juk Palangos krepšininkai ketvirtfinalyje iš tolesnės kovos eliminavo NKL reguliariojo čempionato nugalėtojus - Vilniaus "Perlo-MRU" krepšininkus.

Mes pernelyg nesureikšminame, kad tai pajūrio derbis. Kautis iš visų jėgų reikia su bet kokiu varžovu. Negalime atsipalaiduoti nė akimirkai. Per pastarąsias dienas daug dirbome fiziškai, manau, kad esame pasiruošę kietai kovai.

- Pats esi vienas iš labiausiai pastebimų NKL kovotojų: visada grumiesi dėl kiekvieno aikštės centimetro, dėl kiekvieno kamuolio. Stengiesi negailėdamas jėgų net tada, kai jau, rodos, rungtynių baigtį pakeisti nebeįmanomą. Iš kur tos kovotojo savybės?

- Galbūt savo kovingumu aš bandau kompensuoti ūgio trūkumą. Patirtis rodo, kad daug ką galima pakeisti kovingumu ir didžiuliu noru.

Stengsimės nenuvilti Klaipėdos sirgalių NKL finalo ketverto varžybose. Aš - klaipėdietis, tad visada smagu atstovauti savo gimtojo miesto komandai. Džiugu, kad po pertraukos grįžau į Klaipėdos ekipą ir galiu prisidėti prie pergalių. Dauguma "Naftos-Uni-Akvaservis" komandos žaidėjų man yra pažįstami iš anksčiau, su daugeliu iš jų man teko rungtyniauti, tad komandoje atmosfera - puiki, belieka gerai žaisti ir pasiekti rezultatų.

Dizainas: O.K.      Programavimas: MBT