Geriausias NKL snaiperis – Justas Vazalis

24.04.2016

Bent vienas Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkas iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto tuščiomis negrįš. Šios ekipos gynėjas Justas Vazalis tapo NKL „General Financing – snaiperio“ konkurso nugalėtoju.

Dvidešimtmetis 197 cm ūgio gynėjas abejuose etapuose – atrankiniame ir finale – surinko po 18 taškų ir taip nuplovė kartėlį po pralaimėto NKL mažojo finalo, kuriame jo komanda 65:80 turėjo pripažinti „Palangos“ persvarą.

„Aišku, džiugu laimėti tokį konkursą, bet galėjo tie metimai įkristi, kai žaidėme dėl trečios vietos, – sakė J.Vazalis, rungtynėse dėl trečiosios vietos pataikęs 1 tritaškį iš 7. – Ką padarysi. Laimėti prizą vis tiek malonu.“

J.Vazaliui atiteko „General Financing“ įsteigtas prizas – ausinės.

Finale J.Vazalis aplenkė antrą likusį Ernestą Bružą iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“. Šis pirmajame etape surinko 18 taškų, o finale – 17.

E.Bružas finale prametė paskutinius 3 metimus, kurie galėjo išlyginti arba persverti rezultatą jo naudai.

„Matant tuos metimus, apėmė dviprasmis jausmas. Ernestas yra mano geras draugas, todėl būčiau džiaugęsis, jeigu būtų pataikęs. Dabar nepataikė, todėl man pasisekė“, – sakė J.Vazalis.

24.04.2016

Nacionalinės krepšinio lygos finalinio ketverto šeimininkė „Palangos“ komanda savo žiūrovams padovanojo šventę – Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos 80:65 (22:20, 17:12, 14:9, 27:24) įveikė Jonavos „Petrochemą“ ir iškovojo bronzos medalius.

Pastarąjį kartą Palangos klubas NKL medalius iškovojo 2009-2010 metais. Tuomet šio miesto „Naglis-Adakris“ užėmė pirmąją vietą. „Petrochema-Dextera“ prieš dvejus metus finaliniame ketverte taip pat liko ketvirta.

Pirmoje pusėje vyko itin atkakli kova, o „Palanga“ šiek tiek didesnį skirtumą įgijo tik prieš pat ilgąją pertrauką. Likus dviem minutėms „Petrochema-Dextera“ turėjo tik taško deficitą, tačiau kėlinį „Palanga“ baigė atkarpa 6:0 ir pirmavo 39:32.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 4 minutes po Tituso Robinsono dėjimo „Palanga“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (46:36) ir ją išlaikė iki kėlinio pabaigos.

Lemiamo ketvirčio metu po Povilo Šakinio ir Deivido Anužio tritaškių „Palangos“ persvara šoktelėjo iki 18 taškų (61:43), o sužaidus penkias minutes pajūrio ekipa nutolo 67:46. Per likusį laiką Jonavos krepšininkai deficitą sušvelnino tik iki 15 taškų.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 16, Tadas Sebežiovas 11 (4/17 metimai, Justas Vazalis (1/7 trit.) ir Vytautas Kružikas po 9.

„Palanga“: Deividas Anužis 21 (3/3 dvit., 2/3 trit., 9/11 baudos), Povilas Šakinis 19 (6/9 metimai), Titusas Robinsonas 15 (7 atk. kam.), Mindaugas Reminas 9 (10 atk. kam., 13 rez. perd.).

Aukštaūgių vedama „Sūduva-Mantinga“ tapo žalgiriečių varžove finale

23.04.2016

NKL reguliaraus sezono nugalėtoja Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ finalinį ketvertą pradėjo pergale – Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai Palangoje 81:47 (14:15, 23:16, 19:9, 25:7) įveikė vietos „Palangos“ komandą.

NUOTRAUKOS.

Rytoj, 17 valandą, marijampoliečiai turnyro finale susikaus su Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkais. Tuo metu „Palanga“ dėl trečios vietos grumsis su Jonavos „Petrochema-Dextera“.

Pirmoje pusėje komandos kovojo taškas į tašką, o 6 taškų pranašumą „Sūduva-Mantinga“ įgijo tik po antrojo kėlinio pabaigoje surengto spurto 5:0 (37:31).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Trečiojo ketvirčio pradžioje sužaidus minutę „Palanga“ sumažino deficitą iki 5 taškų (36:41), bet tuomet „Sūduva-Mantinga“ pelnė 5 taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (46:36).

„Palanga“ deficitą buvo sumažinusi iki vienženklio, bet paskutinę minutę Ignas Daukšys pataikė tritaškį, du taškus pridėjo Aurimas Kieža, o po jų Marijampolės klubas jau pirmavo 56:40.

Lemiamo ketvirčio pradžioje marijampoliečiai pelnė 13 taškų be atsako ir pradėjo triuškinti varžovus (69:40).

Nuotr.: D.Lukštos

„Subyrėjome antrojo kėlinio pabaigoje. Pirmoje mačo pusėje kontroliavome rungtynių eigą, bet padarėme 3 smulkias klaidas per 2 minutes, pralaimėjome atkarpą 0:5 ir žaidimas pakriko. Rūbinėje kalbėjome, kad tai nieko nereiškia, atsigausime, bet… Per daug klydome. Iš viso 25 klaidos, per pirmą pusę 15, o iš jų varžovai sumetė 19 taškų“, – po dvikovos apgailestavo „Palangos“ treneris Virginijus Sirvydis.

Antroje rungtynių pusėje „Palanga“ pelnė vos 16 taškų, kai iki ilgosios pertraukos buvo surinkusi 31.

Antroje pusėje tikrai gerai gynėmės ir neleidome jiems gerai jaustis. „Palanga“ išsimušė iš ritmo ir nepataikė laisvų metimų. Po pertraukos darėme daug mažiau klaidų“, – teigė nugalėtojų treneris Marius Kiltinavičius.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 23 (10/13 dvit., 7 atk. kam.), Aurimas Kieža 13, Dovis Bičkauskis 10 (6 atk. kam., 7 atk. kam.), Ignas Daukšys 9.

„Palanga“: Deividas Anužis 16 (3/4 trit.), Matas Jucikas 9 (10 atk. kam.), Mindaugas Reminas (8 kl.) ir Reginaldas Simsas po 8.

A.Kieža apie sėkmingą savo žaidimą: „Per pertrauką pasikeičiau „kedus“

23.04.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai padarė tai, ko nėra padarę per visą savo klubo istorijoją. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai NKL pusfinalyje 81:47 pažemino „Palangos“ ekipą ir žengė į didįjį finalą.

Po pergalės Suvalkijos sostinės ekipos strategas Kiltinavičius neabejojo, kad sėkmę pusfinalyje lėmė puiki gynyba.

„Mes antroje pusėje tikrai gerai gynėmės ir neleidome jiems gerai jaustis. „Palanga“ išsimušė iš ritmo ir nepataikė laisvų metimų. Po pertraukos mes darėme daug mažiau klaidų“, – pasidžiaugė treneris.

3 tolimus metimus itin svarbiu rungtynių metu smeigęs Aurimas Kieža taip pat sutiko, kad gera gynyba buvo didžiausias „Sūduvos-Mantingos“ raktas į sėkmę

„Stengėmės gintis visas rungtynes ir galiu pasakyti, kad laimėjome tik geros gynybos dėka, o puolime pagaliau pakrito vienas ar kitas tritaškis ir atsirado laisvumas“, – kalbėjo Kieža.

13 taškų pelnęs marijampolietis po rungtynių neprarado geros nuotaikos ir atskleidė, kodėl antroje mačo dalyje jo žaidimas pagerėjo.

„Per pertrauką pasikeičiau kedus į patogesnius“, – juokais rėžė Kieža.

Rytoj didžiajame NKL finale Marijampolės ekipos laukia pirmąjį pusfinalį laimėjusi Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipa. Apie būsimuosius varžovus Kieža kalbėjo itin pagarbiai.

„Nežinau, ar jie yra parankūs mums varžovai. Reguliariajame sezone mes susitvarkėme su jais, bet tai yra niekai. Tada buvo reguliarus sezonas, o dabar jie demonstruoja tikrai gerą sportinę formą ir pasitiki savo jėgomis. Jie nieko nebijo. Reikės gintis, bus tikrai gera kova“, – kalbėjo puolėjas.

Informacija apie bilietus į finalo ketverto rungtynes

23.04.2016

Bilietus į finalines NKL rungtynes, kurios balandžio 24 d. bus žaidžiamos Palangos universalioje sporto salėje, galima įsigyti internetu ir salėje rungtynių dieną.

Bilietų į dvejas rungtynes kaina, perkant internetu – 9 eurai. Studentams, moksleiviams ir senjorams dienos bilieto kaina – 4 eurai. Stovimų bilietų balkonuose kaina – 3 eurai. Vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai.

Rungtynių dieną bilietų kaina sporto salės kasose brangs.

Vietos Palangos sporto komplekse – nenumeruotos, todėl kviečiame atvykti anksčiau ir užsiimti vietas.

Finalo dieną žiūrovus linksmins ir būrys muzikantų. Ant parketo atlikti savo kūrinius žengs muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė, kuri prieš finalo akistatą taip pat atliks ir Lietuvos himną.

Prie populiaraus televizijos projekto laureatės prisijungs tokie atlikėjai kaip Vytenis Kaluškevičius, Agnė Juškėnaitė bei Kathrin Kulik.

23.04.2016

Jauniausia NKL komanda – per žingsnį nuo čempionų titulo. Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkai šeštadienį pirmajame Nacionalinės krepšinio lygos pusfinalyje Palangoje 95:67 (22:14, 26:23, 24:15, 23:15) pranoko Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkus ir po aštuonerių metų pertraukos žais lygos finale.

NUOTRAUKOS.

Jaunųjų žalgiriečių varžovai finale paaiškės po antrųjų pusfinalio rungtynių, kuriose finalo ketverto šeimininkai, „Palangos“ krepšininkai, susitiks su reguliariojo sezono nugalėtojais, Marijamolės „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjais.

Žalgirietis Paulius Valinskas dar iki ilgosios pertraukos pelnė 17 taškų ir kauniečiai, įpusėjus dvikovai, pirmavo 48:37.

Antroje mačo dalyje estafetę puolime iš komandos draugo perėmė Martynas Varnas. Jis vien trečiajame kėlinyje pelnė 10 taškų, o kauniečiai vienu metu pirmavo 22 taškų persvara (69:47). Paskutinis rungtynių kėlinys tapo formalumu ir komanda, kurios amžiaus vidurkis vos 18,5 metų, sekmadienį žais NKL finale.

Šiuo pralaimėjimu buvo pristabdytas pasakiškas Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ žygis atkrintamosiose varžybose. Startavę iš dešimtosios pozicijos, jonaviškiai eliminavo aukščiau buvusias „Telšių“ ir Šakių „Vyčio“ komandas. Sekmadienį Jonavos krepšininkai kovos dėl trečiosios vietos.

„Petrochemą-Dexterą“ į Palangą atlydėjo būrys triukšmingų sirgalių, tačiau Jonavos komanda jau pirmajame kėlinyje prarado vieną savo starto penketo žaidėjų, Ričardą Verbicką. Jaunieji žalgiriečiai pirmo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį ir pirmavo visas likusias rungtynes.

„Žalgiris-2“ pataikė 66,7 proc. metimų (32/48) ir toks jų pasiekimas buvo geriausias šį sezoną. Tuo metu Jonavos ekipa realizavo vos 30,8 proc. (20/65) metimų.

NKL finale „Žalgiris-2“ paskutinį kartą žaidė 2008 metais, kai finalo serijoje 4-2 pranoko Palangos „Naglį-Adakrį“.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 19, Henrikas Vorotnikovas 15, Justas Vazalis 10.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 25, Paulius Valinskas 17, Laurynas Birutis 14, Regimantas Miniotas 13, Martynas Echodas 12.