„Rasai“ paskutinę minutę palaužė „Šilutę“

11.10.2014

Šį savaitgalį Raseinių „Rasai“ nepralaimi. Penktadienį (10.10) namuose įveikę Joniškio „Delikatesą“, šeštadienį (10.11) vidurio Lietuvos atstovai išvykoje 84:79 nugalėjo „Šilutę“. Iškovoję dvi pergales per keturis susitikimus Alberto Vilimo auklėtiniai įsitaisė NKL turnyro lentelės viduryje.

Nors rungtynes Šilutėje spurtu 11:0 pradėjo šeimininkai, tačiau Aido Kavaliausko ir Valdemaro Savostjanovo vedini raseiniškiai atsitiesė ir po dviejų kėlinių jau pirmavo 40:46.

Trečiajame ketvirtyje šilutiškiai Paulius Semaška, Evaldas Šaulys ir Nerijus Anglickis pasistengė, kad žaidimas išsilygintų. Prieš lemiamą kėlinį dvitaškį įmetė P. Semaška ir komandas teskyrė vienas taškas – 62:63.

Paskutiniame kėlinyje kova virė iki paskutinių sekundžių. 39-ąją minutę rezultatas buvo lygus 79:79. Tačiau per paskutinę atkarpą taškus nuo baudų metimo linijos rinko tik raseiniškiai ir šventė antrą pergalę iš eilės 84:79.

Rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynių žaidėjas buvo Valdemaras Savostjanovas. „Rasų“ lyderis į „Šilutės“ krepšį įmetė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus. 19 taškų prie Raseinių komandos pergalės pridėjo Giedrius Kurtinaitis, 18 – Aidas Kavaliauskas.

„Šilutės“ komandoje dviženklį taškų skaičių surinko penki krepšininkai. Nerijus Anglickis įmetė 17, Paulius Semaška 16, Evaldas Šaulys 15, Edgaras Sosnovskis 12, Eivydas Mološčiakas 10 taškų.

„Zanavykas” panaikino 17 taškų deficitą, bet „Žalgirio” dublerių neįveikė

11.10.2014

Po dramatiškos rungtynių pabaigos pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo Kauno „Žalgirio“ dubleriai. Jie rezultatu 80:78 (19:15, 26:20, 27:22, 8:21) įveikė Šakių „Zanavyką“.

Tris kėlinius aikštėje dominavę Tomo Masiulio auklėtiniai vos neprisižaidė ketvirtajame, kuomet išbarstė turėtą 15 taškų persvarą (75:57) ir leido varžovams išlyginti rezultatą (75:75). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei minutei paskutinį taiklų metimą šiose rungtynėse įsūdė jaunasis žalgirietis Kristupas Žemaitis. „Zanavykas“ dar turėjo šansą

išplėšti pratęsimą ar bent lygiąsias, tačiau Justinas Nausėdas paskutinę sekundę į krepšį nepataikė.

Kauno „Žalgiris-2″: Martynas Varnas – 18 (5/6 dvit., 2/2 trit., 7 rez. perd., 23 naud. bal.), Regimantas Miniotas – 17, Martynas Echodas – 14, Vidas Ginevičius – 13 (6 rez. perd.).

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 27 (4/7 trit., 8 išpr. varž. pražangos, 19 naud. bal.), Simas Raupys – 16, Šarūnas Beniušis – 9.

Išvykose „Petrochema“ toliau baudžia priešininkus

11.10.2014

Trečiąją pergalę iš eilės svečių arenose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo Jonavos „Petrochemos“ klubas (3-1). Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai Klaipėdoje – 77:64 (18:15, 21:13, 18:17, 20:19) sutriuškino vienus čempionato lyderių vietos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-2) krepšininkus.

Mačą penkiais taškais iš eilės pradėjo šeimininkai – 5:0, tačiau Evaldo Aniulio bei Henriko Vorotnikovo vedama „Petrochema“ netrukus suorganizavo įspūdingą spurtą ir išsiveržė į priekį – 12:7. Atsigavę po šalto dušo klaipėdiečiai

išlygino rezultatą – 14:14. Kaip bebūtų, ketvirtį sėkmingiau užbaigė „Petrochema“ – 18:15.

Antrajame kėlinyje „Naftos-Uni-Akvaservio“ klubas susigražino pranašumą – 23:22, bet dar vienas svečių spurtas pakeitė svarstyklių lėkštutes K.Naruševičiaus ekipos naudai – 30:23. Nors intriga greitai eilinį kartą grįžo į susitikimą – 30:28, „Petrochemos“ atakų serija – 9:0 nusiuntė šeimininkus į lengvą nokdauną – 39:28.

Po didžiosios pertraukos uostamiestyje tęsėsi Jonavos ekipos šou. Įpusėjus ketvirčiui, Ričardo Verbicko tritaškis sukrovė svečiams rekordinį 17 taškų pranašumą – 51:34. Į duobę įpuolę šeimininkai kiek stabilizavo mačo eigą, tačiau prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė dvylika taškų – 57:45.

Ketvirtajame ketvirtyje „Petrochemos“ gretose siautėję Karolis Šarukas ir R.Verbickas padėjo sukrauti ekipai net dvidešimt trijų pranašumą – 72:49. Šis spurtas tapo lemiamu tašku rungtynėse ir Jonavos ekipa iškovojo įtikinamą pergalę – 77:64.

Jonavos „Petrochema“: Karolis Šarukas 23 taškai, Ričardas Verbickas 20, Henrikas Vorotnikovas 12, Evaldas Aniulis (9 rez. perd.) ir Tomas Milinskas po 6, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 4, Vladislovas Razumnovas 2, Vilius Sajekas ir Dovydas Šemeklis taškų nepelnė.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Dainius Vaitelis 12 taškų, Elvinas Gintvainis 10, Laurynas Lučinskas 9.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais artėjantį penktadienį namų arenoje su lygos debiutantais Raseinių „Rasų“ krepšininkais.

B. Bagdonavičius siautė po krepšiais, o „Delikatesas“ įveikė „Trakus“

11.10.2014

Kiek netikėtą pergalę namų arenoje iškovojo Joniškio „Delikatesas“. Ketvirtojo turo rungtynėse joniškiečiai rezultatu 79:64 įveikė „Trakus“ ir įsirašė antrą pergalę.

Antrąjį kėlinį 24:12 laimėję „Delikateso“ krepšininkai prieš prasidedant ilgajai pertraukai įgijo 11 taškų pranašumą (41:30). Antroje rungtynių pusėje šeimininkai nežymiai padidino atotrūkį ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Prie jos labiausiai prisidėjo puikiai krepšį iš visų distancijų atakavę Benas Bagdonavičius ir Žilvinas Petraitis. Pirmasis pelnė 26 taškus (10/12 dvit., ½ trit.,3/5 baud.) , atkovojo 14 kamuolių, tačiau suklydo 7 kartus ir surinko 32 naudingumo balus. Antrojo sąskaitoje – 22 taškai (4/7 dvit., 4/5 trit., 2/3 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai.

„Trakų“ komandoje po 15 taškų į varžovų krepšį įmetė Dovis Bičkauskis ir Mindaugas Reminas. Vienas komandos lyderių Tomas Lekūnas Joniškyje prametė visus 8 tritaškius, suklydo 4 kartus ir aikštę paliko su sau neįprastais 8 taškais ir vos 1 naudingumo balu.

Kliučinyko vedami marijampoliečiai svečiuose įveikė „Naftą-Uni-Akvaservis“

10.10.2014

Tautvydas Kliučinykas sužaidė vienas iš geriausių karjeros rungtynių, o jo vedama „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 85:83 (27:20, 29:18, 13:27, 16:18) palaužė Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“.

Marijampoliečių gretose debiutavo po kojos traumos atsigavęs Paulius Abramavičius. Puolėjas per 8 minutes spėjo pelnyti 8 taškus, du kartus prasižengti bei blokuoti vieną varžovo metimą.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie nuo pat pirmųjų susitikimo minučių diktavo savo sąlygas. Jau

pirmame ketvirtyje iššovė jaunasis suvalkiečių gynėjas Tautvydas Kliučinykas. Daugiausiai jo pastangomis, marijampoliečiai rungtynes pradėjo spurtu 7:2, o vėliau nemažinę apsukų, kėlinį baigė turėdami septynių taškų persvarą - 27:20.

Antrame ketvirtyje, Suvalkijos sostinės ekipa ir toliau dominavo abiejose aikštės pusėse bei po spurto 9:2, šeimininkų deficitas išaugo iki dvidešimties - 52:32.

Trečiame kėlinyje vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis. Klaipėdos krepšininkai tarsi įgavo antrą kvėpavimą, kuomet po didžiosios pertraukos spurtavo net 2:16. (58:54) Vis tik iki kėlinio pabaigos Sūduvos-Mantingos krepšininkai sugebėjo išlaikyti keturių taškų persvarą, taip ir neleisdami varžovams persverti rezultato. Tai padaryti Nafta-Uni-Akvaservis komandai pavyko ketvirtame kėlinyje, kuomet įgijo trapią, dviejų taškų persvarą. (76:78) Vis tik šaltesnius nervus pademonstravę marijampoliečiai perėmė iniciatyvą bei šventė antrąją pergalę - 85:83.

Sūduva-Mantinga: Tautvydas Kliučinykas - 19, Paulius Kleiza (6 atk. kam., 7 rez perd.) - 15, Donatas Sabeckis - 11, Marius Valukonis (10 atk. kam.) - 10, Rokas Čepanonis, Valentinas Mitalauskas ir Paulius Abramavičius - 8.

Nafta-Uni-Akvaservis: Julius Kazakauskas (14 atk. kam., 5 rez. perd.) - 25, Donatas Norkus (10 atk. kam) - 17, Viktoras Chodosovskis - 12.

„Rasai“ pirmąją pergalę NKL iškovojo prieš „Delikatesą“

10.10.2014

Po penkiolikos metų į antrąjį Lietuvos krepšinio divizioną grįžusiai Raseinių komandai pirmą pergalę iškovoti pavyko trečiajame 2014-2015 metų sezono ture. Savų žiūrovų akivaizdoje „Rasai“ po atkaklios kovos 68:65 įveikė Joniškio „Delikatesą“.

32 minutes „Karpynės“ sporto arenoje kova vyko taškas į tašką, pirmaujanti komanda keitėsi keturis kartus, o lygų rezultatą švieslentė rodė šešis kartus. Tuomet po tritaškį į svečių krepšį smeigė Giedrius Kurtinaitis ir Justas

Petkevičius, pastarasis pridėjo du tikslius baudų metimus ir raseiniškiai nutolo 58:52.

Kai jau atrodė, kad viskas šiose rungtynėse aišku, „Delikateso“ vyrai manė kitaip. Į sėkmingą šeimininkų atkarpą Roberto Stankevičiaus auklėtiniai atsakė trimis tolimais metimais ir 38 minutę priartėjo iki 66:65. Per likusį laiką komandoms taikliai atakuoti krepšį nesisekė ir J. Petkevičius baudų metimais įtvirtino pirmąją „Rasų“ pergalę NKL čempionate – 68:65.

Rezultatyviausiai „Rasų“ komandoje žaidė Giedrius Kurtinaitis – 16 taškų. Po 13 taškų pelnė Valdemaras Savostjanovas ir Karolis Guščikas (9 atk. k., 3 bl.), 11 taškų pridėjo Justas Petkevičius.

„Delikateso“ gretose išsiskyrė po 13 taškų įmetė Paulius Klemas ir Benas Bagdonavičius. 11 taškų į savo sąskaitą įsirašė Žilvinas Petraitis, 9 – Mantas Pukinskas.

Dizainas: O.K.      Programavimas: MBT