I turas: „Žalgiris-2“ plungėje pataikė 14 tritaškių

05.10.2012

„Sveiki atvykę į pragarą!” Tokia iškaba pirmajame NKL ture lygos naujokas Plungės „Olimpas“ pasitiko Kauno „Žalgirį-2“. Tiesa, žaliai balti neišsigando nei legendinio šūkio, nei pilnos žemaičių sirgalių krepšinio salės. Atvykę pergalės, kauniečiai su ja grįžo namo.

Prieš rungtynes dėl kirkšnies traumos praradę “centrą” Audrių Maneikį, šeimininkai baiminosi svečių aukštaūgių išpuolių. Tačiau paaiškėjo, jog pavojus plungiškių laukė kitur. Greitas “Olimpo” atakas ir kibią gynybą niekais pavertė fantastiškas svečių pataikymas iš toli. Prie tritaškio linijos “sąskaitą atidarę” pirmojo kėlinio viduryje, “Žalgirio”

krepšininkai tolimais metimais smaginosi iki rungtynių pabaigos. Bent po vieną tritaškį įmetė septyni kauniečiai, o “Žalgirio-2” lyderis Marius Grigonis jų “įsūdė” net šešis. Tomo Masiulio auklėtiniai pirmajame oficialiame sezono mače “Olimpo” krepšį iš toli atakavo 70 procentų taiklumu (14/20) ir šventė pergalę rezultatu 84:91.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė M. Grigonis, pelnęs 23 tšk. (7 atk. kam., 29 n.b.) ir A. Gudaitis - 18 tšk. (9 atk. kam.). Plungės „Olimpo“ komandą į priekį tempė  J. Kazakauskas ir I. Razutis. Jų sąskaitose atitinkamai 23 ir 15 taškų.

Kiti rezultatai:

Šilutės „Šilutė“ – Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomenas 87 – 88 („Šilutė“: V. Pancerevas 25 tšk., E. Šaulys 16 tšk.; „Š.Marčiulionio KA – Twomenas“: A. Gydra 27 tšk., 8 atk. kam., R. Bitinas 16 tšk.)

Pakruojo „Meresta“ – Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ 61 – 60 („Meresta“: M. Kadzevičius 18 tšk., T. Gaidamavičius 17 tšk.; „Sūduva – Mantinga“: A. Birgelis 20 tšk., A. Mineikis 10 tšk.).

Jonavos „Triobet“ – Mažeikių „Mažeikiai“ 75:83 („Triobet“: M. Linkevičius 17 tšk., R. Juknevičius 12 tšk.; „Mažeikiai“: M. Šildlauskas 21 tšk., O. Mačernis 17 tšk.).

Molėtų „Ežerūnas – Karys“ – Joniškio „Delikatesas“ 70:91 („Ežerūnas – Karys“: A. Ambrulaitis 15 tšk., 10 atk. kam., M. Kugauda 15 tšk.; „Delikatesas“: A. Kvedaravičius 22 tšk., A. Girdvila 18 tšk.).

Birštono „Jazz – Diremta“ – Šakių „Zanavykas“ 77:61 („Jazz – Diremta“: P. Kleiza 22 tšk., D. Sabeckis 18 tšk., 8 atk. kam.; V. Šumskis 14 tšk., 9 atk. kam.).

Vilniaus "Perlas - MRU" - Radviliškio "Radviliškis - Juodeliai" 81:76 ("Perlas - MRU": J. Elvikis 19 tšk., Ž. Stankus 17 tšk, M. Virbalas 14 tšk., 11 atk. kam.; "Radviliškis - Juodeliai": J. Jurgo 25 tšk., 12 atk. kam.)

Gargždų "Gargždai - Bremena" - Klaipėdos "Nafta - Universitetas" 64:72

I turas: Pakruojyje vykęs trileris baigėsi šeimininkų triumfu

05.10.2012

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatą „Meresta“ pradėjo tokiomis rungtynėmis, kokių tikriausiai nesitikėjo net ekstremalių pojūčių mėgėjai. Metimas paskutinę rungtynių sekundę ir dramatiška pergalė rezultatu 61:60 (18:13; 19:14; 9:13; 15:20).

Nors rungtynės prasidėjo netaikliu Agniaus Gurklio metimu, vis dėlto pirmuosius taškus  pelnė pakruojiečiai. Trečią žaidimo minutę po taiklaus tolimo metimo į priekį išsiveržė marijampoliečiai - 4:5. Įpusėjus kėliniui abi komandos klydo gynyboje palikdamos varžovų snaiperius prie trijų taškų linijos, tačiau tolimi metimai skriejo pro šalį.

„Meresta“ nepataikė nė karto, „Sūduva-Mantinga“ progas išnaudojo dukart. Tiesa,  pranašumas snaiperių kategorijoje sėkmės neatnešė - prasiveržimais pro krepšiu varžovų gynybą draskę "Merestos" krepšininkai Tomas Gaidamavičius ir Mantas Kadzevičius pasuko rungtynių eigą sau naudinga linkme. Po pirmojo kėlinio - 18:13.

Antrojo kėlinio pradžioje dvi atakas sėkmingai užbaigę svečiai priartėjo iki minimumo - 18:17. Tačiau išsiveržti į priekį jiems nepavyko. Rezultatui esant 22:19 pirmąjį tritaškį „Merestos“ komandai pelnė Audrius Povilaitis. Kitoje atakoje jo pavyzdžiu pasekė M.Kadzevičius, ir skirtumas išaugo iki septynių taškų (28:21). Dar dvi atakos ir pakruojiečiai pirmą kartą šiose rungtynėse pasiekė dviženklę persvarą - 32:21. Varžovams sutankinus gynybą po krepšiu nebeliko erdvės šeimininkų gynėjų prasiveržimams, tačiau ramiai pataikydavę iš vidutinio nuotolio šeimininkai ilsėtis išėjo turėdami dešimties taškų persvarą - 37:27.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Meresta“ padidino persvarą iki dvylikos taškų(42:29), tačiau klaidos puolime neleido gerai pradėto kėlinio užbaigti triuškinama persvara. Svečiai spurtavo 9:2 ir persvara - jau tik šeši taškai (44:38,;46:40.)

Ketvirtas kėlinys prasidėjo virtine klaidų, tačiau jomis pasinaudoti nesugebėjo nei vieni, nei kiti. Liudas Radavičius ("Meresta"), vos pasirodęs aikštelėje, gavo penktąją pražangą, netrukus aikštelę buvo priverstas palikti ir Agnius Gurklys ("Meresta"). Paskutiniajame ketvirtyje sužaidus dvi minutes „Meresta“ vis dar pirmavo aštuoniais taškais (50:42, 52:44), bet persvara tirpo. Keletą minučių skirtumas svyravo tarp 4-7 taškų, o po svečių trenerio Gintauto Žibūdos paprašytos minutės pertraukėlės įvyko lūžis. Likus žaisti tris minutes skirtumas minimalus (56:55), o prasidėjus paskutinei minutei dviem baudų metimais marijampoliečiai išsiveržė į priekį. Tai buvo trečias kartas, kuomet šiose rungtynėse pirmavo svečiai, negana to, jie išsiveržė į priekį po daugiau nei trijų kėlinių pertraukos. Trileris prasidėjo.

"Merestos" vyr. treneris Dainius Bertulis paprašė minutės pertraukėlės, tačiau sėkmingos atakos pakruojiečiams surengti nepavyko. Nepavykus atakai šeimininkai prasižengė ir buvo nubausti dviem taikliais baudų metimais - 56:59. Kitoje aikštės pusėje iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 14 sekundžių dviem taiklais metimais nuo baudos linijos atsakė ir "Merestos" lyderis Mantas Kadzevičius.

Nervų karas prie baudų metimo linijos tęsėsi: po greitos pražangos prie liijos stojo "Sūduvos - Mantingos" naujokas Audrius Mineikis. Pirmąjį A.Mineikis pataikė (58:60), antrasis - skriejo pro šalį. Greitoje šeimininkų atakoje iš trijų taškų zonos netiksliai metė Ignas Vaitkus. Po sumaišties baudos aikštelėje kamuolys atsidūrė Tomo Gaidamavičiaus rankose. Snaiperis spėjo išsivaryti kamuolį toliau už trijų taškų linijos ir paskutinę sekundę smeigė tritaškį, pakėlusį nuo kėdžių visus susirinkusius žiūrovus.

Rezultatu 61:60 Pakruojo "Meresta" iškovojo pirmąją pergalę 2012-2013 metų NKL sezone.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė M.Kadzevičius - 18. Rungtynių didvyriu tapęs T.Gaidamavičius įmetė 17, A.Gurklys - 10, I.Vaitkus - 7 taškus.

„Sūduvos-Mantingos“ lyderiai buvo Aurimas Birgelis ir A.Mineikis, pelnę atitinkamai 20 ir 10 taškų.

Informacija paruošta pagal "Merestos" pranešimą

NKL čempionatas prasidėjo “Statybos” pergale

04.10.2012

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas prasidėjo Vilniaus „Statybos“ pergale. Sostinės krepšininkai atidarymo rungtynėse išvykoje 88:93 įveikė lygoje debiutavusią Alytaus „Dzūkiją“.

Palaikomi 1200 Alytaus arenoje susirinkusių žiūrovų, „Dzūkijos“ krepšininkai su praėjusio NKL  sezono vicečempionais lygiai žaidė tris su puse kėlinio: pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, lygiosios švieslentėje degė net 15 kartų.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes „Dzūkija“ pirmavo 8 taškais (86:78), tačiau tuomet svečiai spurtavo 11:0 ir pergalės iš rankų nepaleido.

Rezultatyviausiai Vilniaus „Statybos“ gretose rungtyniavo Ovidijus Varanauskas, pelnęs 26 taškus (9 rez. perd., 29 naud. bal.). 23 taškus į „Dzūkijos“ krepšį įmetė Darius Tarvydas, 12 – Giedrius Marčiukaitis.

Alytaus „Dzūkijos“ komandoje sunkiai sustabdomas buvo Tauras Skripkauskas, pelnęs 22 taškus ir pataikęs 5 tritaškius metimus iš 6. „Dzūkijos“ legionieriai Bryan Harrison ir Cezary Trybanski pelnė atitinkamai 20 bei 15 taškų.

Likusios aštuonios pirmojo NKL turo rungtynės bus žaidžiamos penktadienį, spalio 5 dieną.

C. Trybanski: „Dėl to, kad žaidžiau NBA, varžovai iš kelio nesitrauks“

04.10.2012

Šiandien (10.04) prasideda aštuntasis NKL sezonas. Čempionato atidarymo rungtynėse Alytaus “Dainavos” marškinėlius vilkės NBA rungtyniavęs (Memfio „Grizzlies“, Fynikso „Suns“, Niujorko „Kniks“) centro puolėjas Cezary Trybanski. NKL duomenimis, C. Trybanski - aukščiausias krepšininkas 2012-2013 m. sezone, jo ūgis – 218 cm. Apie tai ir kitus dalykus – pirmasis lietuviškasis interviu.

Cezary, tavo ūgis išties daro įspūdį. Iš kur toks atsiradai?

Grečiausiai, kad savo įtakos turėjo genai – mano tėvukas Stanislovas dvimetrinis, mama Uršulė - 180 cm. Mano paties ūgis, jei tiksliai, dabar - 217 cm.

Savo karjerą Lietuvoje pradedi būdamas 33-ejų. Koks tai etapas tavo gyvenime?

Agentas pasiūlė kontraktą Alytuje, mielai atvykau. Džiaugiuosi nauja komanda. Kaip suprantu, krepšinis čia atgimsta, sieksiu prie to prisidėti. „Dzūkija“ – pirmoji mano komanda Lietuvoje ir trečioji Europoje, kai grįžau po karjeros JAV.

Esi istorinis Lenkijos krepšininkas, pirmasis patekęs į NBA?

Kiek žinau, juo turėjo tapti, spauda, krepšinio specialistai kalbėjo apie kitą kandidatą – mano bendraamžį, to paties ūgio centrą Wojciechą Myrdą. Kodėl Nr. 1 tapau aš – lėmė daug aplinkybių ir dar daugiau atsitiktinumų.

Drįstum tai pavadinti laimingu, krepšinio loterijos bilietu?

Po keturių sezonų „MKS Pruszkow“ klube Lenkijoje tikėjausi naujos sutarties, tačiau treneris ar komandos savininkas turėjo išvykti, kontrakto laikinai nesudarėme, paskambinau vienam iš mane anksčiau kalbinusių agentų ir pasakiau norįs atvykti į JAV. Taip ir nutiko, o iš mano peržiūroje Klyvlende dalyvavusių vienuolikos NBA klubų vėliau kreipėsi devyni. Tai buvo nerealus įvertinimas vaikiui, kuris krepšinį pradėjo žaisti vos prieš penkerius metus, o prieš šešerius buvo vos 168 cm ūgio.

Čia tu apie save, Cezary..?

Taip, būdamas šešiolikos, ūgiu niekuo neišsiskyriau nuo kiemo draugų Varšuvoje ir dažniau žaidėm futbolą, ne krepšinį. Kai per metus išstypau iki 198 cm, klasės draugas pasiūlė lankyti krepšinį, taip ir padariau. Jerzy Kwasiborski buvo pirmasis krepšinio specialistas, pamatęs mane aikštelėje. Jis paklausė, ar noriu žaisti, gavęs teigiamą atsakymą pasakė, kad galiu treniruotis. Oranžinio kamuolio abėcėlės – nuo kamuolio varymo iki metimo - mane išmokė treneris Robertas Chabelski. Greitai sulaukiau ir pirmosios sutaries – su Varšuvos „Legia“. Deja, profesionalūs Lenkijos treneriai man neturėjo laiko, galbūt nemanė, kad iš manęs kažkas bus. Buvau priverstas laimės ieškoti JAV, kur įgijau profesionalaus krepšininko pagrindus.

Po sėkmės JAV sunkiai atsišaukdavai į Lenkijos krepšinio rinktinės kvietimus?

Tiesiog taip nutikdavo, kad rinktinės treniruočių stovyklos sutapdavo su mano pasirengimo programomis JAV ir mano asmeniniai bei nacionalinės komandos planai prasilenkdavo tai dienomis, tai savaitėmis.

Prisimeni savo debiutą NBA, karjerą šioje lygoje?

Debiutavau Memfio varžybose prieš Minesotos „Timberwolves“. Žaidžiau šešias minutes. Pirmuosius taškus įmečiau į Čikagos „Bulls“ krepšį, berods tai buvo dėjimas. NBA – turbūt daugelio krepšininkų svajonė. Aš netgi bėgdavau iš pamokų Lenkijoje, kad bent 15 minučių pažiūrėčiau „NBA action“ laidą. Ir visa tai tapo realybe. Įsivaizduodavau save paskutinėje, pigiausioje eilėje rungtynėse, kuriose žaidžia Michael Jordan. Ir ką – bilieto pirkti nereikėjo, žaidėm prieš Vašingtono „Wizards“, kurių gretose buvęs „burtininkas“ pasiimdavo kamuolį, komandos draugų paprašydavo pasitraukti ir vienas „darydavo“ taškus.

Uždirbai gal ne tiek, kiek legendinis M.J., tačiau 4,8 mln. dolerių už vieną kontraktą – pakankama suma, kad sukeltų ir draugų, ir nedraugų susidomėjimą. Tau, kaip ir daugeliui jaunų talentų, matyt, svarbiausia buvo moralinė žaidimo NBA paskata, bet dabar klausiu apie finansus – materialųjį atlygį?

Čia, Alytuje, „Dzūkijos“ klubas man suteikia visas sąlygas, aprūpina, tačiau buvo komandų po NBA, kuriose beveik visa buitimi turėjau rūpintis pats. Svarbiausia, ką suteikė NBA pinigai – psichologinį konfortą, kad traumos atveju turėsiu už ką gydytis. Pavyzdžiui, Čekijoje, kur rungtyniavau už „NH Ostravą“, 2011 m. rudenį buvau patekęs į situaciją, kai negalėjau vaikščioti. Turėjau arba pristabdyti profesionalo karjerą, arba rinktis nežinią, kurios perspektyvoje švietėsi invalido vežimėlis. Turėdamas galimybių, pasirinkau ne savęs alinimą, o sveikatą. Iki šių metų kovo išsigydžiau visus negalavimus ir dabar esu vėl pasiruošęs išbandymams.

Kuo dar buvo naudingi NBA uždirbti milijonai?

Kadangi neišlaidavau, nepirkau brangiausių automobilių ar kitų „žaisliukų“, nusprendžiau atsilyginti mane palaikiusiems tėvams – Lenkijoje jiems nupirkau namą, o sau – pastogę JAV.

Į Alytų atskridai iš JAV. Kokios šalies gyventojas esi?

Alytuje dabar gyvenu „Seno namo“  viešbutyje, laukiu iš JAV atskrendant draugės. Kaip ir aš, ji – lenkė, kilusi iš netolies nuo Lietuvos esančio Olecko miestelio. Dabar „Dzūkija“ mums ieško didesnių apartamentų, įsikursime ten, kur pasiūlys klubas. Šiaip gyvenam tarp JAV ir Lenkijos. Tėvynėje, kur tėvai, giminės, norėčiau įsikurti vėliau. Pagrindiniai namai tarpsezoniuose –JAV, ten vasarą nėra problemų dėl treniruočių aikštelių, priešininkų, kitų sąlygų profesionaliai rengtis sezonui. Amerikoje ne tik treniruojuosi, bet žaidžiu - NBA „Development“ lygoje (NBDL) rungtyniavau už „Tulsa 66ers”, „Reno Bighorns“ komandose.

NBDL sužaidei apie pusšimtį rungtynių, NBA - su „Grizzlies“, po to su „Suns“ ir „Kniks“ dalyvavai 56-iose dvikovose, sužaidei 22-ose, turėjai naują 600 tūkst. dolerių kontraktą su Toronto „Raptors“. Tai daug ar mažai per tavo karjerą JAV lygose?

2002-aisiais, po vasaros peržiūros, kilus netikėtai dideliam NBA klubų susidomėjimui manimi, nuspręndėme pasirinkti Memfio„Grizzlies”, kurioje, kaip tikėjomės, pavyks rungtyniauti, o ne būti rezerve. Visgi, vėliau teko taikytis su nepirmo numerio vaidmeniu. Pagrindiniu smuiku ten griežė Pau Gasol ir kiti aukštaūgiai. Traumos ar kiti dalykai, deja, neleido man Amerikoje atsiskleisti taip, kaip norėjosi.

Dabar esi Lietuvoje. Ne NBA, NBDL, o antroje pagal pajėgumą mūsų šalies lygoje – NKL. Jos atstovai tau, Cezary, paruošė specialų klausimą: kodėl tu Lietuvoje, Alytuje, kaip jautiesi čia atsidūręs ir kokių planų turi artėjančiam sezonui?

Taip, dabar esu Lietuvoje. Pirmiausia – kaip jaučiuosi. Nustebęs. Žinojau, kad jūsų šalis nedidelė, bet kad tokia maža - nepamaniau. Bet čia juk žaidžiu krepšinį, o jis visame pasaulyje toks pat – du krepšiai ir penki prieš penkis. Antra – kodėl aš čia? „Dzūkija“ mane pakvietė ir pasiūlė geras sąlygas. Dėl planų – taip, aš žaidžiau NBA klubuose, bet juk ne tai padės „Dzūkijai“ įveikti priešininkus. Dėl to, kad aš iš NBA – varžovai iš kelio prie krepšio nesitrauks, savo ir komandos pajėgumą reiks įrodyti darbu aikštelėje.

Cezary, tau ir „Dzūkijai“ sėkmės NKL sezone. Ko dar tau palinkėti?

Sveikatos ir ... daugiau nei dvimetrės lovos. Dažniausiai, kai nesu namuose, tenka ilsėtis ant 200 cm ilgio lovų. Laimei, viešbučiuose dažnai jos būna dvigubos, tai „užsiskersuoju“ ir normaliai išsimiegu. Namuose pas mane – 220 ir 240 cm ilgio lovos.

Kalbėjosi Darius Babijonas

Zenono Šilinsko nuotr.

Šio sezono NKL: nuo teisėjos moters iki NBA žaidėjo

03.10.2012

Spalio 4 dieną Alytuje startuos aštuntasis NKL sezonas. Štai ką apie jį kalba skaičiai ir faktai: