Mezon-NKL čempionate užaugę krepšininkai – universiados čempionai

29.08.2017

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė triumfavo Taivano sostinėje Taipėjuje vykusios universiados finale bei iškovojo Nacionalinei krepšinio lygai (Mezon-NKL) svarbius aukso medalius.

Auksinėje studentų rinktinėje žaidė net 10 krepšininkų, kurie pirmuosius žingsnius savo karjerose žengė būtent Mezon-NKL pirmenybėse, o šią rinktinę treniravo Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos strategas Tomas Masiulis. 

Studentų rinktinėje žaidė Regimantas Miniotas, Kristupas Žemaitis, Tomas Dimša, Ignas Vaitkus, Donatas Tarolis, Martynas Sajus, Paulius Danisevičius, Evaldas Šaulys, Dovis Bičkauskis ir Justas Tamulis.

„Šis laimėjimas dar kartą parodo, kokia svarbi Lietuvoje yra ilgus metus kuriama krepšinio piramidė. Džiaugiamės, kad didžioji dalis Universiados auksu pasidabinusių vaikinų patirties sėmėsi mūsų lygoje“, – sakė naujasis Mezon-NKL direktorius Gytis Šileris.

Universiados čempionai į Lietuvą grįš rugpjūčio 30 dieną, trečiadienį, 15.30 val.

Prieš alinančią pirmąją „Vyčio“ treniruotę – įkvepianti trenerio A.Jasilionio kalba

29.08.2017

Trimis naujais krepšininkais pasipildžiusi Šakių „Vyčio“ komanda pirmadienį didžiausiame Baltijos šalyse sporto klube „VS-Fitness“ pradėjo pasiruošimą naujam sezonui.

Pirmoje treniruotėje kartu su jau anksčiau sutartis sudariusiais krepšininkais sportavo ir šviežutėliai komandos naujokai – aštuoniolikmečių rinktinės narys 190 cm ūgio gynėjas Julius Daugėla, per žingsnį nuo dalyvavimo šioje rinktinėje likęs 200 cm ūgio šakietis Justas Sakalauskas ir septynerius metus LKL klubuose žaidęs 28-erių metų 205 cm ūgio Lukas Brazdauskis.


Jie prisijungė prie sutartis su „Vyčiu“ jau turėjusių Pauliaus Beliavičiaus, Gyčio Radzevičiaus, Edvino Jezukevičiaus, Marijaus Užupio, Šarūno Vingelio, Aurelijaus Pukelio ir Karolio Babkausko.

Su komanda nebuvo tik Briano Wanamakerio, kuris dėl tropinės audros Hjustone kol kas negali atvykti į Lietuvą.

Prieš pradedant treniruotę sporto klube, įsikūrusiame prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, pirmąjį žodį tarė komandos treneris Aurimas Jasilionis. Ilgai šios dienos laukęs specialistas išdėstė savo mintis ir išvardino, ko nori iš savo auklėtinių.

„Labai malonu matyti jus susirinkusius į treniruotę. Aš šios dienos laukiau labai ilgai. Visi, kurie yra šioje salėje, yra reikalingi. Apie visus jus galvojome, su visais esame kalbėję. Džiaugiuosi, kad visi susirinkome.

Vakar žiūrėjau filmą, kuriame man užkliuvo viena frazė – kiekvienos kovos pabaiga yra aiški, tik svarbu tai, kaip iki jos prieisite. Kaip jūs būsite pasiruošę, kaip ateisite į tą kovą. Čia yra pagrindinis dalykas. Aš nenoriu ir nenorėsiu, kad mūsų kovas nuspręstų atsitiktinės detalės – pamestas kamuolys ar kažkas kitas. Mes tam ruošimės labai stipriai. Pasikartosiu – mes dirbsime taip sunkiai, kad neliktų jokių atsitiktinių detalių. Kad tą kovą nuspręstume anksčiau laiko, jau dabar, pasirengimo etape. Dabar jau pradedame dirbti“, – tvirtai kalbėjo A.Jasilionis.

Netrukus buvo pristatyti nauji komandos personalo nariai. Krepšininkų medicinine būkle rūpinsis „VS-Fitness“ sveikatingumo centro specialistai, kurie stengsis kuo greičiau atstatyti krepšininkus po traumų ar sunkių treniruočių. Praėjusį sezoną „Vyčio“ gydytoju buvęs Tadas Mikelionis išvyko į Suomiją, kur dirbs rankinio komandoje. Tuo metu „Vyčio“ kineziterapeute dirbs sporto klubo „VS-Fitness“ atstovė Greta Martirosianaitė.

Fizinio rengimo treneriu tapo buvęs profesionalus boksininkas Daugirdas Šemiotas, kuris 2008 metais gynė Lietuvos garbę Pekino olimpinėse žaidynėse, o Lietuvos bokso čempionatą laimėjo net 8 kartus.

Po A.Jasilionio ir klubo vadovų kalbų bei komandos personalo pristatymo nuskambėjo pirmasis šio sezono Pauliaus Beliavičiaus inicijuotas šūkis: „Vienas, du, trys – „Vytis“.

Tuomet A.Jasilionis savo auklėtinius patikėjo į fizinio rengimo trenerio D.Šemioto rankas. Jis krepšininkams pravedė funkcinę treniruotę, kuri ne vienam žaidėjui pareikalavo paskutiniųjų jėgų. Po pirmosios treniruotės D.Šemiotas pasakojo, kad tokio krepšininkų darbo nesitikėjo.

„Treniruotės tikslas buvo pažiūrėti, kokio pajėgumo šiuo metu yra krepšininkai, kiek jie gali atlaikyti, kokia yra jų ištvermė. Tikėjausi blogesnės situacijos, bet viskas buvo neblogai. Dabar bus galima parinkti teisingus krūvius tam, kad galėtume tobulėti toliau.

Treniruotė turėjo būti nelengva, jie ją atliko su pertraukėlėmis. Trys savaitėlės panašaus darbo ir krepšininkai įgaus dvigubai geresnę formą. Žaidėjai turės po 3-4 tokias treniruotes per savaitę, dar maišysime jų pobūdį, nes būtų neįmanoma nuolat atlaikyti tokius krūvius. Bus skirtingos treniruotės, vėliau naudosime daugiau svorio ir taip judėsime pirmyn“, – pasakojo fizinio rengimo treneris, kuris jau anksčiau yra dirbęs su jaunaisiais krepšininkais iš įvairių šalių.

Tokios sunkios treniruotės nesitikėjo ir patys krepšininkai, o atakuojantis gynėjas P.Beliavičius prasitarė, jog jautėsi, lyg pirmą kartą atėjęs sportuoti.

„Buvo žiauriai sunki treniruotė. Tiesą sakant, gyvenime dar nebuvau atlikęs tokios funkcinės treniruotės. Atrodo, jog daug metų sportuoji ir esi matęs daug krūvio, tačiau pasitaiko kažkas naujo ir pasijauti, lyg pirmą kartą atėjai sportuoti, nieko nesugebi ir nieko nemoki. Bet po treniruotės išeini ir jauti, kad padarei kažką gero. Tikrai gera treniruotė, tik tikimės, kad prie tokių krūvių priprasime. Ne tas žodis, jog vargome“, – su šypsena veide po pratybų kalbėjo P.Beliavičius.

Jam pritarė ir šakietis Marijus Užupis. „Aš visą vasarą ilsėjausi, kadangi turėjau problemų su sveikata. Šiandien, patikėkite, buvo labai sunku. Bet nieko, įsivažiuosime, paskaičiuos tokius krūvius, kokių man reikia ir kokius aš galiu išlaikyti“, – sakė puolėjas.

Sunkiai atsilaikė ir jaunimas, tarp kurių – ir 18-metis Julius Daugėla. „Nesitikėjau tokios sunkios treniruotės, tad teko rimtai paplušėti, kliuvo visiems raumenims. Bet, kaip ir sakė treneriai – reikia gerai pasiruošti sezonui, kad galėtume ištraukti visas rungtynes“, – teigė gynėjas.

Kad pasiruoštų sezonui, „Vytis“ turės lygiai 40 dienų. Nacionalinės krepšinio lygos sezonas startuos spalio 6-ąją dieną.

Augustas Šuliauskas prisijungė prie „Palangos“

28.08.2017

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) „Palangos“ komanda baigė formuoti įžaidėjų grandį. Klubas paskelbė, kad sudarė kontraktą su Augustu Šuliausku.

„Augustas tikrai pajėgus žaidėjas. Manome, kad Palangos komandoje jis greitai pritaps“, - sakė komandos treneris Povilas Šakinis.

Komandoje įžaidėjo pozicijose gali rungtyniauti ir kitas jaunas lietuvis Tadas Pažėra.

22-ejų metų 180 cm ūgio atakų organizatorius praėjusį sezoną rungtyniavo „Šilutės“ komandoje ir vidutiniškai per 21 minutę pelnydavo po 5 taškus, atkovodavo po 2,2 kamuolio, atlikdavo po 3,2 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 1,1 kamuolio ir surinkdavo po 5,1 naudingumo balo.

Anksčiau krepšininkas rungtyniavo Latvijos lygos Jelgavos „Jelgava“ komandoje ir NKL pirmenybių „KK Trakų“ ir „Vilniaus“ ekipose.

„Ežerūno“ gretose žais jaunimo rinktinės narys K.Lukošiūnas, komandoje lieka K.Kirlys

28.08.2017

Molėtų „Ežerūno“ komanda tęsia komplektacijos darbus ir pasiekė susitarimą su Lietuvos jaunimo rinktinės nariu Karoliu Lukošiūnu.

K. Lukošiūnas 2016-17 m. sezone rungtyniavo RKL (Regioninės krepšinio lygos) Vilniaus VKC komandoje ir vidutiniškai per 28 minutes pelnydavo po 14.3 taško (dvitaškiai – 47%, tritaškiai – 42%) ir atkovodavo po 2.6 kamuolio.

Šią vasarą naujasis „Ežerūno“ žaidėjas atstovavo Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) rinktinei Graikijoje vykusiame Europos čempionate, su kuria užėmė 6 vietą. Vilkėdamas Lietuvos jaunimo rinktinės marškinėlius Karolis per 20 minučių pelnydavo po 6.3 taško.

„Džiaugiamės, kad Karolis prisijungė prie mūsų komandos. Jis pasižymi taiklumu, todėl išplės varžovų gynybą. Turėdami komandoje jį, L. Kirlį ir J. Zaką būsime pavojingi prie tritaškio linijos, o tai atriš rankas kitiems mūsų žaidėjams.  Taip pat Karolis pasižymi kovingumu, niekada nenuleidžia rankų“ – apie komandos naujoką kalbėjo Molėtų „Ežerūno“ vyr. treneris Gintautas Vileita.

Taip pat komandoje lieka ir jaunasis Kristijonas Kirlys, kuris greičiausiai turės dvigubą licenciją (RKL ir NKL) ir bus skolinamas Ukmergės „Olimpo“ komandai. „Matome, kad Kristijonas vasarą laiko veltui neleido ir tikime jo progresu. Jis bus labai svarbus žaidėjas treniruočių procese, o žaidybinės patirties semsis Regioninėje krepšinio lygoje“ – K. Kirlio perspektyvas kitam sezonui nušvietė komandos sporto direktorius Žygimantas Šeštokas.

Molėtų „Ežerūnas“ į pirmąją treniruotę rinksis rugpjūčio 28 d.

Palangoje rugsėjo viduryje vyks 4 komandų turnyras

25.08.2017

Palangos krepšinio klubo rėmėjų ratas toliau plečiasi – jų gretas papildė sparčiausiai Lietuvoje auganti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“.

Rugsėjo 15-17 d. Palangos arenoje vyks „Compensa Vienna Insurance Group“ taurės turnyras. Jame susirungs šeimininkų komanda „Palanga“, Kauno „Žalgirio“ dubleriai, Vilniaus „Perlas“ ir Šakių „Vyčio“ krepšininkai. Šis turnyras bus generalinė repeticija prieš spalį prasidėsiantį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatą.


„Tikimės, kad kartu mes įgyvendinsime savo užsibrėžtą tikslą ir pateksime tarp keturių stipriausių NKL komandų“, – sakė Palangos krepšinio klubo vadovas Arūnas Vaitulionis.

Ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ veiklą Lietuvoje pradėjo 2016 m. Iki tol šalyje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas, veiklą vykdęs nuo 2010 m. Šiuo metu bendrovės klientų aptarnavimo skyriai veikia 30 Lietuvos miestuose. „Compensa Vienna Insurance Group“ padaliniai veikia ir Latvijoje bei Estijoje. Visose Baltijos šalyse veikia vieninga bendrovės sukurta žalų atlyginimo sistema – klientai dėl žalų atlyginimo gali kreiptis į bet kurį čia veikiantį padalinį. Palangos krepšinio klubas labai džiaugiasi savo naujuoju partneriu, kuris tikrai svariai prisidės prie komandos pergalių.

„Kartu su pagrindiniu akcininku „Vienna Insurance Group“ siekiame ir gerų verslo rezultatų, ir būti aktyvūs socialinės erdvės dalyviai. Todėl „Compensa“, aktyvindama veiklą Vakarų Lietuvoje, savo dėmesį koncentruoja tiek į plėtrą verslo bei privačių klientų segmentuose, tiek ir į sporto bendruomenės poreikius. Ateinantį sezoną bendradarbiausime su krepšinio klubu „Palanga“ – savo parama komandai sieksime sukurti atmosferą, įkvepiančią talentus siekti pergalių ir vienijančią bendruomenę“, – sako Mindaugas Gudiškis, „Compensa Vienna Insurance Group“ pardavimų tinklo vystymo vadovas. 

Italijoje žaidusi „Šilutė“ tikrino jaunuosius krepšininkus

23.08.2017

Šilutės vyrų krepšinio komanda grįžo iš Italijos, pirmojo pasirengimo etapo 2017/2018 metų sezonui. Italijoje Pamario krepšininkai iškovojo 3 pergales bei patyrė dvi nesėkmes. Nugalėtos „Fairfield“, „Umass Lowell“ ir „Utah state“ JAV universitetų komandos, o nusileista „Auburn“ ir „Colorado“ krepšininkams.

Prieš išvykdami į turnyrą Italijoje, šilutiškiai Garliavoje žaidė draugiškas rungtynes su Indonezijos vyrų rinktine, kurias laimėjo 29 taškų persvara – 91:62.


Po šio etapo komanda oficialiai paskelbė, kad artėjančiame sezone komandai vadovaus treneris Laimonas Eglinskas, kuris pakeis į Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą išvykusį Robertą Kuncaitį.

„Šilutės“ krepšinio komanda jau beveik sukomplektuota, artimiausiomis dienomis dar sudaryta sutartis su Taurantu Tamošiūnu.

Apie pasirengimo ciklą, komplektacijos darbus ir tikslus savo mintimis pasidalino ir naujasis treneris Eglinskas.

„Džiaugiamės, kad, kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet pasiruošimą krepšinio sezonui pavyko pradėti anksti bei turėjome galimybę dalyvauti turnyre Italijoje. Tai buvo puiki proga patikrinti komandos naujokus, jaunuosius šilutiškius žaidėjus, įvertinti jų žaidimo kvalifikaciją, pradėti kurti komandos mikroklimatą. Šiame cikle prie mūsų komandos taip pat prisidėjo ir Jonas Vainauskas, turintis didelę vadybinę patirtį Lietuvos krepšinio pasaulyje. Jis mus konsultavo dėl komandos sudarymo bei yra pasiruošęs mums padėti ateityje įvairiais krepšinio reikalais.

Taip pat noriu pasidžiaugti, kad prie komandos prisijungė dar vienas naujas krepšininkas Taurantas Tamošiūnas. Manau, kad šis žaidėjas gali tapti vienu iš komandos lyderių, nes yra sukaupęs nemažai patirties tiek rungtyniaujant Nacionalinėje krepšinio lygoje, tiek Lietuvos krepšinio lygoje.

Praėjusiame sezone „Šilutės“ komanda paruošė nemažai krepšininkų, kuriuos šiemet pasikvietė turtingesni būsimi mūsų varžovai. Dėl šios priežasties vasara buvo išties nelengva, nes iš planuoto komandos branduolio liko tik Modestas Žaunieriūnas ir Justas Nausėdas. Nežiūrint į tai, džiaugiamės, kad su klubo vadybininku Jonu Gavėnia ir trenerio asistentu Arnoldu Kuncaičiu pavyko beveik sukomplektuoti Šilutės krepšinio komandą.

Rugsėjo mėnesį planuojame dar sužaisti draugiškas rungtynės su Ukrainos vicečempionais bei keliomis stipriausiomis Lietuvos krepšinio lygos komandomis, nes tik žaidžiant su stipriausiais gali tobulėti ir pamatyti, kuriame lygyje esi“, – sakė treneris.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports