Puikiai žaidęs Darius Griškėnas atvedė „Delikatesą“ į pergalę

15.10.2016

Darius Griškėnas pelnė daugiau nei trečdalį Joniškio „Delikateso“ (2-2) taškų, o jo vedama ekipa Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasiekė įtikinamą pergalę.

Roberto Stankevičiaus auklėtiniai ketvirtajame ture išvykoje 82:69 (26:8, 21:20, 21:23, 14:18) susitvarkė su Molėtų „Ežerūno“ (1-3) krepšininkais.

„Ežerūnas“ į rungtynes sugrįžo po ilgosios pertraukos, kuomet Eimantas Narušis inicijavo galingą šeimininkų spurtą 17:3 ir molėtiškių atsilikimas trečiojo ketvirčio viduryje sumažėjo iki penkių taškų  – 45:50.

Visgi tada Griškėno vedamas „Delikatesas“ atsakė atkarpa 17:2 ir susigrąžino įtikinamą persvarą, vėliau tapusia pergalinga – 71:51.

Griškėnas per 35 minutes pelnė 28 taškus (7/10 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 8/9 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir 1 kartą prasižengė.

Tuo metu „Ežerūno“ gretose spindėjo Jonas Zakas, kuris aikštėje praleido 35 minutes, pelnė 26 taškus (4/5 dvitaškiai, 6/10 tritaškiai), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 1 pražangą bei 3 sykius prasižengė.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 26, Albertas Valiulis 10, Eimantas Narušis 10, Raimundas Ambrulaitis 10 (10 atk. kam.).

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 28, Mantas Margis 14, Mantas Kadzevičius 12, Nerijus Barauskas 10.

„Sūduvą-Mantingą“ oficialiai papildė M.Pacevičius

15.10.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgių grandį papildė dar vienas krepšininkas. Klubas Mezon-NKL kovoms oficialiai įregistravo Martyną Pacevičių.

Jaunasis krepšininkas jau spėjo apšilti kojas NKL pirmenybėse. Devyniolikmetis 205 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną gynė Šakių „Vyčio“ komandos garbę. Jaunajam krepšininkui NKL čempionate tai buvo debiutinis sezonas.

Tuomet jis aikštėje pasireikšti vidutiniškai gaudavo po 13 minučių ir per jas rinko po 4 taškus bei atkovojo po 2,6 kamuolio.

Pacevičius jau kurį laiką gydėsi kojos traumą, tačiau dabar patikino, kad jo būklė sparčiai gerėja.

„Mano sveikatos būklė su kiekviena diena vis gerėja. Kasdien dirbame, kad sustiprintume mano čiurną ir dirbu kartu su kitais treniruotėse. Marijampolėje man suteikiamos visos sąlygos sportuoti, stiprinti savo kūną ir tobulėti. Dėl to labai džiaugiuosi ir spausiu iš savęs viską, kad kuo daugiau galėčiau padėti komandai“, – sakė Pacevičius.

„Vytis“ neturėjo vilčių prieš „Rasus“

14.10.2016

Šakių „Vyčio“ (0-3) komanda sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pradėjo taip, kaip tikrai nesitikėjo. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namie 76:109 (19:30, 25:32, 23:25, 9:22) neatsilaikė prieš Raseinių „Rasus“ (2-1) ir patyrė jau trečią pralaimėjimą paeiliui.

„Vyčio“ komandos gynyba šlubuoti pradėjo nuo pat mačo pradžios. „Rasai“ puikiai išnaudodavo visas gautas progas atakuoti ir tą darė itin taikliai, tad dar neįpusėjus pirmajam ketvirčiui svečiai turėjo dviženklę persvarą – 18:8. Skirtumas tarp komandų tik augo, o ekipos susidūrė ir su nesklandumais, kuomet pirmoje mačo pusėje dingo elektra.

Po priverstinės pauzės „Rasai“ grįžo dar geriau nusiteikę, o „Vyčiui“ sekėsi sunkiai. Skirtumas pasiekė jau 18 taškų (54:36), o po didžiosios pertraukos peržengė 20 taškų ribą – 66:44. Pora Pauliaus Beliavičiaus metimų sušvelnino rezultatą (54:69), bet tada nesportinė pražanga ir kelios klaidos vėl įstūmė „Vytį“ į sudėtingesnę situaciją.

„Rasams“ atstovaujantis Tomas Galeckas šiame mače pagerinto savo karjeros rezultatyvumo ir naudingumo rekordus – jis pelnė 29 taškus ir surinko 41 naudingumo balą.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 20 (5/11 trit.), Rokas Stankevičius 19, Gediminas Maceina 15 (5/6 dvit., 7 atk. kam.), Marijus Užupis ir Edvinas Jezukevičius po 7.

„Rasai“: Tomas Galeckas 29 (7 rez. perd., 5/5 trit., 41 n.b.), Šarūnas Beniušis 20 (9/11 dvit.), Šarūnas Vingelis 18, Andrius Aleksandrovas 14.

„Mažeikių“ spaudimą rungtynių pabaigoje atlaikę jonaviečiai iškovojo pirmąją pergalę

14.10.2016

Pirmąją pergalę 2016-2017 m. sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos sporto klubas (1-2), Mažeikiuose 72:71 (18:22, 27:13, 13:15, 14:21) palaužęs „Mažeikių“ (1-2) ekipą.

Rungtynes galingai Jonavos klube pradėjo vidurio puolėjas Arvydas Kačinas, pelnęs 7 iš 12 savo komandos taškų, bei padėjęs svečiams atitrūkti 12:7 (5 min). „Mažeikiai“ greitai išlygino rezultatą, o po jonaviečių bandymo atitrūkti 16:12, patys spurtavo 10:2 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 18:22.

Antrąjį kėlinį Justo Vazolio, Ričardo Verbicko tritaškiais bei pataikytais baudos metimais  pradėję Jonavos klubo krepšininkai nutolo 34:24 (14 min). Dar vieną tritaškį smeigęs J.Vazalis sukrovė savo komandai 13 taškų persvarą 39:26. Iki kėlinio pabaigos Aloyzo Rudžio auklėtiniai bandė sumažinti atsilikimą, bet jonaviečiai sugebėjo iki didžiosios pertraukos išlaikyti dviženklę persvarą 45:35.

Pirmuosius taškus „iš žaidimo“ jonaviečiai pelnė tik ketvirtąją trečiojo kėlinio minutę, tačiau toliau turėjo dviženklę persvarą 49:38. Tiesa, netrukus Kosto Jonuškos vedami šeimininkai grėsmingai priartėjo 50:46 (28 min). Pajutę pavojų, Jonavos krepšininkai pataikė kelis tolimus metimus ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 58:50.

Lemiamą kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo Tadas Sebežiovas, o „Mažeikiai“ pirmąjį metimą pataikė tik po trijų su puse minutės ketvirtyje 62:53. „Mažeikiai“ viso ketvirtojo kėlinio metu artėjo prie svečių ir likus žaisti 45 sekundes sumažino atsilikimą iki 4 taškų 70:66.

Po nesėkmingos jonaviečių atakos pražanga sustabdytas Jonuška pataikė tris baudų metimus 70:69. Sebežiovas ir Justas Olechnavičius apsikeitė dvitaškiais, o Justas Vazalis pramesdamas baudų metimus laiko šeimininkams nepaliko. Pergalę šventė Jonavos sporto klubas 72:71.

Jonavos sporto klubas: Tadas Sebežiovas 18, Ričardas Verbickas 17, Justas Vazalis 11, Arvydas Kačinas 10.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 28, Justinas Gečas 13.

Puikiai pataikęs D.Kibildis surinko 30 taškų

14.10.2016

Fantastiškai pataikiusio Dariaus Kibildžio vedama „Šilutės“ (3-0) komanda pratęsė pergalingą pasirodymą „Mezon-NKL“ pirmenybėse.

Roberto Kuncaičio vadovaujama ekipa namuose be didesnio pasipriešinimo 97:71 (21:13, 37:22, 20:21, 19:15) sutriuškino „Palangos“ (1-2) klubą.

Šilutiškiai jau po dviejų kėlinių pirmavo 23 taškų skirtumu (58:35), o antroji mačo dalis buvo tik formalumas.

Nugalėtojų gretose puikias rungtynes sužaidė 24-erių metų 185 cm ūgio Kibildis. Jis per 30 minučių spėjo pelnyti 30 taškų (3/4 dvit., 6/9 trit., 6/6 baudos), atlikti 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokuoti 5 pražangas bei surinkti 31 naudingumo balą.

„Šilutė“: Darius Kibildis 30 (6/9 trit.), Augustas Šuliauskas 15 (3/6 trit., 7 rez. perd.), Aurelijus Pukelis (6/10 dvit.) ir Brianas Wanamakeris (9 atk. kam.) po 14, Tomas Zdanavičius (6 atk. kam.) ir Simas Raupys po 10.

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas 22 (5 rez. perd.), Aurimas Urbonas 15 (8 atk. kam.), Antanas Bertašius 8.

KTU užtikrintai susitvarkė su „Ežerūnu“

14.10.2016

Įtikinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Kauno KTU (2-1) ekipos krepšininkai, kurie penktadienį savo aikštėje 77:60 (24:15, 15:19, 20:13, 18:13) užtikrintai įrodė pranašumą prieš Molėtų „Ežerūno“ (1-2) komandą.

Aikštės šeimininkai iniciatyvą į savo rankas paėmė nuo pat susitikimo pradžios, kada per pirmąsias šešias minutės surengė spurtą 20:5 ir iš karto susikrovė dviženklę persvarą.

„Ežerūnas“ antrojo kėlinio pabaigoje laimėjo atkarpą 9:2 ir sumažino savo atsilikimą iki penkių taškų – 34:39, tačiau po ilgosios pertraukos kauniečiai atsakė devyniais taškais paeiliui ir vėl pirmavo užtikrintai – 48:34.

Likusią susitikimo dalį KTU komanda krepšininkai sėkmingai kontroliavo rungtynių eigą ir šventė antrąją pergalę iš eilės.

KTU: Ignas Labutis 21, Deividas Pogužinskas 14, Matas Staniukaitis 12, Aidas Kavaliauskas 12.

„Ežerūnas“: Pranas Skurdauskas 18 (10 atk. kam.), Laurynas Kirlys 10, Lukas Ganas 10.