„Mažeikiai“ griebiasi permainų

08.11.2016

Įsibėgėjant Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezonui, „Mažeikiai“ griebiasi permainų.

Ekipa abipusiu susitarimu nutraukė sutartis su Roku Zibertu ir Justinu Geču, o į komandą pasikvietė Ernestą Bružą.

20-metis gynėjas nuo 2015 metų rungtyniavo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserio“ ekipoje.

Šį sezoną jis per šešerias sužaistas rungtynes NKL vidutiniškai žaidė po 7 minutes, pelnė po 3 taškus, atkovojo po 1,2 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Prieš persikeliant į Klaipėdą, E.Bružas 2013-2015 metais atstovavo „Palangos“ ekipai.

„Mažeikių“ naujokas ekipoje galės debiutuoti jau penktadienį, kuomet Aloyzo Rudžio auklėtiniai išvykoje susikaus su Vilniaus „Perlu“.

Šakiuose krepšius drebinęs J.Marcinkevičius kūrė gražiausius savaitės epizodus

08.11.2016

Kauno KTU komandos puolėjas Justinas Marcinkevičius okupavo gražiausių Mezon-NKL savaitės epizodų dešimtuką.

Aštuoniolikmečio dėjimas rungtynėse Šakiuose po komandos draugo perdavimo užėmė antrąją vietą, o gražiausio epizodo laurai atiteko J.Marcinkevičiaus išpuoliui po sėkmingai ore sugauto Mato Sapiegos perdavimo.

Praėjusią savaitę du lygos aukštaūgiai įrodė, jog greitas bėgimas, kurį vainikuoja dėjimas į krepšį jiems nėra svetimas. Dėjimais greitose atakose pasižymėjo „Žalgirio-2“ centras Laurynas Birutis ir „Vyčio“ aukštaūgis Povilas Butkevičius. Jų dėjimai užėmė atitinkamai 6 ir 5 vietas.

Naudingiausias penktosios Mezon-NKL savaitės žaidėjas – A.Pukelis

08.11.2016

Vienas geriausių praėjusio sezono Mezon-NKL krepšininkų Aurelijus Pukelis naudingiausiojo laurų nepamirš ir šį sezoną. Būtent „Šilutės“ vidurio puolėjas pripažintas naudingiausiu penktosios Mezon-NKL savaitės krepšininku.

Pamario ekipos atakų ir atkovotų kamuolių lyderis abiejuose praėjusio savaitgalio susitikimuose rinko dvigubus dublius.

Įspūdingai iš Šilalės kilęs krepšininkas pasirodė šeštadienio susitikime su Vilniaus „Perlo“ komanda. Tąkart per 25 minutes jis spėjo pelnyti 22 taškus (6/10 dvit., 10/11 baud. met.), atkovoti 11 kamuolių, išprovokuoti 8 pražangas ir surinkti 34 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis kol kas yra aukščiausias šiame žaidėjo sezone.

Sėkmingai jis rungtyniavo ir penktadienį, kuomet rungtynėse su „Mažeikiais“ per 26 minutes pelnė 12 taškų (6/8 dvit., 0/3 baud. met.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 22 naudingumo balus.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia ir kitus keturis krepšininkus, kurie pateko į simbolinį naudingiausių Mezon-NKL pirmenybių žaidėjų savaitės penketuką.

Laurynas Birutis, „Žalgiris-2“ (19 tšk., 14 atk. kam., 33 naud. bal.)

Praėjusį savaitgalį Kauno „Žalgirio-2“ komanda vertėsi be Gyčio Masiulio ir Kristupo Žemaičio, tačiau komanda be lyderio neliko. 213 cm ūgio centras penktadienio mače su „Telšiais“ atkovojo 18 kamuolių, taip pasiekdamas geriausią šio sezono rezultatą. L.Birutis taip pat pelnė ir 18 taškų (6/10 dvit., 6/10 baud. met.) bei surinko 35 naudingumo balus.

Ne mažiau solidžiai L.Birutis žaidė ir šeštadienio rungtynėse su „Sūduva-Mantinga“, kur per 29 minutes pelnė 20 taškų (9/13 dvit., 2/4 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

Vis tik įspūdingo vidurio puolėjo žaidimo kauniečiams nepakako. „Žalgiris-2“ Mažeikiuose prieš „Telšius“ suklupo 66:74, o Marijampolėje 71:99.

Edgaras Stanionis, „Vytis“ (21,5 tšk., 4 atk. kam., 2,5 rez. perd., 22 naud. bal.)

Sėkmingu savo žaidimu ir atsigavimo ženklais gali džiaugtis ne tik Šakių „Vyčio“ sirgaliai, bet ir pats komandos gynėjas Edgaras Stanionis. Pastarasis penktadienio rungtynėse su Kauno KTU krepšininkais sužaidė rezultatyviausias savo sezono rungtynes. Mače Šakiuose E.Stanionis per 29 minutes pelnė 24 taškus (7/9 dvit., 3/5 trit., 1/5 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Sėkmingai rungtyniavęs E.Stanionis svariai prisidėjo prie dviejų savo komandos pergalių. KTU klubą „Vytis“ nukovė 81:60, o su Joniškio „Delikatesu“ susitvarkė 75:73.

Johnathanas Hudsonas, „Palanga“ (24 tšk., 4 atk. kam., 8,5 rez. perd. 32 naud. bal.)

„Palangos“ komandai praėjusią savaitę nepavyko išvengti pralaimėjimo, tačiau ekipos lyderis Johnathanas Hudsonas darė viską, kad Povilo Šakinio auklėtiniai iškovotų bent vieną pergalę iš dviejų. Gynėjas iš JAV pergalingose rungtynėse su Jonavos „Sporto klubu“ per 37 minutes pelnė 23 taškus (2/6 dvit., 5/8 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Dvigubą dublį J.Hudsonas užfiksavo ir susitikime su Vilniaus „Perlu“. Be keitimų šiose rungtynėse žaidęs krepšininkas pelnė 25 taškus (4/8 dvit., 4/11 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 37 naudingumo balus. Abi savaitgalio rungtynės jam buvo sėkmingiausios šį sezoną.

Aurimas Kieža, „Sūduva-Mantinga“ (20 tšk., 11 atk. kam., 2 rez. perd., 27 naud. bal.)

Praėjusią savaitę Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ padėti negalėjo trys svarbūs komandos krepšininkai, tačiau Suvalkijos sostinės klubo gretose yra kam prisiimti daugiau atsakomybės. Komandos veteranas 34-erių metų Aurimas Kieža puikius rezultatus demonstravo abejose savaitgalio rungtynėse, o penktadienio susitikime su Raseinių „Rasais“ puolėjas galėjo pasigirti ir solidžiu dvigubu dubliu.

Per 37 minutes krepšininkas pelnė 18 taškų (8/13 dvit., 0/5 trit., 2/5 baud. met.), atkovojo 15 kamuolių bei surinko 26 naudingumo balus.

Sėkmingai A.Kieža rungtyniavo ir namų rungtynėse su Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkais. Tąkart marijampolietis per 28 minutes pelnė 22 taškus (8/10 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 28 naudingumo balus.

A.Kiežos vedama „Sūduva-Mantinga“ penktadienį 71:76 nusileido „Rasams“, tačiau kitą dieną 99:71 nepaliko vilčių jauniesiems žalgiriečiams.

Penktoji Mezon-NKL savaitė: nutrūkusi pergalių serija ir sezono pergalė

07.11.2016

Praūžusi penktoji Mezon-NKL pirmenybių savaitė sirgaliams pateikė ne vieną dar tik įsibėgėjančio sezono rekordą.

Dvi pergales praėjusį savaitgalį iškovoti pavyko „Telšių“, Šakių „Vyčio“, „Šilutės“ ir Raseinių „Rasų“ krepšininkams. Tuo metu pergale nepasimėgavo Molėtų „Ežerūnas“, Joniškio „Delikatesas“, Kauno „Žalgiris-2“ ir „Mažeikiai“.

Lauryno Biručio dominavimas po krepšiu, didžiausia Kauno KTU komandos pergalė ir „Mažeikių“ antirekordas – visa tai ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

Atsigauna?

Šakių „Vyčio“ ekipa praėjusį savaitgalį pademonstravo sėkmingiausią savo šio sezono žaidimą, o to rezultatas – pirmą kartą šį sezoną per savaitgalį iškovotos dvi pergalės iš tiek pat galimų. Penktadienį Šakių ekipa namuose 81:60 užtikrintai susitvarkė su Kauno KTU krepšininkais, o kitą dieną išvykoje 75:73 patiesė Joniškio „Delikatesą“.

Virginijaus Sirvydžio auklėtinių sėkmė pagerino ir komandos padėtį turnyrinėje lentelėje. Dabar „Vytis“ su keturiomis pergalėmis ir 6 pralaimėjimais žengia aštuntas.

Nutrūkusi serija

Apmaudų pralaimėjimą penktadienį patyrė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie svečiuose 71:76 nusileido Raseinių „Rasų“ krepšininkams. Pastarieji nutraukė septynių iš eilės sūduviečių pergalių seriją ir neleido jiems įsitvirtinti pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Marijampolės komanda pralaimėtame mače kovėsi tik septyniese, o vienas iš jų, Deividas Sabeckis, aikštelėje praleido 18 minučių. Nukraujavusiai „Sūduvai-Mantingai“ „Rasų“ tvirtovėje padėti negalėjo traumuotas Dominykas Domarkas, sergantis Evaldas Šaulys bei įsilieti į komandą dar nespėjęs naujokas Rytis Juknevičius.

Zabarausko debiutas

Po ilgamečio Jonavos „Sporto klubo“ komandos vyriausiojo trenerio Kęstučio Naruševičiaus atsistatydinimo prie ekipos vairo sugrįžęs Nerijus Zabarauskas startavo pergalingai. 2007-2008 metų sezone paskutinį kartą Jonavos komandą treniravęs Zabarauskas sugrįžo pergale 73:67 prieš Molėtų „Ežerūną“. Tiesa, kitą dieną „Sporto klubas“ išvykoje 77:83 buvo priverstas pasiduoti „Palangos“ komandai.

Naujas lyderis

Praėjęs savaitgalis Kauno „Žalgiriui-2“ nebuvo tas, kurį ši ekipa norės ilgai prisiminti. Tomo Masiulio auklėtiniai patyrė dvi nesėkmes – 66:74 nusileista „Telšiams“ ir 71:99 pralaimėta „Sūduvai-Mantingai“. Maža to, kauniečiams negalėjo padėti du pirmo ryškumo komandos žaidėjai – Gytis Masiulis ir Kristupas Žemaitis.

Vis tik komandoje atsirado žmogus, kuris galėjo perimti lyderio vaidmenį. Laurynas Birutis per du mačus vidutiniškai rinko po 19 taškų ir sugriebė po 14 kamuolių. Rungtynėse Telšiuose Birutis sugriebė net 18 kamuolių, taip pasiekdamas aukščiausią šio sezono rezultatą lygoje.

Sutrukdė

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkai praėjusį savaitgalį turėjo progą tapti vienvaldžiais čempionato lyderiais, tačiau šia galimybe nepasinaudojo. Netikėtos „Sūduvos-Mantingos“ nesėkmės sulaukusiai Klaipėdos ekipai tam reikėjo laimėti abu mačus, bet tai padaryti sutrukdė „Telšiai“. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Žemaitijos sostinėje kapituliavo 70:82, o po dešimties turų Mezon-NKL pirmenybėse ir vėl vyrauja dvivaldystė.

„Ežerūno“ agonija

Pirmenybių autsaideriai Molėtų „Ežerūno“ krepšininkai vis labiau tolsta nuo artimiausių savo konkurentų, toliau tūnodami turnyrinės lentelės dugne. Šansų nutraukti pralaimėjimų seriją Pauliaus Barkaus auklėtiniai turėjo penktadienį, kuomet Jonavoje tik po atkaklios kovos 67:73 nusileido vietos „Sporto klubui“.

Kitą dieną molėtiškiai buvo pažeminti savo pačių sirgalių akivaizdoje – „Ežerūnas“ 63:103 nusileido „Rasams“. 40 taškų skirtumu triumfavęs Raseinių klubas iškovojo didžiausią šio sezono pergalę svečių arenoje.

Molėtiškiams ryškiau nepadėjo net ir komandos naujokas Mantas Virbalas. Puolėjas į „Rasų“ krepšį įmetė 10 taškų, tačiau nuo pažeminimo tai neišgelbėjo.

Didžiausia pergalė

Jeigu didžiausią pergalę išvykoje pavyko pasiekti „Rasams“, tai lygos debiutantei Kauno KTU komandai pavyko iškovoti apskritai didžiausią sezono pergalę. Kauniečiai namuose 95:53 pažemino „Mažeikius“, o laimėjimo tokiu dideliu skirtumu šį sezoną iškovoti dar nebuvo pavykę niekam.

Kita vertus, komandai, kuri per rungtynes praranda 31 kamuolį, pergalės tikėtis yra naivu. Tiek klaidų, kiek šiame mače padarė „Mažeikiai“, niekas nebuvo padaręs jau ketverius metus. 2012 metais tuometinė Šiaulių „ABRO-Universiteto“ komanda suklydo net 41 kartą, o tai iki šiol yra Mezon-NKL čempionato antirekordas.

„Sūduva-Mantinga“ be vargo susitvarkė su „Žalgirio“ dubleriais

05.11.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-2) sugebėjo atsitiesti po vakarykštės nesėkmės Raseiniuose. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai Mezon-NKL pirmenybėse namų arenoje 99:71 (20:11, 18:9, 34:18, 27:33) nukovė Kauno „Žalgirio-2“ (3-7) komandą.

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai pamokas jauniesiems žalgiriečiams dalinti pradėjo jau rungtynių pradžioje. Kauno ekipai sunkiai sekėsi prisitaikyti prie aktyvios aikštelės šeimininkų gynybos, o „Žalgirio-2“ pasimetimo rezultatas – solidus deficitas jau po pirmojo kėlinio (11:20).

Antrajame kėlinyje vaizdas iš esmės nesikeitė. „Sūduva-Mantinga“ ir toliau aktyviu spaudimu siekė išmušti iš vėžių jaunuosius varžovus, o jų pastangos davė vaisių. Antroje ketvirčio pusėje Laurynas Birutis dviem dėjimais sudrebino šeimininkų krepšį, tačiau netrukus marijampoliečiai į tai atsakė savais išpuoliais, į rūbinę įpusėjus rungtynėms patraukdami turint aštuoniolikos taškų pranašumą (38:20).

Rungtynių eiga nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. „Sūduva-Mantinga“ ir toliau didino savo pranašumą, kuris ketvirtojo kėlinio pabaigoje viršijo trisdešimties taškų ribą (72:40).

Šiose rungtynėse kauniečiams katastrofiškai sekėsi atakuoti iš tolimesnių distancijų. „Žalgiris-2“ realizavo vos tris tolimus metimus iš 18. Tuo metu sūduviečiai pataikė 10 tolimų metimų iš 23.

Abi komandos šiame mače turėjo rimtų nuostolių. „Sūduvos-Mantingos“ gretose nerungtyniavo traumą besigydantis Dominykas Domarkas, susirgęs Evaldas Šaulys ir komandai vis dar nepadedantis naujokas Rytis Juknevičius. Tuo metu Kauno ekipa vertėsi be Gyčio Masiulio ir Kristupo Žemaičio.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 22, Marius Valukonis 15 (10 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 14, Gintautas Matulis 13, Deividas Sabeckis 12, Antanas Udras 11.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 20 (10 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 11, Martynas Varnas 10.

Aurimas Urbonas vedė „Palangą“ į pergalę

05.11.2016

„Palanga“ (4-6) sugrįžo į pergalių kelią Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL). Palangiškiai namuose vykusiose rungtynėse po permainingos kovos 83:77 (29:20, 12:20, 30:22, 12:15) nugalėjo Jonavos „Sporto klubą“ (3-7).

Po ilgosios pertraukos Jonavos krepšininkai pelnė 5 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (41:45). Visgi tuomet palangiškiai surengė spurtą 13:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (54:45). Po to sėkminga atkarpa atsakė svečiai, kurie kiek priartėjo (59:54). Ketvirtį 7 taškais užbaigė Johnathanas Hudsonas ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo „Palanga“ – 71:62.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo apylygiai – po pirmųjų 4 ketvirčio minučių komandas skyrė 10 taškų (76:66). Tuomet atkarpą 0:9 pralaimėję aikštės šeimininkai turėjo vos vieno taško pranašumą (76:75). Likusį rungtynių laiką „Palanga“ sugebėjo atsilaikyti ir pergalės iš savo rankų jau nebepaleido – 83:77.

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas (5/8 trit.) 23, Aurimas Urbonas (8 atk. kam., 8 rez. perd.) 17, Antanas Bertašius 15, Mindaugas Reminas 12, Antanas Montrimavičius 9.

„Sporto klubas“: Tomas Milinskas 18, Justas Vazalis 11, Karolis Šarukas ir Ričardas Verbickas po 10, Vytautas Pikalavičius ir Lukas Grabauskas (8 rez. perd.) po 8.