„Ežerūnas“ išsaugojo du krepšininkus ir pasipildė puolėju

16.08.2017

Molėtų „Ežerūnas“, pradėjęs komplektacijos darbus nuo susitarimo su vyr. treneriu Gintautu Vileita, pasiekė susitarimus dėl sutarčių pratęsimo su Laurynu Kirliu ir Ignu Repčiu.

„Su komandos vadovybe kalbėjome, kad turime išlaikyti pernai metų komandos branduolį šiam sezonui. Džiaugiuosi, kad komandoje liks Kirlys ir Repčys, kurie šiemet jau nebus naujokai ir jausis daug užtikrinčiau“, – kalbėjo komandos vyr. treneris Gintautas Vileita.

Kirlys praėjusiame sezone buvo vienas komandos lyderių ir per beveik 22 minutes pelnydavo po 12 taškų, o tritaškius mesdavo net 45% taiklumu. Repčys prie komandos prisijungė jau sezono eigoje ir per 13 minučių pelnydavo po 5 taškus.

Pirmuoju Molėtų „Ežerūno“ komandos naujoku tapo 23 metų 205 cm ūgio puolėjas Ignas Lukošius, pernai rungtyniavęs RKL lygos Trakų „TonyResort“ komandoje.

„Lukošius mūsų komandos buvo stebimas dar nuo pernai metų. Ignas pasižymi atletiškumu, gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių, blokuoja metimus. Tikimės, kad puolėjas puikiai įsilies į kolektyvą ir padės kovoti dėl pergalių“, – apie komandos naujoką kalbėjo „Ežerūno“ sporto direktorius Žygimantas Šeštokas.

Lukošius per 19 minučių pelnydavo po 8,5 taško, atkovodavo po 6,1 kamuolio, blokuodavo po 3,3 metimo ir rinkdavo po 15,1 naudingumo balo. Su juo pasirašyta sutartis pagal formule „1+1“.

„Ežerūnas“ į pirmą treniruotę rinksis rugpjūčio 28-ąją.

„Vytį“ papildęs Wanamakeris: „Mėgstu aikštėje būti lyderiu“

16.08.2017

Šakių „Vytį“ papildęs Brianas Wanamakeris yra ambicingas krepšininkas. Aikštėje generolu norintis būti žaidėjas dažnai pats imasi iniciatyvos ir vienas gali nulemti rungtynių eigą.

Toks jis buvo ir praėjusį sezoną, kuomet debiutavo NKL pirmenybių „Šilutės“ komandoje. 28-erių metų 185 cm ūgio krepšininkas NKL rinkdavo po 13,3 taško, atkovodavo po 5,3 kamuolio, o komandos draugams išskirstydavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo.

Dabar jis atvyksta į „Vytį“, kuriame stengsis ir vėl užsirekomenduoti kaip lyderis.


„Esu įvairiapusis krepšininkus, galintis žaisti ir įžaidėju, ir atakuojančiu gynėju. Mėgstu aikštėje būti lyderiu. Krepšinį žaidžiu su didele aistra ir mėgstu pats priimti sprendimus tiek gynyboje, tiek puolime“, – svetainei „bcvytis.lt“ sakė B.Wanamakeris.

Visgi treneris Aurimas Jasilionis B.Wanamakeriui lyderio rolės žadėti neskuba ir teigia, kad gynėjas pats turės viską pasiekti savo darbu.

„Jis turi visas reikiamas savybes, kad būtų komandos lyderiu, bet turės pats išsikovoti savo vietą po saule. Su juo pačiu teko bendrauti ir man pasirodė, kad jis turi tvirtą požiūrį, yra motyvuotas bei nebijo iššūkių“, – lengvai gaunamų minučių B.Wanamakeriui nežadėjo A.Jasilionis.

Amerikietis B.Wanamakeris Lietuvoje rungtyniaus jau antrąjį sezoną, todėl jam nebereikės priprasti prie svetimos šalies. Krepšininkas atskleidė, kad praėjusį sezoną apsiprasti mūsų šalyje lengva nebuvo.

„Buvo sunku pritapti Lietuvoje, kadangi gyvenau tokiame mažame mieste kaip Šilutė. Ten man nebuvo veiklos, todėl tik žaidžiau krepšinį. Dėl daugybės treniruočių ir rungtynių nė neturėjau laiko aplankyti Lietuvos“, – pasakojo krepšininkas.

Šilutėje amerikietis rungtyniavo kartu su kitu „Vyčio“ naujoku Aurelijumi Pukeliu. Anot gynėjo, jam žaidimas šioje komandoje patiko, o su vidurio puolėju A.Pukeliu jie aikštėje turėjo gerą ryšį.

„Šilutės klube buvo smagu, man labai patiko žaisti kartu su komanda ir turėti tokius puikius sirgalius. Galėjau mėgautis žaisdamas daug rungtynių, visi krepšininkai nori žaisti tol, kol jie nebeturi jėgų. Aurelijus yra talentingas žaidėjas. Mes nemažai laiko žaidėme kartu ir krepšinio aikštėje puikiai vienas kitą supratome“, – atskleidė B.Wanamakeris.

Krepšininkas sezono metu nespėjo aplankyti įžymių Lietuvos vietų, todėl tarpsezoniu nusprendė pakeliauti. B.Wanamakeris vasarą žengė ir didelį žingsnį asmeniniame gyvenime.

„Šią vasarą ilgą laiką keliavau bei praleidau laiką su savo šeima. Taip pat pasipiršau savo draugei. Be abejo, nepamiršau ir krepšinio – daug treniravausi ir stengiausi patobulinti savo sugebėjimus“, – teigė atletas.

„Palanga“ pasikliaus jaunais talentais, jei jų nenuvilios krepšinio grandai

15.08.2017

Povilą Šakinį didžiausi krepšinio sirgaliai įsidėmėjo kaip gerą, energingą kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ krepšininką, o dabar jį atidžiai stebės ir naujose pareigose – kaip ir praėjusiais metais, P. Šakinis stovės prie „Palangos“, vėl rungtyniausiančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), vairo.

Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

– Pirmiausia kamuolį gainiojote krepšinio aikštelėje – karjerą baigėte žaisdamas už Palangos „Palangą“, o dabar, antrus metus, būsite komandos vyriausiuoju treneriu. Ar lengva buvo įsijausti į naują vaidmenį?
– Pradžioje buvo keista – virsti staiga iš krepšininko treneriu, kaip aš sakau, iš darbuotojo vadovu – nebuvo paprasta. Pradžioje teko patirti ir jaudulio, bet tuo pačiu buvo labai įdomu. Tik antroje sezono pusėje viskas stojo į savo vėžes. Regis, viskas taip ir turi būti.

– Ar lengvai po praėjusio sezono rankomis sukirtote su klubo vadovybe dėl jūsų pasilikimo „Palangoje“ ir 2017–2018 metų sezone?
– Išties lengvai. Bendrą kalbą su klubo vadovu (Arūnu Vaitulioniu) radome nesunkiai. Esu palangiškis – su šeima gyvename čia, Palangoje, ir mums čia labai patinka. Esu gimęs ir augęs Kretingoje.

– Jūs esate vienas iš keleto „Palangos“ vyriausiųjų trenerių, kuris prie komandos vairo stoja antrą sezoną. Ar prieš antrą sezoną „Palangą“ matote kitaip? 
– Tas kitoniškumas itin ryškus, kai žvelgiu į komandą kaip vyriausiasis treneris. Anksčiau rūpinausi savo fizine forma, pajėgumu, o dabar tai turiu daryti galvodamas apie kiekvieną komandos žaidėją. Ir ne tik – turiu mąstyti apie komandos komplektaciją, administravimą, rungtynių strategiją ir daug naujų dalykų. Žinoma, jaučiu pareigą ir padėti klubo vadovybei – veiklos daug.

– Naujojo sezono „Palangos“ komandai, ko gero, būdinga bus tai, kad ji bus sudėliota nuo pagrindų – iš visiškai naujų žaidėjų. Tiesa? 
– Išties taip. Iš praėjusių metų sezono komandoje liko tik vienas žaidėjas, Eimantas Maksvytis. Vitalijus Kozys, perspektyvus Palangos žaidėjas, beje, su Lietuvos jaunučių iki 18 metų rinktine Europos čempionate Slovakijoje praėjusią savaitę laimėjo bronzą, išvažiuoja žaisti į „Žalgirį“. Palangą po praėjusio sezono paliko ir kai kurie kiti jauni perspektyvūs žaidėjai. Su tokiomis komandomis kaip „Žalgiris“ konkuruoti yra labai sunku. Nėra garantijų, kad ir ateityje geriausių žaidėjų keliai nepasuks iš Palangos. Stengsimės su kiekvienu žaidėju kalbėtis – kad jie pasirinktų mus, o ne išvažiuotų į Kauną ar Vilnių.

O pasiūlyti turime nemažai: geras treniruočių sąlygas, gerus trenerius, galimybę žaisti ir gyventi Palangoje. Mano ir klubo vadovų noras sutampa – komandą formuoti ilgalaikei perspektyvai, kad ji nebūtų vienadienė. Esmė tokia: susitarti su žaidėjais ne dėl vieno sezono, o kelių, ypač su jaunais žaidėjais. Siekiame, kad pasibaigus sezonui, pagrindas išliktų, o naujajam tereikėtų vos kelių naujų žaidėjų. Jeigu tai pasiektumėme, stabilumas komandai duotų daug naudos.

– Klubo „Palanga“ direktorius Arūnas Vaitulionis birželį išplatino pareiškimą, išdėstydamas jūsų paminėtus tikslus, pabrėždamas, kad klubas sieks į komandą privilioti ir išlaikyti talentingiausius jaunus žaidėjus, kurie, cituoju pranešimą, dirbdami su stipriu treneriu 4-5 metus keltų klubo vertę. Ar tai realu tikėtis, žinant, kad stipriausi šalies krepšinio klubai kaip „Žalgiris“ jauniems žaidėjams iš provincijos gali pasiūlyti gerokai daugiau?
– Keliate aktualius klausimus. Dirbant su jaunais, nors ir talentingais bei perspektyviais žaidėjais, labai kenkia stabilumas. Jauni žaidėjai mokosi, jiems tenka derinti treniruočių grafikus su mokslais, kita veikla, jiems reikia daug ko išmokti ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir gyvenime. Įprasta, kad vienas rungtynes jauni žaidėjai gali sužaisti labai gerai, o kitas – ne. Tad klubui kelti aukštus tikslus – labai gerai, juos įgyvendinti – sunku, bet reikia siekti (įgyvendinti).

– Kokie uždaviniai keliami „Palangai“ šį sezoną? 
– Kol komandos komplektavimas nėra baigtas, tikslai klubui dar nėra suformuoti. Galiu pasakyti: sieksime pasirodyti kuo geriau – laimėti kuo daugiau pergalių. Kad pas mus susiformavęs jaunimas koptų į aukštesnį krepšinio lygį.

– Jūs pats stojote prie komandos vairo su „Palanga“ 2015–2016 metų sezone, laimėję Nacionalinės krepšinio lygos bronzos medalius. 
– Taip. Labai gražus pasiekimas, nors komandos pajėgumas nuo to sezono gerokai pasikeitė – įsiliejo daugiau jaunimo, aš, kaip treneris, turiu mažiau patirties.

– Ar jau „Palanga“ baigta komplektuoti 2017–2018 metų sezonui? 
– Šiuo metu komandos komplektacija yra baigta apie 80-90 procentų. Konkrečių pavardžių, kol nėra komplektacija baigta, nenoriu minėti. Galiu pasakyti, kad „Palangoje“ turėsime įvairesnių užsieniečių – ieškome jaunų ir perspektyvių krepšininkų. Vienas iš legionierių bus amerikietis, o kitas – ne amerikietis, iš egzotiškos krepšinio šalies.

– Ar palankūs „Palangai“ bus NKL čempionato vykdymo pasikeitimai?
– Išties, bus naujovių. NKL išbandys naują formatą. Pirmiausia bus žaidžiami du ratai, o trečiame rate komandos bus suskirstytos – žaisime namuose ir išvykoje. Nežinau, kaip nauja tvarka atsilieps komandai, bet nauja tvarka – gan įdomi. Šį sezoną NKL grįžta prie finalinio ketverto, tai taip įdomiau – nebus toks ryškus sėkmės faktorius. Šiame sezone rungtyniaus 14 komandų, pernai buvo 16. Lyga pasipildė Tauragės komanda, iškrito iš lygos Raseinių komanda, Telšių komandos situacija dar neaiški. NKL lygis kyla, bet daug žaidėjų, deja, išvyksta į šalis, kurių klubai mūsų žaidėjams gali mokėti daugiau.

– Kiek šį sezoną „Palangoje“ rungtyniaus vietinių palangiškių? 
– Apie du, gal trys. Palangai, kaip mažam miestui, neblogai.

– Ar turite žaidėjus bene pagrindinėse pozicijose – centro puolėją ir įžaidėją? 
– Taip, turime. Pernai po krepšiu jutome spragą, dėl to skyrėme daug dėmesio tarpsezoniniu metu, kad jos nebūtų. Dėl įžaidėjo dar vyksta derybos, tikiuosi jos mums bus palankios. Abu žaidėjai minėtose pozicijose bus jauni, norintys siekti aukštų rezultatų.

– Klubo vadovybė svajoja apie Krepšinio akademiją Palangoje? Kiek tokia idėja reali? 
– Manau, kad idėja – reali, tik reikės įdėti daug darbo. Ypač jeigu į ją norėsime pritraukti perspektyvius žaidėjus iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio. Visiems Palanga pirmiausia – kurortinis miestas. Gauti apgyvendinimą čia vasarą – itin sunku.

– Lietuva – krepšinio šalis, o ar Palanga yra krepšinio miestas? 
– Manau, kad taip. Turime daug žaidžiančių krepšinį, turime gerą komandą Nacionalinėje krepšinio lygoje.

– Nors Palangą vadinate krepšinio miestu, tenka apgailestaujant pastebėti, kad arenos tribūnos būna pustuštės, „Palangai“ žaidžiant reguliaraus sezono rungtynes… 
– Labai daug priklauso nuo komandos rezultatų – kaip buvęs „Palangos“ žaidėjas puikiai mačiau, kad komandai žaidžiant gerai, ir tribūnos yra pilnesnės. Ir atvirkščiai. Pernai nebuvome NKL lentelės viršuje, todėl ir lankomumas buvo sumažėjęs. Labai norėtųsi, kad mus palaikytų kuo daugiau žiūrovų.

– Kokie kiti treneriai padės jums treniruoti komandą naujajame sezone? 
– Vėl turėsime Arvydą Dočkų, fizinio pasirengimo trenerį. Arvydas Straupis – individualių įgūdžių treneris – papildė mūsų trenerių gretas. Jis yra buvęs krepšininkas, pernai treniravo Joniškio „Delikateso“ komandą. Jis ypač daug dirbs su mūsų jaunimu, ypač per rytines treniruotes individualiems įgūdžiams lavinti. Arvydas – stiprus treneris.

– Ar „Palanga“ žaidė ikisezonines rungtynes? 
– Ne, nežaidėme. Bet jėgas išbandysime rugsėjo 16-18 dienomis „Compensa“ turnyre, kuriame dalyvaus keturios komandos, tarp jų – ir „Palanga“. Gali būti, kad jame dalyvaus ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubas. Tad ikisezoninių rungtynių bus. 2017–2017 metų NKL sezonas startuos spalio pradžioje.

– Ar save apibūdinate kaip modernų ar labiau konservatyvų trenerį? 
– Priklausomai nuo situacijos, galiu būti ir modernus, ir konservatyvus. Labai daug žiūriu krepšinio rungtynių – noriu tobulėti, krepšinis labai keičiasi. Keičiasi ir taisyklės – prie visko turi prisitaikyti. Labai laukiu, kada surinksime visą komandą ir pradėsime rimtai treniruotis ir žaisti. Visus palangiškius labai pakviesčiau atvykti į „Compensa“ turnyro rungtynes, palaikyti mus, o vėliau ir naujajame NKL čempionate. Dėsime visas pastangas, kad nenuviltumėme.

A.Udras ir toliau rungtyniaus Marijampolėje

14.08.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ kitam sezonui išsaugojo dar vieną čempioniškos komandos narį – aukštaūgį Antaną Udrą.

Praėjusį sezoną 25-erių metų vilnietis buvo svarbus „Sūduvos-Mantingos žaidėjas ir NKL pirmenybėse auksiniame sezone per rungtynes vidutiniškai pelnė po 10,1 taško, atkovojo po 5,3 kamuolio, atliko po 1,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 12,1 rezultatyvaus perdavimo.

Galingais dėjimais pasižymintis aukštaūgis į Marijampolę rungtyniauti atvyko praėjusią vasarą po sezono antroje Vokietijos lygoje žaidžiančioje „Nuernberg“ komandoje.

„Prisiminimai iš praėjusio sezono buvo puikūs, juk laimėjome NKL čempionatą, viskas buvo išties gerai. Tačiau po sezono jaučiau norą grįžti į LKL pirmenybes, išbandyti jėgas kitoje lygoje. LKL komandų pasiūlymų buvo, tačiau jie nebuvo konkretūs ir susitarti nepavyko. 

Tuomet nusprendžiau, kad reikia likti Marijampolėje. Manau, kad „Sūduva-Mantinga“ yra stipriausia NKL komanda, todėl viskas čia gerai“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ pasakojo Udras.

Udras anksčiau jau yra rungtyniavęs LKL pirmenybėse, kai gynė tuometinės Prienų „TobyBet“ komandos garbę. Anksčiau Udras visą karjerą atstovavo Vilniaus „Perlo-MRU“ komandai.

Nors sostinėje prabėgo penkeri krepšininko karjeros metai, pavasarį iškovotas NKL čempiono titulas jam buvo pirmasis. Sugrįždamas į Suvalkijos sostinę, Udras tikisi papildyti savo laimėjimų kolekciją dar vienu titulu.

„Manau, kad tikslas turi būti apginti titulą. Mačiau, kad stiprinasi „Vytis“, gerų žaidėjų turės ir „Mažeikiai“, bet ne pavardės juk žaidžia. Gal iš vardų mes būsime nežymiai susilpnėję, bet prisiminkime praėjusių metų finalą su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“. Finale mes turėjome didelių problemų, kadangi žaidžia tie, kas tuo metu yra aikštėje, o ne vardai.

Negana to, matydamas mūsų komplektaciją, matau, kad turėsime draugišką kolektyvą, o siekiant pergalių tai labai svarbu“, – pasakojo Udras.

NKL čempionai į darbus kibs jau kitą savaitę, kai rugpjūčio 22-ąją Marijampolėje susirinks į pirmąją treniruotę.

Pirmųjų pratybų metu daugiausiai darbo turės komandos fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius, kuris taip pat lieka komandoje po sėkmingų praėjusių dvejų metų. Žaidėjų sveikata ir toliau rūpinsis kineziterapeutė Gabrielė Viliokaitytė. Ji šiuo metu darbuojasi Lietuvos studenčių rinktinėje.

„Palanga“ sudarė ilgalaikę sutartį su Modestu Paulausku

14.08.2017

„Palangos“ krepšinio komanda toliau rikiuoja savo gretas artėjančiam sezonui. Kitą sezoną komandoje žais 21-erių metų 209 cm ūgio puolėjas Modestas Paulauskas.

Su šiuo krepšininku pasirašyta ilgalaikė sutartis. Tai universalus žaidėjas galintis žaisti tiek lengvojo krašto pozicijoje tiek sunkaus krašto pozicijoje.

Praėjusį sezoną krepšininkas pradėjo Šakių „Vytyje“, tačiau taip ir nesužaidė nė vienų rungtynių. Vėliau puolėjas paliko ekipą ir persikėlė žaisti į Ispaniją, o sezoną baigė Vokietijoje.


2015-2016 metų sezone puolėjas gynė Kauno „Žalgirio-2“ garbę ir NKL sužaidė 32 rungtynes. Tuomet jis aikštėje praleisdavo po 5 minutes, pelnydavo po 0,8 taško ir atkovodavo po 0,9 kamuolio.

E.Ežerskis lieka Marijampolėje

11.08.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ po auksinio praėjusio sezono savo gretose sugebėjo išlaikyti dar vieną krepšininką.

Suvalkijos sostinės klubas oficialiai praneša, kad komandoje ir kitą sezoną rungtyniaus 30-metis atakų organizatorius Ernestas Ežerskis.

Iš Panevėžio kilęs krepšininkas praėjusį sezoną tapo svarbia čempioniškos Marijampolės komandos dalimi. NKL pirmenybėse Ežerskis vidutiniškai pelnė po 6,9 taško, atkovojo po 3,5 kamuolio bei atliko po 4,1 rezultatyvaus perdavimo. Krepšininkas rinko po 10 naudingumo balų.

Ežerskis yra vienas labiausiai patyrusių „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkų. Įžaidėjas anksčiau yra rungtyniavęs Kauno „Aisčių“, Panevėžio „Techaso“, Klaipėdos „Neptūno“, Kėdainių „Nevėžio“ bei „Lietkabelio“ komandose LKL pirmenybėse. Taip pat vilkėjęs ir Latvijos, Estijos bei Švedijos klubų marškinėlius.

Ežerskis kitą sezoną Marijampolėje ir vėl pasimatys su komandos draugais iš čempioniškos sudėties – Mariumi Valukoniu ir Aurimu Kieža.

Taip pat sūduviečių gretose kitą sezoną bus ir Žygimantas Šimonis, Ignas Labutis, Ernestas Serkevičius, Rokas Stankevičius ir Mantas Kadzevičius.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports