„Vytis“ namuose gavo netikėtą antausį nuo „Sporto klubo“

08.01.2017

Šakių „Vyčio“ (14-12) komandos pergalinga atkarpa Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namie 67:72 (14:20, 16:13, 20:17, 17:22) nusileido Jonavos „Sporto klubui“ (6/20).

„Vytis“ antrąjį NKL reguliaraus sezono ratą baigė būdamas šeštoje pozicijoje ir patekdamas į pajėgesnę artėjančių kovų grupę.

Jonavos komanda susitikimą pradėjo sėkmingiau ir jau pirmajame kėlinyje įgavo dviženklę persvarą – 15:4. „Vytis“ deficitą apmažino (14:20), o antrajame ketvirtyje komandas ėmė skirti jau tik taškas – 19:20. Karolio Šaruko dėka „Jonavos sporto klubas“ atitrūko vėl (27:19), tačiau po didžiosios pertraukos Augustinas Jankaitis rezultatą išlygino – 33:33.

Edvino Jezukevičiaus dėka „Vytis“ pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (35:32) ir pasibaigus trečiajam ketvirčiui tvyrojo lygybė – 50:50. Ketvirtajame ketvirtyje kova buvo atkakli, bet „Vyčio“ iniciatyva buvo neilgai – 62:61. Jonavos klubui pirmaujant 70:64, Tadas Sebežiovas bandė žlugdyti savo buvusią komandą, smeigdamas tritaškį, tačiau jo nepakako.

„Vytis“: Gytis Radzevičius ir Tadas Sebežiovas – po 13, Paulius Beliavičius (1/9 trit.) ir Edvinas Jezukevičius – 10, Augustinas Jankaitis 9 (8 atk. kam.), Rokas Stankevičius 8, Gediminas Maceina 4, Sheltonas Jacksonas taškų nepelnė.

„Jonavos sporto klubas“: Karolis Šarukas 21, Lukas Grabauskas 15, Ričardas Verbickas 9, Mykolas Dieninis ir Tomas Milinskas – po 6.

Charakterį demonstravęs „Perlas“ patiesė „Mažeikius“

08.01.2017

Katastrofiškai pirmąjį kėlinį Mezon-NKL pirmenybių rungtynėse sužaidęs Vilniaus „Perlas“ (16-10) pademonstravo charakterį ir išsivežė pergalę iš Mažeikių.

Arvydo Gronskio auklėtiniai svečiuose 79:68 (9:29, 24:10, 20:12, 26:17) nugalėjo „Mažeikių“ (9-17) klubą.

Nepaisant sėkmingos rungtynių baigties, jų pradžia vilniečiams klostėsi itin prastai – „Perlas“ jau po pirmojo kėlinio turėjo net dvidešimties taškų deficitą (9:29).

Visgi svečiai nesutriko. Antrajame kėlinyje vilniečiai laimėjo atkarpą 18:3 ir įpusėjus rungtynėms skirtumas tarp ekipų buvo apkarpytas (33:39).

Dar labiau į atlapus mažeikiškiams „Perlas“ kibo trečiajame kėlinyje. Keletą kartų išlyginę rezultatą, savo tikslą persverti rezultatą svečiai galutinai pasiekė antroje ketvirčio pusėje, po to, kai tolimą metimą pataikė Arnas Beručka (53:51).

Pergalės pamatus vilniečiai pasiklojo ketvirtojo kėlinio pradžioje. „Perlas“ laimėjo atkarpą 8:0 ir taip atitrūko (65:51).

Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo lemiamas „Perlo“ pergalės veiksnys. Vilniečiai arčiau varžovų taip ir neprisileido ir iš Mažeikių išvyko su pergale.

Šiose rungtynėse po krepšiais itin solidžiai kovėsi „Perlo“ brolių tandemas – Domantas ir Tautvydas Pipirai. Abu broliai kartu atkovojo 26 kamuolius, kuomet visa „Mažeikių“ komanda tai padarė vos trimis kartais daugiau.

„Perlas“: Margiris Normantas 24, Tautvydas Pipiras 13 (11 atk. kam.), Arnas Beručka 11, Domantas Pipiras 10 (15 atk. kam.).

„Mažeikiai“: Aidas Einikis 24, Mantas Šerkšnas 18.

Mezon-NKL komandos skilo į dvi grupes

08.01.2017

Sekmadienį sužaidus paskutines Mezon-NKL antrojo rato kovas, baigėsi pirmasis varžybų etapas. Dabar komandos skils į du pogrupius po 7 ir kovas tęs antrajame etape.

Kitą penktadienį startuosiančiame etape ekipos tarpusavyje varžysis pirmojoje ir antrojoje grupėje. Pirmojoje žais 1-7 vietas užėmę klubai, antrojoje – 8-14.

Į pirmąją grupę pateko: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (22-4), Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (19-7), „Telšiai“ (18-8), Raseinių „Rasai“ (17-9), Vilniaus „Perlas“ (16-10), Šakių „Vytis“ (14-12) ir „Šilutė“ (13-13).

Antrojoje grupėje žais: Kauno „Žalgiris-2“ (13-13), „Palanga“ (11-15), Joniškio „Delikatesas“ (10-16), Kauno KTU (9-17), „Mažeikiai“ (9-17), Jonavos sporto klubas (6-20) ir Molėtų „Ežerūnas“ (5-21).

Komandos po kartą tarpusavyje sužais namie ir išvykoje ir tada paaiškės 12 komandų, tęsiančių kovą dėl čempionų titulo. Pirmos 4 komandos iš karto pateks į ketvirtfinalį, o 5-12 komandos kovos aštuntfinalyje.

Tikslus grupių tvarkaraštis bus paskelbtas pirmadienį.

„Šilutė“ įveikę „Ežerūną“ ir žais pirmojoje grupėje

08.01.2017

„Šilutės“ (13-13) komanda pirmąjį Mezon-NKL etapą baigia pakilios nuotaikos. Roberto Kuncaičio auklėtiniai namie 100:83 (27:15, 22:24, 21:15, 30:29) įveikė Molėtų „Ežerūną“ (5-21) ir pakilo į septintąją turnyrinės lentelės vietą.

Tai reiškia, kad antrajame Mezon-NKL etape šilutiškiai žais pajėgesnėje, pirmojoje grupėje. „Šilutė“ ir „Žalgiris-2“ turi po dvi pergales, tačiau kauniečiai liko laipteliu žemiau, nes šilutiškiams priklauso tarpusavio rungtynių pranašumas.

Pirmojoje grupėje taip pats žais Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, „Telšiai“, Raseinių „Rasai“, Vilniaus „Perlas“ ir Šakių „Vytis“.

„Ežerūnas“ po pirmojo etapo užėmė paskutinę, 14-ąją vietą, ir kovas tęs antrojoje grupėje.

„Šilutė“: Ulyssesas Thomasas 29 (7 rez. perd.), Gvidas Galinauskas 15, Aurelijus Pukelis (9 atk. kam.) ir Arvydas Eitutavičius po 12, Simas Raupys ir Darius Kibildis po 11.

„Ežerūnas“: Laurynas Kirlys ir Pranas Skurdauskas (9 atk. kam.) po 15, Marius Pociukonis 14, Ignas Repčys ir Raimundas Ambrulaitis po 11, Albertas Valiulis 10.

Galingo L.Biručio pasirodymo „Žalgirio“ pergalei nepakako – kauniečiai žais antrojoje grupėje

08.01.2017

Laurynas Birutis pelnė 26 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, bet tokio jo pasirodymo Kauno „Žalgiris-2“ (13-13) komandos pergalei nepakako. Tomo Masiulio auklėtiniai Mezon-NKL rungtynėse sekmadienį išvykoje 63:79 (19:26, 16:19, 15:21, 13:13) nusileido Joniškio „Delikateso“ (10-16) komandai.

Šis pralaimėjimas ir „Šilutės“ pergalė prieš Molėtų „Ežerūną“ lėmė, kad kauniečiai antrajame Mezon-NKL etape kovos antrojoje grupėje. Joje žais ir „Delikateso“ komanda.

„Delikatesui“ tai buvo pirmoji pergalė, vadovaujant naujajam komandos treneriui Arvydui Straupiui.

Joniškio krepšininkai pergalingą pranašumą susikrovė antroje mačo dalyje. Įpusėjus trečiajam kėliniui „Delikatesas“ pirmavo 52:46, tada spurtavo 23:6 ir įgijo triuškinamą pranašumą – 75:52.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 20, Nerijus Barauskas 14, Žilvinas Petraitis 12, Domantas Šimaitis 11.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 26 (8 atk. kam., 34 naud. balai), Kristupas Žemaitis 12, Grantas Vasiliauskas 11, Gytis Masiulis 8 (11 atk. kam.).

Klaipėdiečiai namuose susitvarkė su „Rasais“

08.01.2017

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (19-7) klubas antrąjį Mezon-NKL pirmenybių ratą baigė pergalingai. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose kiek netikėtai lengvai 94:74 (21:14, 27:22, 17:16, 29:22) nugalėjo Raseinių „Rasų“ (17-9) krepšininkus.

Rungtynes sau palankia eiga klaipėdiečiai perlaužė antrajame kėlinyje, kuomet po Džiugo Slavinsko ir Deivido Anužio taškų, skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki dviženklio (29:17).

Vėliau kurį laiką Klaipėdos ekipos pranašumas svyravo ties dviženkle riba, o trečiajame kėlinyje jis sumenko iki šešių taškų (48:42).

Visgi tai buvo artimiausia riba, prie kurios raseiniškiai sugebėjo priartėti ir „Nafta-Uni-Akvaservis“ padidinusi atotrūkį šventė solidžią pergalę.

Klaipėdos komanda triumfuoti sugebėjo nepaisant kuklaus pataikymo iš tolimesnės distancijos. Klaipėdiečiai pataikė tik 6 tolimus metimus iš 20, kuomet „Rasai“ – pataikė dukart daugiau.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Benas Bagdonavičius 20, Džiugas Slavinskas 14, Deividas Anužis, Mindaugas Stašys ir Viktoras Chodosovskis po 13.

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 19, Tomas Galeckas 13, Kajus Okmanas ir Šarūnas Vingelis po 12.