Jaunimui šansą suteiksiantys „Mažeikiai“ į aukščiausias vietas nesitaikys

06.09.2016

Vieną pajėgiausių sudėčių praėjusio sezono NKL pirmenybėse turėję, tačiau ketvirtfinalyje kritę „Mažeikiai“ naująjį sezoną pasitinka gerokai susilpnėję.

Iš praėjusių metų sudėties ekipoje liko vienintelis krepšininkas – atakuojantis gynėjas Kostas Jonuška. Prie komandos vairo ir toliau stovės Aloyzas Rudys.

Prie komandos prisijungė Mantas Šerkšnas, Tautvydas Paliukėnas, Justinas Olechnavičius ir iš JAV grįžtantis 196 cm ūgio mažeikiškis Rokas Zibertas.


Likusias vietas komandoje užims Mažeikių sporto mokyklos jaunieji krepšininkai.

Praėjusį sezoną „Mažeikiuose“ rungtyniavo ne vienas patyręs krepšininkas: Darius Pakamanis, Šarūnas Vingelis, Evaldas Šaulys, Vytautas Pikalavičius, Arvydas Gydra ir Šarūnas Beniušis.

Visgi artėjantį sezoną komanda nusprendė remtis jaunimu, o treneris Rudys atskleidė, kad toks sprendimas priimtas dėl finansinės ekipos situacijos.

„Pagal dabartinę komplektaciją nemanau, kad mes pretenduosime į aukščiausias vietas. Žiūrint į mūsų sudėtį ir finansinę padėtį, artėjantį sezoną turėtų būti žengtas žingsnis atgal. Atsitiko taip, kad sumažėjo komandos biudžetas. Pagal tai, ką turime, turėjome suformuoti komandą“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ pasakojo strategas.

Komandos treneris neatmeta galimybės, kad sezono viduryje Mažeikių klubas prisivilios naujų žaidėjų ir prieš lemiamas kovas sustiprins sudėtį.

„Gal sudėtis nebus labai konkurencinga, bet galbūt sezono metu įvyks pakitimų. Galbūt keisis finansinė padėtis, tuomet keičiasi ir klubų sudėtys. Manau, kad sezono viduryje dar pasipildysime“, – vylėsi Rudys.

Nors Mažeikių klubo nenorėjo įvardinti jaunųjų krepšininkų pavardžių, jie pabrėžė, kad dauguma jų jau ankstesniais sezonais dalyvavo komandos treniruotėse.

Rudys mano, kad didžiausia skylė gali atsiverti po krepšiu, kadangi komanda neturi pakankamai pajėgių aukštaūgių.

„Ryškiai trūksta didelių žmonių, mažiausiai dviejų-trijų žaidėjų. Būtent į juos sezono metu atkreipsime dėmesį. Žiūrėjome ir NKL, ir LKL, ir net į RKL žaidėjus. Mums nėra lengva pasikviesti žaidėjus, kadangi aplink Mažeikius nėra didelių miestų, todėl žaidėjai negali gyventi gimtinėje ir važiuoti treniruotis į Mažeikius. Jeigu norime pasikviesti žaidėją, turime jį ir apgyvendinti“, – teigė treneris.

„Vytis“ „Nevėžiui“ pralaimėjo tik paskutinėmis mačo sekundėmis

05.09.2016

Sudėtingą pergalę kontrolinėse rungtynėse iškovojo sezonui besirengianti Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Kėdainiečiai namuose tik po atkaklios kovos 76:74 (21:18, 21:18, 16:23, 18:15) nukovė NKL čempionatui besirengiantį Šakių „Vytį“.

Antrojo pagal pajėgumą šalies diviziono ekipa turėjo realią progą parklupdyti šeimininkus. Iki susitikimo pabaigos likus 7,1 sek., Jermaine'as Love'as sumetė dvi baudas ir išvedė „Nevėžį“ į priekį (76:74).

Virginijaus Sirvydžio kariauna dar turėjo užtektinai laiko atsakymui, tačiau rezultatyvios atakos sukurti svečiai nesugebėjo ir „Nevėžis“ iškovojo sunkią pergalę.

„Nevėžis“: Jermaine'as Love'as 17, Paulius Petrilevičius 16, Ivanas Smiljaničius 14, Ignas Vaitkus 10.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 27, Rokas Čepanonis 12, Gediminas Maceina 9, Edvinas Jezukevičius 8, Povilas Butkevičius 7.

Atsinaujinusio „Delikateso“ treneris: „Turime ambicijų būti tarp stipriausių ekipų“

05.09.2016

Aštuntfinalyje praėjusį sezoną kovą NKL pirmenybėse baigusi Joniškio „Delikateso“ komanda naująjį sezoną pasitinka pakeitusi daugiau nei pusę komandos.

Ekipoje po praėjusio sezono liko vienas rezultatyviausių lygos krepšininkų Darius Griškėnas, įžaidėjas Mantas Kadzevičius bei gynėjai Žilvinas Petraitis ir Mantas Margis.

„Delikatesą“ papildė šeši krepšininkai: iš NKL čempionės Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ atvykstantys Domantas Senda ir Ignas Daukšys, taip pat Domantas Šimaitis, Nerijus Barauskas, Gediminas Žalalis ir Irmantas Kryžius.


„Komplektacija baigta, su šiais žaidėjais pradėsime sezoną. Komplektaciją vertinu atsargiai, nes dar nežinome kitų komandų sudėčių. Pagal turimas galimybes susikomplektavome maksimaliai gerai, tad esame patenkinti. O kokie būsime pajėgūs dar anksti kalbėti“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ sakė komandos treneris Robertas Stankevičius.

Joniškio komanda pasiruošimą sezonui pradėjo rugpjūčio 29-ąją dieną ir džiaugiasi, kad viskas vyksta be trukdžių. „Aktyviai ruošiamės sezonui. Nuotaikos geros, esame optimistiškai nusiteikę, viskas vyksta pagal planą“, – džiaugėsi Stankevičius.

Treneris atsargiai kalba apie artėjančio sezono tikslus, kadangi dar ne visos komandos suformavo savo sudėtis. Visgi jis pripažino, kad tikslai visada turi būti maksimalūs.

„Visada į savo lūkesčius žiūrime optimistiškai. Konkrečių dar neturime, norime pažiūrėti į kitų komandų komplektacijas. Apie tikslus bus galima kalbėti po pirmojo rato. Ambicijų ir noro yra būti tarp stipriausių komandų, bet pažiūrėsime, kaip mums seksis. Norai visada yra didžiausi, tačiau vėliau žiūrime į situaciją“, – pažymėjo strategas.

Kitą sezoną NKL neliks finalinio ketverto, o jį pakeis serijos dėl pirmos ir trečios vietos. Vertindamas pokyčius, treneris pabrėžė, kad tai – teisingas sprendimas.

„Manau, kad toks sprendimas yra geras stipresnėms ir turtingesnėms komandoms, o silpnosioms ekipoms nėra į naudą, kadangi finaliniame ketverte yra vienos rungtynės ir galima nustebinti. Sportiniu principu serija yra teisinga. Sprendimas geras, įdomus, žiūrėsime, ar jis pasiteisins“, – teigė Stankevičius.

Šilutės krepšininkai neaplenkė ir Žuvienės virimo čempionato

05.09.2016

Šilutės vyrų krepšinio komanda ir toliau tęsia pasirengimą artėjančiam sezonui. Praėjusią savaitę jie sužaidė draugiškas rungtynes Alytuje su Alytaus „Dzūkija“, kuri rungtyniauja Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Rugtynes rezultatu 104:74 laimėjo alytiškiai.

„Šilutės“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Modestas Žaunieriūnas, kuris pelnė 20 taškų, 18 taškų ir 5 atkovotus kamuolius pridėjo Simas Raupys, 13 taškų pelnė Augustas Šuliauskas, 7 taškus pelnė Aurelijus Pūkelis, po 5 taškus – Justas Nausėdas (11 atkovotų kamuolių) ir Tomas Zdanavičius, po 2 – Adomas Vitkauskas ir Darius Kibildis, po 1 tašką įmetė Erikas Mikužis ir Gvidas Galinauskas. Varžovų komandoje rezultatyviausiai žaidė Gavinas Jimmy, kuris pelnė 20 taškų.

Štai ką apie rungtynes ir apie tai, kaip sekasi ruoštis artėjančiam krepšinio sezonui „Šilutės“ vyrų krepšinio komandai kalbėjo treneris Laimonas Eglinskas: „Džiaugiamės, kad pavyko surinkti jauną ir manau, perspektyvią komandą. Nors žaidėjai yra jauni, tačiau kai kurie jau turi žaidimo patirties įvairiose lygose, dalis jų atstovavo savo amžiaus Lietuvos rinktines Europos ir Pasaulio jaunimo čempionatuose, o kai kurie jau turėjo progą rungtyniauti ir stipriausioje Lietuvos lygoje (LKL). Iš praėjusio sezono komandoje liko Darius Kibildis, Modestas Žaunieriūnas, Aurelijus Pūkelis, Gvidas Galinauskas. Su komanda sportuoja ir keletas Šilutės sporto mokyklos jaunųjų krepšininkų, tai Erikas Mikužis, Mantas Balčiauskas ir Adomas Vitkauskas.

Džiaugiamės, kad pavyko į komandą pasikviesti Justą Nausėdą, kuris taip pat yra mūsų kraštietis ir jau ragavęs tiek LKL tiek NKL krepšinio duonos. Taip pat prie komandos prisijungė Simas Raupys, Tomas Zdanavičius ir Augustas Šuliauskas, visi jie turėjo progos apsivilkti Lietuvos jaunimo rinktinių marškinėlius, tad iš jų mes tikimės nemažai. Vis dar ieškome kelių žaidėjų, kurie turėtų daugiau patirties ir į mūsų jaunatvišką komandą įneštų solidumo.

Šilutiškių komandoje yra jauni krepšininkai, todėl džiaugiamės galimybe rungtyniauti su stipriomis, patyrusiomis komandomis. Vykome į Italiją, kur rungtyniavome su Amerikos universitetų komandomis, praėjusią savaitę žaidėme su Alytaus „Dzūkija“. Visos minėtos rungtynės davė didžiulės naudos jauniesiems žaidėjams. Taip pat ir mes, treneriai matome, kur dar turime padirbėti, kuriuos žaidimo komponentus turime patobulinti, kur dar reikia pasitempti.

Džiaugiuosi, turėdamas galimybę darbuotis savo gimtojo miesto komandoje, kurioje dirbo ir žaidė tokie treneriai, kaip Stepas Kairys, Robertas Kuncaitis, Kęstutis Kemzūra, Mantas Šernius. Jie visi man yra autoritetai, kai kurie iš jų buvo ir mano mokytojai. Studijuodamas Lietuvos sporto universitete ir tuo pačiu ten dirbdamas, turėjau puikų mokytoją, Lietuvai nusipelniusį krepšinio trenerį, Lietuvos sporto universiteto dėstytoją Edą Nickų. Jis buvo ne tik krepšinio mokytojas, bet ir puikus psichologas, vadybininkas, organizatorius.

Visas įgytas žinias stengiuosi pritaikyti dirbant su „Šilutės“ krepšininkais, sudaryti jiems galimybę išvykti į turnyrus. Jau pabuvojome Italijoje, o šią savaitę išvykstame į Kiniją, kur planuojame žaisti dar penkerias rungtynes su komandomis, rungtyniaujančiomis Kinijos ir Rusijos aukščiausiose lygose bei su komanda, kuri bus sudaryta iš Amerikoje rungtyniaujančių krepšininkų.

Tokiuose turnyruose, tiek žaidėjai, tiek ir mes patys krepšinio specialistai įgyjame labai didelės tarptautinės patirties, na ir žinoma reprezentuojame savo miestą bei Lietuvos krepšinį.

Pastaruoju metu daugelis klausia, kas bus vyriausiasis „Šilutės“ krepšinio komandos treneris. To dar pasakyti ir aš negaliu, bet tikiuosi, kad tai bus žinomas ne tik Lietuvoje, patyręs krepšinio mokytojas, mūsų krašto žmogus.“

Šilutės krepšininkai laisvalaikiu lankosi ir šilutiškių šventėse. Ne išimtis buvo ir praėjusį savaitgalį įvykęs „Žuvienės virimo čempionatas“. Sportininkai pabuvojo šventėje, ragavo ką tik išvirtos žuvienės bei įsiamžino su Šilutės sporto mokyklos, kuri spalio 7 d. minės mokyklos 60 – metį, treneriais.

Pasistiprinę, bet vis dar be namų likę „Telšiai“ apie sezono tikslus garsiai nekalba

02.09.2016

Praėjusį sezoną NKL pirmenybėse debiutavę „Telšiai“ dar net nesibaigus reguliariajam sezonui spėjo užsitarnauti visų čempionato komandų pagarbą.

Augenijaus Vaškio auklėtiniai pirmajame reguliariojo sezono etape klupdė visus lygos favoritus ir antrąjį ratą pasitiko stipriausių komandų aštuonete.

Tokio starto greičiausiai nesitikėjo net ir Žemaitijos klubo vadovai, todėl natūralu, kad apetitas kyla bevalgant. Tiesa, žemaičiams greitai teko nusivilti – „Telšiai“ aštuntfinalyje serijoje iki trijų pergalių 1:3 turėjo nukelti kepures prieš Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ komandą.


Anksti pasibaigęs komandos skrydis nuliūdino ne tik komandos sirgalius, bet ir klubo vadovus.

„Sezoną vertiname patenkinamai. Neblogai pasirodėme reguliariajame sezone, bet atkrintamosios kiek nuvylė. Po tokio gero reguliariojo sezono tikrai norėjosi pakovoti ketvirtfinalyje“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ pasakojo „Telšių“ vadovas Artūras Domarkas.

Tačiau į kitą sezoną telšiškiai žvelgia optimistiškai. Praėjusį sezoną Mažeikiuose namų rungtynes žaidę „Telšiai“ po metų, o optimistiškiausiu variantu gal ir šį sezoną, žais atnaujintoje Telšių arenoje.

Tiesa, kitą sezoną telšiškiai greičiausiai dar bus priversti tenkintis kelionėmis į Mažeikius, o tai klubo vadovą itin liūdina.

„Jei pažiūrėjus į statistiką, praėjusį sezoną išvykose turėjome geresnį pergalių procentą nei namuose. Mažeikiuose tik rungtynės buvo žaidžiamos, be jokių treniruočių, tai mes visus savo mačus kaip ir svečiuose žaidėme. Tai yra dvigubai sunkiau, bet nieko nepakeisime, nes jokio pasirinkimo nėra“, – apgailestavo Domarkas.

„Telšių“ klubą praėjusį sezoną be didesnės konkurencijos buvo galima pavadinti didžiausiu NKL grynuoliu – aštuoni pernykštės ekipos sudėties žaidėjai yra kilę iš Telšių.

Žemaitijos klubas neslepia, kad komandos sudėties pagrindas nepasikeis ir kitą sezoną – komandą sudarys vien vietos ir netoliese esančios Plungės krepšininkai.

„Šį sezoną ir vėl remsimės vietiniais. Dabar turime 8 telšiškius ir tris plungiškius. Remiamės vietiniais, bandome susigrąžinti visus, kas buvo išvykę.

Aišku, mūsų komandą paliko Nerijus Barauskas, bet atvyko Gintautas Kybartas ir iš užsienio grįžęs LKL patirties turintis plungiškis Ignas Razutis. Dabar turime 10 kontraktus pasirašiusių krepšininkų ir vienuoliktasis kol kas treniruojasi su komanda“, – atskleidė „Telšių“ vadovas.

Stipresniais kitą sezoną žadantys būti telšiškiai savo galimybes vertina atsargiai. Domarko teigimu, jo komandai greičiausiai ir vėl kiš koją nuolatinės kelionės ir namų aikštelės neturėjimas.

„Tikslas ne blogiau nei pernai. Norėtume į ketvirtfinalį, bet reikia vertinti realiai – jei žaistume tikroje namų salėje, galbūt būtų visai kitaip. Man sunku įsivaizduoti, kaip atrodysime per tas keliones, nes, kaip žinia, ir vėl rungtyniausime Mažeikiuose. Niekada nežaisti namuose yra sunku“, – teigė ekipos vadovas.

„Sūduva-Mantinga“ surengė treniruotę vandenyje

02.09.2016

Savaitę laiko artėjančiam sezonui besiruošianti NKL čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ nusprendė surengti netradicinę treniruotę.

Komandos treneris pakeitė įprastą krepšininkų aplinką ir juos pakvietė atlikti fizinio pasirengimo treniruotę vandenyje.


Apie netradicinę treniruotę nuomonėmis pasidalino fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius, kapitonas Marius Valukonis bei klubo naujokas Antanas Udras.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports