K.Babkauskas iš LKL persikelia į „Vytį“

07.08.2017

NKL bronzininkę Šakių „Vyčio“ komandą stiprina šešis sezonus Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniavęs 26-erių metų 184 cm ūgio įžaidėjas Karolis Babkauskas. Su juo pasirašyta vienerių metų sutartis.

Kaunietis atskleidė, kad su „Vyčio“ pasiūlymu sutiko dėl tinkamų sąlygų ir pažįstamo trenerio Aurimo Jasilionio.

„Viena iš priežasčių, kodėl nusprendžiau priimti „Vyčio“ pasiūlymą – laukiamas šeimos pagausėjimas, dėl kurio norėjau likti namuose. Treneris A.Jasilionis man paskambino ir paklausė, ar norėčiau prisijungti prie komandos. Negalėjau atsisakyti pasiūlymo, nes suteikė tokias sąlygas, jog galiu būti namie ir treniruotis Kaune. Be to, trenerį jau seniai pažįstu ir gerai jį žinau“, – svetainei „bcvytis.lt“ kalbėjo K.Babkauskas.

Praėjusį sezoną atakų organizatorius žaidė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje ir LKL vidutiniškai per 11 minučių pelnydavo po 3,5 taško, atlikdavo po 1,9 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 1,3 kamuolio bei surinkdavo po 3,9 naudingumo balo.

Baltijos krepšinio lygoje K.Babkauskas vidutiniškai per 14 minučių įmesdavo po 4,7 taško, atlikdavo po 3,6 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 1,9 kamuolio bei surinkdavo po 6,2 naudingumo balo.

Gynėjas profesionalaus krepšininko karjerą 2009 metais pradėjo NKL pirmenybių Kauno „Žalgirio-A.Sabonio mokyklos“ komandoje. NKL vidutiniškai po 13,5 taško rinkęs K.Babkauskas po sezono persikėlė į LKL ir šiose pirmenybėse žaidė penkis sezonus paeiliui.

2010-2013 metais gynėjas žaidė Panevėžio „Lietkabelio“ gretose, 2013-2014 metais apsivilko Kauno raj. „LSU-Atleto“ marškinėlius, o 2014-2015 metais persikėlė į „Šiaulius“.

Geriausią savo sezoną LKL jis sužaidė „LSU-Atleto“ gretose, kuomet vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 13,8 taško, atkovodavo po 2,6 kamuolio, atlikdavo po 5,8 rezultatyvaus perdavimo ir surinkdavo po 14,8 naudingumo balo.

2015-2016 metų sezone K.Babkauskas papildė Rumunijos lygos Bukarešto „Dinamo“ klubą ir taip pradėjo legionieriaus karjerą. Šios šalies pirmenybėse jis rinkdavo po 12,6 taško ir atlikdavo po 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

Sutartis su „Vyčiu“ be Babkausko taip pat turi Paulius Beliavičius, Gytis Radzevičius, Edvinas Jezukevičius, Aurelijus Pukelis ir Šarūnas Vingelis.

„Vyčio“ naujokas Š.Vingelis trokšta sugrįžti į LKL

04.08.2017

Kiek daugiau nei du sezonus Lietuvos krepšinio lygoje žaidęs Šakių „Vyčio“ naujokas 27-erių metų 191 cm ūgio Šarūnas Vingelis norėtų ir vėl sugrįžti į stipriausias šalies pirmenybes.

2014 metų lapkričio mėnesį gynėjas paliko LKL pirmenybių „Prienų“ komandą ir pirmą kartą persikėlė į Šakių ekipą. Vėliau du sezonus krepšininkas žaidė kitose komandose, o dabar vėl grįžo į „Vytį“, kuomet pasirašė vienerių metų trukmės kontraktą.

Š.Vingelis į LKL nepakliūdavo nepaisant puikių pasirodymo NKL – 2014-2015 metų sezone Šakių „Zanavyke“ gynėjas pelnydavo po 20,2 taško, 2015-2016 metų sezone „Mažeikiuose“ rinkdavo po 13,4 taško, o praėjusį sezoną Raseinių „Rasuose“ – po 18,6 taško.

„Buvau save išbandęs LKL, bet taip susiklostė situacija, kad reikėjo keltis į NKL. Visada būtų smagu dar pabandyti pažaisti LKL, nes visi kalba, kad lygis yra daug geresnis nei anksčiau. Būtų įdomu tą lygį išbandyti. Vilčių visada turiu, stengiuosi vien dėl to, kad patekčiau į aukščiausią lygį. Bet žaisti vienoje stipriausių NKL komandų irgi yra gerai“, – svetainei „bcvytis.lt“ pasakojo „Vyčio“ naujokas.

„Vytyje“ Š.Vingelis sutiks puikiai pažįstamą veidą – jis „Rasuose“ dirbo kartu su „Vyčio“ vyriausiuoju treneriu Aurimu Jasilioniu. Š.Vingelis papasakojo, kokį žaidimą propaguoja naujasis komandos strategas.

„Visada smagu eiti į tokią komandą, kurioje pažįsti trenerį. Žinau, ko A.Jasilionis nori iš žaidėjų, koks yra jo krepšinio stilius, tai dėl to jo komandą ir pasirinkau. Treneris mėgsta greitą, žiūrovams patinkantį krepšinį, kuris yra paremtas greitomis atakomis ir tritaškiais metimais, o pastarieji man yra priimtini. Man tas žaidimo stilius yra tinkamas“, – teigė krepšininkas.

Tritaškiai Š.Vingeliui yra itin parankūs – pasitaikius menkiausiai progai, šis snaiperis baudžia varžovus. Praėjusį sezoną jo tritaškių taiklumas siekė net 47,2 proc., o tai buvo geriausias rezultatas visoje NKL.

„Na taip, tritaškiai yra pagrindinis mano ginklas, bet nevengiu ir metimų iš vidutinio nuotolio bei prasiveržimų. Jeigu varžovai neleidžia atlikti vieno dalyko, tai bandai daryti kitą. Bet viena stipriausių mano pusių tikrai yra tritaškiai“, – tikino Š.Vingelis.

191 cm ūgio atletas įprastai žaidžia tiek atakuojančio gynėjo, tiek ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose. Anot snaiperio, NKL lygoje šių pozicijų krepšininkai yra panašūs.

„Visada žaidžiu antroje ir trečioje pozicijose. Šiuo metu NKL labai sunku išskirti antrus ir trečius numerius, nes gynėjai yra panašaus ūgio. Praėjusį sezoną pagal derinius puolime žaisdavau antroje pozicijoje, o gynyboje pasislinkdavau į lengvojo krašto poziciją. Labai sunku išskirti, kurioje pozicijoje tiksliai žaidžiu, bet žaidimo schemose tai nelabai turi įtakos“, – teigė žaidėjas.

Vasarą Š.Vingelis žaidė Taivane vykusiame „Jones Cup“ turnyre, kuriame dalyvavo komandoje su įvairiais krepšininkais iš Lietuvos. 10-ies komandų turnyre Lietuvos atstovai iškovojo 8 pergales iš devynių ir užėmė antrąją vietą.

Pats Š.Vingelis turnyre vidutiniškai per 23 minutes pelnydavo po 10 taškų, atkovodavo po 2,9 kamuolio ir atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo.

Š.Vingelio atstovaujama ekipa žaidė su Japonijos, Kinijos, Irako, Irano, Kanados ir kitų šalių komandomis.

„Taivane sekėsi neblogai. Ten atvyksta įvairios rinktinės, FIBA licencijas turinys teisėjai, susirenka daug žiūrovų, visi gyvename viešbutyje, tad sąlygos tikrai yra geros. Žmonės kalbėjo, kad turnyro lygis praėjusiais metais buvo aukštesnis, o dabar rinktinės atvyko be kai kurių pagrindinių savo žaidėjų. Bet lygis visai neprastas“, – įspūdžiais dalinosi žaidėjas.

„Vyčio“ komandoje Š.Vingelis tapo antruoju naujoku – prieš tai klubą papildė Aurelijus Pukelis. Šakių klubas išsaugojo ir pagrindinius praėjusio sezono krepšininkus Gytį Radzevičių, Edviną Jezukevičių ir Paulių Beliavičių, Marijų Užupį todėl Š.Vingelis tikisi sėkmingo sezono.

„Sunku pasakyti, ką galime pasiekti, nes dar nėra visiškai surinkta sudėtis, tik likęs branduolys. Kaip matėme praėjusio sezono pabaigoje, tas branduolys labai gerai susižaidė. Dabar liko tik naujokams įsilieti ir, manau, kad mūsų tikslai bus patys aukščiausi“, – apie artėjantį sezoną kalbėjo krepšininkas.

A.Kieža ir M.Valukonis toliau gins Marijampolės garbę

04.08.2017

Sudėtį artėjančiam sezonui toliau lipdanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pasiekė vieną svarbiausių šios vasaros tikslų.

Suvalkijos sostinės komanda oficialiai susitarė dėl dviejų komandos senbuvių ir lyderių – Mariaus Valukonio ir Aurimo Kiežos naujų sutarčių.

Kiežai Marijampolėje tai bus jau ketvirtasis sezonas iš eilės. Praėjusį sezoną krepšininkas NKL pirmenybėse vidutiniškai rinko po 13,1 taško, atkovojo po 6,3 kamuolio bei atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo.

Tuo metu Valukonis praėjusį sezoną vidutiniškai rinko po 13,5 taško, atkovojo po 6,4 kamuolio bei atliko po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

Valukoniui Marijampolėje tai bus jau penktasis sezonas iš eilės.

Tiek Valukonis, tiek ir Kieža su Marijampolės ekipa pastaruosius du sezonus triumfavo NKL pirmenybėse.

Sutartis su komanda kitam sezonui jau turi ir treneris Rytis Vaišvila bei Ignas Labutis bei Žygimantas Šimonis.

„Sūduvą-Mantingą“ sustiprino Ž.Šimonis

02.08.2017

Komandos komplektacijos darbus tęsianti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sustiprino savo gynėjų liniją. NKL čempionai oficialiai sukirto rankomis su 22-ejų metų gynėju Žygimantu Šimoniu.

Atakuojančio gynėjo ir įžaidėjo pozicijose galintis žaisti panevėžietis praėjusį sezoną rungtyniavo „Palangos“ komandoje.

Pajūryje per susitikimą jis vidutiniškai rinko po 11,3 taško, atkovojo po 6,9 kamuolio bei atliko po 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Gavęs pasiūlymą net nedvejodamas sutikau. Šis klubas yra dvejus metus iš eilės laimėjęs NKL čempionatą, eilę metų rodantis stabiliai gerus rezultatus, o tai parodo klubo profesionalumą. Manau, atėjimas žaisti į Marijampolę yra žingsnis į priekį mano karjeroje“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ pasakojo Šimonis.

„Sūduvos-Mantingos“ naujokas turi susidaręs įspūdį ir apie naują Marijampolės ekipos trenerį Rytį Vaišvilą, kuris praėjusiais metais Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą atvedė iki NKL finalo.

„Su treneriu Vaišvila man dar nėra tekę dirbt todėl ir negaliu kažko pasakyti, bet sprendžiant iš rezultatų, ką jis pasiekė su Klaipėda, manau, kad turėsime labai gerą trenerį, kuris padės ir šį sezoną apginti čempionų vardą“, – viltingai į kitą sezoną žvelgė Šimonis.

Krepšininkas 2013-2014 metų sezone yra rungtyniavęs ir LKL pirmenybėse, kuomet gynė Panevėžio „Lietkabelio“ garbę. Dabar Šimonis atvirai reiškia norą ateityje sugrįžti į pajėgiausią šalies divizioną.

„Esu maksimalistas ir norėčiau padėti komandai laimėti kuo daugiau rungtynių. Per šį sezoną pasisemti kuo daugiau patirties, išmokti kažką naujo, patobulėti, ir galbūt kitą sezoną grįžti į LKL“, – teigė krepšininkas.

Vienas rezultatyviausių NKL žaidėjų Šarūnas Vingelis grįžta į „Vytį“

02.08.2017

Šakių „Vyčio“ komandoje – antrasis naujokas. Klubas sudarė vienerių metų kontraktą su 27-erių metų 191 cm ūgio Šarūnu Vingeliu, kuris gali žaisti atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose.

Praėjusį sezoną krepšininkas žaidė Raseinių „Rasų“ ekipoje, kurią „Vytis“ įveikė Nacionalinės krepšinio lygos serijoje dėl trečiosios vietos. Šio klubo trenerių štabe dirbo naujasis „Vyčio“ strategas Aurimas Jasilionis, o Š.Vingeliui tai buvo dar vienas pliusas renkantis komandą.

„Vytis“ rodė didelį dėmesį. Su treneriu dirbome kartu praėjusį sezoną ir jis dabar pasiūlė kartu eiti į „Vytį“. Žinau A.Jasilionio tikslus, jie visada būna patys aukščiausi, o aš irgi noriu pasiekti kažką aukštesnio, todėl ir nusprendžiau persikelti į „Vytį“, – svetainei „bcvytis.lt“ sakė Š.Vingelis.

Š.Vingelis į Šakių komanda grįžta po dvejų metų pertraukos. 2014 metų lapkritį jis paliko Lietuvos krepšinio lygos „Prienų“ ekipą bei persikėlė į „Zanavyką“. 2014-2015 metų sezone gindamas Šakių komandos garbę NKL snaiperis vidutiniškai pelnydavo po 20,2 taško.

Puikiu tritaškių taiklumu pasižymintis Š.Vingelis praėjusį sezoną buvo vienas rezultatyviausių NKL krepšininkų. „Rasuose“ žaidęs gynėjas vidutiniškai per 32 minutes pelnydavo po 18,6 taško (51,9 proc. dvit., 47,2 proc. trit., 90 proc. baudos), atkovodavo po 2,4 kamuolio, atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 1,3 kamuolio ir surinkdavo po 15,3 naudingumo balo.

Už Š.Vingelį rezultatyviau žaidė vienintelis Jonathanas Hudsonas, kuris rinkdavo po 18,7 taško.

Š.Vingelis galingai žaidė ir NKL bronzinėje serijoje su „Vyčiu“. Tuomet Raseinių klubui jis rinkdavo po 18,4 taško, 2,4 atkovoto kamuolio, 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir 15 naudingumo balų.

Š.Vingelis savo karjerą 2009 metais pradėjo NKL pirmenybių Kauno „LKKA-Atleto“ klube. Po trejų metų šioje lygoje krepšininkas 2012 metais su Kauno „LSU-Baltų“ komanda debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje.

Tuomet LKL jis žaidė kiek daugiau nei du sezonus. Geriausiai jam sekėsi 2012-2013 metų sezone, kuomet stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje Š.Vingelis vidutiniškai įmesdavo po 11,6 taško.

„Sūduva-Mantinga“ susigrąžino Igną Labutį

31.07.2017

Sūdėtį naujam sezonui rikiuojanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ puolėjų grandį pastiprino marijampoliečiams gerai pažįstamu krepšininku. Suvalkijos klubas oficialiai susitarė su praeityje ne vienus metus komandoje jau rungtyniavusiu Ignu Labučiu.

Praėjusį sezoną Labutis pradėjo Kauno KTU komandoje ir ten rungtyniaujant NKL pirmenybėse buvo tikru komandos lyderiu. Kaune krepšininkas vidutiniškai rinko po 15,1 taško, atkovojo po 6,1 kamuolio bei atliko po 1,6 rezultatyvaus perdavimo.


Vis tik įpusėjus sezonui, Labutis sulaukė kvietimo išmėginti legionieriaus duoną, kur sukirto rankomis su ketvirtojo Prancūzijos diviziono „Tremblay Athletique“ komanda.

„Praėjusį sezoną vertinu ne vien kaip išvykimą į Prancūziją. Pirmiausia, treneris Vytautas Pliauga mane pasikvietė į KTU komandą, matė mane kaip lyderį ir tik dėl to vėliau pavyko išvykti į Prancūziją. Na, o ten viskas patiko ir buvo kaip tikėjausi“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ pasakojo Labutis.

Gimtojo miesto komandoje 23-ejų metų krepšininkas rungtyniavo ketverius metus iš eilės, o 2016 metais su Marijampolės ekipa pirmą kartą karjeroje triumfavo NKL čempionate. Labutis tikina, kad sėkmę pakartoti jis tikisi ir kitą sezoną.

„Marijampolė jau pripratus prie pergalių, todėl manau, kad šįmet ir vėl tikėsimės laimėti. Komandos žaidimą sekiau ir pernai, taigi labai džiaugiausi, kai „Sūduva-Mantinga“ tapo čempionais.

Kalbant asmeniškai, tikiuosi gauti daugiau laiko pasireikšti ir pakilti į aukštesnį lygį nei esu dabar“, – sakė krepšininkas.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports