A.Kieža lieka Marijampolėje, į komandą grįžta D.Sabeckis

23.08.2016

NKL čempionai toliau rikiuoja savo gretas. Su komanda kontraktą pratęsė marijampolietis krašto puolėjas Aurimas Kieža. Trečiąjį sezoną iš eilės Suvalkijos sostinėje žaisiantis krepšininkas pernai vidutiniškai rinko 15,5 taško, atkovodavo 7,6 kamuolio ir 18,6 naudingumo balo per rungtynes. NKL finale Aurimas įmetė 19 taškų ir surinko 24 naudingumo balus.

– Kas lėmė tavo sprendimą likti Marijampolėje?
– Klubas pasiūlė geras sąlygas tiek man, tiek mano šeimai. Karjera artėja link pabaigos ir norisi pastovumo, stabilumo. Kita svarbi priežastis yra tai, jog komandoje liko nuostabus vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius. Tuo pačiu noriu padėkoti komandos vadovams už pasitikėjimą manimi, už suteiktą šansą reabilituotis po sunkios operacijos ir galimybę įrodyti, kad galiu toliau žaisti.


– Praėjusiame sezone „Sūduva-Mantinga“ laimėjo NKL čempionatą. Kaip manai, kokios buvo šios laimėjimo priežastys?

– Į šį laimėjimą įėjo keli svarbūs faktoriai: konkurencinga komandos sudėtis, profesionalus trenerių kolektyvas, stabili finansinė padėtis ir, žinoma, tai, jog buvome sveiki svarbiausiose rungtynėse.

– Žvelgiant į statistiką, praėjęs sezonas tau asmeniškai buvo sėkmingesnis nei 2014-2015 metų. Kokios to priežastys?
– Galima išskirti kelias priežastis, tačiau svarbiausia tai, jog užpernai prie komandos prisijungiau viduryje sezono be normalaus fizinio pasiruošimo ir po labai sėkmingos pradžios patekau į duobę.

– Ko tikiesi iš artėjančio sezono Marijampolėje?
– Tikslas yra vienintelis – bandysime apginti titulą.

– Ko norėtum palinkėti įsikūrusiam komandos fanų klubui „Sūduviečiai“?
– Išlikite tokie patys kaip buvote praeitą sezoną – Jūs buvote nuostabūs. Ačiū Jums!

Prie komandos prisijungė iš Vokietijos grįžęs gynėjas Deividas Sabeckis. Jis jau atstovavo „Sūduvai-Mantingai“ 2013-2014 metų sezone. Jo statistiniai rodikliai tą sezone žaidžiant Marijampolėje – vidutiniškai 7,4 taško. ir 4,8 naudingumo balo per rungtynes. Klubas su krepšininku pasirašė trumpalaikę sutartį su galimybe ją pratęsti iki sezono pabaigos.

– Kodėl nusprendei prisijungti prie „Sūduvos-Mantingos“?
– Norėjau šiemet likti Lietuvoje ir žaisti naciolinėje krepšinio lygoje, o kai atsiranda galimybė žaisti tokioje komandoje, kurios treneris Marius Kiltinavičius, o likę žaidejai iš praėjusių metų Gintautas Matulis, Aurimas Kieža ir Marius Valukonis, tu tiesiog negali atsisakyti tokios progos.

– Kaip sekėsi žaisti užsienyje?
– Žaidžiau Vokietijoje, „ART Giants Dusseldorf“ komandoje, su komanda likome lentelės viduryje, kovoje dėl aukštesnių vietų koją pakišo žaidėjų traumos, bet esu patenkintas sezonu, gavau daug žaidybinio laiko ir patirties. Ir juk visada smagu pakeisti aplinką ir pamatyti kitas šalis, kultūrą.

– Esi rungtyniavęs Marijampolėje 2013-2014 m. sezone. Kaip pasikeitė tavo žaidimas per šiuos kelis sezonus?
– Na visų pirma, tai manau, kad pagerėjo (juokiasi). Aš visada stengiuosi tobulėti ir judėti pirmyn, manau labiausiai patobulėjo gynyba ir individualūs įgūdžiai, taip pat įgavau naujos patirties ir žinių. Naujas sezonas viską parodys.

– Kokius tikslus ateinančiam sezonui išsikėlei sau?
– Šiais metais noriu kuo labiau patobulėti kaip krepšininkas ir kaip žmogus, ir, žinoma, padėti likusiems vyrukams apginti čempionų titulą. Turiu daug ka įrodyti sau ir kitiems, noriu būti maksimaliai naudingas komandai. Labai pasiilgau krepšinio ir pergalių.

„Delikatesas“ išsaugojo tris žaidėjus ir pasikvietė „Telšių“ centrą

22.08.2016

Joniškio „Delikatesas“ rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Komanda pratęsė sutartis su Dariumi Griškėnu, Žilvinu Petraičiu bei Mantu Margiu.

Praėjusį sezoną devintąją vietą NKL čempionato reguliariajame sezone užėmusi Joniškio ekipa taip pat pasirašė sutartį su „Telšių“ marškinėlius iki šiol vilkėjusiu Nerijumi Barausku.

Griškėnas praėjusį sezoną buvo tikras „Delikateso“ lyderis bei NKL pirmenybėse per mačą vidutiniškai rinkdavo po 19 taškų, atkovodavo po 6,4 kamuolio ir atlikdavo po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

Ilgametis „Delikateso“ gynėjas Petraitis praėjusį sezoną per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 9,7 taško, atkovodavo po 3,9 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

Dvidešimtmetis Margis praėjusį sezoną per susitikimą vidutiniškai įmesdavo po 5,3 taško, sugriebdavo po 1,9 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 1,4 rezultatyvaus perdavimo.

Telšietis Barauskas NKL pirmenybėse per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 7,4 taško bei atkovodavo po 3,3 atšokusio kamuolio.

„Vyčio“ aukštaūgių grandį papildė E.Jezukevičius

20.08.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui besiruošiančioje Šakių „Vyčio“ komandoje – dar vienas naujokas.

Klubas pasirašė sutartį su 26 metų 207 cm ūgio vidurio puolėju Edvinu Jezukevičiumi.

Kadangi praėjusį sezoną „Vyčio“ komanda prieš varžovus jautė spragas priekinėje linijoje, šiemet tam skiriamas didesnis dėmesys. E.Jezukevičius išsiskiria universaliu žaidimu: gali rungtyniauti tiek vidurio, tiek sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, atakuoti gali tiek iš toli, tiek žaidžiant nugara į krepšį. 


„Šią komandą pasirinkau todėl, kad gerai pažįstu trenerį Virginijų Sirvydį, girdėjau puikius atsiliepimus apie klubą, taip pat mane tenkino užsibrėžti tikslai ir vizija. Iš artėjančio sezono tikiuosi maksimalaus rezultato, nes žaisiu klube, siekiančiame aukščiausių tikslų“, – sakė aukštaūgis.

„Edvinas turi daug patirties, galės žaisti keliose pozicijose ir taip išnaudoti savo universalumą. Manyčiau, kad jis bus vienas geriausių aukštaūgių NKL pirmenybėse“, – vylėsi „Vyčio“ treneris V.Sirvydis. 

Aukštaūgis turi patirties tiek NKL pirmenybėse, tiek Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL). Pastarąja jo karjeros stotele buvo Alytaus „Dzūkija“.

LKL pirmenybėse E.Jezukevičius per 14 minučių pelnydavo po 4,2 taško, atkovodavo po 3,1 kamuolio ir rinko po 5,2 naudingumo balo.

Anksčiau E.Jezukevičius yra žaidęs Vilniaus „Akademijoje“, „Sakaluose“ ir „Perle-MRU“, Panevėžio „Lietkabelyje“ bei „Trakuose“.

„Vytis“ tarpsezonio metu sutartis pasirašė su treneriu V.Sirvydžiu, žaidėjais Roku Čepanoniu ir Edgaru Stanioniu. Klube liko Ernestas Serkevičius, Marijus Užupis ir Paulius Beliavičius.

„Sūduva-Mantinga“ išsaugojo T.Kliučinyką

18.08.2016

Artėjančiam sezonui savo gretas rikiuojanti „Sūduva-Mantinga“ išsaugojo marijampolietį gynėją Tautvydą Kliučinyką. Jis gimtojo miesto komandos marškinėlius vilkės jau penktus metus iš eilės. Praėjusį sezoną jis su komanda tapo NKL čempionu – vidutiniškai prie klubo pergalių prisidėjo pelnydamas 7,4 taško, atlikdamas 1,5 rezultatyvaus perdavimo bei perimdamas 1,1 kamuolį. 

- Kas lėmė tavo sprendimą likti Marijampolėje?
– Pagrindinė priežastis – nepakitęs trenerių štabas. Taip pat labai svarbu tai, jog „Sūduva-Mantinga“ yra mano miesto komanda, sau kelianti aukščiausius tikslus.

- Praėjusiame sezone „Sūduva-Mantinga“ laimėjo NKL čempionatą. Kaip manai, kokios buvo šios laimėjimo priežastys?
– Svarbiausia priežastis – buvome kaip vienas kumštis nuo pirmosios fizinio rengimo treniruotės lauke iki finalinio švilpuko pabaigoje ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

- Žvelgiant į statistiką, praėję du sezonai tau asmeniškai buvo labai panašus. Kuriuos žaidimo aspektus tikiesi pagerinti šiais metais?
– Nesu tas žaidėjas, kuris „vaikosi statistikos“. Atakuoti krepšį mėgstu, tačiau tą mėgsta daugelis (šypsosi – red. pastaba). Ir nors statistiškai mano rodikliai keitėsi nežymiai – vis dėlto per pastarąjį sezoną jaučiuosi stipriai patobulėjęs ir kaip žaidėjas, ir kaip asmenybė. Ir pagaliau tapau čempionu! Per ateinantį sezoną stengsiuosi gerinti visus savo žaidimo elementus, taip pat viliuosi, jog A. Pranckevičius padės dar labiau sustiprėti fiziškai. 

- Ko tikiesi iš artėjančio sezono Marijampolėje?
– Aš pats sau keliu aukščiausius tikslus – labai norėčiau su komandos draugais apginti čempionų vardą.

- Ko norėtum palinkėti įsikūrusiam komandos fanų klubui „Sūduviečiai“?
– 
Norėčiau palinkėti stipraus balso viso sezono metu, kad mūsų mažytė salė būtų dar triukšmingesnė - mes atsidėkosime pergalėmis.

*** 

Prie komandos prisijungė dar vienas marijampolietis – aštuoniolikmetis Lukas Vabalevičius (ūgis 200 cm). Pernai jis atstovavo Kauno „A. Sabonio KC“ komandai (RKL „A“ diviziono ir MKL čempionatai). RKL pirmenybėse Lukas įmesdavo 6,3 taško bei atkovodavo po 7 kamuolius. Klubas su juo pasirašė ilgalaikį kontraktą. Žaidėjas turės dvigubą licenciją – rungtyniaus ir RKL pirmenybėse už „Sūduva-Mantingą – 2“.

- Kas lėmė tavo sprendimą prisijungti prie „Sūduvos-Mantingos“?
– Marijampolė - mano gimtasis miestas. Džiugu, kad galėsiu žaisti šioje komandoje. Klubas yra vienas stipriausių lygoje, tad man tai bus puiki galimybė tobulėti.

- Praėjusiame sezone rungtyniavai RKL“A“ divizione pirmenybėse ir MKL čempionate „A. Sabonio KC“ komandoje. Kaip sekėsi? 
– Rungtyniavimas RKL pirmenybėse labai naudingas - ten yra daug patyrusių, LKL patirties turinčių žaidėjų. Po kovų RKL buvo daug lengviau žaisti prieš bendraamžius MKL čempionate. Labai norėčiau padėkoti A. Sabonio KC treneriui Daliui Lubiui. Jo dėka pradėjau suprasti krepšinį bei pakeičiau mąstymą gyvenime.

- Ko tikiesi iš artėjančio sezono Marijampolėje?
– Su komanda tikiuosi bent jau nužygiuoti iki Final4 etapo, o asmeniškai norėčiau persiorientuoti iš vidurio puolėjo pozicijos į sunkaus krašto.

Marijus Užupis lieka „Vyčio“ ekipoje

17.08.2016

Šakių „Vyčio“ komanda tęsia komplektacijos darbus bei išsaugojo klubo senbuvį puolėją Marijų Užupį.

„Turėjau pasiūlymų iš kitų NKL ekipų, tačiau nusprendžiau likti, nes čia pasiūlytos sąlygos buvo geriausios, komandos kolektyvas – puikiai pažįstamas.

Kelerius metus mums vis nepavykdavo pasiekti finalinio ketverto, bet manau, jog šį sezoną tokią tendenciją pagaliau nutrauksime“, – žadėjo iš Šakių rajono kilęs puolėjas.


23 metų 197 cm ūgio krepšininkui tai bus jau penktasis sezonas iš eilės Šakių ekipoje.

„Vyčio“ treneris Virginijus Sirvydis džiaugiasi, kad auklėtinių gretose turės kovingą žaidėją, ir žada jį dažniau naudoti dviejose pozicijose.

„Bandysime perlaužti Marijų, kad jis daugiau žaistų ne tik sunkiojo, bet ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje. Manau, kad Užupis turi visas savybes, kad tai padarytų“, – kalbėjo V.Sirvydis.

Svarbia „Vyčio“ dalimi buvęs M.Užupis praėjusį sezoną per 30 minučių rinko po 11,2 taško, atkovodavo po 4,4 kamuolio ir atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

Sėkmingiausią karjeros mačą puolėjas pernai sužaidė prieš „Šilutę“, kuomet surinko 27 taškus, atkovojo 8 kamuolius bei sąskaitoje turėjo 33 naudingumo balus.

Anksčiau (2011–2012 m.) M.Užupis taip pat yra atstovavęs Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

„Vytis“ tarpsezonio metu sutartis pasirašė su treneriu V.Sirvydžiu, žaidėjais Roku Čepanoniu ir Edgaru Stanioniu. Klube liko Ernestas Serkevičius ir Paulius Beliavičius. 

B.Bagdonavičius rungtyniaus Vokietijoje

11.08.2016

Didžiąją karjeros dalį NKL pirmenybėse rungtyniavęs Benas Bagdonavičius keliasi į Vokietiją. Panevėžietis rungtyniaus ketvirtoje pagal pajėgumą šalies lygoje ir gins Kukshaveno „Rot-Weiss“ komandos garbę.

Po sunkios kojos traumos tik įpusėjus praėjusiam sezonui prie gimtojo Panevėžio „Lietkabelio“ dublerių prisijungęs puolėjas adaptuojantis laiko negaišo ir greitai tapo komandos lyderiu.

Vidutiniškai NKL pirmenybėse jis rinko po 14,5 taško, atkovojo po 6,4 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

Be kelių NKL klubų, kartą jis yra vilkėjęs ir LKL komandos marškinėlius, kai 2008-2009 metais rungtyniavo tuometiniame Panevėžio „Techase

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports