Andrius Aleksandrovas vietoje NKL naujokų pasirinko čempionų pasiūlymą

18.08.2017

Darbą treniruotėse jau netrukus pradėsianti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pasipildė dar vienu žaidėju. Suvalkijos sostinės klubas sudarė sutartį su Andriumi Aleksandrovu.

Prieš kelias dienas NKL naujokė „Tauragės“ komanda buvo paskelbusi, kad jau susitarė su šiuo krepšininku. Visgi pats krepšininkas atskleidė, jog Tauragės klubas paskubėjo skelbti tokias naujienas.

„Tauragės komanda veikiausiai bus paskubėjusi. Derėjomės su šia komanda, tačiau vėliau nusprendžiau priimti „Sūduvos-Mantingos“ pasiūlymą“, – sakė pats krepšininkas.


Aleksandrovas praėjusį sezoną rungtyniavo Raseinių „Rasų“ komandoje. NKL pirmenybėse krepšininkas vidutiniškai rinko po 13,4 taško, atkovojo po 3,5 kamuolio bei atliko po 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Nusprendžiau vykti į Marijampolę, kadangi tai yra geras klubas su gerais pastarųjų metų rezultatais. „Sūduva-Mantinga“ pastaruosius dvejus metus laimėjo lygą, taigi viskas aišku. Kuris NKL žaidėjas nenorėtų čia žaisti?“ – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ kalbėjo Aleksandrovas.

31-erių metų krepšininkas yra ilgametis LKL žaidėjas. Anksčiau jis yra atstovavęs tokioms komandoms kaip Kauno „Žalgiris“, Kėdainių „Nevėžis“, „Alytus“ bei „Mažeikiai“.

Marijampolė Aleksandrovui taip pat nebus svetima. Prieš kurį laiką Suvalkijos sostinėje jis padėjo vienai vietos komandai Marijampolės krepšinio mėgėjų lygoje.

„Viskas gerai, įsitikinau, kad lankai Marijampolėje minkšti, nėra ko baimintis“, – juokaudamas pasakojo Aleksandrovas.

Kol „Sūduva-Mantinga“ praėjusį sezoną kovojo NKL finalo serijoje, Aleksandrovas su „Rasų“ klubu varžėsi dėl bronzos medalių. Tiesa, serijoje 2-3 raseiniškiai nusileido Šakių „Vyčiui“. Kitą sezoną Aleksandrovas tikisi kovoti dėl aukščiausių pozicijų.

„Negali būti jokių diskusijų. Mažiausias tikslas yra finalo ketvertas. O vėliau neaišku. Vis tik ten viskas iš vienų rungtynių“, – pasakojo krepšininkas.

NKL naujokų komandoje – puikiai lygoje pažįstami krepšininkai

17.08.2017

Pavasarį laimėję Regionų krepšinio lygos čempionų titulą ir patekę į aukštesnę, Nacionalinę krepšinio lygą, Tauragės krepšininkai netrukus pradės pasirengimą naujam sezonui.

Šiuo metu baigiama komandos komplektacija, o vyriausiasis komandos treneris Edvardas Žemgulis džiaugiasi, kad pavyko išlaikyti komandos branduolį, kurį ateinančiame sezone dar pastiprins stipriausiose Lietuvos krepšinio lygose rungtyniavę krepšininkai.

Tauragiškius labiausiai turėtų pradžiuginti Tauragės krepšinio klube jau žaidęs, gerai visiems pažįstamas žaidėjas Tadas Rapolavičius. Visai nesenai kartu su komanda Vasaros krepšinio lygą laimėjęs krepšinio entuziastas, paklaustas apie artėjantį NKL sezoną juokauja ir primena posakį apie blogą kareivį, kuris nenori tapti generolu.

„Žinote, krepšinis yra mano gyvenimas, jam atiduodu labai daug savo laiko, o žaisti aukštesnėje lygoje yra kiekvieno svajonė, visuomet jaučiau simpatijas Tauragės krepšinio klubui, o jei dar galėsiu būti naudingas šiai komandai, tai, manau, viskas puiku, dabar svarbu tinkamai pasiruošti artėjančiam sezonui“, – sakė Rapolavičius.

Nuo rugsėjo prie komandos turėtų prisijungti 27 metų 203 cm. ūgio krašto puolėjas Tomas Milinskas. Praėjusį sezoną Jonavos komandoje žaidęs krepšininkas vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 20 min., per kurias pelnydavo po 7 taškus ir atkovodavo po 5 kamuolius.

Tauragės krepšinio klubą taip pat sustiprins ir centro puolėjas, iš Šakių į Tauragę persikeliantis Rokas Čepanonis. Pastarasis „Vyčio“ komandoje žaisdavo po beveik 20 minučių, vidutiniškai šis žaidėjas mesdavo po 7 tašku ir atkovodavo po 6 kamuolius. Praėjusiame NKL sezone patirta trauma jau praeityje, šiuo metu Čepanonis ruošiasi naujam sezonui ir jaučiasi puikiai.

Prie Tauragės krepšinio klubo jau rugsėjį prisijungs ir dar vienas buvęs Šakių „Vyčio“ žaidėjas Tadas Sebežiovas. Tiesa, tie, kas domisi krepšiniu, ko gero šią pavardę pirmiausiai sietų su Jonavos sporto klubo pavadinimu, kadangi eilę metų šis įžaidėjas atstovavo būtent Jonavai.

Pasak komandos vadovo Gedimino Sakalausko, pirmoji užduotis komplektuojant komandą buvo išlaikyti komandos branduolį, ne vienerius metus Tauragei atstovavusius Liudą Valantiną, Liudą Radavičių, Paulių Parachomiką, puikiai į komandą įsiliejusį įžaidėją Aivarą Kvedaravičių ir pernai itin sėkmingai rungtyniavusį Tautvydą Žiobą, o pastarasis Tauragei negaili gražių žodžių

„Metai Tauragėje buvo nuostabūs, todėl nieko keisto, kad Tauragė yra tas klubas, į kurį atvykti žaisti yra kažkas nepakartojamo, tiek dėl komandos draugų, tiek dėl klubą supančių žmonių ir be jokios abejonės pačių geriausių sirgalių“, – sakė Žioba.

Į komandos sudėtį bus įtraukta nemažai jaunimo, komandoje lieka Jonas Levickas, Gabrielius Bertašius, Justinas Šliažas, prie jų prisijungs Tautvydas Stankus bei Lukas Sudeikis. Tiesa, jaunieji trenerio Ovidijaus Ežerskio auklėtiniai, nors ir bus įtraukti į Tauragės krepšinio sudėtį, gali būti paskolinti Tauragės „Fortūnos – Agavos“ komandai. Šio fakto nesureikšmina Jonas Levickas

„Treniruotis su Tauragės krepšinio klubu yra fantastiška galimybė, tu gali mokytis iš patyrusių ir tai yra neįkainojama, o dėl laiko aikštelėje, kita komanda – geriausia išeitis. Nesame naivūs, suprantame, kad mums reikia tobulėti, tad patirties, jei tik bus galimybė, įgausime RKL B divizione.

Naujajame sezone nebeišvysime ilgamečių Tauragės krepšinio klubo žaidėjų Pauliaus Žurnos bei Vytauto Padgurecko. Pasak trenerio Edvardo Žemgulio, nebekviesti į komandą Padgurecko buvo itin sunkus apsisprendimas.

„Patikėkite, šis sprendimas man, kaip treneriui, buvo vienas sunkiausių. Padgureckas Tauragei atidavė ir davė labai daug ir kaip žaidėjas, ir kaip žmogus, bet niekas nestovi vietoje, reikia eiti į priekį. Dirbant trenerio darbą supranti, kad pirmiausia turi galvoti apie komandą ir rezultatą“, – sakė treneris.

„Artėjantį sezoną komandoje taip pat neišvysime Viliaus Šumskio ir Pauliaus Abramavičiaus.

Paklausti apie komandos tikslus komandos vadovas Gediminas Sakalauskas ir treneris Edvardas Žemgulis išliko lakoniški – pasak jų, sezonas dar neprasidėjo, komanda dar nepradėjo treniruotis, nauja sudėtis, nauja lyga, viskas nauja, apie kažkokius tikslus kalbėti dar sunku, į šį klausimą lengviau atsakyti bus galima ateityje.

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas prasidės jau spalio pradžioje, prieš tai komanda žais ne vienerias draugiškas rungtynes, bus organizuojamas tradicinis Vytauto Bučnio atminimui skirtas turnyras, tad tauragiškiai susipažinti su jų miestą NKL pirmenybėse atstovausiančiu klubu tikrai dar turės ne vieną galimybę.

„Ežerūnas“ išsaugojo du krepšininkus ir pasipildė puolėju

16.08.2017

Molėtų „Ežerūnas“, pradėjęs komplektacijos darbus nuo susitarimo su vyr. treneriu Gintautu Vileita, pasiekė susitarimus dėl sutarčių pratęsimo su Laurynu Kirliu ir Ignu Repčiu.

„Su komandos vadovybe kalbėjome, kad turime išlaikyti pernai metų komandos branduolį šiam sezonui. Džiaugiuosi, kad komandoje liks Kirlys ir Repčys, kurie šiemet jau nebus naujokai ir jausis daug užtikrinčiau“, – kalbėjo komandos vyr. treneris Gintautas Vileita.

Kirlys praėjusiame sezone buvo vienas komandos lyderių ir per beveik 22 minutes pelnydavo po 12 taškų, o tritaškius mesdavo net 45% taiklumu. Repčys prie komandos prisijungė jau sezono eigoje ir per 13 minučių pelnydavo po 5 taškus.

Pirmuoju Molėtų „Ežerūno“ komandos naujoku tapo 23 metų 205 cm ūgio puolėjas Ignas Lukošius, pernai rungtyniavęs RKL lygos Trakų „TonyResort“ komandoje.

„Lukošius mūsų komandos buvo stebimas dar nuo pernai metų. Ignas pasižymi atletiškumu, gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių, blokuoja metimus. Tikimės, kad puolėjas puikiai įsilies į kolektyvą ir padės kovoti dėl pergalių“, – apie komandos naujoką kalbėjo „Ežerūno“ sporto direktorius Žygimantas Šeštokas.

Lukošius per 19 minučių pelnydavo po 8,5 taško, atkovodavo po 6,1 kamuolio, blokuodavo po 3,3 metimo ir rinkdavo po 15,1 naudingumo balo. Su juo pasirašyta sutartis pagal formule „1+1“.

„Ežerūnas“ į pirmą treniruotę rinksis rugpjūčio 28-ąją.

„Vytį“ papildęs Wanamakeris: „Mėgstu aikštėje būti lyderiu“

16.08.2017

Šakių „Vytį“ papildęs Brianas Wanamakeris yra ambicingas krepšininkas. Aikštėje generolu norintis būti žaidėjas dažnai pats imasi iniciatyvos ir vienas gali nulemti rungtynių eigą.

Toks jis buvo ir praėjusį sezoną, kuomet debiutavo NKL pirmenybių „Šilutės“ komandoje. 28-erių metų 185 cm ūgio krepšininkas NKL rinkdavo po 13,3 taško, atkovodavo po 5,3 kamuolio, o komandos draugams išskirstydavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo.

Dabar jis atvyksta į „Vytį“, kuriame stengsis ir vėl užsirekomenduoti kaip lyderis.


„Esu įvairiapusis krepšininkus, galintis žaisti ir įžaidėju, ir atakuojančiu gynėju. Mėgstu aikštėje būti lyderiu. Krepšinį žaidžiu su didele aistra ir mėgstu pats priimti sprendimus tiek gynyboje, tiek puolime“, – svetainei „bcvytis.lt“ sakė B.Wanamakeris.

Visgi treneris Aurimas Jasilionis B.Wanamakeriui lyderio rolės žadėti neskuba ir teigia, kad gynėjas pats turės viską pasiekti savo darbu.

„Jis turi visas reikiamas savybes, kad būtų komandos lyderiu, bet turės pats išsikovoti savo vietą po saule. Su juo pačiu teko bendrauti ir man pasirodė, kad jis turi tvirtą požiūrį, yra motyvuotas bei nebijo iššūkių“, – lengvai gaunamų minučių B.Wanamakeriui nežadėjo A.Jasilionis.

Amerikietis B.Wanamakeris Lietuvoje rungtyniaus jau antrąjį sezoną, todėl jam nebereikės priprasti prie svetimos šalies. Krepšininkas atskleidė, kad praėjusį sezoną apsiprasti mūsų šalyje lengva nebuvo.

„Buvo sunku pritapti Lietuvoje, kadangi gyvenau tokiame mažame mieste kaip Šilutė. Ten man nebuvo veiklos, todėl tik žaidžiau krepšinį. Dėl daugybės treniruočių ir rungtynių nė neturėjau laiko aplankyti Lietuvos“, – pasakojo krepšininkas.

Šilutėje amerikietis rungtyniavo kartu su kitu „Vyčio“ naujoku Aurelijumi Pukeliu. Anot gynėjo, jam žaidimas šioje komandoje patiko, o su vidurio puolėju A.Pukeliu jie aikštėje turėjo gerą ryšį.

„Šilutės klube buvo smagu, man labai patiko žaisti kartu su komanda ir turėti tokius puikius sirgalius. Galėjau mėgautis žaisdamas daug rungtynių, visi krepšininkai nori žaisti tol, kol jie nebeturi jėgų. Aurelijus yra talentingas žaidėjas. Mes nemažai laiko žaidėme kartu ir krepšinio aikštėje puikiai vienas kitą supratome“, – atskleidė B.Wanamakeris.

Krepšininkas sezono metu nespėjo aplankyti įžymių Lietuvos vietų, todėl tarpsezoniu nusprendė pakeliauti. B.Wanamakeris vasarą žengė ir didelį žingsnį asmeniniame gyvenime.

„Šią vasarą ilgą laiką keliavau bei praleidau laiką su savo šeima. Taip pat pasipiršau savo draugei. Be abejo, nepamiršau ir krepšinio – daug treniravausi ir stengiausi patobulinti savo sugebėjimus“, – teigė atletas.

„Palanga“ pasikliaus jaunais talentais, jei jų nenuvilios krepšinio grandai

15.08.2017

Povilą Šakinį didžiausi krepšinio sirgaliai įsidėmėjo kaip gerą, energingą kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ krepšininką, o dabar jį atidžiai stebės ir naujose pareigose – kaip ir praėjusiais metais, P. Šakinis stovės prie „Palangos“, vėl rungtyniausiančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), vairo.

Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

– Pirmiausia kamuolį gainiojote krepšinio aikštelėje – karjerą baigėte žaisdamas už Palangos „Palangą“, o dabar, antrus metus, būsite komandos vyriausiuoju treneriu. Ar lengva buvo įsijausti į naują vaidmenį?
– Pradžioje buvo keista – virsti staiga iš krepšininko treneriu, kaip aš sakau, iš darbuotojo vadovu – nebuvo paprasta. Pradžioje teko patirti ir jaudulio, bet tuo pačiu buvo labai įdomu. Tik antroje sezono pusėje viskas stojo į savo vėžes. Regis, viskas taip ir turi būti.

– Ar lengvai po praėjusio sezono rankomis sukirtote su klubo vadovybe dėl jūsų pasilikimo „Palangoje“ ir 2017–2018 metų sezone?
– Išties lengvai. Bendrą kalbą su klubo vadovu (Arūnu Vaitulioniu) radome nesunkiai. Esu palangiškis – su šeima gyvename čia, Palangoje, ir mums čia labai patinka. Esu gimęs ir augęs Kretingoje.

– Jūs esate vienas iš keleto „Palangos“ vyriausiųjų trenerių, kuris prie komandos vairo stoja antrą sezoną. Ar prieš antrą sezoną „Palangą“ matote kitaip? 
– Tas kitoniškumas itin ryškus, kai žvelgiu į komandą kaip vyriausiasis treneris. Anksčiau rūpinausi savo fizine forma, pajėgumu, o dabar tai turiu daryti galvodamas apie kiekvieną komandos žaidėją. Ir ne tik – turiu mąstyti apie komandos komplektaciją, administravimą, rungtynių strategiją ir daug naujų dalykų. Žinoma, jaučiu pareigą ir padėti klubo vadovybei – veiklos daug.

– Naujojo sezono „Palangos“ komandai, ko gero, būdinga bus tai, kad ji bus sudėliota nuo pagrindų – iš visiškai naujų žaidėjų. Tiesa? 
– Išties taip. Iš praėjusių metų sezono komandoje liko tik vienas žaidėjas, Eimantas Maksvytis. Vitalijus Kozys, perspektyvus Palangos žaidėjas, beje, su Lietuvos jaunučių iki 18 metų rinktine Europos čempionate Slovakijoje praėjusią savaitę laimėjo bronzą, išvažiuoja žaisti į „Žalgirį“. Palangą po praėjusio sezono paliko ir kai kurie kiti jauni perspektyvūs žaidėjai. Su tokiomis komandomis kaip „Žalgiris“ konkuruoti yra labai sunku. Nėra garantijų, kad ir ateityje geriausių žaidėjų keliai nepasuks iš Palangos. Stengsimės su kiekvienu žaidėju kalbėtis – kad jie pasirinktų mus, o ne išvažiuotų į Kauną ar Vilnių.

O pasiūlyti turime nemažai: geras treniruočių sąlygas, gerus trenerius, galimybę žaisti ir gyventi Palangoje. Mano ir klubo vadovų noras sutampa – komandą formuoti ilgalaikei perspektyvai, kad ji nebūtų vienadienė. Esmė tokia: susitarti su žaidėjais ne dėl vieno sezono, o kelių, ypač su jaunais žaidėjais. Siekiame, kad pasibaigus sezonui, pagrindas išliktų, o naujajam tereikėtų vos kelių naujų žaidėjų. Jeigu tai pasiektumėme, stabilumas komandai duotų daug naudos.

– Klubo „Palanga“ direktorius Arūnas Vaitulionis birželį išplatino pareiškimą, išdėstydamas jūsų paminėtus tikslus, pabrėždamas, kad klubas sieks į komandą privilioti ir išlaikyti talentingiausius jaunus žaidėjus, kurie, cituoju pranešimą, dirbdami su stipriu treneriu 4-5 metus keltų klubo vertę. Ar tai realu tikėtis, žinant, kad stipriausi šalies krepšinio klubai kaip „Žalgiris“ jauniems žaidėjams iš provincijos gali pasiūlyti gerokai daugiau?
– Keliate aktualius klausimus. Dirbant su jaunais, nors ir talentingais bei perspektyviais žaidėjais, labai kenkia stabilumas. Jauni žaidėjai mokosi, jiems tenka derinti treniruočių grafikus su mokslais, kita veikla, jiems reikia daug ko išmokti ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir gyvenime. Įprasta, kad vienas rungtynes jauni žaidėjai gali sužaisti labai gerai, o kitas – ne. Tad klubui kelti aukštus tikslus – labai gerai, juos įgyvendinti – sunku, bet reikia siekti (įgyvendinti).

– Kokie uždaviniai keliami „Palangai“ šį sezoną? 
– Kol komandos komplektavimas nėra baigtas, tikslai klubui dar nėra suformuoti. Galiu pasakyti: sieksime pasirodyti kuo geriau – laimėti kuo daugiau pergalių. Kad pas mus susiformavęs jaunimas koptų į aukštesnį krepšinio lygį.

– Jūs pats stojote prie komandos vairo su „Palanga“ 2015–2016 metų sezone, laimėję Nacionalinės krepšinio lygos bronzos medalius. 
– Taip. Labai gražus pasiekimas, nors komandos pajėgumas nuo to sezono gerokai pasikeitė – įsiliejo daugiau jaunimo, aš, kaip treneris, turiu mažiau patirties.

– Ar jau „Palanga“ baigta komplektuoti 2017–2018 metų sezonui? 
– Šiuo metu komandos komplektacija yra baigta apie 80-90 procentų. Konkrečių pavardžių, kol nėra komplektacija baigta, nenoriu minėti. Galiu pasakyti, kad „Palangoje“ turėsime įvairesnių užsieniečių – ieškome jaunų ir perspektyvių krepšininkų. Vienas iš legionierių bus amerikietis, o kitas – ne amerikietis, iš egzotiškos krepšinio šalies.

– Ar palankūs „Palangai“ bus NKL čempionato vykdymo pasikeitimai?
– Išties, bus naujovių. NKL išbandys naują formatą. Pirmiausia bus žaidžiami du ratai, o trečiame rate komandos bus suskirstytos – žaisime namuose ir išvykoje. Nežinau, kaip nauja tvarka atsilieps komandai, bet nauja tvarka – gan įdomi. Šį sezoną NKL grįžta prie finalinio ketverto, tai taip įdomiau – nebus toks ryškus sėkmės faktorius. Šiame sezone rungtyniaus 14 komandų, pernai buvo 16. Lyga pasipildė Tauragės komanda, iškrito iš lygos Raseinių komanda, Telšių komandos situacija dar neaiški. NKL lygis kyla, bet daug žaidėjų, deja, išvyksta į šalis, kurių klubai mūsų žaidėjams gali mokėti daugiau.

– Kiek šį sezoną „Palangoje“ rungtyniaus vietinių palangiškių? 
– Apie du, gal trys. Palangai, kaip mažam miestui, neblogai.

– Ar turite žaidėjus bene pagrindinėse pozicijose – centro puolėją ir įžaidėją? 
– Taip, turime. Pernai po krepšiu jutome spragą, dėl to skyrėme daug dėmesio tarpsezoniniu metu, kad jos nebūtų. Dėl įžaidėjo dar vyksta derybos, tikiuosi jos mums bus palankios. Abu žaidėjai minėtose pozicijose bus jauni, norintys siekti aukštų rezultatų.

– Klubo vadovybė svajoja apie Krepšinio akademiją Palangoje? Kiek tokia idėja reali? 
– Manau, kad idėja – reali, tik reikės įdėti daug darbo. Ypač jeigu į ją norėsime pritraukti perspektyvius žaidėjus iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio. Visiems Palanga pirmiausia – kurortinis miestas. Gauti apgyvendinimą čia vasarą – itin sunku.

– Lietuva – krepšinio šalis, o ar Palanga yra krepšinio miestas? 
– Manau, kad taip. Turime daug žaidžiančių krepšinį, turime gerą komandą Nacionalinėje krepšinio lygoje.

– Nors Palangą vadinate krepšinio miestu, tenka apgailestaujant pastebėti, kad arenos tribūnos būna pustuštės, „Palangai“ žaidžiant reguliaraus sezono rungtynes… 
– Labai daug priklauso nuo komandos rezultatų – kaip buvęs „Palangos“ žaidėjas puikiai mačiau, kad komandai žaidžiant gerai, ir tribūnos yra pilnesnės. Ir atvirkščiai. Pernai nebuvome NKL lentelės viršuje, todėl ir lankomumas buvo sumažėjęs. Labai norėtųsi, kad mus palaikytų kuo daugiau žiūrovų.

– Kokie kiti treneriai padės jums treniruoti komandą naujajame sezone? 
– Vėl turėsime Arvydą Dočkų, fizinio pasirengimo trenerį. Arvydas Straupis – individualių įgūdžių treneris – papildė mūsų trenerių gretas. Jis yra buvęs krepšininkas, pernai treniravo Joniškio „Delikateso“ komandą. Jis ypač daug dirbs su mūsų jaunimu, ypač per rytines treniruotes individualiems įgūdžiams lavinti. Arvydas – stiprus treneris.

– Ar „Palanga“ žaidė ikisezonines rungtynes? 
– Ne, nežaidėme. Bet jėgas išbandysime rugsėjo 16-18 dienomis „Compensa“ turnyre, kuriame dalyvaus keturios komandos, tarp jų – ir „Palanga“. Gali būti, kad jame dalyvaus ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubas. Tad ikisezoninių rungtynių bus. 2017–2017 metų NKL sezonas startuos spalio pradžioje.

– Ar save apibūdinate kaip modernų ar labiau konservatyvų trenerį? 
– Priklausomai nuo situacijos, galiu būti ir modernus, ir konservatyvus. Labai daug žiūriu krepšinio rungtynių – noriu tobulėti, krepšinis labai keičiasi. Keičiasi ir taisyklės – prie visko turi prisitaikyti. Labai laukiu, kada surinksime visą komandą ir pradėsime rimtai treniruotis ir žaisti. Visus palangiškius labai pakviesčiau atvykti į „Compensa“ turnyro rungtynes, palaikyti mus, o vėliau ir naujajame NKL čempionate. Dėsime visas pastangas, kad nenuviltumėme.

A.Udras ir toliau rungtyniaus Marijampolėje

14.08.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ kitam sezonui išsaugojo dar vieną čempioniškos komandos narį – aukštaūgį Antaną Udrą.

Praėjusį sezoną 25-erių metų vilnietis buvo svarbus „Sūduvos-Mantingos žaidėjas ir NKL pirmenybėse auksiniame sezone per rungtynes vidutiniškai pelnė po 10,1 taško, atkovojo po 5,3 kamuolio, atliko po 1,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 12,1 rezultatyvaus perdavimo.

Galingais dėjimais pasižymintis aukštaūgis į Marijampolę rungtyniauti atvyko praėjusią vasarą po sezono antroje Vokietijos lygoje žaidžiančioje „Nuernberg“ komandoje.

„Prisiminimai iš praėjusio sezono buvo puikūs, juk laimėjome NKL čempionatą, viskas buvo išties gerai. Tačiau po sezono jaučiau norą grįžti į LKL pirmenybes, išbandyti jėgas kitoje lygoje. LKL komandų pasiūlymų buvo, tačiau jie nebuvo konkretūs ir susitarti nepavyko. 

Tuomet nusprendžiau, kad reikia likti Marijampolėje. Manau, kad „Sūduva-Mantinga“ yra stipriausia NKL komanda, todėl viskas čia gerai“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ pasakojo Udras.

Udras anksčiau jau yra rungtyniavęs LKL pirmenybėse, kai gynė tuometinės Prienų „TobyBet“ komandos garbę. Anksčiau Udras visą karjerą atstovavo Vilniaus „Perlo-MRU“ komandai.

Nors sostinėje prabėgo penkeri krepšininko karjeros metai, pavasarį iškovotas NKL čempiono titulas jam buvo pirmasis. Sugrįždamas į Suvalkijos sostinę, Udras tikisi papildyti savo laimėjimų kolekciją dar vienu titulu.

„Manau, kad tikslas turi būti apginti titulą. Mačiau, kad stiprinasi „Vytis“, gerų žaidėjų turės ir „Mažeikiai“, bet ne pavardės juk žaidžia. Gal iš vardų mes būsime nežymiai susilpnėję, bet prisiminkime praėjusių metų finalą su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“. Finale mes turėjome didelių problemų, kadangi žaidžia tie, kas tuo metu yra aikštėje, o ne vardai.

Negana to, matydamas mūsų komplektaciją, matau, kad turėsime draugišką kolektyvą, o siekiant pergalių tai labai svarbu“, – pasakojo Udras.

NKL čempionai į darbus kibs jau kitą savaitę, kai rugpjūčio 22-ąją Marijampolėje susirinks į pirmąją treniruotę.

Pirmųjų pratybų metu daugiausiai darbo turės komandos fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius, kuris taip pat lieka komandoje po sėkmingų praėjusių dvejų metų. Žaidėjų sveikata ir toliau rūpinsis kineziterapeutė Gabrielė Viliokaitytė. Ji šiuo metu darbuojasi Lietuvos studenčių rinktinėje.

„Palanga“ sudarė ilgalaikę sutartį su Modestu Paulausku

14.08.2017

„Palangos“ krepšinio komanda toliau rikiuoja savo gretas artėjančiam sezonui. Kitą sezoną komandoje žais 21-erių metų 209 cm ūgio puolėjas Modestas Paulauskas.

Su šiuo krepšininku pasirašyta ilgalaikė sutartis. Tai universalus žaidėjas galintis žaisti tiek lengvojo krašto pozicijoje tiek sunkaus krašto pozicijoje.

Praėjusį sezoną krepšininkas pradėjo Šakių „Vytyje“, tačiau taip ir nesužaidė nė vienų rungtynių. Vėliau puolėjas paliko ekipą ir persikėlė žaisti į Ispaniją, o sezoną baigė Vokietijoje.


2015-2016 metų sezone puolėjas gynė Kauno „Žalgirio-2“ garbę ir NKL sužaidė 32 rungtynes. Tuomet jis aikštėje praleisdavo po 5 minutes, pelnydavo po 0,8 taško ir atkovodavo po 0,9 kamuolio.

E.Ežerskis lieka Marijampolėje

11.08.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ po auksinio praėjusio sezono savo gretose sugebėjo išlaikyti dar vieną krepšininką.

Suvalkijos sostinės klubas oficialiai praneša, kad komandoje ir kitą sezoną rungtyniaus 30-metis atakų organizatorius Ernestas Ežerskis.

Iš Panevėžio kilęs krepšininkas praėjusį sezoną tapo svarbia čempioniškos Marijampolės komandos dalimi. NKL pirmenybėse Ežerskis vidutiniškai pelnė po 6,9 taško, atkovojo po 3,5 kamuolio bei atliko po 4,1 rezultatyvaus perdavimo. Krepšininkas rinko po 10 naudingumo balų.

Ežerskis yra vienas labiausiai patyrusių „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkų. Įžaidėjas anksčiau yra rungtyniavęs Kauno „Aisčių“, Panevėžio „Techaso“, Klaipėdos „Neptūno“, Kėdainių „Nevėžio“ bei „Lietkabelio“ komandose LKL pirmenybėse. Taip pat vilkėjęs ir Latvijos, Estijos bei Švedijos klubų marškinėlius.

Ežerskis kitą sezoną Marijampolėje ir vėl pasimatys su komandos draugais iš čempioniškos sudėties – Mariumi Valukoniu ir Aurimu Kieža.

Taip pat sūduviečių gretose kitą sezoną bus ir Žygimantas Šimonis, Ignas Labutis, Ernestas Serkevičius, Rokas Stankevičius ir Mantas Kadzevičius.

Pirmasis „Vyčio“ legionierius – galingai NKL žaidęs Wanamakeris

11.08.2017

Šakių „Vyčio“ komandą papildė puikiai praėjusį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniavęs 28-erių metų 185 cm ūgio amerikietis Brianas Wanamakeris.

Su šiuo krepšininku, kuris yra galingai Eurolygoje rungtyniavusio Bradley Wanamakerio brolis dvynys, sudarytas vienerių metų kontraktas.

„Nusprendžiau persikelti į „Vytį“ dėl trenerio Aurimo Jasilionio ir galimybės artėjantį sezoną nuveikti kažką ypatingo. Grįžtu žaisti į Lietuvą dėl šanso su „Vyčiu“ laimėti NKL pirmenybes. Tam turime pakankamai talento, tad tikslas yra tik vienas. Tikiu, jog ši lyga turi didelį potencialą, kadangi čia žaidžia daug talentingų krepšininkų“, – svetainei „bcvytis.lt“ sakė pirmasis komandos legionierius Wanamakeris.

Krepšininkas praėjusį sezoną papildė Šilutės „Šilutę“ ir šioje komandoje NKL sužaidė 44 rungtynes. Vidutiniškai per 28 minutes jis pelnydavo po 13,3 taško, atkovodavo po 5,3 kamuolio, atlikdavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 2,3 kamuolio bei surinkdavo po 17,3 naudingumo balo.

Pagal renkamus naudingumo balus krepšininkas lygoje užėmė 7-ąją vietą, pelnytus taškus – 17, rezultatyvius perdavimus – 9, perimtus kamuolius – 4.

„Vyčio“ radare krepšininkas jau buvo atsidūręs prieš praėjusį sezoną. Tuomet jis sportavo su komanda, tačiau kontraktas pasirašytas nebuvo.

„Šilutėje“ Wanamakeris rungtyniavo su Aurelijumi Pukeliu, kuris šią vasarą taip pat persikėlė į „Vytį“. Vidurio puolėjas papasakojo apie amerikietį bei džiaugėsi, kad ir toliau kartu rungtyniaus su šiuo žaidėju.

„Brianas yra toks žaidėjas, kuris perdavimą duoda tik tada, kai jau yra tikras, jog ataka pavyks. Jeigu ne, tuomet ieško kito varianto. Jis duoda tokios naudos, kurios nesimato, atlieka vadinamą juodą darbą. Bus smagu susitikti su juo ir vėl pažaisti kartu“, – kalbėjo Pukelis.

Tuo metu „Vyčio“ treneris Aurimas Jasilionis gynėją išbandė dar prieš praėjusį sezoną. Tuomet treneris dirbo Raseinių „Rasų“ gretose, o Wanamakeris atvyko į peržiūrą. Visgi komandos vadovai nusprendė suburti lietuvišką komandą, o Wanamakeris pasuko į „Šilutę“.

„Mano manymu, Brianas „Šilutėje“ turėjo gerą sezoną. Su juo pačiu teko bendrauti ir man pasirodė, kad jaunuolis turi tvirtą požiūrį, yra motyvuotas bei nebijo iššūkių. Manau, kad gerai sutarsime ir jis duos naudos komandai.

Jis gali žaisti tiek įžaidėjo, tiek ir atakuojančio gynėjo pozicijose. Žmogus turės išsikovoti savo vietą po saulę, o jį patikrinti bandysime rungtynėse prieš sezoną. Kur jam geriausiai seksis, ten jis ir žais.

Jis turi visas reikiamas savybes, kad būtų komandos lyderiu“, – apie komandos naujoką pasisakė „Vyčio“ vairininkas.

Briano brolis Bradley Wanamakeris praėjusį sezoną galingai rungtyniavo Eurolygos klube Stambulo „Daruššafaka“, o šiuo metu jis yra arti susitarimo su Stambulo „Fenerbahče“. Pastaroji komanda Eurolygoje žaidžia su Kauno „Žalgiriu“, tad galimas variantas, jog abu broliai susitiks Kaune. 

Artėjantį sezoną „Vytyje“ be Wanamakerio taip pat rungtyniaus Edvinas Jezukevičius, Gytis Radzevičius, Paulius Beliavičius, Šarūnas Vingelis, Aurelijus Pukelis ir Karolis Babkauskas.

„Palangą“ sustiprino T.Pažėra

10.08.2017

Kitą sezoną „Palangos garbę gins Lietuvos jaunimo (iki 19 metų)vaikinų krepšinio rinktinės narys Tadas Pažėra.  

Vienas talentingiausių Lietuvos įžaidėjų sukaupė daug įvairios patirties per vieną sezoną. 2016–2017 metų sezono pradžioje Pažėra žaidė dviejose komandose – Lietuvos krepšinio lygoje atstovavo „Šiauliams“, o Regioninėje krepšinio lygoje vilkėjo Kuršėnų „Grafų baldai-KA Saulė“ ekipos marškinėlius. 

Sausio viduryje žaidėjas papildė Joniškio „Delikateso“ klubo gretas. Pažėra greitai tapo ekipos lyderiu. NKL varžybose įžaidėjas rinko po 15,2 taško, atkovojo po 3,1 kamuolio ir atliko po 3,1 rezultatyvaus perdavimo, o aštuntfinalio serijoje su „Vyčio“ ekipa rodikliai buvo dar geresni: 22 taškai, 4,7 rezultatyvaus perdavimo, iš dviejų taškų zonos metant 61 oroc tikslumu.

Su žaidėju sudaryta ilgalaikė sutartis.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports