„Nafta-Uni-Akvaservis“ be problemų susitvarkė su „Šilute“

18.03.2017

Triuškinančią pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) ketvirtfinalio serijoje iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 83:62 (21:15, 26:9, 18:20, 18:18) sutriuškino „Šilutės“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Antrojo kėlinio pradžioje po Modesto Žauniečiūno dvitaškio svečių deficitas sumenko iki 19:25, tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 9:0 ir įgijo dviženklę persvarą, kurią išlaikė iki mačo pabaigos.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai visiškai dominavo po krepšiais, kur kovą dėl kamuolių laimėjo 45:30.

Ketvirtasis serijos mačas antradienį bus žaidžiamas Šilutėje.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 18, Edvinas Alunderis 17, Deividas Anužis 16, Benas Bagdonavičius 14 (8 atk. kam.), Džiugas Slavinskas 6 (9 atk. kam.).

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 18, Gvidas Galinauskas 14, Justas Nausėdas 6.

R.Vaišvila: „Džiugu, kad pademonstravome charakterį“

16.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos treneris Rytis Vaišvila po išvykoje rezultatu 69:66 iškovotos pergalės prieš vietos „Šilutės“ ekipą džiaugėsi savo komandos vyrų kovingumu ir demonstruojamu charakteriu. Šia pergale klaipėdiečiai išlygino Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

„Smagu, kad vėl susigrąžinome aikštės pranašumą. Su „Šilutės“ ekipa kautis išvykoje yra labai sudėtinga, kadangi jų sirgaliai - labai triukšmingi. Gerai, kad pademonstravome charakterį, kovojome iki paskutinės sekundės, iš širdies dirbome gynyboje. Šilutiškius jų pačių arenoje sustabdėme ties 66 taškais. Tai ir lėmė pergalę“, - kalbėjo R. Vaišvila.

Ketvirtfinalio serija tarp šių – išties įtempta. Pirmosios rungtynės, vykusios praėjusį antradienį Klaipėdoje, tik paskutinę sekundę baigėsi šilutiškių pergale vos 3 taškų skirtumu - 83:86.

„Pirmos dvejos ketvirtfinalio rungtynės pareikalavo daug nervų ląstelių. Su „Šilutės“ ekipa negalima nė sekundės atsipalaiduoti, kitu atveju, galime būti skaudžiai nubausti. Svarbu susikaupimas, koncentracija ir kova iš širdies. Tik taip gali laimėti“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Trečioji ketvirtfinalio dvikova vyks kovo 18 dieną (šeštadienį) 16 val. vėl Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10).

„Dabar svarbu pailsėti ir šeštadienį vėl naujomis jėgomis kibti į kovą“, - sakė R. Vaišvila.

Klaipėdos krepšinio sirgaliai yra raginami šeštadienį aktyviai burtis ir palaikyti savo miesto komandą.

Sirgaliai, būkite aktyvūs, tapkite papildomu komandos žaidėju. Apginkime savo miesto garbę visi kartu!

Priminsime, kad „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai NKL reguliariajame čempionate užėmė antrąją vietą (25 pergalės, 13 pralaimėjimų) ir taip iškovojo tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį.

„Šilutės“ žaidėjai (19 pergalių, 19 pralaimėjimų, 7 vieta) kovėsi aštuntfinalyje ir šiame etape rezultatu 3:0 palaužė „Mažeikius“. Taigi, šilutiškiai yra užsivedę ir pagavę žaidimo bangą, tačiau klaipėdiečiai jokiu būdu nėra linkę nusileisti ir žūtbūt kovos dėl į NKL pusfinalį.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ direktorius Dainius Vaitelis dar kartą nuoširdžiai dėkoja „Vakarų bangos“ ir visiems Klaipėdos krepšinio sirgaliams, kurie atvyko į „Šilutę“ ir šiltai bei nuoširdžiai palaikė Klaipėdos miesto komandą.

„Rasai“ vos neprisižaidė su „Perlu“

16.03.2017

Solidų pranašumą ketvirtajame kėlinyje turėję Raseinių „Rasai“ jį išbarstė, tačiau iškovojo pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) ketvirtfinalio serijoje.

Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 85:83 (23:27, 23:15, 19:21, 20:20) nugalėjo Vilniaus „Perlą“ ir serijoje iki trijų pergalių laimi 2-0.

Likus žaisti pusantros minutės „Rasai“ pirmavo 84:75 ir nugalėtojas abejonių nebekėlė. Tuomet Arnas Beručka pelnė 8 taškus iš eilės ir skirtumas ištirpo iki 83:84. Paskutinė ataka taip pat priklausė vilniečiams, tačiau Beručkos metimas tikslo nepasiekė.

„Perlo“ neišgelbėjo net fantastiškai žaidęs Beručka. Jis pelnė 32 taškus ir taip pagerino savo rezultatyvumo rekordą. Iki šiol daugiausiai (28 taškus) jis buvo įmetęs į Kauno KTU krepšį.

Tai taip pat buvo jo ir naudingiausios rungtynės su 34 naudingumo balais. Paradoksalu, tačiau iki šiol geriausias rungtynes jis taip pat sužaidęs buvo su „Rasais“, kuomet praėjusį mėnesį surinko 32 naudingumo balus.

„Rasai“: Šarūnas Beniušis 21 (8 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 18, Tomas Galeckas 16, Andrius Aleksandrovas 10.

„Perlas“: Arnas Beručka 32, Tautvydas Pipiras ir Lukas Kvedaravičius po 10.

Fantastiškas ketvirtasis kėlinys leido triumfuoti „Telšiams“

16.03.2017

Lyg iš natų ketvirtąjį kėlinį sužaidę „Telšių“ krepšininkai išlygino Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) ketvirtfinalio seriją.

Augenijaus Vaškio auklėtiniai išvykoje 69:64 (19:22, 11:14, 18:18, 21:10) nugalėjo Šakių „Vytį“ ir serijos iki trijų pergalių rezultatas dabar yra 1-1.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Vytis“ pirmavo net 59:50, tačiau tuomet sustojo. Tuo pasinaudoję svečiai per 5 minutes rezultatą persvėrė savo naudai (62:61). Aktyviai naudojama gynyba „Telšiams“ davė vaisių ir jie savo pranašumą nuolat didindami pasiekė pergalę.

„Telšiai“ laimėjo pataikę vos 2 tritaškius iš 14 bandymų (14 proc.), kuomet šeimininkai realizavo 8 tolimus metimus iš 27 bandymų (29 proc.).

Trečioji tarpusavio akistata šeštadienį vyks Mažeikiuose, kur telšiškiai žaidžia namų mačus.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 22 (8 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 14, Mindaugas Norkus 10.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius 18 (9 atk. kam.), Sheltonas Jacksonas 12, Gytis Radzevičius 8.

Džiugo Slavinsko tritaškis grąžino „Naftai-Uni-Akvaservis“ namų pranašumą

16.03.2017

Džiugas Slavinskas tapo mačo didvyriu Šilutėje. Jo atstovaujama Klaipėdos „Naftos-Uni-Akavservis“ komanda Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) ketvirtfinalyje 69:66 (28:19, 9:18, 12:18, 20:11) pranoko „Šilutę“.

Ketvirtojo kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo 58:54, tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 11:3 ir iniciatyvą perėmė į savo rankas (65:61).

Visgi likus žaisti 16 sekundžių Ulysses Thomas rezultatą išlygino ir lemiama ataka priklausė „Naftos-Uni-Akavservis“ komandai. Po Mindaugo Stašio perdavimo pergalingą tritaškį likus žaisti vos 0,1 sekundės smeigė Slavinskas.

Serijoje iki trijų pergalių dabar yra lygybė 1-1. Trečioji tarpusavio akistata šeštadienį bus žaidžiama Klaipėdoje.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Erikas Kubilius 20 (8 atk. kam.), Deividas Anužis 19, Džiugas Slavinskas 13, Benas Bagdonavičius 7.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 18, Ulysses Thomas 16, Simas Raupys 10.

„Sūduva-Mantinga“ – per žingsnį nuo NKL pusfinalio

16.03.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ atsidūrė per žingsnį nuo Mezon-NKL pusfinalio. Suvalkijos sostinės krepšininkai antrose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Kaune 78:58 nugalėjo vietos „Žalgirį-2“.

Dabar marijampoliečius nuo pusfinalio skiria vos viena pergalė, serijoje jie pirmauja jau 2-0. Vietą tarp keturių stipriausių lygos komandų Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai užsitikrinti galės jau šeštadienį, kuomet Marijampolėje vyks trečiosios serijos rungtynės.

Jei pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko įgyti ryškesnio pranašumo, tai „Sūduvos-Mantingos“ persvara augti pradėjo antrajame ketvirtyje, kuomet po laimėtos atkarpos 11:2 svečiai įgijo saugesnį pranašumą (44:35).

Dar labiau savo pranašumą NKL čempionai padidino trečiajame kėlinyje, kurio pabaigoje svečiai pelnė devynis taškus paeiliui ir savo persvarą išaugino iki dviženklės (64:50).

Ketvirtajame kėlinyje savo sirgalių palaikomi jaunieji žalgiriečiai vietos komandos šturmo neišvydo. „Sūduva-Mantinga“ ir toliau išlaikė sukauptą pranašumą ir iš Kauno išsivežė dar vieną svarbią pergalę.

Marijampoliečiams šiose rungtynėse pavyko sėkmingiau kovoti po krepšiais. Kovą dėl kamuolių svečiai laimėjo 45:26.

Trečiasis serijos mačas vyks šeštadienį Marijampolėje. Susitikimo pradžia – 16 val.

„Žalgiris-2“: Kristupas Žemaitis ir Laurunas Birutis po 13, Gytis Maisiulis 11.

„Sūduva-Mantinga“: Kinu Rochfordas 17, Darius Griškėnas 13, Ernestas Ežerskis 10, Aurimas Kieža ir Gintautas Matulis po 9.

Kovingieji žemaičiai: „Telšius“ į pergales veda tik vietiniai žaidėjai

16.03.2017

Žemaitējēs suostēnē“, – skelbia užrašas ties įvažiavimu į Telšius. Šio miesto krepšinio komanda patvirtinta tokį statusą.

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) rungtyniaujanti „Telšių“ komanda yra sudaryta vien iš vietinių žaidėjų. 7 jų kilę iš Telšių, 3 – iš greta esančios Plungės. Todėl jeigu koks Vilniuje ar Kaune gimęs krepšininkas atsidurtų ant atsarginių suolo per šios komandos minutės pertraukėlę, jis iš pradžių kaip reikiant sutriktų.

„Mes turbūt todėl ir nekviečiame į komandą kitų žaidėjų. Jie nesuprastų ir man reikėtų vertėjo“, – juokiasi Augenijus Vaškys, buvęs krepšininkas, o paskutinius penkerius metus – „Telšių“ komandos vyriausiasis treneris.

A.Vaškys yra vienas šio klubo architektų. Jis vadovauja komandai nuo pat jos susikūrimo 2012 metais, kai verslininkas Vidas Kolesinskis ėmėsi darbo atgaivinti krepšinį Žemaitijos širdyje. Šis klubas iš pradžių neturėjo tikslo būti grynai vietinių žaidėjų pagrindu suburta komanda, tačiau jau tada jo branduolį sudarė telšiškiai. „Telšiai“ 2015 metais tapo Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionais ir iškopė į NKL, kur jau pirmąjį sezoną užėmė septintąją vietą.

Šiemet „Telšiai“ reguliariajame Mezon-NKL sezone dar labiau šovė į viršų ir finišavo trečioje vietoje. Tai – fenomenalus pasiekimas ne tik dėl to, kad ši komanda remiasi tik vietiniais žaidėjais, bet ir dėl to, kad joje nėra ryškių talentų.

„Gal individualiai neturime super žvaigždžių, bet kaip komanda esame tikrai stiprūs, – sako A.Vaškys. – Tai yra ilgo laiko darbas – neįmanoma per metus surinkti komandą ir pasiekti rezultatą. Žingsnis po žingsnio kopiame į viršų.“

„Didžiausia jėga ta, kad visi žaidėjai esame iš Žemaitijos, – treneriui antrina įžaidėjas Ignas Razutis, kilęs iš Plungės. – Tas žemaitiškas charakteris ir treniruotėse, ir rungtynėse duoda savo rezultatų.“

Žemaitijos sostinės atstovai mėgaujasi gindami gimtojo krašto garbę, tačiau negali pasigirti namų arena. Mielame mieste ant Masčio ežero kranto yra naujutėlaitis futbolo stadionas, dvi dirbtinės dangos futbolo aikštės, vaikų žaidimo aikštelės ir krepšinio arena, bet pastaroji turi tik stogą ir sienas. Čia jau antrus metus nesugebama pabaigti vidaus įrangos darbų, todėl Telšiai yra priversti namų rungtynes žaisti Mažeikiuose.

Mezon-NKL vadovybė suteikė tokią galimybę telšiškiams nes tikėtasi, kad statybos darbai greitai bus baigti. Visgi laikas baigia ištiksėti – kitą sezoną kaimyniniame mieste jiems nebus leidžiama rungtyniauti.

Miesto valdžios atstovai tikina, kad darbai iki rudens bus atlikti.

„Turime siekiamybę šią salę užbaigti iki kito sezono pradžios, kad būtų galima žaisti namų rungtynes šioje salėje. Turime sudarę sutartį, vyksta projektavimo darbai, pateiktas projektas, deramės, spaudžiame rangovus, kad jie kaip galima greičiau įrengtų salę. Tikimės, kad taip ir bus“, – sakė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Nuotr.: V.Mikaičio

Kol Telšiai negali žaisti savoje arenoje, jie kas kartą į namų rungtynes vyksta kiek daugiau nei 40 kilometrų. Telšiškiai juokauja, kad į namų rungtynes jiems tenka važiuoti ilgiau nei kai kurioms kitoms komandoms trunka kelionė į išvykos mačus.

Visgi atstumas neatbaido krepšinio mylėtojų. Kartu su komanda į Mažeikius visada važiuoja ir būrys žiūrovų – rungtynėse „Ventos“ progimnazijos salėje būna bent 100, o kartais – net keli šimtai savais automobiliais atvykstančių fanų.

„Kai pradėjome važinėti į Mažeikius, negalėjome tikėtis tokio palaikymo, – prisipažįsta klubo vadovas Artūras Domarkas. – Dabar kartais sulaukiame ir kelių šimtų žmonių, o tai duoda papildomo užsivedimo. Visada jaučiamės kaip namų arenoje, tik prisideda papildomas nuovargis, nes negalime treniruotis toje salėje – treniruojamės Telšiuose, o Mažeikiuose tik žaidžiame.“

Kai Telšiuose stovinti arena bus baigta, ji atitiks LKL reikalavimus. Šios lygos prezidentas Remigijus Milašius neseniai buvo užsiminęs, kad norėtų matyti „Telšius“ žaidžiančius LKL, tačiau šios ekipos atstovai į stipriausią šalies krepšinio lygą dar nesižvalgo.

„Nesiruošiame nieko skubinti, kad rastume rėmėją vienam sezonui, dirbtinai išpūstume biudžetą, ir LKL užimtume kokią aštuntą vietą. Mūsų tikslas yra toliau dirbti, o jeigu pavyks užsiauginti daugiau vietinių žaidėjų, nuosekliai žengti į priekį, gal taip ir padarysime“, – apie LKL viziją kalbėjo A.Domarkas.

„Telšiai“ šiuo metu Mezon-NKL ketvirtfinalio serijoje kovoja su Šakių „Vyčio“ komanda ir po pirmojo susitikimo serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Kovoje iki paskutinių sekundžių – „Šilutės“ triumfas Klaipėdoje

14.03.2017

Roberto Kuncaičio treniruojama „Šilutės“ komanda Mezon-NKL ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale išvykoje. Ji Klaipėdoje 86:83 (20:25, 27:13, 20:27, 19:18) palaužė vietos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipą ir perėmė namų aikštės pranašumą.

Šilutiškiai serijoje iki 3 pergalių dėjo pirmąjį žingsnį ir išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos mačas ketvirtadienį vyks Šilutėje.

Rungtynių likimas sprendėsi paskutinę minutę. Tuomet Mindaugas Stašys įmetė dvitaškį ir Klaipėdos ekipos deficitą sumažino iki minimalaus (80:81). Visgi į tai dvitaškiu atsakė Simas Raupys ir „Šilutė“ susigrąžino 3 taškų persvarą.

Likus 15 sekundžių iki mačo pabaigos Arvydas Eitutavičius įmetė vieną baudą ir svečiai jau pirmavo 84:80. „Naftai-Uni-Akvaservis“ viltį suteikė tritaškį pataikęs Stašys, tačiau į tai taikliomis baudomis atsakė Brianas Wanamakeris ir „Šilutei“ likus žaisti 8 sekundes suteikė 3 taškų pranašumą.

Deividas Anužis tritaškiu galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo šūvis tikslo nepasiekė.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis (7 atk. kam.) ir Mindaugas Stašys (11 rez. perd.) po 17, Deividas Anužis 15, Džiugas Slavinskas 11 (8 atk. kam.), Ignas Ramašauskas 9.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 18 (7/10 dvit., 0/7 trit., 7 atk. kam.), Simas Raupys 17 (9 atk. kam., 7 išpr. praž., 23 naud. bal.), Aurelijus Pukelis 16 (7/7 baudos, 9 atk. kam., 24 naud. bal.), Modestas Žaunieriūnas 13, Ulyssesas Thomasas 12.

Vaizdo reportažas:

Šarūno Vingelio vedami „Rasai“ triumfavo namuose

14.03.2017

Mezon-NKL ketvirtfinalio serija pergale pradėjo ir savo namų aikštės pranašumą apgynė Raseinių „Rasų“ ekipa. Ji pirmose rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje 76:66 (16:13, 19:18, 19:19, 22:16) palaužė Vilniaus „Perlą“.

Serijoje iki trijų pergalių Giedriaus Kurtinaičio vadovaujama kariauna išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Vilniuje.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes „Perlas“ atsiliko tik 3 taškų skirtumu (56:59), tačiau lemiamu metu išryškėjo „Rasų“ pranašumas.

Kajus Okmanas surinko 5 taškus, Šarūnas Vingelis smeigė tritaškį, Rokas Grinius pridėjo du taškus ir Raseinių ekipa pabėgo 69:58. „Perlas“ dukart priartėjo iki 6 taškų skirtumo, tačiau prasidėjus priešpaskutinei minutei Vingelis smeigė eilinį savo tritaškį ir varžovams šansų nebepaliko (74:65).

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 28 (5/9 dvit., 6/13 trit.), Tomas Galeckas 14 (7 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas 10, Rokas Grinius 8 (7 atk. kam.).

„Perlas“: Arnas Beručka 17 (5 atk. kam.), Lukas Kvedaravičius ir Domantas Pipiras po 11, Karolis Giedraitis ir Tautvydas Pipiras po 8.

Įspūdingai spurtavusi „Sūduva-Mantinga“ pergale pradėjo ketvirtfinalį

14.03.2017

Triuškinama pergale Mezon-NKL ketvirtfinalį pradėjo titulą ginanti Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda, kuri savo žiūrovų akivaizdoje 87:56 (15:16, 28:7, 26:19, 18:14) nepasigailėjo Kauno „Žalgiris-2“ ekipos.

Serijoje iki trijų pergalių Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos mačas ketvirtadienį vyks Kaune.

Antrajame kėlinyje sužaidus 6 minutes rezultatas buvo lygus 21:21, tačiau tuomet svečiai sužaidė katastrofiškas keturias minutes. Šią atkarpą Marijampolės krepšininkai laimėjo net 22:2 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 43:23.

Trečiajame kėlinyje ir toliau dominavo „Sūduva-Mantinga“, kuri prieš paskutines 10 minučių triuškino varžovus 69:42. Net ir turint milžinišką persvarą, marijampoliečiai neketino sustoti ir ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 10:0 bei įgijo rekordinę 37 taškų persvarą (79:42).

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Udras 22 (5/5 trit.), Evaldas Šaulys (4/5 metimai, 5/5 baudos, 8 atk. kam.), Gintautas Matulis ir Darius Griškėnas po 14.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 14 (6/10 dvit., 8 atk. kam.), Laurynas Birutis ir Kristupas Žemaitis po 10, Martynas Arlauskas ir Grantas Vasiliauskas po 8.