D.Kumelis karjerą tęs „Mažeikiuose“

20.01.2016

„Mažeikių“ komanda prieš prasidedant antrajai NKL reguliaraus sezono pusei savo sudėtį sustiprino pajėgiu krepšininku. Vakar oficialiai su „Šilutės“ komanda atsisveikinęs Deividas Kumelis nuo šiol gins mažeikiškių garbę.

Vilkėdamas „Šilutės“ marškinėlius D.Kumelis šį sezoną spėjo sužaisti 26-erias rungtynes, per kurias ant parketo vidutiniškai praleisdavo po 32 minutes ir pelnydavo po 11 taškų, atkovodavo po 3,6 kamuolio bei atlikdavo po 5,2 rezultatyvaus perdavimo.


Pagal pastarąjį statistinį rodiklį jis buvo antras visoje lygoje.

Savo kelią profesionaliame krepšinyje 20 metų 188 cm ūgio D.Kumelis pradėjo tik praėjusį sezoną, kai atstovavo Molėtų „Ežerūno-Kario“ ekipai, su kuria tapo NKL vicečempionu.

„Mažeikiai“ (21-5) NKL pirmenybėse žengia antroje vietoje.

Naujoje komandoje D.Kumelis galės debiutuoti jau artėjantį savaitgalį – „Mažeikiai“ penktadienį namie priims „Telšius“, o šeštadienį Marijampolėje kovos su lyderiais, „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkais.

LKF taurės varžyboms gynėjas nebus registruojamas.

E.Nickus LKF taurėje pranašumą teikia NKL klubams

19.01.2016

Vasario 5-6 dienomis Palangoje krepšinio gerbėjų laukia neregėtas renginys. Jo metu bus iškovotas pirmasis Lietuvos krepšinio sezono trofėjus – Lietuvos krepšinio federacijos vyrų taurė.

Šis turnyras rengiamas vietoje buvusios LKF Mažosios taurės, kai LKF buvusios Didžiosios taurės – dabar Karaliaus Mindaugo taurės – turnyro organizavimą patikėjo Lietuvos krepšinio lygai.

Pirmąsyk Lietuvos krepšinio istorijoje Palangos sporto centro arenoje susikaus dvi Nacionalinės ir dvi Regionų krepšinio lygų komandos – Mažeikių „Mažeikiai” su Tauragės „Taurage” ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga” su Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetu.


„Mūsų krepšinis” žinomų Lietuvos krepšinio specialistų akimis nutarė pažvelgti į šias intriguojančias dvikovas.

Legendiniu Lietuvos krepšinio treneriu vadinamas Edas Nickus, dabar treniruojantis RKL rungtyniaujančią „Atleto-LSU” ekipą, yra vadovavęs daugybei komandų, tarp kurių buvo ir LKL, ir NKL klubai. Tarp jo auklėtinių – buvę žinomi krepšininkai, vėliau tapę puikiais treneriais – Valdemaras Chomičius, Gintaras Krapikas, Saulius Štombergas, Kęstutis Kemzūra, Ramūnas Cvirka, Darius Sirtautas ir kiti.

Nepaisant to, kad jo vadovaujama komanda žaidžia „Natural Pharmaceuticals-Regionų krepšinio lygoje”, E.Nickus LKF vyrų taurės pusfinalių nugalėtojomis mato Nacionalinės krepšinio lygos komandas.

„Nenoriu sumenkinti RKL komandų, tačiau lemiamas veiksnys, mano nuomone, bus komandų komplektacija. Nors, tarkime, Tauragės komandoje yra seniau LKL duonos ragavusių krepšininkų, jai teks žaisti su Mažeikiais, kurie dar pernai rungtyniavo LKL. Be to, Tauragė pastaruoju metu kiek nukraujavo”, – kalbėjo E.Nickus.

Šis krepšinio specialistas Tauragės galimybes kaunantis su Mažeikiais vertina 20 prieš 80.

„Tauragei bus sunku po krepšiais”, – sakė E.Nickus.

Jaunimui bus sunku

Tokias pat galimybes jis mato ir Klaipėdos LCC komandai kaunantis su Marijampolės ekipa.

„Jei Tauragės komandos branduolį sudaro jau į ketvirtą dešimtį įkopę krepšininkai, tai Klaipėdos ekipos amžiaus vidurkis – apie 20 metų. Savo ruožtu „Sūduva-Mantinga” yra puikiai sukomplektuota komanda”, – teigė Nickus, kadaise treniravęs Marijampolės krepšinio klubą.

Tiesa, jis pripažino, kad pastaruoju metu ženkliai pakeitė savo požiūrį į RKL komandas.

„Galiu pasakyti, kad šio čempionato dalyvių lygis ženkliai pakilo. Anksčiau vertinau jas gana skeptiškai, dabar požiūris kitoks”, – pareiškė Nickus.

Ateities žvaigždžių šou

Visose LKF vyrų taurės finalo ketverto komandose yra jaunų perspektyvių krepšininkų. Tačiau dar daugiau jų bus galima pamatyti Palangoje vasario 6 dieną. Tada prieš rungtynes dėl III vietos ir finalą vyks Moksleivių krepšinio lygos „Perlas” tradicinė žvaigždžių diena. Ją pasidžiaugti bus galima nemokamai.

Net keturias valandas vyksiančiame Žvaigždžių dienos renginyje žiūrovai galės išvysti geriausių šalies jaunųjų krepšininkų kovas. Vienu metu ant Palangos universalios arenos parketo žengs perspektyviausi vaikai (2002 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (2000-2001 m. gimimo) ir jauniai (1998 -1999 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stos geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos.

Abiejų komandų pagrindinius žaidėjus rinko Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ I divizione žaidžiančių komandų treneriai. Komandos buvo išskirstytos į Rytų (Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Utenos ir Alytaus apskritys) ir Vakarų (Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskritys) rinktines.

Geriausių MKL žaidėjų rungtynėse netrūks ir krepšinio visuomenei pažįstamų veidų. Žvaigždžių dienos šventėje dalyvaus Vilniaus „Lietuvos rytą“ papildęs Aistis Pilauskas, „Šiaulių“ klubo sudėtyje esantis Tadas Pažėra, „Žalgirio“ dublerių puolėjas Gytis Masiulis, vienas perspektyviausių jaunosios kartos atstovų Grantas Vasiliauskas, NKL čempionas Džiugas Slavinskas, olimpinio prizininko Andriaus Giedraičio sūnus Dovydas, buvusio LKL snaiperio Virginijaus Sirvydžio sūnus Deividas, legendinio „Žalgirio“ žaidėjo Mindaugo Arlausko sūnus Martynas.

Savo sugebėjimus demonstruos Lietuvos moterų lygoje sėkmingai rungtyniaujančios Gabija Meškonytė, Dalia Donskichytė, Martyna Petrėnaitė, Laurita Jurčiūtė, absoliuti „Sprite“ talentų kovos laimėtoja Klaudija Janionytė, daugybė įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinės žaidėjų ir kt.

I.Vaitkus su „Vyčiu“ sieks trečio iš eilės NKL trofėjaus

20.01.2016

Nors 196 cm ūgio puolėjui iš Šiaulių Ignui Vaitkui dar tik 22-eji, tačiau taikliarankis krepšininkas per savo trumpą karjerą jau spėjo parungtyniauti penkių klubų gretose, o naujausia karjeros stotele, kaip sako pats Vaitkus, jis negali atsidžiaugti.

Vos prieš porą savaičių iš „Šilutės“ ekipos į ambicingąjį Šakių „Vytį“ persikėlusiam šiauliečiui iš tikrųjų yra pagrindo džiaugtis. Nepaisant to, kad Nerijaus Zabarausko auklėtinių gretose Vaitkus spėjo sužaisti vos ketverias rungtynes, jis jau tapo savo naujosios ekipos atakų lyderiu ir net triumfuoti naudingiausio lygos savaitės žaidėjo rinkimuose.


Praėjusį savaitgalį per dvejas rungtynes I.Vaitkus vidutiniškai rinko po 23,5 taško, atkovojo po 5 kamuolius ir atliko po tiek pat rezultatyvių perdavimų. Tiesa, pats krepšininkas linkęs užmerkti akis prieš solidžią statistiką ir dalį nuopelnų atiduoti komandos draugams.

„Už tokius dalykus reikia dėkoti komandai. Aišku, man malonu dėl to, bet įvertinimu niekas nesibaigia, reikia toliau judėti į priekį“, – kuklindamasis tinklalapiui nklyga.lt kalbėjo I.Vaitkus.

Vaitkus jau du kartus spėjo paragauti čempioniško NKL šampano – 2013-2014 metų sezone puolėjas triumfavo su „Mažeikiais“, o praėjusį sezoną kėlė į viršų su „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais iškovotą NKL čempionų taurę. Galbūt čempioniška serija bus pratęsta ir šį sezoną?

„Daug žmonių sako, kad galbūt aš esu sėkmingas žmogus, bet kalbant apie medalius, man norisi tik auksinės spalvos“, – savo ambicijų pratęsti auksinę seriją neslėpė šiaulietis.

– Ignai, ar faktas, jog naudingiausiu savaitės žaidėju tapote būdamas „Vyčio“ žaidėju, šį pripažinimą daro saldesniu?
– Manau, kad jis šiek tiek tikrai saldesnis. „Vytis“ yra stipri komanda ir daug kas stebėjo mane, ar man pavyks įsilieti į šią komandą.

– Ilgai dvejojote dėl išvykimo iš Šilutės?
– Šakių klubo vadovai mane kvietė dar prieš mėnesį, bet vis laukiau, tikėjausi pasiūlymų iš užsienio, o vėliau jie ir vėl rodė dėmesį, todėl aš nedvejojau. Jiems paskambinus paskutinį kartą, tik džiaugiausi dėl to. Pavyko sutarti dėl visų detalių ir esu patenkintas dėl šio persikėlimo. Visos sąlygos čia yra – telieka tik sportuoti ir siekti tikslų, o jie yra po sezono ant kaklo turėti medalius.

– Kas lėmė tokią greitą jūsų adaptaciją „Vyčio“ komandoje?
– Kai čia žaidė Dovydas Redikas, manau, daugelis derinių buvo skirta gynėjams, todėl taip sutapo, kad gavau daug atsakomybės, komandos draugai pasitiki, perduoda kamuolį. Lyga ta pati, todėl ir varžovai tie patys. Deriniai yra nauji, bet jie yra žinomi, todėl greitai juos įsisavinau. Situacijas man kuria komandos draugai, taigi daug prie to prisideda ir jie.

– Kaip galėtumėte įvertinti šį sezono etapą naujoje komandoje?
– Na, pradžioje gal ir buvo įvairių trikdžių dėl derinių, bet treniruotėse sunkiai dirbame ir viskas tobulinama. Kai kiti žaidėjai yra pavojingi ir galiu gauti daugiau erdvės puolant, tai manau, kad pradžia man buvo sėkminga. Su komanda jau spėjau laimėti ketverias rungtynes iš tiek pat galimų, į kitą etapą žengiame kaip komanda, visi savimi pasitikime, kovosime ir eisime savo aukščiausio tikslo link.

– Esate du kartus iš eilės laimėjęs NKL pirmenybes. Ar tyliai nepasvajojate to padaryti ir trečią kartą?
– Taip. Daug žmonių sako, kad gal čia aš esu toks sėkmingas žmogus, bet kalbant apie medalius, man norisi tik auksinės spalvos. Gal man anksčiau ir pasisekė... Visada sportuojant sau keli aukščiausius tikslus, o komandos draugai kartu su treneriu galvoja apie aukščiausią pergalę. Kita vertus, jei apie tai negalvotume, mes nieko nepasiektume.

– Šis sezonas jums yra sėkmingiausias per visą karjerą. Ar manote, jog jums atėjo laikas kilti į aukštesnį lygį?
– Taip, galvoju. Gal jį jau žengiau trumpai žaisdamas LKL pirmenybėse, bet tada buvau dar nepasiruošęs. Tačiau dabar manau, kad tam atėjo laikas, reikia mėginti save parodyti. Savimi pasitikiu ir tikrai norėčiau žengti tokį žingsnį, tikiuosi man pavyks tai padaryti. Pasitikiu savimi.

Gražiausias praėjusios savaitės epizodas – Ž.Petraičio skrydis

19.01.2016

Antrojo NKL reguliariojo sezono rato pabaiga krepšinio sirgaliams suteikė ne tik intriguojančių akimirkų, bet ir gražių epizodų.

Tradiciniame gražiausių NKL savaitės epizodų dešimtuke dominuoja dėjimai, tiesa, tarp jų, devintoje vietoje, įsimaišė ir Šakių „Vyčio“ aukštaūgio Karolio Brusoko blokas „Rasų“ krepšininkui Dariui Griciui.

Gražiausių praėjusios savaitės epizodų trejetuką pradeda „Palangos“ legionierius Regginaldas Simsas, kuris greitą ataką užbaigė efektingu dėjimu.

Antroje pozicijoje – tradicinis tokių dešimtukų dalyvis – Donatas Sabeckis. Šį kartą „Sūduvos-Mantingos“ senbuvis kamuolį sugrūdo į „Mažeikių“ krepšį.

Sugrįždamas į pirmąją gražiausių savaitės epizodų vietą apie savo galimybes priminė Joniškio „Delikateso“ puolėjas Žilvinas Petraitis, kuris dėjimu pataisė netaiklų savo komandos draugo metimą.

Naudingiausias NKL savaitės krepšininkas – „Vyčio“ naujokas Ignas Vaitkus

18.01.2016

Praėjusį savaitgalį baigėsi antrasis NKL reguliariojo sezono ratas, po kurio 14 lygos ekipų buvo suskirstytos į du pogrupius, o rato pabaiga tradiciškai nepagailėjo įsimintinų įvykių.

Pirmajame septynete žais: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, „Mažeikiai“, Šakių „Vytis“, Kauno „Žalgiris-2“, Vilniaus „Perlas-MRU“, „Palanga“ ir „Telšiai“.

Antrajame dėl vietos po saule grumsis: Jonavos „Petrochema-Dextera“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, „Šilutė“, Joniškio „Delikatesas“, Molėtų „Ežerūnas-Karys“, Raseinių „Rasai“ bei Panevėžio „Lietkabelis-2“.

Tradicinėje tinklalapio nklyga.lt savaitės apžvalgoje – Marijampolėje vykusi lyderių kaktomuša, „Perlo-MRU“ ir „Ežerūno-Kario“ ekipų charakteriai naujokų pasirodymai ir dar daugiau.

MVP

Po Dovydo Rediko išvykimo pastiprinimo ieškojusi Šakių „Vyčio“ ekipa akivaizdu, kad rado optimalų sprendimą. Prieš kiek daugiau nei dvi savaites Nerijaus Zabarausko auklėtinių gretas papildęs Ignas Vaitkus sugebėjo greitai įsilieti į naujosios savo komandos žaidimą ir netgi tapti jos atakų lyderiu.

Nors po ketverių sužaistų rungtynių puolėjo pasirodymą vertinti dar ankstoka, tačiau jo indėlis į „Vyčio“ pergales yra akivaizdus. Per dvi savaites Šakių ekipos naujokas vidutiniškai rinko po 19 taškų, o skaičiuojant praėjusios savaitės pasirodymus, jo vidurkis siekė 23,5 taško. Negana to, savaitgalį po krepšiais jis sugriebė po 5 kamuolius ir atliko po 5 rezultatyvius perdavimus, o jo vedamas „Vytis“ antrąjį reguliariojo sezono ratą baigė dviem pergalėmis.

Lyderių mačas

Praėjusį savaitgalį įvyko antroji šio sezono NKL lyderių akistata. Tiesa, skambus mačo pavadinimas pasiliko tik prieš susitikimą rašytų naujienų antraštėse, kadangi gausiai Marijampolėje susirinkę vietos „Sūduvos-Mantingos“ sirgaliai išvydo ne atkaklią kovą, kuri buvo prognozuojama, o užtikrintą ir akivaizdų savo savo palaikomos komandos triumfą.

Aikštelės šeimininkai jau nuo pat rungtynių pradžios ėmė diktuoti savo sąlygas ir po dviejų kėlinių turėjo dvylikos taškų pranašumą (44:32). Aloyzo Rudžio auklėtiniams reikalai palankiai nesiklostė ir antroje rungtynių pusėje – marijampoliečiai ir toliau užtikrintai rungtyniavo abejose aikštelės pusėse ir šventė triuškinančią pergalę, varžovams leisdami sukrapštyti vos 52 taškus, o tokio skurdaus mačo puolime mažeikiškiai šį sezoną dar nežaidė.

„Perlo-MRU“ charakteris

Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkai Joniškyje neleido įvykti vienam didžiausių turo netikėtumų. Arvydo Gronskio auklėtiniai įpusėjus trečiajam kėliniui dar turėjo aštuoniolikos taškų deficitą, tačiau joniškiečių atotrūkį padidinęs Šarūno Kulevičiaus dvitaškius pažadino iki tol snaudusius vilniečius. Svečiai dar iki ketvirčio pabaigos sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki devynių taškų, o pagrindinio darbo ėmėsi ketvirtajame kėlinyje. Jam prasidėjus „Delikateso“ krepšininkai dar kilstelėjo savo pranašumą iki dešimties, tačiau tuomet „Perlas-MRU“ spurtavo 15:4 ir persvėrė rezultatą. Vėliau tas pats Š.Kulevičius dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo metimas buvo netaiklus ir charakterį pademonstravusi sostinės ekipa namo išsivežė sudėtingą pergalę.

Stebuklas Šilutėje

Analogišku kovotojų charakteriu praėjusį savaitgalį pasižymėjo ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ klubas. Kuomet iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms „Šilutės“ ekipa dar pirmavo septynių taškų persvara, niekas nebeabejojo šilutiškių pergale. Niekas, išskyrus jų varžovus. Gintaro Šerkšno kariauna, daugiausiai Evaldo Baniulio pastangomis, sugebėjo išlyginti rezultatą, o po Manto Šerkšno tritaškio jį persverti (93:90). Šilutiškių situaciją dar mėgino gelbėti Ulyssesas Thomasas, tačiau jo tritaškis buvo netaiklus ir aikštelės šeimininkai išleido prieš tai jau rankose laikytą pergalę.

Nuotr.: G.Vidžiūno

Pažeminimas

Šį sezoną itin banguotai ir neužtikrintai rungtyniaujanti Joniškio „Delikateso“ ekipa praėjusį savaitgalį patyrė dar vieną itin žeminantį smūgį. Roberto Stankevičiaus auklėtiniai svečiuose net 40:80 nusileido „Telšiams“. Joniškiečiams itin prastai sekėsi po ilgosios pertraukos – po dviejų kėlinių „Delikateso“ atstovai surinko tik 14 taškų. Pastarieji šiose rungtynėse pataikė vos vieną tritaškį iš 18, prarado 21 kamuolį ir surinko vos 31 naudingumo balą, kai analogiškoje „Telšių“ statistinėje kategorijoje šis skaičius siekė 96. Pusė „Delikateso“ žaidėjų (4) mačą baigė surinkę neigiamus naudingumo balus.

Naujokai

Praėjusią savaitę trys RKL pirmenybių žaidėjai debiutavo NKL čempionate. Rezultatyviausias RKL žaidėjas Martynas Airošius persikėlė į „Telšius“, „Ežerūnas-Karys“ pasikvietė Tomą Zdanavičių, o Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ susigrąžino Žilviną Kuklierių. Iš šių krepšininkų dvejose rungtynėse pasirodė tik T.Zdanavičius, kuris jose pelnė po 3 taškus ir atkovojo po 2 kamuolius. Ž.Kuklierius į aikštelę išbėgo Klaipėdoje ir į „Naftos-Uni-Akvaserviso“ krepšį įmetė 5 taškus ir atliko rezultatyvų perdavimą. Tuo metu M.Airošius 4 taškais ir 7 atkovotais kamuoliais prisidėjo prie triuškinančios „Telšių“ pergalės prieš „Delikatesą“.

Praėjusios savaitės naudingiausių žaidėjų TOP 5:

  • Deividas Keburys („Nafta-Uni-Akvaservis“): 22 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. perd., 22,5 naud. bal.
  • Evaldas Baniulis („Ežerūnas-Karys“): 25 tšk., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 24 naud. bal.
  • Ignas Vaitkus („Vytis“): 23,5 tšk., 5 rez. perd., 5 atk. kam., 27,5 naud. bal.
  • Karolis Brusokas („Vytis“): 17 tšk., 9,5 atk. kam., 23,5 naud. bal.
  • Matas Jucikas („Palanga“): 21,5 tšk., 15 atk. kam., 28 naud. bal.

Verti paminėjimo: Paulius Vaitiekūnas („Sūduva-Mantinga“) ir Deividas Kumelis („Šilutė“).

NKL baigėsi antrasis ratas ir komandos pasidalijo į du pogrupius

16.01.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šiandien baigėsi antrojo rato kovos. Po jų komandos skilo į du septynetus – pirmąją ir antrąją grupes. Nuo šiol 1-7 vietas užėmusios komandos varžysis tarpusavyje, o 8-14 komandos – tarpusavyje.

Paskutinę, septintąją vietą pirmajame pogrupyje užsitikrino šeštadienį nežaidę „Telšiai“ (13-13). Lygos debiutantai išsaugojo septintąją vietą, kai nesėkmę patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (12-14) komanda.

Jonaviškiai šeštadienį 94:100 nusileido Šakių „Vyčiui“ ir užėmė aštuntąją vietą.

Pirmajame pogrupyje žais: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (22-4), „Mažeikiai“ (21-5), Šakių „Vytis“ (19-7), Vilniaus „Perlas-MRU“ (16-10), „Palanga“ (15-11), Kauno „Žalgiris-2“ (14-12) ir „Telšiai“ (13-13).

Antrajame pogrupyje žais: Jonavos „Petrochema-Dextera“ (12-14), Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (11-15), „Šilutė“ (11-15), Joniškio „Delikatesas“ (9-17), Raseinių „Rasai“ (8-18), Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (8-18) ir Panevėžio „Lietkabelis-2“.

Komandos dabar savo pogrupiuose po du kartus sužais su kiekviena varžove. Į atkrintamąsias varžybas pateks 12 komandų – 7 iš pirmojo pogrupio ir 5 iš antrojo.

I.Vaitkus padėjo „Vyčiui“ parklupdyti „Petrochemą-Dexterą“

16.01.2016

Šakių „Vyčio“ (19-7) komanda pergalingai baigė antrąjį Nacionalinės krepšinio lygoje (NKL) reguliaraus sezono ratą ir namuose 100:94 (27:27, 24:16, 23:18, 26:33) įveikė Jonavos „Petrochemą-Dexterą“ (12-14).

Ignas Vaitkus sėkmingai pradėjo mačą ir padėjo „Vyčiui“ išsiveržti į priekį (18:17), tačiau savo sugebėjimus demonstravo ir Tadas Sebežiovas – 23:23.

Per antrąjį ketvirtį šakiškiai krovėsi pranašumą (51:42), o po didžiosios pertraukos jį didino – 64:46. Paskutiniame kėlinyje „Petrochema-Dextera“ bandė grąžinti intrigą (89:94), bet svarbius baudų metimus „Vytis“ sumetė gana taikliai ir taip iškovojo pergalę 100:94.


„Vytis“: I.Vaitkus 28 (5/6 trit.), M.Užupis 19 (8 atk. kam.), K.Brusokas 18 (8 atk. kam.), D.Domarkas 15, P.Beliavičius 7, V.Sragauskis 6, E.Serkevičius 5.

„Petrochema-Dextera“: T.Sebežiovas 28, H.Vorotnikovas 22 (7 atk. kam.), R.Verbickas 10, V.Kružikas ir T.Milinskas – po 9, E.Anulis 7.

„Sūduva-Mantinga“ Klaipėdoje susitvarkė su NKL čempionais

16.01.2016

Pergalę vakar Marijampolėje vykusioje NKL lyderių dvikovoje iškovoję „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai nosių neužrietė ir šiandien Klaipėdoje. Marijampoliečiai svečiuose 93:69 (29:13, 24:23, 19:16, 21:17) nepaliko jokių vilčių vietos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipai.

Savo pranašumu Mariaus Kiltinavičiaus kariauna neleido suabejoti nuo pat susitikimo pradžios – pirmojo kėlinio viduryje marijampoliečiai spurtavo 14:2 ir pirmąjį ketvirtį baigė turėdami užtikrintą pranašumą (29:13).

Vėliau NKL čempionų klubas sugebėjo kiek pristabdyti įsisiautėjusius lygos lyderius, o trečiojo kėlinio viduryje sumenkino skirtumą iki vienuolikos taškų (48:59).

Visgi netrukus sūduviečiai laimėjo atkarpą 10:2 ir po Aurimo Kiežos dvitaškio, „Sūduva-Mantinga“ atitrūko nebepavejamai (72:52).

Ketvirtasis kėlinys komandoms tebuvo formalumas – nepaisant to, jog Ryčio Vaišvilos auklėtiniai dar kartą sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki dvylikos taškų, tačiau rimtesmės grėsmės Marijampolės klubo sėkmei tai nesukėlė ir svečiai šventė ramią ir užtikrintą pergalę, taip užsitikrindami pirmąją vieto po pirmojo reguliariojo sezono etapo.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose debiutavo ir po pusantrų metų sugrįžęs Žilvinas Kuklierius. Marijampolietis per 8 minutes spėjo pelnyti 5 taškus bei atlikti vieną rezultatyvų perdavimą.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Arūnas Mikalauskas 19, Deividas Keburys 13.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Vaitiekūnas 19 (16 atk. kam., 31 naud. bal.), Ignas Daukšys 15, Dovis Bičkauskis 13, Marius Valukonis 12, Aurimas Kieža 10.

„Perlas-MRU“ panaikino 18 taškų deficitą ir laimėjo Joniškyje

16.01.2016

Vilniaus „Perlas-MRU“ (16-10) nepalūžo net tada, kai Joniškio „Delikateso“ (9-17) persvara tapo triuškinama. 18 taškų deficitą per trečią kėlinį panaikinę vilniečiai 71:66 (16:19, 16:21, 14:17, 25:9) nugalėjo šeimininkus.

Įpusėjus trečiam kėliniui „Delikatesas“ po Šarūno Kulevičiaus metimo pirmavo 52:34, tačiau netrukus pradėjo byrėti. Vilniečiai dar iki ketvirčio pabaigos sumažino atsilikimą iki 46:57, o paskutiniame kėlinyje aikštėje tiesiog dominavo.

„Delikatesas“ 32-ąją rungtynių minutę pirmavo 62:52, bet tada svečiai spurtavo 15:4 ir išsiveržė į priekį – 67:65.


Paskutinėje savo atakoje šeimininkai dar galėjo rezultatą išlyginti, bet tolimas Š.Kulevičiaus metimas skriejo pro šalį, o Lukas Kvedaravičius pergalę įtvirtino dviem baudų metimais.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas ir Šarūnas Kulevičius po 17, Žilvinas Petraitis 10.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas ir Remigijus Sugintas po 15, Arnas Beručka 10.

„Ežerūnas-Karys“ stebuklingai išsigelbėjo Šilutėje

16.01.2016

Dešimčia taškų be atsako rungtynes Šilutėje pabaigusi Molėtų „Ežerūno-Kario“ (8-18) komanda pergalingai baigė antrąjį NKL ratą. Aukštaičiai 93:90 (28:19, 23:17, 18:32, 24:22) nugalėjo „Šilutės“ (11-15) komandą.

Dar priešpaskutinę mačo minutę šeimininkai pirmavo 90:83, tačiau molėtiškiai pakilo į skambų spurtą. Evaldas Baniulis pataikė tritaškį, Dominykas Zupkauskas pridėjo dvi baudas, o dar du baudų metimus pridėjęs E.Baniulis rezultatą išlygino.

Šilutiškiai tada prametė ir prasižengė prieš Andrių Juknevičių, tačiau šio abi baudos skriejo pro šalį. Molėtiškiai atsikovojo kamuolį puolime, bet D.Zupkauskas nepataikė iš toli. Svečiai gavo dar vieną progą ir galiausiai Mantas Šerkšno tolimas metimas išvedė juos į priekį – 93:90.


„Šilutę“ bandė gelbėti Ulyssesas Thomasas, tačiau jo tritaškis prieš nuaidint finalinei sirenai skriejo pro šalį.

„Ežerūnas-Karys“ po šios pergalės turnyrinėje lentelėje dalijasi 12-13 vietas, „Šilutė“ žengia 9-10. Toliau šios abi komandos žais antrojoje grupėje.

„Šilutė“: Ulyssesas Thomasas 29, Justinas Olechnavičius 18, Aurelijus Pukelis 12 (8 atk. kam.), Darius Kibildis 11.

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis 27, Mantas Šerkšnas 15, Andrius Juknevičius 11, Evaldas Rastenis ir Edgaras Sosnovskis po 10.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports