Rungtynėse Jonavoje – šeimininkų pergalė prieš „Lietkabelį-2“

18.12.2015

Paskutinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2015-ųjų metų čempionato rungtynėse Jonavoje vietos „Petrochemos-Dexteros“ (11-10) krepšininkai 74:60 (21:17, 18:15, 14:17, 21:11) įveikė Panevėžio „Lietkabelio-2“ (3-18) ekipą.

Pirmojoje šio sezono komandų tarpusavio dvikovoje Panevėžyje Jonavos klubas šventė pergalę solidesniu skirtumu 81:63. Rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje „Petrochema-Dextera“ vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Evaldo Aniulio.

Tado Sebežiovo ir Luko Grabausko metimai leido jonaviečiams išsiveržti į priekį susitikimo pradžioje 6:0 (2 min). Tiesa, netrukus Aurimo Stašaičio taškai sumažino svečių deficitą 8:5 (5 min), o dar buvo kelių minučių rezultatas tapo lygus 13:13 (8 min). Per likusį ketvirčio laiką Henriko Vorotnikovo vedamas Jonavos klubas susigrąžino pranašumą 21:17.

Antrąjį kėlinį „Lietkabelio-2“ krepšininkai pradėjo spurtuodami 9:2 (23:26, 13 min). T. Sebežiovas greitai išlygino rezultatą. Po trijų minučių taškų bado į priekį išsiveržusius svečius 28:29 į nokdauną pasiuntė toliau sėkmingai rungtyniavęs T.Sebežiovas, po kurio tritaškio kėlinio pabaigoje ekipas skyrė 7 taškai 39:32.

Tris pirmąsias trečiojo kėlinio minutes taškų nepelniusi „Petrochema-Dextera“ vis dar pirmavo 39:35. Ketvirčiui įpusėjus Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai vėl kiek atsiplėšė nuo varžovų 45:37. Jonaviečiams teko kėlinio pabaigoje atlaikyti panevėžiečių spaudimą ir svečiai prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik 4 taškais 53:49.

Po Ričardo Verbicko ir Tomo Milinsko taškų serijos jonaviečiai susikrovė 9 taškų persvarą 58:49 (32 min). Panevėžio klubas po Gedimino Žalalio dvitaškio sugebėjo priartėti 60:55 (36 min), tačiau tritaškius pataikė R.Verbickas bei T.Sebežiovas ir ekipas skyrė jau 11 taškų skirtumas 68:57 (38 min). Per likusias rungtynių minutes šeimininkai įtvirtino pergalę 74:60.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 21 taškai, Henrikas Vorotnikovas 13, Karolis Šarukas ir Ričardas Verbickas po 10, Vytautas Kružikas ir Tomas Milinskas po 6, Justas Vazalis 4, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 2, Raimundas Žuklevičius ir Mintautas Bulanovas taškų nepelnė.

„Lietkabelis-2“: Simonas Slivka 12 taškų, Gediminas Žalalis ir Gediminas Butkus po 11.

„Telšiai“ tik rungtynių pabaigoje nusileido „Vyčiui“

18.12.2015

Šakių „Vyčio“ (14-7) komanda nelengvai, tačiau palaužė „Telšių“ (10-11) ekipą. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai svečiuose vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse triumfavo 77:75 (22:23, 18:13, 16:24, 21:15).

Labai sėkmingai susitikimą pradėjo Mindaugas Norkus, tačiau „Vytis“ neleido varžovams išsiveržti į priekį – 14:9.

Nors „Telšiai“ vis tik sugebėjo persverti rezultatą (26:25), tuo ilgai nesidžiaugė – 40:36. Paulius Beliavičius tempė „Vytį“ į priekį, bet kovingai nusiteikę telšiškiai atlaikė spaudimą ir po trijų kėlinių sugebėjo pirmauti 60:56.

Paskutiniame ketvirtyje užvirė itin atkakli kova: rezultatas nuolat svyravo ir likus minutei nė viena komanda neturėjo nė taško persvaros – 74:74. Karolis Brusokas išvedė „Vytį“ į priekį (76:74), bet tuomet Ovidijus Kaminskis pataikė vieną baudos metimą. Likus 8 sekundėms, P.Beliavičius stojo mesti labai svarbių baudos metimų ir pataikė vieną iš jų – 77:75. Per likusį laiką „Telšiai“ atakos nesurengė, tad pergalę šventė šakiškiai.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 27, Dominykas Domarkas 12 (8 rez. perd.), Marijus Užupis 11, Karolis Brusokas 10 (7 atk. kam.).

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 19 (10 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 16, Audrius Maneikis 15, Ovidijus Kaminskis ir Nerijus Barauskas – po 7, Tomas Domarkas 6.

„Šilutė“ svečiuose patiesė „Delikatesą“

18.12.2015

Devintąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo „Šilutės“ (9-12) ekipa. Petro Joniko auklėtiniai svečiuose 72:68 (21:17, 17:16, 20:14, 14:21) nugalėjo Joniškio „Delikateso“ krepšininkus (8-13).

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms svečiai dar turėjo, saugų vienuolikos taškų pranašumą (70:59). Visgi kapituliuoti savo arenoje nenorėjęs „Delikatesas“ surengė spurtą 9:1 ir po Šarūno Kulevičiaus tolimo metimo skirtumas tarp komandų sumenko iki trijų taškų (68:71).

Vis tik kitoje atakoje tas pats Š.Kulevičius netaikliai atakavo iš tos pačios tolimos pozicijos ir šilutiškiams neliko nieko kito, kaip tik baudos metimu įtvirtinti savo pergalę.

„Delikatesas“: Rokas Čepanonis 18, Šarūnas Kulevičius 12, Mantas Margiris 11, Darius Griškėnas ir Pranas Skurdauskas po 9.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 17, Aurelijus Pukelis 17 (14 atk. kam.), Deividas Kumelis 13 (7 rez. perd.), Edvinas Alunderis 11 (12 atk. kam.).

Principinė dublerių akistata baigėsi vilniečių pergale

18.12.2015

Penkerius metus trunkančias „Lietuvos rytui“ nemalonias tendencijas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė dublerių ekipa. „Perlo-MRU“ (13-8) krepšininkai savų sirgalių akivaizdoje 81:70 (24:28, 21:7, 19:12, 17:23) patiesė Kauno „Žalgiris-2“ (11-10) ekipą.

Esminis rungtynių lūžis įvyko jau antrajame kėlinyje. Jo pradžioje Tomo Masiulio auklėtiniai dar turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau netrukus aikštelės šeimininkai spurtavo 9:0 ir po Margitio Normanto dėjimo komandas skyrė jau penki taškai (36:31).

Po didžiosios pertraukos svečiai krito į dar gilesnę duobę – kauniečiai per pirmąsias 5 trečiojo ketvirčio minutes sukrapštė vos 2 taškus, o tuo pasinaudoję Vilniaus krepšininkai padidino savo atotrūkį iki dvidešimties taškų ir taip nulėmė rungtynių baigtį (59:39).

Šioms rungtynėms „Perlas-MRU“ jau registravo praėjusio sezono naudingiausią lygos žaidėją Antaną Udrą, tačiau sunkią traumą išsigydęs puolėjas aikštelėje nepasirodė.

„Perlas-MRU“: Remigijus Sugintas 24, Tomas Galeckas ir Domantas Pipiras po 11, Gytis Brazauskas 8.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 18, Martynas Echodas ir Martynas Sajus po 13, Kristupas Žemaitis po 13.

„Sūduva-Mantinga“ savo sirgaliams pergalę prieš „Ežerūną-Karį“ padovanojo tik rungtynių pabaigoje

18.12.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (18-3) 2015-uosius metus savo arenoje vainikavo pergalingai. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai antroje rungtynių dalyje 79:60 nugalėjo Molėtų „Ežerūną-Karį“ (6-15).

Molėtų krepšininkai pirmoje rungtynių dalyje nepasidavė išankstinėms prognozėms ir ne tik neleido varžovams greitai įgyti didesnės persvaros, bet ir patys dažnai persverdavo svarstykles.

Netrukus „Ežerūnas-Karys“ pasinaudojo didelėmis sūduviečių gynybos spragomis – antrojo kėlinio pabaigoje Eimantas Narušis pataikė iš toli ir taip persvėrė rungtynių rezultatą savo komandos naudai (35:34).

Visgi dviženklę persvarą aikštelės šeimininkams pavyko susikrauti po ilgosios pertraukos. Marijampolės klubo krepšininkai trečiojo kėlinio pradžioje spurtavo 9:0 ir po Pauliaus Vaitiekūno dvitaškio sūduviečiai įgijo dvylikos taškų pranašumą (48:36).

Nepaisant to, „Sūduvos-Mantingos“ pozicijos susvyravo ketvirtojo kėlinio viduryje – varžovų gynyboje pradėjusi klimpti Suvalkijos sostinės ekipa per pirmąsias penkias ketvirčio minutes pelnė vos du taškus, o tuo pasinaudoję svečiai po taiklaus Narušio tolimo metimo sumažino skirtumą iki keturių taškų (60:64).

Tačiau po šio „Ežerūno-Kario“ išpuolio Marijampolės ekipos krepšininkai pelnė trylika taškų iš eilės ir saugų pranašumą susigrąžinę šeimininkai šventė pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Vaitiekūnas 22 (15 atk. kam.), Aurimas Kieža 17 (12 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 13, Donatas Sabeckis 10.

„Ežerūnas Karys“: Eimantas Narušis 15, Andrius Juknevičius 14, Simonas Lekys 8.

„Vytį“ papildė P.Abramavičius, „Perlas-MRU“ sulaukė sugrįžusių A.Udro ir trenerio

18.12.2015

Šakių „Vyčio“ komanda sulaukė dar vieno papildymo. Klubo aukštaūgių grandį sustiprino puolėjas Paulius Abramavičius.

„Teko ilgai reabilituotis po traumos, o kai ją išsigydžiau, paskambino „Vyčio“ vadovai ir pasiūlė prisijungti, – pasakojo P.Abramavičius. – Mano privalumas yra patirtis. Svarbiausia yra būti lyderiu ne rezultatyvumu, o komandos palaikymu, juodu darbu. Prisiderinsiu prie komandos ir rasiu, kaip jai padėti.“

29 metų 203 cm ūgio krepšininkas nėra naujokas Šakiuose. Šio miesto komandos garbę jis yra gynęs 2013–2014 metais ir tuomet buvo vienu iš ekipos lyderių. Tuo tarpu praėjusį sezoną P.Abramavičius vilkėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipos aprangą.

Praėjusį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) P.Abramavičus per 17 minučių rinko po 7,1 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo po 0,7 rezultatyvaus perdavimo.

Gerų naujienų prieš didžiausias metų šventes sulaukė ir Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda. Į ekipos gretas sugrįžo sunkią traumą išsigydęs Antanas Udras, o prie komandos vairo ir vėl stojo Arvydas Gronskis.

A.Udras praėjusį sezoną taip pat rungtyniavo sostinės ekipoje, tačiau traumos krepšininkui neleido sezono pradėti kartu su komandos draugais. Praėjęs sezonas jam buvo geriausias per visą karjerą – Udras vidutiniškai rinkdavo po 18,3 taško, atkovodavo po 9,5 atšokusio kamuolio ir buvo naudingiausias lygos krepšininkas.

Rokiruotės įvyko ir „Perlo-MRU“ trenerių štabe – iš „Lietuvos ryto“ į dublerinę ekipą dar kartą sugrįžo ir Arvydas Gronskis, kuris laikinai užėmė ne tik Aurimo Jasilionio asistento, tačiau ir vyriausiojo trenerio pareigas. „Perlo-MRU“ komandoje jį pavadavo Mindaugas Sakalauskas.

„Mažeikių“ pergalių serijai kilo grėsmė Raseiniuose

17.12.2015

„Mažeikiai“ (17-4) pergalių seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pratęsė iki septynių. Aloyzo Rudžio auklėtiniai išvykoje 82:77 (15:25, 29:21, 18:21, 20:10) tik rungtynių pabaigoje palaužė Raseinių „Rasus“ (6-15).

Pirmąjį kėlinį geriau sužaidė „Rasų“ ekipa, pirmaudama dešimties taškų skirtumu (25:15). „Mažeikiai“ ketvirtį pradėjo sėkmingai (0:4), tačiau puikią atkarpą (12:3) sužaidę šeimininkai persverė rezultatą ir susikrovė septynių taškų pranašumą (14:7). „Mažeikiams“ buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki penkių, tačiau po tritaškių lietaus šeimininkai pranašumą padidino iki dešimties (25:15).

Antrajame kėlinyje „Mažeikių“ ekipai sekėsi geriau, kuri pastarąjį laimėjo rezultatu 21:29. Jau nuo pat ketvirčio pradžios mažeikiškiai sužaidė atkarpą 1:6 ir sumažino savo deficitą iki keturių (26:22). Po kelių sėkmingų šeimininkų atakų komandas vėl skyrė dešimtis taškų (34:24), tačiau mažeikiškiai spurtavo 0:10 ir rezultatą išlygino (34:34). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes antrajame ketvirtyje, Kostas Jonuška persverė rezultatą „Mažeikių“ naudai (39:41), tačiau pirmoji rungtynių pusė baigėsi pirmaujant „Rasams“ rezultatu 46:44.

Trečiąjį kėlinį „Rasai“ laimėjo rezultatu 21:18. Pirmąją ketvirčio pusę „Mažeikiai“ laikė lyderio poziciją. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė vos du taškai (55:57), tačiau šeimininkams pavyko rezultatą išlyginti (57:57). Po taiklaus Jonuškos tolimo metimo „Mažeikiai“ pirmavo trijų taškų skirtumu, bet ketvirčio pabaigoje „Rasai“ sužaidė rezultatyviau ir pabaigė pastarąjį turėdami penkių taškų pranašumą (67:62).

Paskutinįjį rungtynių ketvirtį „Mažeikiai“ pradėjo spurtu 0:12, po kurio susikrovė septynių taškų pranašumą (67:74), tačiau „Rasai“ atsakė tuo pačiu, 10:2 spurtavę šeimininkai persverė rezultatą ir pirmavo vieno taško skirtumu (77:76). Po atkarpos 0:6 „Mažeikiai“ vėl persverė rezultatą (77:82), kurio šeimininkams pakeisti nepavyko.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 25, Evaldas Šaulys ir Darius Pakamanis po 16, Šarūnas Beniušis 11, Vytautas Pikalavičius 6, Arvydas Gydra 5.

„Rasai“: Gabrielis Motonas - 20, Valdemaras Savostjanovas 19, Darius Gricius 17, Evaldas Džiaugys 9.

M.Užupis: „Rediko netektis mums išėjo į naudą“

17.12.2015

Vos prieš dvejus metus savo gimtojo miesto „Zanavyko“ ekipoje tik antraplaniu vaidmeniu tenkinęsis Marijus Užupis praėjusį sezoną sužydėjo visu gražumu. Pagerinęs beveik visus statistinius rodiklius, 22-ejų metų puolėjas tapo tikru Šakių klubo vedliu.

Šį sezoną gerokai atsinaujinusioje ir sustiprėjusioje „Vyčio“ ekipoje M.Užupio demonstruojami statistiniai rodikliai kiek sumenko, tačiau vaidmuo išliko toks pat svarbus. Krepšinio paslapčių Marijampolėje mokęsis 197 cm ūgio puolėjas šį sezoną vidutiniškai renka po 12,7 taško bei sugriebia po 5,1 atšokusio kamuolio ir, komandą palikus jos lyderiui Dovydui Redikui, jis tapo rezultatyviausiu „Vyčio“ žaidėju.

„Dabar mūsų komandoje visi yra lygūs ir nė vieno nereikia išskirti“, – trumpai rėžė M.Užupis.

Naudingiausio NKL savaitės krepšininko titulą M.Užupiui užtikrino solidus pasirodymas prieš vietinę Šakių publiką rungtynėse su „Šilutės“ krepšininkais. Šiame mače krepšininkas pelnė 27 taškus, atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

„Malonu, kad buvau pastebėtas, tačiau aš to pernelyg nesureikšminu, – apie naudingiausio savaitės žaidėjo titulą tinklalapiui nklyga.lt kalbėjo M.Užupis. – Šis įvertinimas tik dar labiau mane motyvuos dirbti ir stengtis trenirutėse“.

Ketvirtus metus iš eilės gimtojo miesto spalvas ginantis krepšininkas „Vyčio“ komandoje yra vienintelis iš Šakių kilęs krepšininkas ir nepaisant jauno savo amžiaus, jau yra tapęs tikru klubo simboliu ir vietinių sirgalių numylėtiniu. Tiesa, pats žaidėjas šio fakto nesureikšmina ir vertina sirgalių paramą visam klubui.

„Aš nenoriu sureikšminti to, kad esu vienintelis vietinis žaidėjas, tačiau labai smagu, kad Šakių sirgaliai mane palaiko. Kalbant apskritai, šį sezoną jų palaikymas yra kaip niekada didelis ir svarbus“, – kuklinosi jis.

Užupis oficialiam lygos interneriniam tinklalapiui nklyga.lt taip pat atskleidė apie pokyčius „Vyčio“ komandoje po Dovydo Rediko išvykimo, „Vytį“ kamuojančias traumas bei sezono lūkesčius.

– Marijau, sezoną pradėjote gana vangiai, tačiau pastarosiomis savaitėmis skinate pergales ir esate stipriausiųjų ketverte. Kas lėmė tokį jūsų žaidimo skirtumą sezono pradžioje ir dabar?
– Na, mes vėlai pradėjome pasiruošimą sezonui, mus spaudė laikas, neturėjome daug draugiškų rungtynių, tad manau, kad šie faktoriai turėjo didžiausią įtaką mūsų žaidimui. Šiuo metu jau esame pajutę žaidimo ritmą, gerai vienas kitą jaučiame ir tai atsispindi mūsų žaidime.

– Kokią įtaką „Vyčio“ žaidimui turi Dovydo Rediko netektis?
– Mano manymu, Dovydo išvykimas mus tik sustiprino dėl to, kad ši netektis mus suvienijo. Šiuo metu komandoje neturime aiškaus lyderio ir bet kuris krepšininkas yra nenuspėjamas ir galintis visiems pridaryti problemų. Visi komandos labui galime įnešti daug naudos, todėl esu įsitikinęs, kad tai mums išėjo į naudą.

– Tuomet su kokiomis pagrindinėmis problemomis šiuo metu susiduria „Vyčio“ ekipa?
– Yra vienareikšmiškas atsakymas – su traumomis, kurios mus lydi nuo pat sezono pradžios. Aš net nelabai pamenu, kada būtume sportavę su visais turimais žaidėjais ir buvę sveiki. Tikiuosi, kad per šventinį laikotarpį visiems pavyks pasveikti.

– 2014-2015 metų sezonas jums buvo dar sėkmingesnis. Kuo jums skiriasi šie karjeros etapai?
– Praėjusiame sezone Šakių klube rungtyniavo labai jauni krepšininkai, buvo daug studentų ir neturėjome aiškaus lyderio, todėl pelnyti taškus buvo lengviau. Dabar mūsų komanda yra neblogai sukomplektuota ir visi žaidėjai gali pasižymėti ir imtis iniciatyvos, todėl mano asmeniniai rodikliai nėra tokie solidūs, tačiau to nesureikšminu – viskas yra gerai, nes bendras komandos rezultatas yra neblogas.

– Praėjusį sezoną išgyvenote buvo persilaužimo metus ir iš komandos statisto tapote Šakių ekipos lyderiu. Kaip manote, dėl kokių priežasčių įvyko toks tavo žaidimo progresas?
– Pradėjau labiau pasitikėti savimi. Taip pat buvęs treneris Edas Nickus man leido žaisti kiek laisviau ir aikštelėje improvizuoti. Žinoma, kiekvieną vasarą praleisdavau sportuodamas ir liedamas prakaitą sporto salėje. Įdėtas darbas kažkada turėjo pasijausti.

– Pavasarį sėkmingą jūsų žygį gana netikėtai nutraukė Raseinių klubas. Su kokiais lūkesčiais žvelgiate į ateinančius metus?
– Praėjęs sezonas mums baigėsi itin skaudžiai. Po paskutinių rungtynių atkrintamosiose ilgai net negalėjome suprasti, kas įvyko. Visgi šį sezoną viskas prasideda iš naujo ir lūkesčiai yra patekti tarp keturių stipriausių lygos komandų.

Gražiausių savaitės epizodų viršūnėje – „Mažeikių“ ataka (VIDEO)

16.12.2015

„Mažeikių“ komandos aukštaūgis Vytautas Pikalavičius sukūrė gražiausią NKL savaitės epizodą. Jo dėjimas išrinktas efektingiausiu Top 10 momentu.

Antroje vietoje šią savaitę atsidūrė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ narys Paulius Vaitiekūnas, o trečioje – dar vienas mažeikiškis Šarūnas Beniušis.

Dešimtuke taip pat – net trys Šakių „Vyčio“ atakos ir nuolatinis šio „topo“ dalyvis, „Sūduvos-Mantingos“ skrajoklis Donatas Sabeckis.

„Ežerūnas-Karys“ sulaukė rimto pastiprinimo – sugrįžo E.Baniulis

15.12.2015

Į Molėtų „Ežerūno-Kario“ (6-14) komandą sugrįžo praėjusio sezono šios ekipos lyderis Evaldas Baniulis. Krepšininkas šio sezono pradžioje niekur nežaidė.

28 metų 201 cm ūgio E.Baniulis praėjusį sezoną atstovavo Molėtų komandai ir per 42 NKL rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 16,2 taško, atkovodavo po 5,8 kamuolio, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 17,6 naudingumo balo. Dvitaškius jis mesdavo net 65,5 proc. taiklumu.

Prieš tai E.Baniulis yra žaidęs Trakų „KK Trakai“ ir Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomenas“ komandose.

Molėtų komanda šiuo metu keturiolikos komandų turnyrinėje lentelėje užima dvyliktą vietą.

Šį savaitgalį Molėtų klubo laukia dvikovos su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir „Palanga“.