Net 59 kamuolius atkovojusi „Perlo-MRU“ ekipa nugalėjo klaipėdiečius

12.12.2015

Vilniaus „Perlo-MRU“ (12-8) krepšininkai buvo arti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkovotų kamuolių rekordo rekordo. Mindaugo Sakalausko auklėtiniai namuose 76:69 (20:12, 21:17, 14:24, 21:16) nugalėjo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (8-12) krepšininkus.

Likus žaisti 1 minutę ir 45 sekundes po Lauryno Beliausko dvitaškio klaipėdiečių deficitas sumenko iki 65:68. Visgi vilniečiai į tai atsakė spurtu 6:2 ir likus žaisti 27 sekundes jau pirmavo 74:67.

59 atkovoti kamuoliai – antras geriausias rezultatas lygos istorijoje. Rekordas priklausė „Šilutės“ komandai, kuri 2010-2011 metų sezone mače su Joniškio „Delikatesu“ buvo atkovojusi net 62 kamuolius.

Trys broliai Pipirai kartu atkovojo 28 kamuolius, kuomet visa Klaipėdos komanda viso labo 29.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Klaipėdoje vilniečiai taip pat buvo laimėję 81:65.

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 22, Aistis Pilauskas ir Remigijus Sugintas po 10.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys ir Raidas Nacius po 14, Deividas Keburys ir Rytis Biliartas (9 atk. kam.) po 12, Laurynas Beliauskas 10.

„Telšiai“ reabilitavosi pergale prieš „Ežerūną-Karį“

12.12.2015

Vakar pralaimėjimą Marijampolėje patyrusi „Telšių“ ekipa šiandien sugebėjo reabilituotis namuose. Augenijaus Vaškio vadovaujami žemaičiai 65:56 (13:20, 16:11, 15:15, 21:10).

Aikštės šeimininkų ekipos sėkmę lėmė puikiai sužaistas ketvirtasis kėlinys. Telšiškiai lemiamą ketvirtį pradėjo turėdami dviejų taškų deficitą, tačiau netrukus sugebėjo persverti rungtynių svarstykles ir po Nerijaus Barausko dvitaškio įgijo keturių taškų persvarą (51:47).

Kėlinio pabaigoje Simonas Lekys pataikė iš toli, taip sumažindamas skirtumą iki trijų taškų (57:54). Visgi po to Audrius Maneikis pelnė šešis taškus iš eilės ir po Tomo Domarko baudų metimų atotrūkis tarp komandų išaugo iki devynių taškų ir šis deficitas per likusį laiką molėtiškiams liko neįveikiamas.

„Telšiai“: Audrius Maneikis 18, Tomas Domarkas 16, Mindaugas Norkus (12 atk. kam.) ir Nerijus Barauskas po 12.

„Ežerūnas-Karys“: Raimundas Ambrulaitis 15, Mantas Šerkšnas 13, Simonas Lekys 10.

„Sūduva-Mantinga“ sutriuškino gynybos gniaužtuose atsidūrusį Jonavos klubą

12.12.2015

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių tolti ėmusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (17-3) Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo triuškinančią pergalę. Sūduviečiai svečiuose 87:50 (29:7, 20:10, 20:14, 18:19) sumindė Jonavos „Petrochemą-Dexterą“ (10-10) ir įsirašė septynioliktąją pergalę.

Svečiai Jonavoje susirinkusią vietinę publiką privertė nusivilti jau pačioje rungtynių pradžioje. Mariaus Kiltinavičiaus vadovaujami Marijampolės krepšininkai susitikimą pradėjo spurtu 10:0 ir akimirksniu įgijo dviženklį pranašumą.

Netrukus Jonavos klubui pavyko atsidaryti savo taškų sąskaitą, tačiau jiems tai buvo menka paguoda – „Sūduva-Mantinga“ ir toliau dominavo abejose aikštelės pusėse, o pirmąjį ketvirtį taškais baigęs Marius Valukonis dar labiau padidino savo komandos atotrūkį (29:7).

Didesnės sėkmės puolime „Petrochema-Dextera“ nesulaukė ir antrajame ketvirtyje – Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai įstengė pelnyti vos 10 taškų, kuomet įsisiautėję jų varžovai pasižymėjo dvigubai daugiau ir po dviejų kėlinių buvęs skirtumas tapo neginčijamu (17:49).

Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštelėje nesikeitė – Marijampolės klubas ir toliau išlaikė rimtį bei koncentraciją, o katastrofiškai atakavę aikštės šeimininkai pajėgė tik šiek tiek sumažinti savo atsilikimą.

Jonavos ekipa tragiškai atakavo iš trijų taškų zonos – tikslą pasiekė vos 2 mesti vietinių krepšininkų tolimi metimai iš 21. Dvitaškių grafoje pastarieji taip pat nespindėjo ir pataikė vos 15 iš 41 (36 proc.)

„Petrochema-Dextera“: Tomas Milinskas 10, Justas Vazalis 8, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 6.

„Sūduva-Mantinga“: Dovis Bičkauskis 15, Paulius Vaitiekūnas 13 (13 atk. kam.), Gintautas Matulis ir Aurimas Kieža po 11, Donatas Sabeckis 10, Marius Valukonis ir Tautvydas Kliučinykas po 9.

Baudos aikštelėje dominavusi „Palanga“ nugalėjo „Rasus“

12.12.2015

Puikiai baudos aikštelėje žaidusi „Palangos“ ekipa iškovojo antrąją pergalę šį savaitgalį. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai svečiuose 88:76 (30:23, 13:17, 16:18, 29:18) nugalėjo Raseiių „Rasų“ (6-14) komandą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Valdemaro Savostjanovo eilinio taiklaus dvitaškio skirtumas sumenko iki 60:64, tačiau tuomet palangiškiai surengė spurtą 11:3 ir nugalėtojas tapo aiškus (75:63).

„Palanga“ baudos aikštelėje pelnė net 38 taškus, kuomet šeimininkai 26.

„Rasams“ taškus pelnė praktiškai tik trys žaidėjai – kartu jie surinko 65 komandos taškus. Po 4 pridėjo Augustinas Jankaitis ir Edvinas Šeškus, o 3 pelnė Evaldas Džiaugys.

Pirmąją tarpusavio dvikovą spalio mėnesį Palangoje šeimininkai buvo laimėję 93:86.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 21, Benas Vaitulionis, Matas Jucikas ir Kore White'as (9 atk. kam.) po 15, Reginaldas Simsas 9.

„Rasai“: Valdemaras Savostjanovas 25, Darius Gricius ir Gabrielis Motonas po 20.

Po „Sūduvos-Mantingos“ pergalės Kieža akcentavo komandinę sėkmę, Matulis – gerą pasiruošimą

11.12.2015

Po triuškinančio revanšo – kalbos apie blankesnę pirmąją rungtynių pusę. Po triuškinančios pergalės namuose 93:71 prieš „Telšius“ šio vakaro „Sūduvos-Mantingos“ puolimo lyderiai Aurimas Kieža ir Gintautas Matulis pripažino, kad labiau prisiminti norėtų antrąją rungtynių dalį.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavęs Kieža per 24 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko net 35 naudingumo balus. Anot geriausias sezono rungtynes sužaidusio puolėjo, pergalė šiandien buvo pasiekta komandinėmis pastangomis.

„Atsidavimas, komandinis darbas gynyboje kovojame. Truputį praleidome per daug taškų ten, kur nereikėjo. Suku pasakyti, kodėl rungtynių pradžioje aikštelėje matėme tiek daug žaidybinio broko. Galbūt tai lėmė atsipalaidavimas ar nesusikaupimas pirmoje rungtynių pusėje“– kalbėjo Kieža.

Šiose rungtynėse „Telšiai“ kamuolį prarado 21 kartą, kuomet marijampoliečiai – 9. Kaip teigė Kieža, „Sūduva-Mantinga“ šiandien turėjo pranašumą ir jį įrodė.

„Aikštelėje mes jaučiamės stipresni, o ypač, kai žaidžiame namuose tokių rungtynių mes stengiamės nepralaimėti. „Telšiai yra gera ir stipri komanda, tiesiog galbūt jie nepakankamai savimi pasitiki, neįgyvendina savo žaidybinio plano, o mes atlikome savo darbą“, – varžovus vertino krepšininkas.

Tiek pat, 18, taškų prie „Sūduvos-Mantingos“ pergalės pridėjęs Gintautas Matulis teigė, kad šeimininkams triumfuoti leido būtent sėkmingas sugrįžimas po pertraukos.

„Susikaupimas antroje rungtynių pusėje. Iki tol mes leidome pelnyti keletą lengvų taškų, o po pertraukos perėmėme iniciatyvą, stipriau apsigynėme, o jie – palūžo“, – sakė Matulis.

Puolėjas taip pat teigiamai atsiliepė apie Žemaitijos klubą ir atskleidė, kad sūduviečiai šiam mačui buvo itin gerai pasiruošę.

„Negalime teigti, kad rezultatas švieslentėje atspindi komandų pajėgumą. Galbūt pirmose tarpusavio rungtynėse mes jų neįvertinome, o šį kartą trenerio Lauryno Dulinsko dėka geriau išanalizavome varžovus, padarėme išvadas, žinojome, ką turime daryti ir tai nulėmė mūsų sėkmę“, – tikino Matulis.

„Sūduva-Mantinga“ su kaupu revanšavosi „Telšiams“

11.12.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-3) be didesnių problemų pasiekė revanšą už pralaimėjimą rate. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai šešioliktąją pergalę iškovojo savų sirgalių akivaizdoje 93:71 (20:16, 22:16, 29:17, 22:22) nukaudami „Telšius“ (9-10).

Marijampolės klubas ir vėl rungtyniavo ne pačios pajėgiausios sudėties – šiame susitikime sūduviečiams negalėjo padėti Rokas Stankevičius.

Mačas abiems komandoms prasidėjo klampiu žaidimu ir nors sūduviečiai turėjo saugią persvarą, tačiau jos niekaip nesugebėjo padidinti.

Rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio viduryje – „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai spurtavo 11:0 ir įgijo devyniolikos taškų pranašumą (55:36).

Kaip vėliau paaiškėjo tai buvo lemiamas rungtynių veiksnys – Augenijaus Vaškio auklėtiniai priartėti taip ir nesugebėjo, o puolime įsismaginę aikštės šeimininkai didino atotrūkį.

Marijamplės ekipos pergalę užtikrino nuolatinės varžovų klaidos – „Telšiai“ šiose rungtynėse suklydo 21 kartą, kuomet „Sūduva-Mantinga“ – 9. Tai lėmė ir skirtumą perimtų kamuolių kategorijoje – marijampoliečiai šią kovą laimėjo 14-3.

Rytoj sūduviečių laukia dar vienas rimtas iššūkis. Mariaus Kiltinavičiaus kariauna vyksta į Jonavą, kur mėgins palaužti visada kovingai nusiteikusių Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkų pasipriešinimą.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis ir Aurimas Kieža (11 atk. kam.) po 18, Paulius Vaitiekūnas 15, Dovis Bičkauskis, Donatas Sabeckis, Marius Valukonis 9.

„Telšiai“: Rokas Danielius 16, Audrius Maneikis 12, Mindaugas Norkus 10.

„Palanga“ per pratęsimą įrodė pranašumą prieš jonaviškius

11.12.2015

Deividas Anužis buvo per plauką nuo trigubo dublio ir išplėšė pratęsimą „Palangos“ (11-8) komandai, o jame palangiškiai taikliai metė baudas ir iškovojo pergalę NKL pirmenybėse. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai savo aikštėje 86:83 (22:19, 20:19, 14:14, 18:22, 12:9) pranoko Jonavos „Petrochemą-Dexterą“ (10-9).

D.Anužis pataikė dvitaškį iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 16 sekundžių ir rezultatas tapo lygus – 74:74. Tadas Sebežiovas dar turėjo progą išplėšti pergalę jonaviškiams, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Pratęsime svečiai pirmavo 82:79, tačiau vienas Mindaugo Remino baudos metimas ir Dominyko Matučio dvitaškis išlygino rezultatą.

Vėliau D.Anužis realizavo baudas, tą patį padarė D.Matutis, o jonaviškiams nepavyko pasižymėti iš žaidimo ir šeimininkai šventė pergalę.

D.Anužis per 39 minutes pelnė 13 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Palanga“: Kore White'as 20 (9 atk. kam.), Reginaldas Simsas 14, Deividas Anužis 13 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), Mindaugas Reminas 12, Matas Jucikas 11.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 22, Ričardas Verbickas 20, Tadas Sebežiovas 19.

Trenerių komentarai:

NKL autsaideriai patampė nervus „Vyčiui“

11.12.2015

Šakių „Vyčio“ (12-7) komanda iškovojo kiek netikėtai sudėtingą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir svečiuose 68:63 (22:14, 14:17, 14:13, 18:19) palaužė Panevėžio „Lietkabelio-2“ (3-16) ekipą.

Rungtynių pradžioje „Vytis“ išsiveržė į priekį 9:2 ir pranašumą išsaugojo iki kėlinio pabaigos – 22:14. Antrajame ketvirtyje Šakių komanda turėjo dviženklę persvarą (29:18), tačiau per kelias minutes iš jos teliko 3 taškai – 31:28. Nors sėkminga atkarpa trečiojo kėlinio pradžioje leido „Vyčiui“ vėl atitrūkti (44:33), „Lietkabelis-2“ ėmė gelbėtis.

Ketvirtajame kėlinyje „Vyčiui“ varžovai gerokai patampė nervus: po kelių tikslių Simono Slivkos metimų ėmė kvėpuoti šakiškiams į nugaras (52:55), o likus kiek daugiau nei 2 minutėms Tadas Buinauskas išlygino rezultatą – 61:61. Gediminas Žalalis išvedė „Lietkabelį-2“ į priekį (63:61), bet netrukus taiklų metimą iš po krepšio pataikė Karolis Brusokas – 63:63. Liko minutė, komandoms sunkiai sekėsi rengti atakas, tačiau labai svarbiu momentu (kai švieslentėje degė 18 sekundžių) tritaškį smeigė Dominykas Domarkas. Šeimininkai nesugebėjo išsigelbėti, buvo priversti prasižengti ir baudų mesti stojo Paulius Beliavičius, abi jas realizavęs.

„Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 21, Darius Marcinkevičius 14, Simonas Slivka 13.

„Vytis“: Marijus Užupis 15 (8 atk. kam.), Dominykas Domarkas 14, Paulius Beliavičius ir Taurantas Tamošiūnas – po 11.

Vaizdo reportažas:

M.Dieninis išplėšė „Perlui-MRU“ pergalę pratęsime

11.12.2015

Mykolas Dieninis tapo didvyriu Molėtuose. Aštuonuolikmečio dvitaškis pratęsimo pabaigoje leido Vilniaus „MRU-Perlui“ (11-8) svečiuose 70:69 (12:8, 16:17, 22:21, 11:15, 9:8) parklupdyti  vietos „Ežerūną-Karį“ (6-13).

Pratęsime likus žaisti 41 sekundę Evaldas Rastenis išvedė šeimininkus į priekį 69:67. Po 20 sekundžių rezultatą galėjo išlyginti Tautvydas Pipiras, tačiau jis pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų – 68:69.

Vis tik vilniečiai sugebėjo atkovoti kamuolį ir sukurti Dieniniui progą atlikti pergalingą metimą. Atsakomajai atakai „Ežerūnas-Karys“ turėjo 7 sekundes, tačiau rezultatą persverti galėjęs Andriaus Juknevičiaus tritaškis skriejo pro šalį.

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Rastenis 14, Rolandas Ambrulaitis 13 (10 atk. kam.), Andrius Juknevičius 10, Simonas Lekys 9 (8 rez. perd.).

„Perlas-MRU“: Remigijus Sugintas ir Tautvydas Pipiras po 13, Gytis Brazauskas 11, Domantas Pipiras ir Tomas Galeckas po 10.

„Šilutė“ revanšavosi „Rasams“

11.12.2015

Užtikrintai ketvirtąjį kėlinį sužaidę „Šilutės“ (8-11) krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo aštuntąją pergalę. Petro Joniko vadovaujama ekipa penktadienį savo aikštėje 109:89 (22:12, 30:30, 25:30, 32:17) pranoko Raseinių „Rasus“ (6-13) ir revanšavosi už pralaimėjimą pirmajame varžybų rate.

Aikštės šeimininkai su svečiais iš Raseinių susitvarkė ketvirtajame ketvirtyje, kada po Edvino Šeškaus dvitaškio „Rasų“ deficitas buvo minimalus (74:77).

Tačiau tuomet Ignas Vaitkus surinko aštuonis taškus ir inicijavo „Šilutės“ spurtą 15:2, po kurio šeimininkai atitrūko ir susikrovė pergalingą pranašumą (95:78).

„Šilutę“ į priekį vedęs Vaitkus per 31 minutę iš viso pelnė 29 taškus (8/14 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir 2 sykius suklydo. Gynėjo sąskaitoje – 23 naudingumo balai.

Varžovų negelbėjo ir galingai po krepšiais žaidęs Augustinas Jankaitis. „Centras“ aikštėje praleido 35 minutes, pelnė 26 taškus (9/11 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 8/17 baudų), atkovojo 16 kamuolių, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 19, Aurelijus Pukelis 21, Deividas Kumelis 18 (8 rez. perd.), Edvinas Alunderis 10 (12 atk. kam.).

„Rasai“: Augustinas Jankaitis 26 (16 atk. kam.), Edvinas Šeškus 18, Gabrielis Motonas 16 (5 kld.), Valdemaras Savostjanovas 15.