Trigubą dublį surinkęs D.Griškėnas atvedė „Delikatesą“ į pergalę

21.11.2015

Įspūdingai rungtyniavęs Darius Griškėnas surinko trigubą dublį ir net 46 naudingumo balus, o jo karjeros mačas Molėtuose pažymėtas triuškinama Joniškio „Delikateso“ (6-8) pergale prieš vietos „Ežerūną-Karį“ (5-11) 90:68 (21:16, 24:12, 23:22, 22:18).

D.Griškėnas per 38 minutes pelnė 30 taškų (6/9 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 6/9 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei išprovokavo 7 pražangas.

„Delikatesas“ pirmavo visas rungtynes, o dviženklį pranašumą susikrovė dar antrojo kėlinio viduryje (33:22).

Po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkams buvo pavykę priartėti iki septynių taškų (57:50), tačiau tada „Delikatesas“ spurtavo net 15:3 ir galutinai nokautavo molėtiškius (72:53).

„Ežerūnas-Karys“: Eimantas Narušis 15, Andrius Juknevičius 14, Evaldas Rastenis 11, Simonas Lekys 9.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 30, Šarūnas Kulevičius 26, Rokas Čepanonis 20, Paulius Malašauskas 10 (8 rez. perd.).

„Šilutė“ antrąkart per savaitgalį įveikė „Lietkabelį-2“

21.11.2015

Antrą kartą per savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje „Šilutės“ (6-8) krepšininkai pranoko čempionato autsaiderius. Petro Jiniko auklėtiniai išvykoje 88:80 (22:26, 22:21, 26:10, 18:23) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį-2“ (2-13).

Trečiojo kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus 52:52, tačiau tuomet „Šilutė“ surengė spurtą 14:0 ir tapo nebepavejami.

Vakar šilutiškiai namuose buvo laimėję triuškinančiu skirtumu 83:55.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 26, Deividas Kumelis 17, Aurelijus Pukelis 14, Darius Kibildis ir Edvinas Alunderis po 12.

„Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 19, Darius Marcinkevičius 15, Tadas Buinauskas ir Audrius Stašaitis po 13, Tomas Rimša 12.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ nerezultatyvioje kovoje pranoko „Žalgirį-2“

21.11.2015

Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (7-7) komanda. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 58:52 (10:15, 20:11, 18:12, 10:14) palaužė Kauno „Žalgirio-2“ (8-6) krepšininkus.

Likus žaisti 51 sekundę po Martyno Varno dėjimo kauniečių skirtumas sumenko iki 50:54, o kitoje atakoje Mindaugas Stašys pataikė tik vieną baudą ir suteikė svečiams teisę dar labiau priartėti.

Visgi Tomo Masiulio auklėtiniai tuo nepasinaudojo, nes Varnas realizavo tik vieną baudos metimą, o per likusį laiką klaipėdiečiai išsaugojo pranašumą.

Šiose rungtynėse abi komandos itin netaikliai metė iš trijų taškų zonos – klaipėdiečiai 19 proc., o kauniečiai 29 proc. Baudas abi ekipos metė vos 54 proc. taiklumu.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 19, Raidas Nacius 14 (11 atk. kam.), Deividas Keburys 10.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 14, Martynas Varnas 11, Gytis Masiulis 8.

langa“ atsirevanšavo „Telšiams“

21.11.2015

Pergalingai antrojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) regulariojo sezono ratą pradėjo „Palangos“ (10-4) komanda, šeštadienį savo aikštėje 64:54 (22:15, 15:11, 12:13, 15:15) įveikusi „Telšius“ (7-7) ir pasiekusi revanšą už nesėkmę pirmajame tarpusavio susitikime.

Užtikrinčiau rungtynes pradėję aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 7:0 ir iš karto paėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.

Po Mindaugo Norkaus dviejų taškų iš po krepšio telšiškiai buvo priartėję per keturis taškus (20:24), bet tuomet Benas Vaitulionis pataikė du tolimus metimus ir palangiškiai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami saugų 11 taškų pranašumą (37:26).

Virginijaus Sirvydžio treniruojama komanda ir toliau diktavo žaidimo sąlygas, nors telšiškiai vietomis sublizgėdavo palangiškiai per arti varžovų neprisileido (49:39).

37-ąją minutę po Tomo Domarko tritaškio skirtumas buvo sumenkęs iki 9 taškų (60:51), tačiau tai buvo paskutinis varžovų pasispardymas (64:54).

„Palanga“: Matas Jucikas 19 (9 atk. kam., 4 blk.), Benas Vaitulionis 15 (10 atk. kam.), Reginaldas Simsas 12, Dominikas Matutis 7, Mindaugas Reminas 6 (5 atk. kam.).

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Norkus 13, Tomas Domarkas 10, Nerijus Barauskas 6 (10 atk.kam.).

I rato apžvalga: svarbiausi įvykiai bei netikėtumai

21.11.2015

Visos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų jau sužaidė bent 13 rungtynių, o tai reiškia, jog baigėsi pirmasis reguliariojo sezono ratas. Po jo lyderio pozicijoje puikuojasi „Mažeikių“ ekipa, kuri, tiesa turi tiek pat pergalių kiek ir antroje vietoje žengianti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, tačiau Aloyzo Rudžio auklėtiniai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Oficialus NKL pirmenybių tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia svarbiausius pirmojo rato įvykius, netikėtumus bei ryškiausius lygos žaidėjus

Staigmena

Pirmajame aštuntuke žygiuojančios „Telšių“ komandos žaidimą neabejotinai galima pavadinti viena didžiausių pirmojo NKL rato staigmenų. Praėjusį sezoną Regionų krepšinio lygoje (RKL) triumfavę Augenijaus Vaškio auklėtiniai vasarą kardinalių pokyčių sudėtyje nevykdė ir antrame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio čempionate Telšių miesto garbę gina vietinių žaidėjų pagrindu sudaryta ekipa.

Skambių pavardžių savo sudėtyje neturintis klubas tapo galvos skausmu ne tik antrosios turnyrinės lentelės dalies ekipoms, bet ir lygos favoritams – „Mažeikių“ bei „Sūduvos-Mantingos“ klubams. Pirmajame rate „Telšiai“ sugebėjo patiesti abi šias komandas ir, tarsi nusimesdami lygos debiutantų etiketę, sėkmingai žygiuoja septintoje pozicijoje. Su 7 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais telšiškiai į priekį užleidžia tik pajėgias Jonavos, Kauno, Marijampolės, Šakių, Mažeikių bei Palangos ekipas.

Nuotr.: T.Brazausko

Nusivylimai

Ne prastas sudėtis šį sezoną surinkusios Joniškio ir Raseinių ekipos kol kas tikrai neprimena tų komandų, kuriomis pažvelgus į jų turimus krepšininkus jas galima palaikyti. „Delikateso“ ir „Rasų“ ekipos šiuo metu rikiuojasi atitinkamai vienuoliktoje ir tryliktoje pozicijoje ir, neskaitant trumpų blykstelėjimų, abi jos nerodo didesnių gyvybės ženklų.

Paulius Malašauskas, Mantas Kadzevičius, Darius Griškėnas, Pranas Skurdauskas, Šarūnas Kulevičius bei Rokas Čepanonis – visi šie LKL duonos ragavę krepšininkai šį sezoną vilki „Delikateso“ marškinėlius, tačiau jų pastangų Joniškio klubo pergalėms kol kas neužtenka. 8 pralaimėjimai per 13 rungtynių – tikrai ne toks startas, kokio joniškiečiai tikėjosi prieš šį sezoną.

Mažiau patyrusių žaidėjų, bet ne mažiau talento savo komandos sudėtyje turintys Raseinių „Rasai“ turnyrinėje lentelėje žengia dar žemiau ir, pasibaigus pirmajam ratui, užima priešpaskutinę vietą. Galbūt krepšinio gerbėjams prieš sezoną pasižiūrėjus į „Rasų“ sudėtį ir kilo abejonių dėl šios komandos pajėgumo, tačiau vėliau raseiniškiai pasipildė jaunuoju talentu Airidu Giedraičiu, amerikiečiu Gabrieliu Motonu bei vietos po saule ieškančiu Edvinu Šeškumi. Visgi šie žaidėjai pergalių recepto į Raseinius neatsivežė ir dėl šios priežasties su savo postu atsisveikino vyriausiasis treneris Albertas Vilimas. Dabar „Rasai“ laimės ieško su žaidžiančiojo trenerio Giedriaus Kurtinaičio pagalba, kuris prieš reguliariojo sezono pabaigą savo komandos gerbėjams pamėgins įpūsti optimizmo.

Nuotr.: R.Kaminsko

Buksuoja

Prieš sezoną ambicingą sudėtį surinkusiam ir lyderių grupelei priskirtam „Vyčio“ klubui sezono pradžia klostėsi gana vangiai. Trimis pralaimėjimais kovas NKL pirmenybėse pradėję Šakių krepšininkai pergalių skonį pajuto tik ketvirtose rungtynėse, kuomet 88:47 sutriuškino nežibantį „Ežerūną-Karį“. Tiesa, vėliau Nerijaus Zabarausko auklėtiniai įsivažiavo ir, iškovoję 6 pergales iš eilės, nesustabdomai skynėsi kelią į turnyrinės lentelės viršų. Dovydo Rediko vedamą klubą kiek pristabdė rungtynės prieš „Žalgirio-2“ ir „Petrochemos-Dexteros“ komandas, tačiau vakarykštė pergalė prieš čempionate lyderiaujančius „Mažeikius“ ir vėl kursto kalbas apie rimtus „Vyčio“ ketinimus.

Neatpažįstamas

Prieš dvejus metus Plungės „Olimpo“ garbę gynęs Matas Jucikas Žemaitijos ekipoje buvo tik epizodinis žaidėjas ir aikštėje vidutiniškai praleisdavo tik po 10 minučių. Po nykaus sezono „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjo Juliaus Juciko jaunesniojo brolio karjeros kelias pasuko į Kazachstaną, kur aukštaūgis rungtyniavo Atyrau „Barsy“ komandoje. Po sezono krepšinio užkampyje, M.Jucikas sugrįžo į NKL pirmenybes ir nustebino visus anksčiau jo žaidimą stebėjusius krepšinio specialistus. Gindamas „Palangos“ garbę krepšininkas kol kas yra sunkiai sulaikomas – rinkdamas po 15,9 taško ir atkovodamas po 7,9 atšokusio kamuolio šilutiškis šiuo metu yra antras naudingiausias žaidėjas visoje lygoje.

Nuotr.: „Real moments“

Permainos

Švelnesni ar stipresni permainų vėjai aplankė daugelį lygos komandų, tačiau bene labiausiai nuo jų nukentėjo „Palanga“. Praėjusio sezono NKL finalinio ketverto dalyviai dėl įvairių priežasčių neteko viso būrio pajėgių krepšininkų. Virginijaus Sirvydžio auklėtinių gretas paliko Tadas Maželis, Aleksandras Fursas, Travisas Garrisonas, Tadas Rinkūnas ir sezono Lietuvoje net nepradėjęs praėjusių metų vedlys Adomas Drungilas. Tiesa, pastaruoju metu palangiškiai sulaukė pastiprinimo – prie komandos prisijungė ameriketis Reginaldas Simsas ir jaunasis Eimantas Maksvytis. Taip pat „Palangos“ klubo vadovai jau ilgą laiką ieško pastiprinimo aukštaūgių grandyje.

Pasitraukė

Antrąjį ratą dvi NKL komandos pasitinka su pasikeitusiais treneriais. Prasti rezultatai darbo pabaigą lėmė „Rasų“ strategui A.Vilimui ir „Ežerūno-Kario“ vyriausiajam treneriui Arnui Kazlauskui. Pastarojo ekipa sezoną pradėjo keturiomis nesėkmėmis iš eilės, kurios Molėtų klubą nubloškė į turnyrinės lentelės dugną. A.Vilimas iš savo posto pasitraukė tik prieš mažiau nei dvi savaites. Per jo treniravimo laikotarpį „Rasai“ laimėjo vos dvejas rungtynes iš devynerių.

20.11.2015

Dominykas Zupkauskas pelnė lemiamus penkis Molėtų „Ežerūno-Kario“ (5-10) taškus, o jo ekipa išvykoje 77:73 (21:15, 23:13, 8:26, 25:19) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (5-8).

Evaldas Rastenis pataikė tris tolimus šūvius, o po pirmųjų dešimties minučių „Ežerūnas-karys“ pirmavo 19:15.

Antrąjį kėlinį pradėjo Molėtų ekipa pradėjo 12:5 ir 15-ąją minutę įgijo dviženklę persvarą (33:20), kurią išlaikė iki didžiosios pertraukos (44:28).

„Delikateso“ komanda trečiąjį ketvirtį pradėjo uraganišku puolimu ir kėlinį laimėjo 26:8, taip perimdami rungtynių kontrolę (54:52).

Lemiamo kėlinio metu komandos žaidė taškas į tašką, o prasidėjus paskutinei minutei Paulius Malašauskas dvitaškiu persvėrė rezultatą Joniškio ekipos naudai (73:72).

Visgi tuomet Zupkauskas pataikė tritaškį, vėliau pridėjo taiklias baudas ir „Ežerūnas-Karys“ laimėjo 77:73.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas (10 atk. kam.) ir Rokas Čepanonis (12 atk.kam) po 19, Mantas Margis 15, Šarūnas Kulevičius 10.

„Ežerūnas-karys“: Evaldas Rastenis 20 (6/10 trit., 5 rez. perd.), Dominykas Zupkauskas 18, Simonas Lekys 13 (4 rez. perd.), Eimantas Narušis 8 (6 atk. kam.).

T.Sebežiovo vedama „Petrochema-Dextera“ laimėjo trilerį su pratęsimu Jonavoje

20.11.2015

Pergale pirmojo rato kovas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate pažymėjo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (8-5) klubas namuose po pratęsimo 89:85 (20:12, 22:20, 17:25, 17:19, 13:9) įveikęs Raseinių „Rasų“ (3-10) krepšininkus.

Rytoj komandos dar sykį susitiks Raseiniuose. Šeštadienio susitikimai NKL pirmenybėse pažymės pirmojo reguliaraus sezono etapo antrojo rato pradžią.

Henriko Vorotnikovo vedami šeimininkai jau įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui Jonavoje tvirtai pirmavo 12:2. „Rasų“ puolimą kiek atgaivino sėkmingas Airido Giedraičio ir Augustino Jankaičio žaidimas ir svečiai priartėjo 9:15 (7 min). Tiesa, iki ketvirčio pabaigos jonaviečiai išlaikė saugų pranašumą 20:12.

Antrąjį kėlinį Jonavos klubas pradėjo dviem tritaškiais ir susikrovė 12 taškų pranašumą 26:14 (13 min). Netrukus Raseinių komandoje iššovė Edvino Šeškaus ir Dariaus Griciaus tandemas, padėjęs sumažinti atsilikimą iki šešių taškų 24:30 (15 min). Pajutę pavojų, šeimininkai ėmė žaisti agresyviau ir stabilizavo situaciją 42:32.

Po didžiosios pertraukos scenarijus aikštelėje nesikeitė ir likus žaisti 2:40 min trečiajame kėlinyje šeimininkai pirmavo 57:46. Kaip bebūtų, Giedriaus Kurtinačio auklėtiniai ketvirtį užbaigė galingu spurtu 11:2 ir prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė tik du taškai 59:57.

Du taškai ekipas skyrė ir paskutinę permainingo ketvirtojo kėlinio minutę 76:74. Laikui spaudžiant, raseiniškiai ėmė naudoti pražangų taktiką. Henrikas Vorotnikovas nepataikė baudos metimų, o kitoje aikštės pusėje, likus žaisti 12 sekundžių, E. Šeškus išlygino rezultatą 76:76, o likęs laikas nugalėtojo neišsprendė.

Pratęsimo metu Tado Sebežiovo 5 taškai iš eilės išvedė šeimininkus į priekį 81:76. „Rasai“ bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau Jonavos ekipa atlaikė spaudimą ir paskutinę minutę pirmavo 85:80. Dar sykį prasižengti bandę raseiniškiai liko nieko nepešę – jonaviečiai pataikė baudų metimus ir pergalės iš rankų nepaleido – 89:85.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 20, Ričardas Verbickas 17, Henrikas Vorotnikovas 14, Lukas Grabauskas ir Vytautas Kružikas po 11, Justas Vazalis 5, Dainius Gulbinas 4, Evaldas Aniulis ir Raimondas Žuklevičius po 3, Tomas Milinskas 1, Karolis Šarukas ir Tomas Čerkunovas taškų nepelnė.

„Rasai“: Edvinas Šeškus 22, Darius Gricius 15, Augustinas Jankaitis 14 (16 atk. kam.), Airidas Giedraitis 10.

„Perlo-MRU“ gynyboje įklimpusi „Sūduva-Mantinga“ krito Vilniuje

20.11.2015

Bedantį puolimą demonstravusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ gavo antausį Vilniuje. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 67:82 (31:19, 21:18, 8:23, 10:19) buvo priversti pripažinti „Perlo-MRU“ krepšininkų pranašumą.

Rungtynių pradžia svečiams nieko blogo nežadėjo – pirmajame ketvirtyje 8:0 spurtavę sūduviečiai gana greitai susikrovė dvylikos taškų pranašumą (28:16).

Mačo kontrolė iš Marijampolės krepšininkų rankų pradėjo slysti po didžiosios pertraukos. „Sūduvai-Mantingai“ pradėjus strigti vilniečių gynyboje, pastarieji netruko pasinaudoti, priartėti, o netrukus, po Domanto Pipiro dvitaškio, ir persverti rezultatą (56:55).

Marijampoliečiai dar mėgino stabilizuoti situaciją ir po Gintauto Matulio dvitaškio priartėjo iki keturių taškų (64:68). Tačiau po šio sūduviečio išpuolio „Perlo-MRU“ krepšininkai spurtavo 12:0 ir beveik 6 minutes į savąjį krepšį taškų nepraleidusi sostinės ekipa užsitikrino pergalę.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 14, Tautvydas Pipiras 13, Remigijus Sugintas 12, Domantas Pipiras (11 atk. kam.) ir Gytis Brazauskas po 11.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 15, Gintautas Matulis 13, Marius Valukonis 12, Ignas Daukšys 9, Aurimas Kieža 7.

„Vytis“ nugalėjo turnyrinės lentelės lyderius „Mažeikius“

20.11.2015

Šakių „Vyčio“ (8/5) komanda įsirašė į sąskaitą dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kur namuose 89:81 (32:19, 17:16, 23:26, 17:20) įveikė turnyrinės lentelės lyderius „Mažeikius“ (10/4).

„Vyčio“ komanda nuo mačo pradžios pradėjo pirmauti (12:6), o kėliniui einant į pabaigą pirmavo jau dviženkliu skirtumu – 32:19.

Mažeikiškiai priartėjo (31:37), tačiau tuomet Vidmanto Sragauskio ir Tauranto Tamošiūno tritaškiai pasiekė tikslą – 47:33.

Skirtumas tarp komandų tik augo (60:41), bet rimtą intrigą „Mažeikiai“ grąžino įpusėjus ketvirtam kėliniui – 69:74. Likus kiek daugiau nei 3 minutėms komandas skyrė 4 taškai (79:75), bet per likusį laiką „Vytis“ įrodė pranašumą ir laimėjo mačą.

„Vytis“: K.Brusokas 21 (7 atk. kam.), D.Redikas 17 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), D.Domarkas ir M.Užupis – po 13, P.Beliavičius 8, V.Sragauskis ir T.Tamošiūnas – po 5.

„Mažeikiai“: A.Gydra 19, Š.Vingelis ir K.Jonuška (8 atk. kam.)– po 16, D.Pakamanis 12, Š.Beniušis 9, E.Gintvainis 5.

„Telšiai“ netikėtai lengvai įveikė „Palangą“

20.11.2015

Septintąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo „Telšių“ (7-6) komanda, kuri namuose 82:64 (21:20, 19:12, 16:18, 26:14) įveikė „Palangos“ (9-4) krepšininkus.

Prieš lemiamą ketvirtį „Palanga“ atsilikinėjo 50:56, tačiau tuomet vaizdas aikštėje pasikeitė. Pirmas penkias ketvirtojo kėlinio minutes „Telšiai“ laimėjo 14:3 ir įgijo 17 taškų persvarą (70:53), kurios „Palangos“ ekipai panaikinti nebepavyko.

„Telšiai“: Audrius Maneikis 24 (11/22 dvit.), Rokas Danielius 14 (5 atk. kam., 20 naud. bal.), Tomas Domarkas 12 (9 rez. perd.), Nerijus Barauskas 11 (11 atk. kam.).

„Palanga“: Reginaldas Simsas 30 (4/7 dvit., 7/11 trit., 7 atk. kam.), Matas Jucikas 14 (12 atk. kam.), Povilas Šakinis 12 (3/6 trit.).