NKL gražiausių epizodų dešimtuke – „Palangos“ atstovų desantas

17.11.2015

Naudingiausias praėjusios savaitės NKL krepšininkas Matas Jucikas užėmė dvi vietas gražiausių praėjusios savaitės epizodų dešimtuke, o dar dvi pozicijas „pasisavino“ jo komandos draugai iš „Palangos“.

Antroje vietoje atsidūrė greitą ataką su pražanga pabaigęs Mindaugas Reminas, o pirmoje – kitas „Palangos“ gynėjas Tadas Rinkūnas.

Dešimtuke taip pat – du Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ blokai ir tradicinis jaunojo žalgiriečio Martyno Varno skrydis virš krepšio.

Naudingiausias NKL savaitgalio žaidėjas – Matas Jucikas

16.11.2015

Praėjusią savaitę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir vėl netrūko įsimintinų momentų – intriguojanti čempionato lyderių akistata, Igno Daukšio vieno kėlinio šou, įsibėgėjantis „Žalgirio“ jaunimas, Giedriaus Kurtinaičio debiutas bei nutrauktas jonaviečių prakeiksmas.

Savaitgalio turuose pralaimėjimo kartėlio nepatyrė „Žalgiris-2“, Perlas-MRU“ bei „Palanga“, o be pergalių liko „Lietkabelio-2“, „Telšių“ bei „Šilutės“ ekipos.

Apie įdomiausius savaitės įvykius, simbolinį penketuką bei naudingiausią žaidėją – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ apžvalgoje.

MVP

Gerą sportinę formą sezono pradžioje demonstruojantis Matas Jucikas „Palangos“ ekpą į pergales vedė ir preėjusį savaitgalį. Virginijus Sirvydis savo dispozicijoje didelio pasirinkimo neturi, kadangi M.Jucikas yra vienintelis pajūrio ekipos krepšininkas, kurio ūgis yra didesnis nei du metrai, tad jaunajam aukštaūgiui kiekvienose rungtynėse tenka didelis krūvis. Nepaisant nuovargio, dažnai į simbolinius NKL savaitės penketukus patenkantis Jucikas praėjusį savaitgalį vidutiniškai rinko po 19,5 taško, po 6 atkovotus kamuolius ir po 27,5 naudingumo balo. Tai jam lėmė naudingiausio savaitės žaidėjo vardą.

Lyderių mačas

Penktadienį daugelio NKL pirmenybių mėgėjų akys nukrypo į Mažeikius, kur vyko centrinė turo dvikova tarp dviejų čempionate lyderiaujančių komandų – „Mažeikių“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandų. Aistrų netrūkusioje akistatoje pergalę šventė aikštės šeimininkai, kurie tik po puikiai sužaisto ketvirtojo kėlinio 85:74 palaužė nukraujavusią Marijampolės ekipą ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Tiesa, nepajudinamais Aloyzo Rudžio auklėtiniai neišbuvo nė paros, kadangi jau kitą dieną jie 79:88 suklupo prieš Mindaugo Remino vedamą „Palangą“. „Mažeikiai“ išliko turnyrinės lentelės viršūnėje, tačiau tik dėl to, jog už marijampoliečius jie yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Nuotr.: V.Mikaičio

Vieno kėlinio fiesta

„Sūduva-Mantinga“ penktadienį pralaimėjo lyderių mačą, po jo keliavo atgal į Marijampolę, kur po 14 valandų sūduviečių laukė akistata su titulą ginančia „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa. Tai Mariaus Kiltinavičiaus aukėtiniams nesutrukdė reabilituotis prieš savus sirgalius. Marijampolės ekipa jau pirmajame kėlinyje susikrovė dvidešimties taškų pranašumą, o didžiausius nuopelnus dėl to galima priskirti Ignui Daukšiui. Kaunietis per pirmasias 10 minučių pataikė 4 tolimus metimus iš tiek pat galimų ir į uostamiesčio komandos krepšį įmetė net 19 taškų, kuomet visa Ryčio Vaišvilos kariauna kartu sudėjus pelnė tik 16.

„Žalgirio“ pergalės

Panašu, kad ne vienerius metus kartu rungtyniaujantys „Žalgirio“ dubleriai subrendo pergalėms. Čempionato juoduoju arkliuku vadinama Kauno ekipa praėjusį savaitgalį šventė dvi pergales nugalėdami varžovus vidutiniu 24 taškų skirtumu. Penktadienį Tomo Masiulio auklėtiniai namuose netikėtai 92:65 nepaliko jokių vilčių „Petrochemai-Dexterai“ o kitą dieną Mažeikiuose 70:49 sutriuškino praėjusią savaitę „Mažeikius“ parklupdžiusią „Telšių“ ekipą. Pastarosiose rungtynėse jaunieji žalgiriečiai dominavo beveik visose statistinėse kategorijose, o kauniečių pranašumą geriausiai atspindėjo kova dėl atšokusių kamuolių (49-20) bei bendras komandų naudingumo balų skirtumas (84-24). Šią savaitę „Žalgiris-2“ komandos laukia dvejos rungtynės su kol kas buksuojančiais NKL čempionais – „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais.

Debiutas

Po to, kai „Rasų“ komandos vyriausiasis treneris Albertas Vilimas pasitraukė iš savo pareigų, prie Raseinių ekipos vairo stojo bei tėvo, garsaus trenerio, Rimo Kurtinaičio pėdomis pradėjo sekti snaiperis Giedrius Kurtinaitis. Jis tapo žaidžiančiuoju „Rasų“ treneriu. Krepšininko debiutą galima vertinti dvejopai: penktadienio mače „Rasai“ 67:88 nusileido „Vyčio“ krepšininkams, tačiau šeštadienį namuose raseiniškiai 96:70 pamokė „Lietkabelio“ dublerius ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją. Šiuo metu priešpaskutinėje vietoje esantis Raseinių klubas kitą savaitę dvi dienas iš eilės kausis su „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkais, todėl Kurtinaičio auklėtinių laukia dar didesni iššūkiai.

Išsvajotasis 100

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa sugebėjo atsigauti po triuškinančios nesėkmės Kaune. Šeštadienį Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai namuse 100:87 palaužė Šakių „Vyčio“ krepšininkus, tačiau ši pergalė pasižymėjo ir vienu įdomiu faktu. Savo gynyba garsėjanti Jonavos ekipa 100 pelnytų taškų ribą pasiekė vos pirmą kartą per daugiau nei trejus metus. Pastarąjį kartą „Petrochemai-Dexterai“ tai padaryti pavyko tik 2012 metų spalio 19 d., kai tuometinė Jonavos „Triobet“ ekipa 118:94 nugalėjo Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšininkus.

Praėjusios savaitės TOP 5:

Mindaugas Reminas („Palanga“): 18 tšk., 4,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 22,5 naud. bal.

Ričardas Verbickas („Petrochema-Dextera“): 23 tšk., 3,5 atk. kam., 1,5 rez. perd., 23,5 naud. bal.

Dovydas Redikas („Vytis“): 27 tšk., 5 atk. kam., 2 rez. perd., 29,5 naud. bal.

Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“): 18 tšk., 6,5 atk. kam., 4 rez. perd., 22 naud. bal.

Matas Jucikas („Palanga“): 19,5 tšk., 6 atk. kam., 27,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Edgaras Sosnovskis, Edvinas Šeškus.

Marius Kiltinavičius: „Švelniai tariant, gynėmės neįspūdingai“

16.11.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pirmojo kėlinio metu pademonstravo uraganinį ir jokių vilčių varžovams nepaliekantį puolimą – Ignas Daukšys pačioje rungtynių pradžioje smeigė 4 tolimus metimus, pelnė 19 taškų, o po pirmojo kėtvirčio dvidešimties taškų pranašumą susikrovę marijampoliečiai be didesnio vargo įveikė „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkus – 112:82.

„Komanda gerai atliko perdavimus, aš sumečiau savo laisvus metimus. Gerai vaikščiojo kamuolys, o man beliko tik įmesti. Krito, tai ir sumečiau, – po rungtynių kalbėjo pirmajame kėlinyje varžovus į neviltį varęs Daukšys.

Po taškų lavinos, Marijampolės ekipa kiek atsipalaidavo ir prieš didžiąją pertrauką tenkinosi „tik“ trylikos taškų pranašumu. Vis tik trečiajame ketvirtyje Gintautas Matulis pataikė tris tritaškius, taip atstatydamas neginčijamą „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą.

„Mes supratome, kad vakar buvo svarbios rungtynės, po jų mes pasikalbėjome ir vieni kitiems pasakėme, kad rytojaus rungtynės yra svarbiausios. Viską išsivalėme ir šiandien darėme tai, ką mokame geriausiai. Gynyba šiek tiek šlubuoja – puolimas mums pavyksta savaime, tačiau reikia susitvarkyti ginantis.

Ilgosios pertraukos metu akcentavome, kad po dviejų kėlinių turime išeiti ir toliau žaisti taip pat. O atsitiko taip, kad atsipalaidavome, reikia atidirbti gynyboje. Kaip sakė treneris, turime dirbti gynyboje, o puolimas pavyks savaime“, – pergale džiaugėsi, tačiau savo komandos žaidimo spragas įvardijo Matulis.

Apie problemas ginantis užsiminė ir nugalėtojų komandos vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius. Anot jo, sūduviečiams koją pakišo priešininkų nurašymas susikrovus solidų pranašumą.

„Pergalės priežastis buvo geras puolimas. O gynėmės neįspūdingai, švelniai tariant, – neslėpė strategas. – Mes pabėgome į priekį dvidešimties taškų skirtumu, o nuo suolelio pakilę žaidėjai manė, kad rungtynės jau buvo laimėtos. Galvose susidėjome ne ten taškus, kur reikėjo“.

Per dvi minutės 11 taškų pelnęs R. Verbickas: „Bandysime padovanoti dar „šimtukų“

16.11.2015

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubas Jonavos „Petrochema-Dextera“ surengė geriausią klubo puolimo spektaklį pastaraisiais sezonais ir mače namuose rezultatu 100:87 įveikė Šakių „Vyčio“ ekipą.

Jonavos krepšininkai šimto taškų ribą pasiekė pirmą kartą po trijų metų pertraukos. Pastarąjį sykį jonaviečiai triženklį taškų skaičių įmėtė 2012 m. spalio 19-ąją dieną, įmesdami 118 taškų rungtynėse Jonavoje į Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšį.

Vienas „Petrochemos-Dexteros“ šeštadienio pergalės kalvių – Ričardas Verbickas, pelnęs 27 taškus rungtynėse. Snaiperis surengė įspūdingą šou antrajame kėlinyje, surinkęs 11 taškų per dvi minutės. Krepšininko taškų serija leido jonaviečiams nutraukti varžovų spurtą ir padidinti savo persvarą nuo 13 ir 24 taškų skirtumo.

Po susitikimo, duodamas interviu tinklalapiui „jsk.lt“, R. Verbickas džiaugėsi savo bei komandos pasirodymu susitikime su „Vyčiu“.

– Ričardai, iškovota puiki pergalė bei pasiekta triženklė taškų riba. Kokios priežastys lėmė laimėjimą?
– Tiesiog išpildėme trenerio reikalavimus, o kamuolys atsidūrė laiku ir vietoje. Išnaudojome savo progas ir tai mums padėjo pelnyti šimtą taškų.

– Surengei nuostabią puolimo atkarpą antrajame kėlinyje bei sužaidei puikias rungtynes. Ką valgei prieš rungtynes? Kuo tai galima paaiškinti?
– Kažkokio išskirtinio proceso prieš rungtynes neturėjau. Tiesiog gerai apsigynę, bėgdavome į greitą puolimą, aštrindavome atakas. Tokiomis situacijomis žmogus po krepšiu, esant progai, atmesdavo kamuolį man prie tritaškio linijos, o šiandien sugebėjau pataikyti.

– Vakar patyrėte skaudžią nesėkmę Kaune, o šiandien rungtyniavote pakiliai. Buvote supykę po vakar dienos pralaimėjimo?
– Po vakarykščių rungtynių buvome labai pikti. Rungtynių Kaune trečiajame kėlinyje buvome beveik „užsikabinę“ susitikime, bet pasitaikė pora blogų epizodų gynyboje ir paleidome rungtynes. Šiandien norėjome atsigriebti ir su geromis emocijomis pradėti savaitgalį.

– Pelnytas 100 taškų rungtynėse. Ar jonaviečiai ir ateityje yra pajėgus pakartoti tokį puolimo scenarijų?
– Nieko negaliu pažadėti, bet stengsimės iš visų jėgų ir bandysime padovanoti dar „šimtukų“.

H. Vorotnikovo ir R. Verbicko vedami jonaviečiai įveikė „Vytį“ ir sulaužė trejų metų prakeiksmą

14.11.2015

Užtikrintą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo namuose žaidę Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (7-5) krepšininkai 100:87 (34:14, 23:17, 23:28, 20:28) įveikę Šakių „Vyčio“ (7-5) klubą.

Pastarąjį sykį šimtą ar daugiau taškų Jonavos klubo krepšininkai buvo pelnę prieš daugiau nei trejus metus. Tąsyk 2012 m. spalio 19 d. tuometinė Jonavos „Triobet“ ekipa 118:94 nugalėjo Vilniaus „Š. Marčiulinio KA – Twomeno“ krepšininkus.

Rungtynėse Jonavoje šeimininkai žaidimo vadžias į savo rankas perėmė jau nuo pirmųjų akimirkų, kuomet šovė į priekį 7:0 (2 min). Sėkmingai rungtyniavęs aukštaūgių – Henriko Vorotnikovo ir Tomo Milinsko tandemas toliau krovė persvarą jonaviečiams, kurie po pirmųjų dešimties minučių triuškino varžovus 34:14.

„Vyčio“ ekipa inicijavo spurtą antrajame kėlinyje ir priartėjo 40:27 (16 min). Varžovu viltis sudaužė per pusantros minutės net 11 taškų pelnęs Ričardas Verbickas 51:27 (18 min). Po dviejų kėlinių klubus jau skyrė net 26 taškų skirtumas 57:31.

Po didžiosios pertraukos baudos aikštelėje suaktyvinę žaidimą „Vyčio“ krepšininkai bandė priartėti. Tiesa, Karolio Brusoko dviženklio pasirodymo per kėlinį bei Dovydo Rediko pastangų neužteko ir prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė 21 taškas 80:59.

Kantriai dirbę gynyboje „Vyčio“ krepšininkai įpusėjus ketvirtajam kėliniui priartėjo iki 15 taškų skirtumo 75:90. Likus žaisti mažiau nei tris minutes Ernestas Serkevičius sumažino atsilikimą iki 12 taškų  81:93. Kaip bebūtų, per likusią rungtynių dalį jonaviečiai atsigavo puolime bei iškovojo pergalę 100:87.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 28 taškai, Ričardas Verbickas 27, Tomas Milinskas 12, Lukas Grabauskas 9.

„Vytis“: Dovydas Redikas 26 taškai, Karolis Brusokas 21, Marijus Užupis 11.

„Palanga“ įtikinamai įveikė „Mažeikius“

14.11.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) viršutinėje lentelės dalyje darosi itin ankšta. „Palangos“ (9-3) krepšininkai 88:79 (27:13, 20:21, 19:19, 22:26) nugalėjo „Mažeikius“ (10-3) ir įsitvirtino trečiojoje turnyro lentelės pozicijoje.

Visą mačą pirmavę palangiškiai dar nuo pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą, kurią išsaugojo visų rungtynių metu.

Labiausiai pajūrio krepšininkus į priekį tempė puikus pataikymas iš žaidimo – 59 proc. dvitaškių ir net 50 proc. tritaškių. Kuomet „Mažeikiai“ metė atitinkamai 54 ir 41 proc. taiklumu.

Po šios pergalės į pirmąją vietą pakilo Marijampolės „Sūduvos-Mantintinga“, antri žengia „Mažeikiai“, o treti „Palangos“ krepšininkai.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 25, Matas Jucikas ir Povilas Šakinis po 19, Deividas Anužis 10.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 14, Elvinas Gintvainis 13, Evaldas Šaulys 12.

„Sūduva-Mantinga“ pyktį išliejo ant NKL čempionų

14.11.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantintinga“ (10-2) pademonstravo charakterį ir atsigavo po vakarykštės nesėkmės Mažeikiuose. Sūduviečiai namuose 112:82 (36:16, 17:24, 33:23, 26:19) neturėjo vargo su „Nafta-Uni-Akvaservis“ (5-7) ekipa.

Mariaus Kiltinavičiaus kariauna jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pradėjo įrodinėti savo vertę, o daugiausiai prie to prisidėjo Ignas Daukšys. Krepšininkas per pirmąjį kėlinį pataikė 4 tolimus metimus ir pelnė net 19 taškų, kuomet visa uostamiesčio ekipa surinko tik 16.

Dvidešimties taškų persvarą anksti įgiję marijampoliečiai kiek atsipalaidavo antrojo ketvirčio pabaigoje – per 3 minutes vos du taškus sukrapštę aikštės šeimininkai ilsėtis patraukė su aptirpusiu pranašumu (53:40).

Vis tik trečiojo kėlinio viduryje Gintautas Matulis pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas dar kartą išaugo (70:47).

Vėliau Ryčio Vaišvilos auklėtiniai dar surengė keletą sėkmingų atakų ir kiek sumažino savo atsilikimą, tačiau neilgai trukus sūduviečiai į tai atsakė laimėta atkarpa 10:1 ir įtvirtino savo pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 22 (5 rez. perd.), Ignas Daukšys 21, Gintautas Matulis 20, Paulius Vaitiekūnas (16 atk. kam.) ir  Donatas Sabeckis (6 rez. perd.) po 18.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Laurynas Beliauskas ir Viktoras Chodosovskis po 16, Arūnas Mikalauskas 10.

„Rasams“ vadovaujantis G.Kurtinaitis pasiekė pirmąją pergalę karjeroje

14.11.2015

Pirmąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) po šešių pralaimėjimų iš eilės pasiekė buksuojanti Raseinių „Rasų“ (3-9) ekipa.

Neseniai prieš šios komandos vairo stojusio Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 96:70 (24:20, 28:12, 24:20, 20:18) nušlavė Panevėžio „Lietkabelio-2“ žaidėjus.

Tai buvo pirmoji G.Kurtinaičio pergalė trenerio karjeroje. Tuo metu panevėžiečiams ši nesėkmė – ketvirtoji paeiliui NKL pirmenybėse.

Raseinių komanda nutolo antrajame kėlinyje, kuomet į varžovų krepšį įmetė 28 taškus, o į savo praleido tik 12 bei po pirmosios mačo dalies ekipas skyrė 20 taškų (52:32).

Po ilgosios pertraukos toliau aikštėje dominavę šeimininkai vienu metu turėjo rekordinę – 30-ies taškų persvarą (82:52).

„Rasai“: Gabrielis Motonas 22, Edvinas Šeškus 18 (8 atk. kam.), Augustinas Jankaitis 15 (12 atk. kam.).

„Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 14, Tadas Buinauskas 13, Audrius Stašaitis 12 (8 rez. perd.), Darius Marcinkevičius 12.

„Žalgirio“ dubleriai sutriuškino „Telšius“

14.11.2015

Trečiąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė Kauno „Žalgirio“ (8-4) dubleriai, kurie šeštadienį svečiuose 70:49 (11:13, 23:15, 23:9, 13:12) sutriuškino „Telšių“ krepšininkus (6-6).

Jaunieji žalgiriečiai į priekį šovė trečiajame kėlinyje, kada Rokas Danielius pataikė abi baudas ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki penkių taškų (34:39).

Tačiau tada Tomo Masiulio auklėtiniai pelnė aštuonis taškus be atsako bei įgijo dviženklę persvarą (47:34). Toliau nesustojusių kauniečių persvara ketvirčio pabaigoje išaugo iki 20-ies taškų (57:37).

Ketvirtajame kėlinyje stebuklas nevyko ir žalgiriečiai, kurių pranašumas vienu metu siekė net 25 taškus, įsirašė antrąją pergalę per dvi dienas.

„Telšiai“: Nerijus Barauskas 14, Ovidijus Kaminskis 11, Rokas Danielius 8.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 15 (5 kld.), Martynas Echodas 14, Martynas Sajus 11, Paulius Valinskas 10.

NKL rungtynėse – aukų Prancūzijoje pagerbimas

14.11.2015

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) nusprendė pagerbti per pastarąją naktį Prancūzijoje žuvusius žmones.

Šeštadienį, lapkričio 14 dieną, visos lygos rungtynės prasidės 3 minutėmis vėliau, nes prieš susitikimus tylos minute bus pagerbtos teroristų išpuolių aukos.

Per pastarąją naktį Paryžiuje įvyko net keli išpuoliai, kuriuose, naujausiais duomenimis, žuvo mažiausiai 150 žmonių. Dar daugiau žmonių yra sužeisti.