K.Naruševičius: mūsų tikslas išlieka tas pats – patekti tarp pirmojo septintuko komandų

09.12.2015

Pirmojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono etapo antrasis ratas pasiekė pusiaukelę. Dėl vietos pirmajame komandų septintuke kovojanti Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (10-8) ekipa būsimo savaitgalio kovas NKL čempionate pasitinka čempionate dalindamasi 4-7 pozicijas.

Galimybę pagerinti savo padėtį tarp 14-os lygos klubų jonaviečiai galės jau šį savaitgalį. Kęstučio Naruševičiaus auklėtinių lauks šalia turnyro lentelėje esanti „Palanga“ (10-8) bei pirmenybių lyderiai – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (15-3).

Apie praėjusio savaitgalio kovas, painią situaciją NKL čempionato turnyro lentelėje bei būsimus varžovus mintimis su tinklalapiu „jsk.lt“ dalinosi K. Naruševičius.

– Treneri, praėjęs savaitgalis diktavo skirtingus rungtynių scenarijus. Ko pritrūko namuose rungtynėse su Vilniaus „Perlu-MRU“ ir, kas leido džiaugtis pergale jau kitą dieną Joniškyje susitikime su „Delikatesu“?
– Taip, turėjome dvejas skirtingas rungtynes. Namų susitikime su Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa vertėmės be dviejų įžaidėjų ir tai atsiliepė mūsų pasirodymui. Jeigu pirmojoje rungtynių dalyje, demonstravome neblogą žaidimą, tai antroje pusėje klaidos ir netikslūs perdavimai mus sutrukdė iškovoti pergalę.

Visgi džiaugiuosi už savo krepšininkus, kurie pademonstravo charakterį ir fizinę jėgą rungtynėse Joniškyje. Žaidėme prieš pajėgią ir labai patyrusią komandą, tačiau „Delikatesas“ turi mažesnę rotaciją ir mūsų jėga leido varginti varžovus. Be abejo, puikiai sužaidė ir Tomas Milinskas, o mačo pabaigoje pataikyti metimai padėjo mums įtvirtinti pergalę.

– Turnyro lentelėje susiklosčiusi paini situacija – „Petrochemą-Dexterą“ viena pergalė skiria nuo 3-iosios vietos, o vienas pralaimėjimas – nuo 8-osios. Ar dairotės į tai, kas dedasi turnyro lentelėje?
– Žinoma, kaip ir visos komandos žvalgomės į situaciją turnyro lentelėje. Kiekvienas klubas supranta, kad net viena pergalė ar pralaimėjimas gali radikaliai pakeisti esamas pozicijas. Mūsų tikslas ir toliau lieka tas pats – siekiame patekti į pirmąjį komandų septintuką. Kaip bebūtų, mano nuomone, kova dėl pirmojo septintuko vietų tęsis iki pat paskutinio turo.

– Būsimo savaitgalio varžovai – „Palangos“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipos. Ką galite pasakyti apie laukiančius iššūkius?
– Žaisime prieš dviejų skirtingų tipų ekipas. Galbūt „Palangos“ ekipoje nėra tokių skambių pavardžių kaip Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandoje, tačiau abu varžovai yra labai pavojingi. Tai įrodo ne tik jų užimamos pozicijos turnyro lentelėje, bet ir mūsų pralaimėjimai būsimo savaitgalio oponentams pirmajame rate. Kovosime ir bandysime pasiekti pergales.

Savaitės naudingiausiuoju išrinktas T.Galeckas: „Jaučiu, kad turiu imtis iniciatyvos“

09.12.2015

Praėjusį sezoną su Molėtų „Ežerūno-Kario“ ekipa iki pat Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo nužygiavęs Tomas Galeckas savo karjerą tęsia gimtajame mieste. Tačiau sprendimo palikti vicečempionų klubą 183 cm ūgio vilnietis gailėtis tikrai neturėtų.

Po prasto sezono starto atsigaunanti jo atstovaujama Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda skina vieną pergalę po kitos ir kartu su „Žalgirio“ dubleriais dabar dalijasi 4-5 vietas, o pats įžaidėjas žaidžia sėkmingiausią sezoną savo karjeroje.

Naudingiausiu praėjusios savaitės NKL žaidėju tapęs T.Galeckas pasižymėjo tuo, kad tokiam jo pasiekimui neprireikė ypatingo rezultatyvumo. Rungtynėse su Jonavos „Petrochema-Dextera“ krepšininkas aikštelėje praleido 33 minutes, per kurias sukrapštė vos 2 taškus, tačiau atkovojo 4 atšokusius kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei išprovokavęs 10 varžovų pražangų surinko 20 naudingumo balų.

Tinklalapio nklyga.lt paklaustas apie savo prioritetus aikštelėje, T.Galeckas ilgai nedvejojęs atsakė, jog esant palankiai progai, pirmenybę jis teikia perdavimams komandos draugams.

„Jeigu matau galimybę atlikti perdavimą, mieliai padarysiu tai. Tačiau jei turėsiu gerą progą mesti, nedvejodamas atakuosiu krepšį“, – sakė 21-erių metų žaidėjas.

Kitokio stiliaus žaidimą T.Galeckas pademonstravo jau kitose rungtynėse du „Telšiais“. Tarsi patvirtindamas savo žodžius, jis buvo vienas „Perlo-MRU“ komandos puolimo lyderių ir surinko 22 taškus, tačiau tuo pačiu nepamiršdamas savo komandos draugų atliko ir 5 rezultatyvius perdavimus.

„Ko gero, taip atsitiko dėl to, kad šeštadienį jaučiau galintis pelnyti taškus pats, puolant turėjau daugiau laisvės, todėl tai man sekėsi geriau nei penktadienį. Sumečiau tuos metimus, kuriuos pramečiau penktadienį, taigi taškų grafoje rezultatas ir buvo sėkmingesnis, tačiau tas rungtynes vis tiek pralaimėjome“, – apgailestavo gynėjas.

Pastaruosius du sezonus Molėtų „Ežerūno-Kario“ marškinėlius vilkėjęs T.Galeckas vasarą sugrįžęs į gimtąjį Vilnių turėjo priprasti ir prie kardinaliai pakitusio vaidmens. Vienu jauniausių žaidėjų NKL vicečempionų ekipoje buvęs krepšininkas šį sezoną demonstruoja tiek brandesnį žaidimą, tiek ir pagerėjusią statistiką.

Po 25 minutes aikštelėje praleidžiantis vikrusis gynėjas vidutiniškai renka po 8,8 taško, atkovoja po 2,5 atšokusio kamuolio bei atlieka po 5,7 rezultatyvaus perdavimo. Visi šie statistiniai rodikliai yra geriausi per jo karjerą, o pagal sėkmingai atliktus perdavimus T.Galeckas konkurentų neturi visoje lygoje.

Vis tik praleistus metus Molėtuose jis įvardija kaip naudingą patirtį ir neslepia mėgdavęs konkuruoti su gerokai vyresniais komandos draugais. Tiesa, netrukus atakų organizatorius pridūrė, jog „Perlo-MRU“ klube prigijusi labiau patyrusio žaidėjo etiketė jį taip pat tenkina.

„Pirmiausia, praėjusį sezoną Molėtuose buvau vienas jauniausių komandos žaidėjų, o kiti krepšininkai jau anksčiau buvo žaidę gerose komandose, taigi dėl šios priežasties gaudavau labai daug naudingų patarimų. Tačiau treniruotėse aš stengiausi nuo jų neatsilikti, o ypač tada, kai treneris duodavo įvairias užduotis analizuojant varžovus.

Šiais metais viskas yra kitaip – aš esu vienas vyresnių komandos žaidėjų, todėl kartais ir pačiam tenka dalinti patarimus. Taip pat jaučiu trenerio pasitikėjimą, gaunu daug žaidimo laiko, tad lyginant su praėjusiu sezonu, šį kartą aš jaučiuosi daug laisviau ir jaučiu, kad rungtynėse turiu imtis iniciatyvos“, – baigė T.Galeckas.

A. Urbonas: „Noriu kuo greičiau pasveikti ir prisijungti prie „Palangos“

08.12.2015

22 metų kretingiškis Aurimas Urbonas šiuo metu yra pasitempęs keletą raiščių ir negali padėti „Palangos“ komandai išbristi iš nesėkmių kelio, tačiau puolėjas jau sveiksta ir su optimizmu kalba apie grįžimą ant parketo.

– Esate patyręs traumą, kokia savijauta yra dabar bei ar jau žinote kada galėsite išbėgti į aikštelę?
– Jau, kaip ir viskas į pabaigą. Judu į priekį, pradėjau mankštą baseine, po truputį žengsiu į treniruoklių salę. Greitu metu būsiu „gyvas“, tačiau noriu į aikštę grįžti tik tada, kai būsiu pasiruošęs padėti komandai 100 % ir ne mažiau.


– Kokia yra Aurimo Urbono dienotvarkė, kai jis negali žaisti krepšinio?

– Patyrus trauma ji tiesiog supaprastėjo, nes koja turėjo gauti visišką poilsį, todėl neturėjau kito pasirinkimo, tik ilsėtis namuose. Tačiau bandydavau juose neužsisėdėti, šiuo metu dienos vis aktyvėja, rytais procedūros, o vakarais bandysiu po truputį jungtis prie komandos.

– Komanda pralaimėjo keturis kartus iš eilės. Ko pritrūko, kad būtų iškovota bent viena pergalė?
– Pritrūko kažkiek sėkmės bei koncentracijos išlaikymo visas 40 minučių. Galbūt išmušė iš vėžių žaidėjų rotacija komandoje, tačiau to nesureikšminame. Toliau tęsime savo pradėtus darbus ir eisime tik pirmyn. Manau, kad greitu metu džiaugsimės pergalėmis.

– Pastaruosius metus gyvenai Jonavoje, šį sezoną žaidi arčiau namų. Ar kaip žaidėjui tai yra privalumas?
– Žinoma smagiau grįžti į gimtąjį kraštą ir žaisti arčiau namų, bet kažkokių privalumų neįžvelgiu, nebent mamos maistas (šypsosi).

– Palangoje gyveni kartu su komandos draugu Benu Vaitulioniu. Ką galėtum pasakyti apie savo kambarioką?
– Nieko neturiu prieš, tikrai gerai sutariame, nebent galėtų geresnės muzikos klausytis (juokiasi). O jeigu rimčiau, tai visas kolektyvas yra labai draugiškas ir puikiai sutariame.

– Komandą prieš kelias savaites paliko ir šansą į LKL pirmenybes išvykti gavo Tadas Rinkūnas. Ar pats norėtum išmėginti savo jėgas stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje?
–Kas liečia Tadą, tai smagu, kad krepšininkai gauna šansą kilti į aukštesnį lygį. Pats apie tokią galimybę nelabai galvoju, jeigu ir būtų toks šansas, norėtųsi žaisti, o ne stebėti komandos draugų žaidimą nuo atsarginio suolelio. Šiuo metu esu Palangoje, noriu kuo greičiau pasveikti ir siekti pergalių bei gerų rezultatų su šią ekipa.

Gražiausių savaitės epizodų dešimtuke – D.Sabeckio skrydžiai

08.12.2015

Vienvaldžiais NKL lyderiais tapusios Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai dominuoja devintosios NKL savaitės gražiausių epizodų dešimtuke.

Net dvi vietas užima šios ekipos skrajoklis Donatas Sabeckis, kurios dėjimai užima pirmą ir ketvirtą vietas.

Dar dvi vietas dešimtuke užėmė Gintautas Matulis ir Ignas Labutis.

Visas dešimtukas:

„Perlo-MRU“ vairą perėmęs M. Sakalauskas: lengviausia susiimti už galvos ir nieko nedaryti

08.12.2015

Prieš 3 savaitės įvykę pokyčiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerių štabe palietė ir dublerinę „Perlo-MRU“ ekipą (10-8). Lapkričio 16-ąją reprezentacinė sostinės komanda atsisveikino su Marcelo Nicola, o Arvydas Gronskis buvo paprašytas kuriam laikui sugrįžti į „Lietuvos rytą“ ir padėti stabilizuoti padėtį.

Taip jau susiklostė, kad šis periodas užsitęsė ilgiau nei tikėtasi, A.Gronskis tapo vyr. Vilniaus klubo treneriu, o Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse „Perlo-MRU“ vairą laiko Mindaugas Sakalauskas.

Per pastarąjį laikotarpį ekipa per 6 rungtynes iškovojo 4 pergales ir šiuo metu su dar 3 klubais turnyro lentelėje dalijasi 4-7 vietas.

„Iš pradžių atrodė, kad tai truks 1-2 savaites ir vėliau viskas grįš į savo vėžes. Kad susiklostys tokia situacija prieš sezoną tikrai nesitikėjau, bet tai ne pirmas kartas, kai esu vyriausiasis treneris, todėl prisitaikyti nėra sunku. Tiesa, laisvo laiko praktiškai nebeturiu“, – pripažįsta 38-erių specialistas.

Treneris oficialiai „Perlo-MRU“ interneto svetainei pasakojo apie didžiausius iššūkius esant vyriausiojo trenerio kėdėje, pilnai neatsiskleidžiančius komandos krepšininkus ir užsiminė apie ekipos planus artėjančios kalėdinės pertraukos metu.

 Kaip jaučiatės vyriausiojo trenerio kėdėje?
– Iš pradžių atrodė, kad tai truks 1-2 savaites ir vėliau viskas grįš į savo vėžes. Kad taip susiklostys situacija prieš sezoną tikrai nesitikėjau, bet tai ne pirmas kartas, kai esu vyriausiasis treneris, todėl prisitaikyti nėra sunku. Manau, situacija veikiausiai išsispręs tik po Naujųjų.

 Turbūt laisvo laiko dabar lieka dar mažiau?
– Dabar jo praktiškai visiškai nebėra (šypsosi). Pirmadieniais Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) turime rungtynes su Mykolo Romerio universitetu (MRU), po to iki šeštadienio dirbu su „Lietuvos ryto“ dubleriais, taip pat dirbu Vilniaus krepšinio mokykloje (VKM), o sekmadieniai būna skirti būsimų varžovų analizei ir savaitės plano sudarymui.

 Bandote į komandos žaidimą įnešti savo braižą ar tik laikotės to, ką sukūrė A. Gronskis?
– Kol situacija iki galo neaiški, nenoriu nieko keisti ar eksperimentuoti. Kol kas puolime esu įvedęs vieną kitą niuansą, šiek tiek pridėjau ranką prie gynybos, bet daug tikrai keisti nesiruošiu, kad sugrįžimu atveju A. Gronskis nepajustų, jog jo darže kažkas rausėsi.

 A. Gronskis garsėja kaip varžovų analizės specialistas. Ar iš jo spėjote išmokti daug ir tai taikote dabar?
– Darbo principai išlieka panašūs, tiesiog dabar su Sandžiu Buškevicu dirbame dar daugiau. Sandis žiūri daug varžovų vaizdo įrašų, taip pat šifruoja mūsų žaidėjų klaidas, o aš viską stengiuosi suvesti į visumą.

 Penktadienį iškovojote puikią pergalę Jonavoje, kai spurtavote būtent ketvirtajame kėlinyje. Šeštadienį po 3 kėlinių mače su „Telšiais“ turėjote 8 taškų pranašumą, tačiau jo neišlaikėte…
– Žaidėjams visada sakau, kad bus žymiai lengviau, jei klausysite ir vykdysite trenerių nurodymus. Akcentuoju, kad pergalių pagrindas yra gynyba, kuri leidžia pereiti į greitą puolimą. Mače su Jonava varžovus pagavome taktiškai, kas ir garantavo pergalę.

Tuo metu šeštadienį su „Telšiais“ žaidėjai ketvirtajame kėlinyje neįvykdė nurodymo aktyviai gintis prie tritaškio linijos. Pora kartų buvo atsitraukta, palikti laisvi plotai, oponentai pataikė iš toli ir rungtynės tapo lygios. Paskutinė ataka buvo mūsų rankose, bet metėme tritaškį, nors buvo liepta veržtis. Pratęsime jau buvo sunku, nes dauguma krepšininkų jauni, galbūt buvo per sunku psichologiškai.

 Išvykus Edvinui Jezukevičiui po krepšiu atsivėrė skylė ar dėl to nerimauti neverta?
– Jam palikus komandą turime problemą su atkovotais kamuoliais, kuriuos pralaimime. Puolime turėti Edviną taip pat buvo naudinga, nes Rimantas Daunys ir Domantas Pipiras labiau mėgsta žaisti „2 prieš 2“ ir veidu į krepšį. Po Naujųjų į rikiuotę turėtų grįžti Antanas Udras, kuris pridės jėgos po krepšiu, todėl rezervų turime.

– „Perlo-MRU“ komandoje matote dar neatsiskleidusių žaidėjų, kurie gali rungtyniauti žymiai geriau?
– Žinoma. Būna taip, kad žaidėjas padaro klaidą, nukabina nosį ir tose rungtynėse jis dingsta. Sakau, kad kitoje atakoje tą klaidą reikia ištaisyti, apie ją daugiau negalvoti ir žaisti toliau. Lengviausia susiimti už galvos ir nieko nedaryti. Viskas paprasta ir žaidimo laikas priklauso tik nuo konkretaus žaidėjo. Jeigu tvarkingai ginsis, vykdys nurodymus, jis visada žais ilgiau. Jeigu matau, kad su užduotimis jis nesusitvarko, negaliu jo ilgai laikyti aikštėje.

 Kokia Aisčio Pilausko situacija? Jis treniruojasi kartu su jumis ar „Lietuvos rytu“?
– Daugiausiai su mumis, retkarčiais su „Lietuvos rytu“. Jis dar lanko ir krepšinio mokyklą ir yra vienas jauniausių ir perspektyviausių komandoje. Jam mūsų klube dar sudėtinga valdyti komandą ir pačiam imtis iniciatyvos, bet viskas vyksta laipsniškai dirbant. Manau, iš jo tikrai gali išaugti geras žaidėjas.

 Nuo gruodžio 19 d. NKL čempionate skelbiama 3 savaičių šventinė pertrauka. Kaip žadate ją praleisti?
– Daugelis komandų tokias pertraukos išnaudoja fiziniam pasirengimui pagerinti. Mes – ne išimtis. Sėsime su treneriais, dėliosime planą, „krausime baterijas“, greičiausiai reiks sužaisti ir kontrolinį mačą, nes ilgai būti be rungtynių sezono irgi negerai.

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai žinias tikrinasi protų kovose

07.12.2015

Niekam nepaslaptis, kad krepšinis, tai ne tik fizinių bei techninių įgūžių reikalaujanti, sporto šaka. „Krepšinio intelektu“ dažnai vadinama asmeninė žaidėjo savybė savo svarba prilygsta ir plika žiūrovo akimi matomiems krepšinio elementams.

Tačiau kuris Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandos narys yra gudriausias savo žiniomis? Naujoji „suduva-mantinga.lt“ rubrika „Protų kovos“ pamėgins tai išsiaiškinti.

12 Suvalkijos sostinės ekipos žaidėjų ir 4 trenerių štabo nariai išmėgins savo jėgas atsakant į jiems pateiktus klausimus. Marijampolės klubo nariai bus suskirstyti poromis ir kovos atkrintamųjų principu.

Savo žinias jau tikrinosi krepšininkai Ignas Labutis, Donatas Sabeckis, Rokas Stankevičius, Dovis Bičkauskis, Paulius Vaitiekūnas ir komandos kineziterapeurė Gabrielė Viliokaitytė.

Ignas Labutis prieš Donatą Sabeckį:

Rokas Stankevičius prieš Gabrielę Viliokaitytę:

Dovis Bičkauskis prieš Paulių Vaitiekūną:

Naudingiausias NKL savaitės žaidėjas – „Perlo-MRU“ įžaidėjas T.Galeckas

07.12.2015

Devintosios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) savaitės kovos tradiciškai padovanojo ne vieną staigmeną bei įsimintiną epizodą.

Šį savaitgalį įvyko permainos turnyrinės lentelės viršūnėje – iki šiol čempionate pirmavę „Mažeikiai“ pirmąją poziciją užleido „Sūduvai-Mantingai“, o trečioje vietoje įsitvirtino Šakių „Vytis“.

Praėjusią savaitę abi pergales iškovojo tik Kauno „Žalgiris-2“ ir „Sūduvos-Mantingos“ ekipos, o pergalės skonio nepatyrė Panevėžio „Lietkabelio“ dubleriai, „Palanga“ bei Joniškio „Delikatesas“.

Įdomiausius savaitės akcentus, kaip ir įprasta, apžvelgiame tradicinėje tinklalapio nklyga.lt apžvalgoje.

Naudingiausias žaidėjas

Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipos atakų organizatorius Tomas Galeckas rungtynėse su Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa pelnė tik 2 taškus, tačiau tai jam nesutrukdė surinkti 20 naudingumo balų ir svariai prisidėti prie savo komandos pergalės. Krepšininkas savo taškus surinko pataikydamas du baudos metimus, tačiau jis atliko 11 rezultatyvių perdavimų, taip pakartodamas savo asmeninį rekordą, išprovokavo 10 varžovų pražangų bei atkovojo 5 ir perėmė 5 kamuolius.

Šeštadienio rungtynėse su „Telšių“ ekipa vilniečio pasirodymas buvo kur kas rezultatyvesnis. Galeckas aikštelėje praleido 31 minutę ir per šį laiką surinko 22 taškus (6/8 dvit., 2/3 trit., 4/6 baud. met.), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir surinko 30 naudingumo balų. Visgi tokio jo žaidimo „Perlo-MRU“ pergalei nepakako ir Mindaugo Sakalausko auklėtiniai namuose 96:97 nusileido varžovams iš Telšių.

Nepaisant sostinės klubo pralaimėjimo, tokie sėkmingi įžaidėjo pasirodymai garantavo jam naudingiausio devintosios savaitės NKL žaidėjo titulą ir „Mantingos“ MVP statulėlę.

Nuotr.: V.Mikaitis

Lyderių rokiruotės

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai pagaliau padarė tai, ko ilgai siekė – pirmą kartą šį sezoną užkopė į pirmąją NKL turnyrinės lentelės poziciją. Joje iki šiol ilgai karaliavo „Mažeikiai“ – kelis netikėtus pralaimėjimus anksčiau patyrę Aloyzo Rudžio auklėtiniai maždaug tris savaites pirmavo tik dėl didesnio sužaistų rungtynių skaičiaus. Pasistūmėjimą į lyderių poziciją sūduviečiams lėmė dar vienas pergalingas savaitgalis – penktadienį „Sūduva-Mantinga namuose po atkaklios kovos 85:77 palaužė Šakių „Vytį“, o šeštadienį Panevėžyje 112:78 nepasigailėjo „Lietkabelis-2“ krepšininkų.

Be lyderių

Prie žaidėjų stoką jaučiančios Joniškio „Delikateso“ komandos praėjusį savaitgalį prisijungė ir Raseinių „Rasai“. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai penktadienio ir šeštadienio rungtynėse vertėsi vos šešių žaidėjų paslaugomis. Įdomu tai, jog penktadienį „Rasų“ varžovais buvo būtent „Delikateso“ krepšininkai, kurių pajėgos buvo vienu žaidėju gausesnės. Tiesa, Kurtinaitis savo dispozicijoje iš viso turėjo 7 žaidėjus, tačiau vos 5 minutes rungtyniavęs Simonas Andraitis menkai prisidėjo padedant Raseinių klubui. Visgi svarbių žaidėjų netektys raseiniškių nepalaužė – „Rasai“ per pratęsimą 81:78 palaužė svečius iš Joniškio.

Visiškai skirtingą žaidimą „Rasai“ pademonstravo šeštadienį Kaune. Vos šešiese rungtyniavusiems Raseinių krepšininkams jėgų nepakako net pirmajai rungtynių pusei, o finalinė rungtynių sirena paskelbė ne tik rungtynių pabaigą, bet ir svečių pažeminimą – 59:117. Šiose rungtynėse dėl įvairių priežasčių „Rasams“ negalėjo padėti net keli svarbūs krepšininkai – Valdemaras Savostjanovas, Edvinas Šeškus, Augustinas Jankaitis bei Airidas Giedraitis.

Naujokai

Praėjusią savaitę dvi ekipos pasipildė naujais žaidėjais ir abu jie turėjo galimybę aikštelėje pasirodyti jau savaitgalio kovose. Lygos autsaiderę „Lietkabelis-2“ ekipą papildęs Gediminas Butkus pirmose savo rungtynėse buvo įmestas į ugnį. Krepšininkas debiutavo sudėtingame mače su „Sūduva-Mantinga“, tačiau įžaidėjas per 22 minutes pelnė 9 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo kamuolį bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kitas naujokas, „Palangos“ legionierius iš JAV Kore White‘as spėjo sužaisti dvejas rungtynes ir per jas pajūrio ekipos sirgaliams turėjo palikti neblogą įspūdį. Aukštaūgis per dvejas rungtynes vidutiniškai rinko po 12 taškų bei atkovojo po 3,5 atšokusio kamuolio. Visgi palangiškiams pergalės tai iškovoti nepadėjo ir Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai savaitgalį pralaimėjo abu susitikimus.

Nuotr.: R.Kaminskas

Taiklumas

Praėjęs savaitgalis keliems krepšininkams pasižymėjo ne itin sėkmingu pataikymu. Raseinių „Rasų“ atakų organizatorius Gabrielis Motonas penktadienį pataikė vos 3 metimusi iš 17. Visgi daugiausiai šešiese rungtyniavusių raseiniškių vežimą norėjęs tempti amerikietis vis tiek pelnė 14 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

XVIII ture atakuojant nuo baudų metimų linijos nespindėjo ir Darius Griškėnas. Dvi savaites iš eilės naudingiausiu lygos žaidėju tapęs patyręs krepšininkas rungtynėse su „Petrochema-Dextera“ pataikė vos 4 baudas iš 12. Atakuoti nuo šios žymos nesisekė ir vienam iš „Telšių“ lyderių Audriui Maneikiui, kuris pergalingose rungtynėse su Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa nepataikė nė vieno baudos metimo iš 5.

Top 5 ir MVP

  • Deividas Anužis („Palanga“): 19,5 tšk., 5,5 atk. kam., 5 rez. perd., 26,5 nau. bal.
  • Tomas Galeckas („Perlas-MRU“): 12 tšk., 3,5 atk. kam., 8 rez. perd., 25 naud. bal.
  • Tautvydas Pipiras („Perlas-MRU“): 26 tšk., 5,5 atk. kam., 3 rez. perd., 23,5 naud. bal.
  • Martynas Echodas („Žalgiris-2“): 15,5 tšk., 7 atk. kam., 1,5 rez. perd., 20 naud. bal.
  • Karolis Brusokas („Vytis“): 14,5 tšk., 17 atk. kam., 22,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Dovis Bičkauskis, Donatas Sabeckis, Aurimas Kieža (visi „Sūduva-Mantinga“), Matas Jucikas („Palanga“) ir Paulius Valinskas („Žalgiris-2“).

MVP – Tomas Galeckas

„Vyčio“ komandą išretino traumos

07.12.2015

Šakių „Vyčio“ komandos gretas gerokai praretino užklupusios traumos.

Ekipos naujokui Vidmantui Sragauskiui yra įplyšęs kojos raištis, o kitas aukštaūgis Martynas Pacevičius turi nugaros problemų.

Tuo metu Ernestas Serkevičius susimušė anksčiau lūžį patyrusią ranką, o lyderiui Dovydui Redikui nustatytas pėdos uždegimas.


Taip pat primename, jog po kojos operacijos rungtyniauti negali ir puolėjas Mantas Virbalas.

Nėra aišku, kada šie krepšininkai galės sugrįžti į rikiuotę ir ar nors vienas iš jų padės komandai artėjančiuose susitikimuose su Panevėžio „Lietkabeliu-2“ ir „Šilute“.

V.Sragauskis šį sezoną per 10 minučių renka vidutiniškai po 4,3 taško ir atkovoja po 0,8 kamuolio.

M.Pacevičiaus statistika per 15 minučių siekia 4,7 taško bei 2,8 atkovoto kamuolio.

Per 13 minučių E.Serkevičius pasižymi 5,1 taško, 1 atkovoto kamuolio ir 0,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais, o D.Rediko statistika yra tokia – 29 min., 21,1 tšk., 4,4 atk. kam., 3,1 rez. perd.

Geriausi šio sezono NKL veteranai

06.12.2015

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) yra pagarsėjusi kaip jaunimo lyga, kurioje žaidžia greiti, šoklūs bei atletiški krepšininkai, kurių kelias į karjeros aukštumas dar tik prasideda.

Tačiau čmpionate grumiasi ir daug patyrusių krepšinio vilkų, kurie įpusėjo jau net ketvirtąją dešimtį. Tinklaraštininkas Motiejus Baublys apžvelgia vyriausius NKL pirmenybėse žaidžiančius krepšininkus bei jų statistikas.

Vyriausias krepšininkas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidžia Palangoje. Povilas Šakinis, kuriam yra 35 metai, šį sezoną jau sužaidė 17 rungtynių, per kurias aikštėje vidutiniškai praleidžia po 27 minutes, per jas pelno 11 taškų, atkovoja 4 kamuolius, atlieka 2 rezultatyvius perdavimus ir renka po 11,6 naudingumo balų.

Daug šilto ir šalto mačiusiam Dariui Pakamaniui yra sukakę 34-eri metai. „Mažeikių“ klubo įžaidėjas aikštėje praleidžia po 28 minutes, per jas spėja pelnyti po 11 taškų, atlikti po beveik 3 rezultatyvius perdavimus bei rinkti po 9,3 naudingumo balo.

Panevėžio „Lietkabelio“ dublerių komanda yra viena jauniausių lygoje, tačiau ir šis klubas turi savo krepšinio vilką. 34-erių Audrius Stašaitis vidutiniškai pelno po 9 taškus, atkovojo po 2 kamuolius, atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus ir renka po 10 naudingumo balų.

Molėtų sirgaliai turėtų džiūgauti, nes „Ežerūnas-Karys“ turi savo komandos simbolį. Raimundas Ambrulaitis, kuriam šiuo metu yra 33 metai, Molėtuose rungtyniauja jau penktąjį sezoną iš eilės. Negana to, kaunietis yra tvirtas komandos lyderis. Aikštėje js išbūna po 28 minutes, pelno po beveik 10 taškų, atkovoja po 7 atšokusius kamuolius bei renka po 15 naudingumo balų.

33 metai yra ir vienam iš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipos lyderių – Aurimui Kiežai. Marijampolietis per 30 minučių pelno po 14 taškų, atkovoja po 7 kamuolius, atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus ir renka po 17 naudingumo balų (devintas pasiekimas lygoje).

Jonavoje šį sezoną žaidžia LKL duonos ragavęs 204 cm ūgio vidurio puolėjas Tomas Čerkunovas, tačiau krepšininkas ten atlieka tik epizodinį vaidmenį. Per vidutiniškai penkias žaidimo minutes jis pelno po 1,3 taško ir atkovoja po 1,4 kamuolio.

Audrius Maneikis į pergales veda NKL debiutantus „Telšius“ (14,7 tšk., 5 atk. kam.), Valdemaras Savostjanovas Raseiniuose yra vienas svarbiausių žaidėjų (13,2 tšk., 5,8 atk.kam. ir 13 naud.bal.), o Darius Griškėnas Joniškyje demonstruoja puikią sportinę formą (18,4 tšk.,6,6 atk.kam., 3,4 rez. perd. ir beveik 19 naud. bal.). Šiai trijulei yra po 31-erius metus.

Krepšininkai, kurie žengia ketvirtojo dešimtmečio podiumu: Tadas Sebežiovas („Petrochema-Dextera“, 30 m.), Mindaugas Norkus ir Emilijus Gumuliauskas (abu „Telšiai“, po 30 m.). Taip pat greit į šias gretas įstos Paulius Budreckis („Mažeikiai“) bei Aivaras Mincė („Lietkabelis-2“).

Domarko baudos metimas išplėšė pergalę „Telšiams“

05.12.2015

Trileris Vilniuje baigėsi „Telšių“ (9-9) komandos pergale. Augenijaus Vaškio auklėtiniai svečiuose 97:96 (22:18, 17:22, 15:23, 29:21, 14:13) nugalėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ (10-8) krepšininkus.

Likus žaisti 1 minutę 28 sekundes Tomas Galeckas pelnė du taškus su pražanga ir rezultatas tapo lygus 96:96. Kuomet švieslentė rodo likusias 37 sekundes prie baudų metimo linijos stojo Tomas Domarkas, kur pataikė tik vieną baudą iš dviejų, kuri kaip vėliau pasirodė, buvo pergalinga.

Lemiamoje atakoje Tautvydas Pipiras prametė dvitaškį, kamuolį puolime dar atkovojo Arnas Beručka, tačiau šeimininkai laiku išmesti kamuolio nebespėjo.

Pirmąją tarpusavio kovą Telšiuose šeimininkai buvo laimėję 70:65.

„Telšiai“: Tomas Domarkas 27, Laurynas Kaveckis 26, Ovidijus Kaminskis 17 (9 atk. kam.), Mindaugas Norkus 10.

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 25, Tomas Galeckas 22, Domantas Pipiras 17, Remigijus Sugintas 9.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports