Rungtynių svarbą suvokiantis „Vytis“ tikisi juodą dieną palikti praeityje

28.03.2017

Šakių „Vyčio“ komandos jau šį vakarą laukia antroji Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio dvikova su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ klubu.

Mačas bus itin svarbus šakiškiams, kurie sieks išlyginti serijos iki trijų pergalių rezultatą. Šiuo metu „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmauja 1:0.

Pirmajame serijos mače ilgiausiai žaidęs, 10 taškų pelnęs bei 7 kamuolius atkovojęs Gytis Radzevičius sakė, jog praėjusiame susitikime „Vyčiui“ sunkumus kėlė spragos tiek gynyboje, tiek puolime.

„Po pirmojo mačo treneris tikrai neliko patenkintas mūsų pasirodymu, tačiau mūsų nekritikavo ir nuteikinėjo artėjančiam susitikimui. Patys suprantame, ką darėme blogai: paleidome rungtynes, privėlėme daug elementarių klaidų.

Atrodytų, kad buvome kažkokie pavargę, nors treniruočių metu neturime tokio didelio krūvio, tačiau visur vėlavome – apsiginti vėlavome, kamuolį pasiimti vėlavome. Aišku, ir varžovams krito geri metimai.

Jausmas buvo tikrai nekoks, nes žinau, jog tiek aš, tiek komanda galėjo pasirodyti geriau. Aš ir pats mačą pradėjau neblogai, bet vėliau išsisėmėme, metimai nekrito“, – kalbėjo G.Radzevičius.

Antrajam serijos susitikimui, vyksiančiam namuose, šakiškiai ruošėsi labai atsakingai: analizavo tiek varžovus, tiek savo klaidas.

G.Radzevičius sutinka, kad ši pusfinalio serija turėtų būti itin įdomi, nes vyksta apylygių varžovų dvikova: „Manau, kad abiejų komandų šansai yra lygūs, nes tai, jog po reguliaraus sezono turnyrinėje lentelėje mūsų vietos taip skyrėsi, nieko nelemia.“

Susikaupimas ir tinkamas trenerio reikalavimų išpildymas bus būtini artėjančiame mače.

„Įtampos kažkiek yra, nes jei pralaimėtume antrą susitikimą, atsigauti taptų labai sunku – trejas rungtynes iš eilės laimėti prieš tokią komandą kaip „Nafta-Uni-Akvaservis“ tikrai nėra lengva. Bet tikiuosi, kad mums bus gera diena ir serijos rezultatą išlyginsime. Taip turėtų nutikti“, – vylėsi „Vyčio“ žaidėjas.

V.Chodosovskis: „Tikimės rimto „Vyčio“ atsako“

28.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio kovas pradėjo įspūdinga pergale – Klaipėdoje 21 taško skirtumu – 90:69 (22:15, 25:16, 31:17, 12:21) sutriuškino Šakių „Vyčio“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Šįvakar Šakiuose laukia antrosios serijos rungtynės.
Šias rungtynes nuo 18 val. iš Šakių tiesiogiai transliuos nklyga.lt svetainė.

Foto: K.Bakūnas

Prieš šias svarbias rungtynes tinklalapis „ve.lt“ kalbino „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos kapitoną ir rezultatyviausią pirmųjų pusfinalio rungtynių žaidėją (pelnė 18 taškų ir surinko 29 naudingumo balus) Viktorą Chodosovskį.

– Ar tikėjotės tokios lengvos pergalės?
– Atvirai pasakius, nesitikėjome. Manėme, kad „Vytis“ mes kur kas rimtesnį iššūkį. Juk „Vytis“ ketvirtfinalyje gana lengvai nukovė stiprų varžovą – „Telšius“, o mes išeikvojome daug jėgų su „Šilute“. Mes dvikovai su „Vyčiu“ buvome labai susikaupę ir galbūt tai padėjo susikrauti tokį solidų pranašumą. Išties gerai padirbėjome gynyboje, o kai apsigini, tada atsiriša ir rankos. Mes, krepšininkai, sakome, kad kai apsigini, tada varžovus yra triskart lengviau užpulti. Tą ir padarėme.
Tačiau pirmąsias pusfinalio rungtynes jau reikia pamiršti, jokiu būdu negalime nė akimirkai atsipalaiduoti. Privalome iš visų jėgų kautis kiekvienose rungtynėse. Juk šį NKL sezoną liko ne daug rungtynių, tad kiekvienose rungtynėse turime vadovautis „Mirk arba gyvenk“ principu. Privalome atiduoti visas jėgas.


Kokio pasipriešinimo tikitės Šakiuose?
– „Vytis“ – išties pajėgi komanda, turinti daug žinomų krepšininkų. Manau, kad jie namuose duos rimtą atsaką. Svarbu, kad mes nepasimestume ir susikoncentravę, kad ir kas bebūtų, kautumės iki rungtynių pabaigą skelbiančios sirenos. Esame pasiruošę net įtemptai ir nervingai kovai. O kaip bus – pamatysime. Šiek tiek prisibijau, kad tokios gana lengvos pirmosios pusfinalio serijos rungtynės nepadarytų mums „meškos paslaugos“.

– Pirmose pusfinalio rungtynėse dėl peties traumos nerungtyniavo Mindaugas Stašys, tačiau puikiai žaidė Deividas Anužis. Ar tikėjotės iš šio krepšininko tokio įspūdingo žaidimo?
– Juk daug sirgalių ovacijų sulaukė ir spurtą inicijavo jo dėjimas į krepšį. Deivido ūgis – 182 cm, tačiau jis šį sezoną jau ne pirmą kartą krauna į krepšį ir iš savo vietų priverčia pakilti sirgalių būrius.

Tokios jo emocijos ir įspūdingas žaidimas manęs nė kiek nestebina. Jį pažįstu daugelį metų, dar nuo krepšinio mokyklos laikų. Žinau, kad jis yra tikras kovotojas ir dėl pergalės gali padaryti bet ką. Jo niekada nereikia raginti, skatinti ar motyvuoti. Deividas visada yra užsivedęs, tarsi komandos varikliukas.

Apskritai mes nuolat akcentuojame draugišką atmosferą. Net jei mums ir nesiseka, esame sutarę aikštėje nelieti emocijų, nesakyti jokio blogo žodžio, o bandyti vienas kitą paskatinti, padrąsinti. Kitose komandose būna tokių atvejų, kai emocijos veržiasi per kraštus, žaidėjai ima vienas ant kito pykti ir pakrinka komandos žaidimas. Mes esame susitarę, kad reikia vadovauti ne emocijomis, o logika ir sveiku protu. Po rungtynių, nurimus emocijoms, ramiai rūbinėje išsikalbame, paanalizuojame savo klaidas ir tiek. Stengiamės daryti viską, kad komandoje atmosfera būtų lyg darnioje šeimoje. Tai ir yra mūsų tvirtybė.

R.Juknevičius: „Išlikome kaip komanda net tada, kai patekome į duobę“

25.03.2017

„Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius tiesiog netvėrė pykčiu, kuomet rungtynių pabaigoje Rytis Juknevičius nereikalingai prasižengė prieš Andrių Aleksandrovą ir nusiuntė jį mesti du baudų metimus.

Vis tik „Rasų“ snaiperio ranka lemiamu metu suvirpėjo – šis prametė abi baudas, o netrukus Juknevičius pats pataikė abu metimus ir garantavo savo komandos pergalę (83:80).

Nespėjau, kvaila pražanga, kai du metimai galėjo nulemti rungtynes. Ačiū Dievui, sėkmė buvo mūsų pusėje ir jis prametė. Džiaugiuosi tuo, bet nesidžiaugiu, ką padariau“, – po rungtynių šyptelėjo Juknevičius.

Kaip po rungtynių kalbėjo sūduviečių treneris Kiltinavičius, komanda antroje rungtynių dalyje bent penkioms minutėms buvo visiškai praradusi koncentraciją. Tam iš esmės pritarė ir pats Juknevičius, kuris teigė, kad prieš kitas serijos rungtynes antradienį komanda turi ruoštis dar uoliau.

„Manau, kad šiandien pergalę lėmė komandinis žaidimas, išlikome kaip komanda net tada, kai patekome į duobę. Aišku, gynyboje pridarėme labai daug klaidų, bet žiūrėsime, analizuosime ir stengsimės jų nekartoti“, – sakė gynėjas.

Juknevičius prie „Sūduvos-Mantingos“ šį sezoną prisijungė sezonui jau prasidėjus, tačiau jis žino, ką reiškia atkrintamųjų atmosfera Marijampolėje. Krepšininkas pripažino, kad tuo įsitikinti jam teko dar rungtyniaujant „Trakų“ gretose. Juknevičiaus teigimu, „Rasams“ šįkart buvo užkurta tokia pirtis, kokos šįmet jis dar nematė.

„Taip, ir tiek, kiek esu čia, ir kuomet kadaise su „Trakų“ komanda žaidžiant prieš Marijampolės komandą atmosfera buvo puiki. Ačiū fanams, noriu, kad jų dar daugiau ateitų palaikyti, labai jiems dėkoju. Sirgaliai buvo nuostabūs“, – teigė Juknevičius.

R.Vaišvila: „Džiugu, kad iškovojome gražią pergalę, bet atsipalaiduoti negalime“

25.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vyr. treneris Rytis Vaišvila, po pusfinalyje iškovotos įspūdingos pergalės prieš Šakių „Vytį“ (90:69), gyrė savo auklėtinius už puikiai atliktas užduotis ir darbą gynyboje.

„Vyrai išties gerai paplušėjo gynyboje. Kai apsigini, geriau sekasi ir užpulti. Tik ketvirtajame kėlinyje, kai pirmavome 33 taškų skirtumu, šiek tiek atsipalaidavime, bet tai jau nieko nebelėmė. Džiugu, kad iškovojome tokią gražią pergalę, bet žaidėjams akcentuoju, kad tai nieko nereiškia. Pusfinalio serijoje yra kovojama iki trijų pergalių ir jokių atsipalaidavimų negali būti. Bijau, kad tas didelis skirtumas nepakištų kojos kitose serijos rungtynėse. Labai norėčiau, kad tą vyrai suprastų“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Užsiminus, kad šiandien Deividas Anužis itin užsivedęs kovojo ir puikiai užpildė peties traumą patyrusio Mindaugo Stašio netektį, R. Vaišvila pasakė: „Deividas visada yra užsivedęs, tiek treniruotėse, tiek per rungtynes. Per visą šį sezoną nesu matęs jo atsipalaidavusio ar nesusikoncentravusio kovai, tai džiugina. Tiek jis, tiek Erikas Kubilius puikiai pavadavo Mindaugą Stašį“, - sakė strategas.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo „Vyčio“ komandos stovykloje.

„Negaliu sakyti, kad galbūt minkštai pradėjome rungtynes, tačiau iš vėžių išsimušėme tada, kai Edvinas Jezukevičius užsidirbo trečiąją pražangą. Kai kurie mūsų žaidėjai nebuvo pasiruošę tokiai kovai. Klaipėdiečiai šiandien mus pranoko kietesnė kova. Mes tuo pačiu neatsakėme, neatstovėjome. Mes klaipėdiečių gynyboje nesustabdėme. Kitose pusfinalio serijos rungtynėse nieko naujo nesumąstysime, tiesiog reikia didesnio užsispyrimo ir kovos. Turi būti kitoks užsivedimas, kitokia kova. Pati pergalė neateis, jei nekovosi. Tą bandysiu išaiškinti savo žaidėjams“, - po rungtynių kalbėjo „Vyčio“ komandos treneris Virginijus Sirvydis.

Antrosios NKL pusfinalio serijos rungtynės tarp klaipėdiečių ir šakiškių vyks kovo 28 dieną (antradienį) 18 val. Šakiuose, trečiosios - kovo 30 dieną (ketvirtadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje.

Pirmoji pusfinalio drama Marijampolėje baigėsi „Sūduvos-Mantingos“ pergale

25.03.2017

Mezon-NKL čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau pirmose pusfinalio serijos rungtynėse įsitikino, kad lengvų pergalių laikas baigėsi.

Suvalkijos sostinės krepšininkai pusfinalio starte namuose 83:80 nugalėjo Raseinių „Rasus“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

irmoji susitikimo pusė sėkmingesnė šeimininkams. Rezultatyviai rungtynes pradėjusi „Sūduva-Mantinga“ jau pirmąjį kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu (31:20), o susitikimui įpusėjus, šeimininkų pranašumas dar šiek tiek išaugo (48:35).

Visgi po ilgosios pertraukos Raseinių ekipa pradėjo įrodinėti savo vertę. „Rasai“ antroje trečiojo ketvirčio pusėje laimėjo atkarpą 13:3 ir po trijų kėlinių komandas skyrė jau tik penki taškai (65:60).

Intriga niekur nedingo ir ketvirtajame kėlinyje, o iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min., Andrius Aleksandrovas smeigė tritaškį, po kurio iš „Sūduvos-Mantingos“ pranašumo liko tik vienas taškas (78:77).

Netrukus Darius Griškėnas pataikė dvitaškį, tačiau čia pat tritaškį atsakymą pateikė ir Tomas Galeckas, po kurio metimo rezultatas tapo lygus (80:80).

Kitoje aikštės pusėje Rytis Juknevičius pataikė tik vieną baudą, tačiau netrukus Aleksandrovas nepataikė nė vienos (81:80). Tuomet „Rasams“, likus 8 sek., teko griebtis pražangų taktikos, o antrą kartą iš eilės prie baudų metimų linijos stojęs Juknevičius nebeklydo (83:80).

„Rasams“ paskutinės atakos suregzti nepavyko – lemiamas Raseinių mėginimas sugrįžti baigėsi klaida ir suvalkiečiai išsaugojo pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Darius Griškėnas 18, Kinu Rochfordas 13, Rytis Juknevičius 12, Aurimas Kieža, Antanas Udras ir Gintautas Matulis po 8.

„Rasai“: Tomas Galeckas 16, Šarūnas Vingelis 15, Andrius Aleksandrovas 14.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ NKL pusfinalį pradėjo įspūdinga pergale

25.03.2017

Uraganinį puolimą pademonstravę Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai galingai pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) pusfinalio kovas.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 90:69 (22:15, 25:16, 31:17, 12:21) sutriuškino Šakių „Vytį“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Šeimininkai nuo pirmųjų minučių stvėrė varžovus už gerklės ir nuolat didino pranašumą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai pirmavo net 81:48.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai dominavo baudos aikštelėje, kurioje pelnė net 42 taškus.

Įdomu tai, kad iki šiol visos keturios šio sezono tarpusavio dvikovos baigėsi namų komandos pergalėmis.

Antroji tarpusavio dvikova Šakiuose vyks antradienį.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 18, Deividas Anužis 17 (8 atk. kam.), Edvinas Alunderis 13, Evaldas Lengvinas 12, Benas Bagdonavičius 11.

„Vytis“: Tadas Sebžiovas 15, Sheltonas Jacksonas 11, Gytis Radzevičius 10, Augustinas Jankaitis 8.

NKL pusfinaliai: nenuspėjamos geriausių lygos komandų kovos

25.03.2017

Jau šį šeštadienį keturios Mezon-NKL komandos pradeda kovą dėl vietos lygos finale, o dviems iš jų tai bus visiškai nauja patirtis.

Šakių „Vytis“ ir Raseinių „Rasai“ į lygos pusfinalį prasimušė tik pirmą kartą abiejų klubų istorijose, tuo metu Klaipdėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pusfinalių skonį žino puikiai. Pirmoji į šį etapą sugrįžo po metų pertraukos, o titulą ginančiai Suvalkijos komandai tai bus jau trečiasis pusfinalis iš eilės.

Patirtis prieš tritaškius

Marijampolės klubui patirties žaidžiant tokios svarbos mačus tikrai prireiks, kadangi jų kelyje – sunkiai nuspėjama Raseinių „Rasų“ komanda. 

Nors Giedriaus Kurtinaičio kariauna šįmet reguliariajame sezone bangavo, kovose su Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniais raseiniškiai jautėsi gana užtikrintai. Tai įrodantis faktas – „Rasai“ iš keturių sezono akistatų su „Sūduva-Mantinga“ laimėjo net tris. Solidus rezultatas žaidžiant prieš lygos čempionę ir pastarųjų dvejų metų reguliariųjų sezonų nugalėtoją, tiesa? 

„Rasų“ žaidimas iš esmės paremtas tolimais metimais. Komanda savo gretose turi tokius iš toli atakuoti galinčius žaidėjus kaip Šarūną Vingelį ar Andrių Aleksandrovą, o savo laimę išbandyti nevengia ir įžaidėjas Tomas Galeckas. Būtent šis judrusis 22-ejų metų atakų organizatorius yra bene pagrindinė „Rasų“ ašis, nuo kurios iš esmės priklauso ir komandos rezultatai. 182 cm ūgio vilnietis mėgsta pats imtis iniciatyvos, tačiau, reikalui esant, jis be problemų atranda ir kitus komandos draugus.

Treneris Giedrius Kurtinaitis Raseiniuose remiasi ne tik lygos rezultatyvių perdavimų lyderiu Galecku (vid. 7,2 rez, perd.) bet ir rezultatyviausiu čempionato žaidėju Vingeliu (vid. 19,2 tšk.), o kur dar mobilusis aukštaūgis Šarūnas Beniušis ar patyręs Aleksandrovas. Reguliariajame sezone „Rasai“ buksavo, tačiau atkrintamosiose varžybose raseiniškiai kol kas juda be duobių. 

Naujas etapas, nauji ir individualūs uždaviniai. Jei ketvirtfinalyje „Sūduvos-Mantingos“ trenerių štabas suko galvas, kaip sulaikyti naudingiausią lygos žaidėją Lauryną Birutį, tai dabar marijampoliečiai spręs Vingelio ir Galecko tandemo rebusą.

Tiesa, savo ginklų turi ir sūduviečiai. Jei „Rasų“ žaidimas dažniau sukasi aplink tritaškio liniją, tai „Sūduva-Mantinga“ gali žaisti gerokai universaliau. Kitaip ir negali būti, kai savo aukštaūgių arsenale turi tokius ginklus kaip Aurimą Kiežą, Antaną Udrą ar puikiai į komandą įsiliejusį Kinu Rochfordą. Į pagalbą aukštaūgiams mėgsta ateiti ir puolėjai Darius Griškėnas bei Gintautas Matulis, kuomet „Rasų“ priekinė linija neabejotinai skurdesnė.

„Sūduva-Mantinga“ antroje reguliariojo sezono pusėje kiek buksavo ir buvo toli nuo savo geriausios sportinės formos, tačiau puikiai išnaudoję dviejų savaičių pertrauką, Kiltinavičiaus auklėtiniai be didesnių abejonių gali būti laikomi solidžiausia ketvirtfinalio komanda. „Sūduvos-Mantingos“ potencialas buvo įrodytas ir praktikoje – vidutiniškai 24,3 taško skirtumu iškovotos trys pergalės prieš jaunuosius žalgiriečius ir be vargo laimėta serija 3-0. Su tokia jėga į pusfinalį nežengė nė viena kita lygos komanda.

Ar vedlio netekę klaipėdiečiai įkąs įsibėgėjančiam „Vyčiui“?

Didesnio aiškumo nėra ir antroje pusfinalio akistatoje. Klaipėdos ir Šakių klubai reguliariajame sezone susitiko po du kartus ir abi ekipos pasidalijo po pergalę. Tiesa, Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šią seriją pasitinka ypač slogiomis nuotaikomis – serijoje su „Šilute“ peties traumą patyrė Mindaugas Stašys, kurio fantastiškas žaidimas klaipėdiečius ir atvedė į pusfinalį.

Kol kas Vaišvilos galvoje sukasi klaustukai – neaišku, ar komandos vedlys padės savo komandai pusfinalio serijoje. Toks smūgis gerokai apriboja trenerio pasirinkimo laisvę, mat Stašys buvo antras pagal žaidimo laiką (vid 26,4 min.), antras pagal rezultatyvumą (vid. 11,5 tšk.) ir pirmas pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 3,8 rez, perd.) komandos žaidėjas. Tiesa, uostamiesčio ekipos šansų kartu su Stašio trauma nurašyti negalima. Nereikia pamiršti, jog „Nafta-Uni-Akvaservis“ klube svarius vaidmenis atlieka tokie žaidėjai kaip rezultatyviausias komandos žaidėjas Viktoras Chodosovskis (vid. 13,4 tšk.), sparčiai progresuojantis Džiugas Slavinskas bei patikimai rungtyniaujantis Deividas Anužis. 

Po čempioniško sezono 2015 metais, Vaišvila 2015-2016 metų sezoną pasitiko be didelių ambicijų. „Turime daug jaunų žaidėjų, kuriems reikia tobulėti, maniau bus lengviau“, – prieš metus kartojo treneris. Tąkart ketvirtfinalyje uostamiesčio klubas atsitrenkė į „Sūduvos-Mantingos“ sieną, tačiau šiemet tai yra visai kitokia komanda.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ šįmet yra realiai į aukščiausias vietas pretenduojanti komanda. Argumentų klaipėdiečių sudėtyje tam rasti galima tiek gynėjų, tiek ir aukštaūgių grandyse. „Nafta-Uni-Akvaservis“ nukraujavo, tačiau kraujavimą sustabdyti gali kiti komandos žaidėjai.

Kovoje dėl vietos finale „Nafta-Uni-Akvaservis“ sutiks kitokį „Vytį“. Didžiąją sezono dalį buksavę Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai pastaruoju metu demonstruoja pakilią sportinę formą ir džiaugiasi, kad sezono eigoje lipdyta komanda pagaliau vykdo savo užduotis – skina pergales.

Šiuo metu Šakiuose rungtyniauja net šeši žaidėjai, kurie sezoną pradėjo vilkėdami ne „Vyčio“ marškinėlius. Maža to, komandą sezono eigoje paliko amerikietis De’Aundre Smithas, Lukas Damušis, Tadas Jagėla ir Edgaras Stanionis, o pasipylus pralaimėjimams, „Vyčio“ žaidėjai ne kartą atviravo, kad pergalėms stabilumas sudėtyje yra būtinas. Šios mintys pasitvirtino – atkrintamosiose „Vytis“ yra visai kita komanda nei ta, kuri buvo sezono pradžioje.

Be didelio vargo 3-0 sutvarkyti reikalai su Joniškio „Delikatesu“, o trečia geriausia reguliariojo sezono komanda „Telšiai“ ketvirtfinalyje buvo palaužta 3-1. Šakiai jau turi geriausią rezultatą klubo istorijoje, tačiau vargu, ar ambicingoji Sirvydžio kariauna pasitenkins pusfinaliu.

Gražiausių ketvirtfinalio epizodų viršūnėje – jaunųjų žalgiriečių skrydžiai

25.03.2017

Gražiausiu Mezon-NKL pirmenybių ketvirfinalio etapo epizodu išrinktas Kauno „Žalgirio“ dublerių puolėjo Gyčio Masiulio skrydis per Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gynėją Gintautą Matulį.

Savo šuolio galimybes ketvirtfinalyje pademonstravo ir Masiulio komandos draugas Kristupas Žemaitis.

Galingas gynėjo dėjimas gražiausių epizodų rinkinyje užėmė trečiąją vietą.


Tarp jaunųjų žalgiriečių dėjimų įsiterpė paskutinę rungtynių sekundę pergalingą tritaškį į „Šilutės“ krepšį įmetęs Klaipedos „Nafta-Uni-Akvaservis“ puolėjas Džiugas Slavinskas.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ prieš Mezon-NKL pusfinalio seriją prarado vieną lyderių

23.03.2017

Šeštadienį Klaipėdos sporto rūmuose prasidės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio serija iki trijų pergalių tarp Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ir Šakių „Vyčio“ ekipų.

Antrosios pusfinalio serijos rungtynės vyks kovo 28 dieną (antradienį) 18 val. Šakiuose, trečiosios – kovo 30 dieną (ketvirtadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje.

Gali būti, kad šioje serijoje klaipėdiečiams negalės padėti vienas iš komandos lyderių Mindaugas Stašys.

Jis per paskutines NKL ketvirtfinalio rungtynes Šilutėje patyrė peties traumą.

„Pastarosios naktys – pusiau bemiegės. Daug kartų dėl skausmo pabusdavau. Lovoje ant skaudamo peties apskritai negaliu pasisukti. Buvau pas medikų. Įtaria peties išnirimą ar net raiščių plyšimą. Reikia atlikti magnetinį rezonansą, kad sužinoti tikslią diagnozę. Kol kas negaliu pakelti vienos rankos, skausmas tiesiog veriantis. Labai tikiuosi, kad padės nuskausminamieji vaistai.

Labai norėčiau savo komandai padėti pusfinalyje, tačiau tiksliai negaliu pasakyti, ar tai pavyks. Medikai pataria 2-3 savaites nežaisti. Aš esu kovotojas, jei tik matysiu, kad galiu bent šiek tiek padėti komandai, tada išbėgsiu į aikštelę“, – teigė Stašys.

– Mindaugai, pastaruoju metu buvai įgijęs gerą sportinę formą. Paskutinėse rungtynėse Šilutėje pelnėte 29 taškus ir surinkote 39 naudingumo balus. Kas lėmė tokį užsivedimą?
– Tai visos komandos nuopelnas. Nejučia atsidurdavau tinkamu metu tinkamoje vietoje, gaudavau komandos draugų perdavimus ir ėmiausi iniciatyvos. Pataikiau visus baudos metimus, pridėjau kelis dvitaškius ir tritaškius, taip ir susidėjo tie taškai. Tik po rungtynių, pamatęs statistiką, supratau, kad pelniau tiek taškų ir surinkau net 39 naudingumo balus. Šį sezoną tiek naudingumo balų nebuvau surinkęs. Tai sezono rekordas.

– Ketvirtfinalio serija su „Šilutės“ ekipa buvo gana įtempta. Gal dabar, kai jau kišenėje turite kelialapį į NKL pusfinalį, jaučiatės ramiau?
– Iš tikrųjų, įtampa atslūgo. „Šilutė“ buvo įgijusi puikią sportinę formą, tad su kais teko gerokai paprakaituoti. Esame tarp keturių stipriausių NKL ekipų. Komandos vadovų iškeltus tikslus įvykdėme, tačiau apetitas kyla bevalgant – labai norėtųsi ir medaliuko.

– Jau šį šeštadienį pradėsite NKL pusfinalio iki trijų pergalių seriją su Šakių „Vyčiu“. Ar aikštės pranašumas labai reikšmingas faktorius?
– Manau, kad visoms komandoms daug maloniau rungtyniauti prie savo sirgalių, kai jauti jų užnugarį ir palaikymą. Paskutinės NKL ketvirtfinalio rungtynės, vykusios Klaipėdoje, įrodė, kad mūsų miesto sirgaliai – nuostabūs. Jų šiltas palaikymas mus tiesiog įkvėpė, motyvavo atiduoti paskutines jėgas.

Atvirai pasakius, senai Klaipėdos sporto rūmuose buvau regėjęs tokį būrį sirgalių – visos tribūnos ir balkonas buvo sausakimšai užimtas, žmonės rungtynes stebėjo tiesiog atsistoję ir susigrūdę. Jei ir pusfinalyje išvysime tiek savo sirgalių, tada, manau, kad aikštės pranašumas bus itin reikšmingas.

– NKL reguliariajame čempionate su „Vyčio“ ekipa pasidalijote po dvi pergales.
– Reguliarusis sezonas yra viena, o atkrintamosios rungtynės, o juo labiau pusfinalis - visai kas kita. Manau, kad pusfinalyje svarbi kiekviena smulki detalė.
– „Vytis“ – įveikiamas varžovas. Jie turi mažai silpnų vietų, tačiau jų yra ir mes jas gerai žinome. Nenoriu garsiai vardinti.

Galima daug kalbėti ir tikėtis, bet viską reikia įrodyti ne žodžiais, o darbais aikštėje. „Vyčio“ akivaizdūs lyderiai – Paulius Beliavičius ir Gytis Radzevičius. Reikia stengtis žūtbūt juos uždengti. Jei tai pavyks, galime tikėtis teigiamo rezultato.

Naudingiausias NKL ketvirtfinalio etapo žaidėjas – Edvinas Jezukevičius

23.03.2017

Šakių „Vytis“ Mezon-NKL ketvirtfinalio etape peržengė kovingųjų „Telšių“ barjerą, o prie to bene svariausiai prisidėjo komandos aukštaūgis Edvinas Jezukevičius, kuris tapo naudingiausiu šio etapo Mezon-NKL žaidėju.

Sėkmingiausiai Jezukevičiui susiklostė pats pirmasis serijos susitikimas Telšiuose, kur jo vedama komanda iškovojo pergalę (64:55).

Tąkart aukštaūgis per 30 minučių pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 7/9 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.


Tiesa, šį sezoną buvo dar sėkmingesnių Jezukevičiaus pasirodymų. Sausio mėnesį rungtynėse su Raseinių „Rasais“ jis buvo surinkęs net 40 naudingumo balų, o šis benefisas iki šiol išliko geriausiu krepšininko karjeroje.

Ketvirtfinalio serijoje Jezukevičius vidutiniškai pelnė po 17,2 taško, atkovojo po 7,2 kamuolio, atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 22,2 naudingumo balo.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia ir kitus keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į simbolinį etapo naudingiausiųjų penketuką.

Mindaugas Stašys, „Nafta-Uni-Akvaservis“ (13,5 tšk., 6,25 rez. perd., 18 naud bal.)

Uostamiesčio komandos senbuvis kaip tikras lyderis – iššovė tada, kuomet jo komandai to reikėjo labiausiai. Paskutinėse ketvirtfinalio serijos rungtynėse su „Šilute“ nesulaikomai rungtyniavęs Stašys pelnė 29 taškus (6/9 dvit., 2/2 trit., 11/11 baud. met.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų ir surinko 39 naudingumo balus.

Tai – geriausios patyrusio gynėjo karjeros rungtynės.

Tomas Galeckas, „Rasai“ (15 tšk., 6,7 rez. perd., 18,3 naud. bal.)

Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms „Rasų“ komandoje tendencijos nepasikeitė. Tomas Galeckas ir toliau išliko bene pagrindiniu „Karpynės“ šeimininkų varikliu, nuo kurio gero žaidimo iš esmės priklauso ir komandos rezultatai. Vienas lyderių nestrigo, o klimpti ketvirtfinalyje nebuvo priežasties ir „Rasams“. Sėkmingiausiai Galeckui susiklostė trečiasis serijos su „Perlu“ mačas, kuomet krepšininkas pelnė 15 taškų (2/5 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud. met.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Šarūnas Vingelis, „Rasai“ ( 21,3 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. perd., 15,6 naud, bal.)

Rezultatyvusis Raseinių ekipos gynėjas stabiliu komandos vedliu puolime išliko visos serijos su „Perlu“ metu. Prasčiausi žaidėjo pasirodymai puolime – po 18 taškų pelnyta antrajame ir trečiajame mačuose. Vilniaus komandos vairininkas Mindaugas Sakalauskas nesugebėjo išspręsti ne tik Vingelio ir Galecko, bet ir Šarūno Beniušio rebuso. Ar pavyks Mariui Kiltinavičiui su „Sūduva-Mantinga“? Pirmieji atsakymai jau šeštadienį.

Augustinas Jankaitis, „Vytis“ (10,5 tšk., 7,8 atk. kam., 16 naud. bal.)

Kaip ir savaitės naudingiausiu tapęs Edvinas Jezukevičius, Jankaitis taip pat svariai prisidėjo prie istorinio „Vyčio“ žygio į stipriausiųjų ketverto būrį. Pirmose dvejose serijos rungtynėse krepšininkas rungtyniavo kiek blankiau, tačiau antroje serijos pusėje aukštaūgis iššovė. Trečiajame serijos mače jis surinko 15 taškų ir 23 naudingumo balus, o seriją baigė dvigubu dubliu – pelnydamas 14 taškų, atkovodamas 11 kamuolių ir surinkdamas 24 naudingumo balus.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports