Gražiausių savaitės epizodų dešimtuką okupavo „Palangos“ atstovai

27.10.2015

Galingi ir krepšius drebinę dėjimai dominuoja ketvirtosios NKL savaitės gražiausių epizodų dešimtuke. Du įspūdingiausius momentus sukūrė „Palangos“ krepšininkai, o dvi vietas dešimtuke užima Kauno „Žalgiris-2“ talentas Regimantas Miniotas.

Gražiausių savaitės epizodų trejetuką pradeda Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ skrajoklis Rytis Biliartas, įspūdingai pabaigęs greitą ataką rungtynėse Raseiniuose. Antroje savaitės gražiausių epizodų vietoje – „Mažeikių“ gynėjas Evaldas Šaulys, spėjęs išmesti kamuolį ir pataikyti tritaškį paskutinėmis ketvirčio sekundėmis.

Įspūdingiausiu savaitės epizodu tapo „Palangos“ komandos atstovo Deivido Anužio skrydis po krepšiu. Jo tritaškis buvo blokuotas, tačiau krepšininkas pats pavijo kamuolį ir jį akrobatiniu metimu pasiuntė į krepšį aidint 24 sekundžių atakos laikmačiui. Metimas pasiekė tikslą, o D.Anužis dar išprovokavo ir pražangą.

Savaitės epizodų dešimtukas:

Naudingiausias ketvirtosios savaitės žaidėjas – D.Redikas

26.10.2015

Ketvirtąją savaitę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse netrūko įsimintinų įvykių. Iš anksto nurašytas „Ežerūnas-Karys“ svečiuose patiesė „Palangą“, konkurencijos nesutikęs Dovydas Redikas žaidė nesustabdomai, o „Mažeikių“ pergalių serijos nenutraukė ir Jonavos klubas.

Oficialus lygos tinklapis nklyga.lt apžvelgia svarbiausius praėjusio savaitgalio įvykius, išrenka simbolinį septintojo bei aštuntojo turų penketuką bei naudingiausią žaidėją.

D.Rediko dominavimas

Vienas ryškiausių šio sezono lygos krepšininkų savo užtikrintu ir stabiliu žaidimu toliau įrodinėja, už kokius sugebėjimus jis ne vienerius metus vilkėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Penktadienį D.Rediko atstovaujamas „Vytis“ namuose tik po atkaklios kovos 87:81 nugalėjo „Telšius“, o pats kuršėniškis surengė neeilinį pasirodymą. Krepšininkas pelnė net 33 taškus, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 39 naudingumo balus. Sėkmingą savaitgalį krepšininkas tęsė ir kitos dienos mače Vilniuje, kur į „Perlo-MRU“ krepšį įmetė 27 taškus, po krepšiais atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 34 naudingumo balus, taip savo komandą atvesdamas į penktąją pergalę iš eilės – 91:86. Po šių pasirodymų Redikas įsitvirtino rezultatyviausių ir naudingiausių lygos žaidėjų sąrašuose.

Per dvejas rungtynes rinkęs vidutiniškai po 30 taškų ir po 36,5 naudingumo balo, D.Redikas išrinktas naudingiausiu savaitės žaidėju.

Sensacija Palangoje

Greičiausiai daugelis krepšinio sirgalių jau buvo susitaikę su mintimi, jog praėjusio sezono NKL vicečempionai, Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkai, taip ir pasiliks turnyrinės lentelės gale bei balansuos ties iškritimo riba. Šį teiginį dar labiau sustiprino penktadienio dvikova, kuomet Gintaro Šerkšno auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje tapo lengvu grobiu galingai rungtyniaujančiai Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (52:82). Tačiau jau kitą dieną molėtiškiai Palangoje sugebėjo bent kiek pritildyti skeptikus ir 71:69 įveikė „Palangos“ ekipą. „Ežerūno-Kario“ pergalės kalviu tapo Raimundas Ambrulaitis, kuris pelnė 16 taškų ir atkovojo 9 atšokusius kamuolius. Būtent kova dėl kamuolių ir buvo viena pagrindinių šio netikėtumo priežasčių. Svečiai gudriai pasinaudojo išretinta „Palangos“ priekine linija ir šioje kategorijoje laimėjo net 46-31.

„Šilutės“ kritimas

Sezono pradžioje trejas rungtynes iš eilės laimėjusi pamario ekipa greitai sulėtino apsukas. Praėjusį savaitgalį Petro Joniko auklėtiniai namuose 79:81 nusileido šį sezoną kol kas taip pat stringančiai Joniškio „Delikateso“ komandai, o šeštadienį Marijampolėje buvo sutriuškinti vietos „Sūduvos-Mantingos“ ekipos 91:115. Šilutiškių negelbėjo net ir sėkmingi individualūs žaidėjų pasirodymai. Krepšinio specialistų liaupsinamas Aurelijus Pukelis savaitgalį rinko po 18,5 taško bei 28,5 naudingumo balo. Pavojų „Šilutės“ priešininkams kėlė ir Ignas Vaitkus, vidutiniškai rinkęs po 22,5 taško ir 26 naudingumo balus. Vis tik šie du krepšininkai svarenės paramos iš komandos draugų nesulaukė, o prieš sezoną vienu iš būsimų komandos lyderių laikytas Tomas Lekūnas praėjusiuose turuose buvo daugiau pastebimas diskutuojant su varžovais bei teisėjais nei demonstruojant sėkmingus žaidimo epizodus. Akivaizdu, kad Petras Jonikas savo arsenale turi nemažai ginklų, tačiau kol kas veikia tik nedaugelis.

Rezultatyvumo rekordas

115 taškų į „Šilutės“ krepšį įmetusi „Sūduva-Mantinga“ pasiekė šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą. Šiemet tik dar viena ekipa buvo peržengusi 100 taškų ribą („Palanga“ šį savaitgalį įmetė 102), o marijampoliškiai triženklį taškų skaičių buvo surinkę ir pirmosiose sezono rungtynėse, kai 100:78 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis-2“. „Sūduva-Mantinga“ yra rezultatyviausia lygos komanda (vid. 90 taškų), stipriai lenkdama antroje pozicijoje pagal šį rodiklį esančią „Palangą“ (vid. 80,8 taško). Beje, Marijampolės klubui priklauso ir praėjusio sezono NKL rezultatyvumo rekordas (119 taškų).

Nuotr.: gintarasmockus.lt

„Mažeikių“ jėga

Be pralaimėjimų NKL čempionate toliau žygiuoja „Mažeikių“ krepšininkai, kurie praėjusį savaitgalį ir vėl nuskynė abi pergales. Jeigu Jonavoje Aloyzo Rudžio auklėtiniai triumfavo tik paskutinėmis mačo sekundėmis (82:78), tai namų rungtynės su Raseinių „Rasais“ mažeikiškiams tapo tikru smaguriavimu. Triuškinančią persvarą įgijęs jau pirmojo kėlinio metu, „Mažeikių“ klubas žemesnės pavaros nejungė ir po pertraukos, o prieš ketvirtąjį kėlinį šeimininkų persvara tapo nepadori (78:41). Gynybos gniaužtuose visiškai surakinti „Rasai“ suklydo net 27 kartus, o pagrindiniai svečių ramsčiai – Valdemaras Savostjanovas, Edvinas Šeškus, Gabrielis Motonas ir Augustinas Jankaitis kartu sudėjus pelnė vos 28 taškus. Kitą savaitę „Mažeikiai“ taip pat turės geras galimybes pratęsti pergalių seriją, kadangi jų laukia išvyka į Molėtus ir mačas su „Ežerūno-Kario“ ekipa.

Gynėjų dvikova

Penktadienį vykusioje pajūrio komandų dvikovoje įspūdingus pasirodymus surengė abiejų komandų gynėjai. „Palanga“ savo aikštėje 102:97 pranoko Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“, o abi ekipas į priekį vedė antrosios linijos žaidėjai. „Palangos“ atstovas Tadas Rinkūnas per 36 minutes pelnė 31 tašką (2/4 dvit., 5/8 trit., 12/14 baudos) ir surinko 31 naudingumo balą. Dar įspūdingiau pasirodė jo oponentas iš Klaipėdos – Mindaugas Stašys taip pat žaidė 36 minutes, per jas pelnė 34 taškus (12/15 dvit., 0/5 trit., 10/12 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 39 naudingumo balus.

Nuotr.: E.Jurgilevič

TOP 5:

• Mindaugas Stašys („Nafta-Uni-Akvaservis“): 26 tšk., 3,5 atk. kam., 4 rez. perd., 28,5.
  • Dovydas Redikas („Vytis“): 30 tšk., 4 atk. kam., 4,5 rez. perd., 36,5 naud. bal.
  • Ignas Vaitkus („Šilutė“): 22,5 tšk., 3,5 atk. kam., 1,5 rez. perd., 26 naud. bal.
  • Karolis Brusokas („Vytis“): 14 tšk., 10 atk. kam., 2,5 rez. perd., 22 naud. bal.
  • Aurelijus Pukelis („Šilutė“): 18,5 tšk., 10 atk. kam., 1 rez. perd., 28,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Aurimas Kieža, Šarūnas Beniušis, Tadas Rinkūnas ir Tadas Sebežiovas.

MVP – Dovydas Redikas

Savaitgalio epizodas:

„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ derbių emocijos nuo šiol liejasi ir NKL aikštelėse

25.10.2015

Penktadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse tarp šešių septintojo turo rungtynių vyko vienas kiek ryškesnį atspalvį turintis mačas. Kaune pečius surėmė dviejų Lietuvos grandų, „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“, dublerinės ekipos. Tai buvo tarsi įžanga prieš šį vakarą „Žalgirio“ arenoje vyksiantį didžiausių šalies klubų mūšį.

Mažajame derbyje triumfavo jaunieji „Žalgiris-2“ krepšininkai, po atkaklios kovos 73:65 palaužę „Perlo-MRU“ ekipą, o abiejų komandų atstovai pripažino, jog šios rungtynės nebuvo eilinės.

„Jaudulio nebuvo, ruošėmės kaip ir visoms rungtynėms, aišku, juokavome, kad tai bus apšilimas prieš sekmadienio grandų mačą“, – kalbėjo žalgiriečių vyriausiasis treneris Tomas Masiulis.

„Aišku, vaikinams buvo jauduliukas, nes jie ir rinktinėse kartu žaidė, ir vieni su kitais pažįstami, kadangi rungtyniavę moksleivių lygose. Kažkoks išskirtinumas vis tiek buvo“, – T.Masiuliui antrino jo kolega iš „Perlas-MRU“ Arvydas Gronskis.

Net aštuoni abiejų komandų krepšininkai šią vasarą atstovavo Lietuvos jaunių rinktinei, kuri Europos aštuoniolimečių čempionate iškovojo bronzos medalius. Iš šios rinktinės Mykolas Dieninis, Aistis Pilauskas ir Arnas Beručka gina „Perlo-MRU“ garbę, o Martynas Varnas, Martynas Echodas, Laurynas Birutis, Gytis Masiulis ir Jokūbas Švambaris rungtyniauja „Žalgiris-2“ gretose.

Vaikinai vienas kitą gerai pažįsta ir dėl to, kad kai kurie iš jų dar neseniai su dabartiniais varžovais kartu ir treniruodavosi. Prieš porą metų Vilniaus krepšinio sistemą paliko ir į Kauną persikėlė aukštaūgiai Laurynas Birutis bei Regimantas Miniotas, o praėjusią vasarą ateitį su „Žalgiriu“ susiejo ir buvęs Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinis Jokūbas Švambaris.

Nuotr.: V.Mikaitis

Atvirkštiniu keliu patraukė dabartinis „Perlo-MRU“ klubo puolėjas Mykolas Dieninis, kuris sugrįžo į gimtąjį Vilnių po kelerių metų praleistų Kaune, kuomet krepšinio įgūdžius gerino Arvydo Sabonio krepšinio centre.

„Taip, tai buvo principinė dvikova ir tokiam varžovui laimėti mūsų aikštelėje mes negalime leisti, – po rungtynių sentimentų Vilniaus ekipai nereiškė J.Švambaris. – Sunku žaisti prieš buvusią komandą, bet dabar esu šiame klube ir stengiuosi nebežiūrėti atgal.“

Emocinę rungtynių svarbą atspindėjo ir triukšmas tribūnose. Principinės dvikovos metu „Žalgirio“ dublerius aktyviai palaikė nemažas būrys „Green White Boys“ sirgalių. „Perlo-MRU“ puolėjas Tautvydas Pipiras vylėsi, kad jo atstovaujama komanda namų rungtynėse taip pat jaus analogišką „Lietuvos ryto“ fanų palaikymą.

„Kiekvienoms rungtynėms ruošiamės taip pat. Anksčiau ypatingi buvo Vilniaus derbiai, bet dabar, kai atsirado Vilniaus krepšinio piramidė, galbūt principiniai mačai bus tarp Vilniaus ir Kauno. Kaip dabar varžovus palaikė „Žalgirio“ ultros, gal mus ateis palaikyti ir „Lietuvos ryto“ sirgaliai“, – kalbėjo vienas Vilniaus ekipos lyderių.

Šį sezoną „Perlo-MRU“ vyriausiojo trenerio poste debiutavęs A.Gronskis teigė, kad ant krūtinės besipuikuojantis „Lietuvos ryto“ pavadinimas įpareigoja.

„Aš manau, kad žaidėjus tai įpareigoja, kaip ir mane. Tai nėra tik paprasta komanda, ji duoda šansą ir vietą, į kurią galima eiti aukštyn“, – tvirtino specialistas.

Po šio savaitgalio kovų, jaunieji žalgiriečiai su penkiomis pergalėmis rikiuojasi šeštoje NKL turnyrinės lentelės vietoje. Arvydo Gronskio auklėtiniai yra iškovoję dvi pergales ir užima vienuoliktąją poziciją.

Vaizdo reportažas apie naująjį dublerių derbį:

„Ežerūnas-Karys“ iškovojo netikėtą pergalę Palangoje

25.10.2015

Baudos aikštelėje karaliavę Molėtų „Ežerūno-Kario“ (2-6) krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje. Gintaro Šerkšno auklėtiniai išvykoje 71:69 (17:10, 22:18, 17:24, 15:17) nugalėjo „Palangos“ (6-2) komandą.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei šeimininkai dar pirmavo 69:67. Visgi Raimundo Ambrulaičio taikli baudą, o vėliau ir dvitaškis išvedė svečius į priekį 70:69. Lemiamai atakai palangiškiai turėjo 13 sekundžių, tačiau Povilo Šakinio dvitaškis buvo netaiklus, o kamuolį atkovojęs Deividas Anužis taip pat prametė.

„Ežerūnui-Kariui“ pergalę įtvirtino Dominykas Zupkauskas, kuris pataikė vieną baudą iš dviejų. Paskutinėmis mačo akimirkomis Anužis dar atliko tritaškį metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė.

Svečiai iš baudos aikštelės pelnė net 36 taškus, kuomet palangiškiai vos 20.

„Ežerūnas-Karys“: Raimundas Ambrulaitis 16 (9 atk. kam.), Evaldas Rastenis 15, Edgaras Sosnovskis ir Dominykas Zupkauskas (8 rez. perd.) po 11.

„Palanga“: Matas Jucikas 18, Aurimas Urbonas 14, Tadas Rinkūnas ir Deividas Anužis po 11.

Marius Kiltinavičius: „Man patiko puolime priimti žaidėjų sprendimai“

24.10.2015

Po pertraukos į aikštelę sugrįžusi „Sūduva-Mantinga“ trečią ketvirtį laimėjo 37:18 ir akimirksniu sudaužė Petro Joniko treniruojamos „Šilutės“ viltis iškovoti pergalę Marijampolėje.

Po rungtynių kalbintas Suvalkijos sostinės ekipos strategas Marius Kiltinavičius sakė, jog iškovota pergalė nebuvo tokia lengva ir pabrėžė varžovų pajėgumą.

„Šiandien tikrai nebuvo taip, kad mes atėjome ir lengvai pasiėmėme pergalę. Čia yra įdedamos maksimalios pastangos ir didžiausias susitelkimas, todėl mums tikrai nebuvo lengva.

„Šilutė“ yra solidi komanda, jeigu pažiūrėtume į jų startinį penketuką, suprastumėme, kad tai yra išties pajėgus klubas. Galbūt jiems yra sudėtingiau su žaidėjų rotacija, tačiau šiandien pirmoji rungtynių dalis buvo sunki būtent todėl, jog varžovai buvo stiprūs“ – kalbėjo Kiltinavičius.

Po dviejų kėlinių marijampoliečiai į rūbinę patraukė turėdami tik 4 taškų pranašumą, tačiau vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė trečiajame ketvirtyje – Gintautas Matulis, Aurimas Kieža, Tautvydas Kliučinykas ir Rokas Stankevičius pataikė po tritaškį ir „Sūduva-Mantinga“ atitrūko nebepavejamai.

„Po dviejų kėlinių išeidami į didžiąją pertauką mes dar buvome gyvi, tos gyvybės prisidėjome ir po pertraukos. Taip pat man patiko puolime priimti žaidėjų sprendimai. Gali būti, kad mačo pabaigoje priešininkai tiesiog pavargo“, – greito spurto priežastis vardijo Marijampolės klubo vyriausiasis treneris.

Prieš mačą vienu pavojingiausių „Šilutės“ ginklų laikytas Tomas Lekūnas išsiskyrė tik tuo, jog pelnė 10 taškų ir kalbomis ne kartą mėgino išmušti šeimininkus iš vėžių. Anot Kiltinavičiaus, toks jo elgesys nebuvo netikėtas.

„Su žaidėjais kalbėjome apie jį. Žinojome, kad Lekūnas yra tokio tipo žaidėjais ir šiuo atveju mes turime nepasiduoti. Tai padaryti mums pavyko ir mūsų žaidėjų jis neišprovokavo“, – savo auklėtiniais džiaugėsi strategas.

„Telšiai“ po permainingos kovos pranoko „Lietkabelio“ dublerius

24.10.2015

Sudėtingą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo debiutantų „Telšių“ komanda (5-3).

Telšiškiai po atkaklios ir permainingos kovos Mažeikiuose 69:62 (17:13, 11:19, 15:21, 26:9) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ dublerių ekipos (1-7) krepšininkus.

Viso susitikimo metu pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, tačiau trečiojo kėlinio viduryje panevėžiečiai sugebėjo atitrūkti ir pirmauti net 48:33.

Vis tik atkarpą 25:7 laimėję telšiškiai ketvirtajame kėlinyje persvėrė rezultatą rezultatą savo naudai – 58:55.

Netrukus „Lietkabelio“ jaunimas vėl pirmavo 62:58, tačiau per paskutines tris mačo minutes jie nesugebėjo pelnyti nei taško ir turėjo pripažinti 11:0 spurtavusių varžovų pranašumą.

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 13, Mindaugas Norkus (10 atk. kam.), Andrius Maneikis ir Rokas Danielius po 11.

„Lietkabelis-2“: Tadas Mincė 17, Audrius Stašaitis ir Tomas Rimša (7 atk. kam.) po 13.

Joniškyje – lengvas „Žalgirio“ dublerių pasivaikščiojimas

24.10.2015

Kauno „Žalgirio“ dubleriai (5-3) neturėjo vargo aštuntajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ture. Tomo Masiulio auklėtiniai svečiuose 77:60 (21:11, 14:10, 23:14, 19:25) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (3-5).

Kauniečiai dar pirmajame kėlinyje spurtavo 13:0 ir įgiję dviženklę persvarą 19:9 neišleido jos iš rankų iki pat finalinės mačo sirenos.

Viso susitikimo metu dominavusio „Žalgirio“ jaunimo persvara ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo pasiekusi net 27 taškų ribą – 62:35.

„Žalgiris-2“: Regimantas Miniotas 21 (7 atk. kam.), Paulius Valinskas 12, Martynas Varnas 10.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 16, Augustas Pampikas 12, Rokas Čepanonis 9.

„Vytis“ sostinėje šventė penktąją pergalę iš eilės

24.10.2015

Šakių „Vyčio“ (5-3) komanda tęsia sėkmingą žygį NKL čempionate. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 91:86 (28:17, 26:22, 22:25, 15:22) įveikė Vilniaus „Perlą-MRU“ (2-6).

„Vyčiui“ ši pergalė – jau penktoji iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

„Perlo-MRU“ atkarpa 5:0 rungtynių pradžioje nereiškė nieko, nes Dovydo Rediko, Dominyko Domarko ir Martyno Pacevičiaus metimai persvėrė rezultatą – 10:7. Šakiškiai įgavo dviženklę persvarą (21:11) bei toliau žygiavo pirmyn – 31:17. Sėkmingas Rediko ir Domarko žaidimas leido „Vyčiui“ po dviejų kėlinių turėti 15 taškų persvarą – 54:39.

Po didžiosios pertraukos Edvino Jezukevičiaus ir Margirio Normanto iniciatyva padėjo vilniečiams priartėti (52:59), tačiau „Vytis“ viso pranašumo nesiruošė išbarstyti – 67:57. Vis tik ketvirtame kėlinyje „Perlas-MRU“ surengė sėkmingą atkarpą ir ėmė praktiškai kvėpuoti varžovams į nugaras (77:81), bet „Vytis“ ėmė atsakyti į kiekvieną varžovų metimą – 85:79. Normantas, likus kiek daugiau nei 2 minutėms, pataikė dvitaškį (81:85), o tuo pačiu atsakė ir Karolis Brusokas – 87:81.

Redikas turėjo kamuolį savo rankose ir degino laiką, o gavęs progą veržtis po krepšiu – nepataikė. „Perlas-MRU“ taip pat nesurengė sėkmingos atakos ir baudų dar mesti stojo Paulius Beliavičius, tačiau abi jos skriejo pro šalį. Domarkas taip pat stojo prie baudų metimo linijos bei papildė „Vyčio“ sąskaitą vienu tašku (88:81), o vilniečiai atakai turėjo 16 sekundžių. Iš toli atakuoti bandęs Lukas Kvedaravičius privertė prasižengti Marijų Užupį ir išnaudojo dvi progas iš trijų – 83:88. Užupis pridėjo dar du taškus „Vyčiui“ (83:90) ir nors Arnas Beručka smeigė tritaškį, pergalė atiteko šakiškiams – 91:86.

„Vytis“: Dovydas Redikas 27 (5 rez. perd.), Dominykas Domarkas 17, Karolis Brusokas 15 (12 atk. kam.), Paulius Beliavičius 11, Marijus Užupis 10.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 25 (6 rez. perd.), Edvinas Jezukevičius 20, Aistis Pilauskas 11, Lukas Kvedaravičius 10, Tautvydas Pipiras 7.

„Petrochema-Dextera“ po atkaklios kovos nusileido NKL lyderiams

24.10.2015

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (4-4) krepšininkams nepavyko pateikti didžiausios ketvirtojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) savaitgalio staigmenos. Jonaviečiai namuose po atkaklios kovos 78:82 (22:16, 27:25, 10:20, 19:21) nusileido lygos lyderiams „Mažeikiams“ (8-0).

Pirmajame kėlinyje savo šou pradėjo Ričardas Verbickas, kuris esant rezultatui 2:1, pataikė tris tritaškius ir padėjo savo komandai nutolti 13:5 (4 min). Mažeikiškiai sunkiai rinko taškus ir po Tado Sebežiovo tolimo šūvio ekipas skyrė 9 taškai 22:13 (9 min). Po pirmųjų dešimties minučių šeimininkai pirmavo 22:16.

Per pirmąsias dvi antrojo kėlinio minutes puikiai puolę jonaviečiai susikrovė dviženklę persvarą 30:20. Mažeikiškiams kiek priartėjus 26:32 po tritaškį pataikė Lukas Grabauskas ir Verbickas 38:29 (15 min.). Situacija nesikeitė iki kėlinio pabaigos, kurio pabaigoje dvitaškiu 19-ąją tašką pelnė Verbickas – 49:41.

Trečiajame kėlinyje dar vieną tritaškį pataikė, tačiau ilgą laiką tai buvo vieninteliai jonaviečių taškai, o „Mažeikiai“ priartėjo 52:46 (23 min). Toliau puolime strigę šeimininkai nerado priešnuodžių prieš varžovų atakas ir rezultatas tapo lygus 57:57 (27 min). Po trijų ketvirčių priekyje jau buvo svečiai 59:61.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo „Mažeikiai“ 59:64, tačiau Sebežiovo vedama Jonavos ekipa greitai išlygino rezultata 64:64 (32 min). Žaidimui išsilyginus, komandos keitėsi metimais, o likus žaisti vieną minutę rezultatas vis dar buvo lygus 78:78. Netrukus Š. Beniušis išvedė svečius į priekį 78:80.

Jonaviečių atsakymui buvo likę 27 sekundės, tačiau nei Verbicko, nei Sebežiovo metimai tikslo nepasiekė. Pergalę „Mažeikiams“ įtvirtino Evaldo Šaulio baudų metimai 78:82.

„Petrochema-Dextera“: Ričardas Verbickas 25, Tadas Sebežiovas 24, Tomas Milinskas 14, Evaldas Aniulis 8.

„Mažeikiai“: Šarūnas Beniušis 22, Evaldas Šaulys 14, Arvydas Gydra 12.

„Sūduva-Mantinga“ antroje rungtynių pusėje nušlavė „Šilutę“

24.10.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (7-1) Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse iškovojo septintąją pergalę. Marijampolės klubas namuose 115:91 (24:18, 24:24, 37:18, 30:31) palaužė „Šilutės“ (3-5) pasipriešinimą.

Aikštelės šeimininkai pirmavo visų rungtynių metu, tiesa, skylėta marijampoliečių gynyba Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniams neleido įgyti didesnio pranašumo, o svečiai iki ilgosios pertraukos alsavo varžovams į nugaras (48:42).

Situacija kardinaliai pasikeitė trečiajame kėlinyje – įsibėgėjusi „Sūduva-Mantinga“ surengė spurtą 14:2, po kurio šeimininkai sugebėjo ženkliai aitrūkti (70:56).

Kaip vėliau paaiškėjo, tai ir buvo lemiamas veiksnys, nulėmęs rungtynių nugalėtoją. Ketvirtame kėlinyje sūduviečiai pradėjo ir tritaškių lietų – po keturių iš eilės taiklių „Sūduvos-Mantingos“ tolimų metimų, Marijampolės klubas dar labiau padidino savo pranašumą (100:72).

Šiose rungtynėse sūduviečiai suklydo 9 kartus, kuomet jų varžovai prarado 17 kamuolių. Mariaus Kiltinavičiau auklėtiniai sėkmingai atakavo ir iš trijų taškų zonos (54 proc.) bei pranoko „Šilutę“ skirstant rezultatyvius perdavimus (27-16).

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas, Aurimas Kieža (8 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (9 rez. perd., 7 atk. kam.) po 18, Rokas Stankevičius 16, Gintautas Matulis 14, Marius Valukonis 12.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 21, Aurelijus Pukelis 19 (12 atk. kam.), Edvinas Alunderis 11, Tomas Lekūnas 10.