Puikiai atakavę „Palangos“ krepšininkai nugalėjo „Šilutę“

07.11.2015

Puikų taiklumą pademonstravę „Palangos“ (7-3) krepšininkai iškovojo septintąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namuose 95:81 (26:20, 29:21, 15:21, 25:19) nugalėjo „Šilutę“ (4-6).

Ketvirtojo kėlinio viduryje šilutiškiai atsiliko tik 73:77, tačiau tuomet aikštės šeimininkai spurtavo 10:2 ir įgijo pergalingą pranašumą 87:75.

„Palangos“ krepšininkai dvitaškius metė 58 proc. taiklumu, tritaškius 44 proc. taiklumu, kuomet jų varžovai atitinkamai 40 ir 37 proc. Pergalę šeimininkams taip pat garantavo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (42:35) ir daugiau atliktų rezultatyvių perdavimų (27:18).

„Palanga“: Matas Jucikas 21 (12 atk. kam.), Tadas Rinkūnas ir Deividas Anužis po 18, Povilas Šakinis 16, Dominikas Matutis 11 (10 rez. perd.).

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 28, Tomas Lekūnas 15 (10 rez. perd.), Edvinas Alunderis 12, Deividas Kumelis 11, Aurelijus Pukelis 10.

49 taškais laimėjusi „Sūduva-Mantinga“ pagerino sezono rekordą

07.11.2015

Triuškinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (9-1), kuri išvykoje 115:66 (23:9, 34:16, 31:20, 27:21) nugalėjo Raseinių „Rasų“ (2-8) ekipą.

NUOTRAUKOS.

Marijampoliečiai pagerino šio sezono rekordą. Jie išvykoje laimėjo kol kas didžiausiu taškų skirtumu (49). Tiesa, iki lygos rekordo „Sūduvos-Mantingos“ komanda buvo toli. Jį 2011 metais užfiksavo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa, kuri išvykoje laimėjo 75 taškų skirtumu (prieš „Puntuką“, 128:53).

115 taškų pelniusi „Sūduva-Mantinga“ taip pat pakartojo sau priklausantį sezono rezultatyvumo rekordą. Prieš tai ji tiek pat taškų įmetė į „Šilutės“ krepšį.

„Sūduva-Mantinga“ pataikė 64 proc. dvitaškių (32/50), 42 proc. tritaškių (11/26) ir 72 proc. baudų (18/25).

„Rasai“: Gabrielis Motonas 18 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 8 klaidos), Augustinas Jankaitis 16 (6/6 dvit.), Valdemaras Savostjanovas 12 (7 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 21 (8 atk. kam., 6 per. kam.), Rokas Stankevičius 19, Paulius Vaitiekūnas 17 (7 atk. kam.), Ignas Daukšys 16, Tautvydas Kliučinykas 15.

„Žalgiris-2“ antrojoje mačo dalyje pranoko „Vytį“

07.11.2015

Šakių „Vyčio“ (6/4) komandos pergalių serija Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutrūko. Traumų išretinta ir be lyderių žaidusi Šakių ekipa išvykoje 80:92 (22:18, 19:25, 16:26, 23:23) neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirio“ dublerius (6/4).

NUOTRAUKOS.

Šiose rungtynėse „Vyčio“ komandai padėti negalėjo du pagrindiniai ginklai – Karolis Brusokas ir Dovydas Redikas bei taip pat aukštaūgis Mantas Virbalas. Kautis prieš laikinosios sostinės klubą teko vos aštuoniese.

Po Pauliaus Beliavičiaus tritaškių mačą „Vytis“ pradėjo atkarpa 8:0, o toliau į priekį komandą vedęs kapitonas padėjo jai įgauti dviženklę persvarą – 19:9. Vis dėlto šeimininkai naudojosi tuo, kad „Vyčio“ pajėgos buvo gerokai praretėjusios, ir mažino atsilikimą (20:22), tačiau Ernesto Serkevičiaus tolimas šūvis atstatė kiek saugesnę persvarą – 30:24. Įpusėjus antrajam kėliniui Laurynas Birutis išlygino rezultatą (34:34), o Paulius Valinskas išvedė „Žalgirį-2“ į priekį – 36:34. Iki pat ketvirčio pabaigos „Vytis“ bandė atsilaikyti prieš varžovus, bet į ilgąją pertraukė išsinešė 2 taškų deficitą – 41:43.

Po didžiosios pertraukos Martynas Pacevičius išlygino rezultatą (43:43), tačiau gerą atkarpą surengę kauniečiai susigrąžino pranašumą – 51:46. Turėtą persvarą „Žalgiris-2“ tik didino ir ji netrukus tapo dviženklė – 67:55. Marijus Užupis bandė gelbėti „Vytį“ ir šaudė vieną taiklų metimą po kito, tačiau varžovai taip pat turėdavo atsaką, tad priartėti nepavykdavo. Mačo pabaigoje buvo akivaizdu, kad jėgų „Vyčio“ krepšininkams jau trūksta, dėl to teko pripažinti „Žalgirio-2“ vyrų pranašumą – 80:92.

„Žalgiris-2“: Kristupas Žemaitis 19, Martynas Varnas 16, Paulius Valinskas 13, Martynas Sajus ir Laurynas Birutis (17 atk. kam.) po 12, Regimantas Miniotas 7, Martynas Echodas ir Gytis Masiulis po 6.

„Vytis“: Marijus Užupis 20 (8 atk. kam.), Dominykas Domarkas 19, Paulius Beliavičius 18, Ernestas Serkevičius 8, Jonas Zabarauskas 6, Martynas Pacevičius 5, Aurimas Birgelis 4.

„Delikateso“ gynyba privertė „Lietkabelį-2“ pasiekti NKL antirekordą

07.11.2015

Lengvą pergalę NKL pirmenybėse iškovojo Joniškio „Delikatesas“ (4-6), kuris namuose 91:36 (17:14, 15:10, 19:3, 40:9) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį-2“ (2-9) krepšininkus.

36 komandos pelnyti taškai – prasčiausias NKL rezultatas lygos istorijoje. Iki šiol per 10 lygos gyvavimo metų mažiausiai taškų buvo pelniusi Kauno „Jazz“ ekipa. Ji 2012 metais į „Žalgirio“ dublerių krepšį įmetė 40 taškų.

Panevėžiečiai varžovams priešinosi du kėlinius, po kurių turėjo 8 taškų deficitą (24:32). Po ilgosios pertraukos jie pelnė vos 12 taškų, o antrąją mačo dalį pralaimėjo didžiuliu skirtumu – 12:59.

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius 18 (8 atk. kam.), Augustas Pampikas (7 atk. kam.) ir Rokas Čepanonis (7 atk. kam.) po 16, Darius Griškėnas 12, Paulius Malašauskas 11.

„Lietkabelis-2“: Tomas Rimša 12, Gediminas Žalalis 8 (7 atk. kam.), Tadas Mincė 5.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ svečiuose pranoko „Telšius“

07.11.2015

Penktadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) lyderius „Mažeikius“ nugalėję „Telšių“ (6-4) krepšininkai, šiandien patyrė nesėkmę. Augenijaus Vaškio auklėtiniai namuose 76:87 (19:23, 24:23, 14:28, 19:13) pralaimėjo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (4-6) komandai.

Dar trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė tik 3 taškai, tačiau tuomet klaipėdiečiai surengė galingą spurtą ir skirtumą padidino iki 74:54. Vėliau skirtumas kiek tirpo, tačiau nuolat laikėsi dviženklis.

„Telšiai“ baudos aikštelėje pelnė net 42 taškus, tačiau klaipėdiečiai tai kompensavo geru pataikymu iš trijų taškų zonos (37 proc.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 19, Erikas Kubilius ir Rytis Biliartis po 14, Laurynas Beliauskas 10.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 16, Andrius Maneikis 15, Laurynas Kaveckis 12.

„Palanga“ įregistravo Europos vicečempioną

07.11.2015

Vos 8 žaidėjus pastaruoju metu turėjęs „Palangos“ klubas pasipildė nauju krepšininku. Palangiškiai įregistravo šešiolikmetį 198 cm ūgio Vitalijų Kozį.

V.Kozys šių metų vasarą su Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktine tapo Europos vicečempionu. Kaune vykusiose pirmenybėse kretingiškis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 8,6 taško ir atkovodavo po 4,7 kamuolio.

Šį sezoną jis rungtyniavo „Kretingos“ komandoje RKL pirmenybėse ir per rungtynes šioje lygoje vidutiniškai rinkdavo po 6,5 taško ir po 2,5 atkovoto kamuolio.

„Palanga“ (6-3) NKL pirmenybėse žengia ketvirtoje vietoje.

„Mažeikiai“ patyrė pirmą nesėkmę NKL

07.11.2015

„Mažeikiai (9-1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Pirmenybių lyderiai namuose 68:75 (10:25, 22:11, 13:21, 23:18) nusileido „Telšiams“ (7-3).

NUOTRAUKOS.

Tomo Domarko ir Lauryno Kaveckio tandemo vedami RKL čempionai galingai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje pirmavo net 25:7.

Antrajame kėlinyje „Mažeikiai“ sugebėjo prisivyti 32:36, tačiau po ilgosios pertraukos telšiškiai vėl paėmė iniciatyvą į savo rankas ir trečiajame kėlinyje atitrūko 57:42.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dar kartą kilo iš pelenų ir prisivijo 58:61, tačiau paskutinėmis minutėmis sėkmė lydėjo „Telšius“, kurie neleido varžovams persverti rezultato bei pasiekė sunkią pergalę.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 18 (8 atk. kam.), Arvydas Gydra 16, Darius Pakamanis 8.

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis ir Tomas Domarkas po 20, Mindaugas Norkus 12 (7 atk. kam.).

Fantastiškai ketvirtajame kėlinyje spurtavę jonaviečiai triumfavo Klaipėdoje

06.11.2015

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (5-4) krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Klaipėdoje iškovojo dramatišką pergalę – 86:84 (17:25, 25:19, 19:14, 25:26) įveikdami praėjusio sezono NKL pirmenybių nugalėtojus Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (3-6) krepšininkus.

Rungtynėse uostamiestyje svečiai net dukart bandė išsikapstyti iš dviženklio deficito. Pirmąjį sykį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai 10 taškų pranašumą turėjo pirmojo kėlinio metu 22:12 (8 min).

Antrąjį sykį duobėje Jonavos klubo krepšininkai buvo atsidūrę ketvirtojo kėlinio viduryje, kuomet po aštuonių Mindaugo Stašio taškų bei Lauryno Bieliausko tritaškio ekipas skyrė 11 taškų – 66:77.

Jonaviečius pabudino Luko Grabausko tritaškius, taškus pridėjo Tadas Sebežiovas, Tomas Milinskas, Ričardas Verbickas, o po L. Grabausko reido priekyje jau buvo „Petrochema-Dextera“ – 78:77.

Po spurto 12:0 žaidimas išsilygino ir komandos keitėsi sėkmingomis atakomis. Likus žaisti minutę Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai turėjo minimalų pranašumą 80:79, kurį po nesėkmingos Klaipėdos klubo atakos iki keturių taškų padidino T. Sebežiovo tritaškis 83:79.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ viltis atgaivino Raido Naciaus tritaškis 83:82. Šeimininkai, likus žaisti 18 sekundžių, taikė pražangų taktiką ir neleistinai sustabdė Evaldą Aniulį, kuris realizavo metimus 85:82.

Greitos atakos metu M. Stašys vėl sumažino atsilikimą iki taško, kitoje aikštės pusėje R.Verbickas pataikė vieną baudos metimą 86:84. Per likusias devynias sekundes klaipėdiečių tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė Jonavos ekipa.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 20 taškų, Lukas Grabauskas, Karolis Šarukas ir Tomas Milinskas po 12, Ričardas Verbickas 9, Evaldas Aniulis 7, Henrikas Vorotnikovas 6, Justas Vazalis 5, Vytautas Kružikas 3, Raimundas Žuklevičius ir Tomas Čerkunovas taškų nepelnė, Mintautas Bulanovas nežaidė.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 22 taškai, Laurynas Bieliauskas 14, Rytis Biliartas 12, Erikas Kubilius 11.

Pergalių kelią „Vytis“ pratęsė Joniškyje

06.11.2015

Be vieno iš lyderių Karolio Brusoko rungtyniavusi Šakių „Vyčio“ komanda (6-3) iškovojo dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir svečiuose 69:67 (18:19, 17:11, 23:15, 11:22) palaužė Joniškio „Delikatesą“ (3-6).

Tai „Vyčiui“ – šeštoji pergalė paeiliui.

Šiek tiek geriau mačą pradėjo Joniškio komanda, kuri prabėgus dviem pirmojo kėlinio minutėms pirmavo 9:4, tačiau „Vytis“ nesunkiai ištirpdė deficitą ir po kelių sėkmingų Martyno Pacevičiaus metimų išsiveržė į priekį – 12:11.

Vis tik „Delikatesas“ kibo šakiškiams į atlapus bei susigrąžino persvarą (19:14), kurią išsaugoti pavyko iki antrojo ketvirčio vidurio. Tuomet Marijaus Užupio tritaškis vėl persvėrė rungtynių svarstykles (28:26), o „Vyčio“ pranašumas netrukus išaugo iki 5 taškų – 31:26. Į ilgąją pertrauką Šakių ekipa išsinešė būtent 5 taškų persvarą – 35:30.

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ jau įgavo dviženklę persvarą (51:41), tačiau „Delikateso“ spurtas leido priartėti ir likus minutei komandas skyrė jau tik taškas – 65:66. Dominykas Domarkas pelnė svarbius taškus (68:65), o Rokas Čepanonis atsakė tuo pačiu.

Likus 5 sekundėms Marijus Užupis pataikė baudų metimus, o varžovai atakos nebesurengė, tad „Vytis“ šventė pergalę 69:67.

„Vytis“: Martynas Pacevičius 17 (8 atk. kam.), Dominykas Domarkas 14, Marijus Užupis 13 (5 rez. perd., 8 atk. kam.), Paulius Beliavičius (5 rez. perd.) ir Dovydas Redikas – po 8.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 17, Rokas Čepanonis 16 (11 atk. kam.), Augustas Pampikas ir Šarūnas Kulevičius – po 10, Žilvinas Petraitis 8.

„Šilutė“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją

06.11.2015

Pirmąją pergalę po penkių pralaimėjimų iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Tomo Lekūno vedama „Šilutė“ (4-6), kuri 80:58 (18:21, 17:13, 18:12, 12:27) po ilgosios pertraukos sutriuškino Kauno „Žalgirio“ (5-4) dublerius.

Trečiojo kėlinio viduryje po Pauliaus Valinsko taiklaus dvitaškio svečiai dar pirmavo šešias taškais (43:37), tačiau Aurelijus Pukelis pelnė po penkis taškus, šeimininkai laimėjo „sausą“ atkarpą 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (47:43).

Ketvirtąją kėlinį tritaškiu pradėjęs Edvinas Alunderis padidino „Šilutės“ pranašumą iki dviženklio skaičiaus (56:46). Tada jauniesiems žalgiriečiams nebepavyko sustabdyti įsibėgėjusių šilutiškių, kurių persvara kėlinio pabaigoje perkopė 20-ies taškų ribą (75:55).

Puikiai „Šilutės“ gretose žaidė Tomas Lekūnas, kuriam iki trigubo dublio pritrūko dviejų rezultatyvių perdavimų. Jis per 37 minutes pelnė 22 taškus (6/9 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/7 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir 2 kartus suklydo.

„Šilutė“: Tomas Lekūnas 22 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Deividas Kumelis 16 (9 rez. perd.), Ignas Vaitkus 15, Edvinas Alunderis 10, Aurelijus Pukelis 9.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 12, Laurynas Birutis 11, Paulius Valinskas 10.