Naudingiausias NKL savaitės žaidėjas Tomas Lekūnas: „Noriu parodyti save“

12.11.2015

Karjeros vėjų blaškomas 22-ejų metų puolėjas Tomas Lekūnas šiuo metu savo įgūdžius tobulina dešimtoje NKL turnyrinės lentelės vietoje esančioje „Šilutės“ komandoje. Po sezono išvakarėse patirtos peties traumos atsigavęs biržietis jau spėjo įrodyti, jog komandų kaita jo žaidimo kokybei įtakos neturi.

Per savo trumpą karjerą net tris kartus Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius vilkėjęs T.Lekūnas neturėtų būti svetimas veidas ir NKL pirmenybių gerbėjams. Krepšininkas anksčiau yra gynęs Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos, „Trakų“ bei tos pačios „Šilutės“ komandos garbę.


Būtent pamario komandoje 196 cm ūgio puolėjas ir pradėjo šį sezoną, o praėjusį savaitgalį vidutiniškai rinkdamas po 18,5 taško, atkovodamas po 9 kamuolius ir atlikdamas po 9 rezultatyvius perdavimus tapo naudingiausiu savaitės NKL žaidėju.

Tinklalapio nklyga.lt kalbintas Lekūnas šio pripažinimo nesureikšmino ir apgailestavo, jog jo vedamai „Šilutei“ šeštadienį nepavyko iškovoti pergalės Palangoje.

– Ką jums reiškia naudingiausio savaitės žaidėjo titulas?
– Aš to visai nesureikšminu. Neabejoju, kad tuo atveju, jei būtume nugalėję ir „Palangos“ ekipą, jausmas būtų žymiai smagesnis. Reikia pripažinti, kad nesame geriausia lygos komanda, todėl labai gaila prarastų taškų rungtynėse, kuriose galime iškovoti pergales.

– Šį sezoną jūsų žaidimas pastebimai banguoja. Kaip vertinate savo sportinę formą?
– Prieš pat sezoną atsitiko taip, kad išsinarinau petį, todėl dabar po truputį įsivažiuoju. Daktarai sakė, kad mano atsistatymas įvyko neįprastai greitai, o dabar matau, kad žaidimas gerėja. Manau, kad einu teisingu keliu.

– Penktadienį namuose 80:58 sutriuškinote „Žalgirio“ dublerius, o šeštadienį 81:95 nusileidote „Palangos“ ekipai. Kas lemia tokį nepastovų „Šilutės“ žaidimą?
– Rungtynėse su „Žalgiris-2“ komanda žaidėme sau būdingą žaidimą, demonstravome greitą tempą, todėl atitinkamas buvo ir rezultatas. Tačiau šeštadienio mače „Palangos“ ekipa mums primetė daug tritaškių. Kuomet varžovai tritaškius meta tokiu taiklumu, gintis prieš juos būna labai sunku.

– Šį sezoną pastebimai galingai rungtyniauja ir kiti du tavo komandos draugai – Aurelijus Pukelis ir Ignas Vaitkus. Kaip pavyksta pasidalinti lyderių vaidmenis?
– Tiesą sakant, aš nelabai atkreipiu į tai dėmesį. Mūsų komandoje kiekvieną dieną kažkas dali sužaisti. Tikrai neturime strategijų, pagal kurias konkretus žaidėjas tose rungtynėse bus komandos lyderis – viskas priklauso nuo tos dienos sėkmės. Ypatingų vaidmenų komandoje neturime.

– Kol kas NKL čempionate esate iškovoję 4 pergales ir patyrę 6 pralaimėjimus. Ar manote, kad šis rezultatas atspindi „Šilutės“ pajėgumą?
– Manau, kad ne. Joniškyje pralaimėjome vos keliais taškais, rungtynėse su „Rasais“ taip pat sužaidėme ne pačias geriausias rungtynes, todėl šiuo metu mums trūksta taškų. Manau, kad esame pajėgūs nugalėti tokias komandas ir tai daryti privalome. Esame tie, kurie tikrai gali patekti į pajėgiausiųjų aštuonetą.

– Nebe pirmus metus sulaukiate progos įrodyti savo galimybes LKL pirmenybėse. Kaip sekasi pritapti prie tokių skirtingų lygų?
– LKL yra vienoks žaidimas, o čia kitoks. Atsakymo į šį klausimą neturiu, galbūt LKL nerandu komandos, kurioje galėčiau atsiskleisti. Taip pat daug priklauso ir nuo trenerio, kokiu tikslu mane kviečia ir kokiame vaidmenyje mane mato. Atsitinka taip, kad NKL lygoje atrandu tinkamą komandą, tuomet keliuosi į LKL, o ten ir vėl nepasiseka, kitą kartą vėl tas pats. Netikiu, kad dar nesu subrendęs aukštesniam lygiui, tiesiog manau, kad nerandu sau vietos.

– Kaip vertinate savo komandos galimybes šį sezoną kovoti dėl aukštesnių pozicijų?
– Mes galime nuveikti ką nors svarbaus. Nenorėčiau prognozuoti, bet esame tam pajėgūs. Nesame turnyrinės lentelės gale, o visi varžovai šioje lygoje yra įveikiami. Čia dešimties taškų pranašumas nieko nereiškia – kitą dieną viskas gali apsiversti aukštyn kojomis.

– O kokie yra jūsų asmeniniai šio sezono tikslai?
– Noriu parodyti save, galbūt kažkas pastebės. Taip pat norėčiau sulaukti užsienio komandų dėmesio ir ten išmėginti savo jėgas. Aišku, noriu padėti ir „Šilutei“.

„Sūduvos-Mantingos“ fiz.rengimo treneris Pranckevičius: „Esame vieningi kaip kumštis“

11.11.2015

Jau antrus metus iš eilės Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjus fizinio rengimo treniruotėse prakaituoti verčiantis Aivaras Pranckevičius nesunkiai užsitarnavo krepšininkų pasitikėjimą.

Praėjusį sezoną fizinio rengimo treneris debiutavo sėkmingai – sūduviečiai po ilgos pertraukos džiaugėsi iškovotu DNB LKF Mažosios taurės trofėjumi, o NKL pirmenybėse pasidabino bronzos medaliais.

Su suduva-mantinga.lt tinklalapiu bendravęs Pranckevičius papasakojo, kas lėmė jo sprendimą antrus metus iš eilės likti Marijampolėje, šiltą bendravimą su krepšininkais ir ypatingas jų fizines savybes.


– Aivarai, antrus metus metus iš eilės likote Marijampolės komandoje. Kas paskatino tęsti darbą?

– Labiausiai paskatino tai, kad Marijampolės komandos tikslai yra patys aukščiausi. Kadangi pats nemėgstu pralaimėti, tai norisi padėti klubui siekti užsibrėžtų tikslų. Pernai taip pat buvome išsikėlę tikslą nugalėti visuose turnyruose, kuriuose dalyvavome, tačiau NKL pusfinalyje sėkmė nuo mūsų nusisuko.

– Kuo skiriasi žaidėjai, kurie buvo surinkti praėjusį sezoną ir šiais metais?
– Žiūrint į žaidėjų fizines savybes, šįmet komanda yra atletiškesnė, galinti atlikti sudėtingesnes užduotis. Su tokia komanda yra lengviau dirbti. O žmogiškos savybės panašios kaip ir pernai – esame vieningi kaip kumštis.

– Niekam nepaslaptis, kad „Sūduvos-Mantingos“ komandoje esate tarsi tiltas tarp žaidėjų ir trenerių. Kaip pavyksta atrasti bendrą kalbą su krepšininkais?
– Tikriausiai labai daug duoda komandos žaidėjų pasitikėjimas vieni kitais. Jaučiu, kada reikia pasikalbėti, juos palaikyti ar paskatinti. Vis tik krepšininkai ne visada drįsta savo problemas pasakoti vyriausiajam treneriui.

– Kaip manote, kiek svarbu yra palaikyti krepšininkų nuotaiką sunkių fizinio rengimo treniruočių metu?
– Tai labai svarbus aspektas. Kadangi fiziniai krūviai prieš sezono pradžią būna sunkūs ir atletui iš savęs reikia išreikalauti daug pastangų, privalu palaikyti ir tarti paskatinamus žodžius, tą puikiai žinau iš savo, kaip buvusio sportininko patirties.

– Dirbate ir su lengvaatlečiais. Kuo skiriasi darbas su šių dviejų sporto šakų atstovais?
– Lengvaatlečius treniruoja vienas treneris ir jis vienas yra atsakingas tiek už fizinių sąvybių gerinimą, tiek už techninius elementus. Dirbant su krepšininkais, labai svarbus tarpusavio susišnekėjimas su vyriausiuoju treneriu, kad treniruotėse dirbtume teisinga linkme.

– Sūduviečiai šį sezoną pasižymi agresyvia gynyba. Ar daug dėmesio treniruotėse skiriate ištvermės gerinimui?
– Manau dauguma atletinio rengimo trenerių su manimi sutiktų, kad krepšinis yra galingumo sporto šaka, todėl daugiausiai dėmesio skiriame būtent šiai fizinei savybei.

– Kurio „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjo fizinės savybės per dvejus sezonus jus nustebino labiausiai?
– Kiekvienas žaidėjas turi savų pliusų ir savų minusų. Pavyzdžiui testavimų metu paaiškėjo, kad Domantas Senda yra greičiausias komandos žaidėjas, o Rokas Stankevičius – šokliausias. Tačiau reikia pripažinti, kad didžiausia įspūdį padarė Donatas Sabeckis, kuris po praėjusio sezono žengė didžiulį žingsnį į priekį. Donatas vasarą daug dirbo gerindamas tiek krepšinio įgūdžius, tiek ir fizines savybes, o šiemet visus stebina.

K.Naruševičius: „NKL čempionate laukia kertinis savaitgalis“

11.11.2015

Kol kas bene svarbiausias savaitgalis reguliariajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone. Taip būsimą dviejų rungtynių išbandymą penktadienį ir šeštadienį NKL pirmenybėse vertina Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ vyriausiasis treneris Kęstutis Naruševičius.

Jonavos klubo krepšininkų penktadienį laukia netolima išvyka į Kauną ir susitikimas su vietos „Žalgirio“ dublerių ekipa, šeštadienį jonaviečiai namuose susigrums su Šakių „Vyčio“ klubu. Visos trys komandos turnyro lentelėje yra viena šalia kitos – dalinasi 3-6 vietas.

Būsimas rungtynes Jonavos komanda pasitinka po dviejų atkaklių pergalių praėjusiame varžybų savaitgalyje. Apie įtemptus susitikimus, komandos žaidimą bei artėjančias akistatas NKL pirmenybėse kartu su tinklalapiu „jsk.lt“ mintimis pasidalino Naruševičius.

– Treneri, praėjusį savaitgalį „Petrochema-Dextera“ pasiekė dvi pergales NKL čempionate. Ar šiuo metu esate patenkintas komandos žaidimu?
– Pirmosiomis lapkričio dienomis buvusi pertrauka NKL čempionate, gali atrodyti, neturėjo įtakos mūsų rezultatams, iškovojome dvi pergales, bet žaidimo prasme buvome išsiderinę. Kaip bebūtų, geriau blogai žaisti ir laimėti negu gražiai žaidžiant pralaimėti svarbius susitikimus. Tai bent jau paguodos suteikiantis aspektas.

– Jonaviečiams pavyko panaikinti dviženklius deficitus rungtynėse Klaipėdoje ir Jonavoje. Kas lėmė sugebėjimą sugrįžti į rungtynes?
– Pirmose rungtynėse su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa įmėtėme tikrai nemažai taškų, tačiau žaidimo kokybė manęs netenkino. Ta pati liga persidavė ir šeštadienio rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“. Džiaugiuosi, kad vyrai įsiklausė į mano pastabas ir antrąsias rungtynių dalis žaidėme gerai. Mūsų žaidimas parodė, kad turime potencialo ateičiai ir galime kovoti dėl pergalių.

– Šį savaitgalį laukia nemažiau svarbios akistatos – susitikimai su Kauno „Žalgirio-2“ ir Šakių „Vyčio“ klubais. Kaip vertinate būsimus varžovus?
– Kauno „Žalgirio-2“ ir Šakių „Vyčio“ ekipos – labai pajėgūs varžovai. Kauniečiai turi itin pajėgią priekinę liniją. Daugelis krepšininkų jau ne vienerius metus rungtyniauja NKL pirmenybėse ir jau nebėra naujokai vyrų krepšinyje. Nors daug kas apie tai nekalba, priskirčiau žalgiriečius prie favoritų patekti į finalo ketverto varžybas. Manau, rungtynėse Kaune matysime dviejų skirtingų žaidimo stilių komandų dvikovą. Varžovai tikriausiai bandys pasinaudoti savo pranašumu priekinėje liniją, o mums reiks būti pasiruošusiems.

Savo ruožtu „Vytis“ savaitgalį žaidė be dviejų ekipos lyderių – Dovydo Rediko ir Karolio Brusoko. Kaip bebūtų, komandos žaidimo kreivė pastaruoju metu kyla į viršų ir tai atsispindi Šakių klubo rezultate turnyro lentelėje. Komanda turi labai daug aukštos klasės žaidėjų ir net nekalbėsiu apie Rediką, kuris yra vienas geriausių krepšininkų visame čempionate. Kiti žaidėjai – Domarkas, Brusokas, Birgelis, Tamošiūnas ar Beliavičius yra patyrę ir užgrūdinti kovų NKL čempionate. Bus labai sunku grumtis su abejomis ekipomis.

– Įdomu tai, kad Jonavos, Kauno ir Šakių ekipos turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą turnyro lentelėje. Šį savaitgalį galima vertinti kaip vieną svarbiausių šioje sezono atkarpoje?
– Žinoma, turnyro lentelėje esame kaimynai ir po šio savaitgalio matysime, kokiose pozicijose būsime kovoje dėl vietos pirmajame komandų septintuke. Būtų labai gerai iškovoti pergales, todėl žinant dabartinę situaciją, galiu teigti, jog geriau pralaimėti Molėtų ekipai ir iškovoti pergalę rungtynėse su žalgiriečiais. Tai bus kertinis savaitgalis.

Gražiausių savaitės epizodų viršūnėje – galingas D.Sabeckio dėjimas

11.11.2015

Galingas Donato Sabeckio dėjimas papuošė penktosios NKL savaitės „Top 10“ viršūnę. Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas įspūdingai pabaigė greitą ataką per rungtynes su Raseinių „Rasais“.

Antroje vietoje atsidūrė „Telšių“ komandos aukštaūgis Nerijus Barauskas, ataką pabaigęs dėjimu su pražanga, o trečioje vietoje – metimą blokavęs Joniškio „Delikateso“ žaidėjas Žilvinas Petraitis.

Visas dešimtukas:

„Perlo-MRU“ lyderis T.Pipiras: „Esame jauni maksimalistai“

10.11.2015

Nė vienų praleistų rungtynių, 29 minutės aikštėje, 12 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai. Tokia yra vieno iš pagrindinių Vilniaus „Perlo-MRU“ (4-6) lyderių Tautvydo Pipiro statistika per pirmuosius 10 mačų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

22-ejų puolėjas neslepia – jis jaučia vyriausiojo trenerio Arvydo Gronskio ir komandos draugų pasitikėjimą bei geru žaidimu stengiasi pateisinti jų lūkesčius.

T. Pipiras interviu metu pasidžiaugė praėjusį savaitgalį iškovota pergale prieš čempionato lyderį Mažeikių „Mažeikių“ klubą, pasidalino mintimis apie Vilniaus klubo gretas neseniai papildžiusį Remigijų Sugintą ir užsiminė, kad vieną dieną labai norėtų užsivilkti „Lietuvos ryto“ marškinėlius.


 Artėjantį savaitgalį laukia rungtynės su lentelės kaimynėmis. Ar jau pradėjote ruoštis mačams su Šilutės „Šilutės“ ir Joniškio „Delikateso“ komandomis? – „Perlo-MRU“ puslapis paklausė 197 cm ūgo krepšininko.
– Savaitgalio susitikimams pradėsime ruoštis vakarinėje antradienio treniruotėje, nes dar vakar daugelis iš mūsų žaidė studentų lygos pirmenybėse. Tačiau neabejoju, kad trenerių štabas būsimus varžovus jau puikiai išanalizavo (šypsosi).

 Praėjusį šeštadienį patiesėte NKL čempionato lyderį „Mažeikių“ klubą ir iškovojote pirmąją pergalę namuose. Kiek ji buvo svarbi asmeniškai tau ir visai komandai?
– Pergalė savų žiūrovų akivaizdoje suteikė tikrai daug džiaugsmo. Vis tik „Mažeikiai“ iki praėjusio savaitgalio nebuvo suklupę nė karto. Tokios pergalės labai prideda tikėjimo savo jėgomis ne tik man, bet ir visai komandai. Smagi buvo pergalė ir prieš Panevėžio „Lietkabelis 2“ ekipą, nes tokias rungtynes mes privalome laimėti.

 Šis savaitgalis buvo pirmasis, kai laimėjote abu žaistus susitikimus. Penktadienį išsivežėte pergalę iš Panevėžio. Ši komanda kartu su Raseinių „Rasai“ ekipa kol kas žengia paskutinės. Ar lyderiaujančios lygos ekipos pastaruosius klubus tikrai stipriai lenkia savo meistriškumu?
– Mažeikiai ir Marijampolė prieš jūsų minėtas komandas tikrai laimėjo užtikrintai ir tas lygių skirtumas yra. Tačiau mums prieš Panevėžio ir Raseinių komandas nuo to buvo žaisti nė kiek nelengviau. Galime laimėti prieš lyderius, tačiau sunkiai tvarkomės su visais varžovais.

 Antanas Udras yra pasakęs, kad gausiai MRU salėje susirinkę žiūrovai įpareigodavo žaidėjus pasirodyti kuo geriau, kas ir lemdavo ankstesnius pralaimėjimus namuose. Galbūt persilaužimas jau įvyko?
– Žaidėjų gretose tikrai buvo pamąstymų, jog laimime tik išvykose, nors turėtų būti priešingai. Manau, tuos dramatiškus pralaimėjimus namuose ir lėmė tai, kad esame jauni maksimalistai. O tai dažnai virsta perdegimu ir pakiša koją. Kita vertus, mačas su „Mažeikiais“ aiškiai parodė, kad tas emocionalumas gali tapti galingu traukiniu, kurio sustabdyti nebeįmanoma.

 Esi 2014 m. NKL vicečempionas. Finale su buvusia komanda po itin dramatiškos kovos pralaimėjote tiems patiems „Mažeikiams“. Nesinori pilti druskos ant žaizdos, bet ar žinotum, ką reiktų daryti kitaip, kad panaši situacija nepasikartotų ateityje?
– Dar tik ruduo, todėl kalbėti apie finalo ketvertą labai anksti. Trakų „Trakai“ taip pat buvo labai jauna komanda ir tą finalinį ketvertą įsivaizdavome kaip nepasiekiamą dalyką. Tačiau, kaip rodo istorija, dirbant užsidegus ir kryptingai, tai yra įmanoma. Tą finalą pralaimėjome, nes nemokėjome deramai žaisti lemiamų minučių. Tokie sumanymai, kokie pasiteisintų MKL, NKL ar juolab LKL čempionatuose nėra priimtini ir tai mes patyrėme savo kailiu. „Perlas-MRU“ taip pat turi atlikti svarbų žingsnį ir galutinai prisitaikyti prie vyrų krepšinio.

 Aikštėje vidutiniškai praleidi po 29 minutes – daugiausiai komandoje. Su Edvinu Jezukevičiumi esate rezultatyviausi komandos žaidėjai. Ar jauti, kad komandos draugai dažnai ieško būtent tavęs?
– Pasitikėjimą tikrai jaučiu. Treneris ir komandos draugai skatina mesti lemiamus metimus, imtis iniciatyvos sunkiu metu. Savo ruožtu stengiuosi patarimais padėti už mane jaunesniems žaidėjas ir paaiškinti tam tikrus dalykus, kuriuos aš jau spėjau patirti NKL.

 Tavo mėgstamiausias elementas krepšinyje?
– Smagiausia man yra pataikyti tritaškį. Vis tik tai rezultatyviausia ataka krepšinyje. Aišku, efektingas dėjimas per varžovą užveda publiką (šypsosi).

 Kiek klubui svarbus patyrusio puolėjo Remigijaus Suginto įsiliejimas į komandą?
– Jis yra mums tikrai yra gera paspirtis ir pirmi mačai tai įrodė. Manau, jis turi lyderiui reikalingų savybių, o gerėjant jo fizinei formai mūsų žaidimas taps tik dar solidesnis.

 Su „Lietuvos rytu“ sutartį jau turi Aistis Pilauskas. Pagal dabar demonstruojamus rezultatus į pagrindinę vyrų komandą galėtum pretenduoti ir tu. Esi išsikėlęs tikslą jau kitą sezoną žaisti LKL?
– Blogas kareivis, kuris nenori būti generolu. Aišku, labai norisi vieną dieną užsivilkti „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Puikiai žinau, kad iki to man dar reikia labai daug nudirbti, bet kodėl gi ne?

„Aš ar jis“: T.Kliučinykas prieš I.Labutį

09.11.2015

Pagreitį įgaunančioje naujoje rubrikoje „Aš ar jis“ šį kartą akis į akį susitiko du nuo vaikystės pažįstami sūduviečiai – Ignas Labutis ir Tautvydas Kliučinykas.

Kaip ir praėjusį kartą, marijampoliečiams buvo išdalintos lentelės su užrašais „jis“ ir „aš“. Pateikus klausimą, abu krepšininkai į jį privalėjo atsakyti pakeliant atitinkamą lentelę.

Abu draugai yra pažįstami jau daugiau nei penkiolika metų, todėl žaidėjai puikiai žino vienas kito pranašumus bei trūkumus.

Tiesa, T.Kliučinykas ir I.Labutis nesutarė dėl erzinančių įpročių, gudrumo, krepšinio įgūdžių bei svorių kilnojimo klausimų.

Atsistatydino „Rasų“ treneris

09.11.2015

Po triuškinamos nesėkmės šio savaitgalio NKL pirmenybėse iš pareigų pasitraukė Raseinių „Rasų“ vyriausiasis treneris Albertas Vilimas. Jis komandai vadovavo nuo 2012 metų.

„Rasai“ šeštadienį savo aikštėje 66:115 neprilygo Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ ir tapo didžiausio pralaimėjimo namie per beveik penkerius metus autoriais.

Tai buvo aštunta „Rasų“ nesėkmė per 10 rungtynių, po kurių šis klubas NKL turnyrinėje lentelėje su Panevėžio „Lietkabeliu“ dalijasi dvi paskutines vietas.


Pastarieji du sezonai Raseinių klubui buvo sėkmingiausi istorijoje. 2013-2014 metų sezone A.Vilimo vadovaujami Raseiniai pusfinalyje sensacingai nugalėjo RKL favoritus Druskininkus, finale pateikė dar vieną staigmeną – įveikė Tauragės krepšinio klubą, iškovojo RKL čempionų taurę bei įgijo teisę žaisti NKL lygoje.

Debiutiniame 2014-2015 NKL sezone Raseiniai vėl pateikė sensaciją – reguliariajame sezone užėmę 11-ą vietą, aštuntfinalyje jie eliminavo 5-ąją vietą užėmusią Šakių „Zanavyko“ komandą, o ketvirtfinalyje tik lemiamose penktose rungtynėse nusileido būsimiems finalininkams Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkams.

A.Vilimas tapo antruoju šį sezoną pasitraukusiu NKL treneriu. Po pirmųjų ketverių rungtynių atsistatydino „Ežerūno-Kario“ strategas Arnas Kazlauskas.

Naudingiausias NKL savaitgalio žaidėjas – Tomas Lekūnas

09.11.2015

Po Visų šventųjų savaitgalio į krepšinio aikšteles sugrįžusios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovos padovanojo net kelis sezono rekordus.

Joniškio „Delikatesas“ šventė didžiausią sezono pergalę, Panevėžio „Lietkabelis-2“ sužaidė nerezultatyviausias visų laikų NKL rungtynes, o Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo didžiausią sezono pergalę išvykoje.

Apie įdomiausius savaitgalio įvykius ir simbolinį penketuką – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ apžvalgoje.

MVP

Banguotai šį sezoną rungtyniaujanti Tomas Lekūnas dar kartą priminė apie savo. LKL duonos ragavęs 22-ejų metų krepšininkas didžiausių apodismentų nusipelnė penktadienio rungtynėse, kuomet jo vedama komanda 80:58 nepaliko jokių vilčių jauniesiems žalgiriečiams. Pats T.Lekūnas tame mače buvo netoli trigubo dublio – puolėjas pelnė 22 taškus, atkovojo 12 kamuolių bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Solidžius rezultatus krepšininkas demonstravo ir kitos dienos rungtynėse Palangoje, kur pasižymėjo pelnydamas 15 taškų, atkovodamas 6 atšokusius kamuolius bei atlikdamas net 10 rezultatyvių perdavimų.

Vidutiniškai po 33 naudingumo balus rinkęs krepšininkas išrinktas naudingiausiu penktąją NKL savaitę.

Ramūs pasivaikščiojimai

Suvalkijos sostinės ekipa praėjusį savaitgalį nuskynė dar dvi pergales, kurių dėka atsidūrė NKL turnyrinės lentelės viršūnėje. Be marijampoliečių, abi pergales taip pat pasiekė ir „Perlo-MRU“ bei „Petrochemos-Dexteros“ ekipos. Visgi Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai tai padarė nesulaukdami jokio pasipriešinimo ir traiškydami varžovus vidutiniu 44 taškų skirtumu. Penktadienį „Sūduva-Mantinga namuose 106:67 nepaliko vilčių trečioje vietoje buvusiai „Palangai“, o kitą dieną Marijampolės klubas savo vertę įrodinėjo Raseiniuose, kur 115:66  sugėdino savų sirgalių palaikomą „Rasų“ ekipą. Verta pastebėti, kad sūduviečiai abu mačus privalėjo verstis be svarbių žaidėjų paramos – prieš savaitgalio rungtynes Dovis Bičkauskis ir Gintautas Matulis patyrė čiurnos traumas ir savo komandai padėti negalėjo. Treneris M.Kiltinavičius įrodė turintis gilų krepšininkų rezervą, kuriam įtakos nedaro net ir tokių svarbių žaidėjų netektys.

Nuotr.: R.Kaminsko

Tragiškas savaitgalis

Prieš savaitgalio rungtynes tvirtai pirmoje vietoje žengę „Mažeikiai“ ne tik patyrė pirmąjį pralaimėjimą, bet ir nukrito į antrąją turnyrinės lentelės poziciją, užleidžiant vietą gerą sportinę formą demonstruojančiai „Sūduvai-Mantingai“. Penktadienį Aloyzo Rudžio auklėtiniai namuose 68:75 turėjo pripažinti „Telšių“ pranašumą. Šiame susitikime mažeikiškiai tritaškius (36) metė dažniau nei dvitaškius (31). Kitą dieną „Mažeikiai“ patyrė dar netikėtesnį antausį – Vilniuje jie 74:81 nusileido turnyrinės lentelės gale besikapstančiam „Perlui-MRU“. Akivaizdu, kad vidinių problemų kamuojami „Mažeikiai“ savo nesklandumams išspręsti turi savaitę, kadangi artėjantį penktadienį jų tvirtovėje lankysis penkių pergalių seriją pratęsti ketinanti „Sūduva-Mantinga“.

Favoritų medžiotojai

Telšiškių pergalės prieš „Mažeikius“ staigmena anaiptol vadinti negalima. Augenijaus Vaškio auklėtiniai šį sezoną jau spėjo pateikti ne vieną galbūt netikėtą, tačiau dabar jau dėsningai atrodantį rezultatą. Pirmenybėse lyderiaujantys sūduviečiai dar nepamiršo spalio mėnesį patirto kirčio, kuomet „Telšiai“ juos ant menčių paguldė  73:69 ir atėmė nepralaimėjusiųjų statusą. Tiesa, penktadienį tą patį padarę su „Mažeikiais“, jau kitą dieną telšiškiai 76:87 namuose kapituliavo prieš „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipą, taip patvirtindami savo, kaip vienos labiausiai nenuspėjamų komandų statusą.

Panevėžiečių agonija

Šį sezoną buksuojanti Joniškio „Delikateso“ mašina kaip reikiant pasiautėjo rungtynėse su Panevėžio ekipa. Geležinė Roberto Stankevičiaus auklėtinių gynyba privertė „Lietkabelio“ dublerius pasiekti NKL antirekordą – svečiai per visą mača sukrapštė vos 36 taškus ir pralaimėjo 36:91. Pirmieji du rungtynių ketvirčiai Gintaro Leonavičiaus treniruojamai komandai nebuvo sėkmingi, tačiau tokios gėdos toli gražu nežadėjo ir, sužaidus pirmąją rungtynių pusę, šeimininkai turėjo „tik“ aštuonių taškų pranašumą – 32:24. Tačiau po ilgosios pertraukos per du kėlinius „Lietkabelis-2“ sugebėjo pelnyti vos 12 taškų. Panevėžiečiams fatališkai nekrito metimai – svečiai sugebėjo pataikyti vos 2 tolimus metimus iš 29 bei 11 dvitaškių iš 30. Rungtynių eigą geriausiai atspindi bendri komandų naudingumo balai – 124 prieš 4. G.Leonavičius šias rungtynes ko gero norės kuo greičiau pamiršti, tačiau artėjantį panktadienį jo ekipos lauks dar vienas išbandymas – išvykos mačas su „Palangos“ krepšininkais.

Komandinė pergalė

Abi pergales praėjusį savaitgalį šventusi Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa pajudėjo iš sąstingio ir pradėjo kilti iš turnyrinės lentelės galo. Tai vilniečiai pradėjo daryti komandinėmis pastangomis, o šį faktą puikiausiai iliustruoja penktadienio rungtynės Penevėžyje. 75:70 varžovus palaužusių Arvydo Gronskio auklėtinių gretose rezultatyvumu ryškiai neišsiskyrė nė vienas krepšininkas, tačiau prie komandos pergalės prisidėjo didžioji dalis komandos. Rezultatyviausiai žaidė 10 taškų pelnęs Arnas Beručka, o jam neblogai talkino net 5 žaidėjai, kurie pelnė po 9 taškus – Aistis Pilauskas, Edvinas Jezukevičius, Gytis Brazauskas, bei Rytis ir Tautvydas Pipirai. 8 taškus pridėjo prie komandos prisijungęs Remigijus Sugintas, o 7 – Domantas Pipiras.

Nuotr.: V.Mikaičio

Praėjusios savaitės TOP 5:

Donatas Sabeckis („Sūduva-Mantinga“): 18,5 tšk., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 28,5 naud. bal.

Tomas Lekūnas („Šilutė“): 18,5 tšk., 9 atk. kam., 9 rez. perd., 33 naud. bal.

Ignas Vaitkus („Šilutė“): 21,5 tšk., 4,5 atk. kam., 2 rez. perd., 25 naud. bal.

Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“): 12 tšk., 7,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 22 naud. bal.

Raimundas Ambrulaitis („Ežerūnas-Karys“): 14 tšk., 8,5 atk. kam., 4 rez. perd., 1,5 blok., 28 naud. bal.

Verti paminėjimo: Laurynas Birutis, Rokas Čepanonis, Lukas Grabauskas ir Tautvydas Kliučinykas.

„Mažeikiai“ patyrę antrąjį pralaimėjimą iš eilės

07.11.2015

Devyniomis pergalėmis žygį NKL pirmenybėse pradėjusi „Mažeikių“ (9-2) ekipa patyrė antrąją nesėkmę iš eilės. Aloyzo Rudžio auklėtiniai išvykoje 74:81 (24:25, 13:13, 26:17, 9:24) nusileido Vilniaus „Perlo-MRU“ (4-6) komandai.

Du kėlinius komandos kovojo taškas į tašką, o po didžiosios pertraukos duobę įkritę Arvydo Gronskio auklėtiniai prieš lemiamą ketvirtį turėjo 8 taškų deficitą.

Lemiamą rungtynių kėlinį šeimininkai sužaidė kaip iš natų – pelnė 26 taškus, o varžovams leido įmesti vos 11.

Vilniaus klubas kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 42:31, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16:14) ir perėmė daugiau kamuolių (17:12).

Tai buvo pirmoji vilniečių pergalė savoje aikštėje šį sezoną. Prieš tai jie pergales skynė išvykose – laimėjo Klaipėdoje, Raseiniuose ir Panevėžyje.

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 16 (6 atk. kam.), Margiris Normantas 15 (7 rez. perd.), Domantas Pipiras 13, Arnas Beručka 11 (10 atk. kam.), Gytis Brazauskas 8.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 17 Šarūnas Beniušis 14, Kostas Jonuška 13, Darius Pakamanis 12.

Puikiai atakavę „Palangos“ krepšininkai nugalėjo „Šilutę“

07.11.2015

Puikų taiklumą pademonstravę „Palangos“ (7-3) krepšininkai iškovojo septintąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namuose 95:81 (26:20, 29:21, 15:21, 25:19) nugalėjo „Šilutę“ (4-6).

Ketvirtojo kėlinio viduryje šilutiškiai atsiliko tik 73:77, tačiau tuomet aikštės šeimininkai spurtavo 10:2 ir įgijo pergalingą pranašumą 87:75.

„Palangos“ krepšininkai dvitaškius metė 58 proc. taiklumu, tritaškius 44 proc. taiklumu, kuomet jų varžovai atitinkamai 40 ir 37 proc. Pergalę šeimininkams taip pat garantavo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (42:35) ir daugiau atliktų rezultatyvių perdavimų (27:18).

„Palanga“: Matas Jucikas 21 (12 atk. kam.), Tadas Rinkūnas ir Deividas Anužis po 18, Povilas Šakinis 16, Dominikas Matutis 11 (10 rez. perd.).

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 28, Tomas Lekūnas 15 (10 rez. perd.), Edvinas Alunderis 12, Deividas Kumelis 11, Aurelijus Pukelis 10.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports