„Aš ar jis“: Paulius Vaitiekūnas prieš Donatą Sabeckį

19.11.2015

Po praėjusios savaitės Tautvydo Kliučinyko ir Igno Labučio diskusijų rubrikoje „Aš ar jis“, šį kartą aiškintis santykius pradėjo Paulius Vaitiekūnas ir Donatas Sabeckis.

Kaip ir įprastai, marijampoliečiams buvo išdalintos lentelės su užrašais „jis“ ir „aš“. Pateikus klausimą, abu krepšininkai į jį privalėjo atsakyti pakeliant atitinkamą lentelę.

Nepaisant to, kad Sabeckis „Sūduvos-Mantingos“ marškinėlius vilki jau trečiąjį sezoną iš eilės, o Vaitiekūnas Marijampolės ekipoje yra naujokas, tačiau abu krepšininkai už aikštelės ribų jau yra pažįstami ne vienerius metus.

Visgi žaidėjai nesutarė dėl daugelio klausimų, o kaip jiems pavyko vienas kitą vertinti, žiūrėkite nuotaikingame video:

Naudingiausias savaitės žaidėjas M.Jucikas: „Dalis nuopelnų – komandai“

18.11.2015

Praėjusį sezoną Kazachstane patirties sėmęsis Matas Jucikas su trenksmu gįžo į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL). Vasarą „Palangos“ pasiūlymo sulaukęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vidurio puolėjo Juliaus Juciko jaunesnysis brolis pastaruoju metu įrodinėja, jog metai praleisti krepšiniui egzotiškoje šalyje jam išėjo į naudą.

Dar 2013-2014 metų sezone Plungės „Olimpo“ garbę gynęs Jucikas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo tik po 10 minučių, per kurias rinkdavo po 3,8 taško. Šį sezoną viskas apsivertė aukštyn kojomis – šilutiškis ne tik renka po 16,1 taško ir yra „Palangos“ ekipos lyderis, bet ir užima trečiąją vietą naudingiausių lygos krepšininkų rikiuotėje.

Stabiliam aukštaūgio žaidimui netrukdo net ir tenkantis didelis krūvis – 206 cm ūgio Jucikas šiuo metu yra vienintelis „Palangos“ klubo krepšininkas, kuris yra aukštesnis nei 2 metrai, todėl vidurio puolėjas yra nepakeičiama figūra Virginijaus Sirvydžio taktinėse schemose.

Penktadienį jis į Panevėžio „Lietkabelis-2“ krepšį įmetė 20 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, o kitą dieną į „Mažeikių“ krepšį įmetė 19 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Abejose rungtynėse aukštaūgis rinko po 27 naudingumo balus.

Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku paskelbtas M.Jucikas kalbėdamas su tinklalapiu nklyga.lt kuklinosi, nenurašydamas savo komandos draugų nuopelnų, vertino „Palangos“ galimybes bei papasakojo apie puikius santykius su vieno iš šalies grandų marškinėlius vilkinčiu vyresniuoju broliu.

– Matai, ką jums reiškia būti pripažintam naudingiausiu savaitės žaidėju?
– Man dėl to yra labai smagu, tačiau prie to labai prisidėjo komandos draugai, kurie taip pat žaidė naudingai, todėl jiems ir dėkoju.

– Dvejose rungtynėse iš eilės pademonstravus beveik identiškus statistinius rodiklius.
– Man pavyko gerai sužaisti, tačiau komandos draugų indėlis į tai buvo tikrai didelis. Aš į tai labai atsižvelgiu ir skiriu dalį nuopelnų būtent jiems – gerai dalijomės kamuoliais, susikalbėjome aikštelėje, todėl ir pavyko pelnyti tiek taškų ir žaisti naudingai,

– Kas lėmė „Palangos“ pergalę šeštadienį vykusiame mače lygos lyderius „Mažeikius“?
– Smagu, kad nugalėjome lygoje pirmaujančią komandą. Mūsų nusiteikimas rungtynėms ir būsimam darbui buvo tinkamas, žinojome, kad su tokia komanda lengva nebus, todėl nuo pirmųjų minučių į aikštelę ėjome susikaupę ir pergalės norėjome. Negalvojome, jog varžovai prieš parą nugalėjo lyderių mače, tiesiog darėme tai, ką buvome suplanavę.

– Praėjusį sezoną praleidote Kazachstane. Kaip jautėtės po metų pertraukos sugrįžęs į NKL pirmenybes?
– Jaučiu didelį skirtumą. Visų pirma, skiriasi bendri pirmenybių lygiai, nes čia yra žymiai pajėgesnis čempionatas su didesne konkurencija. Kazachstane bendras čempionato lygis buvo silpnesnis, o ir darbas treniruotėse visiškai skyrėsi.

– Šiuo metu NKL dominuoja dvi ekipos – „Sūduva-Mantinga“ ir „Mažeikiai“. Kaip manote, ar „Palanga“, kaip šiuo metu trečią vietą užimanti komanda, yra pajėgi įsiterpti tarp šių klubų?
– Manau, kad įsiterpti tarp šių dviejų komandų mes tikrai galime, manau, kad tos ekipos nėra baisios ir viskas yra įmanoma. Tiesiog turime tam nusiteikti ir kryptingai siekti savo tikslo.

– Ar su šiandienine sudėtimi tai yra pasiekiama?
– Dabar mums yra sunkiau, nes negalime remtis keliais svarbiais savo žaidėjais, aš gaunu daug krūvio, mūsų rotacija sumažėjusi, tačiau klubo vadovai stengiasi ir ieško pastiprinimo, kurio sulaukus turėtų būti lengviau.

– Dėl šių problemų, jūs aikštelėje praleidžiate nemažai laiko. Kaip pavyksta be rimtesnės pagalbos po krepšiu kiekvieneriose rungtynėse išlaikyti solidžią sportinę formą?
– Taip, nuovargį tikrai jaučiu, nes gaunu daug žaidimo laiko, mums labai reikalingas pastiprinimas. Aš sezono pradžioje tikrai nesitikėjau gauti tiek daug žaidimo laiko ir tokios sėkmingos pradžios, bet kiekvieną dieną stengiuosi ir atiduodu visas savo jėgas.

– Jūsų vyresnysis brolis Julius šiuo metu gina Vilniaus „Lietuvos ryto“ garbę. Ar jis stebi jūsų pasirodymus NKL čempionate?
– Taip, aktyviai stebime vienas kito žaidimą, dažnai susiskambiname ar susirašome žinutėmis. Brolis išties intensyviai stebi mano žaidimą ir domisi rezultatais, todėl savaime suprantama, aš darau tą patį. Niekam ne paslaptis, kad sutariame tikrai gerai.

Lietuvių kalbą įvaldęs S.Buškevicas: „Vilnius“ tapo antraisiais namais

18.11.2015

Vilniaus „Lietuvos ryte“ 2005-2006-ųjų sezone žaidęs Sandis Buškevicas šiuos metus apibūdina kaip prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui.

Ir ne be reikalo. Su sostinės ekipa latvis sėkmingai debiutavo Eurolygoje, triumfavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ir Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse. Praėjusį sezoną į Vilnių Sandis grįžo kaip vienas iš trenerių štabo asistentų, o šį rudenį pasitiko besidarbuodamas su dublerine komanda „Perlas-MRU“.

„Stengiuosi žaidėjams duoti viską, ką tik galiu geriausio ir labai tikiuosi, kad jiems tai pravers ateityje. Ruošiame juos vyrų krepšiniui. Labai džiaugsimės dėl kiekvieno, kuriam pavyks žengti į aukštesnį lygį ir žaisti LKL komandoje“, – kalbėjo treneris.

S.Buškevicas oficialiai klubo svetainei papasakojo prisiminimus apie auksinius „Lietuvos ryto“ laikus, kalbėjo apie dabartinį darbo ritmą ir teigė, kad laikina vyriausiojo trenerio Arvydo Gronskio netektis, kuris kartu su „Lietuvos rytu“ išvyko į Turkiją, komandai neigiamos įtakos nepadarys.

Artėjantį savaitgalį „Perlo-MRU“ (6-6) krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) dukart susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10-2) ekipa.

 Kaip jaučiatės gyvendamas ir dirbdamas Vilniuje?
 
Jaučiuosi labai gerai. Po profesionalaus krepšininko karjeros treneriu dirbu jau ketvirtąjį sezoną. Dvejus metus Estijoje dirbau vyriausiuoju „Valga“ ekipos treneriu, vėliau atvykau į Vilnių. Esu labai dėkingas „Lietuvos ryto“ vadovybei už galimybę dirbti ir tobulėti būtent šioje sistemoje. Šiuo metu geresnės vietos tam negaliu įsivaizduoti. Taip jau susiklostė, kad Vilnius tapo mano antrieji namai. Miestas labai gražus, man ypač patinka čia gyventi ir dirbti.

 Įprasta jūsų darbo diena. Kaip ji atrodo?
– Gyvenu krepšiniu. 9.30 val. turime rytinę treniruotę, dirbame ties žaidėjų metimu ir individualia technika. Po to važiuoju namo ir iki vakarinės treniruotės ruošiu priešininkų analizės medžiagą. Tai reiškia, kad žiūriu 2-3 būsimo varžovo rungtynes, ieškau jo silpnųjų ir stipriųjų pusių. Grįžęs po vakarinės treniruotės įsijungiu televizorių arba kompiuterį ir žiūriu krepšinį (juokiasi).

 Kuo dabartinė jūsų veikla su jaunimu „Perlo-MRU“ komandoje skiriasi nuo darbo „Lietuvos ryte“?
– Skirtumas tas, kad dabar galiu mokyti, dalinis savo ir kitų daug mačiusių trenerių patirtimi. Noriu, kad tai būtų efektyvu, todėl pats skaitau daug literatūros, ieškau informacijos apie treniruočių metodus. Tai, kas man būna artima – realizuoju. Stengiuosi žaidėjams duoti viską, ką tik galiu geriausio ir labai tikiuosi, kad jiems tai pravers ateityje.

 Perlas-MRU“ iškovojo 4 pergales iš eilės. Kokie pagrindiniai faktoriai lėmė tokią sėkmingą atkarpą?
 
Esame jauna komanda. Krepšininkai prieš šį sezoną buvo surinkti iš skirtingų komandų ir nebuvo kartu žaidę, todėl aikštėje trūko tarpusavio supratimo. Tam reikėjo laiko. Pozityvų impulsą mūsų komandai davė ir Remigijaus Suginto atėjimas. Žaidėjai treniruotėse dirba sunkiai, o tai visada atsiperka.

 Ar tarp dabartinių komandos žaidėjų matote krepšininkų, kurie tikrai galėtų praverti „Lietuvos ryto“ duris?
– Talentingų žaidėjų turime. Bet, kaip rodo praktika, vien talento nepakanka. Kiekvienoje treniruotėje reikalingas maksimalus darbas ir koncentracija. Tai reiškia, kad turi klausyti trenerio nurodymų ir nekartoti klaidų. Ruošiame juos vyrų krepšiniui. Jau dabar keli iš jų treniravosi su „Lietuvos rytu“ ir tai džiugu. Ar kas nors sugebės įsitvirtinti parodys laikas. Labai džiaugsimės dėl kiekvieno, kuriam pavyks žengti į aukštesnį lygį ir žaisti LKL komandoje.

 Turbūt pasiruošimas šios savaitės rungtynėms kiek kitoks nei įprastai, nes laikinai netekote A. Gronskio?
 
Viskas tvarkoje, ruošiamės rungtynėms kaip įprasta. Arvydas tuoj grįš iš Turkijos ir vėl bus su mumis.

 2005-2006 m. sezone kartu su „Lietuvos rytu“ debiutavote Eurolygos turnyre, laimėjote LKL ir BBL titulus. Kokie jūsų prisiminimai apie šį sezoną?
 
Prisiminimai patys geriausi. Iš karto po sezono Rusijoje man paskambino agentas ir pranešė, kad Vilniaus klubas nori su manimi pasirašyti kontraktą. Žinojau, kad komanda žais Eurolygoje ir tai buvo didelis pliusas. Kiekvieno krepšininko svajonė yra patekti į klubą, kuris žaidžia Eurolygoje ar NBA, tad daug negalvojęs sutikau. Vyriausiuoju treneriu tuomet dirbo Nevenas Spahija. Kolektyvas buvo puikus. Savo žaidimu tuometinį komandos pasirodymą Eurolygoje visus privertėme minėti geru žodžiu (šypsosi). Mums visai nedaug trūko iki patekimo į aštuntuką. Žinoma, čempionų titulas BBL ir LKL pirmenybėse taip pat buvo puiku. Tai – prisiminimas visam gyvenimui.

 Žaidėte vienoje komandoje su Andriumi Šležu, kuris šiuo metu dirba treneriu Vilniaus krepšinio mokykloje. Ar su juo palaikote ryšius?
– Bendraujame, palaikome ryšį. Vasarą buvau pakviestas pravesti jo auklėtiniams treniruotę. Man buvo labai įdomu. Pamačiau, kad Andriaus požiūris į darbą profesionalus. Manau, tai labai svarbu treniruojant tiek jaunimą, tiek profesionalus.

 Tą patį sezoną klube rungtyniavo Robertas Štelmaheris ir Frederickas House’as. Ką manote apie šias asmenybes?
– Tai buvo puikūs metai, atmosfera komandoje buvo kovinga, buvome visi kaip vienas kumštis. Robertas ir Frederickas buvo aukšto lygio žaidėjai. Su Robertu bendraujame daugiau, bet ir Fredo nepamirštu (juokiasi).

 Kada ir kaip spėjote išmokti lietuvių kalbą?
 
Ją išmokau daugiausiai bendraudamas. Jau viską suprantu ir pats galiu kažką pasakyti. Sakyčiau, tai visai nesunki kalba, juo labiau, kad panašių žodžių ir latvių kalboje. Man rodos, kad lietuviams latvių kalbą suprasti ir išmokti šiek tiek sunkiau, todėl neverčiu žmonos to daryti. Bet tai tik laikinai (juokiasi).

 Ką manote apie dabartinę Latvijos krepšinio padėtį ir Kristapą Porzingį?
– Padėtį vertinu pozityviai, apie ją galima spręsti pažvelgus į įvairias amžiaus rinktinės ir jų pasiekimus. Formuojasi tikrai labai gera vyrų komanda, visose pozicijoje auga konkurencingi žaidėjai. Bėgant laikui galime pasiekti aukštumas. Kristapas ateityje mūsų rinktinėje bus didelė jėga. Jis savo debiutinį NBA sezoną pradėjo su didžiuliu pasitikėjimu ir jis visų tų pagyrimų nusipelnė. Tapau Niujorko „Knicks“ gerbėju.

Šanso persikelti į LKL sulaukęs T.Rinkūnas palieka „Palanga“

17.11.2015

Vienas „Palangos“ klubo lyderių Tadas Rinkūnas atsisveikino su komanda.

24-erių metų 195 cm ūgio gynėjas sulaukė šanso save išbandyti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir sudarė sutartį su Alytaus „Dzūkija“ ekipa.

Nuo 2011 metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniavęs T.Rinkūnas praėjusį tarpsezonį persikėlė į „Palangos“ ekipą, kurioje sėkmingai įsitvirtino.

Per 12 sužaistų rungtynių jis vidutiniškai žaisdavo po 32 minutes, pelnydavo po 13,4 taško, atkovodavo po 2,3 kamuolio, atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus ir rinkdavo po 12,7 naudingumo balo.

NKL gražiausių epizodų dešimtuke – „Palangos“ atstovų desantas

17.11.2015

Naudingiausias praėjusios savaitės NKL krepšininkas Matas Jucikas užėmė dvi vietas gražiausių praėjusios savaitės epizodų dešimtuke, o dar dvi pozicijas „pasisavino“ jo komandos draugai iš „Palangos“.

Antroje vietoje atsidūrė greitą ataką su pražanga pabaigęs Mindaugas Reminas, o pirmoje – kitas „Palangos“ gynėjas Tadas Rinkūnas.

Dešimtuke taip pat – du Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ blokai ir tradicinis jaunojo žalgiriečio Martyno Varno skrydis virš krepšio.

Naudingiausias NKL savaitgalio žaidėjas – Matas Jucikas

16.11.2015

Praėjusią savaitę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir vėl netrūko įsimintinų momentų – intriguojanti čempionato lyderių akistata, Igno Daukšio vieno kėlinio šou, įsibėgėjantis „Žalgirio“ jaunimas, Giedriaus Kurtinaičio debiutas bei nutrauktas jonaviečių prakeiksmas.

Savaitgalio turuose pralaimėjimo kartėlio nepatyrė „Žalgiris-2“, Perlas-MRU“ bei „Palanga“, o be pergalių liko „Lietkabelio-2“, „Telšių“ bei „Šilutės“ ekipos.

Apie įdomiausius savaitės įvykius, simbolinį penketuką bei naudingiausią žaidėją – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ apžvalgoje.

MVP

Gerą sportinę formą sezono pradžioje demonstruojantis Matas Jucikas „Palangos“ ekpą į pergales vedė ir preėjusį savaitgalį. Virginijus Sirvydis savo dispozicijoje didelio pasirinkimo neturi, kadangi M.Jucikas yra vienintelis pajūrio ekipos krepšininkas, kurio ūgis yra didesnis nei du metrai, tad jaunajam aukštaūgiui kiekvienose rungtynėse tenka didelis krūvis. Nepaisant nuovargio, dažnai į simbolinius NKL savaitės penketukus patenkantis Jucikas praėjusį savaitgalį vidutiniškai rinko po 19,5 taško, po 6 atkovotus kamuolius ir po 27,5 naudingumo balo. Tai jam lėmė naudingiausio savaitės žaidėjo vardą.

Lyderių mačas

Penktadienį daugelio NKL pirmenybių mėgėjų akys nukrypo į Mažeikius, kur vyko centrinė turo dvikova tarp dviejų čempionate lyderiaujančių komandų – „Mažeikių“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandų. Aistrų netrūkusioje akistatoje pergalę šventė aikštės šeimininkai, kurie tik po puikiai sužaisto ketvirtojo kėlinio 85:74 palaužė nukraujavusią Marijampolės ekipą ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Tiesa, nepajudinamais Aloyzo Rudžio auklėtiniai neišbuvo nė paros, kadangi jau kitą dieną jie 79:88 suklupo prieš Mindaugo Remino vedamą „Palangą“. „Mažeikiai“ išliko turnyrinės lentelės viršūnėje, tačiau tik dėl to, jog už marijampoliečius jie yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau.

                                                                                                Nuotr.: V.Mikaičio

Vieno kėlinio fiesta

„Sūduva-Mantinga“ penktadienį pralaimėjo lyderių mačą, po jo keliavo atgal į Marijampolę, kur po 14 valandų sūduviečių laukė akistata su titulą ginančia „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa. Tai Mariaus Kiltinavičiaus aukėtiniams nesutrukdė reabilituotis prieš savus sirgalius. Marijampolės ekipa jau pirmajame kėlinyje susikrovė dvidešimties taškų pranašumą, o didžiausius nuopelnus dėl to galima priskirti Ignui Daukšiui. Kaunietis per pirmasias 10 minučių pataikė 4 tolimus metimus iš tiek pat galimų ir į uostamiesčio komandos krepšį įmetė net 19 taškų, kuomet visa Ryčio Vaišvilos kariauna kartu sudėjus pelnė tik 16.

„Žalgirio“ pergalės

Panašu, kad ne vienerius metus kartu rungtyniaujantys „Žalgirio“ dubleriai subrendo pergalėms. Čempionato juoduoju arkliuku vadinama Kauno ekipa praėjusį savaitgalį šventė dvi pergales nugalėdami varžovus vidutiniu 24 taškų skirtumu. Penktadienį Tomo Masiulio auklėtiniai namuose netikėtai 92:65 nepaliko jokių vilčių „Petrochemai-Dexterai“ o kitą dieną Mažeikiuose 70:49 sutriuškino praėjusią savaitę „Mažeikius“ parklupdžiusią „Telšių“ ekipą. Pastarosiose rungtynėse jaunieji žalgiriečiai dominavo beveik visose statistinėse kategorijose, o kauniečių pranašumą geriausiai atspindėjo kova dėl atšokusių kamuolių (49-20) bei bendras komandų naudingumo balų skirtumas (84-24). Šią savaitę „Žalgiris-2“ komandos laukia dvejos rungtynės su kol kas buksuojančiais NKL čempionais – „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais.

Debiutas

Po to, kai „Rasų“ komandos vyriausiasis treneris Albertas Vilimas pasitraukė iš savo pareigų, prie Raseinių ekipos vairo stojo bei tėvo, garsaus trenerio, Rimo Kurtinaičio pėdomis pradėjo sekti snaiperis Giedrius Kurtinaitis. Jis tapo žaidžiančiuoju „Rasų“ treneriu. Krepšininko debiutą galima vertinti dvejopai: penktadienio mače „Rasai“ 67:88 nusileido „Vyčio“ krepšininkams, tačiau šeštadienį namuose raseiniškiai 96:70 pamokė „Lietkabelio“ dublerius ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją. Šiuo metu priešpaskutinėje vietoje esantis Raseinių klubas kitą savaitę dvi dienas iš eilės kausis su „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkais, todėl Kurtinaičio auklėtinių laukia dar didesni iššūkiai.

Išsvajotasis 100

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa sugebėjo atsigauti po triuškinančios nesėkmės Kaune. Šeštadienį Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai namuse 100:87 palaužė Šakių „Vyčio“ krepšininkus, tačiau ši pergalė pasižymėjo ir vienu įdomiu faktu. Savo gynyba garsėjanti Jonavos ekipa 100 pelnytų taškų ribą pasiekė vos pirmą kartą per daugiau nei trejus metus. Pastarąjį kartą „Petrochemai-Dexterai“ tai padaryti pavyko tik 2012 metų spalio 19 d., kai tuometinė Jonavos „Triobet“ ekipa 118:94 nugalėjo Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšininkus.

Praėjusios savaitės TOP 5:

Mindaugas Reminas („Palanga“): 18 tšk., 4,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 22,5 naud. bal.

Ričardas Verbickas („Petrochema-Dextera“): 23 tšk., 3,5 atk. kam., 1,5 rez. perd., 23,5 naud. bal.

Dovydas Redikas („Vytis“): 27 tšk., 5 atk. kam., 2 rez. perd., 29,5 naud. bal.

Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“): 18 tšk., 6,5 atk. kam., 4 rez. perd., 22 naud. bal.

Matas Jucikas („Palanga“): 19,5 tšk., 6 atk. kam., 27,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Edgaras Sosnovskis, Edvinas Šeškus.

Marius Kiltinavičius: „Švelniai tariant, gynėmės neįspūdingai“

16.11.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pirmojo kėlinio metu pademonstravo uraganinį ir jokių vilčių varžovams nepaliekantį puolimą – Ignas Daukšys pačioje rungtynių pradžioje smeigė 4 tolimus metimus, pelnė 19 taškų, o po pirmojo kėtvirčio dvidešimties taškų pranašumą susikrovę marijampoliečiai be didesnio vargo įveikė „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkus – 112:82.

„Komanda gerai atliko perdavimus, aš sumečiau savo laisvus metimus. Gerai vaikščiojo kamuolys, o man beliko tik įmesti. Krito, tai ir sumečiau, – po rungtynių kalbėjo pirmajame kėlinyje varžovus į neviltį varęs Daukšys.

Po taškų lavinos, Marijampolės ekipa kiek atsipalaidavo ir prieš didžiąją pertrauką tenkinosi „tik“ trylikos taškų pranašumu. Vis tik trečiajame ketvirtyje Gintautas Matulis pataikė tris tritaškius, taip atstatydamas neginčijamą „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą.

„Mes supratome, kad vakar buvo svarbios rungtynės, po jų mes pasikalbėjome ir vieni kitiems pasakėme, kad rytojaus rungtynės yra svarbiausios. Viską išsivalėme ir šiandien darėme tai, ką mokame geriausiai. Gynyba šiek tiek šlubuoja – puolimas mums pavyksta savaime, tačiau reikia susitvarkyti ginantis.

Ilgosios pertraukos metu akcentavome, kad po dviejų kėlinių turime išeiti ir toliau žaisti taip pat. O atsitiko taip, kad atsipalaidavome, reikia atidirbti gynyboje. Kaip sakė treneris, turime dirbti gynyboje, o puolimas pavyks savaime“, – pergale džiaugėsi, tačiau savo komandos žaidimo spragas įvardijo Matulis.

Apie problemas ginantis užsiminė ir nugalėtojų komandos vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius. Anot jo, sūduviečiams koją pakišo priešininkų nurašymas susikrovus solidų pranašumą.

„Pergalės priežastis buvo geras puolimas. O gynėmės neįspūdingai, švelniai tariant, – neslėpė strategas. – Mes pabėgome į priekį dvidešimties taškų skirtumu, o nuo suolelio pakilę žaidėjai manė, kad rungtynės jau buvo laimėtos. Galvose susidėjome ne ten taškus, kur reikėjo“.

Per dvi minutės 11 taškų pelnęs R. Verbickas: „Bandysime padovanoti dar „šimtukų“

16.11.2015

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubas Jonavos „Petrochema-Dextera“ surengė geriausią klubo puolimo spektaklį pastaraisiais sezonais ir mače namuose rezultatu 100:87 įveikė Šakių „Vyčio“ ekipą.

Jonavos krepšininkai šimto taškų ribą pasiekė pirmą kartą po trijų metų pertraukos. Pastarąjį sykį jonaviečiai triženklį taškų skaičių įmėtė 2012 m. spalio 19-ąją dieną, įmesdami 118 taškų rungtynėse Jonavoje į Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšį.

Vienas „Petrochemos-Dexteros“ šeštadienio pergalės kalvių – Ričardas Verbickas, pelnęs 27 taškus rungtynėse. Snaiperis surengė įspūdingą šou antrajame kėlinyje, surinkęs 11 taškų per dvi minutės. Krepšininko taškų serija leido jonaviečiams nutraukti varžovų spurtą ir padidinti savo persvarą nuo 13 ir 24 taškų skirtumo.

Po susitikimo, duodamas interviu tinklalapiui „jsk.lt“, R. Verbickas džiaugėsi savo bei komandos pasirodymu susitikime su „Vyčiu“.

– Ričardai, iškovota puiki pergalė bei pasiekta triženklė taškų riba. Kokios priežastys lėmė laimėjimą?
– Tiesiog išpildėme trenerio reikalavimus, o kamuolys atsidūrė laiku ir vietoje. Išnaudojome savo progas ir tai mums padėjo pelnyti šimtą taškų.

– Surengei nuostabią puolimo atkarpą antrajame kėlinyje bei sužaidei puikias rungtynes. Ką valgei prieš rungtynes? Kuo tai galima paaiškinti?
– Kažkokio išskirtinio proceso prieš rungtynes neturėjau. Tiesiog gerai apsigynę, bėgdavome į greitą puolimą, aštrindavome atakas. Tokiomis situacijomis žmogus po krepšiu, esant progai, atmesdavo kamuolį man prie tritaškio linijos, o šiandien sugebėjau pataikyti.

– Vakar patyrėte skaudžią nesėkmę Kaune, o šiandien rungtyniavote pakiliai. Buvote supykę po vakar dienos pralaimėjimo?
– Po vakarykščių rungtynių buvome labai pikti. Rungtynių Kaune trečiajame kėlinyje buvome beveik „užsikabinę“ susitikime, bet pasitaikė pora blogų epizodų gynyboje ir paleidome rungtynes. Šiandien norėjome atsigriebti ir su geromis emocijomis pradėti savaitgalį.

– Pelnytas 100 taškų rungtynėse. Ar jonaviečiai ir ateityje yra pajėgus pakartoti tokį puolimo scenarijų?
– Nieko negaliu pažadėti, bet stengsimės iš visų jėgų ir bandysime padovanoti dar „šimtukų“.

H. Vorotnikovo ir R. Verbicko vedami jonaviečiai įveikė „Vytį“ ir sulaužė trejų metų prakeiksmą

14.11.2015

Užtikrintą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo namuose žaidę Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (7-5) krepšininkai 100:87 (34:14, 23:17, 23:28, 20:28) įveikę Šakių „Vyčio“ (7-5) klubą.

Pastarąjį sykį šimtą ar daugiau taškų Jonavos klubo krepšininkai buvo pelnę prieš daugiau nei trejus metus. Tąsyk 2012 m. spalio 19 d. tuometinė Jonavos „Triobet“ ekipa 118:94 nugalėjo Vilniaus „Š. Marčiulinio KA – Twomeno“ krepšininkus.

Rungtynėse Jonavoje šeimininkai žaidimo vadžias į savo rankas perėmė jau nuo pirmųjų akimirkų, kuomet šovė į priekį 7:0 (2 min). Sėkmingai rungtyniavęs aukštaūgių – Henriko Vorotnikovo ir Tomo Milinsko tandemas toliau krovė persvarą jonaviečiams, kurie po pirmųjų dešimties minučių triuškino varžovus 34:14.

„Vyčio“ ekipa inicijavo spurtą antrajame kėlinyje ir priartėjo 40:27 (16 min). Varžovu viltis sudaužė per pusantros minutės net 11 taškų pelnęs Ričardas Verbickas 51:27 (18 min). Po dviejų kėlinių klubus jau skyrė net 26 taškų skirtumas 57:31. 

Po didžiosios pertraukos baudos aikštelėje suaktyvinę žaidimą „Vyčio“ krepšininkai bandė priartėti. Tiesa, Karolio Brusoko dviženklio pasirodymo per kėlinį bei Dovydo Rediko pastangų neužteko ir prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė 21 taškas 80:59.

Kantriai dirbę gynyboje „Vyčio“ krepšininkai įpusėjus ketvirtajam kėliniui priartėjo iki 15 taškų skirtumo 75:90. Likus žaisti mažiau nei tris minutes Ernestas Serkevičius sumažino atsilikimą iki 12 taškų  81:93. Kaip bebūtų, per likusią rungtynių dalį jonaviečiai atsigavo puolime bei iškovojo pergalę 100:87.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 28 taškai, Ričardas Verbickas 27, Tomas Milinskas 12, Lukas Grabauskas 9.

„Vytis“: Dovydas Redikas 26 taškai, Karolis Brusokas 21, Marijus Užupis 11.

„Palanga“ įtikinamai įveikė „Mažeikius“

14.11.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) viršutinėje lentelės dalyje darosi itin ankšta. „Palangos“ (9-3) krepšininkai 88:79 (27:13, 20:21, 19:19, 22:26) nugalėjo „Mažeikius“ (10-3) ir įsitvirtino trečiojoje turnyro lentelės pozicijoje.

Visą mačą pirmavę palangiškiai dar nuo pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą, kurią išsaugojo visų rungtynių metu.

Labiausiai pajūrio krepšininkus į priekį tempė puikus pataikymas iš žaidimo – 59 proc. dvitaškių ir net 50 proc. tritaškių. Kuomet „Mažeikiai“ metė atitinkamai 54 ir 41 proc. taiklumu.

Po šios pergalės į pirmąją vietą pakilo Marijampolės „Sūduvos-Mantintinga“, antri žengia „Mažeikiai“, o treti „Palangos“ krepšininkai.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 25, Matas Jucikas ir Povilas Šakinis po 19, Deividas Anužis 10.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 14, Elvinas Gintvainis 13, Evaldas Šaulys 12.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports