„Šilutėje“ – legionierius iš JAV

13.11.2015

Dešimtąją vietą Nacionalinės krepšinio lygoje (NKL) užimanti „Šilutės“ komanda sulaukė pastiprinimo. Klubo vadovybė pranešė sukirtusi rankomis su amerikiečiu Ulyssesu Thomasu.

Mokslus gimtinėje baigęs atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose galintis žaisti 23-ejų metų 190 cm krepšininkas praėjusį sezoną atstovavo Kentukio universitetui.

Jis per vienerias rungtynes vidutiniškai žaisdavo po 34 minutes, pelnydavo po 14,4 taško, atkovodavo po 3,5 ir perimdavo po 1 kamuolį bei atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

23-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais rungtyniausiantis U.Thomasas debiutuoti „Šilutėje“ galės jau penktadienio rungtynėse su Vilniaus „Perlu-MRU“.

„Šilutė“ savo sąskaitoje šiuo metu turi keturias pergales ir šešis pralaimėjimus.

Virginijus Sirvydis: „Tikslai – patys aukščiausi“

13.11.2015

Palangos reprezentacinės komandos „Palanga“ startas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse – daug žadantis: komanda iškovojo 7 pergales ir tik tris kartus – kartą labai apmaudžiai – patyrė pralaimėjimo kartėlį. Kaip sekasi komandai, kokiomis nuotaikomis gyvena krepšininkai, pakalbinome „Palangos“ klubo vyriausiąjį trenerį Virginijų Sirvydį.

– Kokios komandos nuotaikos prasidėjus NKL sezonui? Kuo galite pasidžiaugti ar dėl ko nerimaujate?
– Viskas lyg ir neblogai, bet labai netikėtai pralaimėjome Molėtams („Ežerūnas-Karys“). Džiugina bendras žaidėjų nusiteikimas ir kovingumas, o labiausiai neramina, jog vis dar nerandame komandos 4 ir 5 numerio – aukštaūgių, kurie užimtų sunkiojo krašto puolėjo ir centro pozicijas. Vyksta intensyvios paieškos, kurios jau pernelyg ilgai užsitęsė, tačiau šią problemą artimiausiu metu jau turėtume išspręsti. Sunku dar pasakyti, ar tai bus lietuvis, ar legionierius, tačiau labiau krypstama į legionieriaus pusę.

– Neseniai „Palangos“ komandos sudėtį papildė naujas žaidėjas, šešiolikmetis Vitalijus Kozys. Kaip vertinate jo žaidimą ir galimybes žaisti su suaugusiais vyrais?
– Kol kas jo pagrindinis vaidmuo komandoje – leisti pailsėti tam tikriems žaidėjams, kad jie turėtų visas galimybes parodyti kuo geresnį žaidimą ir pasiekti tik pačių aukščiausių rezultatų. Paskutinėse varžybose su „Šilute“ naujasis žaidėjas parodė tikrai neblogus rezultatus – puikiai išnaudojo savo laiką. Esu patenkintas jo žaidimu tiek gynyboje, tiek puolimo pozicijoje. Tačiau iš anksto sunku dar spręsti, kaip seksis tolesnėse varžybose.

– Pernai klubas turėjo tikrai tinkamą, gerą legionierių iš JAV – Travis Garisson. Jis šiemet vėl buvo atvykęs, bet Palangoje buvo tik porą savaičių. Kas nutiko, berods jis išvyko į kažkurią arabų valstybę?
– Situacija tokia, kad mes – ir aš, kaip treneris, ir klubo prezidentas – tikrai norėjome, kad šis žaidėjas sugrįžtų pas mus, bet jis atvyko iš Alytaus „Dzūkijos“ su trauma. Pradėjus treniruotis, žaidėjo trauma atsinaujino, o sužaidus vienas rungtynes pastebėjome, kad rezultatai ir pagalba komandai silpna. Sunku pasakyti dėl išvykimo, galbūt čia svarbų vaidmenį vaidina ir piniginis klausimas. Kai žaidėjui jau virš trisdešimt, tai tas klausimas tikrai tampa aktualus. Praėjusiame sezone jis tikrai mums padėjo, tad tikėjomės tokių pat rezultatų ir šiemet. Tačiau trauma gerokai apribojo jo galimybes, tad mes priėmėme jam nepalankų sprendimą. Mums svarbu tikrai sportuojantys, „ariantys“ žaidimo aikštelėje ir siekiantys tik pačių geriausių rezultatų. Deja, šį sezoną amerikietis to nedemonstravo. Beje, buvo kalbėta, kad mūsų klube T. Garisson bus tol, kol gaus jam priimtinesnį pasiūlymą.

– Galbūt klystu, bet šiemet aikštelėje nėra matyti aiškių lyderių, kokie buvo pernai?
– Pernai ryškesnis komandos lyderis galbūt buvo Adomas Drungilas, bet, kaip aš esu įsitikinęs, lemiamu momentu lyderis turi būti tikrai lyderis, išsiskirti iš kitų komandos narių visu 100 procentų. Šiemet mes galvojome, kad ir vienas, ir kitas užims tas lyderio pozicijas, bet lemiamu momentu jie pasislėpė šešėlyje. Savo auklėtiniams sakau aiškiai ir konkrečiai, jog man nereikalinga statistika ir kiekvienas turi būti lyderis žaidimo aikštelėje, kad bet kuris žaidėjas perimtų likimą į savo rankas. Pastaruoju metu nemažai tų rungtynių, tad gerus rezultatus demonstravo ir Tadas Rinkūnas, Deividas Anužis. Neblogai papildė komandą ir Mindaugas Reminas. Geroje formoje šį sezoną ir Povilas Šakinis. Tad priešininkams gintis tapo daug sunkiau, kai komandoje nėra aiškaus vieno lyderio. Geriausias lyderis – bendra, susitelkusi komanda. O tikrasis lyderis, manau, atsiskleis lemiamuose momentuose pavasarį.

– Dauguma „Palangos“ rungtynių šiemet pasibaigė vos kelių taškų skirtumu į vieną ar kitą pusę. Ką tai sako? Kad visos komandos daugmaž vienodo pajėgumo?
– Komandos išties daugmaž lygiavertės. Mes kol kas žaidžiame su vienu aukštu puolėju Matu Juciku. Šis žaidėjas gana jaunas, turintis menką patirtį ir sportininko karjerą pradėjęs gana vėlokai. Įdirbio trūksta dar daug, tačiau po truputį pažanga tikrai matoma, tiesiog jam reikalingas komandoje dar vienas aukštas krepšininkas. Neseniai žaistose varžybose su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ mūsiškiai buvo „nuskandinti“ per kelias minutes, kuomet M. Jucikas per 12 min. gavo keturias pražangas. Nėra lygiavertės atsvaros aukštaūgiams. Deja.

– Komandos amžiaus vidurkis šiemet, regis, pirmenybėse yra vienas mažiausių?
– Taip, esame tikrai jauni. M. Reminas ir P. Šakinis – du patyrę, vyriausi žaidėjai, tačiau kol kas komandos branduolys tikrai neblogas. Kalbant apie patį jauniausią, V. Kozį, tai, manau, kad tokio amžiaus jaunuoliams žaisti suaugusių vyrų komandoje yra puiki patirtis, ir tai pačios naudingiausios pamokos, kuomet šalia yra ne tik treneris, bet ir patyrę žaidėjai. Tad kartais man nereikia net stabdyti naujokų, jie naudingų pastabų gauna iš jau patyrusių. Tad bendradarbiavimas – labai svarbu.

– Komanda, atrodo, šiemet demonstravo geresnį startą sezone nei pernai – 7 pergalės ir 3 pralaimėjimai. Kas tai lėmė?
– Būtų buvę dar geriau, jei būtume laimėję prieš Molėtus ir Marijampolę. Pastarieji šiemet atrodė išties solidžiau už mus, išnaudojo mūsų trūkumus. O Molėtai – skambus antausis. Tiesiog pritrūko bendro nusiteikimo, tad gavome skaudžią pamoką.

– Jūs pats esate žaidęs tikrai ne už vieną pakankamai profesionalų krepšinio klubą, vadovavęs kitoms komandoms – kiek „Palangos“ klubo organizacija yra stipri, ar atitinka aukščiausius reikalavimus?
– Esu žaidęs Vilniaus „Sakaluose“, „Lietuvos ryte“. Su pačiais Lietuvos krepšinio grandais nėra ko lyginti, tačiau, jei atsižvelgsime į vidutinio lygio komandas, tai mūsų „Palangos“ klubo žaidėjai gyvena tikrai kitų atžvilgiu pavydėtinomis sąlygomis, kaip tikrai gero lygio LKL žaidėjai – viešbučiai geri, gyvenimo sąlygos idealios, salė puiki. Viskuo yra pasirūpinta, žaidėjams belieka tik dirbti ir rodyti pačius geriausius rezultatus. Ko visi ir tikimės.

– Ar sulaukiate sirgalių palaikymo Palangoje?
– Kol kas šiemet gana vangiai. Gal gąsdina ir šiek tiek pakilusios kainos, tačiau klubas šiame sezone turi naujovę – bilietus galima įsigyti pigiau internetu, „Bilietų pasaulio“ puslapyje (www.bilietupasaulis.lt). Tačiau daug kas turbūt mažai dar žino ir bilietus perka vietoje. Bilietas internetu kainuoja pigiau nei perkant arenoje, ypač jei perkama likus kelioms dienoms iki varžybų, o ne tą pačią dieną. Ši naujovė, tikimės, tikrai pagyvins prekybą ir sulauksime tik dar daugiau palangiškių palaikymo arenoje.

– Jūs pats esate žaidęs tikrai ne už vieną pakankamai profesionalų krepšinio klubą, vadovavęs kitoms komandoms – kiek „Palangos“ klubo organizacija yra stipri, ar atitinka aukščiausius reikalavimus?
– Esu žaidęs Vilniaus „Sakaluose“, „Lietuvos ryte“. Su pačiais Lietuvos krepšinio grandais nėra ko lyginti, tačiau, jei atsižvelgsime į vidutinio lygio komandas, tai mūsų „Palangos“ klubo žaidėjai gyvena tikrai kitų atžvilgiu pavydėtinomis sąlygomis, kaip tikrai gero lygio LKL žaidėjai – viešbučiai geri, gyvenimo sąlygos idealios, salė puiki. Viskuo yra pasirūpinta, žaidėjams belieka tik dirbti ir rodyti pačius geriausius rezultatus. Ko visi ir tikimės.

NKL lyderių dvikova: puolimas prieš gynybą

13.11.2015

Šiandien 18 valandą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) susitiks turnyrinės lentelės viršuje esančios „Mažeikių“ (9-2) ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (9-1) komandos.

  • Dvikovą tiesiogiai stebėti bus galima tinklalapyje nklyga.lt.

Namie žaisiantys Aloyzo Rudžio auklėtiniai pirmenybių starte iškovojo 9 pergales iš eilės, tačiau pralaimėjo paskutines dvejas rungtynes – nusileido „Telšiams“ ir Vilniaus „Perlui-MRU“. A.Rudys supranta, kad nutraukti nesėkmių seriją bus labai sunku.


„Marijampolės ekipa šiuo metu turi pajėgiausią sudėtį NKL turnyre. Varžovų gretose visose pozicijose yra mažiausiai po du lygiaverčius žaidėjus, todėl jie gali palaikyti aukštą tempą. Sūduviečiai turi pačius aukščiausius tikslus, bet pagal jų sudėtį kitaip ir neturėtų būti“, – prieš rungtynes varžovus gyrė treneris.

„Mažeikiai“ šios dienos dvikovoje turės pranašumą – savas sienas. Mažeikių „Ventos“ progimnazijos sporto salė yra lankomiausia NKL pirmenybėse. Stebėti „Mažeikių“ rungtynes vidutiniškai susirenka 525 žiūrovai, kurie mažoje salėje sukuria didžiulį triukšmą.

„Mūsų pranašumu prieš Marijampolės ekipą gali tapti žiūrovai, kurie mus puikiai palaiko ir sukuria tokią atmosferą, kuri yra viena geriausių lygoje“, – sakė 52-ejų metų A.Rudys.

Statistiniai rodikliai rodo, jog rungtynėse susitiks geriausią gynybą ir puolimą demonstruojančios ekipos – „Sūduva-Mantinga“ yra rezultatyviausia NKL komanda (vid. po 94,1 taško), tuo metu „Mažeikiai“ yra mažiausiai taškų praleidžiantis klubas (vid. po 66,2 taško).

„Marijampoliečiai rodo gerą puolimą ir taiklumą, taip pat pirmauja pagal efektyvumo koeficientą. Tokią sudėtį turinti ekipa taip ir turi žaisti. Mes praleidžiame mažiausiai taškų, tačiau reikėtų pažymėti, kad kol kas nerungtyniavome ne tik su rezultatyviausiais marijampoliečiais, bet ir su „Palanga“ ir „Vyčiu“, kurie taip pat rodo gerą puolimą“, – skaičius objektyviai vertino A.Rudys.

„Sūduvos-Mantingos“ komandoje net 7 krepšininkai vidutiniškai pelno dviženklį taškų skaičių, tuo metu „Mažeikių“ komandoje tokių yra 3 žaidėjai.

„Mes negalime susikoncentruoti į kažkurį varžovų žaidėją, nes „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje visi krepšininkai yra labai pavojingi. Sudėtinga, kai nežinome iš kurių žaidėjų galime tikėtis šūvio, bet mes pasiruošę priimti iššūkį. Jeigu reikėtų prognozuoti nugalėtoją, tai abiejų galimybes vertinčiau po 50 procentų“, – kalbėjo „Mažeikių“ treneris.

Naudingiausias NKL žaidėjas Dovis Bičkauskis turės praleisti dvikovą su „Mažeikiais“

Tuo metu Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius „Mažeikių“ komandoje išskyrė patyrusius žaidėjus.

„Tik prasidėjus rungtynėms suprasime, kokia yra varžovų komanda ir pamatysime, ar mes iš viso turime kažkokių pranašumų. Jų stiprioji pusė yra patirtis, jie turi daug protingų, taip pat jaunų ir ambicingų žaidėjų. „Mažeikiai“ – tikrai labai stipri komanda“, – kalbėjo strategas.

„Sūduvos“ komanda ir vėl turės rungtyniauti be naudingiausio lygos žaidėjo Dovio Bičkauskio. M.Kiltinavičius taip pat sunerimęs ir dėl Gintauto Matulio būklės. Abu krepšininkai yra pasisukę čiurnas.

Marijampoliečių treneris nesureikšmino fakto, jog „Mažeikiai“ sulaukia daugiausiai sirgalių. Pasak jo, žaidėjai į sirgalių triukšmą reaguoja skirtingai.

„Marijampolėje sirgaliai irgi sukuria gerą atmosferą. Molėtuose buvo didelis triukšmas, tad galiu pasakyti, jog komanda atitinkamais momentais šiek tiek pasikeičia prie aistringų sirgalių. Bet su „Mažeikiais“ bus naujos rungtynės, nauja istorija, tuomet ir pamatysime, kaip seksis“, – teigė M.Kiltinavičius.

Abi stipriausios lygos komandos šį sezoną nusileido tam pačiam varžovui – NKL debiutantei „Telšių“ komandai. Marijampoliečiams tai buvo vienintelis pralaimėjimas, o jį jie patyrė būtent „Mažeikių“ salėje.

„Telšių“ komanda yra nepakankamai įvertinta. Jos žaidėjai yra geresni, negu daug kam gali pasirodyti, o ir jų treneris nėra pakankamai įvertintas. Mes žinojome, kad jie yra stiprūs, tačiau varžovams pralaimėjome po geros ir atkaklios kovos“, – kalbėjo treneris.

Naudingiausias NKL savaitės žaidėjas Tomas Lekūnas: „Noriu parodyti save“

12.11.2015

Karjeros vėjų blaškomas 22-ejų metų puolėjas Tomas Lekūnas šiuo metu savo įgūdžius tobulina dešimtoje NKL turnyrinės lentelės vietoje esančioje „Šilutės“ komandoje. Po sezono išvakarėse patirtos peties traumos atsigavęs biržietis jau spėjo įrodyti, jog komandų kaita jo žaidimo kokybei įtakos neturi.

Per savo trumpą karjerą net tris kartus Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius vilkėjęs T.Lekūnas neturėtų būti svetimas veidas ir NKL pirmenybių gerbėjams. Krepšininkas anksčiau yra gynęs Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos, „Trakų“ bei tos pačios „Šilutės“ komandos garbę.


Būtent pamario komandoje 196 cm ūgio puolėjas ir pradėjo šį sezoną, o praėjusį savaitgalį vidutiniškai rinkdamas po 18,5 taško, atkovodamas po 9 kamuolius ir atlikdamas po 9 rezultatyvius perdavimus tapo naudingiausiu savaitės NKL žaidėju.

Tinklalapio nklyga.lt kalbintas Lekūnas šio pripažinimo nesureikšmino ir apgailestavo, jog jo vedamai „Šilutei“ šeštadienį nepavyko iškovoti pergalės Palangoje.

– Ką jums reiškia naudingiausio savaitės žaidėjo titulas?
– Aš to visai nesureikšminu. Neabejoju, kad tuo atveju, jei būtume nugalėję ir „Palangos“ ekipą, jausmas būtų žymiai smagesnis. Reikia pripažinti, kad nesame geriausia lygos komanda, todėl labai gaila prarastų taškų rungtynėse, kuriose galime iškovoti pergales.

– Šį sezoną jūsų žaidimas pastebimai banguoja. Kaip vertinate savo sportinę formą?
– Prieš pat sezoną atsitiko taip, kad išsinarinau petį, todėl dabar po truputį įsivažiuoju. Daktarai sakė, kad mano atsistatymas įvyko neįprastai greitai, o dabar matau, kad žaidimas gerėja. Manau, kad einu teisingu keliu.

– Penktadienį namuose 80:58 sutriuškinote „Žalgirio“ dublerius, o šeštadienį 81:95 nusileidote „Palangos“ ekipai. Kas lemia tokį nepastovų „Šilutės“ žaidimą?
– Rungtynėse su „Žalgiris-2“ komanda žaidėme sau būdingą žaidimą, demonstravome greitą tempą, todėl atitinkamas buvo ir rezultatas. Tačiau šeštadienio mače „Palangos“ ekipa mums primetė daug tritaškių. Kuomet varžovai tritaškius meta tokiu taiklumu, gintis prieš juos būna labai sunku.

– Šį sezoną pastebimai galingai rungtyniauja ir kiti du tavo komandos draugai – Aurelijus Pukelis ir Ignas Vaitkus. Kaip pavyksta pasidalinti lyderių vaidmenis?
– Tiesą sakant, aš nelabai atkreipiu į tai dėmesį. Mūsų komandoje kiekvieną dieną kažkas dali sužaisti. Tikrai neturime strategijų, pagal kurias konkretus žaidėjas tose rungtynėse bus komandos lyderis – viskas priklauso nuo tos dienos sėkmės. Ypatingų vaidmenų komandoje neturime.

– Kol kas NKL čempionate esate iškovoję 4 pergales ir patyrę 6 pralaimėjimus. Ar manote, kad šis rezultatas atspindi „Šilutės“ pajėgumą?
– Manau, kad ne. Joniškyje pralaimėjome vos keliais taškais, rungtynėse su „Rasais“ taip pat sužaidėme ne pačias geriausias rungtynes, todėl šiuo metu mums trūksta taškų. Manau, kad esame pajėgūs nugalėti tokias komandas ir tai daryti privalome. Esame tie, kurie tikrai gali patekti į pajėgiausiųjų aštuonetą.

– Nebe pirmus metus sulaukiate progos įrodyti savo galimybes LKL pirmenybėse. Kaip sekasi pritapti prie tokių skirtingų lygų?
– LKL yra vienoks žaidimas, o čia kitoks. Atsakymo į šį klausimą neturiu, galbūt LKL nerandu komandos, kurioje galėčiau atsiskleisti. Taip pat daug priklauso ir nuo trenerio, kokiu tikslu mane kviečia ir kokiame vaidmenyje mane mato. Atsitinka taip, kad NKL lygoje atrandu tinkamą komandą, tuomet keliuosi į LKL, o ten ir vėl nepasiseka, kitą kartą vėl tas pats. Netikiu, kad dar nesu subrendęs aukštesniam lygiui, tiesiog manau, kad nerandu sau vietos.

– Kaip vertinate savo komandos galimybes šį sezoną kovoti dėl aukštesnių pozicijų?
– Mes galime nuveikti ką nors svarbaus. Nenorėčiau prognozuoti, bet esame tam pajėgūs. Nesame turnyrinės lentelės gale, o visi varžovai šioje lygoje yra įveikiami. Čia dešimties taškų pranašumas nieko nereiškia – kitą dieną viskas gali apsiversti aukštyn kojomis.

– O kokie yra jūsų asmeniniai šio sezono tikslai?
– Noriu parodyti save, galbūt kažkas pastebės. Taip pat norėčiau sulaukti užsienio komandų dėmesio ir ten išmėginti savo jėgas. Aišku, noriu padėti ir „Šilutei“.

„Sūduvos-Mantingos“ fiz.rengimo treneris Pranckevičius: „Esame vieningi kaip kumštis“

11.11.2015

Jau antrus metus iš eilės Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjus fizinio rengimo treniruotėse prakaituoti verčiantis Aivaras Pranckevičius nesunkiai užsitarnavo krepšininkų pasitikėjimą.

Praėjusį sezoną fizinio rengimo treneris debiutavo sėkmingai – sūduviečiai po ilgos pertraukos džiaugėsi iškovotu DNB LKF Mažosios taurės trofėjumi, o NKL pirmenybėse pasidabino bronzos medaliais.

Su suduva-mantinga.lt tinklalapiu bendravęs Pranckevičius papasakojo, kas lėmė jo sprendimą antrus metus iš eilės likti Marijampolėje, šiltą bendravimą su krepšininkais ir ypatingas jų fizines savybes.


– Aivarai, antrus metus metus iš eilės likote Marijampolės komandoje. Kas paskatino tęsti darbą?

– Labiausiai paskatino tai, kad Marijampolės komandos tikslai yra patys aukščiausi. Kadangi pats nemėgstu pralaimėti, tai norisi padėti klubui siekti užsibrėžtų tikslų. Pernai taip pat buvome išsikėlę tikslą nugalėti visuose turnyruose, kuriuose dalyvavome, tačiau NKL pusfinalyje sėkmė nuo mūsų nusisuko.

– Kuo skiriasi žaidėjai, kurie buvo surinkti praėjusį sezoną ir šiais metais?
– Žiūrint į žaidėjų fizines savybes, šįmet komanda yra atletiškesnė, galinti atlikti sudėtingesnes užduotis. Su tokia komanda yra lengviau dirbti. O žmogiškos savybės panašios kaip ir pernai – esame vieningi kaip kumštis.

– Niekam nepaslaptis, kad „Sūduvos-Mantingos“ komandoje esate tarsi tiltas tarp žaidėjų ir trenerių. Kaip pavyksta atrasti bendrą kalbą su krepšininkais?
– Tikriausiai labai daug duoda komandos žaidėjų pasitikėjimas vieni kitais. Jaučiu, kada reikia pasikalbėti, juos palaikyti ar paskatinti. Vis tik krepšininkai ne visada drįsta savo problemas pasakoti vyriausiajam treneriui.

– Kaip manote, kiek svarbu yra palaikyti krepšininkų nuotaiką sunkių fizinio rengimo treniruočių metu?
– Tai labai svarbus aspektas. Kadangi fiziniai krūviai prieš sezono pradžią būna sunkūs ir atletui iš savęs reikia išreikalauti daug pastangų, privalu palaikyti ir tarti paskatinamus žodžius, tą puikiai žinau iš savo, kaip buvusio sportininko patirties.

– Dirbate ir su lengvaatlečiais. Kuo skiriasi darbas su šių dviejų sporto šakų atstovais?
– Lengvaatlečius treniruoja vienas treneris ir jis vienas yra atsakingas tiek už fizinių sąvybių gerinimą, tiek už techninius elementus. Dirbant su krepšininkais, labai svarbus tarpusavio susišnekėjimas su vyriausiuoju treneriu, kad treniruotėse dirbtume teisinga linkme.

– Sūduviečiai šį sezoną pasižymi agresyvia gynyba. Ar daug dėmesio treniruotėse skiriate ištvermės gerinimui?
– Manau dauguma atletinio rengimo trenerių su manimi sutiktų, kad krepšinis yra galingumo sporto šaka, todėl daugiausiai dėmesio skiriame būtent šiai fizinei savybei.

– Kurio „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjo fizinės savybės per dvejus sezonus jus nustebino labiausiai?
– Kiekvienas žaidėjas turi savų pliusų ir savų minusų. Pavyzdžiui testavimų metu paaiškėjo, kad Domantas Senda yra greičiausias komandos žaidėjas, o Rokas Stankevičius – šokliausias. Tačiau reikia pripažinti, kad didžiausia įspūdį padarė Donatas Sabeckis, kuris po praėjusio sezono žengė didžiulį žingsnį į priekį. Donatas vasarą daug dirbo gerindamas tiek krepšinio įgūdžius, tiek ir fizines savybes, o šiemet visus stebina.

K.Naruševičius: „NKL čempionate laukia kertinis savaitgalis“

11.11.2015

Kol kas bene svarbiausias savaitgalis reguliariajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone. Taip būsimą dviejų rungtynių išbandymą penktadienį ir šeštadienį NKL pirmenybėse vertina Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ vyriausiasis treneris Kęstutis Naruševičius.

Jonavos klubo krepšininkų penktadienį laukia netolima išvyka į Kauną ir susitikimas su vietos „Žalgirio“ dublerių ekipa, šeštadienį jonaviečiai namuose susigrums su Šakių „Vyčio“ klubu. Visos trys komandos turnyro lentelėje yra viena šalia kitos – dalinasi 3-6 vietas.

Būsimas rungtynes Jonavos komanda pasitinka po dviejų atkaklių pergalių praėjusiame varžybų savaitgalyje. Apie įtemptus susitikimus, komandos žaidimą bei artėjančias akistatas NKL pirmenybėse kartu su tinklalapiu „jsk.lt“ mintimis pasidalino Naruševičius.

– Treneri, praėjusį savaitgalį „Petrochema-Dextera“ pasiekė dvi pergales NKL čempionate. Ar šiuo metu esate patenkintas komandos žaidimu?
– Pirmosiomis lapkričio dienomis buvusi pertrauka NKL čempionate, gali atrodyti, neturėjo įtakos mūsų rezultatams, iškovojome dvi pergales, bet žaidimo prasme buvome išsiderinę. Kaip bebūtų, geriau blogai žaisti ir laimėti negu gražiai žaidžiant pralaimėti svarbius susitikimus. Tai bent jau paguodos suteikiantis aspektas.

– Jonaviečiams pavyko panaikinti dviženklius deficitus rungtynėse Klaipėdoje ir Jonavoje. Kas lėmė sugebėjimą sugrįžti į rungtynes?
– Pirmose rungtynėse su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa įmėtėme tikrai nemažai taškų, tačiau žaidimo kokybė manęs netenkino. Ta pati liga persidavė ir šeštadienio rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“. Džiaugiuosi, kad vyrai įsiklausė į mano pastabas ir antrąsias rungtynių dalis žaidėme gerai. Mūsų žaidimas parodė, kad turime potencialo ateičiai ir galime kovoti dėl pergalių.

– Šį savaitgalį laukia nemažiau svarbios akistatos – susitikimai su Kauno „Žalgirio-2“ ir Šakių „Vyčio“ klubais. Kaip vertinate būsimus varžovus?
– Kauno „Žalgirio-2“ ir Šakių „Vyčio“ ekipos – labai pajėgūs varžovai. Kauniečiai turi itin pajėgią priekinę liniją. Daugelis krepšininkų jau ne vienerius metus rungtyniauja NKL pirmenybėse ir jau nebėra naujokai vyrų krepšinyje. Nors daug kas apie tai nekalba, priskirčiau žalgiriečius prie favoritų patekti į finalo ketverto varžybas. Manau, rungtynėse Kaune matysime dviejų skirtingų žaidimo stilių komandų dvikovą. Varžovai tikriausiai bandys pasinaudoti savo pranašumu priekinėje liniją, o mums reiks būti pasiruošusiems.

Savo ruožtu „Vytis“ savaitgalį žaidė be dviejų ekipos lyderių – Dovydo Rediko ir Karolio Brusoko. Kaip bebūtų, komandos žaidimo kreivė pastaruoju metu kyla į viršų ir tai atsispindi Šakių klubo rezultate turnyro lentelėje. Komanda turi labai daug aukštos klasės žaidėjų ir net nekalbėsiu apie Rediką, kuris yra vienas geriausių krepšininkų visame čempionate. Kiti žaidėjai – Domarkas, Brusokas, Birgelis, Tamošiūnas ar Beliavičius yra patyrę ir užgrūdinti kovų NKL čempionate. Bus labai sunku grumtis su abejomis ekipomis.

– Įdomu tai, kad Jonavos, Kauno ir Šakių ekipos turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą turnyro lentelėje. Šį savaitgalį galima vertinti kaip vieną svarbiausių šioje sezono atkarpoje?
– Žinoma, turnyro lentelėje esame kaimynai ir po šio savaitgalio matysime, kokiose pozicijose būsime kovoje dėl vietos pirmajame komandų septintuke. Būtų labai gerai iškovoti pergales, todėl žinant dabartinę situaciją, galiu teigti, jog geriau pralaimėti Molėtų ekipai ir iškovoti pergalę rungtynėse su žalgiriečiais. Tai bus kertinis savaitgalis.

Gražiausių savaitės epizodų viršūnėje – galingas D.Sabeckio dėjimas

11.11.2015

Galingas Donato Sabeckio dėjimas papuošė penktosios NKL savaitės „Top 10“ viršūnę. Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas įspūdingai pabaigė greitą ataką per rungtynes su Raseinių „Rasais“.

Antroje vietoje atsidūrė „Telšių“ komandos aukštaūgis Nerijus Barauskas, ataką pabaigęs dėjimu su pražanga, o trečioje vietoje – metimą blokavęs Joniškio „Delikateso“ žaidėjas Žilvinas Petraitis.

Visas dešimtukas:

„Perlo-MRU“ lyderis T.Pipiras: „Esame jauni maksimalistai“

10.11.2015

Nė vienų praleistų rungtynių, 29 minutės aikštėje, 12 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai. Tokia yra vieno iš pagrindinių Vilniaus „Perlo-MRU“ (4-6) lyderių Tautvydo Pipiro statistika per pirmuosius 10 mačų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

22-ejų puolėjas neslepia – jis jaučia vyriausiojo trenerio Arvydo Gronskio ir komandos draugų pasitikėjimą bei geru žaidimu stengiasi pateisinti jų lūkesčius.

T. Pipiras interviu metu pasidžiaugė praėjusį savaitgalį iškovota pergale prieš čempionato lyderį Mažeikių „Mažeikių“ klubą, pasidalino mintimis apie Vilniaus klubo gretas neseniai papildžiusį Remigijų Sugintą ir užsiminė, kad vieną dieną labai norėtų užsivilkti „Lietuvos ryto“ marškinėlius.


 Artėjantį savaitgalį laukia rungtynės su lentelės kaimynėmis. Ar jau pradėjote ruoštis mačams su Šilutės „Šilutės“ ir Joniškio „Delikateso“ komandomis? – „Perlo-MRU“ puslapis paklausė 197 cm ūgo krepšininko.
– Savaitgalio susitikimams pradėsime ruoštis vakarinėje antradienio treniruotėje, nes dar vakar daugelis iš mūsų žaidė studentų lygos pirmenybėse. Tačiau neabejoju, kad trenerių štabas būsimus varžovus jau puikiai išanalizavo (šypsosi).

 Praėjusį šeštadienį patiesėte NKL čempionato lyderį „Mažeikių“ klubą ir iškovojote pirmąją pergalę namuose. Kiek ji buvo svarbi asmeniškai tau ir visai komandai?
– Pergalė savų žiūrovų akivaizdoje suteikė tikrai daug džiaugsmo. Vis tik „Mažeikiai“ iki praėjusio savaitgalio nebuvo suklupę nė karto. Tokios pergalės labai prideda tikėjimo savo jėgomis ne tik man, bet ir visai komandai. Smagi buvo pergalė ir prieš Panevėžio „Lietkabelis 2“ ekipą, nes tokias rungtynes mes privalome laimėti.

 Šis savaitgalis buvo pirmasis, kai laimėjote abu žaistus susitikimus. Penktadienį išsivežėte pergalę iš Panevėžio. Ši komanda kartu su Raseinių „Rasai“ ekipa kol kas žengia paskutinės. Ar lyderiaujančios lygos ekipos pastaruosius klubus tikrai stipriai lenkia savo meistriškumu?
– Mažeikiai ir Marijampolė prieš jūsų minėtas komandas tikrai laimėjo užtikrintai ir tas lygių skirtumas yra. Tačiau mums prieš Panevėžio ir Raseinių komandas nuo to buvo žaisti nė kiek nelengviau. Galime laimėti prieš lyderius, tačiau sunkiai tvarkomės su visais varžovais.

 Antanas Udras yra pasakęs, kad gausiai MRU salėje susirinkę žiūrovai įpareigodavo žaidėjus pasirodyti kuo geriau, kas ir lemdavo ankstesnius pralaimėjimus namuose. Galbūt persilaužimas jau įvyko?
– Žaidėjų gretose tikrai buvo pamąstymų, jog laimime tik išvykose, nors turėtų būti priešingai. Manau, tuos dramatiškus pralaimėjimus namuose ir lėmė tai, kad esame jauni maksimalistai. O tai dažnai virsta perdegimu ir pakiša koją. Kita vertus, mačas su „Mažeikiais“ aiškiai parodė, kad tas emocionalumas gali tapti galingu traukiniu, kurio sustabdyti nebeįmanoma.

 Esi 2014 m. NKL vicečempionas. Finale su buvusia komanda po itin dramatiškos kovos pralaimėjote tiems patiems „Mažeikiams“. Nesinori pilti druskos ant žaizdos, bet ar žinotum, ką reiktų daryti kitaip, kad panaši situacija nepasikartotų ateityje?
– Dar tik ruduo, todėl kalbėti apie finalo ketvertą labai anksti. Trakų „Trakai“ taip pat buvo labai jauna komanda ir tą finalinį ketvertą įsivaizdavome kaip nepasiekiamą dalyką. Tačiau, kaip rodo istorija, dirbant užsidegus ir kryptingai, tai yra įmanoma. Tą finalą pralaimėjome, nes nemokėjome deramai žaisti lemiamų minučių. Tokie sumanymai, kokie pasiteisintų MKL, NKL ar juolab LKL čempionatuose nėra priimtini ir tai mes patyrėme savo kailiu. „Perlas-MRU“ taip pat turi atlikti svarbų žingsnį ir galutinai prisitaikyti prie vyrų krepšinio.

 Aikštėje vidutiniškai praleidi po 29 minutes – daugiausiai komandoje. Su Edvinu Jezukevičiumi esate rezultatyviausi komandos žaidėjai. Ar jauti, kad komandos draugai dažnai ieško būtent tavęs?
– Pasitikėjimą tikrai jaučiu. Treneris ir komandos draugai skatina mesti lemiamus metimus, imtis iniciatyvos sunkiu metu. Savo ruožtu stengiuosi patarimais padėti už mane jaunesniems žaidėjas ir paaiškinti tam tikrus dalykus, kuriuos aš jau spėjau patirti NKL.

 Tavo mėgstamiausias elementas krepšinyje?
– Smagiausia man yra pataikyti tritaškį. Vis tik tai rezultatyviausia ataka krepšinyje. Aišku, efektingas dėjimas per varžovą užveda publiką (šypsosi).

 Kiek klubui svarbus patyrusio puolėjo Remigijaus Suginto įsiliejimas į komandą?
– Jis yra mums tikrai yra gera paspirtis ir pirmi mačai tai įrodė. Manau, jis turi lyderiui reikalingų savybių, o gerėjant jo fizinei formai mūsų žaidimas taps tik dar solidesnis.

 Su „Lietuvos rytu“ sutartį jau turi Aistis Pilauskas. Pagal dabar demonstruojamus rezultatus į pagrindinę vyrų komandą galėtum pretenduoti ir tu. Esi išsikėlęs tikslą jau kitą sezoną žaisti LKL?
– Blogas kareivis, kuris nenori būti generolu. Aišku, labai norisi vieną dieną užsivilkti „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Puikiai žinau, kad iki to man dar reikia labai daug nudirbti, bet kodėl gi ne?

„Aš ar jis“: T.Kliučinykas prieš I.Labutį

09.11.2015

Pagreitį įgaunančioje naujoje rubrikoje „Aš ar jis“ šį kartą akis į akį susitiko du nuo vaikystės pažįstami sūduviečiai – Ignas Labutis ir Tautvydas Kliučinykas.

Kaip ir praėjusį kartą, marijampoliečiams buvo išdalintos lentelės su užrašais „jis“ ir „aš“. Pateikus klausimą, abu krepšininkai į jį privalėjo atsakyti pakeliant atitinkamą lentelę.

Abu draugai yra pažįstami jau daugiau nei penkiolika metų, todėl žaidėjai puikiai žino vienas kito pranašumus bei trūkumus.

Tiesa, T.Kliučinykas ir I.Labutis nesutarė dėl erzinančių įpročių, gudrumo, krepšinio įgūdžių bei svorių kilnojimo klausimų.

Atsistatydino „Rasų“ treneris

09.11.2015

Po triuškinamos nesėkmės šio savaitgalio NKL pirmenybėse iš pareigų pasitraukė Raseinių „Rasų“ vyriausiasis treneris Albertas Vilimas. Jis komandai vadovavo nuo 2012 metų.

„Rasai“ šeštadienį savo aikštėje 66:115 neprilygo Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ ir tapo didžiausio pralaimėjimo namie per beveik penkerius metus autoriais.

Tai buvo aštunta „Rasų“ nesėkmė per 10 rungtynių, po kurių šis klubas NKL turnyrinėje lentelėje su Panevėžio „Lietkabeliu“ dalijasi dvi paskutines vietas.


Pastarieji du sezonai Raseinių klubui buvo sėkmingiausi istorijoje. 2013-2014 metų sezone A.Vilimo vadovaujami Raseiniai pusfinalyje sensacingai nugalėjo RKL favoritus Druskininkus, finale pateikė dar vieną staigmeną – įveikė Tauragės krepšinio klubą, iškovojo RKL čempionų taurę bei įgijo teisę žaisti NKL lygoje.

Debiutiniame 2014-2015 NKL sezone Raseiniai vėl pateikė sensaciją – reguliariajame sezone užėmę 11-ą vietą, aštuntfinalyje jie eliminavo 5-ąją vietą užėmusią Šakių „Zanavyko“ komandą, o ketvirtfinalyje tik lemiamose penktose rungtynėse nusileido būsimiems finalininkams Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkams.

A.Vilimas tapo antruoju šį sezoną pasitraukusiu NKL treneriu. Po pirmųjų ketverių rungtynių atsistatydino „Ežerūno-Kario“ strategas Arnas Kazlauskas.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports