Per dvi minutės 11 taškų pelnęs R. Verbickas: „Bandysime padovanoti dar „šimtukų“

16.11.2015

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubas Jonavos „Petrochema-Dextera“ surengė geriausią klubo puolimo spektaklį pastaraisiais sezonais ir mače namuose rezultatu 100:87 įveikė Šakių „Vyčio“ ekipą.

Jonavos krepšininkai šimto taškų ribą pasiekė pirmą kartą po trijų metų pertraukos. Pastarąjį sykį jonaviečiai triženklį taškų skaičių įmėtė 2012 m. spalio 19-ąją dieną, įmesdami 118 taškų rungtynėse Jonavoje į Vilniaus „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ krepšį.

Vienas „Petrochemos-Dexteros“ šeštadienio pergalės kalvių – Ričardas Verbickas, pelnęs 27 taškus rungtynėse. Snaiperis surengė įspūdingą šou antrajame kėlinyje, surinkęs 11 taškų per dvi minutės. Krepšininko taškų serija leido jonaviečiams nutraukti varžovų spurtą ir padidinti savo persvarą nuo 13 ir 24 taškų skirtumo.

Po susitikimo, duodamas interviu tinklalapiui „jsk.lt“, R. Verbickas džiaugėsi savo bei komandos pasirodymu susitikime su „Vyčiu“.

– Ričardai, iškovota puiki pergalė bei pasiekta triženklė taškų riba. Kokios priežastys lėmė laimėjimą?
– Tiesiog išpildėme trenerio reikalavimus, o kamuolys atsidūrė laiku ir vietoje. Išnaudojome savo progas ir tai mums padėjo pelnyti šimtą taškų.

– Surengei nuostabią puolimo atkarpą antrajame kėlinyje bei sužaidei puikias rungtynes. Ką valgei prieš rungtynes? Kuo tai galima paaiškinti?
– Kažkokio išskirtinio proceso prieš rungtynes neturėjau. Tiesiog gerai apsigynę, bėgdavome į greitą puolimą, aštrindavome atakas. Tokiomis situacijomis žmogus po krepšiu, esant progai, atmesdavo kamuolį man prie tritaškio linijos, o šiandien sugebėjau pataikyti.

– Vakar patyrėte skaudžią nesėkmę Kaune, o šiandien rungtyniavote pakiliai. Buvote supykę po vakar dienos pralaimėjimo?
– Po vakarykščių rungtynių buvome labai pikti. Rungtynių Kaune trečiajame kėlinyje buvome beveik „užsikabinę“ susitikime, bet pasitaikė pora blogų epizodų gynyboje ir paleidome rungtynes. Šiandien norėjome atsigriebti ir su geromis emocijomis pradėti savaitgalį.

– Pelnytas 100 taškų rungtynėse. Ar jonaviečiai ir ateityje yra pajėgus pakartoti tokį puolimo scenarijų?
– Nieko negaliu pažadėti, bet stengsimės iš visų jėgų ir bandysime padovanoti dar „šimtukų“.

H. Vorotnikovo ir R. Verbicko vedami jonaviečiai įveikė „Vytį“ ir sulaužė trejų metų prakeiksmą

14.11.2015

Užtikrintą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo namuose žaidę Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (7-5) krepšininkai 100:87 (34:14, 23:17, 23:28, 20:28) įveikę Šakių „Vyčio“ (7-5) klubą.

Pastarąjį sykį šimtą ar daugiau taškų Jonavos klubo krepšininkai buvo pelnę prieš daugiau nei trejus metus. Tąsyk 2012 m. spalio 19 d. tuometinė Jonavos „Triobet“ ekipa 118:94 nugalėjo Vilniaus „Š. Marčiulinio KA – Twomeno“ krepšininkus.

Rungtynėse Jonavoje šeimininkai žaidimo vadžias į savo rankas perėmė jau nuo pirmųjų akimirkų, kuomet šovė į priekį 7:0 (2 min). Sėkmingai rungtyniavęs aukštaūgių – Henriko Vorotnikovo ir Tomo Milinsko tandemas toliau krovė persvarą jonaviečiams, kurie po pirmųjų dešimties minučių triuškino varžovus 34:14.

„Vyčio“ ekipa inicijavo spurtą antrajame kėlinyje ir priartėjo 40:27 (16 min). Varžovu viltis sudaužė per pusantros minutės net 11 taškų pelnęs Ričardas Verbickas 51:27 (18 min). Po dviejų kėlinių klubus jau skyrė net 26 taškų skirtumas 57:31.

Po didžiosios pertraukos baudos aikštelėje suaktyvinę žaidimą „Vyčio“ krepšininkai bandė priartėti. Tiesa, Karolio Brusoko dviženklio pasirodymo per kėlinį bei Dovydo Rediko pastangų neužteko ir prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė 21 taškas 80:59.

Kantriai dirbę gynyboje „Vyčio“ krepšininkai įpusėjus ketvirtajam kėliniui priartėjo iki 15 taškų skirtumo 75:90. Likus žaisti mažiau nei tris minutes Ernestas Serkevičius sumažino atsilikimą iki 12 taškų  81:93. Kaip bebūtų, per likusią rungtynių dalį jonaviečiai atsigavo puolime bei iškovojo pergalę 100:87.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 28 taškai, Ričardas Verbickas 27, Tomas Milinskas 12, Lukas Grabauskas 9.

„Vytis“: Dovydas Redikas 26 taškai, Karolis Brusokas 21, Marijus Užupis 11.

„Palanga“ įtikinamai įveikė „Mažeikius“

14.11.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) viršutinėje lentelės dalyje darosi itin ankšta. „Palangos“ (9-3) krepšininkai 88:79 (27:13, 20:21, 19:19, 22:26) nugalėjo „Mažeikius“ (10-3) ir įsitvirtino trečiojoje turnyro lentelės pozicijoje.

Visą mačą pirmavę palangiškiai dar nuo pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą, kurią išsaugojo visų rungtynių metu.

Labiausiai pajūrio krepšininkus į priekį tempė puikus pataikymas iš žaidimo – 59 proc. dvitaškių ir net 50 proc. tritaškių. Kuomet „Mažeikiai“ metė atitinkamai 54 ir 41 proc. taiklumu.

Po šios pergalės į pirmąją vietą pakilo Marijampolės „Sūduvos-Mantintinga“, antri žengia „Mažeikiai“, o treti „Palangos“ krepšininkai.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 25, Matas Jucikas ir Povilas Šakinis po 19, Deividas Anužis 10.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 14, Elvinas Gintvainis 13, Evaldas Šaulys 12.

„Sūduva-Mantinga“ pyktį išliejo ant NKL čempionų

14.11.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantintinga“ (10-2) pademonstravo charakterį ir atsigavo po vakarykštės nesėkmės Mažeikiuose. Sūduviečiai namuose 112:82 (36:16, 17:24, 33:23, 26:19) neturėjo vargo su „Nafta-Uni-Akvaservis“ (5-7) ekipa.

Mariaus Kiltinavičiaus kariauna jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pradėjo įrodinėti savo vertę, o daugiausiai prie to prisidėjo Ignas Daukšys. Krepšininkas per pirmąjį kėlinį pataikė 4 tolimus metimus ir pelnė net 19 taškų, kuomet visa uostamiesčio ekipa surinko tik 16.

Dvidešimties taškų persvarą anksti įgiję marijampoliečiai kiek atsipalaidavo antrojo ketvirčio pabaigoje – per 3 minutes vos du taškus sukrapštę aikštės šeimininkai ilsėtis patraukė su aptirpusiu pranašumu (53:40).

Vis tik trečiojo kėlinio viduryje Gintautas Matulis pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas dar kartą išaugo (70:47).

Vėliau Ryčio Vaišvilos auklėtiniai dar surengė keletą sėkmingų atakų ir kiek sumažino savo atsilikimą, tačiau neilgai trukus sūduviečiai į tai atsakė laimėta atkarpa 10:1 ir įtvirtino savo pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 22 (5 rez. perd.), Ignas Daukšys 21, Gintautas Matulis 20, Paulius Vaitiekūnas (16 atk. kam.) ir  Donatas Sabeckis (6 rez. perd.) po 18.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Laurynas Beliauskas ir Viktoras Chodosovskis po 16, Arūnas Mikalauskas 10.

„Rasams“ vadovaujantis G.Kurtinaitis pasiekė pirmąją pergalę karjeroje

14.11.2015

Pirmąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) po šešių pralaimėjimų iš eilės pasiekė buksuojanti Raseinių „Rasų“ (3-9) ekipa.

Neseniai prieš šios komandos vairo stojusio Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 96:70 (24:20, 28:12, 24:20, 20:18) nušlavė Panevėžio „Lietkabelio-2“ žaidėjus.

Tai buvo pirmoji G.Kurtinaičio pergalė trenerio karjeroje. Tuo metu panevėžiečiams ši nesėkmė – ketvirtoji paeiliui NKL pirmenybėse.

Raseinių komanda nutolo antrajame kėlinyje, kuomet į varžovų krepšį įmetė 28 taškus, o į savo praleido tik 12 bei po pirmosios mačo dalies ekipas skyrė 20 taškų (52:32).

Po ilgosios pertraukos toliau aikštėje dominavę šeimininkai vienu metu turėjo rekordinę – 30-ies taškų persvarą (82:52).

„Rasai“: Gabrielis Motonas 22, Edvinas Šeškus 18 (8 atk. kam.), Augustinas Jankaitis 15 (12 atk. kam.).

„Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 14, Tadas Buinauskas 13, Audrius Stašaitis 12 (8 rez. perd.), Darius Marcinkevičius 12.

„Žalgirio“ dubleriai sutriuškino „Telšius“

14.11.2015

Trečiąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė Kauno „Žalgirio“ (8-4) dubleriai, kurie šeštadienį svečiuose 70:49 (11:13, 23:15, 23:9, 13:12) sutriuškino „Telšių“ krepšininkus (6-6).

Jaunieji žalgiriečiai į priekį šovė trečiajame kėlinyje, kada Rokas Danielius pataikė abi baudas ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki penkių taškų (34:39).

Tačiau tada Tomo Masiulio auklėtiniai pelnė aštuonis taškus be atsako bei įgijo dviženklę persvarą (47:34). Toliau nesustojusių kauniečių persvara ketvirčio pabaigoje išaugo iki 20-ies taškų (57:37).

Ketvirtajame kėlinyje stebuklas nevyko ir žalgiriečiai, kurių pranašumas vienu metu siekė net 25 taškus, įsirašė antrąją pergalę per dvi dienas.

„Telšiai“: Nerijus Barauskas 14, Ovidijus Kaminskis 11, Rokas Danielius 8.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 15 (5 kld.), Martynas Echodas 14, Martynas Sajus 11, Paulius Valinskas 10.

NKL rungtynėse – aukų Prancūzijoje pagerbimas

14.11.2015

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) nusprendė pagerbti per pastarąją naktį Prancūzijoje žuvusius žmones.

Šeštadienį, lapkričio 14 dieną, visos lygos rungtynės prasidės 3 minutėmis vėliau, nes prieš susitikimus tylos minute bus pagerbtos teroristų išpuolių aukos.

Per pastarąją naktį Paryžiuje įvyko net keli išpuoliai, kuriuose, naujausiais duomenimis, žuvo mažiausiai 150 žmonių. Dar daugiau žmonių yra sužeisti.

Pergalė lyderių mače – mažeikiškių dovana treneriui A.Rudžiui

14.11.2015

„Su gimimo diena“, – vakar per rungtynių tarp „Mažeikių“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandų ilgąją pertrauką dainavo mažeikiškiai.

Ištikimiausi komandos fanai garsiai traukė šią dainą treneriui Aloyzui Rudžiui, šventusiam 52-ąjį gimtadienį.

Strategas netrukus gavo dovaną ir iš savo auklėtinių – „Mažeikiai“ NKL lyderių mače marijampoliečius įveikė 85:74.

„Ir rungtynės, ir pergalė buvo dovana, bet treneris gavo ir dar vieną dovaną. Nenorėčiau atskleisti, bet gavo dar vieną“, – po dvikovos šelmiškai šypsojosi „Mažeikių“ aukštaūgis Arvydas Gydra.

Kokia ta dovana?

„Gera dovana, ją panaudosime bendriems tikslams“, – taip pat paslaptingai kalbėjo A.Rudys.

Mažeikiškiai dvikovos eigą savo naudai nukreipė antroje mačo dalyje. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai pradėjo strigti varžovų gynyboje ir po Šarūno Vingelio dvitaškio šeimininkai nutolo 69:64.

Neilgai trukus Evaldas Šaulys pataikė du taškus su varžovo pražanga ir po jo sėkmingo išpuolio šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki septynių taškų (73:66).

Nors tai buvo lygos lyderių dvikova, abiejų komandų treneriai apie tai stengėsi pernelyg negalvoti.

„Kiekvienos rungtynės yra svarbios ir jų nereikėtų sureikšminti, – sakė A.Rudys. – Galbūt tai buvo centrinės rungtynės, nes susitiko dvi pirmaujančios komandos. Čempionatas ilgas, todėl visko dar gali atsitikti ir vienerių rungtynių nereikia sureikšminti.

Aš manau, kad šiandien mes žaidėme ne prieš antrąją vietą užimančią komandą. Šiandien mes žaidėme prieš geriausiai sukomplektuotą komandą visoje lygoje. Dėl traumų varžovai nežaidė pilna sudėtimi, bet manau, kad tai nemenkina mūsų komandos pergalės“, – savo komandos pergale prieš pajėgų varžovą džiaugėsi strategas.

„Tai tiesiog reguliaraus sezono rungtynės. Gal mums atrodo, kad tai ypatinga dvikova, bet tai tiesiog reguliaraus sezono rungtynės ir prieš akis tokių dar liko daug“, – sakė marijampoliečių strategas Marius Kiltinavičius.

Nuotr.: V.Mikaičio

Šiuo metu „Sūduva-Mantinga“ savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 2 pralaimėjimus, o vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidė mažeikiškiai yra iškovoję 10 pergalių ir NKL pirmenybėse žygiuoja pirmi.

Suvalkijos sostinės klubas iš viso pataikė 12 tolimų metimų iš 28 bandymų, o pirmajame kėlinyje ne vieną sudėtingą tolimą metimą pataikę sūduviečiai aikštės šeimininkų trenerį vertė griebtis už galvos. Tiesa, anot Rudžio, rungtynes laimėjo gynyba.

„Sūduva-Mantinga per pirmuosius du kėlinius pataikė sudėtingų metimų, tačiau mes sugebėjome atsilaikyti ir puolimu atsakyti į puolimą. Kiekviename kėlinyje mes gerinome gynybą ir manau, kad šiandien gynyba laimėjo“, – atviravo treneris.

Beveik be keitimų rungtyniavęs ir 14 taškų pelnęs Aurimas Kieža neslėpė jaučiantis nusivylimą, tačiau pridūrė, jog tokios rungtynės jo atstovaujamai komandai buvo reikalingos.

„Šiuo metu esu piktas, nes 4 valandas namo važiuosime su pralaimėjimo kartėliu. Pralaimėjome vyriškoje kovoje, nes kaip žinote, šį sezoną daug rungtynių laimėjome gana lengvai ir tokios atkaklios kovos mums labai trūko. „Mažeikiai“ šiandien pasirodė geriau.

Jie šiandien žaidė kiečiau. Galbūt „Mažeikiai“ labiau norėjo pergalės, nes keliose situacijose sužaidėme kvailokai. Reikia peržiūrėti rungtynių įrašą, iš to pasimokyti ir judėti toliau“, – pasiteisinimų neieškojo krepšininkas.

„Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Kiltinavičius reiškė susirūpinimą savo auklėtinio Tautvydo Kliučinyko būkle. Ketvirtajame kėlinyje Marijampolės ekipos gynėjas susižeidė kelį ir šlubuodamas paliko aikštelę, į kurią daugiau nesugrįžo.

„Tautvydas kažką pasidarė keliui, todėl kol kas labiausiai jaudinuosi dėl to. Pralaimėtos rungtynės nieko nedžiugina, bet mes jau galvojame apie rytojų. Ketvirtajame kėlinyje atlikome keistus, jaunatviškus sprendimus ir pavargome“, – nedaugžodžiavo sūduviečių vairininkas.

„Palanga“ turėjo vargo Panevėžyje

14.11.2015

Palangiškiai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse turėjo vargo su pirmenybių autsaideriais „Lietkabelio“ dubleriais, kuriuos sugebėjo palaužti tik rungtynių pabaigoje – 77:69.

Po pirmųjų keturių minučių rezultatas aikštėje buvo 11:10, bet tuomet „Palangos“ krepšininkai sugebėjo pabėgti į priekį ir ketvirtį baigė su aštuonių taškų pranašumu (24:16).

Panevėžiečiai skirtumą greitai ištirpdė, nes antrajame kėlinyje surengė mini spurtą 4:10 (28:26). Nors Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai laikė pranašumą savo rankose, „Lietkabelio“ dubleriai neleido jaustis saugiai (46:36).

Kardinaliai situacija pasikeitė po ilgosios pertraukos, kai Mato Juciko ir Mindaugo Remino vedami palangiškiai susikrovė solidų pranašumą, nors kėlinio pabaigoje šeimininkai sumažino atsilikimą – 60:48.

Vėliau Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai sugebėjo ištirpdyti savo deficitą iki vienaženklės atžymos (64:60), „Palangos“ krepšininkai nepalūžo ir iniciatyvos iš savo rankų nepaleido – 77:69.

„Palanga“: Matas Jucikas 20 (6 atk.kam), Deividas Anužis 13, Mindaugas Reminas 11 (7 atk.kam, 6 rez.perd), Povilas Šakinis (11 atk.kam) ir Benas Vaitulionis po 9, Domininkas Matutis 8, Tadas Rinkūnas 7.

„Lietkabelis-2″: Darius Marcinkevičius 15 (8 atk.kam), Tomas Rimša 13, Tadas Buinauskas 11.

„Perlas-MRU“ išsivežė pergalę iš Šilutės

13.11.2015

Atsigavimo ženklus rodanti „Perlo-MRU“ (5-6) ekipa Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šventė penktąją pergalę. Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje 86:78 (30:26, 13:15, 15:17, 18:20) nugalėjo ir toliau stringančius „Šilutės“ (4-7) krepšininkus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dviems minutėms, „Perlas-MRU“ pirmavo vos vieno taško skirtumu (78:77). Tačiau netrukus Arnas Beručka į šilutiškių krepšį smeigė tritaškį, kuris ir nulėmė Vilniaus komandos pergalę.

Sostinės krepšininkai dominavo ir grumtynėse po krepšiais – svečiai sugriebė 41 atšokusį kamuoį, o „Šilutė“ 28.

Pamario ekipoje debiutavęs legionierius iš JAV Ulyssesas Thomasas aikštelėje praleido 6 minutes, per kurias pelnė 2 taškus (1/2 dvit.) bei atkovojo 2 kamuolius.

„Šilutė“: Deividas Kumelis 19, Darius Kibildis 18, Edvinas Alunderis ir Ignas Vaitkus po 16.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 17 (6 rez. perd.), Remigijus Sugintas 16, Edvinas Jezukevičius 15, Arnas Beručka 11.