„Vyčio“ startinio penketuko rinkimuose – sirgalių pasitikėjimas tais pačiais žaidėjais

15.10.2015

Sirgaliai nusprendė, kaip atrodys Šakių „Vyčio“ komandos startinis penketukas artėjančiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse prieš Panevėžio „Lietkabelio“ dublerius.

Pasak aistruolių, pagrindinio įžaidėjo vietos yra vertas Dominykas Domarkas, gavęs net 70 proc. balsų ir ženkliai aplenkęs Aurimą Birgelį. Gynėjo poziciją užims Dovydas Redikas, kuriam buvo skirta 65,3 proc. balsų. D.Redikui už nugaros liko Taurantas Tamošiūnas (13,3 proc.) ir Paulius Beliavičius (21,4 proc.).


Tiesa, pastarasis žaidėjas buvo lyderis renkant lengvąjį krašto puolėją ir gavo 38,5 proc. balsų, taip aplenkdamas Marijų Užupį (29,4 proc.) bei Simą Raupį (16,8 proc.).

Sunkiojo krašto puolėjo ir „centro“ pozicijose karaliauja Karolio Brusoko pavardė. Aukštaūgis surinko atitinkamai 37,5 ir 33,5 proc. balsų. Renkant „ketvirtąjį numerį“ jis aplenkė M.Užupį (17 proc.) bei Mantą Virbalą (17 proc.).

Tuo tarpu kovoje dėl pagrindinio vidurio puolėjo vietos K.Brusokas už nugaros paliko jau minėtą M.Virbalą (32 proc.) ir Martyną Pacevičių (17,6 proc.).

Įdomu tai, kad būtent tokį startinį penketuką sirgaliai buvo išrinkę ir pirmajame balsavime.

Jei penketukas bus sėkmingas ir atneš komandai pergalę, jis pasirodys ant parketo ir šeštadienio rungtynėse prieš „Šilutę“. Jei įvyks priešingai, strategai turės galimybę taikyti korekcijas.

„Vykdysime sirgalių valią. Jei jie pasirinko būtent šiuo žaidėjus ir jais pasitiki, turime į tai reaguoti. Žinoma, iki mačo dar yra laiko, gali nutikti nenumatytų dalykų (ar trauma, ar liga), tad penketukas gali ir pakisti“, – rinkimų rezultatus komentavo „Vyčio“ vyr. treneris Nerijus Zabarauskas.

Specialistas ir vėl turės nuspręsti, kas bus penktasis žaidėjas, žengsiantis į aikštę startiniame penkete. Tiesa, N.Zabarauskas mano, jog ko gero savo sprendimu ant parketo išleis vidurio puolėjo pozicijos krepšininką.

„Matyt, sirgaliams Karolis patinka, jei jie taip balsuoja (Šypsosi). Žiūrėsime, kurioje pozicijoje jį išnaudoti bus naudingiau, bet šiandien dieną jis labiau yra sunkusis kraštas“, – konstatavo N.Zabarauskas.

Strategas taip pat trumpai pasidalino įspūdžiais apie komandos naujoką Ernestą Serkevičių. „Jis sąžiningai dirba, treniruojasi, o didelių pliusų ar minusų dar negalėčiau išskirti, nes nespėjau jo gerai pažinti – jis su komanda treniruojasi neseniai. Galiu pasakyti tiek, kad Ernestas yra gana mobilus, greitas, galintis pataikyti. Svarbiausia, kad jis turi noro. Tai nuteikia labai maloniai. Žiūrėsime, kaip jam seksis rungtynių metu“, – kalbėjo N.Zabarauskas.

„Vytis“ taip pat neseniai tarė „sudie“ dviem žaidėjams – Dovydui Šemekliui ir Simui Raupiui. Pasak N.Zabarausko, sprendimą atsisakyti šių krepšininkų paslaugų lėmė viena konkreti priežastis.

„Kartu su komandos vadovai priėmėme tokį sprendimą, nes šie žaidėjai paprasčiau neįsiliejo į „Vytį“ taip, kaip mes norėjome ir tikėjomės. Jiems čia vietos neatsirado“, – trumpai ir aiškiai kalbėjo N.Zabarauskas.

E.Serkevičiaus debiutas „Vytyje“ gali įvykti jau penktadienį namuose vyksiančiose rungtynėse su „Lietkabeliu-2“. Tuo tarpu šeštadienį Šakių klubas išvykoje surems ginklus su „Šilute“.

„Ežerūno-Kario“ gynėjas E.Rastenis: „Bandome pakeisti nesmagią turnyrinės lentelės vietą“

14.10.2015

Greičiu bei atletiškumu pasižymintis krepšininkas, naujasis Molėtų „Ežerūno-Kario“ įžaidėjas Evaldas Rastenis papasakojo apie mėgėjų lygas, kokiu stiliumi žaidžią krepšinį jie ir kodėl kol kas nesiseka Molėtų komandai NKL pirmenybėse.

– Praėjusį sezoną dešimt rungtynių sužaidei Kupiškio komandoje, kuri žaidžia RKL pirmenybėse. Ar galėtum šią lygą palyginti su NKL?
– Praėjusio sezono pirmos keturios RKL komandos, mano nuomone, yra NKL lygio. Tą  įrodė „Telšių“ komanda bei Klaipėdos LCC, kurie LKF taurės rungtynėse įveikė ne vieną NKL komandą. Be to, telšiškiai puikiai rungtyniauja ir šiame sezone. Žemiau esančios regionų komandos NKL klubams nusileidžia fiziniu pasirengimu, nes čia dominuoja fizinis bei greitas žaidimas.


– Naujame NKL sezone po 4 turų „Ežerūnas-Karys“ išlieka vienintelė komanda be pergalių. Ko tavo nuomone  trūksta, kad žaidimas pagerėtų?
– Sunku pasakyti, ko trūksta. Vis akcentuojame tam tikrus momentus savo žaidime, bet vis nepavyksta to įgyvendinti. Visi komandos krepšininkai mato nesmagią turnyrinę poziciją ir stengiasi kuo greičiau tai pakeisti.

– Esi vilkėjęs daugelio komandų marškinėlius mėgėjų lygose, ten esi vienas geriausių krepšininkų. Kur išmokai krepšinio paslapčių?
– Realiai esu vidutinio lygio žaidėjas. Bene visą laiką žaidžiau Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), kurio komanda sudaryta iš maždaug vienodo lygio žaidėjų ir kur treneris sudaręs laisvę atakuoti krepšį, galbūt dėl to ir neblogai sekasi. Devynerius metus lankiau Vilniaus krepšinio mokyklą, kurioje sekėsi ne itin gerai. Vieną vasarą teko pasportuoti su Gintaru Šavela ir žaisti jo treniruojamoje komandoje. Treneris treniruotėse skirdavo žaidėjams labai daug dėmesio, gal dėl to pavyko įgauti pasitikėjimo. Per jį patekau ir į VGTU, kur žaidžiu jau šeštus metus. Ir ten greičiausiai yra viena geriausių vietų Vilniuje sportuoti – geras treneris, gera sporto bazė ir atmosfera.

– Kokiu žaidimo stiliumi paremtas mėgėjų krepšinis?
– Kadangi daug mėgėjų lygų yra, tai stilius labai įvairus. Dažniausiai tenka susidurti su jaunatvišku, greitu ir fiziniu arba su buvusių profesionalų žaidimu – kur vyrauja fizine jėga paremtas lėtas profesionalesnis krepšinis, su baudų provokavimu, pašnekesiais su teisėjais ir pan.

– Esi greitas bei atletiškas žaidėjas, kuris krepšinio elementas labiausiai priimtinas tau?
– Greitas puolimas ir atakavimas iš 3 taškų.

– Didžiausias tavo pasiekimas krepšinyje?
– Jų yra nedaug, tai turbūt su VGTU laimėta A lygos taurė.

– Kaip atrodo tavo diena, kai joje nebūna krepšinio?
– Būnu kartu su drauge Gintare, kuri taip pat žaidžia krepšinį, tad atrodo kad ir ką aš, ar ji sugalvotume veikti dažniausiai atitinka abiejų norus. Kadangi laiko laisvo būna nedaug, tad laisvu metu stengiamės pramogauti: filmai, vandens parkai, miestas ir t.t.

– Ir paskutinis klausimas... Kadangi šiuo metu „Ežerūno-Kario“ komandai ne itin sekasi, tad kuriuos penkis NKL pirmenybėse rungtyniaujančius krepšininkus pakviestum žaisti Molėtų komandoje?
– Tomą Galecką („Perlas-MRU“), Darių Pakamanį („Mažeikiai“), Mindaugą Norkų („Telšiai“), Martyną Varną bei Lauryną Birutį (abu „Žalgiris-2“).

„Vytis“ atsisveikino su dviem žaidėjais ir sukirto rankomis su E.Serkevičiumi

14.10.2015

Šakių „Vyčio“ komandoje permainos tęsiasi. Klubą paliko du žaidėjai – puolėjai Dovydas Šemeklis ir Simas Raupys. Su komanda krepšininkai atsisveikino dėl to, kad nepateisino klubo vadovų vilčių.

Tačiau „Vytis“ iškart papildė pajėgas ir taip pat pasirašė sutartį su 20 metų 183 cm ūgio Ernestu Serkevičiumi. Jis vilkės devintuoju numerius pažymėtus marškinėlius.

Gynėjas praėjusį sezoną rungtyniavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kur vilkėjo Alytaus „Dzūkijos“ aprangą. Tiesa, E.Serkevičius klube atliko tik epizodinį vaidmenį ir jo statistika siekė 1 tašką per 3 minutes.


D.Šemeklis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) per 9 minutes rinko po 3 taškus, atkovodavo po 2,3 kamuolio ir atlikdavo po 0,3 rezultatyvaus perdavimo.

Tuo tarpu S.Raupys per 9 minutes įmesdavo po 0,7 taško ir sugriebdavo po 1,7 atšokusio kamuolio.

Savaitės naudingiausiu išrinktas D.Sabeckis: „Tai motyvuoja sunkiai dirbti“

14.10.2015

Praėjusį penktadienį Joniškyje vykusios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynės vienam iš krepšininkų buvo ypatingos. Mače su vietos „Delikateso“ ekipa Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubo gynėjas Donatas Sabeckis iš viso surinko 41 naudingumo balą, taip pagerindamas savo karjeros rekordą.

Tai – taip pat ir šio sezono NKL rekordas.

Minėtame susitikime kaunietis iš viso pelnė 26 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas bei perėmė 5 kamuolius, o jo vedama Marijampolės komanda iškovojo nesunkią pergalę – 93:74.


Šio sezono pradžia 198 cm ūgio gynėjui kol kas turėtų teikti daug vilčių. Per ketverias rungtynes vidutiniškai pelnydamas po 15,3 taško, atkovodamas po 2,3 atšokusio kamuolio ir atlikdamas po 3,5 rezultatyvaus perdavimo, Sabeckis įrodinėja, jog blankus praėjęs sezonas tebuvo laikinas tarpsnis.

Tinklalapio nklyga.lt pakalbintas naudingiausias antrosios savaitės žaidėjas išliko kuklus, teigdamas, kad sėkmę lemia sunkus darbas.

– Donatai, ar tikėjotės tokios sėkmingos sezono pradžios?
– Žinoma tikėjomės pergalių. Bet reikia pastebėti, kad nors ir laimėjome prieš kitas komandas nemažais skirtumais, tačiau tos pergalės tikrai nebuvo lengvos.

– Pasiekėte 4 pergalės iš tiek pat galimų, o visas rungtynes laimėjote dviženkliu taškų skirtumu. Kur yra jūsų gero žaidimo paslaptis?
– Paslaptis yra paprasta – gera gynyba. Komandos žaidėjai gindamiesi stengiasi, atiduoda visas jėgas, o sėkmingai apsigynus, puolime visada viskas būna paprasčiau.

– „Sūduvos-Mantingos“ gretose žaidžiate jau ne pirmą sezoną ir čia drąsiai galite vadintis senbuviu. Kuo šis sezonas jums yra kitoks nuo praėjusių?
– Gal nėra didelio skirtumo nuo praėjusių sezonų Marijampolėje, tačiau šių metų komandą galėčiau išskirti kaip draugiškiausią kolektyvą, kuriame man yra tekę žaisti.

– Kaip manote, ar jau aiškėja čempionato favoritai?
– Sezono pradžioje dar sunku spręsti, tačiau kol kas „Mažeikių“, „Šilutės“ bei „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai rodo gerą žaidimą. Nacionalinėje krepšinio lygoje neįmanoma nuspėti, kuri komandą tą dieną gali iššauti. Visos čempionato komandos yra apylygės, o mūsų laukia ilgas sezonas.

– Lyginant su praėjusiu sezonu, jūsų statistiniai rodikliai ženkliai pakilo. Kas tai lemia?
– Galbūt tai lemia darbas vasaromis. Ne sezono metu aš visada stengiuosi pagerinti savo silpnąsias vietas. Dirbant vasaromis, kažkada juk turi ateiti rezultatai. Tikėkimės, kad jie buvo ne momentiniai.

– Ką jums reiškia naudingiausio savaitės žaidėjo vardas?
– Be komandinių pergalių tai nereikštų nieko. Kita vertus, kai laimime ir pačiam gerai sekasi, tai tik dar labiau motyvuoja kiekvieną dieną sunkiai dirbti treniruotėse ir stengtis. Toks įvertinimas tik įrodo, kad dirbu teisinga linkme.

E.Šeškus atstovaus „Rasams“

13.10.2015

Vieną pergalę per keturis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turus iškovojusi Raseinių „Rasų“ komanda sulaukė rimto pastiprinimo.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas paskelbė, kad Raseinių komandai laikinai paskolina 196 cm ūgio dvidešimtmetį gynėją Edviną Šeškų.

E.Šeškus šį sezoną LKL pirmenybėse sužaidė vos dvejas rungtynes, per kurias aikštėje iš viso praleido 6 minutes ir taškų nepelnė.


E.Šeškus anksčiau yra žaidęs NKL pirmenybėse – jis atstovavo Vilniaus „Perlo-MRU“ ir Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komandoms.

„Petrochemos-Dexteros“ skautas N. Pacevičius: „Šilutėje nepavyko laikytis drausmės“

13.10.2015

Ketvirtąjį sezoną Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ komandos trenerių štabe dirbantis Nedas Pacevičius kartu su klubu praėjusį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate savaitgalį džiaugėsi trečiąja pergale ir analizavo pirmosios nesėkmės pirmenybėse priežastis.

Kalbėdamas su tinklalapiu „jsk.lt“ dvidešimtmetis treneris – skautas pasidalijo mintimis apie skirtingas savaitgalio rungtynių baigtis, „Petrochemos-Dexteros“ žaidimo braižą ir naujokų vaidmenį klube.

– Šilutėje po dviejų kėlinių dar pirmavote, tačiau antroje mačo pusėje šeimininkai įrodė savo pranašumą. Kas lėmė tokias skirtingas rungtynių dalis?
– Pagrindinė priežastis, lėmusi nesėkmingą antrą rungtynių pusę – gana stipriai pralaimėtos pirmosios trys trečiojo kėlinio minutės. Varžovams spurtas suteikė papildomą impulsą, kurie ir taip gana sėkmingai rungtyniauja namuose. Kitas dalykas, reikia pripažinti, kad rungtynėse Šilutėje nepavyko laikytis drausmės bei disciplinos didžiąją dalį rungtynių.

– Susitikime su „Telšiais“ atrodė, kad komanda padarė tinkamas išvadas ir sužaidė puikias rungtynes. Kokias išskirtumei pagrindines pergalės priežastis?
–Komandoje turime naujų žmonių, kuriems reikia laiko prisitaikyti bei suprasti, ko iš jų reikalaujame. Praėjusios savaitės darbą trikdė keletos žaidėjų traumos, tad būtent dėl šių priežasčių žaidimas dar banguoja. Prieš mačą su Telšiais pavyko žaidėjams išaiškinti, ką darėme ne taip rungtynėse su Šilute, tad tiek žaidėjų nusiteikimas, tiek rungtynių plano įgyvendinimas pavyko visai neblogai, todėl šventėme pergalę.

– Komandoje vis dar nėra dalies žaidėjų. Kas iš krepšininkų šiuo metu dar negali rungtyniauti ir kada galima laukti žaidėjų sugrįžimo ant parketo?
– Dainius Gulbinas po truputį jau pradeda sportuoti su komanda, tad jo laukiame grįžtant artimiausiu metu. Praėjusį savaitgalį nerungtyniavo nedidelę traumą patyręs Raimundas Žuklevičius, tačiau šį savaitgalį jis jau bus pasiruošęs padėti komandai. Kiek sudėtingesnė situacija su Vladislovu Razumnovu, kuris gydosi dar praėjusį sezoną gautą traumą. Kol kas jo sveikatos būklė daktarų rankose

– Jau ne vieną sezoną kalbama, kad Jonavos komandos stiprioji žaidimo dalis – kieta gynyba. Akivaizdu, kad šis planas nesikeičia ir šiemet – klubas per ketverias rungtynes praleisdavo tik po 63 taškus.
– Kiekvieną sezoną skiepijame žaidėjams, kad žaidimas prasideda nuo geros gynybos. Jei tai padeda pasiekti pergales, nematome reikalo kažką keisti, tad šiemet mūsų veidas bei žaidimo braižas keistis neturėtų.

– Kaip prie geros gynybos ieškoma subalansuoto puolimo? Ar komandoje išskirti puolimo lyderiai, kurie turi pelnyti taškus, ar ieškoma toje situacijoje geriausio sprendimo?
– Mūsų komandoje kiekvieną dieną sėkmingai gali sužaisti vis kitas žaidėjas, tai klubo stiprybė. Be abejo, ieškome tai dienai geriausių sprendimų, tačiau atsižvelgiame ir į žaidėjo fizinę formą, kaip konkrečiam žaidėjui tą dieną „eina“ žaidimas.

– Ekipoje yra ir patyrusių naujokų, ir jaunų žaidėjų, kuriems NKL pirmenybės yra pirmas išbandymas vyrų krepšinyje. Ar jaučiate vis gerėjantį naujokų žaidimą ir didesnį indėlį į komandos pasirodymą?
– Suprantame kad tik atėjus į vyrų krepšinį nėra lengva, vieni žaidėjai prisitaiko greičiau, kiti vėliau. Tikrai neforsuojame įvykių ir iš jų nereikalaujame to, ko jie nesugebėtų atlikti. Viskas vyksta palaipsniui. Naujai atėję naujokai tikrai padeda senbuviams tiek treniruotėse, tiek ir rungtynėse.

– Esate jaunas ir patirtį dar kaupiantis treneris. Ką nuveikei vasarą, kur sėmeisi patirties?
– Kaip ir kiekvienam treneriui, vasara pats tinkamiausias metas semtis patirties bei sužinoti kuo įmanoma daugiau. Iš tiesų, šią vasarą asmeniškai stebėjau gana nemažai tiek treniruočių stovyklų, tiek rungtynių, pavyko suderinti darbą bei poilsį.

„Ežerūnas-Karys“ išsiskyrė su vyriausiuoju treneriu

12.10.2015

Nė vienos pergalės per keturis NKL turus neiškovojusi Molėtų „Ežerūno-Kario“ komanda keičia vyriausiąjį trenerį. Abipusiu susitarimu kontraktas nutrauktas su Arnu Kazlausku.

Vietoje A.Kazlausko paskirtas Gintaras Šerkšnas, 44 metų treneris, iki šiol daugiausiai dirbęs su vaikais.

„Ežerūnas-Karys“ pirmąsias sezono rungtynes vieno taško skirtumu nusileido „Mažeikiams“, tačiau kitose dvikovose varžovų persvara buvo kur kas didesnė – tris pastaruosius mačus molėtiškiai pralaimėjo vidutiniu 23 taškų skirtumu.

A.Kazlauskas po praėjusio sezono baigė profesionalaus krepšininko karjerą ir darbas Molėtuose jam buvo pirmasis trenerio poste.

Antroji NKL savaitė: svarbiausi įvykiai ir naudingiausias žaidėjas

12.10.2015

Įsibėgėjančios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybės jau spėjo pateikti ne vieną netikėtumą. Po ketvirtojo turo liko vos dvi komandos, kurios dar nėra patyrusios pralaimėjimo kartėlio – „Mažeikiai“ ir „Sūduva-Mantinga“. Kitame turnyrinės lentelės gale – pergalių vis dar neiškovojantys „Ežerūno-Kario“ krepšininkai.

Oficialus lygos tinklalapis nklyga.lt apžvelgia svarbiausius antrosios savaitės įvykius ir išrenka simbolinį trečiojo bei ketvirtojo turo penketuką bei naudingiausią žaidėją.


Čempionų reabilitacija

Čempionės titulą ginanti „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa sugebėjo atsitiesti po nesėkmingo pirmenybių starto. Itin svarbią pergalę Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pasiekė penktadienį Šakiuose 77:75 nugalėdami konkurencingą sudėtį subūrusią „Vyčio“ ekipą. Po blankaus pirmojo savaitgalio sau įprastą žaidimą pademonstravo ir Erikas Kubilius, kuris į „Vyčio“ krepšį įmetė 18 taškų. Prie pergalės svariai prisidėjo ir Rytis Biliartas bei Mindaugas Stašys pelnę atitinkamai po 14 ir 11 taškų. Šeštadienį uostamiesčio ekipa sugrįžo namo ir savo arenoje priėmė turnyrinės lentelės apačioje esantį „Lietkabelis-2“ klubą. Kaip ir prognozuota, šioje dvikovoje pergalę šventė aikštelės šeimininkai . Šiame mače „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkų raktu į pergalę tapo pagirtinai mesti dvitaškiai – tikslą pasiekė 68% metimų, o pridėjus sėkmingą Stašio, Kubiliaus ir Biliarto žaidimą, Klaipėdos klubas iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę – 83:76.


„Ežerūno-Kario“ nuopuolis

Kitas praėjusio NKL sezono finalo dalyvis vis dar buksuoja. Atjaunėjusi Molėtų ekipa pirmame ture parodė nagus vieniems iš lygos favoritų, „Mažeikių“ krepšininkams, nusileisdama jiems vos vieno taško skirtumu. Tačiau panašu, jog optimistinės nuotaikos po truputį palieka Arno Kazlausko auklėtinių stovyklą. Po minėtų rungtynių tris pastaruosius mačus molėtiškiai pralaimėjo vidutiniu 23 taškų skirtumu. Šį skaičių gerokai padidino praėjusio šeštadienio susitikimas su Šakių „Vyčio“ komanda. Tragiškai iš įvairių distancijų metusi „Ežerūno-Kario“ ekipa buvo pažeminta savų sirgalių akivaizdoje ir palikta be pergalių. Kitą savaitę Molėtų klubas namuose priims „Telšių“ komandą, todėl šiame sezone dar norint ką nors nuveikti, NKL vicečempionai privalo iš pagrindų pagerinti savo žaidimą.


Buksuojantis „Delikatesas“

Būrį LKL duonos ragavusių krepšininkų savo gretose turinčiam Joniškio klubui kol kas sunkiai sekasi surasti raktą į pergales. Vos viena pergalė per keturis mačus – greičiausiai ne apie tokį sezono startą svajojo „Delikateso“ vairininkas Robertas Stankevičius. Vienintelę pergalę joniškiečiai iškovojo namuose 76:70 parklupdę „Rasus“. Praėjusį savaitgalį Joniškio klubas namuose nesukūrė intrigos rungtynėse su „Sūduva-Mantinga“ (74:93), o šeštadienį išvykoje tuo pačiu devyniolikos taškų skirtumu nusileista ir „Palangos“ ekipai (68:87). Nors „Delikateso“ strategas savo sudėtyje turi tokius aukštesnio lygio krepšinio mačiusius žaidėjus kaip Darių Griškėną, Šarūną Kulevičių ar Mantą Kadzevičių, tačiau dažniausiai rungtyniaujant aštuoniese net ir šiems krepšininkams pristinga jėgų. Kitas savaitgalis Joniškio ekipai taip pat nieko gero nežada – jų laukia akistatos su „Nafta-Uni-Akvaservis“ bei „Mažeikių“ krepšininkais.


Lyderių pergalės

NKL pirmenybėse liko vos dvi komandos, dar nepatyrusios pralaimėjimo kartėlio. Po ketverias pergales iškovojusi „Sūduva-Mantinga“ ir „Mažeikiai“ turnyrinėje lentelėje dalijasi pirmąsias vietas. Tiesa, kiek užtikrinčiau čempionate žygiuoja sūduviečiai, kurie savo varžovus triuškina vidutiniškai 18 taškų skirtumu, o mažiausia pergale tenkinosi praėjusį šeštadienį, kai namuose 90:79 nugalėjo „Žalgirio“ dublerius. „Mažeikiai“. Ne mažiau pajėgesnę sudėtį surinkę žemaičiai praėjusį savaitgalį sutriuškino „Lietkabelis-2“ klubą bei privertė „Šilutę“ pirmą kartą šiame sezone suklupti. Abiejų komandų treneriai savo sudėtyse gali remtis aukšto lygio žaidėjais. Marijampolės klube šį sezoną pirmaisiais smuikais groja ypač solidžiai atrodantis Dovis Bičkauskis, klubo simbolis Marius Valukonis, Donatas Sabeckis bei patyręs Aurimas Kieža. „Mažeikių“ vežimą traukia atakų organizatorius Darius Pakamanis, praėjusios savaitės naudingiausiu krepšininku tapęs Arvydas Gydra ir kaip visuomet rezultatyvumu išsiskiriantis Šarūnas Vingelis.

Savaitgalio penketukas:

Dovis Bičkauskis („Sūduva-Mantinga“): 31,5 min., 14 tšk., 3 atk kam., 4,5 rez. perd., 22 naud. bal.

Dovydas Redikas („Vytis“): 27,5 min., 20,5 tšk., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 31,5 naud. bal.

Donatas Sabeckis („Sūduva-Mantinga“): 32,5 min., 18,5 tšk., 3,5 atk. kam., 4 rez. perd., 27,5 naud. bal.

Darius Griškėnas („Delikatesas“): 38 min., 23 tšk., 3,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 23,5 naud. bal.

Karolis Brusokas („Vytis“): 26 min., 16,5 tšk., 8 atk. kam., 1,5 rez. perd., 26,5 naud. bal.

Savaitgalio naudingiausias – Donatas Sabeckis

Praėjusią savaitę dar dvi pergales įsirašiusios „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Donatas Sabeckis kol kas demonstruoja geriausią sportinę formą per visą savo karjerą. Rungtynėse su „Delikateso“ klubu krepšininkas per 35 minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus perėmė iš varžovų kamuolį ir surinko net 41 naudingumo balą. Toks Sabeckio pasirodymas lėmė užtikrintą Marijampolės ekipos pergalę Joniškyje. Šeštadienio rungtynėse su jaunaisiais žalgiriečiais kaunietis taip pat nebuvo pasyvus mačo stebėtojas – jis pelnė 11 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus iš viso surinko 14 naudingumo balų. Šį sezoną Sabeckis vidutiniškai renka po 15,3 taško ir tai – neabejotinai geriausias jo karjeros rezultatas.
 

„Palangos“ puolėjas dvi savaitgalio rungtynes pataikė 10 tritaškių

11.10.2015

Du praėję Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turai buvo sėkmingi ne tik dvi pergales iškovojusiai „Palangos“ komandai, bet ir jos puolėjui Benui Vaitulioniui. Krepšininkas per dvejas rungtynes pataikė 10 tritaškių ir per mačą vidutiniškai rinko po 18 taškų.

Penktadienio išvykos rungtynėse su Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda Vaitulionis į šeimininkų krepšį įskraidino 4 tolimus metimus iš penkių, pelnė 16 taškų bei atkovojo tris kamuolius. Tokio krepšininko pasirodymo ypatingai reikėjo jo atstovaujamai komandai, kadangi tose rungtynėse „Palanga“ pergalę iškovojo tik po itin atkaklios kovos – 77:74.

Dvidešimtmečio taikiklis neužsikirto ir šeštadienį. Alytiškis per 23 minutes spėjo pataikyti 6 tritaškius iš 8, vieną dvitaškį ir iš viso pelnyti 20 taškų ir atkovoti 2 kamuolius.

Vaitulionio pasirodymas:

M.Varnas: „Mums svarbiausia – tobulėjimas“

11.10.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse vidutiniškai po 21,3 taško renkantis Martynas Varnas yra laikomas vienu realiausių kandidatų dar šį sezoną papildyti Kauno „Žalgirio“ gretas. 18 metų krepšininkas yra viena ryškiausių figūrų ne tik dublerinėje LKL čempionų komandoje, bet ir visoje lygoje.

Po keturių turų Varnas yra rezultatyviausias krepšininkas lygoje, o krepšį užtkrintai atakuoja tiek iš dviejų taškų (56,3%), tiek iš trijų taškų zonos (44,4%).

Tokia sėkminga sezono pradžia gynėjui galvos neapsuko. Po šeštadienio NKL dvikovos Marijampolėje, kurias „Žalgiris-2“ pralaimėjo lygos lyderiams „Sūduvai-Mantingai“, Varnas tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė savo pasirodymų pernelyg nesureikšminantis.

„Čempionatas dar tik prasidėjo. Kol kas turėjau porą gerų rungtynių, tad nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių“, – kalbėjo 22 taškus į „Sūduvos-Mantingos“ krepšį įmetęs Varnas.

Šį sezoną NKL buvo įvesta nauja taisyklė, kuri leidžia dviems 20 metų dar neturintiems lygos komandų žaidėjams laisvai migruoti tarp NKL ir LKL komandų.

Jaunasis kauniečių talentas neslepia, kad debiutuoti šalies čempionų ekipoje yra didelis jo noras, tačiau tikina, kad į situaciją reikia žvelgti realistiškai.

„Labai norėčiau patekti į „Žalgirį“, bet pažiūrėsime ateityje. Kol kas man niekas nieko nesakė. Kartais ryte pasportuojame su pagrindine komanda, bet dabar dirbu čia ir nesuku dėl to galvos. Kai būsiu pasiruošęs, jie pakvies“, – teigė krepšininkas.

Varno vedama „Žalgiris-2“ komanda šiuo metu NKL pirmenybėse su dviem pergalėmis yra įsitaisiusi šeštoje turnyrinės lentelės vietoje. Pasak gynėjo, komandos tikslas yra petekti į atkrintamasias.

„Kol kas esame užsibrėžę tikslą patekti į atkrintamasias varžybas. O toliau – žiūrėsime. Mums svarbiausia yra tobulėjimas ir kuo toliau, tuo geriau žaisti. Labai tikiuosi, kad mums pavyks tai įgyvendinti“, – vylėsi žaidėjas.

Vasarą universalusis 196 cm ūgio gynėjas vilkėjo bronzos medalius iškovojusios Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės marškinėlius ir Europos čempionate vidutiniškai rinkdavo po 13,2 taško, atkovodavo po 4,2 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 4,8 rezultatyvaus perdavimo. Pasibaigus čempionatui, Varnas buvo išrinktas į simbolinį naudingiausių pirmenybių žaidėjų penketuką.

„Rezultatas visada gali būti geresnis, bet manau, kad mes iš tikrųjų atlikome gerą darbą. Į čempionatą važiavome medalių. Aišku, norėjosi pirmos vietos, tačiau džiaugiamės ir trečia, nes tai mums – neeilinis įvykis“, – bronzinę vasarą prisiminė kaunietis.

Nepaisant visų apdovanojimų, po Senojo žemyno pirmenybių plačiai aptarinėjamas 18-metis krepšininkas pripažįsta, jog jam reikia dar daug ką pagerinti.

„Tik tobulėti. Sutvirtėti fiziškai, pagerinti viską, ką galiu – driblingą, metimą. Viską reikia gerinti“, – pokalbį baigė Varnas.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports