Galingai startavę „Mažeikiai“ toliau neklumpa

10.10.2015

„Mažeikių“ (4-0) krepšininkai toliau pergalingai žygiuoja Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aikštelėse. Aloyzo Rudžio auklėtiniai šeštadienį namie 73:64 (17:3, 15:20, 22:28, 19:13) nugalėjo „Šilutės“ (3-1) ekipą.

NUOTRAUKOS.

Šeimininkai pribloškė varžovus pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 17:3 ir ėmė diktuoti sąlygas rungtynėse. Dar trečiojo kėlinio pradžioje „Mažeikiai“ pirmavo 38:23, tačiau tada „Šilutė“ pademonstravo, kad pergalės varžovams lengvai neatiduos.

Šilutiškiai spurtavo 14:0 ir sugrąžino intrigą į rungtynes (37:38). Ketvirto kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (60:60), kai šeimininkai surezgė pergalingą atkaprą.

Darius Pakamanis pataikė tritaškį ir tai inicijavo šeimininkų spurtą 10:2. Šį spurtą tritaškiu pabaigė Elvinas Gintvainis ir mačo baigtis priešpaskutinę dvikovos minutę tapo aiški – 70:62.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 17, Šarūnas Vingelis 15, Darius Pakamanis 12, Elvinas Gintvainis 10.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 19, Tomas Lekūnas 15, Deividas Kumelis 14 (3/12 dvit.).

Nuotraukos (autorius: gintarasmockus.lt)

Čempionai įsirašė antrą pergalę

10.10.2015

Dviem pralaimėjimais Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėję Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-2) krepšininkai šį savaitgalį atsitiesė. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šeštadienį namie 83:76 (29:16, 19:25, 15:11, 20:24) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis-2“ (1-3) ekipą ir laimėjo antrąkart paeiliui.

Penktadienį klaipėdiečiai paskutinę sekundę palaužė Šakių „Vytį“, o šįkart dramos buvo mažiau.

Uostamiesčio krepšininkai pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, tačiau Panevėžio ekipa nesudėjo ginklų ir visas rungtynes kvėpavo varžovams į nugaras. „„Lietkabelis-2“ ketvirto kėlinio viduryje pelnė 7 taškus be atsako ir priartėjo iki 64:67.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei Tomo Rimšos tritaškis vėl priartino Aukštaitijos krepšininkus iki metimo (74:77), bet svečiai nepasinaudojo galimybėmis labiau priartėti – iš pradžių jie suklydo, paskui neatsikovojo kamuolio po netaiklaus varžovų metimo ir klaipėdiečiai pergalę įtvirtino baudomis.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 21, Erikas Kubilius 15, Rytis Biliartas 13 (10 atk. kam.), Deividas Keburys 10.

„Lietkabelis-2“: Darius Marcinkevičius 19 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Gediminas Žalalis 16 (9 atk. kam.), Aivaras Mincė 12.

„Perlas-MRU“ įsirašė pirmąją pergalę

10.10.2015

Tris kėlinius taškas į tašką kovoję Raseinių „Rasai“ (1-3) lemiamame ketvirtyje sustojo. 30 minučių patikimą gynybą demonstravę Alberto Vilimo auklėtiniai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse namuose 71:87 (20:21, 18:20, 17:15, 16:31) pralaimėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ (1-3) krepšininkams.

Vilniečiams tai buvo pirma pergalė šį sezoną.

Po trijų kėlinių Raseinių krepšininkai atsiliko tik 55:56, tačiau tuomet Luko Kvedaravičiaus vedini vilniečiai surengė spurtą 16:6 ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Šeimininkams labiausiai koją kišo prastas pataikymas iš toli – vos 4 taiklūs metimai iš 23 (17 proc.), kuomet vilniečiai tritaškius metė 39 proc. taiklumu (11 iš 28).

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 20, Edvinas Jezukevičius 18 (9 atk. kam.), Lukas Kvedaravičius 13, Aistis Pilauskas ir Domantas Pipiras po 10.

„Rasai“: Valdemaras Savostjanovas 22 (11 atk. kam.), Gabriel Moton 12, Evaldas Džiaugys 11.

„Vytis pirmą pergalę iškovojo sutriuškindamas „Ežerūną-Karį“

10.10.2015

Pirmą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Šakių „Vyčio“ (1-3) komanda. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 88:47 (29:7, 24:19, 21:8, 14:13) nepaliko vilčių be pergalių liekančiai Molėtų „Ežerūno-Kario“ (0-4) komandai.

Svečiai jau pirmajame kėlinyje pribloškė varžovus, kai dvikovą pradėjo spurtu 13:2 ir įpusėjus mačui pirmavo dviženkle persvara. Prieš pasibaigiant ketvirčiui „Vyčio“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą ir jie daugiau nesižvalgė atgal.

Molėtiškiai šiame mače pataikė vos 26 proc. metimų (14/53), kai varžovai pataikė net 12 tritaškių iš 27 (44 proc.).

Po to, kai pergalę kitame mače iškovojo Vilniaus „Perlas-MRU“, „Ežerūnas-Karys“ tapo vienintele be pergalių kol kas esančia NKL komanda.

„Ežerūnas-Karys“: Eimantas Narušis ir Evaldas Rastenis po 10, Mantas Šerkšnas 8.

„Vytis“: Marijus Užupis ir Karolis Brusokas po 16, Dovydas Redikas 14 (7 rez. perd., 3/11 metimų), Mantas Virbalas 12.

Sūduviečių spaudimo neatlaikęs „Žalgiris-2“ kapituliavo Marijampolėje

10.10.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-0) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo ketvirtąją pergalę. Marijampoliečiai savų žiūrovų akivaizdoje 90:79 (17:19, 23:18, 18:27, 32:15) palaužė Kauno „Žalgiris-2“ (2-2) komandos pasipriešinimą.

NUOTRAUKOS.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse negalėjo padėti čiurnos traumą patyręs Ignas Labutis.

„Žalgirio-2“ pralaimėjimą lėmė nuolatinės klaidos. Sūduviečių spaudžiami Tomo Masiulio auklėtiniai iš viso suklydo 24 kartus, kai jų varžovai – 15.

Pirmąją rungtynių dalį Marijampolės klubas kontroliavo situaciją aikštelėje, tačiau po didžiosios pertraukos sugrįžę jaunieji žalgiriečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir išlygino rezultatą (45:45). Netrukus sūduviečiai susigrąžino iniciatyvą, tačiau kėlinio pabaigoje Kristupas Žemaitis tritaškiu dar kartą persvėrė rezultatą, o Gytis Masiulis padidino svečių pranašumą (56:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai tebeturėjo 6 taškų deficitą, tačiau žaibišku greičiu pelnė septynis taškus be jokio varžovų atsako ir po Dovio Bičkauskio dvitaškio įgijo minimalią persvarą (67:66).

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis kartas, kuomet keitėsi pirmaujanti komanda ir „Sūduva-Mantinga“ iškovojo sudėtingą pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 18, Tautvydas Kliučinykas 15, Gintautas Matulis ir Marius Valukonis po 13.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 22, Martynas Sajus 15, Laurynas Birutis ir Regimantas Miniotas po 12.

„Palanga“ ketvirtajame kėlinyje patiesė „Delikatesą“

10.10.2015

„Palanga“ (3-1) ir toliau žygiuoja pergalingu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) keliu. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje 87:68 (19:12, 18:19, 18:21, 32:16) palaužė Joniškio „Delikateso“ (1-3) pasipriešinimą.

Nuo pirmųjų kėlinio minučių aikštėje užvirė atkakli kova, o „Palangos“ komandą į priekį vedė Matas Jucikas bei Aurimas Urbonas, atitinkamai pelnę 6 ir 5 taškus (19:12).

Palangiškiai ir toliau nemažino apsukų bei 12-ąją minutę susikrovė dviženklį pranašumą 25:13, bet jo išsaugoti „Palangai“ nepavyko ir komandos į rūbines išėjo rezultatui esant – 37:31.

Po ilgosios pertraukos Urbonas ir Darius Griškėnas pataikė po tolimą šūvį ir taip atidarė antrąją rungtynių dalį (40:34), bet jau 25-ąją minutę D.Griškėno baudų metimai leido „Delikatesui“ įgyti vieno taško persvarą (42:43).

Vis dėlto palangiškiai netrukus susigrąžino pirmaujančios komandos statusą ir išlaikė trijų taškų pranašumą (55:52).

Paskutinį kėlinį geriau pradėjo Sirvydžio auklėtiniai, kurie po Juciko tritaškio susigrąžino 8 taškų skirtumą (65:57). Rungtynių pabaigoje palangiškiai ir vėl susikrovė dviženklį pranašumą ir šį kartą jo iš rankų neišleido – 87:68.

„Palanga“: Benas Vaitulionis 20, Tadas Rinkūnas 19 (5 rez.perd), Matas Jucikas 17 (6 atk.kam), Aurimas Urbonas 11 (6 atk.kam), Dominikas Matutis 10.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 28, Mantas Kadzevičius 19 (8 atk.kam), Rokas Čepanonis 10.

Nepralaužiamą gynybą demonstravę „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai įveikė „Telšius“

10.10.2015

Trečiąją pergalę ketvirtose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynės iškovojo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (3-1) krepšininkai namuose 70:60 (22:16, 15:12, 12:11, 21:21) įveikę „Telšių“ (2-2) klubą.

Jonaviečiai pirmenybėse ir toliau lieka suklupę tik vieną sykį. „Telšių“ komandai nesėkmė Jonavoje buvo antroji debiutiniame NKL sezone.

Rungtynių pradžioje lyderio vaidmens ėmęsis Tadas Sebežiovas pelnė 7 taškus bei šeimininkai atitrūko 11:4 (2 min). Kėliniui įpusėjus, jonaviečiai ir toliau kontroliavo situaciją 15:8. „Telšiai“ bandė perimti iniciatyvą ir greitai priartėjo 14:17 (8 min), tačiau K. Naruševičiaus auklėtiniai ketvirtį užbaigė pirmaudami 22:16.

Antrąjį kėlinį sėkmingai pradėjo Karolis Šarukas, sukrovęs savo komandai dviženklį pranašumą 26:16. Jonavos klubo krepšininkai puikiai dirbo gynyboje ir „Telšiai“ per pirmąsias septynias kėlinio minutes pelnė tik keturis taškus 33:20. Per likusį laiką iki didžiosios pertraukos svečiai sugebėjo kiek sumažinti savo deficitą 37:28.

Po pertraukos situacija aikštelėje nepasikeitė. Daugiau gynyba nei puolimu besirūpinusios komandos per septynias trečiojo kėlinio minutės įmėtė tik po keturis taškus 41:32. Nors puolime pirmieji garsiau prabilo telšiškiai 41:37 (9 min). Žaibiška jonaviečių atakų serija sugrąžino dviženklę persvarą šeimininkams 49:39.

Kietoje gynybos svečius surakinę K. Naruševičiaus auklėtiniai kontroliavo situaciją visos ketvirtojo kėlinio metu. Jam įpusėjus, ekipas skyrė 13 tašku 58:45. Nors „Telšių“ krepšininkai bandė atkurti intrigą 58:50 (37 min), Jonavos komanda tiksliau užbaigė kėlinį bei iškovojo užtikrintą pergalę 70:60.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 19 taškų, Henrikas Vorotnikovas 14, Ričardas Verbickas 9.

„Telšiai“: Nerijus Barauskas 14 taškų, Tomas Domarkas ir Audrius Maneikis po 11.

Vilniečių šturmą atlaikiusi „Palanga“ išliko pergalingame kelyje

09.10.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse dar viena dramatiška kova. Vilniuje „Palangos“ (2-1) krepšininkai permainingose ir daug nervų kainavusiose rungtynėse 77:74 (16:19, 14:16, 20:21, 24:21) įveikė vietos „Perlo-MRU“ (0-3) komandą.

Keturi tolimi šūviai – taip rungtynes pradėjo šeimininkų „Perlo-MRU“ krepšininkai, kurie sužaidus pusę kėlinio pirmavo 5:12. Puikiai baudų metimus realizavusi „Palanga“ pirmąjį ketvirtį užbaigė su trijų taškų persvara (19:16).

Aistis Pilauskas pataikė tritaškį, o 15-ąją rungtynių minutę komandas skyrė šešių taškų skirtumas (29:23). Palangiškiai išlaikė trapią persvarą ir į ilgąją pertrauką išėjo švieslentei rodant skaičius – 35:30.

25-ąją minutę po Aurimo Urbono taiklaus metimo iš po krepšio „Palangos“ pranašumas šoktelėjo iki rekordinės 8 taškų atžymos (46:38), bet ją greitai ištirpdė šeimininkai (46:43). Benas Vaitulionis pataikė du tolimus metimus, o „Palanga“ ir toliau išlaikė pirmaujančios komandos statusą (56:50).

Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai lemiamą ketvirtį pradėjo susikraudami dviženklį pranašumą (60:50). Į kampą užspausti vilniečiai surengė kelias sėkmingas atakas ir sumažino atsilikimą (65:61). Nors paskutinę minutę vyko dramatiška kova, palangiškiai atlaikė šturmą ir išsivežė pergalę į pajūrį – 77:74.

„Palanga“: Povilas Šakinis 17, Benas Vaitulionis 16 (4/5 trit.), Aurimas Urbonas 14 (7 atk. kam., 6 rez.perd.), Matas Jucikas 10 (8 atk.kam), Dominikas Matutis 8, Mindaugas Reminas ir Tadas Rinkūnas po 6.

„Perlas-MRU“: Arnas Beručka 17, Edvinas Jezukevičius 14 (6 atk.kam), Dominykas Pipiras 11, Rytis Pipiras ir Tautvydas Pipiras po 9.

„Mažeikiai“ nesunkiai susitvarkė su „Lietkabeliu-2“

09.10.2015

Trečiąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo „Mažeikių“ (3-0) ekipa. Aloyzo Rudžio auklėtiniai svečiuose 79:57 (16:14, 18:11, 22:17, 23:15) nepaliko vilčių Panevėžio „Lietkabelis-2“ (1-2) komandai.

Šiose rungtynėse mažeikiškiai pirmavo viso susitikimo metu. Po lygaus pirmojo kėlinio, svečiai jungė aukštesnę pavarą ir įpusėjus mačui turėjo devynių, o po trijų kėlinių – keturiolikos taškų pranašumą (56:42).

Gintaro Leonavičiaus treniruojamus panevėžiečius sužlugdė klaidų gausa – aikštelės šeimininkai iš viso suklydo 22 kartus, kai aštuonis krepšininkus susitikimui registravę jų oponentai – vos 7.

„Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 16, Tadas Buinauskas 10, Darius Marcinkevičius ir Aivaras Mincė po 8.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 20, Šarūnas Vingelis 17, Darius Pakamanis ir Vytautas Pikalavičius po 10.

„Petrochema-Dextera“ Šilutėje patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą

09.10.2015

Pirmąjį pralaimėjimą 2015-2016 m. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (2-1) krepšininkai Šilutėje 62:72 (15:19, 23:18, 8:15, 16:20) nusileidę vietos „Šilutei“ (3-0).

Rungtynes Šilutėje sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie sužaidus pusė pirmojo kėlinio, turėjo keturių taškų persvarą 12:8. Jonaviečiams kiek priartėjus, P. Joniko auklėtiniai surengė spurtą ir grėsmingai nutolo 19:10 (9 min), tačiau per likusį kėlinio laiką „Petrochema-Dextera“ sugebėjo pristabdyti varžovus 15:19.

Jonavos krepšininkai tęsė sėkmingą žaidimą ir laimėdami atkarpą 10:0 ir išsiveržė į priekį 20:19 (12 min). K. Naruševičiaus ekipa nemažino apsukų bei padidino savo pranašumą iki rekordinio 30:23 (15 min). Tiesa, tris tritaškius pataikę šeimininkai išlygino rezultatą 32:32, o kėlinį pirmaudami užbaigė svečiai 37:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje jonaviečiai strigo puolime, o „Šilutės“ ekipa per trijų minučių atkarpą nutolo 45:38. Jonavos klubą pabudino Karolio Šaruko ir Tomo Milinsko taškai 46:50 (28 min), tačiau iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos šilutiškiai išlaikė pranašumą 52:46.

Paskutiniame ketvirtyje kartojosi trečiojo kėlinio pradžios scenarijus ir Kęstučio Naruševičiaus ekipą varžovai pasiuntė į gilią duobę 67:50 (35 min). „Petrochemą-Dexterą“ nuo skaudaus pralaimėjimo ėmė gelbėti Lukas Grabauskas, pelnęs 7 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Ričardas Verbickas ir ekipas skyrė vienženklis skirtumas – 68:60 (37 min). Kaip bebūtų, per likusį laiką „Šilutė“ arčiau Jonavos klubo neprisileido 72:62.

„Petrochema-Dextera“: Tomas Milinskas ir Tadas Sebežiovas po 12 taškų, Evaldas Aniulis 10 (7 atk. kam.), Lukas Grabauskas ir Karolis Šarukas po 7, Ričardas Verbickas 5, Henrikas Vorotnikovas 4, Tomas Čerkunovas 3, Mintautas Bulanovas 2, Justas Vazalis.

„Šilutė“: Darius Kibildis 16 taškų, Ignas Vaitkus 14, Aurelijus Pukelis ir Tomas Lekūnas po 13.