„Ežerūnas-Karys“ išsiskyrė su vyriausiuoju treneriu

12.10.2015

Nė vienos pergalės per keturis NKL turus neiškovojusi Molėtų „Ežerūno-Kario“ komanda keičia vyriausiąjį trenerį. Abipusiu susitarimu kontraktas nutrauktas su Arnu Kazlausku.

Vietoje A.Kazlausko paskirtas Gintaras Šerkšnas, 44 metų treneris, iki šiol daugiausiai dirbęs su vaikais.

„Ežerūnas-Karys“ pirmąsias sezono rungtynes vieno taško skirtumu nusileido „Mažeikiams“, tačiau kitose dvikovose varžovų persvara buvo kur kas didesnė – tris pastaruosius mačus molėtiškiai pralaimėjo vidutiniu 23 taškų skirtumu.

A.Kazlauskas po praėjusio sezono baigė profesionalaus krepšininko karjerą ir darbas Molėtuose jam buvo pirmasis trenerio poste.

Antroji NKL savaitė: svarbiausi įvykiai ir naudingiausias žaidėjas

12.10.2015

Įsibėgėjančios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybės jau spėjo pateikti ne vieną netikėtumą. Po ketvirtojo turo liko vos dvi komandos, kurios dar nėra patyrusios pralaimėjimo kartėlio – „Mažeikiai“ ir „Sūduva-Mantinga“. Kitame turnyrinės lentelės gale – pergalių vis dar neiškovojantys „Ežerūno-Kario“ krepšininkai.

Oficialus lygos tinklalapis nklyga.lt apžvelgia svarbiausius antrosios savaitės įvykius ir išrenka simbolinį trečiojo bei ketvirtojo turo penketuką bei naudingiausią žaidėją.

Čempionų reabilitacija

Čempionės titulą ginanti „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa sugebėjo atsitiesti po nesėkmingo pirmenybių starto. Itin svarbią pergalę Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pasiekė penktadienį Šakiuose 77:75 nugalėdami konkurencingą sudėtį subūrusią „Vyčio“ ekipą. Po blankaus pirmojo savaitgalio sau įprastą žaidimą pademonstravo ir Erikas Kubilius, kuris į „Vyčio“ krepšį įmetė 18 taškų. Prie pergalės svariai prisidėjo ir Rytis Biliartas bei Mindaugas Stašys pelnę atitinkamai po 14 ir 11 taškų. Šeštadienį uostamiesčio ekipa sugrįžo namo ir savo arenoje priėmė turnyrinės lentelės apačioje esantį „Lietkabelis-2“ klubą. Kaip ir prognozuota, šioje dvikovoje pergalę šventė aikštelės šeimininkai . Šiame mače „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkų raktu į pergalę tapo pagirtinai mesti dvitaškiai – tikslą pasiekė 68% metimų, o pridėjus sėkmingą Stašio, Kubiliaus ir Biliarto žaidimą, Klaipėdos klubas iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę – 83:76.

„Ežerūno-Kario“ nuopuolis

Kitas praėjusio NKL sezono finalo dalyvis vis dar buksuoja. Atjaunėjusi Molėtų ekipa pirmame ture parodė nagus vieniems iš lygos favoritų, „Mažeikių“ krepšininkams, nusileisdama jiems vos vieno taško skirtumu. Tačiau panašu, jog optimistinės nuotaikos po truputį palieka Arno Kazlausko auklėtinių stovyklą. Po minėtų rungtynių tris pastaruosius mačus molėtiškiai pralaimėjo vidutiniu 23 taškų skirtumu. Šį skaičių gerokai padidino praėjusio šeštadienio susitikimas su Šakių „Vyčio“ komanda. Tragiškai iš įvairių distancijų metusi „Ežerūno-Kario“ ekipa buvo pažeminta savų sirgalių akivaizdoje ir palikta be pergalių. Kitą savaitę Molėtų klubas namuose priims „Telšių“ komandą, todėl šiame sezone dar norint ką nors nuveikti, NKL vicečempionai privalo iš pagrindų pagerinti savo žaidimą.

Buksuojantis „Delikatesas“

Būrį LKL duonos ragavusių krepšininkų savo gretose turinčiam Joniškio klubui kol kas sunkiai sekasi surasti raktą į pergales. Vos viena pergalė per keturis mačus – greičiausiai ne apie tokį sezono startą svajojo „Delikateso“ vairininkas Robertas Stankevičius. Vienintelę pergalę joniškiečiai iškovojo namuose 76:70 parklupdę „Rasus“. Praėjusį savaitgalį Joniškio klubas namuose nesukūrė intrigos rungtynėse su „Sūduva-Mantinga“ (74:93), o šeštadienį išvykoje tuo pačiu devyniolikos taškų skirtumu nusileista ir „Palangos“ ekipai (68:87). Nors „Delikateso“ strategas savo sudėtyje turi tokius aukštesnio lygio krepšinio mačiusius žaidėjus kaip Darių Griškėną, Šarūną Kulevičių ar Mantą Kadzevičių, tačiau dažniausiai rungtyniaujant aštuoniese net ir šiems krepšininkams pristinga jėgų. Kitas savaitgalis Joniškio ekipai taip pat nieko gero nežada – jų laukia akistatos su „Nafta-Uni-Akvaservis“ bei „Mažeikių“ krepšininkais.

Lyderių pergalės

NKL pirmenybėse liko vos dvi komandos, dar nepatyrusios pralaimėjimo kartėlio. Po ketverias pergales iškovojusi „Sūduva-Mantinga“ ir „Mažeikiai“ turnyrinėje lentelėje dalijasi pirmąsias vietas. Tiesa, kiek užtikrinčiau čempionate žygiuoja sūduviečiai, kurie savo varžovus triuškina vidutiniškai 18 taškų skirtumu, o mažiausia pergale tenkinosi praėjusį šeštadienį, kai namuose 90:79 nugalėjo „Žalgirio“ dublerius. „Mažeikiai“. Ne mažiau pajėgesnę sudėtį surinkę žemaičiai praėjusį savaitgalį sutriuškino „Lietkabelis-2“ klubą bei privertė „Šilutę“ pirmą kartą šiame sezone suklupti. Abiejų komandų treneriai savo sudėtyse gali remtis aukšto lygio žaidėjais. Marijampolės klube šį sezoną pirmaisiais smuikais groja ypač solidžiai atrodantis Dovis Bičkauskis, klubo simbolis Marius Valukonis, Donatas Sabeckis bei patyręs Aurimas Kieža. „Mažeikių“ vežimą traukia atakų organizatorius Darius Pakamanis, praėjusios savaitės naudingiausiu krepšininku tapęs Arvydas Gydra ir kaip visuomet rezultatyvumu išsiskiriantis Šarūnas Vingelis.

Savaitgalio penketukas:

Dovis Bičkauskis („Sūduva-Mantinga“): 31,5 min., 14 tšk., 3 atk kam., 4,5 rez. perd., 22 naud. bal.

Dovydas Redikas („Vytis“): 27,5 min., 20,5 tšk., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 31,5 naud. bal.

Donatas Sabeckis („Sūduva-Mantinga“): 32,5 min., 18,5 tšk., 3,5 atk. kam., 4 rez. perd., 27,5 naud. bal.

Darius Griškėnas („Delikatesas“): 38 min., 23 tšk., 3,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 23,5 naud. bal.

Karolis Brusokas („Vytis“): 26 min., 16,5 tšk., 8 atk. kam., 1,5 rez. perd., 26,5 naud. bal.

Savaitgalio naudingiausias – Donatas Sabeckis

Praėjusią savaitę dar dvi pergales įsirašiusios „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Donatas Sabeckis kol kas demonstruoja geriausią sportinę formą per visą savo karjerą. Rungtynėse su „Delikateso“ klubu krepšininkas per 35 minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus perėmė iš varžovų kamuolį ir surinko net 41 naudingumo balą. Toks Sabeckio pasirodymas lėmė užtikrintą Marijampolės ekipos pergalę Joniškyje. Šeštadienio rungtynėse su jaunaisiais žalgiriečiais kaunietis taip pat nebuvo pasyvus mačo stebėtojas – jis pelnė 11 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus iš viso surinko 14 naudingumo balų. Šį sezoną Sabeckis vidutiniškai renka po 15,3 taško ir tai – neabejotinai geriausias jo karjeros rezultatas.

„Palangos“ puolėjas dvi savaitgalio rungtynes pataikė 10 tritaškių

11.10.2015

Du praėję Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turai buvo sėkmingi ne tik dvi pergales iškovojusiai „Palangos“ komandai, bet ir jos puolėjui Benui Vaitulioniui. Krepšininkas per dvejas rungtynes pataikė 10 tritaškių ir per mačą vidutiniškai rinko po 18 taškų.

Penktadienio išvykos rungtynėse su Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda Vaitulionis į šeimininkų krepšį įskraidino 4 tolimus metimus iš penkių, pelnė 16 taškų bei atkovojo tris kamuolius. Tokio krepšininko pasirodymo ypatingai reikėjo jo atstovaujamai komandai, kadangi tose rungtynėse „Palanga“ pergalę iškovojo tik po itin atkaklios kovos – 77:74.

Dvidešimtmečio taikiklis neužsikirto ir šeštadienį. Alytiškis per 23 minutes spėjo pataikyti 6 tritaškius iš 8, vieną dvitaškį ir iš viso pelnyti 20 taškų ir atkovoti 2 kamuolius.

Vaitulionio pasirodymas:

M.Varnas: „Mums svarbiausia – tobulėjimas“

11.10.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse vidutiniškai po 21,3 taško renkantis Martynas Varnas yra laikomas vienu realiausių kandidatų dar šį sezoną papildyti Kauno „Žalgirio“ gretas. 18 metų krepšininkas yra viena ryškiausių figūrų ne tik dublerinėje LKL čempionų komandoje, bet ir visoje lygoje.

Po keturių turų Varnas yra rezultatyviausias krepšininkas lygoje, o krepšį užtkrintai atakuoja tiek iš dviejų taškų (56,3%), tiek iš trijų taškų zonos (44,4%).

Tokia sėkminga sezono pradžia gynėjui galvos neapsuko. Po šeštadienio NKL dvikovos Marijampolėje, kurias „Žalgiris-2“ pralaimėjo lygos lyderiams „Sūduvai-Mantingai“, Varnas tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė savo pasirodymų pernelyg nesureikšminantis.

„Čempionatas dar tik prasidėjo. Kol kas turėjau porą gerų rungtynių, tad nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių“, – kalbėjo 22 taškus į „Sūduvos-Mantingos“ krepšį įmetęs Varnas.

Šį sezoną NKL buvo įvesta nauja taisyklė, kuri leidžia dviems 20 metų dar neturintiems lygos komandų žaidėjams laisvai migruoti tarp NKL ir LKL komandų.

Jaunasis kauniečių talentas neslepia, kad debiutuoti šalies čempionų ekipoje yra didelis jo noras, tačiau tikina, kad į situaciją reikia žvelgti realistiškai.

„Labai norėčiau patekti į „Žalgirį“, bet pažiūrėsime ateityje. Kol kas man niekas nieko nesakė. Kartais ryte pasportuojame su pagrindine komanda, bet dabar dirbu čia ir nesuku dėl to galvos. Kai būsiu pasiruošęs, jie pakvies“, – teigė krepšininkas.

Varno vedama „Žalgiris-2“ komanda šiuo metu NKL pirmenybėse su dviem pergalėmis yra įsitaisiusi šeštoje turnyrinės lentelės vietoje. Pasak gynėjo, komandos tikslas yra petekti į atkrintamasias.

„Kol kas esame užsibrėžę tikslą patekti į atkrintamasias varžybas. O toliau – žiūrėsime. Mums svarbiausia yra tobulėjimas ir kuo toliau, tuo geriau žaisti. Labai tikiuosi, kad mums pavyks tai įgyvendinti“, – vylėsi žaidėjas.

Vasarą universalusis 196 cm ūgio gynėjas vilkėjo bronzos medalius iškovojusios Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės marškinėlius ir Europos čempionate vidutiniškai rinkdavo po 13,2 taško, atkovodavo po 4,2 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 4,8 rezultatyvaus perdavimo. Pasibaigus čempionatui, Varnas buvo išrinktas į simbolinį naudingiausių pirmenybių žaidėjų penketuką.

„Rezultatas visada gali būti geresnis, bet manau, kad mes iš tikrųjų atlikome gerą darbą. Į čempionatą važiavome medalių. Aišku, norėjosi pirmos vietos, tačiau džiaugiamės ir trečia, nes tai mums – neeilinis įvykis“, – bronzinę vasarą prisiminė kaunietis.

Nepaisant visų apdovanojimų, po Senojo žemyno pirmenybių plačiai aptarinėjamas 18-metis krepšininkas pripažįsta, jog jam reikia dar daug ką pagerinti.

„Tik tobulėti. Sutvirtėti fiziškai, pagerinti viską, ką galiu – driblingą, metimą. Viską reikia gerinti“, – pokalbį baigė Varnas.

Galingai startavę „Mažeikiai“ toliau neklumpa

10.10.2015

„Mažeikių“ (4-0) krepšininkai toliau pergalingai žygiuoja Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aikštelėse. Aloyzo Rudžio auklėtiniai šeštadienį namie 73:64 (17:3, 15:20, 22:28, 19:13) nugalėjo „Šilutės“ (3-1) ekipą.

NUOTRAUKOS.

Šeimininkai pribloškė varžovus pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 17:3 ir ėmė diktuoti sąlygas rungtynėse. Dar trečiojo kėlinio pradžioje „Mažeikiai“ pirmavo 38:23, tačiau tada „Šilutė“ pademonstravo, kad pergalės varžovams lengvai neatiduos.

Šilutiškiai spurtavo 14:0 ir sugrąžino intrigą į rungtynes (37:38). Ketvirto kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (60:60), kai šeimininkai surezgė pergalingą atkaprą.

Darius Pakamanis pataikė tritaškį ir tai inicijavo šeimininkų spurtą 10:2. Šį spurtą tritaškiu pabaigė Elvinas Gintvainis ir mačo baigtis priešpaskutinę dvikovos minutę tapo aiški – 70:62.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 17, Šarūnas Vingelis 15, Darius Pakamanis 12, Elvinas Gintvainis 10.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 19, Tomas Lekūnas 15, Deividas Kumelis 14 (3/12 dvit.).

Nuotraukos (autorius: gintarasmockus.lt)

Čempionai įsirašė antrą pergalę

10.10.2015

Dviem pralaimėjimais Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėję Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-2) krepšininkai šį savaitgalį atsitiesė. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šeštadienį namie 83:76 (29:16, 19:25, 15:11, 20:24) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis-2“ (1-3) ekipą ir laimėjo antrąkart paeiliui.

Penktadienį klaipėdiečiai paskutinę sekundę palaužė Šakių „Vytį“, o šįkart dramos buvo mažiau.

Uostamiesčio krepšininkai pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, tačiau Panevėžio ekipa nesudėjo ginklų ir visas rungtynes kvėpavo varžovams į nugaras. „„Lietkabelis-2“ ketvirto kėlinio viduryje pelnė 7 taškus be atsako ir priartėjo iki 64:67.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei Tomo Rimšos tritaškis vėl priartino Aukštaitijos krepšininkus iki metimo (74:77), bet svečiai nepasinaudojo galimybėmis labiau priartėti – iš pradžių jie suklydo, paskui neatsikovojo kamuolio po netaiklaus varžovų metimo ir klaipėdiečiai pergalę įtvirtino baudomis.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 21, Erikas Kubilius 15, Rytis Biliartas 13 (10 atk. kam.), Deividas Keburys 10.

„Lietkabelis-2“: Darius Marcinkevičius 19 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Gediminas Žalalis 16 (9 atk. kam.), Aivaras Mincė 12.

„Perlas-MRU“ įsirašė pirmąją pergalę

10.10.2015

Tris kėlinius taškas į tašką kovoję Raseinių „Rasai“ (1-3) lemiamame ketvirtyje sustojo. 30 minučių patikimą gynybą demonstravę Alberto Vilimo auklėtiniai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse namuose 71:87 (20:21, 18:20, 17:15, 16:31) pralaimėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ (1-3) krepšininkams.

Vilniečiams tai buvo pirma pergalė šį sezoną.

Po trijų kėlinių Raseinių krepšininkai atsiliko tik 55:56, tačiau tuomet Luko Kvedaravičiaus vedini vilniečiai surengė spurtą 16:6 ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Šeimininkams labiausiai koją kišo prastas pataikymas iš toli – vos 4 taiklūs metimai iš 23 (17 proc.), kuomet vilniečiai tritaškius metė 39 proc. taiklumu (11 iš 28).

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 20, Edvinas Jezukevičius 18 (9 atk. kam.), Lukas Kvedaravičius 13, Aistis Pilauskas ir Domantas Pipiras po 10.

„Rasai“: Valdemaras Savostjanovas 22 (11 atk. kam.), Gabriel Moton 12, Evaldas Džiaugys 11.

„Vytis pirmą pergalę iškovojo sutriuškindamas „Ežerūną-Karį“

10.10.2015

Pirmą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Šakių „Vyčio“ (1-3) komanda. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 88:47 (29:7, 24:19, 21:8, 14:13) nepaliko vilčių be pergalių liekančiai Molėtų „Ežerūno-Kario“ (0-4) komandai.

Svečiai jau pirmajame kėlinyje pribloškė varžovus, kai dvikovą pradėjo spurtu 13:2 ir įpusėjus mačui pirmavo dviženkle persvara. Prieš pasibaigiant ketvirčiui „Vyčio“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą ir jie daugiau nesižvalgė atgal.

Molėtiškiai šiame mače pataikė vos 26 proc. metimų (14/53), kai varžovai pataikė net 12 tritaškių iš 27 (44 proc.).

Po to, kai pergalę kitame mače iškovojo Vilniaus „Perlas-MRU“, „Ežerūnas-Karys“ tapo vienintele be pergalių kol kas esančia NKL komanda.

„Ežerūnas-Karys“: Eimantas Narušis ir Evaldas Rastenis po 10, Mantas Šerkšnas 8.

„Vytis“: Marijus Užupis ir Karolis Brusokas po 16, Dovydas Redikas 14 (7 rez. perd., 3/11 metimų), Mantas Virbalas 12.

Sūduviečių spaudimo neatlaikęs „Žalgiris-2“ kapituliavo Marijampolėje

10.10.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-0) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo ketvirtąją pergalę. Marijampoliečiai savų žiūrovų akivaizdoje 90:79 (17:19, 23:18, 18:27, 32:15) palaužė Kauno „Žalgiris-2“ (2-2) komandos pasipriešinimą.

NUOTRAUKOS.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse negalėjo padėti čiurnos traumą patyręs Ignas Labutis.

„Žalgirio-2“ pralaimėjimą lėmė nuolatinės klaidos. Sūduviečių spaudžiami Tomo Masiulio auklėtiniai iš viso suklydo 24 kartus, kai jų varžovai – 15.

Pirmąją rungtynių dalį Marijampolės klubas kontroliavo situaciją aikštelėje, tačiau po didžiosios pertraukos sugrįžę jaunieji žalgiriečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir išlygino rezultatą (45:45). Netrukus sūduviečiai susigrąžino iniciatyvą, tačiau kėlinio pabaigoje Kristupas Žemaitis tritaškiu dar kartą persvėrė rezultatą, o Gytis Masiulis padidino svečių pranašumą (56:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai tebeturėjo 6 taškų deficitą, tačiau žaibišku greičiu pelnė septynis taškus be jokio varžovų atsako ir po Dovio Bičkauskio dvitaškio įgijo minimalią persvarą (67:66).

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis kartas, kuomet keitėsi pirmaujanti komanda ir „Sūduva-Mantinga“ iškovojo sudėtingą pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 18, Tautvydas Kliučinykas 15, Gintautas Matulis ir Marius Valukonis po 13.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 22, Martynas Sajus 15, Laurynas Birutis ir Regimantas Miniotas po 12.

„Palanga“ ketvirtajame kėlinyje patiesė „Delikatesą“

10.10.2015

„Palanga“ (3-1) ir toliau žygiuoja pergalingu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) keliu. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje 87:68 (19:12, 18:19, 18:21, 32:16) palaužė Joniškio „Delikateso“ (1-3) pasipriešinimą.

Nuo pirmųjų kėlinio minučių aikštėje užvirė atkakli kova, o „Palangos“ komandą į priekį vedė Matas Jucikas bei Aurimas Urbonas, atitinkamai pelnę 6 ir 5 taškus (19:12).

Palangiškiai ir toliau nemažino apsukų bei 12-ąją minutę susikrovė dviženklį pranašumą 25:13, bet jo išsaugoti „Palangai“ nepavyko ir komandos į rūbines išėjo rezultatui esant – 37:31.

Po ilgosios pertraukos Urbonas ir Darius Griškėnas pataikė po tolimą šūvį ir taip atidarė antrąją rungtynių dalį (40:34), bet jau 25-ąją minutę D.Griškėno baudų metimai leido „Delikatesui“ įgyti vieno taško persvarą (42:43).

Vis dėlto palangiškiai netrukus susigrąžino pirmaujančios komandos statusą ir išlaikė trijų taškų pranašumą (55:52).

Paskutinį kėlinį geriau pradėjo Sirvydžio auklėtiniai, kurie po Juciko tritaškio susigrąžino 8 taškų skirtumą (65:57). Rungtynių pabaigoje palangiškiai ir vėl susikrovė dviženklį pranašumą ir šį kartą jo iš rankų neišleido – 87:68.

„Palanga“: Benas Vaitulionis 20, Tadas Rinkūnas 19 (5 rez.perd), Matas Jucikas 17 (6 atk.kam), Aurimas Urbonas 11 (6 atk.kam), Dominikas Matutis 10.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 28, Mantas Kadzevičius 19 (8 atk.kam), Rokas Čepanonis 10.