A.Gronskis: „Komandoje yra daug vaikinų, galinčių kažko pasiekti ateityje“

10.09.2015

Arvydas Gronskis visą savo karjerą dirba Vilniuje. Karjerą pradėjęs Vilniaus "Sakalų" komandoje, joje dirbo 10 metų, kuomet 2006 persikėlė į Vilniaus "Lietuvos rytą", kuriame dirbo iki šiol. Taip pat Arvydo gyvenimo aprašyme įtrauktas ir punktas - darbas Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje.

Šiemet Vilniuje pradėjus statyti krepšinio piramidę, treneris stojo prie NKL lygoje žaidžiančio Perlas - MRU komandos vairo ir tai bus naujas puslapis jo karjeroje, šį kartą dirbant jau vyriausiojo trenerio pozicijoje.

Nors Arvydas Gronskis yra vertinamas kaip labai geras skautas, tačiau nuo šio sezono tam laiko liks mažiau. Šiemet treneris pradeda darbą su jauna ir ambicinga Perlo - MRU komanda.

Interviu su treneriu – apie pasiruošimą, keliones ir talentus.

– Treneri, nuo 1996 metų tiek Sakalų krepšinio klube, tiek Lietuvos ryte dirbote trenerio asistentu, šiemet stojate prie Perlo – MRU komandos vairo, kaip vyriausiasis treneris. Dirbdamas šiuose klubuose atlikdavote daug „skautingo“ darbo. Kuo keisis darbo įpročiai būnant pagrindiniu komandos vairininku?
– Dabar mano darbas aišku skirsis, nuo to ką dariau Lietuvos ryte, ar Sakaluose, kadangi dabar sprendimus reikės priiminėti man pačiam, tiek rungtynėse, tiek treniruotėse, ir dabar jau man reikės apdorot medžiagą, kurią pateiks mano asistentai. Aišku pats peržiūrinėsiu medžiagą vis tiek, kad po to su treneriais galėčiau diskutuoti.

– Nuo šių metų Vilniuje vėl statoma krepšinio piramidė, kokie tikslai keliami ateinantį sezoną „Perlo“ komandai, ar bus orientuojamasi į aukščiausius tikslus, ar labiau į žaidėjų ruošimą Lietuvos rytui?
– Manau, kad orientuosimės į viską, kadangi iš pralaiminčios komandos žaidėjai į aukštesnį lygį negali išeiti, vienareikšmiškai turime tikslą, kovoti dėl kiekvienos pergalės ir aišku duoti atsiskleisti jauniem žaidėjams.

– Kaip vyksta pasiruošimas ateinančiam sezonui? Ar jau maždaug dėliojatės viziją kaip atrodys komandos žaidimo braižas?
– Ruošiamės sezonui pakankamai ilgai, nuo pat rugpjūčio pradžios, taip pat turėjome išvyką į Kiniją, ten turėjom nemažai rungtynių. Pats braižas susidėlios artėjant sezonui, kadangi dabar turime labai daug žaidėjų. Dar iki dabar nesame pilnai „išsikristalizavę“, kas tikrai bus komandoje. Kadangi iki sezono lieka nebe taip daug laiko, tad pradėsim žiūrėti kurie deriniai tinka kuriems žaidėjams ir tada jau po truputį išaiškės, kokie komandos žaidimo kontūrai bus sezono metu.

– Tarp jaunimo, garsėjate, kaip griežtas, bet teisingas treneris, ar jau naujieji auklėtiniai buvo supažindinti su jūsų disciplina?
– Tikiuosi suprato, kad kitaip neįmanoma ir tikiuosi, nelabai jau reaguoja į mano rėkimus.

– Vasaros pabaigoje važiavote į Kiniją, kaip vertinate pasirodymą turnyre ir pačią kelionę?
– Manau, kad buvo labai gera patirtis žaidėjams, susipažinome tarpusavyje, pasižiūrėjome ką jie gali, nes visos rungtynės buvo su vyrais, todėl manau, kad jaunimui buvo gera patirtis.

– Ko pats tikitės iš ateinančio sezono?
– Aš tikiuosi, kad pavyks parodyti neblogą bendrą sezono rezultatą, kad žaisime kokybišką krepšinį ir kad kažkiek padėsiu jaunimui pakelti savo lygį ir jie galės kilti aukštyn pažaidę „Perlas – MRU“ komandoje.

– Ar jau matėte stipriai išsiskiriančių žaidėjų, savo meistriškumu „Perlo“ komandoje?
– Kol kas aš manau, kad talentų nėra, tačiau yra daug gerai dirbančių vaikinų, kurie gali kažko pasiekti ateityje. Jei jie toliau taip dirbs, tai manau, darbas atneš savo vaisių.

„Perlas-MRU“ išsaugojo L.Kvedaravičių ir G.Brazauską, savo gretose turės Pipirų trio

10.09.2015

Komplektaciją naujam sezonui tęsianti Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda paskelbė 5 žaidėjų, kitą sezoną ginsiančių komandos garbę, pavardes.

Sostinės ekipa pratęsė sutartis su Luku Kvedaravičiumi, Gyčiu Brazausku ir Ryčiu Pipiru, o iš „Trakų“ komandos persiviliojo Domantą ir Tautvydą Pipirus.

18 metų, 206 cm ūgio L.Kvedaravičius praėjusio sezono viduryje buvo paskolintas „Vilniaus“ klubui, tačiau šiam vasarą persikėlus į Panevėžį, puolėjas sugrįžo į komandą.


20 metų, 199 cm ūgio G.Brazauskas praėjusį sezoną nežaidė, nes gydėsi rankos traumą, dėl kurios sezonas jam baigėsi nė neprasidėjęs.

R.Pipiras praėjusį sezoną komandos gerbėjus džiugino dėjimais, dėl kurių nuolat patekdavo į NKL savaitės TOP 10. Praėjusį sezoną jis aikštėje praleisdavo po 16,3 minutes, rinkdavo po 4,9 taško ir po 3,4 atkovoto kamuolio.

Komandą papildęs T.Pipiras praėjusį sezoną aikštelėje praleisdavo po 26,6 minutės, pelnydavo vidutiniškai po 10,1 taško, atkovodavo po 4,8 kamuolio.

D.Pipiras, kuris „Perlo-MRU“ komandoje jau žaidė 2008-2009 ir 2010-2011 m., praėjusį sezoną „Trakų“ gretose per kiek daugiau nei 21 minutę rinkdavo po 6,8 taško ir atkovodavo po 4 kamuolius.

„Sūduva-Mantinga“ pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui

01.09.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pradėjo pasiruošimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui. Į pirmąsias komandos fizinio pasiruošimo treniruotes, kuriose žaidėjus prižiūri fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius susirinko 16 krepšininkų.

Treniruočių procese dalyvauja ir Marijampolės klubo vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius. Prie „Sūduvos-Mantingos“ vairo debiutuosiantis strategas liko patenkintas krepšininkų nusiteikimu bei treniruočių procesu.

„Kol kas mes turėjome tik fizinio rengimo treniruotes, tačiau matant vyrų norą dirbti ir gerai savo darbą išmanantį trenerį Aivarą Pranckevičių, galima drąsiai sakyti, kad būsime stiprūs ir greiti. Na, o visa kita pasimatys pradėjus treniruotes su kamuoliu“, – teigė Kiltinavičius.

Treniruotėse Marijampolėje šiuo metu prakaitą lieja sutartis su klubu turintys Paulius Vaitiekūnas, Dovis Bičkauskis, Marius Valukonis, Tautvydas Kliučinykas, Aurimas Kieža, Donatas Sabeckis, Ignas Labutis, Domantas Senda, Ignas Daukšys, Gintautas Matulis, Rokas Stankevičius ir Airidas Giedraitis.

Su komanda sportuoja ir trys „Sūduvos-Mantingos“ dublerinės ekipos žaidėjai – Juozas Milius, Algirdas Kulikauskas ir Giedrius Stankevičius. Taip pat prie sūduviečių treniruočių prisijungė kol kas su jokiu klubu kontrakto neturintis Žilvinas Kuklierius.

Artimiausias dvi savaites „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai tęs fizinio pasirengimo treniruotes. Vėliau komanda pradės savaitės trukmės treniruotes salėje, po kurių išvyks į turnyrus Jonavoje bei Druskininkuose.

T. Rinkūnas rungtyniaus Palangos klube

01.09.2015

Praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) snaiperis Tadas Rinkūnas palieka sostinę bei keliasi rungtyniauti į Palangą. 

Pastarąjį sezoną Vilniaus „Perlo-MRU“ klubo garbę NKL čempionate gynęs 195 cm ūgio gynėjas buvo vienas šios ekipos lyderių.

Jis vidutiniškai per vienerias rungtynes pelnydavo po 14,2 taško, atkovodavo po 2,9 ir perimdavo po 1,4 kamuolio bei atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo.

Per savo karjerą T. Rinkūnas žaidė „Trakuose“, Joniškio „Delikatese“, Vilniaus „Statyboje“ ir Anykščių „Puntuke“.

Tai trečiasis klubo naujokas tarpsezonyje. Anksčiau komanda pasirašė sutartį su Matu Juciku bei Aurimu Urbonu.

Po sezono pertraukos Į „Petrochemos-Dexteros“ gretas grįžta V. Kružikas

01.09.2015

Pasiruošimą 2015-2016 m. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėms tęsianti Jonavos „Petrochema-Dextera“ sulaukė sudėties papildymo. Prie komandos prisijungė po metų pertraukos į klubo gretas sugrįžęs 26 metų 203 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas Vytautas Kružikas.

„Vytautą net būtų keista pavadinti naujoku. Jis mūsų komandoje iki praėjusių metų rungtyniavo net penkis sezonus, todėl puikiai žinojome šio krepšininko galimybes. Mums tiko žaidėjo duomenys ir fizinės savybės, todėl džiaugiamės matydami V.Kružiką sugrįžtant į „Petrochemos

-Dexteros“ gretas“, - teigė vyriausiasis Jonavos klubo treneris Kęstutis Naruševičius.

Praėjusį sezoną profesionaliai krepšinio nežaidęs V.Kružikas Jonavoje rungtyniavo nuo 2008 iki 2014 metų. Sėkmingiausios žaidėjui buvo 2010-2011 m. NKL pirmenybėse, kuriose vilkaviškietis rinkdavo po 11,8 taško bei atkovodavo po 3,4 kamuolio.

Artimiausias išbandymas V.Kružikui „Petrochemos-Dexteros“ gretose laukia draugiškame Jonavos miesto mero krepšinio taurės turnyre, kuris vyks rugsėjo 5-6 dienomis Jonavos kūno kultūros ir sporto centre. Dėl ikisezoninio trofėjaus be šeimininkų komandos varžysis Joniškio „Delikateso“, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Gulbenės „ASK/Buki“ (Latvija) ekipos.

Ateinančiame NKL sezone varžysis 15 komandų, debiutuos „Telšiai“

25.08.2015

2015-2016 m. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate varžysis 15 komandų – viena daugiau, nei praėjusiame sezone.

Tokia situacija susiklostė todėl, kad iš LKL lygos į žemesnį divizioną iškrito „Mažeikiai“, o NKL laimėjusi Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa į elitinę lygą nepakilo.

Be to, paskutinę vietą praėjusiame NKL čempionate užėmusi Kauno „JAZZ-Diremtos“ komanda atsisveikina su lyga, o jos vietą užima RKL pirmenybėse triumfavę „Telšiai“.

„Nors ir turėsime nelyginį skaičių komandų, nenorime stabdyti krepšinio plėtros. Telšių komandai apskritai padarėme išimtį – kadangi miestas neturi reikalavimus atitinkančios arenos, namų rungtynes „Telšiai“ žais Mažeikių salėje. „Mažeikių“ klubas tam neprieštaravo – abiems pusėms pavyko susiderinti tvarkaraščius“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė vykdantysis NKL direktorius Giedrius Grybauskas.

Pasak jo, jeigu per ateinantį sezoną Telšiuose bus pastatytia nauja salė, o komanda išsilaikys lygoje, 2016-2017 m. ji jau galės žaisti namuose.

Ateinančiame sezone keisis ir kelių NKL komandų pavadinimai. Šakių „Zanavykas“ kol kas vadinsis „Šakiais“, o TV projekto dalyviai jam iki rugsėjo 24 d. išrinks naują pavadinimą. Jonavos komanda nuo šiol vadinsis „Petrochema-Dextera“, o „Vilniaus“ klubas keliasi į Panevėžį ir turės pavadinimą „Lietkabelis-2“. Tai bus oficiali LKL rungtyniaujančio „Lietkabelio“ dublerių komanda.

Dar vienas valdybos posėdyje priimtas svarbus sprendimas susijęs su jaunų žaidėjų tobulėjimu. Dviems jaunesniems nei 20 metų kiekvienos NKL ekipos žaidėjams lyga reguliariojo sezono metu leis pereiti į LKL komandas, paliekant galimybę sugrįžti į NKL likus ne mažiau nei 5 rungtynėms iki atkrintamųjų varžybų starto.

„Taip siekiame žaidėjams sudaryti bent jau teorines sąlygas sužaisti LKL. Žinoma, jeigu lygai tokių krepšininkų reikės. Dabar LKL turės apsispręsti, ar leis komandoms registruoti žaidėjus su NKL licencija“, – pažymėjo Grybauskas.

Čempionatas startuos spalio 1 d., o mačai vyks penktadieniais ir šeštadieniais.

Pirmenybių formatas po praėjusio sezono liks nepakitęs – komandoms sužaidus du ratus tarpusavyje, vėliau ekipos pagal savo pasirodymą bus padalintos į dvi grupes. Pajėgesnėje varžysis septynios, silpnesnėje – 8 ekipos, kurios vėl sužais tarpusavyje ir išsiaiškins, kas patenka į atkrintamąsias varžybas.

Joniškyje žais dar vienas aukštaūgis P. Skurdauskas

25.08.2015

Joniškio „Delikatesas“ pretenduoja į rimčiausią aukštaūgių liniją NKL turinčios komandos vardą. Aukštaitijos klubo administracija informavo, jog pasirašė sutartį su vidurio puolėju Pranu Skurdausku. 27 metų 208 cm ūgio aukštaūgis centrų tandemą sudarys su po metų pertraukos į komandą grįžusiu Roku Čepanoniu (26 m., 206 cm).

Praėjusiame sezone P. Skurdauskas vilkėjo „Vilniaus“ marškinėlius. NKL čempionate aukštaūgis sužaidė 23 rungtynes ir per vidutiniškai 20 aikštėje praleidžiamų minučių rinko 7,8 taško, 5,7 atkovoto kamuolio, 0,6 blokuoto

metimo ir 0,8 rezultatyvaus perdavimo. Dvitaškius „Delikateso“ naujokas metė 62 proc. taiklumu.

Geriausias rungtynes P. Skurdauskas sužaidė būtent prieš Joniškio „Delikatesą“, kuomet į būsimos savo komandos krepšį įmetė 15 taškų, atkovojo 8 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus.

„Sūduva-Mantinga“ išsaugojo M. Valukonį ir A. Kiežą

17.08.2015

Artėjančiam sezonui savo gretas rikiuojančiai „Sūduvai-Mantingai“ pavyko išsaugoti priekinės linijos branduolį. Suvalkijos sostinės ekipa oficialiai pranešė, jog aukštaūgiai Marius Valukonis ir Aurimas Kieža dar vienerius metus gins Marijampolės klubo garbę.

Marius Valukonis gimtojo miesto komandos marškinėlius vilkės jau penktus metus iš eilės. Praėjusį sezoną marijampolietis vidutiniškai rinkdavo po 11,3 taško, atkovodavo po 6,3 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

2014-2015 metų sezonas Valukoniui buvo banguotas. Šių metų pradžioje traumą patyręs „Sūduvos-Mantingos“ kapitonas savo komandai negalėjo padėti du mėnesius. Tiesa, krepšininkas sugebėjo atsigauti iki NKL atkrintamų varžybų ir svarbiausiose sezono kovose Marijampolės klubui tapo svaria paspirtimi.

Tuo tarpu sezono viduryje į Marijampolę sugrįžęs Aurimas Kieža iškart tapo vienu komandos lyderių. Kryžminių kelio raiščių traumą išsigydęs puolėjas padėjo „Sūduvai-Mantingai“ iškovoti DNB LKF Mažąją taurę bei tapo naudingiausiu šio turnyro finalo žaidėju.

NKL pirmenybėse Kieža taip pat išliko svarbiu komandos ramsčiu ir rinkdamas po 11,3 taško, atkovodamas po 5,8 kamuolio ir atlikdamas po 2,9 rezultatyvaus perdavimo buvo vienas pagrindinių žaidėjų bronzos medalius iškovojusioje ekipoje.

R. Čepanonis grįžta į Joniškio „Delikatesą“

02.08.2015

Po metų pertraukos į Joniškio „Delikatesą“ grįžta centras Rokas Čepanonis. 26 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas į Roberto Stankevičiaus treniruojamą ekipą keliasi iš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“. Su šia komanda R. Čepanonis 2014-2015 metų sezone iškovojo NKL bronzą.

Atstovaudamas Suvalkijos komandai NKL čempionate R. Čepanonis sužaidė 38 rungtynes, aikštėje praleisdavo vidutiniškai 16 minučių, pelnydavo 6,6 taško, atkovodavo 3,8 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

Sezonu anksčiau R. Čepanonis buvo vienas „Delikateso“ lyderių ir per rungtynes rinko po 13,3 taško, po krepšiu sugriebdavo po 6,8 kamuolio ir atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Sūduva-Mantinga“ pratęsė sutartį su D. Sabeckiu

31.07.2015

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ savo sudėtyje pavyko išsaugoti dar vieną krepšininką. Klubas oficialiai pranešė, kad 196 cm ūgio gynėjas Donatas Sabeckis dar mažiausiai vieną sezoną vilkės Suvalkijos sostinės ekipos marškinėlius.

„Dar vienam sezonui lieku Marijampolėje, nes komandai ir vėl keliami aukščiausi tikslai. Taip pat klubas suteikė geras sąlygas tobulėjimui konkurencingoje komandoje“, – teigė sutartį pratęsęs kaunietis.

Praėjusiame sezone Sabeckis buvo vienas svarbiausių „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjų ir per 40 rungtynių vidutiniškai pelnydavo po 9,4 taško, atkovodavo po 4,1 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus.

Nepaisant to, gynėjas išlieka savikritiškas ir savo žaidime įžvelgia ne vieną taisytiną dalyką.

„Noriu kuo daugiau padėti komandai laimėti kiekvienerias rungtynes, tačiau savo žaidime matau daug klaidų ir tai riboja mano, kaip žaidėjo, meistriškumą. Tikiuosi, kad per artėjantį sezoną pavyks pagerinti bent keletą savo trūkumų“, – atviravo Sabeckis.

2013-2014 metų sezono viduryje į „Sūduvą-Mantingą“ persikėlęs 22 metų krepšininkas yra vienas iš ilgiausiai Marijampolės klubo garbę ginančių žaidėjų. Už jį raudonai baltus komandos marškinėlius ilgiau vilki tik Ignas Labutis, Tautvydas Kliučinykas ir Marius Valukonis.

„Jau galima sakyti, kad čia esu senbuvis ir komandoje jaučiuosi puikiai. Negana to, gerai pažįstu nuo naujo sezono komandą treniruosiantį Marių Kiltinavičių bei Igną Daukšį ir Paulių Vaitiekūną, su kuriuo žaisti vienoje komandoje bus labai įdomu. Manau, kad ši komanda bus pajėgi laimėti lygą, tačiau viskas priklausys nuo įdėto darbo ir pastangų sezono metu“, – sakė gynėjas.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports