M. Valukonis: „Visi sunkiai dirbome ir tai davė rezultatų“

01.04.2015

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ iki istorinio pasiekimo trūksta tik vienos pergalės. Šiandien sūduviečiai trečiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse namuose 79:67 palaužė Jonavos „Petrochemos“ klubo pasipriešinimą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį - 2:1.

Trečiojo kėlinio viduryje Giedriaus Žibėno auklėtiniai buvo patekę į duobę, kuomet po taiklaus Ričardo Verbicko tolimo metimo svečiai įgijo devynių taškų pranašumą (50:59). Vis tik po „Sūduvos-Mantingos“ stratego paprašytos minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir turėtą deficitą pavertė į solidų pranašumą.

Pergalę marijampoliečiams garantavo nepriekaištinga gynyba ketvirtajame kėlinyje. Per lemiamą ketvirtį Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai sugebėjo pelnyti vos du taškus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Marius Valukonis. Daugiau nei tris mėnesius be krepšinio praleidęs aukštaūgis į savo komandos žaidimą įnešė svarų indėlį. Marijampolietis per 20 minučių pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 3/3 dvit.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Po rungtynių pakalbintas Valukonis tikino, kad sėkmingą žaidimą susitikimo pabaigoje lėmė didelis noras ir sunkus darbas.

- Kuo šiandien buvote pajėgesni už varžovus?

- Kaip ir treneris minėjo, naudojome didesnę rotaciją. Prieš rungtynes jis perspėjo, kad rungtyniaus visi žaidėjai ir bet kuris išėjęs į aikštelę turi atiduoti visas jėgas. „Petrochemos“ atsarginių suolelis yra trumpesnis ir tai pasirodė ketvirtame kėlinyje. Jiems galbūt pritrūko jėgų, o gal ir trupučio sėkmės, o mes žaidėme gerai.

- Šiandien buvote gerokai agresyvesni po krepšiu. Tai buvo trenerio sumanymas?

- Greičiau tai buvo žaidimo eiga. Turėjome daugiau erdvės po krepšiu, todėl bandėme tuo pasinaudoti. Ne visada pasisekė, bet galutinis rezultatas yra geras.

- Kokius trūkumus šiandien gali įžvelgti savo komandos žaidime?

- Rungtynių pradžioje perlaikėme kamuolį - varžovų gynyba yra agresyvi, jie mėgsta ją dvigubinti, todėl reikėtų dažniau perduoti kamuolį. Taip pat prametėme nesudėtingus metimus.

- Šiandien pademonstravote geležinę gynybą. Ką pakeitėte savo žaidime, kad pasiekėte tokį rezultatą?

- Tai yra atkrintamosios varžybos - užsikabinome, kuomet turėjome penkių taškų pranašumą, nenorėjome jo paleisti, visi sunkiai dirbome ir tai davė rezultatų.

- Ko tikitės ketvirtose serijos rungtynėse Jonavoje?

- Bus labai sunku. Jonaviečiai pastebėjo, kad namuose gali su mumis žaisti, bet mes nuo pat rungtynių pradžios stengsimės numušti jų norą kovoti ir iškovoti pergalę.

„Rasai“ antrąkart iš eilės patiesė „Ežerūną-Karį“

31.03.2015

NKL debiutantai Raseinių „Rasai“ atkrintamosiose varžybose toliau daužo ekspertų prognozes. Trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Alberto Vilimo auklėtiniai išvykoje 75:70 (22:21, 18:13, 16:19, 19:17) palaužė Molėtų „Ežerūną-Karį“, perėmė namų aikštės pranašumą ir serijoje iki trijų pergalių išsivežė į priekį 2-1.

Didžiąją rungtynių dalį sąlygas diktavę Raseinių komandos žaidėjai lemiamą persvarą susikrovė ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet po Valdemaro Savostjanovo tritaškio įgijo11 taškų persvarą (75:64). Nors per likusias tris minutes

molėtiškiai sužaidė sėkmingesnę atkarpą, tačiau paskutinę minutę netikslus metimas iš po krepšio neleido šeimininkams priartėti arčiau nei per 5 taškus. „Rasai“ triumfavo 75:70.

Rezultatyviausiai „Rasų“ komandoje žaidė Valdemaras Savostjanovas, surinkęs 17 taškų. Po ligos pasveikęs Giedrius Kurtinaitis pelnė 16 taškų, Gedimino Butkaus sąskaitoje – 15, Dariaus Griciaus – 10 taškų.

Pralaimėjusiems Saulius Kuzminskas (12 atk. kam.) ir Gintautas Matulis įmetė po 19 taškų, Evaldas Baniulis pridėjo 16, Eimantas Narušis – 6 taškus.

Ketvirtasis serijos mačas vyks ketvirtadienį Raseiniuose.

„Trakai“ pirmą kartą šiame sezone įveikė „Naftą-Uni-Akvaservis“

31.03.2015

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandai nepavyko tiesiausiu keliu žengti į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto varžybas. Klaipėdiečiai išvykos rungtynėse po pratęsimo rezultatu 87:89 (10:22, 25:26, 25:17, 19:14, 8:10) nusileido „Trakų“ ekipai.

Trakiškiai sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:2. Tai buvo pirmoji iš septynių galimų šio sezono „Trakų“ ekipos pergalė prieš „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandą.

Įprastai puikiai rungtynes pradėįję „Trakai“ po dviejų kėlinių pirmavo saugiu atstumu 48:35. Tačiau antroje rungtynių

pusėje ir vėl prisižaidė. Iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 30 sekundžių „Trakai“ pirmavo 79:73, tačiau tada Tadas Maželis smeigė tritaškį, pirmą iš dviejų pataikė Mindaugas Stašys (79:77), o po antro pramesto baudos metimo Ignas Vaitkus puolime atkovojo kamuolį ir rezultatą išlygino. Paskutinę ataką „Trakai“ patikėjo Doviui Bičkauskiui, tačiau šio metimas priešpaskutinę kėlinio sekundę tikslo nepasiekė. Komandoms prireikė pratęsimo.

Pratęsimo pradžioje „Nafta-Uni-Akvaservis“ šoktelėjo į priekį (83:79), bet šeimininkų teisėmis žaidę trakiškiai atsakė spurtu 8:0 ir persvėrė rungtynių eigą sau palankia linkme (87:83). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai dar bandė gelbėtis, tačiau lemiamu metu (89:87) suklydo Julius Kazakauskas ir palaidojo savo komandos viltis tiesiausiu keliu žengti į NKL finalo ketvertą.

Šįkart naftininkams nepavyko sustabdyti Dovio Bičkauskio (4/9 trit., 14/15 baud.), kuris pelnė net 30 taškų. Tautvydas Pipiras prie pergalės pridėjo 18 taškų, Karolis Brusokas – 16 (14 atk. kam.), Caleb Sutton – 9 tšk.

Klaipėdos komandai Julius Kazakauskas surinko 24 taškus (6/8 dvit., 2/2 trit., 6/8 baudos, 13 atk. kam., 4 rez. perd., 44 naud. balai), Mindaugas Stašys pelnė 18 taškų, Elvinas Gintvainis – 15, Ignas Vaitkus – 10, Tadas Maželis – 9 tšk.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks balandžio 2 dieną (ketvirtadienį) 18:00 val. Klaipėdoje. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos vyks balandžio 4 dieną (šeštadienį) „Trakų“ komandos arenoje.

Galežinę gynybą pademonstravusi „Sūduva-Mantinga“ - per žingsnį nuo finalinio ketverto

31.03.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ atsidūrė per žingsnį nuo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto. Marijampliečiai trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namuose 79:67 (16:16, 24:17, 24:22, 15:2) nugalėjo Jonavos „Petrochemą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį - 2:1.

Jonaviečiai rungtynes pradėjo šešiais taškais iš eilės, tačiau Maksimo Shustau ir Pauliaus Petrilevičiaus taškai čia pat šeimininkus išvedė į priekį - 7:6. Neilgai trukus, po taiklaus Donato Sabeckio tolimo metimo sūduviečiai įgijo keturių taškų pranašumą, tačiau iškart į tai reagavę Kęstučio

Naruševičiaus auklėtiniai atsakė tuo pačiu ir persvėrė rezultatą savo naudai - 12:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyvesniu „Sūduvos-Mantingos“ žaidimu - pastarieji laimėjo atkarpą 8:1 ir atitolo septynių taškų atstumu - 24:17. Tuo Suvalkijos sostinės ekipa neapsiribojo ir po dviejų iš eilės Mato Sapiegos tritaškių, šeimininkų persvara tapo dviženklė - 32:21. Tiesa, Jonavos krepšininkai nesutriko ir spurtavę 12:0 sugebėjo persverti rezultatą - 32:33.

Po ilgosios pertraukos varžovus nuo pirmųjų aikštės centimetrų pradėję spausti jonaviečiai padidino turėtą persvarą iki šešių taškų, tačiau po Petrilevičiaus ir Kvedaravičiaus taškų, skirtumas sumenko iki dviejų - 50:52. Vis tik netrukus „Sūduva-Mantinga“ atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje - Lukas Grabauskas ir Ričardas Verbickas pataikė po tritaškį ir „Petrochemos“ pranašumas išaugo iki devynių taškų (50:59). Tiesa, netrukus, daugiausiai taiklių baudų metimų dėka, marijampoliečiai sugebėjo sumažinti turėtą deficitą iki minimumo - 64:65.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo šeimininkų renesansu - sausakimšos Marijampolės arenos palaikomi sūduviečiai net šešias minutes į savo krepšį nepraleido nei taško, o patys pelnę aštuonis, įgijo septynių taškų persvarą - 72:65. Tylą Jonavos ekipos stovykloje nutraukė Lukas Grabauskas, tačiau kitoje aikštelės pusėje po sėkmingo Mariaus Valukonio reido ir Pauliaus Abramavičiaus tritaškio, „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas vėl tapo dviženklis - 77:67. Per likusį laiką Petrochema taip ir nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos ir Giedriaus Žibėno auklėtiniai šventė užtikrintą pergalę - 79:67.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis (8 atk. kam) 17, Matas Sapiega, Paulius Kleiza ir Paulius Petrilevičius (15 atk. kam.) po 10.

„Petrochema“: Lukas Grabauskas 17, Henrikas Vorotnikovas (10 atk. kam.) 13, Vytautas Pikalavičius (11 atk. kam.) 10, Ričardas Verbickas 9.

„Perlo-MRU“ ir „Palangos“ serijoje pakvipo sensacija

31.03.2015

Antrą pergalę ketvirtfinalio serijoje iškovojo ir ant prarajos krašto NKL reguliaraus sezono geriausią komandą nustūmė Palangos „Palanga“. Antradienį (03.31) pajūrio krepšininkai išvykoje 89:78 nugalėjo Vilniaus „Perlą-MRU“. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai serijoje išsiveržė į priekį 2:1.

„Palangos“ pergalę lėmė komandinis žaidimas. Penki svečių krepšininkai pelnė po dviženklį skaičių, tuo tarpu vilniečių gretose bent 10 taškų pelnė tik trys žaidėjai. 24 tritaškius prametę (8/32) sostinės krepšininkai tragiškai atakavo ir nuo baudų metimo linijos – tikslą pasiekė tik 48 proc. metimų (12/25).

Rezultatyviausias „Palangos“ ekipoje buvo 22 taškus surinkęs Erikas Kubilius. 15 taškų įmetė Deividas Anužis, po 14 – Travis Garrison ir Deividas Keburys, 10 – Domininkas Matutis.

„Perlo-MRU“ komandoje išsiskyrė 18 taškų pelnęs Tadas Rinkūnas. 12 pridėjo Arvydas Žarskus, 10 – Remigijus Sugintas.

NKL treneriai išrinko sezono geriausius

30.03.2015

Nacionalinės krepšinio lygos treneriai išrinko reguliaraus sezono geriausius. Po tradicinės apklausos, kurioje dalyvavo visų keturiolikos klubų vyr. treneriai, paaiškėjo, kam atiteks geriausio jaunojo žaidėjo, geriausiai besiginančio, labiausiai patobulėjusio bei geriausio NKL krepšininko nominacijos. Remiantis statistika, paskelbti rezultatyviausias ir geriausiai dėl kamuolių kovojantis NKL krepšininkas.

Komandų strategai taip pat rinko geriausią reguliaraus NKL sezono trenerį. Pirmą kartą lygos istorijoje treneriai įvardijo ir geriausią NKL teisėją.

Sezono geriausi bus apdovanoti balandžio 18-19 dieną Raseiniuose vyksiančiame NKL finalo ketverte.

Sezono MVP – Antanas Udras

Daugiausiai simpatijų renkant geriausią lygos krepšininką sulaukė reguliaraus sezono nugalėtojos Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos variklis Antanas Udras. 22 metų 203 cm ūgio sunkųjį krašto puolėją geriausiu įvardijo beveik pusė apklaustųjų trenerių. Už savo nugaros A. Udras paliko Gintautą Matulį iš Molėtų „Ežerūno-Kario“ ir Karolį Guščiką iš Raseinių „Rasų“.

Reguliariajame sezone A. Udras varžovus baudė 18,7 taško, 9,6 atkovoto kamuolio ir 25 naudingumo balų vidurkiais.

Antanas Udras (S. Čirbos nuotr.)

Geriausias jaunasis NKL krepšininkas – Erikas Kubilius

Geriausiu NKL jaunuoju krepšininku treneriai išrinko „Palangos“ gynėją Eriką Kubilių. 20-metis 187 cm ūgio krepšininkas šiuose rinkimuose aplenkė Kauno „Žalgirio“ dublerius Paulių Valinską, Martyną Varną ir Martyną Echodą.

Reguliariajame sezone E. Kubilius pelnė vidutiniškai po 12 taškų, atkovojo po 5,2 ir perėmė po 1,5 kamuolio, atliko po 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir aikštę palikdavo su 12,8 naudingumo balo.

Krepšį atakuoja Erikas Kubilius (S. Čirbos nuotr.)

Geriausiai besiginantis – Dovis Bičkauskis

Gynybos specialistu treneriai pripažino „Trakų“ gynėją Dovį Bičkauskį. Tiek puolime, tiek gynyboje aštrus žaidėjas dėl šio titulo konkuravo su Karoliu Guščiku (Raseinių „Rasai“), Gintautu Matuliu (Molėtų „Ežerūnas-Karys) ir Juliumi Kazakausku (Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“).

Reguliariajame sezone 21 metų 188 cm ūgio krepšininkas pelnė po 13 taškų, atkovojo po 3,4 kamuolio, atliko po 3,2 rezultatyvaus perdavimo, perėmė po 1,7 kamuolio ir rinko 13,7 naudingumo balo.

Dovis Bičkauskis ir Mindaugas Reminas (S. Čirbos nuotr.)

Labiausiai patobulėjęs – Dominykas Domarkas

Dėl labiausiai patobulėjusio NKL krepšininko vardo kova užvirė tarp lengvojo krašto puolėjo Igno Daukšio („Vilnius“), centro Karolio Guščiko („Rasai“) ir įžaidėjo Dominyko Domarko (Vilniaus „Perlas-MRU“). Pastarasis savo žaidimu sužavėjo daugiau NKL trenerių ir buvo pripažintas didžiausią pažangą padariusiu žaidėju.

22 metų 185 cm ūgio atakų organizatorius reguliariajame sezone rinko 13,8 taško, 4,9 atkovoto kamuolio, 4,7 rezultatyvaus perdavimo, 1,1 perimto kamuolio ir 16,4 naudungumo balo.

Dominykas Domarkas (S. Čirbos nuotr.)

Rezultatyviausias – Šarūnas Kulevičius, geriausias kovotojas dėl kamuolio – Karolis Guščikas, rezultatyvių perdavimų meistras – Paulius Malašauskas

Remiantis vien statistika, patvirtinti dar trys NKL lyderiai. Rezultatyviausiu reguliaraus sezono krepšininko vardą iškovojo Joniškio „Delikateso“ gynėjas Šarūnas Kulevičius. Roberto Stankevičiaus auklėtinis į varžovų krepšį reguliariajame sezone metė vidutiniškai po 20,6 taško.

Geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių tapo Raseinių „Rasų“ aukštaūgis Karolis Guščikas. 22 metų 205 cm ūgio kelmiškis po krepšiu reguliaraus sezono rungtynėse sugriebė po 9,7 kamuolio.

Dažniausiai 2014-2015 metų sezone komandos draugams asistavo Šakių „Zanavyko“ įžaidėjas Paulius Malašauskas. 185 cm ūgio gynėjas per rungtynes atliko vidutiniškai po 6,5 rezultatyvaus perdavimo.

Rezultatyviausias NKL reguliaraus sezono krepšininkas Šarūnas Kulevičius (S. Čirbos nuotr.)

Geriausias kovotojoas dėl kamuolių - Karolis Guščikas (Alio, Raseiniai nuotr.)

Rezultatyvių perdavimų asas Paulius Malašauskas (S. Čirbos nuotr.)

Geriausias treneris – „Petrochemos“ strategas Kęstutis Naruševičius

Geriausiu NKL sezono treneriu kolegos išrinko Jonavos „Petrochemos“ vairininką Kęstutį Naruševičių. Artimiausią konkurentą Rytį Vaišvilą iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipos jonavietis aplenkė dvigubai.

Be žinomų pavardžių rungtyniaujanti „Petrochema“ reguliariajame sezone iškovojo 18 pergalių ir patyrė 20 pralaimėjimų. K. Naruševičiaus vadovaujamos komandos gynyba – geriausia visoje lygoje.

Aurimas Urbonas su Jonavos komandos vyr. treneriu Kęstučiu Naruševičiumi (S. Čirbos nuotr.)

Geriausiu teisėju pripažintas Vaidas Pažemeckas

Pirmą kartą NKL treneriai išrinko geriausią lygos teisėją. Pionieriumi tokiuose rinkimuose tapo klaipėdietis Vaidas Pažemeckas, antrajame Lietuvos krepšinio divizione teisėjaujantis pirmą sezoną. Šiame sezone arbitras teisėjavo 20-yje rungtynių ir daugumoje jų komandų treneriams paliko gerą įspūdį.

Vaidas Pažemeckas sulaukė NKL trenerių įvertinimo (S. Čirbos nuotr.)

„Petrochemos“ gynėjas R.Verbickas: „Labai supykome išgirdę ketvirtfinalio prognozes“

30.03.2015

Kuomet antrosiose NKL ketvirtfinalio rungtynėse Jonavoje trečiojo kėlinio laikas artėjo prie pabaigos, iniciatyvos drąsiai ėmėsi šeimininkų gynėjas Ričardas Verbickas, pataikęs sudėtingą tritaškį per varžovo rankas su ketvirčio pabaigos sirena.

Šis šūvis tapo būsimo „Petrochemos“ spurto ketvirtajame kėlinyje pradžia, kuris padėjo palaužti reguliariojo sezono vicečempionę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą. Namuose 73:66 laimėję jonaviečiai išlygino ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1 ir antradienį žais trečiąjį susitikimą, kuris vyks Marijampolėje.

Atakuojantis gynėjas R.Verbickas vien paskutiniųjų sekundžių tritaškiu rungtynėse Jonavoje neapsiribojo. Devyniolikmetis 191 cm ūgio krepšininkas iš viso pelnė 16 taškų bei buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Tinklalapis „jsk.lt“ pakalbino atkrintamosiose varžybose pagerėjusią statistiką demonstruojantį kaunietį. Antrąjį sezoną Jonavoje rungtyniaujantis žaidėjas pasidalino mintimis apie ketvirtfinalio seriją, asmeninę statistiką bei laukiančias atkrintamųjų varžybų kovas.

-Antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse marijampoliečiai buvo pabėgę į priekį, tačiau jums pavyko juos pasivyti ir mačo pabaigoje palaužti. Kas lėmė tokį gerą „Petrochemos“ žaidimą, ypatingai ketvirtajame kėlinyje?

-Manau, tam turėjo įtakos mūsų komandos charakteris bei pasitikėjimas vienas kitu, ko galbūt kiek trūko reguliaraus sezono metu. Kamuolys atsirasdavo vietoje ir laiku, o gynyboje varžovams nedavėme lengvų taškų. Tai juos išvedė iš vėžių.

-Prieš pirmąsias serijos rungtynes daug kas prognozavo lengvą Marijampolės klubo pasivaikščiojimą ketvirtfinalyje. Kaip tokios kalbos paveikė visą Petrochemos komandą?

-Išgirdę tokias kalbas buvome labai supykę. Kaip bebūtų, tai kartu prisidėjo prie mūsų nusiteikimo serijai. Jaučiame, kad galime būtų konkurencingi ir trečiose serijos rungtynėse Marijampolėje sieksime tik pergalės.

-Pradedant aštuntfinalio etapu, demonstruoji pagerėjusią asmeninę statistiką. Sezono pabaigoje pasiekei optimaliausią sportinę formą?

-Žaidžiant atakuojančio gynėjo pozicijoje, mano pasirodymas aikštelėje iš esmės priklauso nuo komandos draugų. Gynyboje stengiuosi išpildyti trenerio iškeltas užduotis, o puolime komandos draugai vis labiau manim pasitiki ir sukuria patogių progų atakuoti iš įvairių distancijų.

-Atkrintamosiose varžybose „iššovė“ Lukas Grabauskas bei Evaldas Aniulis. Komandai pavyko puikiai nusiteikti prieš lemiamas sezono kovas?

-Tiek Lukas, tiek Evaldas jaučia komandos draugų bei trenerių štabo pasitikėjimą, todėl jau buvo pats laikas „iššauti“. Suartėjome kaip komanda, pritapo naujokai, todėl žaidimas vis gerėja ir neplanuojame sustoti.

-Serija keliasi į Marijampolę. Namuose sūduviečiai rungtyniauja itin galingai, koks žaidimo planas gali atnešti sėkmę?

-Marijampoliečiai yra labai stipri komanda, o namuose jie žaidžia dar geriau. Kaip bebūtų, žinant mūsų klubo sirgalius, tikiuosi, kad mes ir varžovų aikštelėje jausimės taip, kaip žaisdami namuose! Kalbant apie žaidimo planą - jis išliks toks pat - klampinsime varžovus kibioje gynyboje ir stengsimės išnaudoti savo progas puolime.

-Ką galėtumei palinkėti Jonavos klubo sirgaliams?

-Sirgaliams ir toliau linkiu išlikti tokiais aktyviais. Pažadame dar padovanoti gražių rungtynių bei gerų emocijų.

„Nafta-Uni-Akvaservis” – per žingsnį nuo NKL finalo ketverto

28.03.2015

Klaipėdos "Naftos-Uni-Akvaservis" ekipa  NKL ketvirtfinalyje antrąkart nugalėjo "Trakų" ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja rezultatu 2-0. Šįkart rungtynės vyko ne naftininkų namų aikštėje, o Palangos sporto arenoje, tačiau ir ši klaipėdiečiams buvo sėkminga – iškovota pergalė kuklia persvara - 85:79 (12:22, 30:19, 22:13, 21:25).

Rungtynės vyko permainingai – per pirmąjį kėlinį traiškiai susikrovė dviženklę persvarą – 22:12, tačiau dar iki didžiosios pertraukos klaipėdiečiai ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai – 42:41.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai susikrovė rekordinę 13 taškų persvarą ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

"Naftos-Uni-Akvaservis" ekipą į pergalę vedė 20 taškų pelnęs (6 rez. perd.) Mindaugas Stašys, 18 – Julius Kazakauskas, po 17 taškų pridėjo Donatas Norkus (12 atk. kam.) ir Dainius Vaitelis, 7 – Ignas Vaitkus, 4 – Viktoras Chodosovskis, 2 – Tadas Maželis.

Iš Trakų komandos išsiskyrė 20 taškų pelnęs Mindaugas Reminas, 18 (9 atk. kam.) – Domantas Pipiras, 12 – Tautvydas Pipiras, 9 (10 atk. kam.) – Caleb Sutron.

„Trakų“ ekipos žaidėjai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 52:38, tačiau šiek tiek dažniau klydo – 15 ir 12 klaidų.

Priminsime, kad praėjusį ketvirtadienį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pademonstravo puikų kovotojų charakterį - panaikino 18 taškų deficitą ir galiausiai rezultatu 76:71 (11:27, 28:22, 24:12, 13:10) palaužė praėjusio sezono NKL vicečempionę "Trakų" ekipą.

Trečiosios serijos rungtynės vyks kovo 31 dieną (antradienį) 18 val. Trakuose. Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos atitinkamai turėtų vykti balandžio 2 dieną (antradienį) Klaipėdoje ir balandžio 4 dieną (ketvirtadienį) Trakuose.

T. Garrisonas pranoko A. Udrą, „Palanga“ – „Perlą-MRU“

28.03.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio poroje tarp „Palangos“ ir „Perlo-MRU“ komandų lygybė 1-1. Antrose serijos iki trijų pergalių rungtynėse palangiškiai namų arenoje po permainingos kovos 84:78 palaužė varžovus iš Vilniaus.

Rungtynių scenarijus pirmajame ketvirtyje buvo labai panašus į pirmojo mačo pradžią. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 8:8, bet „Perlas-MRU“ surengė mini spurtą ir išsiveržė į priekį (8:15). Erikas Kubilius paleido tolimą „bombą“ su kėlinio sirena ir sušvelnino svečių pranašumą iki 18:20.

Atkarpa 11:4 antrąjį kėlinį pradėjo Virginijaus Sirvydžio vadovaujama komanda, tačiau iniciatyvos neperėmė ir toliau liko besivejančiosios vaidmenyje. Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 38:41 vilniečių naudai.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Rungtynių kontrolė jau priklausė „Palangai“, o po dviejų tritaškių iš eilės šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (54:46). T.Garrisono vedama pajūrio ekipa trečiąjį kėlinį laimėjo 22:11 laimėjo prieš lemiamą kėlinį pirmavo 60:52.

Paskutinės 10 rungtynių minučių prasidėjo „tritaškių konkursu“: po tritaškį pataikė Povilas Šakinis,Dominykas Zupkauskas bei Domininkas Matutis (66:59). Panašus skirtumas tarp komandų išliko iki rungtynių pabaigos. Baudų metimus realizavę ir šaltakraujiškai rungtynių pabaigą sužaidę palangiškiai 84:78 šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalyje.

„Palanga“: Travis Garrison 25 (8 atk. akm.), Domininkas Matutis 14 (4 rez. perd.), Adomas Drungilas 12 (9 atk. kam.), Povilas Šakinis 10 (8 atk. kam.), Erikas Kubilius 8 (5 atk. kam.).

„Perlas-MRU“: Antanas Udras 22 (9 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 14, Domininkas Domarkas 11 (6 rez. perd.).

Marijampoliečių puolimą supančiojusi „Petrochema“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą

28.03.2015

Pergalę antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse iškovojo Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai namuose - 73:66 įveikę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus - 1:1. Trečiosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos antradienį Marijampolėje.

Rungtynių pradžioje šeimininkai buvo įgiję nedidelį, trijų pranašumą, tačiau po Donato Sabeckio tritaškio ir Pauliaus Kleizos dvitaškio Marijampolės klubas persvėrė rezultatą ir

įgijo keturių taškų persvarą - 5:9. Ketvirčio pabaigoje „Sūduvai-Mantingai“ pavyko atitrūkti - spurtavę 10:0 svečiai susikrovė dviženklį pranašumą - 10:21.

Antrą ketvirtį „Petrochema“ pradėjo šešiais taškais peiliui ir taip sumažino savo atsilikimą iki trijų taškų (18:21). Vėliau, taiklių baudos metimų dėka, sūduviečiai padvigubino savo persvarą, tačiau savų sirgalių palaikomi Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai sugebėjo atsitiesti ir net persverti rezultatą - 31:30. Tiesa, prieš pat ilgąją pertrauką Aurimo Kiežos dvitaškis sugrąžino „Sūduvai-Mantingai“ pranašumą ir komandos ilsėtis išėjo jas skiriant minimaliam skirtumui - 31:32.

Po pertraukos Suvalkijos sostinės ekipa pradėjo klimpti varžovų gynyboje. Vis tik šeimininkai tuo pasinaudoti nesugebėjo ir trečiojo ketvirčio viduryje vis dar tenkinosi besivejančiųjų vaidmeniu - 38:39. Besibaigiant kėliniui, Donatas Sabeckis taikliu dvitaškiu padidino „Sūduvos-Mantingos“ atotrūkį iki penkių taškų, tačiau aidint trečiojo kėlinio sirenai jonavietis Ričardas Verbickas pataikė sudėtingą tritaškį ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 46:48.

Lemiamame ketvirtyje „Petrochema“ kilo į dar vieną šturmą - Aurimui Urbonui pelnius du taškus ir Henrikui Vorotnikovui pridėjus tritaškį, šeimininkai įgijo trijų taškų pranašumą - 53:50. Maža to, tas pats Vorotnikovas įstūmė sūduviečius į dar gilesnę duobę, kuomet pridėjo antrą tolimą metimą iš eilės - 58:52. Vėliau, Dainius Gulbinas dviem taikliais baudų metimais padidino „Petrochemos“ atotrūkį iki aštuonių taškų, tačiau jau kitoje aikštės pusėje tritaškiu atsakęs Donatas Sabeckis sugrąžino intrigą - 68:63. Netrukus prie baudų metimų linijos stojęs Sabeckis realizavo tik vieną, o šaltakraujiškai sužaidęs Ričardas Verbickas priartino šeimininkus prie pergalės - 70:64. Likusio laiko Giedriaus Žibėno auklėtiniams neužteko ir Jonavos klubas šventė sunkią pergalę - 73:66.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 20, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.) 15, Aurimas Kieža 11, Aivaras Kvedaravičius 7.

„Petrochema“: Ričardas Verbickas 16, Tadas Sebežiovas 13, Henrikas Vorotnikovas 12, Vytautas Pikalavičius 10.