„Petrochemos“ gynėjas R.Verbickas: „Labai supykome išgirdę ketvirtfinalio prognozes“

30.03.2015

Kuomet antrosiose NKL ketvirtfinalio rungtynėse Jonavoje trečiojo kėlinio laikas artėjo prie pabaigos, iniciatyvos drąsiai ėmėsi šeimininkų gynėjas Ričardas Verbickas, pataikęs sudėtingą tritaškį per varžovo rankas su ketvirčio pabaigos sirena.

Šis šūvis tapo būsimo „Petrochemos“ spurto ketvirtajame kėlinyje pradžia, kuris padėjo palaužti reguliariojo sezono vicečempionę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą. Namuose 73:66 laimėję jonaviečiai išlygino ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1 ir antradienį žais trečiąjį susitikimą, kuris vyks Marijampolėje.

Atakuojantis gynėjas R.Verbickas vien paskutiniųjų sekundžių tritaškiu rungtynėse Jonavoje neapsiribojo. Devyniolikmetis 191 cm ūgio krepšininkas iš viso pelnė 16 taškų bei buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Tinklalapis „jsk.lt“ pakalbino atkrintamosiose varžybose pagerėjusią statistiką demonstruojantį kaunietį. Antrąjį sezoną Jonavoje rungtyniaujantis žaidėjas pasidalino mintimis apie ketvirtfinalio seriją, asmeninę statistiką bei laukiančias atkrintamųjų varžybų kovas.

-Antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse marijampoliečiai buvo pabėgę į priekį, tačiau jums pavyko juos pasivyti ir mačo pabaigoje palaužti. Kas lėmė tokį gerą „Petrochemos“ žaidimą, ypatingai ketvirtajame kėlinyje?

-Manau, tam turėjo įtakos mūsų komandos charakteris bei pasitikėjimas vienas kitu, ko galbūt kiek trūko reguliaraus sezono metu. Kamuolys atsirasdavo vietoje ir laiku, o gynyboje varžovams nedavėme lengvų taškų. Tai juos išvedė iš vėžių.

-Prieš pirmąsias serijos rungtynes daug kas prognozavo lengvą Marijampolės klubo pasivaikščiojimą ketvirtfinalyje. Kaip tokios kalbos paveikė visą Petrochemos komandą?

-Išgirdę tokias kalbas buvome labai supykę. Kaip bebūtų, tai kartu prisidėjo prie mūsų nusiteikimo serijai. Jaučiame, kad galime būtų konkurencingi ir trečiose serijos rungtynėse Marijampolėje sieksime tik pergalės.

-Pradedant aštuntfinalio etapu, demonstruoji pagerėjusią asmeninę statistiką. Sezono pabaigoje pasiekei optimaliausią sportinę formą?

-Žaidžiant atakuojančio gynėjo pozicijoje, mano pasirodymas aikštelėje iš esmės priklauso nuo komandos draugų. Gynyboje stengiuosi išpildyti trenerio iškeltas užduotis, o puolime komandos draugai vis labiau manim pasitiki ir sukuria patogių progų atakuoti iš įvairių distancijų.

-Atkrintamosiose varžybose „iššovė“ Lukas Grabauskas bei Evaldas Aniulis. Komandai pavyko puikiai nusiteikti prieš lemiamas sezono kovas?

-Tiek Lukas, tiek Evaldas jaučia komandos draugų bei trenerių štabo pasitikėjimą, todėl jau buvo pats laikas „iššauti“. Suartėjome kaip komanda, pritapo naujokai, todėl žaidimas vis gerėja ir neplanuojame sustoti.

-Serija keliasi į Marijampolę. Namuose sūduviečiai rungtyniauja itin galingai, koks žaidimo planas gali atnešti sėkmę?

-Marijampoliečiai yra labai stipri komanda, o namuose jie žaidžia dar geriau. Kaip bebūtų, žinant mūsų klubo sirgalius, tikiuosi, kad mes ir varžovų aikštelėje jausimės taip, kaip žaisdami namuose! Kalbant apie žaidimo planą - jis išliks toks pat - klampinsime varžovus kibioje gynyboje ir stengsimės išnaudoti savo progas puolime.

-Ką galėtumei palinkėti Jonavos klubo sirgaliams?

-Sirgaliams ir toliau linkiu išlikti tokiais aktyviais. Pažadame dar padovanoti gražių rungtynių bei gerų emocijų.

„Nafta-Uni-Akvaservis” – per žingsnį nuo NKL finalo ketverto

28.03.2015

Klaipėdos "Naftos-Uni-Akvaservis" ekipa  NKL ketvirtfinalyje antrąkart nugalėjo "Trakų" ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja rezultatu 2-0. Šįkart rungtynės vyko ne naftininkų namų aikštėje, o Palangos sporto arenoje, tačiau ir ši klaipėdiečiams buvo sėkminga – iškovota pergalė kuklia persvara - 85:79 (12:22, 30:19, 22:13, 21:25).

Rungtynės vyko permainingai – per pirmąjį kėlinį traiškiai susikrovė dviženklę persvarą – 22:12, tačiau dar iki didžiosios pertraukos klaipėdiečiai ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai – 42:41.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai susikrovė rekordinę 13 taškų persvarą ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

"Naftos-Uni-Akvaservis" ekipą į pergalę vedė 20 taškų pelnęs (6 rez. perd.) Mindaugas Stašys, 18 – Julius Kazakauskas, po 17 taškų pridėjo Donatas Norkus (12 atk. kam.) ir Dainius Vaitelis, 7 – Ignas Vaitkus, 4 – Viktoras Chodosovskis, 2 – Tadas Maželis.

Iš Trakų komandos išsiskyrė 20 taškų pelnęs Mindaugas Reminas, 18 (9 atk. kam.) – Domantas Pipiras, 12 – Tautvydas Pipiras, 9 (10 atk. kam.) – Caleb Sutron.

„Trakų“ ekipos žaidėjai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 52:38, tačiau šiek tiek dažniau klydo – 15 ir 12 klaidų.

Priminsime, kad praėjusį ketvirtadienį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pademonstravo puikų kovotojų charakterį - panaikino 18 taškų deficitą ir galiausiai rezultatu 76:71 (11:27, 28:22, 24:12, 13:10) palaužė praėjusio sezono NKL vicečempionę "Trakų" ekipą.

Trečiosios serijos rungtynės vyks kovo 31 dieną (antradienį) 18 val. Trakuose. Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos atitinkamai turėtų vykti balandžio 2 dieną (antradienį) Klaipėdoje ir balandžio 4 dieną (ketvirtadienį) Trakuose.

T. Garrisonas pranoko A. Udrą, „Palanga“ – „Perlą-MRU“

28.03.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio poroje tarp „Palangos“ ir „Perlo-MRU“ komandų lygybė 1-1. Antrose serijos iki trijų pergalių rungtynėse palangiškiai namų arenoje po permainingos kovos 84:78 palaužė varžovus iš Vilniaus.

Rungtynių scenarijus pirmajame ketvirtyje buvo labai panašus į pirmojo mačo pradžią. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 8:8, bet „Perlas-MRU“ surengė mini spurtą ir išsiveržė į priekį (8:15). Erikas Kubilius paleido tolimą „bombą“ su kėlinio sirena ir sušvelnino svečių pranašumą iki 18:20.

Atkarpa 11:4 antrąjį kėlinį pradėjo Virginijaus Sirvydžio vadovaujama komanda, tačiau iniciatyvos neperėmė ir toliau liko besivejančiosios vaidmenyje. Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 38:41 vilniečių naudai.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Rungtynių kontrolė jau priklausė „Palangai“, o po dviejų tritaškių iš eilės šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (54:46). T.Garrisono vedama pajūrio ekipa trečiąjį kėlinį laimėjo 22:11 laimėjo prieš lemiamą kėlinį pirmavo 60:52.

Paskutinės 10 rungtynių minučių prasidėjo „tritaškių konkursu“: po tritaškį pataikė Povilas Šakinis,Dominykas Zupkauskas bei Domininkas Matutis (66:59). Panašus skirtumas tarp komandų išliko iki rungtynių pabaigos. Baudų metimus realizavę ir šaltakraujiškai rungtynių pabaigą sužaidę palangiškiai 84:78 šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalyje.

„Palanga“: Travis Garrison 25 (8 atk. akm.), Domininkas Matutis 14 (4 rez. perd.), Adomas Drungilas 12 (9 atk. kam.), Povilas Šakinis 10 (8 atk. kam.), Erikas Kubilius 8 (5 atk. kam.).

„Perlas-MRU“: Antanas Udras 22 (9 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 14, Domininkas Domarkas 11 (6 rez. perd.).

Marijampoliečių puolimą supančiojusi „Petrochema“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą

28.03.2015

Pergalę antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse iškovojo Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai namuose - 73:66 įveikę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus - 1:1. Trečiosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos antradienį Marijampolėje.

Rungtynių pradžioje šeimininkai buvo įgiję nedidelį, trijų pranašumą, tačiau po Donato Sabeckio tritaškio ir Pauliaus Kleizos dvitaškio Marijampolės klubas persvėrė rezultatą ir

įgijo keturių taškų persvarą - 5:9. Ketvirčio pabaigoje „Sūduvai-Mantingai“ pavyko atitrūkti - spurtavę 10:0 svečiai susikrovė dviženklį pranašumą - 10:21.

Antrą ketvirtį „Petrochema“ pradėjo šešiais taškais peiliui ir taip sumažino savo atsilikimą iki trijų taškų (18:21). Vėliau, taiklių baudos metimų dėka, sūduviečiai padvigubino savo persvarą, tačiau savų sirgalių palaikomi Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai sugebėjo atsitiesti ir net persverti rezultatą - 31:30. Tiesa, prieš pat ilgąją pertrauką Aurimo Kiežos dvitaškis sugrąžino „Sūduvai-Mantingai“ pranašumą ir komandos ilsėtis išėjo jas skiriant minimaliam skirtumui - 31:32.

Po pertraukos Suvalkijos sostinės ekipa pradėjo klimpti varžovų gynyboje. Vis tik šeimininkai tuo pasinaudoti nesugebėjo ir trečiojo ketvirčio viduryje vis dar tenkinosi besivejančiųjų vaidmeniu - 38:39. Besibaigiant kėliniui, Donatas Sabeckis taikliu dvitaškiu padidino „Sūduvos-Mantingos“ atotrūkį iki penkių taškų, tačiau aidint trečiojo kėlinio sirenai jonavietis Ričardas Verbickas pataikė sudėtingą tritaškį ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 46:48.

Lemiamame ketvirtyje „Petrochema“ kilo į dar vieną šturmą - Aurimui Urbonui pelnius du taškus ir Henrikui Vorotnikovui pridėjus tritaškį, šeimininkai įgijo trijų taškų pranašumą - 53:50. Maža to, tas pats Vorotnikovas įstūmė sūduviečius į dar gilesnę duobę, kuomet pridėjo antrą tolimą metimą iš eilės - 58:52. Vėliau, Dainius Gulbinas dviem taikliais baudų metimais padidino „Petrochemos“ atotrūkį iki aštuonių taškų, tačiau jau kitoje aikštės pusėje tritaškiu atsakęs Donatas Sabeckis sugrąžino intrigą - 68:63. Netrukus prie baudų metimų linijos stojęs Sabeckis realizavo tik vieną, o šaltakraujiškai sužaidęs Ričardas Verbickas priartino šeimininkus prie pergalės - 70:64. Likusio laiko Giedriaus Žibėno auklėtiniams neužteko ir Jonavos klubas šventė sunkią pergalę - 73:66.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 20, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.) 15, Aurimas Kieža 11, Aivaras Kvedaravičius 7.

„Petrochema“: Ričardas Verbickas 16, Tadas Sebežiovas 13, Henrikas Vorotnikovas 12, Vytautas Pikalavičius 10.

Serijos rezultatą išlyginę „Rasai“ namų aikštėje sutriuškino „Ežerūną-Karį“

28.03.2015

Išvadas po pralaimėjimo pirmose NKL ketvirtfinalio rungtynėse padarę Raseinių „Rasų“ krepšininkai antrose serijos iki trijų pergalės rungtynėse kibo į atlapus Molėtų „Ežerūnui-Kariui“ ir išlygino serijos rezultatą 1-1. Palaikomi savų sirgalių raseiniškiai svečius iš Aukštaitijos įveikė rezultatu 86:67, o prie šios pergalės net keturi „Rasų“ krepšininkai prisidėjo pelnę 16 ir daugiau taškų.

Pirmoje rungtynių dalyje komandos žaidė taškas į tašką. Po pirmojo ketvirčio minimalų pranašumą turėjo svečiai iš Molėtų (19:20), o antrajame kiek geriau sekėsi šeimininkams, kurie įgijo penkių taškų persvarą – 35:30.

Raseiniškius iki didžiosios pertraukos į priekį tempė po 8 taškus pelnę Valdemaras Savostjanovas ir Darius Marcinkevičius, „Ežerūno-Kario“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Evaldas Baniulis ir Gintautas Matulis.

Šeimininkai dar labiau įsisiautėjo trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuomet po dviejų D. Marcinkevičiaus dvitaškių nutolo solidžia 16 taškų persvara (57:41). Ją Alberto Vilimo kariauna išlaikė iki rungtynių pabaigos, o paskutinę rungtynių sekundę tolimu metimu padidino Darius Gricius.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs D. Gricius į molėtiškių krepšį įmetė 18 taškų, po 17 pridėjo D. Marcinkevičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir K. Guščikas (10 atk. kam., 5 bl.), 16 taškų pelnė V. Savostjanovas (11 atk. kam.).

„Ežerūno-Kario“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 20 taškų įmetęs Raimundas Ambrulaitis. 10 taškų įmetė Saulius Kuzminskas, po 9 – Deividas Kumelis ir Gintautas Matulis.

Darius Marcinkevičius (Alio, Raseiniai nuotr.)

M. Kuzminsko ir T. Galecko šou atnešė „Ežerūnui-Kariui“ pergalę

26.03.2015

Molėtų „Ežerūno-Kario“ vyr. trenerio asistento pareigose pergalingai debiutavo Marius Kugauda. Ketvirtadienį (03.26) NKL ketvirtfinalio serijos pirmose rungtynėse molėtiškiai 84:79 įveikė be Giedriaus Kurtinaičio rungtyniavusius Raseinių „Rasus“. Serijoje iki trijų pergalių „Ežerūnas-Karys“ išsiveržė į priekį 1-0.

Į priekį išsiveržę pirmajame ketvirtyje (27:20) molėtiškiai trapią persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos. Likus žaisti dvi minutes komandas teskyrė 5 taškai (80:75), tačiau dar labiau sumažinti rezultato raseiniškiams neleido geriausias sezono rungtynes sužaidęs Tomas Galeckas – gynėjas pelnė 4 taškus iš eilės, tiek pat pridėjo svečiai ir aidinit finalinei sirenai švieslentė skelbė Molėtų ekipos pergalę rezultatu 84:79.

Iš viso T. Galeckas įmetė 20 (3/3 trit.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Dar labiau „Rasus“ skriaudė Saulius Kuzminskas, kurio sąskaitoje – 24 taškai (11/13 dvit.) ir 6 atkovoti kamuoliai. 14 taškų nugalėtojams pelnė Gintautas Matulis, 10 – Evaldas Baniulis.

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausias su 16 taškų buvo Valdemaras Savostjanovas. 15 pridėjo Darius Gricius, 13 – Karolis Guščikas, 10 – Justas Petkevičius.

Nerezultatyviose rungtynėse „Perlas-MRU“ parklupdė „Palangą“

26.03.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalis Vilniuje prasidėjo nerezultatyviomis rungtynėmis, kur po permainingos kovos „Perlas-MRU“ 57:62 parklupdė „Palangą“.

Agresyviau rungtynes pradėjo „Palangos“ krepšininkai, kurie sužaidus 6 pirmojo ketvirčio minutes pirmavo 8:2. Antroje kėlinio pusėje netaiklių metimų buvo daugiau nei tikslių, o kėlinys baigėsi 12:8.

Antrajame ketvirtyje T.Černeckis ir T.Rinkūnas smeigė po tritaškį ir vilniečiai pirmą kartą įsiveržė į priekį (15:17).

Krepšininkams ir toliau nesisekė taikliai atakuoti krepšio, o rungtynėse vyravo gynyba (22:22). Kėlinio pabaigą rezultatyviau sužaidė šeimininkai ir prieš pertrauką įgijo apčiuopiamą persvarą 25:30.

26-ąją minute „Perlo-MRU“ ekipa įgijo dviženklį pranašumą (30:41). O V.Sirvydžio auklėtiniams krepšys ir toliau buvo užrištas, bet dviženklį deficitą panaikinti pavyko (36:43).

Vilniečiai ir toliau kontroliavo rungtynių eiga, bet po palangiškių spurto deficitas sumažėjo iki 55:53. Nors rungtynių intrigą „Palangos“ krepšininkai sugrąžino, bet to nepakako pergalei Vilniuje (57:62).

„Palanga“: Deividas Anužis 13 (5 atk.kam, 8 išprov.praž), Erikas Kubilius 12, Domininkas Matutis ir Povilas Šakinis po 10, Deividas Keburys 7 (7 atk.kam), Adomas Drungilas 3 (11 atk.kam).

Benas Vaitulionis, Ernestas Bružas, Rokas Mažionis bei Aivaras Galdikas dėl sveikatos problemų į Vilnių nevyko.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras (8 atk.kam) ir Tadas Rinkūnas po 12, Tomas Černeckis ir Remigijus Sugintas (12 atk.kam) po 8.

Klaipėdiečiai rungtynėse su priverstine pertrauka įveikė „Trakus“

26.03.2015

Pergale NKL ketvirtfinalį pradėjo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai. Jie po permainingos kovos ir dramatiškos rungtynių pabaigos rezultatu 76:71 (11:27, 28:22, 24:12, 13:10) įveikė „Trakus“. Tai buvo penktoji klaipėdiečių pergalė šiame sezone tarpusavio rungtynėse. Serijoje iki trijų pergalių Ryčio Vaišvilos auklėtiniai išsiveržė į priekį 1-0.

Galingai rungtynes pradėję trakiečiai antrojo kėlinio viduryje pirmavo 45:34. Iki didžiosios pertraukos likus dviems minutėms dėl ant salės grindų susikaupusio kondensato teisėjas sustabdė rungtynes. Po daugiau nei

pusvalandžio komandos pratęsė rungtynes, kurios pakrypo kita linkme. Svečiai varžovus pasivijo ir aplenkė trečiojo ketvirčio pabaigoje (61:63).

Lemiamame ketvirtyje vyko lygi kova, o jos pabaigoje iniciatyvos ėmęsis Mindaugas Stašys pelnė du taškus su pražanga, realizavo baudos metimą po šeimininkų puolėjo Domanto Pipiro techninės pražangos, ir dar dviem taikliais metimais nuo baudų metimo linijos įtvirtino „Naftos-Uni-Akvaservis“ pergalę.

Nugalėtojus į pergalę atvedė 27 taškus įmetęs Mindaugas Stašys ir galingą dvigubą dublį surinkęs Julius Kazakauskas (21 tšk., 16 atk. kam.).

„Trakams“ po 16 taškų pelnė Mindaugas Reminas bei Tautvydas Pipiras (8 atk. kam.), 13 – Karolis Brusokas (12 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“ ketvirtfinalį pradėjo pergale

26.03.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergalingai pradėjo NKL ketvirtfinalio kovas. Marijampoliečiai namuose 91:77 (19:17, 21:25, 23:15, 28:20) įveikė Jonavos „Petrochemą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį - 1:0.

Marijampoliečiai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Aivaras Kvedaravičius, Donatas Sabeckis, Paulius Kleiza, Paulius Petrilevičius ir Aurimas Kieža.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Petrochemos“ krepšininkai, kurie jau nuo pirmųjų susitikimo minučių šovė į priekį

pataikydami du tritaškius (2:8). Tiesa, šeimininkai čia pat atsitiesė ir po Aivaro Kvedaravičiaus dvitaškio rezultatas tapo lygus - 8:8. Kėlinio viduryje aikštelėje pasirodęs „Sūduvos-Mantingos“ gynėjas Matas Sapiega pelnė keturis taškus paeiliui, taip savo komandą išvesdamas į priekį - 15:10.

Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo pelnydami keturis taškus be jokio atsako ir vėl susigrąžino iniciatyvą - 19:21. Neilgai trukus, dvitaškį su pražanga pataikęs Paulius Petrilevičius persvėrė rezultatą, tačiau po Grabausko ir Šaruko atsakymų, „Petrochema“ atstatė trapų pranašumą - 24:27. Ketvirčio pabaigoje Pauliui Kleizai taikliu dvitaškiu dar kartą pavyko persverti rezultatą, tačiau paskutines minutes tiksliau sužaidę Jonavos krepšininkai ilsėtis patraukė turėdami dviejų taškų pranašumą - 40:42.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę „Sūduvos-Mantigos“ krepšininkai spurtavo 8:0 ir įgijo šešių taškų persvarą - 48:42. Vis tik svečiai netruko atsitiesti ir po Tado Sebežiovo tolimo metimo atstatė pusiausvyrą - 48:48. Netrukus Giedriaus Žibėno auklėtiniai ir vėl nežymiai atitrūko - šeimininkai pelnė penkis taškus iš eilės ir įgijo tokios pat vertės persvarą - 53:48. Besibaigiant trečiajam kėliniui, marijampoliečiai buvo įgiję devynių taškų persvarą, tačiau čia pat Evaldas Aniulis pelnė du taškus su varžovo pražanga ir taip kiek sumažino savo komandos deficitą - 63:57.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dar vienu „Sūduvos-Mantingos“ spurtu, po kurio šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą - 67:57. Kitoje atakoje Tadas Sebežiovas tritaškiu kiek priartino jonaviškius prie varžovų (67:60). Tačiau netrukus, sausakimšai užpildytą Marijampolės ŽSM sporto salę ant kojų pakėlė Donato Sabeckio dėjimas su Tado Sebežiovo pražanga, po kurio sūduviečių persvara išaugo iki vienuolikos - 71:60. Šios persvaros sūduviečiai nebepaleido ir iškovojo svarbią pergalę - 91:77.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (12 atk. kam.) 23, Paulius Kleiza 18, Aurimas Kieža (9 atk. kam.) 12, Aivaras Kvedaravičius ir Donatas Sabeckis po 11.

„Petrochema“: Tadas Sebežiovas 15, Ričardas Verbickas 14, Aurimas Urbonas 10, Lukas Grabauskas 9.

K. Guščikas: ketvirtfinalio varžovas dar grėsmingesnis

26.03.2015

Raseinių vyrų krepšinio klubas tęsia nenuspėtą žygį Lietuvos krepšinio kelyje. Pernai raseiniškiai triumfavo RKL po to, kai reguliariame sezone turnyrinėje lentelėje užėmė penktą vietą. Šiemet „Rasų“ komanda – NKL debiutantė, kuri spjovusi į ekspertų nieko gero nežadančias prognozes, jau nužygiavo iki ketvirtfinalio.

Tai – vietiniams sirgaliams ir visos Lietuvos krepšinio mėgėjams kvapą gniaužiančios pergalės, kurių generolas – jau ketvirtą geriausio žaidėjo titulą šiame sezone iškovojęs Karolis Guščikas.

Raseinių aukštaūgis aštunfinalio etape neturėjo konkurentų. Susitikimuose su Šakių „Zanavyku“ K. Guščikas, vidutiniškai rinkęs po 18,4 taško, 10,4 atkovoto kamuolio, 1,6 rezultatyvaus perdavimo, 3,6 blokuoto metimo ir 30,2 naudingumo balo, tapo geriausiu etapo žaidėju. Sparčiai progresuojantis krepšininkas pasidalino mintimis apie visų laikų aukščiausią Raseinių komandos pasiekimą, pamąstymais apie LKL ir viltimis apie ketvirtfinalį.

LKL – pasiruošęs

- Karoli, ketvirtadienį tavo komanda pradeda ketvirtfinalio etapo kovas, tu – dar kartą pripažintas geriausiu, šįkart – aštunfinalio geriausiu žaidėju. Kas gali būti dar geriau?

- Jei gaučiau sezono geriausio žaidėjo titulą. Tikiuosi su komanda kilti dar aukščiau ir tikiuosi gauti šį apdovanojimą.

- Geriausio žaidėjo titulą šiame sezone gavai jau ketvirtą kartą. Ką tau tai reiškia?

- Pats esu labai nustebęs, kad taip gerai sekasi šiame sezone. Juolab, kad tai man debiutinis sezonas NKL. Bet buvo įdėta daug darbo su treneriais, su komandos draugais, gavau patirties, todėl ir yra toks rezultatas.

- Po tiek pripažinimo galbūt tave jau atakuoja aukštesnių lygų klubai?

- Pasiūlymų dar nesulaukiau, bet agentai pradėjo rašyti. Tačiau aš dar nieko nesakiau. Sakiau, kad visa tai noriu apkalbėti po sezono, nenoriu per daug apsikrauti galvos. Juk laukia įtemptos, svarbios varžybos.

- Sakai, jog nenori apsikrauti mintimis, nesusijusiomis su šiuo sezonu, bet realiai pagalvojus – vieta LKL tau beveik paruošta.

- Na taip, aš jau pats suprantu, kad taip gali būti, nes daug kas kalba apie tai ir rezultatas matosi. Tikrai esu patobulėjęs ir manau, kad jau turbūt esu pasiruošęs žengti į LKL.

- Kaip manai, kokios priežastys labiausiai lėmė tavo tokį spartų tobulėjimą?

- Pirmiausia, galbūt mano paties užsispyrimas, domėjimasis krepšiniu. Aišku, iš trenerio sulaukiu labai daug patarimų, iš kitų komandos draugų, vyresnių žaidėjų, nes iš jų reikia mokytis. Svarbiausia, kad pats užsibrėžiu tikslą ir jo siekiu. Tikrai daug sportuoju, kiekvieną dieną dažniausiai po du kartus, per visą vasarą sportavau, ruošiausi sezonui.

Žaidė tinklinį

- Raseiniuose tave jau visi pažįsta. O ar tavo gimtajame mieste – Kelmėje – žmonės žino, koks geras krepšininkas ten užaugo?

- Raseiniuose gal esu daugiau gerbiamas. Kelmėje krepšiniu nelabai kas domisi, daugiau tinkliniu. Bet daug kas ten mane žino, nes nelabai kas dar yra iš Kelmės, pasiekęs aukštesnius rezultatus krepšinyje.

- Pačiam teko žaisti tinklinį?

- Taip, kažkada žaidžiau, bet tik mėgėjiškai. Žaidžiau kelis metus, bet krepšinis labiau patiko, todėl pasirinkau jį. Ir manau, tikrai neklydau.

- O kodėl krepšinis, ne tinklinis?

- Taip savaime atsitiko. Paprasčiausiai krepšiniu daugiau susidomėjau, draugai buvo arčiau linkę krepšinio. Giminės irgi labiau domėjosi krepšiniu, skatino žaisti. Pradėjau į Šiaulius važinėti, į treniruotes, ir po truputį taip pradėjau. Taip ir iki Raseinių atkeliavau.

- Turbūt kelione į Raseinius irgi nepasigailėjai?

- Nepasigailėjau, nes jei bučiau kitą sprendimą priėmęs – būčiau į užsienį išvažiavęs, o ten tik mėgėjiškai krepšiniu būčiau užsiėmęs. Bet treneris prikalbino pasilikti Raseiniuose ir štai taip išėjo. Aš jam esu dėkingas.

Viena iš svajonių – „Žalgiris“

- Šoktelėjus iš RKL į NKL, tiek tavo komandai, tiek tau pačiam asmeniškai, pradėta skirti daug dėmesio: tebeplinta vaizdo įrašai, nuotraukos, didžiųjų portalų antraštėse šmėžuoja Raseinių, tavo ir kai kurių kitų tavo kolegų vardai... Ar iš pradžių nepatyrei šoko?

- Iš pradžių tikrai buvo keista, nes prie viso šito nebuvau pratęs, po truputį apsipratau. Bet smagu. Visi giria – ir tėvai, ir draugai, ir aplinkiniai. Visi žino. Mano draugai labiau pradėjo domėtis krepšiniu, netgi seneliai, močiutė. Apskritai – visi. Kiti pradėjo mėgti sportą vien dėl to, kad man sekasi.

- Po šitiek dėmesio neiškelsi aukštai nosies?

- Labai daug kas manęs to klausia, ar nesužvaigždėsiu. Bet aš esu paprastas, draugiškas žmogus ir manau, jog toks išliksiu, kad ir kur bebūčiau – ar „Žalgiryje“, ar dar kur nors.

- Užsiminei apie „Žalgirį“, šis klubas tau – siekiamybė?

- Ten pakliūti būtų viena iš mano svajonių.

Laimės atnešęs tritaškis

- Kaip buvai nusiteikęs prieš aštuntfinalį?

- Pamenu, sezono pradžioje, kai sužaidžiau geriausią savo mačą – surinkau 42 naudingumo balus – tai atrodė, jog prieš „Zanavyką“ lengvai laimėjome ir tikėjausi lengvesnės kovos aštuntfinalyje, bet pasirodo, nebuvo lengva. Kai seriją pralaiminėjome 1:2, o paskui žaidėme namie, kai įmečiau lemiamą tritaškį, visa tai labai motyvavo, antrą kvėpavimą pagavome, na ir paskutines rungtynes laimėjome.

- Kalbant apie tą lemiamą tavo tritaškį, kuriuo išplėšei antrą serijos pergalę – gali papasakoti, ką jautei, realizavęs tokį metimą?

- Iš tikrųjų neatsimenu. Gavau kamuolį, išmečiau, ir jau mačiau, kad eina geras, tai tiesiog rankas iškėliau ir šokinėjau iš džiaugsmo kartu su visa komanda. Čia geriausia, kas gali nutikti žaidžiant krepšinį. Nerealu. Toks laimingas buvau.

- Panašų scenarijų penktosiose aštuntfinalio rungtynėse sukūrė Darius Gricius. Pagyrei kolegą?

- Labai pagyriau. Jis labai protingai sužaidė paskutinėmis sekundėmis. Šaunuolis Darius labai.

- Pirmosiose aštunfinalio serijos rungtynėse išvykoje „Zanavykas“ jus užtikrintai nugalėjo (89:75). Atsakomajame mače – jūs sudorojote priešininkus (93:76), išvykoje vėl smarkiai suklupote (93:76), kitos dvi jūsų pergalės – paskutinėmis sekundėmis (77:74; 80:82). Ar eitų paaiškinti tokius ryškius jėgų svyravimus?

- Manau, kad labai daug ką lemia namų arena. Sirgaliai duoda labai daug pasitikėjimo. Iš tikrųjų dėl to keista net man pačiam. Namuose laimėjome 17 taškų skirtumu, kitą dieną nuvažiuojame į Šakius – tokiu pat skirtumu pralaimime. Sunku suvokti kaip tai atsitinka. Kiti kaltina teisėjus. Bet aš manau, kad labai daug pranašumo duoda namų sąlygos.

- Tuomet turbūt lemiamą pergalę iškovoti daug įtakos darė tai, kad penktosiose aštunfinalio serijos rungtynėse Raseinių sirgaliai Šakiuose sukūrė namų sąlygas?

- Taip... ten tikrai buvo nerealu. Kiek pasižiūrėjau, Šakiuose buvo vien Raseinių žmonės. Palaikymas buvo nerealus. Net ir „Facebook‘e“ visiems rašiau, kad jūs – nerealūs.

- Ar sezono pradžioje pagalvojai, jog, kaip lygos debiutantai, nueisite tokį ilgą kelią – iki ketvirtfinalio?

- Tikėjau iš tikrųjų. Buvo visokių momentų – būdavo, kad ir tikiu, ir netikiu, kai pralošiame arba laimime, bet vis tiek išliko tikėjimas, dėl pernai laimėtos Regionų krepšinio lygos (RKL), kur laimėjom visiškai netikėtai, todėl ir šiame sezone buvo tikėjimas. Viskas realu. Vis tiek, toks dalykas jau įėjo į Raseinių istoriją, pasiekimas didžiausias per visą laiką.

Būsimi varžovai – stipresni

- Aštuntfinalio etape teko gerokai pasistumdyti su „Zanavyko“ aukštaūgiu Tomu Urbonu ir Šarūnu Beniušiu. Prieš kurį žaisti buvo sudėtingiau?

-  Lengviau buvo su Beniušiu. Galbūt dėl to, kad jis mažiau patyręs žaidėjas – neturi vidutinio metimo, iš toli nepataiko, daugiau po krepšiu žaidžia, dėl to ir lengviau buvo. Bet jis vis tiek geras žaidėjas, turi gerą šuolį.

- O per visą aštuntfinalio seriją buvo sunkiau gintis ar pulti?

- Gintis buvo sunkiau. „Zanavykas“ tikrai ne gynybinė komanda, dažniau žaidžia puolime, turi tokius snaiperius, kaip Vingelis, Beliavičius. Su jais dėl taškų nepalenktyniausi, todėl gintis buvo tikrai sunku.

- Kalbant apie reguliariųjų sezoną, su kuriuo krepšininku buvo sunkiausia stumdytis?

- Prieš Antaną Udrą sunkiausia žaisti, sunkiausia su juo stumdytis, nes jis yra tikrai aukšto lygio žaidėjas.

- Būsimi asmeniniai tavo varžovai Molėtų „Ežėrūno-Kario“ klube – Saulius Kuzminskas, Raimundas Ambrulaitis. Kaip manai, jie ar „Zanavyko“ centro puolėjai stipresni?

- Manau, kad bus tikrai sudėtingiau. Žiūrėjau vaizdo įrašus, domėjausi statistika, stipriosiomis, silpnosiomis jų pusėmis, tai jie tikrai yra pajėgūs, fiziškai stiprūs, turi daug patirties. Tikrai bus sunku, nemanau, kad bus lengva.

- Kaip apskritai vertini „Ežerūno-Kario“ komandą?

- Manau, kad tai stipresnė komanda negu „Zanavykas“. Komanda yra susilpnėjusi, kai kurie geri žaidėjai išėjo, bet vis tiek nemanau, kad jie labai smarkiai susilpnėjo. Yra Ambrulaitis, Kuzminskas. Tiek Baniulis, tiek Matulis – išvis nėra apie juos ką kalbėti, jie – LKL lygio žaidėjai, tai manau, bus tikrai sunkiau. Tik tiek, kad pakeitimų jie mažiau turi.

Tikisi aktyvaus palaikymo

- Kurį Raseinių žaidėją aikštelėje jauti geriausiai?

- Darių Marcinkevičių. Labai gerai su juo sutariu, kartu gyvename, daug šnekame, daug bendraujame, todėl vienas kitą labai gerai jaučiame aikštelėje. Ir treneris tai pamatė. Ir štai – Darius jau žaidžia starto penkete.

- Kokios prognozės ketvirtfinaliui?

- Planuojame nugalėti. Bet kokiu atveju – stengsimės, kovosime. Svarbiausia, kad sirgaliai mus palaikytų.

- Ką galėtum pasakyti sirgaliams, kad jie palaikytų Raseinių komandą ir išvykose?

- Jeigu nori pergalės, tai turi būtinai atvažiuoti (šypsosi).