„Rasai“ sensacingai žengė į NKL ketvirtfinalį

21.03.2015

Penktose NKL aštuntfinalio rungtynėse Šakiuose krepšinio mėgėjai išvydo dar vieną gražų krepšinio spektaklį, kurio kulminacija įvyko paskutinėmis mačo sekundėmis. Lemiamose rungtynėse dėl patekimo į ketvirtfinalį vietos „Zanavykas“ pirmą kartą šiame sezone savo aikštėje pralaimėjo Raseinių „Rasams“ ir baigė sezoną. Žemesnį reitingą turėję raseiniškiai niekais pavertė išankstines ekspertų prognozes ir pateko į kitą etapą.

Pusantro kėlinio miegoję raseiniškiai po 15 pirmųjų minučių atsiliko dvidešimčia taškų (44:24), tačiau dar iki didžiosios

pertraukos trigubai sumažino atsilikimą – 50:43. Įsibėgėjusių „Rasų“ Edo Nickaus auklėtiniai nesustabdė ir trečio ketvirčio pradžioje. Dariaus Marcinkevičiaus, Gedimino Butkaus ir Karolio Guščiko pastangomis svečiai išlygino rezultatą (58:58), o netrukus jį pakreipė savo naudai (61:70).

Paskutinį kėlinį šakiečiai pradėjo rimtu spurtu, sumažino atsilikimą iki vieno metimo (68:70), o įpusėjus ketvirčiui po 7 taškų be atsako taškų susigrąžino persvarą – 75:74. Tiesa, dešimt taškų iš eilės pelnęs Justas Petkevičius paskutinę minutę vėl atstatė raseiniškių pranašumą (77:80). Ir nors likus 16 sekundžių išlyginamąjį tritaškį pataikė M. Užupis (80:80), tašką rungtynėse padėjo raseiniškis Darius Gricius. Likus trims sekundėms gynėjas pelnė 2 taškus su pražanga, tyčia prametė baudą ir šeimininkams nepaliko laiko sėkmingai atakai - 80:82.

Seriją iki trijų pergalių „Rasai“ laimėjo 3-2.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė po 15 taškų įmetę Darius Marcinkevičius ir Justas Petkevičius. 14 taškų pridėjo Karolis Guščikas (9 atk. kam.), 11 – Valdemaras Savostjanovas.

Šakių komandoje pasižymėjo 17 taškų įmetęs Marijus Užupis, 16 pelnė Paulius Beliavičius (9 rez. perd.), 14 – Šarūnas Vingelis, 10 – Taurantas Tamošiūnas.

Šiandien – tiesioginė transliacija iš Klaipėdos

21.03.2015

Šiandien 16:00 val. Šakiuose ir Klaipėdoje įvyks lemiami NKL aštuntfinalio susitikimai. Šakiuose susitiks vietos „Zanavykas“ ir Raseinių „Rasai“, uostamiestyje santykius aiškinsis „Nafta-Uni-Akvaservis“ ir „Vilnius“. Abiejų porų serijose rezultatas kol kas lygus 2-2.

Svarbiausių sezono rungtynių nugalėtojai keliaus į NKL ketvirtfinalį, o pralaimėjimas ekipoms reikš sezono pabaigą.

Abiejų rungtynių eigą, veiksmus ir rezultatą nuo 16:00 val. bus galima stebėti NKL svetainėje, o rungtynes iš Klaipėdos tiesiogiai transliuos SportoTV.lt.

Ketvirtfinalyje Šakių „Zanavyko“ – Raseinių „Rasų“ poros nugalėtojų laukia Molėtų „Ežerūnas-Karys“. Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ – „Vilniaus“ poros nugalėtojai susitiks su „Trakais“.

„Vilniaus“ ir „Naftos-Uni-Akvaservis“ poroje - lygybė

19.03.2015

Netikėtai rimtas santykių aiškinimasis dėl kelialapio į NKL ketvirtfinalį verda „Vilniaus“ ir Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ poroje. Paskutiniai į atkrintamąsias įšokę „Vilniaus“ krepšininkai antrą kartą per ketverias rungtynes pamokė Ryčio Vaišvilos auklėtinius ir išlygino serijos rezultatą 2-2.

Į priekį vilniečiai šoktelėjo trečiojo ketvirčio paabaigoje, kuomet įgijo 9 taškų pranašumą. Lemiamame ketvirtyje Mariaus Kiltinavičiaus kariauna atstumą tik didino ir užtikrintai triumfavo – 90:72.

Klaipėdiečių pralaimėjimą lėmė bandymai visas problemas išspręsti tritaškiai metimais. Tiesa, iš 37 bandymų tikslą pasiekė tik 11 tolimų metimų. Verta pastebėti, jog nuo trijų taškų zonos (11/37) „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai atakavo dažniau nei metė dvitaškius (15/32). Pro šalį skriejo ir neleistinai daug baudos metimų. Svečiai realizavo tik 9 iš 16.

Vilniečių gretose geriausiai pasirodė 23 taškus įmetęs Jermaine‘as Love‘as, 20 taškų pelnęs Andrew Fairas, 19 – Ignas Daukšys.

Klaipėdiečiams 16 taškų pelnė Ignas Vaitkus (7 atk. kam.), 15 – Mindaugas Stašys (15 tšk.), 10 – Aidas Einis.

„Palangos“ gynyba įveikė „Delikateso“ puolimą

19.03.2015

„Palangos“ lyderis Adomas Drungilas pirmą kartą šiame sezone per rungtynes nepelnė nė taško, tačiau tai nesumaišė jo ekipai iškovoti užtikrintą pergalę ir žengti į NKL ketvirtfinalį. Nerezultatyviose rungtynėse išvykoje paalangiškiai 59:44 įveikė Joniškio „Delikatesą” ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3:1.

Rungtynių sąskaitą tolimu šūviu atidarė E.Kubilius, po kurio sekė palangiškių mini spurtas 7:0 ir tik sužaidus pusę pirmojo kėlinio taškų sausrą nutraukė Š.Kulevičius (10:3). Kėlinį dvejomis netaikliomis baudomis užbaigė T.Garrison (10:16).

Rungtynes spurtu 10:0 pradėję Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai po itin nerezultatyvios pirmosios rungtynių pusės pirmavo 26:21. Trečiajame ketvirtyje „Palangos“ krepšininkai dar labiau pabėgo (43:31). Lemiamam šturmui kilę joniškiečiai paskutiniame ketvirtyje skirtumą aptirpdė iki vienženklės, tačiau gavo atsaką ir atsitiesti nebesugebėjo. Po finalinio teisėjo švilpiuko švieslentė rodė „Palangos“ pergalę rezultatu 59:44.

Įmetęs tik 44 taškus „Delikatesas“ pagerino šio sezono NKL nerezultatyvumo rekordą.

„Palanga“: Travis Garrison 16 (13 atk.kam., 3 bl.), Erikas Kubilius 15 (5 atk.kam.), Deividas Anužis 11 (5 išpr. Praž.), Deividas Keburys 9 (13 atk.kam.).

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius 13 (6 atk.kam.), Nerijus Anglickis 9 (9 atk.kam), Žilvinas Petraitis ir Mantas Kadzevičius po 6.

Trileryje Kaune triumfavusi „Petrochema“ prasibrovė į NKL ketvirtfinalį

19.03.2015

Kelialapį į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio etapą iškovojo Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai ketvirtose aštuntfinalio etapo rungtynėse Kaune – 74:72 (17:16, 22:15, 19:20, 16:21) po dramatiškos kovos įveikdami jaunųjų žalgiriečių pasipriešinimą.

Laimėję seriją rezultatu 3:1 Jonavos krepšininkai kitame atkrintamųjų varžybų etape susitiks su tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį po reguliariojo sezono iškovojusia Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa.

Ketvirtąsias aštuntfinalio rungtynes Kaune geriau pradėjo šeimininkai, kurie po pirmųjų dviejų žaidimo minučių pirmavo - 7:4. Suaktyvinę gynybą jonaviečiai pradėjo mažinti deficitą ir rezultatas tapo lygus – 11:11 (7 min), o kėlinio pabaigoje, nemažinę apsukų, „Petrochemos“ krepšininkai išsiveržė į priekį – 17:16.

Antrąjį kėlinio svečiai pradėjo spausdami varžovus bei pataikydami tris tolimus metimus iš eilės – 26:18 (13 min). Po Evaldo Aniulio tritaškio ir Vytauto Pikalavičiaus dvitaškio ekipas skyrė rekordinis skirtumas – 33:18. Tiesa, techninė V.Pikalavičiaus pražanga ir pakeista žalgiriečių gynybos sistema leido kauniečiams kiek stabilizuoti situaciją – 35:31 (19 min). Po dviejų kėlinių ekipas skyrė aštuoni taškai – 39:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai pabandė atitrūkti – 48:35 (23 min). Tiesa, netrukus sekusią penkių minučių atkarpą žalgiriečiai laimėjo – 14:2 ir atkūrė intrigą – 50:49 (28 min). Ketvirčio pabaigoje Jonavos klubą patraukę Lukas Grabauskas ir Ričardas Verbickas – 58:51.

Lemiamo kėlinio metu Tomo Masiulio auklėtiniai kvėpavo varžovas į nugarą – 59:61 (35 min). „Petrochemai“ atitrūkus – 66:59 (37 min), šeimininkai dar sykį spurtavo ir išsiveržė į priekį – 69:68 (39 min). Komandoms apsikeitus metimais ir, likus žaisti 19 sekundžių, žalgiriečiai pirmavo – 71:70.

Atsakingu momentu tolimą metimą pataikė „Petrochemos“ lyderis Tadas Sebežiovas – 73:70. Kauniečiai, bandydami suregzti lemiamą ataką, prarado kamuolį ir L.Grabauskas pataikė baudos metimą – 74:70. Per likusį laiką svečiai apsigynė nuo Kauno ekipos išpuolių ir išplėšė pergalę – 74:72.

Jonavos „Petrochema“: Lukas Grabauskas 15 taškų, Evaldas Aniulis ir Karolis Šarukas po 12, Aurimas Urbonas 9, Ričardas Verbickas, Vytautas Pikalavičius ir Henrikas Vorotnikovas po 6, Tadas Sebežiovas 5.

Kauno „Žalgiris-2“: Martynas Echodas 14 taškų, Laurynas Bieliauskas, Martynas Sajus ir Martynas Varnas po 11.

K. Guščikas buvo puikus: „Rasai“ įveikė „Zanavyką“, serijoje 2:2

19.03.2015

Raseinių „Rasų“ lyderis Karolis Guščikas dar kartą pateisino į jį dedamas viltis. 205 cm ūgio puolėjas ketvirtose NKL aštuntfinalio serijose buvo rezultayviausias ir naudingiausias mačo žaidėjas, o jo tritaškis paskutinę rungtynių sekundę atnešė „Rasams“ pergalę rezultatu 77:74. Serijoje iki trijų pergalių tarp „Rasų“ ir Šakių „Zanavyko“ rezultatas tapo lygus 2-2. Lemiamą susitikimą dėl patekimo į ketvirtfinalį ekipos žais šeštadienį Šakiuose.

Rungtynes geriau pradėję raseiniškiai po dviejų kėlinių pirmavo 11 taškų persavara (48:37). Tačiau antroje drama

virtusio susitikimo dalyje sąlygas diktavo Edo Nickaus auklėtiniai. Perėmę iniciatyvą, šakiečiai ketvirtojo ketvirčio pradžioje pabėgo 9 taškais (60:69), tačiau K. Guščiko vedami raseiniškiai kibo svečiams į atlapus ir išlygino rezultatą (74:74).

Iki rungtynių paabaigos likus 24 sekundėms kamuolį kontroliavo „Zanavyko“ komanda, tačiau Pauliaus Malašauskas reidas po krepšiu baigėsi prarastu kamuoliu, ir kai atrodė, jog komandos žais pratęsimą, tolimu metimu svečius nužudė K. Guščikas.

Iš viso „Rasų“ lyderis pelnė 29 taškus (8/8 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, tiek pat kartų blokavo varžovų metimus ir surinko 43 naudingumo balus. Gediminas Butkus prie pergalės pridėjo 13 taškų, Darius Marcinkevičius – 9, Valdemaras Savostjanovas – 7.

„Zanavyko“ gretose išsiskyrė Šarūnas Vingelis - 27 taškai (6/8 trit.). 19 taškų įmetė Paulius Beliavičius, 11 – Paulius Malašauskas, 7 – Marijus Užupis.

Trijų trenerių istorija: nuo bendro darbo vaikų krepšinyje iki tarpusavio akistatų NKL čempionate

19.03.2015

Draugai, bendradarbiai, oponentai – taip galima apibūdinti tris Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) dirbančius vyriausiuosius klubų trenerius Kęstutį Naruševičių, Marių Kiltinavičių ir Giedrių Žibėną. Šiuos savo komandų vairininkus jungia ne tik kovos NKL čempionate, bet ir darbas krepšinio mokykloje „Tornado“.

Lemtingas susitikimas ir lyg ant mielių iškilusi trenerio karjera

Kęstučiui Naruševičiui buvo 25-eri, kuomet jis kartu su

buvusiu Moksleivių krepšinio lygos (MKL) vadovu Dainiumi Čiuprinsku įkūrė krepšinio mokyklą „Tornado“. Dar po šešerių metų jaunas treneris stojo prie NKL čempionate rungtyniaujančios Jonavos „Petrochemos“ vairo.

Įsibėgėjusioje stratego karjeroje K.Naruševičius gali pasigirti viena ypatinga savo būdo savybe – puikia intuicija ieškant talentų. Su skambių pavardžių neturėjusia Jonavos komanda Kaune gimęs treneris jau pirmąjį sezoną tapo NKL vicečempionu, o dar po trejų metų pasiekęs finalo ketvertą liko ketvirtoje vietoje.

Prieš pradedant darbą „Petrochemos“ klube K.Naruševičius vieneriose moksleivių krepšinio rungtynėse pastebėjo kaunietį Marių Kiltinavičių, kuriam tuo metu buvo aštuoniolika metų. Neeilinius sugebėjimus krepšinio aikštelėje demonstravęs vaikinas įtikino būsimą „Petrochemos“ strategą pasiūlyti jam kvietimą, kurio jaunuolis neatsisakė.

„Marių Kiltinavičių asmeniškai pakviečiau prisijungti prie Tauragės ekipos kaip krepšininką, kurioje pats buvau žaidėjas. Mačiau kaip Marius augo kaip krepšininkas, jis buvo vėlyvo brendimo žaidėjas, tačiau labai talentingas. Taigi pradėjau jį „augintis“ nuo pat jaunų dienų,“ – apie pirmąją pažintį su M.Kiltinavičiumi kalbėjo K.Naruševičius.

Neilgai trukus, perspektyvią M.Kiltinavičiaus krepšininko karjerą nutraukė problemos su nugara, tačiau puikus krepšinio suvokimas liko ir K.Naruševičius pasiūlė jaunam vaikinui pradėti trenerio karjerą „Tornado“ krepšinio mokykloje.

M.Kiltinavičius susitvarkė su šiuo gyvenimo iššūkiu ir pradėjo kilti naujosios karjeros laiptais. Perspektyvus treneris greitai tapo vyrų Birštono „JAZZ-Diremtos“ klubo varininku, su kuria dirbo Regionų krepšinio lygos (RKL) ir NKL pirmenybėse. Po trumpo karjeros posūkio į Rusiją, 2014-2015 m. sezono antroje dalyje 32 metų treneris grįžo į Lietuvą ir tapo NKL debiutanto „Vilniaus“ vairininku.

Krepšinio teoretikas, atkreipęs į save favoritų dėmesį

Susikūrus „Tornado“ krepšinio mokyklai, trenerių gretas 2003-aisiais metais papildė jaunas Kauno LKKA studentas Giedrius Žibėnas. Tuomet 19-metis vaikinas nusprendė atsikratyti minčių apie būsimą krepšininko karjerą ir visa galva pasinėrė į krepšinio schemų analizavimą bei darbą su vaikais.

„Giedrius yra krepšinio darboholikas, žiūrintis į savo darbą atsakingai. Jis daugiau teoretikas, pats profesionaliai krepšinio nežaidęs, bet sėkmingai sėmęsis patirties iš kitų trenerių,“ – G.Žibėną prisiminė jo kolega „Tornado“ krepšinio mokykloje K.Naruševičius.

Gavęs progą dirbti „Tornade“, G.Žibėnas nieko nelaukdamas visa galva pasinėrė į trenerio amatą ir įdėtos pastangos davė sėkmingų rezultatų ne tik vaikų krepšinyje. Kaunietį 2012 metais pasiekė pasiūlymas treniruoti į NKL pirmenybes prasimušusią Šakių „Zanavyko“ komandą.

Du sezonai Šakiuose nepraslydo pro akis galingą sudėtį ir didžiules ambicijas prieš 2014-2015 metų sezoną deklaravusiems Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandos vadovams. Vieni NKL čempionato favoritų sezono išvakarėse patikėjo ekipos vadovavimą trisdešimtmečiui G.Žibėnui.

Po pertraukos sugrįžusi draugiška konkurencija NKL čempionate

„Su Kęstučiu esame geri draugai, tačiau susitikus NKL čempionato kovose kažkokio papildomo jaudulio nėra, tai yra tiesiog darbas ir draugiška konkurencija rungtynių metu“, - prabėgus daugiau nei dešimtmečiui nuo pirmosios pažinties su K.Naruševičiumi apie tarpusavio akistatas NKL pirmenybėse kalbėjo M.Kiltinavičius.

Net ir laikinai tapdami oponentais NKL čempionato metu trys treneriai negali pamiršti, jog jie puikiai pažįsta vienas kitą. Ilgą laiką kartu dirbantys krepšinio mokykloje „Tornado“ strategai susipažino su vienas kito darbo metodais bei žaidimo schemomis. Tiesa, G.Žibėnas nemano, jog žinojimas, kokią žaidimo taktiką naudoja jo kolegos, padeda sukurti pranašumą NKL rungtynių metu.

„Puikiai pažįstu tiek Mariaus, tiek Kęstučio metodikas, tačiau kartu matau, kad kiekvieną sezoną treneriai nestovi vietoje ir į savo taktikos arsenalą prideda naujų ginklų. Šiuolaikiniame krepšinyje visų varžovų vienu ir tuo pačiu ginklu nenugalėsi,“ – kalbėjo G.Žibėnas.

Tiesa, geriausiai apie trijų NKL trenerių tarpusavio akistatas kalba ne žodžiai, o skaičiai. 2012-2013 m. NKL čempionate debiutavę M.Kiltinavičius ir G.Žibėnas bei tuo metu jau ketvirtąjį sezoną iš eilės Jonavoje dirbęs K.Naruševičius pirmąjį sykį stojo į priešingas barikadų puses.

M.Kiltinavičiaus tą sezoną treniruojamas Birštono „JAZZ“ klubas dusyk įveikė G.Žibėno Šakių „Zanavyką“, tačiau abu kartus nusileido Jonavos ekipai. Savo ruožtu, K.Naruševičiaus treniruojami jonaviečiai dukart nugalėjo Šakių klubą.

Pergalių prieš savo kolegas pirmąjį sezoną NKL pirmenybėse neiškovojęs G.Žibėnas atsigriebė šių metų sezone keturis kartus su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa įveikęs Jonavos „Petrochemos“ pasipriešinimą.

Šiuo metu K.Naruševičiaus, G.Žibėno ir M.Kiltinavičiaus komandos kovoja NKL pirmenybių atkrintamosiose varžybose. Jonavos „Petrochema“ aštuntfinalio serijoje 2:1 pirmauja prieš jaunuosius žalgiriečius. Galingai antrąjį reguliariojo čempionato etapą užbaigusi „Vilniaus“ ekipa serijoje iki trijų pergalių 1:2 atsilieka nuo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserio“, o Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ savo varžovų jau laukia ketvirtfinalio etape.

Trijų trenerių pasiekimai su NKL čempionato komandomis pozityviai nuteikia ir krepšinio mokyklos „Tornado“ direktorių Dainių Čiuprinską.

„Džiaugiamės, jog mūsų treneriai demonstruoja gerus rezultatus NKL pirmenybėse. Kartu smagu, jog galimybę žaisti antrajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio čempionate treneriai suteikė ir savo auklėtiniams iš „Tornado“ mokyklos. Jonavoje rungtyniauja tornadiečiai Vladislovas Razumnovas, Karolis Šarukas bei Aurimas Urbonas, Vilniaus – Ignas Daukšys, Marijampolėje - Matas Ragauskas ir Valentinas Mitalauskas“, - kalbėjo D.Čiuprinskas.

K.Naruševičiaus, G.Žibėno ir M.Kiltinavičiaus karjeros NKL čempionate faktai:

-K.Naruševičius per šešis sezonus (2009-2015) besitęsiančią karjerą Jonavos „Petrochemos“ ekipoje yra iškovojęs 133 pergales ir patyręs 110 pralaimėjimų.

-G.Žibėnas per du sezonus su Šakių „Zanavyku“ (2012-2014) ir reguliarųjį sezoną Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje iškovojo 62 pergales ir patyrė 48 nesėkmes.

-M.Kiltinavičius karjerą NKL pirmenybėse pradėjo Birštono „JAZZ“ ekipoje (2012-2013) ir ją pratęsė šiemet prisijungdamas prie „Vilniaus“. Treneris yra iškovojęs 25 pergales ir patyręs 28 pralaimėjimus.

-NKL atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje gali susikirsti K.Naruševičiaus ir G.Žibėno treniruojamų komandų keliai. Jei aštuntfinalio serijoje savo varžovus įveiks „Petrochema“, ketvirtfinalyje šios ekipos lauks Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ barjeras.

Klaipėdoje dramą su pratęsimu laimėjo „Nafta-Uni-Akvaservis“

17.03.2015

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai trečiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio rungtynėse namuose panaikino 10 taškų varžovų pranašumą ir galiausiai po pratęsimo rezultatu 90:81 (18:21, 17:13, 14:23, 28:20, 13:4) palaužė Vilniaus krepšinio klubą „Vilnius“. Klaipėdiečiai serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 2:1.

Visas rungtynes virė nuožmi kova – komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo aikštės šeimininkams pirmaujant minimalia persvara – 45:44. Trečiąjį kėlinį geriau sužaidė vilniečiai ir trūktelėjo į priekį – 57:49, o ketvirtajame kėlinyje vienu metu komandas skyrė ir 10 taškų.

Visgi, klaipėdiečiai pademonstravo tikrą kovotojų charakterį – kantriai gindamiesi ir aktyviai puldami varžovų krepšį 36 dvikovos minutę išlygino rezultatą – 64:64. Tada jau virė tikras nervų karas. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 7 sek. geresnėje situacijoje buvo vilniečiai, kurie pirmavo 3 taškais – 67:64, tačiau prie baudų metimo linijos stojo Mindaugas Stašys. Jis pirmąjį baudos metimą pataikė (65:67), o antrąjį specialiai prametė ir kamuolį atkovojęs Donatas Norkus galiausiai iš trečio bandymo pelnė du taškus iš po krepšio bei išlygino rezultatą – 67:67. Netrukus išsimesdami kamuolį iš už linijos suklydo vilniečiai ir kamuolį sugriebęs naftininkas Julius Kazakauskas su sirena pelnė du taškus.

Žiūrovai ir krepšininkai ėmė džiūgauti, tačiau teisėjai nusprendė peržiūrėti vaizdo įrašą ir tada nuspręsti, ar užskaityti du paskutinius taškus. Visa tai truko bemaž 20 minučių. Po ilgų diskusijų visgi nuspręsta neužskaityti taškų ir skelbti pratęsimą. Klaipėdoje susirinkęs gausus būrys žiūrovų buvo įsitikinę, kad taškai privalėjo būti užskaityti ir dėl teisėjų sprendimo buvo nepatenkinti - kėlė pasipiktinimo bangas.

Tačiau tai, ko neužskaitė tesisėjai, tą savo juodu darbu, užsispyrimu ir kovingumu padarė „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai – pratęsimą pradėjo spurtu 9:0 ir palaidojo visas „Vilniaus“ komandos viltis pasvajoti apie pergalę.

Puikiu kovotojo charakteriu eilinį kartą pasižymėjo Julius Kazakauskas. Jis prie pergalės pridėjo 15 taškų, po krepšiais atkovojo 14 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimu (28 naudingumo balai). Po 14 taškų surinko Ignas Vaitkus (7 atk. kam.), Viktoras Chodosovskis ir Elvinas Gintvainis ( rez. perd.), 13 – Donatas Norkus, 9 – Mindaugas Stašys.

„Vilniaus“ gretose išsiskyrė legionieriai Andrew Fair ir Jarmaine Love, atitinkamai pelnę 22 ir 19 taškų. Ignas Daukšys pridėjo 15 taškų, Ignas Sinkevičius ir Pranas Skurdauskas – po 9 tšk.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 47:37 ir rečiau klydo – 14 ir 22 klaidos.

„Pergalė išsprūdo iš rankų. Klaipėdiečiai visas rungtynes dominavo po krepšiais, o paskutinėje ketvirtoje kėlinio atakoje tris kartus kartojo metimus ir galiausiai įmetė į krepšį. Mums iki pergalės trūko tik vienos apsigintos atakos, o jau per pratęsimą pergales labiau norėjo aikštės šeimininkai. Stengėmės, bet jau nepavyko. Tokios pralaimėtos rungtynės yra itin apmaudžios, tačiau serija tęsiasi. Bandysime atsirevanšuoti namuose ir dar kartą sugrįžti į Klaipėdą“, - iškart po rungtynių sakė „Vilniaus“ komandos vyr. trenerio asistentas Paulius Barkus.

Vilniečių komandos vyr. treneris Marius Kiltinavičius buvo piktas ir duoti interviu atsisakė.

Klaipėdos komandos vyr. treneris Rytis Vaišvila buvo patenkintas savo komandos žaidimu tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir per pratęsimą.

„Jie privalėjo žaisti taip ne tik pabaigą, bet ir visas rungtynes. Kai jau pradėjo svilti padai, tada kapanojosi iš paskutiniųjų. Visa laimė, kad pavyko išsikapstyti. Tuo džiaugiuosi. Per pratęsimą jau viskas vyko lyg iš natų. Jei Vilniuje norime iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį, turime žaisti taip, kaip žaidėme per pratęsimą“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Anot jo, trečiajame kėlinyje Klaipėdos komanda buvo besivejančiųjų vaidmenyje, kadangi savo arenoje nepataikė daug tolimų metimų.

„Savoje salėje reikia pataikyti. Be to, mes pirmą kartą šį sezoną metėme daugiau tritaškių, nei dvitaškių. Iš 41 tritaškio pataikėme tik 9 (22 proc. taiklumas) ir nuo dvitaškio linijos metėme 40 metimų bei pataikėme 23 (57 proc.). Baudas metėme 77 proc. taiklumu – iš 22 bandymų pataikėme 17“, - statistiką analizavo R. Vaišvila.

Priminsime, kad praėjusį ketvirtadienį klaipėdiečiai namuose aštuntfinalio seriją pradėjo užtikrinta pergale - 80:53, tačiau šeštadienį vilniečiai savo aikštėje atsirevanšavo - 87:83.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks kovo 19 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Vilniuje. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos vyks kovo 21 d. (šeštadienį) Klaipėdoje.

Priminsime, kad "Naftos-Uni-Akvaservis" krepšininkai reguliariajame NKL čempionate užėmė penktąją vietą (21 pergalė, 17 pralaimėjimų), o "Vilniaus" liko dvyliktoje vietoje (16 pergalių, 22 pralaimėjimai).

2014-2015 metų NKL čempionate "Naftos-Uni-Akvaservis" ir "Vilniaus" ekipos tarpusavyje rungtyniavo du kartus ir pasidalijo po pergalę: 2014 metų spalio 25 dieną Vilniuje rezultatu 85:80 nugalėjo "Vilnius", o 2014 metų gruodžio 13 dieną Klaipėdoje jau su kaupu - rezultatu 88:74 atsirevanšavo klaipėdiečiai.

Palangiškiai antrą kartą nubaudė Joniškio krepšininkus

17.03.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) trečiosiose aštuntfinalio rungtynėse „Palangos“ ekipa po įnirtingų rungtynių 85:79 palaužė Joniškio „Delikateso“ pasipriešinimą ir serijoje iki trijų pergalių įsiveržė 2:1.

Nerezultatyvioje rungtynių pradžioje po penkių pirmojo kėlinio minučių, neženkliai pirmavo „Palangos“ klubas (6:4). A.Drungilas ir M.Pukinskas apsikeitė tolimais metimais ir pirmasis ketvirtis baigėsi – 16:13.

T.Garrisono pastangomis palangiškiai antrajame kėlinyje išlaikė nedidelę persvarą (30:23), o į ilgąją pertrauką V.Sirvydžio auklėtiniai išėjo kiek geresnės nuotaikos negu varžovai (40:37).

N.Anglickio baudų metimai „Delikateso“ komandą buvo priartinus iki dviejų taškų, bet palangiškiai surezgė kelias sėkmingas atakas ir vėl nutolo (55:50). Tolimu šūviu kėlinį užbaigė „Palangos“ ekipos kapitonas P.Šakinis (61:55).

Ž.Petraičio ir Š.Kulevičiaus tempiamas „Delikatesas“ vis priartėdavo prie palangiškių, bet persverti rezultato savo pusėn nepavykdavo (74:65). 38-ąją minutę D.Anužis bei Ž.Petraitis apsikeitė tolimais metimais, o komandas skyrė vienas taiklus metimas (79:77). Paskutinę minutę prasidėjo baudų metimų loterija, kurią laimėjo ir serijoje iki trijų pergalių įsiveržė „Palangos“ krepšininkai (85:79).

„Palanga“: Deividas Anužis 23 (5 atk.kam, 10 rez.perd, 12 išprov.praž), Travis Garrison 15 (8 atk.kam), Erikas Kubilius ir Adomas Drungilas pridėjo po 13, Povilas Šakinis 10.

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis 19, Šarūnas Kulevičius 18 (7 atk.kam), Nerijus Anglickis 17, Mantas Pukinskas 10.

„Zanavykas” antrą kartą užtikrintai nugalėjo „Rasus”

17.03.2015

Šakių „Zanavykas” Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė trečiąsias aštuntfinalio serijos rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje užtikrintai 93:76 (25:19, 30:19, 18:17, 20:21) nugalėjo Raseinių „Rasus” ir serijoje iki trijų pergalių vėl išsiveržė į priekį 2:1.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, o sužaidus beveik tris minutes rezultatas buvo lygus 7:7. Likusį laiką abi komandos demonstravo rezultatyvų krepšinį, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šakiečiai turėjo šešių taškų pranašumą – 25:19.

Antrajame kėlinyje Šarūnas Beniušis realizavo du baudos metimus, netrukus Justas Nausėdas pridėjo dvitaškį ir taiklų baudos metimą bei šeimininkai sužaidus vos vieną minutę susikrovė dviženklį pranašumą 30:19. Šakiečiai ir toliau užtikrintai rungtyniavo tiek gynyboje, tiek puolime ir po taiklaus Šarūno Vingelio tolimo metimo komandas jau skyrė septyniolika taškų 39:22. Likusį laiką vaizdas aikštėje nesikeitė ir abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant įtikinamai suvalkiečių persvarai – 55:38.

Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai ir toliau diktavo savo sąlygas bei sužaidus šešias minutes skirtumas jau buvo triuškinantis 71:45. Tik paskutinėmis ketvirčio minutėmis Karolio Guščiko ir Giedriaus Kurtinaičio puolime vedamas Raseinių klubas sugebėjo sumažinti savo deficitą – 73:55.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai nekėlė baltos vėliavos ir sužaidus keturias minutes skirtumas ištirpo iki trylikos taškų 77:64. Lemiamomis rungtynių akimirkomis Šakių „Zanavyko“ krepšininkai žaidė drausmingai ir savų žiūrovų akivaizdoje šventė užtikrintą pergalę – 93:76.

Šakių „Zanavykas”: Šarūnas Vingelis – 29 (6/9 dvit., 5/7 trit., 25 naud. bal.), Šarūnas Beniušis – 18 (7/8 dvit., 9 atk. kam., 26 naud. bal.), Paulius Beliavičius – 17 (8/12 dvit., 14 naud. bal.)

Raseinių „Rasai”: Gediminas Butkus – 21 (8/8 dvit., 21 naud. bal.), Giedrius Kurtinaitis – 18, Karolis Guščikas – 14 (14 atk. kam., 25 naud. bal.)

Ketvirtas aštuntfinalio serijos rungtynes Šakių „Zanavykas” žais kovo 19 dieną, ketvirtadienį, Raseiniuose, rungtynių pradžia 18.00 val.