"Petrochema" panaikino 21 taško deficitą, tačiau P. Petrilevičiaus metimas pergalę atnešė marijampoliečiams

07.02.2015

Antrąjį pralaimėjimą per dvi dienas prieš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (21-11) komandą Nacionalinės krepšinio lygos čempionate (NKL) patyrė Jonavos „Petrochemos“ (16-17) krepšininkai. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai rezultatu - 71:69 (27:11, 21:17, 12:19, 11:22) nusileido varžovams svečiuose.

Vakar vykusiose paskutinėse antrojo NKL pirmenybių etapo pirmojo rato rungtynėse Jonavoje marijampoliečiai laimėjo rezultatu – 65:74.

Susitikime Suvalkijoje šeimininkai nuo pat mačo pradžios šovė į priekį ir jau penktąją minutę turėjo dviženklį pranašumą – 17:6. Jonaviečių problemos tuo nesibaigė ir iki kėlinio pabaigos Giedriaus Žibėno vadovaujama „Sūduva“ susikrovė solidžią persvarą – 27:11.

Antrajame kėlinyje kartojosi pirmųjų dešimties minučių scenarijus – Marijampolės klubas rinko taškus ir toliau didino pranašumą. Likus žaisti vieną minutę iki susitikimo pirmosios dalies pabaigos Jonavos klubas buvo patekęs į didžiausią duobę – 26:47. Tiesa, prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė 20 taškų.

Po pertraukos H. Vorotnikovo ir T. Sebežiovo tandemo vedama „Petrochemą“ atsigavo puolime, o Jonavos ekipos kolektyvinė gynyba neleido laisvai jaustis „Sūduvos“ krepšininkams renkant taškus. Įpusėjus kėliniui, jonaviečiai priartėjo iki 15 taškų – 54:39. Prieš lemiamą ketvirtį svečių deficitas tapo dar mažesnis – 60:47.

Po dviejų A.Urbono tritaškių ketvirtojo kėlinio pradžioje ekipas skyrė 8 taškai – 63:55 (33 min). Marijampoliečiai sunkiai rinko taškus, o T.Sebežiovo tritaškis atkūrė intrigą – 69:66 (38 min). Komandoms sustojus puolime, savo žodį dar kartą tarė A.Urbonas, pataikęs rezultatą išlyginusį tritaškį – 69:69 ir palikęs paskutinei šeimininkų atakai 5 sekundes.

Po minutės pertraukėlės sugrįžę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai kamuolį patikėjo P.Petrilevičiui, kuris pataikė pergalingą dvitaškį, likus žaisti sekundę susitikime. Per likusi laiką Jonavos komanda nesuspėjo užpulti varžovų krepšio ir pralaimėjo dramatiškas rungtynes – 71:69.

Jonavos „Petrochema“: Tomas Milinskas ir Aurimas Urbonas po 15, Henrikas Vorotnikovas 12, Tadas Sebežiovas 11, Ričardas Verbickas 9, Evaldas Aniulis 4, Lukas Grabauskas 2, Karolis Šarukas 1, Dainius Gulbinas ir Vladislovas Razumnovas taškų nepelnė, Mikita Balaban nerungtyniavo.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Maksim Shustau 17, Paulius Petrilevičius 14, Aurimas Kieža 10.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais vasario 20 dieną, penktadienį, namuose su „Trakų“ krepšininkais.

„Vilnius“ antrąkart per dvi dienas įveikė „Palangą“

07.02.2015

Be susirgusio Adomo Drungilo žaidusi "Palanga" antrą dieną iš eilės turėjo pripažinti Vilniaus "Vilniaus" ekipos pranašumą. Šįkart sostinės krepšininkai savo varžovus nubaudė rezultatu 75:70. Šių rungtynių išvakarėse Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai "Palangą" įveikė rezultatu 84:81.

Nuo pirmųjų rungtynių minučių Palangos sporto arenoje užvirė lygi kova. Sužaidus devynias minutes Deividas Keburys smeigė tritaškį, kuris lėmė, kad pirmąjį ketvirtį laimėjo „Palangos“ ekipa 18:16.

Antrasis ir trečiasis kėlinys buvo panašūs: pirmosiose ketvirčių pusėse pirmavo palangiškiai, bet jų pabaigose svečiai vis priartėdavo. Prieš lemiamą kėlinį komandas teskyrė vienas taškas (49:48).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Vilniaus“ krepšininkų spurtu 5:0, bet tuo pačiu atsakė ir „Palangos“ atstovai (54:54). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes vilniečių persvara šoktelėjo iki dviženklės  (61:71), bet trys D.Matučio ir E.Bružo tolimi metimai atgaivino intrigą (70:73). Likus žaisti 23 sekundes dukart nuo baudų metimo linijos nepataikė S.Dumbliauskas, bet tuo palangiškiai nepasinaudojo. Dar kartą gavęs šansą mesti baudas S. Dumbliauskas neklydo ir įtvirtino savo komandos pergalę (70:75).

„Palanga“: Deividas Anužis 13 (7 atk.kam, 4 rez.perd), Deividas Keburys 12 (5 atk.kam), Domininkas Matutis 11 (3 rez.perd), Benas Vaitulionis 10, Povilas Šakinis 7 (10 atk.kam).

„Vilnius“: Vitalijus Lukša 18 (12 atk.kam), Andrew Fair 16, Jermaine Love 15 (8 atk.kam, 8 rez.perd).

Rungtynėse su „Žalgiriu-2” „Šilutė“ iškovojo svarbią pergalę

06.02.2015

„Šilutės“ (11/21) krepšininkai pademonstravo charakterį ir atsitiesę po tragiškos rungtynių pradžios savų žiūrovų akivaizdoje 79:74 nukovė Kauno „Žalgirį-2” (15/15). Už pralaimėjimą kauniečiai savo skriaudikams atsirevanšuoti galės jau šeštadienį, kuomet komandos susitiks Kaune.

Puikiai rungtynes Šilutėje pradėję Kauno „Žalgirio“ dubleriai po pirmojo ketvirčio pirmavo daugiau nei įtikinamai (10:25), tačiau rungtynių viduryje Tomo Masiulio auklėtiniai krito į duobę, antrą ir trečią ketvirčius pralaimėjo bendru rezultatu 55:25, ir išsikapstyti nesugebėjo.

Rečiau klydusios ir daugiau kamuolių atkovojusios „Šilutės“ komandoje rezultatyviausias buvo Evaldas Šaulys – 26 taškai. Po 16 taškų į svečių kirepšį įmetė Edvinas Alunderis ir Bryce Cartwrightas, 10 pelnė Kostas Jonuška.

Žalgiriečių gretose dviženklį taškų skaičių surinko Paulius Valinskas ir Martynas Varnas, pelnę atitinkamai 18 ir 15 taškų.

Per 7 minutes 16 taškų deficitą panaikinęs „Vilnius“ pratęsė įspūdingą pasirodymą

06.02.2015

Toliau puikiai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žygiuoja trenerį pakeitusi „Vilniaus“ (10/20) komanda, kuri namuose 84:81 (25:16, 18:26, 15:25, 26:14) po dramatiškos kovos palaužė „Palangos“ (16/16) krepšininkus. Sostinės ekipa laimėjo pastarąsias penkerias rungtynes iš šešių žaistų.

33-ąją minutę palangiškiai turėjo net 16 taškų pranašumą (74:58), bet po Mariaus Kiltinavičiaus paprašytos minutės pertraukėlės „Vilnius“ kilo į lemiamą šturmą atsakė įspūdinga atkarpa 22:1, po kurios jau buvo priekyje – 80:75.

Likus 15 sekundžių Povilas Šakinis tritaškiu priartino svečius (81:82), bet Andrew Fairas realizavo baudas (84:81), o pratęsimą galėjęs išplėšti Adomo Drungilo tritaškis bei paguodos metimu galėjęs tapti E. Kubiliaus dvitaškis paskutinėmis sekundėmis skriejo pro šalį.

„Vilnius“: I.Daukšys 28 (10/11 baudos metimai, 6 atk. kam.), J.Love‘as 21 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Skurdauskas ir V.Lukša po 9.

„Palanga“: P.Šakinis 24 (6/9 tritaškiai), A.Drungilas 22 (13 atk. akm.), D.Anužis 13 (7 atk. kam.), D.Keburys 10 (6 atk. kam.).

A. Kieža ir P. Petrilevičius pasirūpino „Sūduvos-Mantingos“ pergale Jonavoje

06.02.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate šventė dvidešimtąją pergalę. Marijampoliečiai svečiuose 65:74 (23:17, 11:24, 11:17, 20:16) nugalėjo Jonavos „Petrochemos“ ekipą.

Rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet 9:1 spurtavę Giedriaus Žibėno auklėtiniai susikrovė trylikos taškų pranašumą – 58:45. Ketvirtojo kėlinio viduryje „Petrochemos“ krepšininkams dar pavyko priartėti iki dviejų taškų – 54:56. Vis tik Aurimo Kiežos vedamiems sūduviečiams pavyko stabilizuoti situaciją aikštelėje ir persverti rezultato varžovams nebeleido. Lemiamais mome

ntais rečiau klydę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai iškovojo įtikinamą pergalę – 65:74.

Po šios pergalės Marijampolės klubas turnyrinėje lentelėje susigrąžino trečiąją poziciją, taip žemiau nustumdamas „Trakų“ ekipą.

„Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23, Tomas Milinskas (9 atk. kam.) 12, Henrikas Vorotnikovas 9.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 18, Donatas Sabeckis 13, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.) 12, Aivaras Kvedaravičius (4 rez. perd.) 9.

Visas rungtynes dominavęs „Zanavykas” užtikrintai nugalėjo „Ežerūną-Karį”

06.02.2015

Šakių „Zanavykas” Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dar vienas reguliariojo sezono rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje užtikrintai 84:70 (24:13, 27:18, 22:21, 11:18) nugalėjo Molėtų „Ežerūną-Karį”. Šakiečiai šiose rungtynėse vertėsi be savo rezultatyviausio krepšininko – Šarūno Vingelio.

Pirmajame kėlinyje šakiečiai iš karto perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sužaidus penkias minutes susikrovė dviženklį pranašumą 19:8. Likusį laiką vaizdas aikštėje nesikeitė. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šeimininkai išsaugojo įtikinamą persvarą – 24:13.

Antrajame kėlinyje suvalkiečiai ir toliau kontroliavo rungtynių eigą bei likus žaisti keturias minutes komandas jau skyrė dvidešimt taškų 42:22. Per likusį laiką šakiečiai ir toliau žaidė sėkmingai tiek puolime, tiek gynyboje bei abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant šeimininkų dvidešimties taškų pranašumui – 51:31.

Trečiajame kėlinyje šakiečiai ir toliau dominavo bei prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 73:52.

Ketvirtasis kėlinys šiose rungtynėse buvo tik formalumas. Nors Molėtų krepšininkai paskutinėmis minutėmis ir sumažino deficitą, tačiau Šakių „Zanavykas” savų žiūrovų akivaizdoje vis tiek šventė užtikrintą pergalę rezultatu – 84:70.

Šakių „Zanavykas”: Paulius Beliavičius – 23 (6 rez. perd., 22 naud. bal.), Šarūnas Beniušis – 17 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Marijus Užupis – 11 (3/5 trit., 6 atk. kam., 15 naud. bal.)

Molėtų „Ežerūnas-Karys”: Gintautas Matulis – 16 (4/5 dvit., 4 rez. perd., 21 naud. bal.), Saulius Kuzminskas – 15 (5/7 dvit., 17 naud. bal.), Žygimantas Šeštokas – 12, Evaldas Baniulis – 10.

Trečioji D. Matučio darbovietė šiame sezone – „Palangos“ komanda

06.02.2015

„Palangos” įžaidėjų grandį papildė 24 metų 180 cm ūgio klaipėdietis Dominikas Matutis. Šį NKL sezoną krepšininkas pradėjo gimtojo miesto „Nafta-Uni-Akvaservis” komandoje, kurioje sužaidė 12 rungtynių. Aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 13 minučių, per jas spėdavo pelnyti po 4,9 taško bei atlikti po 2,3 rez. perdavimo.

Gruodžio mėnesį D.Matutis persikėlė į „Šilutės” ekipą, kurioje taip pat sužaidė 12 rungtynių, bet šioje ekipoje žaidėjui sekėsi kur kas geriau. Aikštėje klaipėdietis praleisdavo po 29 minutes, per jas pelnydavo po 12,7 taško, atkovodavo po 2,2 kamuolio bei atlikdavo po 4,2 rez. perdavimo.

Geriausias šio sezono rungtynes D. Matutis sužaidė prieš Joniškio „Delikateso” komandą. Įžaidėjas per 36 minutes pelnė 19 taškų bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

D. Matutis „Palangos” gretose debiutuos jau šį vakarą, rungtynėse prieš „Vilniaus” ekipą.

„Ežerūno-Kario“ marškinėlius apsivilks S. Markus

05.02.2015

Molėtų „Ežerūnas-Karys“ savo sudėtį stiprina 20-mečiu puolėju Steponu Markumi, rungtyniavusiu Regionų krepšinio lygoje (NKL).

197 cm ūgio krepšininkas šiame sezone vilkėjo Kretinigos „Kretingos“ marškinėlius. RKL čempionate sunkusis krašto puolėjas sužaidė 14 rungtynių. Per vidutiniškai 19 aikštėje praleidžiamų minučių S. Markus pelnė po 7,1 taško ir atkovojo po 3 kamuolius.

Gruodžio pabaigoje vykusiame NKL ir RKL naujametiniame turnyre „Mantingos“ taurei laimėti S. Markus tapo „Oro karaliumi“.

„Petrochemos“ komandos gretas palieka D. Šemeklis

05.02.2015

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančios Jonavos „Petrochemos“ komandos gretas palieka šį sezoną prie komandos prisijungęs Dovydas Šemeklis.

„Sutartis su Dovydu buvo nutraukta abipusiu susitarimu. Dabar klubo sudėtyje turime vienuolika žaidėjų ir bandysime ieškoti galimo pastiprinimo sezono pabaigai“, - kalbėjo „Petrochemos“ vyriausiasis treneris Kęstutis Naruševičius.

Devyniolikmetis 202 cm ūgio krepšininkas gindamas Jonavos ekipos garbę spėjo sužaisti 22 rungtynes  NKL

čempionate, per kurias vidutiniškai rinkdavo po 2,4 taško bei atkovodavo po 1 kamuolį.

D.Šemeklis praėjusiame sezone atstovavo Prienų „TonyBet“ ekipai, su kuria tapo DNB LKF taurės turnyro čempionu.

A. Drungilas: savo taškų ir atkovotų kamuolių neskaičiuoju

04.02.2015

Antrą kartą šiame sezone geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažintas „Palangos“ aukštaūgis Adomas Drungilas nežada sustoti ir antroje sezono dalyje. Praėjusį savaitgalį po 25 taškus, 12,5 atkovoto kamuolio ir 2,5 blokuoto metimo per rungtynes rinkęs centras pasidalino mintimis apie komandos norą patekti į NKL finalo ketvertą, ekipos vairą perėmusį Virginijų Sirvydį, greitai Lietuvoje sklindančius gandus bei galimybes grįžti į LKL.

- Adomai, „Palanga“ tik per plauką nepateko į stipriausių NKL komandų septintuką ir reguliarų sezoną tęsia

antroje grupėje. Nepasiilgsti dvikovų su Antanu Udru, Pauliumi Petrilevičiumi, Viktoru Chodosovskiu ir t.t.?

- Tikrai gaila, kad nepatekome į pirmą septynetą. Bet yra kaip yra, stengiamės būti geresni antroje sezono pusėje. Žaidimo prieš išvardintus žaidėjus nesureikšminu. Prieš kiekvienas rungtynes gerbiu kiekvieną varžovą ir maksimaliai ruošiuosi kovai su juo.

- Ar dėl to, kad nepatekote į stipresnį NKL pogrupį, komandai keliami tikslai ir ambicijos pasikeitė?

- Tikslai liko tie patys – finalo ketvertas. Tikime savimi, tikime vienas kitu, tikime komanda. Laukiame sezono pabaigos, norime žengti kuo toliau ir pasiekti tą reikalingą rezultatą.

- Kaip pasikeitė komandos žaidimas, prie vairo stojus Virginijui Sirvydžiui? Koks jis treneris? Kaip jo treniruotės ir schemos įtakoja tavo žaidimą?

- Atvykus Virginijui Sirvydžiui žaidimas gerėja. Tai pastebime tiek mes, žaidėjai, tiek fanai. Kaip treneris jis yra reiklus maksimalistas. Treniruotėse ir rungtynėse gaunu tiek teorinių, tiek praktinių žinių, net konkrečių judesių ar manevrų.

Pasikeitus treneriui mano žaidimo kreivė šiek tiek krito. Reikėjo laiko įsivažiuoti, prisitaikyti prie naujų žaidimo schemų ir tam tikrų konkrečių reikalavimų. Dabar viskas gerai: aikštėje žinau kur ir ką turiu padaryti, kad komandai būtų gerai.

- Praėjusį savaitgalį buvai arti šio sezono NKL rekordo. Rungtynėse su „Rasais“ surinkai 47 naudingumo balus. Ką manai apie šį mačą ir savo pasirodymą?

- Rungtynėse tikrai neskaičiuoju, kiek pelnau taškų, atkovoju kamuolių ar blokuoju varžovų metimų. Tiesiog stengiuosi išpildyti tai, ko prašo treneris – tik taip galime laimėti rungtynes. Rungtynėse su „Rasais” stipriai sukovojau po lenta, pataikiau metimus. Buvo smagu po rungtynių gauti krūvas sveikinimų dėl gero pasirodymo.

- Prieš Naujuosius metus sklido kalbos, kad tavimi domisi „Mažeikiai“ ir kelios užsienio komandos. Kodėl likai „Palangoje“?

- Kalbos Lietuvoje sklinda greičiau nei visur kitur (juokiasi). Aš pats sužinojau iš kitų žmonių, kad palieku „Palangą”. Tik po kurio laiko sulaukiau „Mažeikių“ dėmesio. Pasišnekėjome, tuo viskas baigėsi, derybos neįvyko.

- Keturis sezonus rungtyniavai LKL. Turi tikslą ten sugrįžti?

- Į LKL norėčiau grįžti, bet tik į tą komandą, kuriai būčiau reikalingas, kur būčiau pagrindinis savo pozicijos žaidėjas, kur turėčiau tam tikrą vaidmenį.

- 2012 metais dalyvavai LKL „Oro karaliaus“ konkurse. Ar įgūdžiai vis dar tokie patys geri? Norėtum pabandyti jėgas NKL dėjimų konkurse?

- „Oro karaliaus” konkursas man nėra naujiena. Dėti į krepšį tikrai nepamiršau. Manau, sudalyvauti tokiame konkurse vis dar galėčiau.