Kurį krepšininką NKL treneriai išrinks geriausiu reguliaraus sezono žaidėju? (APŽVALGA)

03.03.2015

Pasibaigus reguliariamjam NKL sezonui, visų komandų trenerių lauks atsakingas darbas – išrinkti geriausią reguliaraus sezono krepšininką. Vieni remsis statistika, kiti - pačių matytais žaidėjų pasirodymais, treti - skautingu ar asmeninėmis simpatijomis.

Kurie žaidėjai labiausiai žavi NKL strategus sužinosime po poros savaičių, tačiau asmeninė statistika sufleruoja, jog realiausiais pretendentais tapti geriausiu 2014-2015 metų reguliaraus sezono krepšininku pretenduoja dešimt žaidėjų. Būtent į juos siūlome pažvelgti iš arčiau.

Antanas Udras – iš LKL į NKL grįžęs 22 metų 203 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas Vilniaus „Perlo-MRU“ komandoje jaučiasi puikiai: ekipa reguliarų sezoną baigs pirmoje vietoje, o krepšininko indėlis į tokią sėkmę neabejotinai yra maksimaliai didelis. Antanas varžovus baudžia 18,7 taško (ketvirtas rezultatas lygoje), 9,6 atkovoto kamuolio (antras-trečias rezultatas lygoje), 2,3 rezultatyvaus perdavimo, 0,7 blokuoto metimo ir 25,1 naudingumo balo (pirmas rezultatas lygoje) vidurkiais per rungtynes. Geriausias Vilniaus „Perlo-MRU“ lyderis ir +/- statistikos kategorijoje. A. Udrui būnant aikštėje NKL lyderiai žaidžia į pliusą, o asmeninis puolėjo rodiklis +8.

Idealias rungtynes A. Udras sužaidė prieš Raseinių „Rasus“, kuomet varžovus pavaišino 26 taškais, 20 atkovotų kamuolių (9 puolime) ir 3 perimtais kamuoliais. Tose rungtynėse vilnietis surinko 48 naudingumo balus.

Julius Kazakauskas - žvėris, tankas, mašina... Tokiais epitetais Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserviso“ lyderį vadina komandos draugai bei ekipos fanai. Tiesa, tam jie turi rimtą pretekstą – 24 metų 197 cm ūgio netradicinių gabaritų sunkusis krašto puolėjas yra sunkiai sustabdomas bet kuriai NKL komandai. Julius puikiai žaidžia po krepšiu, pagerino driblingą, atakuoja iš visų pozicijų. Sužaidęs daugiau nei 30 rungtynių J. Kazakauskas savo komandoje lyderiauja trijose pagrindinėse statistikos kategorijose: yra rezultatyviausias (14,9 tšk.) , atkovoja daugiausiai kamuolių (8,9 – penktas lygoje) ir renka po 23,1 naudingumo balo (ketvirtas lygoje). R. Vaišvilos auklėtinis per rungtynes atlieka po 3,1 rezultatyų perdavimą, o tai yra geriausias rezultatas tarp visų lygos aukštaūgių. Julius yra daugiausiai kamuolių puolime nusiimantis NKL krepšininkas (vid. 3,9) ir antras lygoje pagal išprovokuotas pražangas (vid. 5,6).

Geriausias rungtynes šiame sezone J. Kazakauskas sužaidė Jonavoje, kur į vietos „Petrochemos“ krepšį įritino 26 taškus, atkovojo 14 kamuolių, išprovokavo 9 oponentų pražangas ir aikštę paliko su 47 naudingumo balais.

Karolis Guščikas – sparčiai tobulėjantis 22 metų 205 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas Raseinių „Rasų“ komandoje visą sezoną žaidžia centro pozicijoje, bet net tokios rokiruotės jam netrukdo būti vienu geriausiu NKL čempionate. Tik šiame sezone NKL debiutavęs vyrukas per rungtynes renka po 16,4 taško (aštuntas rezultatas), atkovoja 9,7 kamuolio (pirmas lygoje), atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus, blokuoja 2,2 varžovo metimo (pirma vieta lygoje), o jo vidutinis rungtynių naudingumas yra 23,4 balai (trečias rezultatas lygoje). Iš Kelmės kilęs aukštaūgis pasižymi galingu šuoliu, turi ilgas rankas, minkštą riešą, nebijo atakuoti iš visų distancijų ir tai daro aukštai pašokęs.

Geriausiai šiuos savo ginklus K. Guščikas išnaudojo rungtynėse su Šakių „Zanavyku“, kuomet pelnė 25 taškus, atkovojo 17 kamuolių, blokavo 8 varžovų metimus ir surinko 48 naudingumo balus.

Šarūnas Kulevičius - nepailstantis Joniškio „Delikateso” variklis, tempiantis komandą paskui save kiekvieneriose rungtynėse. Šiame sezone iš Kėdainių „Nevėžio“ į Joniškį atvykęs 25 metų 190 cm ūgio gynėjas NKL pirmenybėse sužaidė 22 rungtynes. Tik vieneriose iš jų Š. Kulevičiui nepavyko pelnyti dviženklio taškų skaičiaus. Įprastai gynėjas renka po 21 tašką per rungtynes ir yra rezultatyviausias NKL krepšininkas. Geriausias Š. Kulevičius ir išprovokuotų pražangų kategorijoje (7,05). Per rungtynes gynėjas perima vidutiniškai 1,6 kamuolio (aštuntas lygoje) ir atlieka 3,7 rezultatyvaus perdavimo (devintas rezultatas). Besąlygišką trenerio pasitikėjimą turintis krepšininkas aikštėje praleidžia daugiausiai laiko tarp visų NKL krepšininkų – vidutiniškai po 36 minutes. Naudingiausių krepšininkų rikiuotėje „Delikateso“ lyderis – antras (24,9).

Mačą, kurio varžovai nenenori prisiminti, Š. Kulevičius sužaidė su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservisu“. Gynėjas į pajūrio komandos krepšį įmetė 26 taškus, atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir rungtynes baigė sąskaitoje turėdamas 40 naudingumo balų.

Šarūnas Vingelis – daugeliui nuo senų gerų čempioniškų Kauno „LKKA-Atleto“ laikų pažįstamas snaiperis, su kurio grįžimu į Šakius prasidėjo „Zanavyko“ kopimas į viršų turnyro lentelės kopėčiomis. Vedini 192 cm ūgio gynėjo zanavykai įveikė bene visas stipriausias NKL komandas, o prie šių pergalių Š. Vingelis prisideda vidutiniškai 20,4 taško (antras rezultatas lygoje), 3,2 atkovoto ir 1,1 perimto kamuolio, 3,1 rezultatyvaus perdavimo bei 19,9 naudingumo balo (aštuntas rezultatas) vidurkiais. Edo Nickaus auklėtinis yra taikliausias NKL tritaškių metikas (48 proc.), o dvitaškius meta 61 procento tikslumu.

Labiausiai gynėjas užsiautė rungtynėse su „Trakais“, kuomet išvykoje į varžovų krepšį įmetė 38 taškus (6/9 trit., NKL sezono rezultatyvumo rekordas), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 35 naudingumo balus.

Evaldas Baniulis – per kelis paskutinius sezonus šis krepšininkas parodė, kad moka būti tiek tiksliai veikiančia komandos dalimi, tiek aikštėje dominuojančiu lyderiu. Anksčiau Vilniaus „Sakalus“ ir Trakų „Trakus“, o dabar Molėtų „Ežerūną-Karį“ ant savo pečių tempiantis 201 cm ūgio FNTT darbuotojas traumų kamuojamame klube žaidžia daug ir stabiliai gerai. Per vidutiniškai 31 aikštėje praleidžiamą minutę 27 metų krepšininkas pasižymi 17,8 taško (šešta vieta tarp visų NKL žaidėjų), 6,2 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo, perima 1 kamuolį ir renka 19,2 naudingumo balo (devintas rezultatas lygoje). Atakuojančio gynėjo, lengvojo bei sunkiojo krašto puolėjo pozicijose rungtyniaujantis E. Baniulis dvitaškius meta 65,6 proc. tikslumu (ketvirtas rezultatas), tritaškius – 40 proc. taiklumu (septinta pozicija).

Nesulaikomas E. Baniulis buvo rungtynėse su Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkais, kuomet atseikėjo 37 taškus, atkovojo 13 kamuolių, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 49 naudingumo balus (sezono rekordas).

Gintautas Matulis – dar vienas „Ežerūno-Kario“ narys, kurio buvimas aikštėje ekipai yra gyvybiškai svarbus. Su G. Matuliu molėtiškiai šiame sezone laimėjo daugiau nei du trečdalius rungtynių (20/9), o be G. Matulio strigo kas antrame mače (3/3). 28 metų 195 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas savo komandoje yra rezultatyviausias (18,5 – penktas rezultatas tarp visų NKL krepšininkų), perima daugiausiai kamuolių (1,9 – antras lygoje) ir renka daugiausiai naudingumo balų (22,7 – penktas lygoje). Pagal dvitaškių taiklumą G. Matulis antrajame Lietuvos krepšinio divizione yra antras (68 proc.), pagal išprovokuotas pražangas (5) – penktas.

Išskirti rungtynes, kuriose G. Matulis žibėjo, nėra sunku. Tiesa, tokių, kuriose puolėjas surinko po 38 naudingumo balus, buvo net trejos – dukart prieš Raseinių „Rasus“ ir kartą prieš Kauno „JAZZ-Diremtą“.

Paulius Petrilevičius – Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis praėjusio sezono pabaigoje įrodė, kad gali puikiai žaisti aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione, tačiau grįžo į NKL ir tapo labai svarbia savo komandos dalimi. Dėl laiko aikštėje konkuruodamas su Aurimu Kieža, Mariumi Valukoniu, Pauliumi Abromavičiumi ir Roku Čepanoniu (didžiausia aukštaūgių konkurencija komandos viduje tarp visų NKL komandų) 23 metų dvimetrinis puolėjas iš visų kandidatų į geriausio NKL reguliaraus sezono žaidėjo titulą aikštėje praleidžia mažiausiai laiko (vid. 27 min.), tačiau per trenerio skirtą laiką nuveikia išties daug. P. Petrilevičius įmeta vidutiniškai 13,2 taško, atkovoja 7,5 atšokusio kamuolio (septintas lygoje), atlieka 1,6 rezultatyvaus perdavimo, blokuoja 0,5 varžovo metimo, iš varžovų atima po 1 kamuolį, išprovokuoja 4,3 pražangos (devintas NKL) ir renka 19 naudingumo balų (dešimta vieta). Iš dviejų taškų zonos Marijampolės miesto aukštaūgis atakuoja 66,4 proc. taiklumu (trečias rezultatas lygoje).

Rezultatyviausias rungtynes Paulius sužaidė Suvalkijos derbyje, kuomet per 23 minutes į „Zanavyko“ krepšį sumetė 25 taškus. Naudingiausiai puolėjas rungtyniavo prieš Raseinių „Rasus“ ir Kauno „JAZZ-Diremtą“. Tose rungtynėse Giedriaus Žibėno aukštaūgis rinko po 34 naudingumo balus.

Jermaine Love – pernai prie lietuviško krepšinio „Palangoje“ prisitaikęs 188 cm ūgio atakuojantis gynėjas šiame sezone žaidžia puikų krepšinį ir yra svarbiausia asmenybė „Vilniaus“ komandoje. 25 metų amerikietis nevengia darbo gynyboje ir per rungtynes perima po 2,05 kamuolio (pirma vieta NKL). Puldamas J. Love varžovus baudžia 19 taškų vidurkiu (trečias lygoje), baudas meta 86 procentų tikslumu (trečia vieta), išprovokuoja 4,8 pražangos (šeštas rezultatas) ir yra trečias visoje lygoje pagal aikštėje praleidžiamą laiką (vid. 33,3 min.). Vertas dėmesio dar vienas faktas – dviženklį taškų skaičių J. Love surinko 32 rungtynėse iš eilės. Ši serija nutrūko praėjusį savaitgalį Šilutėje.

Geriausią solo pasirodymą amerikietis surengė prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą” (31 tšk., 28 naud. b.) ir rungtynėse su tuomet tiesioginiais varžovais dėl išlikimo lygoje – Kauno „JAZZ-Diremta“. Žūtbūtinėje kovoje gynėjas pelnė 31 tašką ir surinko tiek pat naudingumo balų.

Adomas Drungilas – LKL ir legionieriaus duonos ragavęs 24 metų 203 cm ūgio krepšininkas yra pagrindinė „Palangos“ jėga po abiem krepšiais. Vidutiniškai po 16 taškų (9 rezultatas lygoje) pelnantis puolėjas dirba ne tik rinkdamas taškus, bet ir asistuodamas komandos draugams (vid. 2,8 rez. perd.- antras rezultatas tarp NKL aukštaūgių), kovodamas dėl atšokusių kamuolių (8,5 – šeštas lygoje), blokuodamas varžovų metimus (0,7) bei provokuodamas varžovų pražangas (5,1 – trečias tarp visų NKL žaidėjų). Drąsiai krepšį atakuojantis A. Drungilas yra daugiausiai dvitaškių metantis žaidėjas (vid. 9,8 per rungtynes), o tikslą pasiekia daugiau nei kas antras jo bandymas (57 proc.).

Šiame sezone palangiškis driokstelėjo rungtynėse su Raseinių „Rasais“. Svetimoje arenoje aukštaūgis pelnė 34 taškus, atkovojo 15 kamuolių, blokavo 4 metimus ir surinko 47 naudingumo balus.

K. Guščikui – trečias NKL savaitės žaidėjo titulas

02.03.2015

Geriausio NKL savaitės žaidėjo titulas tik šiame sezone lygos duris pravėrusiam Raseinių „Rasų“ aukštaūgiui Karoliui Guščikui jau nelabai ką stebina. Po dviejų gerų mačų savaitgalį prieš Joniškio „Delikatesą“ ir Kauno „JAZZ-Diremtą“ 22 metų 205 cm ūgio puolėjas ne tik ženkliai pagerino asmeninę statistiką, bet ir trečią kartą šiame sezone buvo įvertintas savaitės žaidėjo apdovanojimu.

Per bendrai 67 aikštėje praleistas minutes rungtynėse su Joniškio ir Kauno komandomis, Alberto Vilimo auklėtinis

surinko 77 naudingumo balus: pelnė po 20,5 taško, atkovojo po 15 kamuolių, atliko po 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo po 3,5 varžovo metimo. K. Guščikas krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo įspūdingu 88 proc. taiklumu (15/17), baudas metė 85 proc. taiklumu (11/13).

Rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ K. Guščikas pelnė 19 taškų, atkovojo 17 atšokusių kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 5 priešininkų metimus. Aikštę aukštaūgis paliko surinkęs 41 naudingumo balą.

Puikų pasirodymą „Rasų“ lyderis tęsė ir rungtynėse su „JAZZ-Diremta“. Aikštėje dominavęs krepšininkas įmetė 22 taškus, sugriebė 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus. Jo naudingumo balas siekė 36.

K. Guščikas antrajame Lietuvos krepšinio divizione pirmauja pagal atkovotus kamuolius (9,7) ir blokuotus metimus (2,2), yra aštuntas tarp rezultatyviausių (16,4), o naudingiausių žaidėjų sąraše žygiuoja trečias (23,4).

Geriausiu NKL savaitės krepšininku taip pat pretendavo tapti Julius Kazakauskas (Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“), Paulius Petrilevičius (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Evaldas Baniulis (Molėtų „Ežerūnas-karys”), Antanas Udras (Vilniaus „Perlas-MRU“), Andrew Fairas („Vilnius“), Šarūnas Kulevičius (Joniškio “Delikatesas”) ir Justas Nausėdas (Šakių „Zanavykas”).

Šakių „Zanavykas” savų žiūrovų akivaizdoje nukovė „Trakus”

28.02.2015

Šakių „Zanavykas” NKL pirmenybėse sužaidė priešpaskutines reguliariojo sezono rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 86:76 (26:15, 27:20, 17:19, 16:22) nukovė „Trakus”.

Pirmąjį kėlinį šakiečiai pradėjo užtikrintai ir sužaidus tris minutes įgijo septynių taškų pranašumą 9:2. Svečių negelbėjo ir vyriausiojo trenerio paprašyta minutės pertraukėlė, kadangi po jos šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą 16:6. Likusį laiką vaizdas aikštėje nesikeitė ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė vienuolika taškų – 26:15.

Antrajame kėlinyje Simonas Lekys smeigė du tolimus metimus iš eilės ir sužaidus dvi minutes svečiai pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 29:23. Audringai susirinkusių sirgalių palaikomi Šakių krepšininkai atsakė galingu spurtu ir vėl nutolo 46:29. Paskutinėmis minutėmis šeimininkai žaidė drausmingai ir išsaugojo įgytą persvarą – 53:35.

Trečiajame kėlinyje Trakų krepšininkai pradėjo spausti varžovus ir sužaidus keturias minutes sumažino savo deficitą iki vos šešių taškų 55:49. Netrukus suvalkiečiai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir vėl atstatė pranašumą 64:59, o prieš lemiamą ketvirtį ir toliau pirmavo užtikrintai – 70:54.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynių eigą 76:57. Lemiamomis akimirkomis Šakių „Zanavyko” krepšininkai žaidė užtikrintai ir savų žiūrovų akivaizdoje šventė pergalę rezultatu – 86:76.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 22 (3/5 dvit., 5/6 trit., 10 atk. kam., 31 naud. bal.), Šarūnas Vingelis – 20 (5/6 trit., 6 rez. perd., 22 naud. bal.), Justas Nausėdas – 19 (4/6 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam., 29 naud. bal.), Tomas Urbonas – 10 (5/6 dvit., 6 bl., 15 naud. bal.)

Trakų „Trakai”: Dovis Bičkauskis (6 rez. perd., 18 naud. bal.) ir Domantas Pipiras (7/13 dvit., 13 naud. bal.) – po 15, Mindaugas Reminas – 13.

Marijampoliečiai pyktį išliejo ant „Ežerūno-Kario“

28.02.2015

Vakar savo arenoje NKL lyderiams nusileidę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai supyko ir šiandien užtikrintai reabilitavosi Molėtuose. Marijampoliečiai svečiuose 65:95 (23:21, 16:27, 11:24, 15:23) sutriuškino vietos „Ežerūno-Kario“ ekipą.

Rungtynių pradžia aiškesnių atsakymų nepateikė – Molėtų ekipa rungtynes pradėjo laimėdama atkarpa 7:2, tačiau Pauliaus Petrilevičiaus ir Donato Sabeckio taškai čia pat atstatė pusiausvyrą – 7:7.

Persverti rezultatą marijampoliečiams pavyko antrojo kėlinio pradžioje,kuomet po Tautvydo Kliučinyko inicijuoto spurto svečiai įgijo penkių taškų pranašumą – 23:28. Persvaros svečiai nebepaleido ir ketvirčio pabaigoje šešis taškus paeiliui pelnę sūduviečiai padidino atotrūkį iki devynių – 39:48.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė – „Sūduva-Mantinga“ padidino savo pranašumą iki dviženklio, tačiau kelios sėkmingos molėtiškių atakos Giedriaus Žibėno auklėtiniams toliau pabėgti neleido – 48:54. Esminis rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio viduryje – Pauliaus Petrilevičiaus vedami Suvalkijos sostinės krepšininkai spurtavo net 18:2 ir ketvirčio pabaigoje susikrovė triuškinantį pranašumą – 50:72.

Toks dūris aikštelės šeimininkams tapo mirtinas ir ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Jo metu „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai ir toliau didino savo persvarą, kuri po Kliučinyko baudų metimų pasiekė trisdešimties taškų ribą – 54:84. Kiek vėliau, po Aivaro Kvedaravičiaus tritaškio sūduviečių pranašumas padidėjo dar labiau (58:92). Vis tik, iki rungtynių pabaigos „Ežerūno-Kario“ krepšininkams pavyko tik nežymiai sumažinti savo atsilikimą ir Marijampolės klubas šventė triuškinančią pergalę – 65:95.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža ir Paulius Petrilevičius po 18, Paulius Kleiza (5 rez. perd.) 13, Rokas Čepanonis, Tautvydas Kliučinykas ir Aivaras Kvedaravičius (4/4 trit.) po 12, Donatas Sabeckis 8.

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis 23, Eimantas Narušis ir Raimundas Ambrulaitis po 8, Tomas Galeckas 7.

Klaipėdiečių spurtas sudaužė „Petrochemos“ viltis pakovoti dėl pergalės

28.02.2015

Pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse išvykoje patyrė Jonavos „Petrochemos“ (16-20) krepšininkai mače Klaipėdoje – 66:88 (14:26, 21:22, 9:23, 22:17) turėję pripažinti vietos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (20-16) ekipos pranašumą.

Tai buvo paskutinioji komandų akistata šių metų NKL sezone prieš atkrintamąsias varžybas. Dukart reguliariajame sezone triumfavo jonaviečiai, abu sykius stipresnis antrajame čempionate etape buvo uostamiesčio klubas.

Juliaus Kazakausko vedami „Naftos-Uni-Akvaservio“ krepšininkai rungtynes namuose pradėjo galinga atakų serija – 16:3 (5 min). Tado Sebežiovo pabudinti jonaviečiai kiek stabilizavo situaciją – 9:17 (7 min), tačiau klaipėdiečiai kėlinį užbaigė susigrąžindami dviženklį pranašumą – 26:14.

K.Naruševičiaus auklėtinių spurtas antrojo kėlinio pradžioje atgaivino intrigą mače – 22:26 (12 min). Du tritaškius pataikę šeimininkai atstatė apčiuopiamą pranašumą – 34:22 (14 min), kurį, nepaisant Jonavos klubo bandymų mažinti deficitą, išlaikė iki didžiosios pertraukos – 48:35.

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje, komandas skyrė 11 taškų – 51:40. Jonavos krepšininkus į nokdauną Klaipėdos ekipa pasiuntė laimėjusi septynių minučių atkarpą rezultatu – 20:0. Po tokios šeimininkų atkarpos prieš lemiamą kėlinį jonaviečiai turėjo 27 taškų deficitą – 44:71.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas ir Jonavos klubui teliko kovoti dėl mažesniu skirtumu pralaimėto susitikimo. K.Naruševičiaus treniruojami krepšininkai ketvirtį laimėjo 5 taškų persvara, o rungtynėse varžovams nusileido – 66:88.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 20 taškų, Vladislovas Razumnovas ir Henrikas Vorotnikovas po 7, Evaldas Aniulis, Vytautas Pikalavičius po 6.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 13 taškų, Dainius Vaitelis ir Tadas Maželis po 11, Donatas Norkus ir Viktoras Chodosovskis po 10.

Tiesioginėje kovoje dėl kelialapio į atkrintamąsias „Vilnius“ įveikė „Šilutę“

28.02.2015

Šeštadienį (02.28) NKL čempionate vyko šešerios rungtynės. Bene svarbiausias susitikimą žaidė „Vilniaus“ ir „Šilutės“ komandos, kovojančios dėl paskutinio kelialapio į atkrintamųjų varžybų etapą. Pergalę rezultatu 86:71 savų žiūrovų palaikomi iškovojo „Vilniaus“ krepšininkai.

Prieš dvikovą ekipos turėjo vienodą pergalių pralaimėjimų skaičių (13/22) ir dalinosi 12-13 NKL turnyro lentelės vietą.

Spurtu 17:0 rungtynes pradėję vilniečiai svečius jau rungtynių pradžioje pasiuntė į nokdauną,  tačiau jų neno

kautavo. Baigiantis antrajam ketvirčiui svečiai iš Šilutės skirtumą aptirpdė iki minimalaus (42:41) ir nė neketino pasiduoti.

Antroji rungtynių pusė dar vienu šaltu dušu prasidėjo „Šilutės“ krepšininkams, kurie kėlinį pralaimėjo 28:11 ir gerokai susikomplikavo savo galimybes pakovoti dėl pergalės. Svečių viltis kažką pakeisti lemiamame ketvirtyje nubraukė geriausias sezono rungtynes sužaidęs „Vilniaus“ legionierius Andrew Fairas, po kurio tritaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki turėto rungtynių pradžioje (75:58). Per likusias minutes komandos apsikeitė taškais – pelnytą pergalę rezultatu 86:71iškovojo Mariaus Kiltinavičiaus treniruojamas „Vilnius“. Sostinės ekipa turnyro lentelėje aplenkė „Šilutę“ ir įsitvirtino dvyliktoje turnyro lentelės vietoje.

„Vilnius“: A. Fairas 26 tšk. (6/8 trit., 8 atk. kam., 4 per. kam., 34 naud. b.), I. Daukšys 21 tšk., V. Lukša 14 tšk. (11 atk. kam.), S. Dubliauskas 10 tšk.

„Šilutė“: E. Mološčiakas 16 tšk., E. Sosnovskis ir E. Šaulys – po 12 tšk., G. Galinauskas 11 tšk.

„JAZZ-Diremta“ paleido D. Šilinskį ir J. Ramanauską, „Perlas-MRU“ – R. Bitiną

28.02.2015

Iki NKL reguliaraus sezono pabaigos likus savaitei su krepšininkais oficialiai atsisveikino Kauno „JAZZ-Diremta“ ir Vilniaus „Perlas-MRU“. Kauno ekipoje neberungtyniaus aukštaūgiai Darius Šilinskis ir Juozas Ramanauskas, Vilniaus komanda atsisveikino su gynėju Robertu Bitinu.

J. Ramanauskas „JAZZ-Diremtos“ marškinėlius vilkėjo 13 rungtynių. Jose 30-metis 208 cm ūgio krepšininkas pasižymėjo 7,2 taško, 4,4 atkovoto kamuolio ir 1,5 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais.

D. Šilinskis Kauno komandoje spėjo sužaisti 15 rungtynių. Epizodiškai aikštėje pasirodydavęs 216 cm ūgio milžinas vidutiniškai pelnė 1,6 taško, atkovojo 1,5 kamuolio ir blokavo 0,7 varžovų metimo.

R. Bitinas paskutinį kartą „Perlo-MRU“ marškinėlius vilkėjo lapkričio mėnesį, tačiau iki šiol oficialiai buvo šios ekipos narys. Per 12 mačų ginant Vilniaus komandos garbę 186 cm ūgio snaiperis rinko vidutiniškai 6,7 taško, atkovojo 1,3 kamuolio ir atliko 1,6 rezultatyvaus perdavimo.

„Sūduva-Mantinga“ ketvirtajame kėlinyje palūžo prieš NKL lyderius

27.02.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) patyrė keturioliktąjį pralaimėjimą. Marijampoliečiai savų sirgalių akivaizdoje 65:77 (15:19, 19:19, 18:12, 13:27) nusileido pirmenybių lyderiams – Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkams.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sužaidus pirmąsias penkias susitikimo minutes turėjo keturių taškų pranašumą – 6:10. Nepaisant to, vėliau marijampoliečiams pavyko sumažinti turėtą deficitą iki minimumo, tačiau Remigijaus Suginto tritaškis šeimininkams rezultato persverti neleido – 15:19.

Tai padaryti Marijampolės klubas sugebėjo antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet po Donato Sabeckio taškų, „Sūduva-Mantinga“ įgijo dviejų taškų pranašumą – 32:30. Nepaisant to, Tado Rinkūno vedami svečiai surengė nedidelį spurtą ir išsiveržė į priekį keturių taškų skirtumu – 34:38.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje pernelyg nepasikeitė – į kiekvieną sėkmingą „Perlo-MRU“ ataką marijampoliečiai atsakydavo tuo pačiu. „Sūduvai-Mantingai“ dar kartą į priekį išsiveržti pavyko ketvirčio pabaigoje – po Labučio dvitaškio marijampoliečiai įgijo trijų taškų persvarą, tačiau Tomas Černeckis taikliu tritaškiu atstatė pusiausvyrą – 48:48.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet 14:2 spurtavė sostinės krepšininkai susikrovė trylikos taškų pranašumą – 75:62. Toks skirtumas aikštelės šeimininkams pasirodė neįveikiamas ir sūduviečiai buvo priversti pripažinti „Perlo-MRU“ pranašumą – 65:77.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.) 21, Donatas Sabeckis 16, Paulius Kleiza 8, Aivaras Kvedaravičius 7.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras (10 atk. kam., 6 rez. perd.) 18, Tadas Rinkūnas 15, Remigijus Sugintas 13, Dominykas Domarkas 9.

„Rasai“ ketvirtąkart šiame sezone įveikė „Delikatesą“

27.02.2015

Puikus pataikymas pirmoje rungtynių dalyje ir dvigubai geresnė kova dėl atšokusių kamuolių – tai pagrindinės Raseinių „Rasų“ pergalės priežastys dvikovoje su Joniškio „Delikatesu“. Reguliaraus NKL sezono rungtynėse raseiniškiai savo žiūrovų akivaizdoje svečius iš Aukštaitijos įveikė rezultatu 88:77.

Per pirmąją rungtynių pusę Alberto Vilimo auklėtiniai aikštėje tiesiog dominavo. Tritaškiais svečius vaišino Giedrius Kurtinaitis ir Darius Gricius, po krepšiu užtikrintai darbavosi Karolis Guščikas, aštriais reidais joniškiečių baudos aikštelę draskė Gediminas Butkus. Po pirmųjų 20 žaidimo minučių „Rasai“ pirmavo 50:27.

Antroje rungtynių pusėje toliašaudė raseiniškių artilerija nurimo, tačiau atstumas tarp komandų tirpo lėtai. Trečią ketvirtį komandos sužaidė lygiosiomis (24:24) ir tik paskutiniame kėlinyje Roberto Stankevičiaus treniruojamam „Delikatesui“ pavyko aptirpdyti skirtumą. Tiesa, iki pergalės svečiams buvo toli gražu. Ketvirtą laimėjimą iš tiek pat galimų tarpusavio dvikovose iškovojo Raseinių „Rasai“ – 88:77.

„Rasai“: G. Kurtinaitis 24 tšk. (4/5 dvit., 4/8 trit.), K. Guščikas 19 tšk. (7/7 dvit., 5/5 baud., 17 atk. kam., 5 bl., 41 naud. b.), G. Butkus 14 tšk. (7 rez. perd.), D. Gricius 9 tšk.

„Delikatesas“: Š. Kulevičius 21 tšk., A. Galkauskas 13 tšk., I. Lianzbergas ir N. Anglickis – po 10 tšk.

Taiklūs baudų metimai „Palangai“ atnešė pergalę Kaune

27.02.2015

„Palangos“ krepšininkai rungtynių pabaigoje atsitiesė, sėkmingai realizavo devynis baudos metimus ir rezultatu 91:81 iškovojo pergalę Kaune prieš „Žalgirio“ dublerius. Per keturis tarpusavio susitikimus „Palanga“ jaunuosius žalgiriečius įveikė trečią kartą ir aplenkė varžovus NKL turnyro lentelėje.

Nuo  pirmųjų minučių komandos kibo vienai kitai į atlapus ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes švieslentė rodė 9:5 svečių naudai. Tuomet palangiškiai įjungė dar aukštesnę pavarą ir susikrovė 14 taškų persvarą (19:5). Po pirmojo kėlinio skirtumas tarp komandų neženkliai sumažėjo – 29:18.

„Palangos“ kapitonas P.Šakinis dėjimu atidarė antrąjį ketvirtį (31:18). Po to porą minučių abiejoms komandoms nepavyko rasti kelio link priešininkų krepšio. 17-ją minutę M.Sajus pelnė du taškus ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki vienženklės žymos (41:32). Paskutinę minutę sekė penki netaiklūs komandų metimai ir krepšininkai išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką (44:36).

Trečiajame ketvirtyje D.Keburys pelnė keturis taškus iš eilės ir sugrąžino palangiškiams dviženklį pranašumą (52:42). Bet penkiais taškais atsakė kauniečiai (52:47). Likus žaisti 20 sekundžių žalgiriečiai baudų metimais išlygino rezultatą, o kėlinį užbaigė A.Drungilas pelnęs du taškus iš po krepšio (63:61).

Per pirmąją lemiamo kėlinio minutę penktąsias asmenines pražangas gavo T.Garrison ir A.Drungilas. Kėlinį geriau pradėjo kauniečiai, kurie sužaidus nepilnas 4 minutes pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržė į priekį (68:73), bet tuomet iniciatyvos ėmėsi D.Keburys ir P.Šakinis, palangiškių duetas išlygino rezultatą (73:73). Prie baudų metimo linijos sėkmingai stoję V.Sirvydžio auklėtiniai šventė 19-ąją pergalę NKL čempionate (91:81).

„Palanga“: Deividas Keburys 24 (6 atk.kam, 8 išprov.praž), Povilas Šakinis 17 (4 perim.kam), Deividas Anužis 15 (7 atk.kam, 4 rez.perd), Travis Garrison 11 (7 atk.kam), Adomas Drungilas 8.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 20, Martynas Varnas ir Laurynas Beliauskas po 11, Laurynas Birutis 10 (7 atk.kam).