M. Kiltinavičiaus pasaką nutraukė T. Masiulio kariauna

13.02.2015

Po penkių iš eilės pergalių NKL čempionate pralaimėjimą patyrė Vilniaus „Vilnius“. Sostinės ekipa išvykoje 89:80 (21:23, 23:15, 25:19, 20:23) nusileido Kauno „Žalgirio“ dubleriams.

Po šios laimėjimo Tomo Masiulio auklėtiniai išlygino pergalių ir pralaimėjimų seriją – 16/16. 11 pergalių turintis „Vilnius” patyrė 21 pralaimėjimą.

Pergalę kauniečiai iškovojo nepaisant dvigubai didesnio klaidų kieko. Žalgiriečiai suklydo 23 kartus, „Vilnius“ – tik 11.

Pakovoti dėl pergalės svečiams neleido tragiškas pataikymas iš trijų taškų zonos (1/11) ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 29 prieš 37.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 24, Vidas Ginevičius 19, Martynas Echodas 14 taškų.

„Vilnius“: Jermaine'as Love'as 26, Ignas Daukšys 20, Pranas Skurdauskas 10 taškų.

„Trakų“ gynyba įveikė „Sūduvos-Mantingos“ puolimą

13.02.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ nesugebėjo rasti kelių „Trakų“ krepšio link. Nerezultatyviausias sezono rungtynes sužaidę Marijampoliečiai svečiuose 64:51 (10:15, 14:7, 23:12, 17:17) buvo priversti pripažinti „Trakų“ krepšininkų pranašumą.

51 marijampoliečių pelnytas taškas - šio sezono nerezultatyvumo rekordas. 115 abiejų komandų įmestų taškų - irgi mažiausias rezultatas šiame NKL sezone.

Nepaisant nerezultatyvumo, rungtynės buvo įdomios, atspindėjo turnyro lentelės kaimynų dvikovą ir priminė apie artėjantį atkrintamųjų varžybų etapą.

Marijampoliečiai rungtynes pradėjo be didesnių nesklandumų – šeimininkų komandos aukštaūgis Calebas Suttonas mačą atidarė taikliu tolimu metimu, tačiau Pauliaus Petrilevičiaus ir Donato Sabeckio vedami svečiai kaip mat spurtavo 13:2 ir įgijo aštuonių taškų persvarą – 5:13. Vis tik netrukus „Trakams“ pavyko nežymiai stabilizuoti padėtį ir iki ketvirčio pabaigos prie varžovų priartėti iki penkių taškų – 10:15.

Antrasis kėlinys prasidėjo aštuoniais paeiliui šeimininkų komandos taškais ir po dviejų Igno Ramašausko dvitaškių Trakų klubas persvėrė rungtynių svarstykles – 18:15. Prieš ilgąją pertrauką sūduviečiams trumpam pavyko atstatyti savo pranašumą, tačiau Dovis Bičkauskis pelnė keturis taškus iš eilės ir komandos ilsėtis išėjo jas skiriant dviejų taškų skirtumui – 24:22.

Trečiojo ketvirčio pradžioje, po Mindaugo Remino tritaškio, Arvydo Straupio auklėtiniams pavyko įgyti šešių taškų pranašumą – 30:24. Tačiau netrukus, po sėkmingų Petrilevičiaus ir Kvedaravičiaus išpuolių marijampoliečiai priartėjo iki minimumo – 32:31. Nepaisant to, „Trakams“ dar kartą pavyko perlaužti įvykių eigą sava linkme – 13:0 spurtavę aikštelės šeimininkai susikrovė keturiolikos taškų persvarą (45:31).

Nors ketvirtąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ ir pradėjo laimėdama atkarpą 8:3 ir prie varžovų priartėjo iki aštuonių taškų, tačiau NKL vicečempionai čia pat atsakė penkiais taškais iš eilės ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 55:42. Per likusį laiką Trakų krepšininkai savo persvaros nebepaleido ir šventė užtikrintą pergalę – 64:51.

„Trakai“: Tautvydas Pipiras 16, Ignas Ramašauskas 14, Dovis Bičkauskis 13, Mindaugas Reminas (8 rez. perd.) 9.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (11 atk. kam.) 18, Donatas Sabeckis 10, Aivaras Kvedaravičius 7, Paulius Kleiza 5.

D.Matutis: tikslas - finalo ketvertas, ir mes jį pasieksim

11.02.2015

Klaipėdiečio Domininko Matučio trečioji stotelė šiame NKL pirmenybių sezone – „Palangos“ ekipa. 180 cm ūgio įžaidėjas savo klubo internetinei svetainei atskleidė, kokie yra sezono tikslai, papasakojo apie savotišką savo metimo techniką bei kitus įdomius dalykus.

- Šių metų NKL pirmenybes pradėjai Klaipėdoje, sezoną tęsei Šilutėje, o šiuo metu atstovauji „Palangai“, kokie faktoriai lėmė, kad atsidūrei būtent čia?

Sulaukiau klubo vadovo skambučio su klausimu ar nenorėčiau prisijungti prie „Palangos“ komandos, ilgai negalvojęs, sutikau su pasiūlymu. O pagrindinis faktorius

tas, kad čia yra puikios sąlygos sportuoti bei tobulėti. Ši ekipa pajėgi atkrintamosiose varžybose nužygiuoti toli. Komandai yra sudarytos puikios sąlygos gyventi, visi krepšininkai gyvena vienas šalia kito ir taip palaiko draugiškus santykius už aikštelės ribų.

- Tavo žaidimo kreivė „Nafta-Uni-Akvaservis“ bei „Šilutės“ komandose smarkiai skyrėsi. Kokį vaidmenį pažadėjo Virginijus Sirvydis „Palangos“ ekipoje?

- Konkretaus vaidmens treneris nenumatė, tačiau minėjo, kad turėsiu padėti pagrindiniam komandos įžaidėjui Deividui Anužiui bei kartais teks rungtyniauti atakuojančio puolėjo pozicijoje.

- Kokie tavo asmeniniai planai buvo prieš sezoną, ir ar jie išliko tie patys sezonui einant į antrąją pusę?

- Kai sezoną pradėjau Klaipėdoje, ekipos ir mano tikslas buvo NKL finalo ketvertas. Persikėlus į Palangą, tikslai išliko tie patys ir sieksime su komanda, kad jie būtų įgyvendinti.

- Pats turi savotišką metimo techniką, ar kai pradėjai lankyti krepšinio treniruotes, treneris neliepė keisti metimo?

- Šios metimo technikos manęs nieks nemokė (šypsosi). Nuo mažų dienų man šis metimas susiformavo ir nieks man jo nesistengė taisyti, nes būtų be galo sunku kažką pakeisti. Manau, kad jie nežinotų nuo ko pradėti (juokiasi).

- Šį sezoną žaisdamas „Šilutės“ ekipoje prieš Joniškio „Delikateso“ komandą atlikai 10 rezultatyvių perdavimų. Tai - karjeros rekordas. Pats geriau jautiesi, kai atlieki perdavimą ar pelnai taškus?

- Man patinka atlikti perdavimus. Kai pamatau, kad stovi laisvas komandos draugas, visada žinau, kad tai bus lengvi taškai. Tad visada paduosiu perdavimą jam, kad užbaigtų ataką. Žinoma, mėgstu ir pats užbaigdinėti, kai to reikalauja treneris, bet pirmenybė – perdavimui.

- Kaip atrodo Domininko Matučio laisvalaikis?

- Mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus, kartais paskaityti knygą ar pasivaikščioti su drauge. Krepšininkai neturi daug laisvalaikio, bet kai jo atsiranda, visada stengiuosi jį išnaudoti poilsiui.

- Kas yra tie trys NKL pirmenybių krepšininkai, prieš kurios sunkiausia apsiginti?

- Evaldas Baniulis (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Šarūnas Kulevičius (Joniškio „Delikatesas“) bei Dovis Bičkauskis (Trakų „Trakai“).

- Ką norėtum perduoti Palangos sporto arenoje susirenkantiems krepšinio sirgaliams?

- Norėčiau palinkėti daug kantrybės ir ištvermės, kad visuomet ateitų palaikyti savo miesto komandos. Nes kuo didesnis palaikymas iš žiūrovų, tuo lengviau mums rungtynėse. Sirgaliai, kaip šeštas žaidėjas aikštelėje, tad tikiuosi, kad jie nepalūš ir su noru eis į Palangos sporto arena palaikyti bei paploti už mus. Didelis AČIŪ jiems už tai.

- Ir pabaigai… Įsimintiniausia tavo istorija susijusi su krepšiniu?

- Labiausiai įsimintina būtų iš jaunų dienų, kai dar atstovavau Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą. Vykome į MKL finalinį ketvertą Vilniuje, tik atvykęs į sostinę pamačiau, kad neturiu aprangos, o rungtynės už vienos valandos. Taip, kad teko paplušėti, kad gaučiau aprangą ir galėčiau rungtyniauti finalo ketverte.

„Ežerūnas-Karys“ lankėsi Inturkės mokykloje

09.02.2015

Molėtų krepšinio komanda „Ežerūnas-Karys” viešėjo Inturkės pagrindinėje mokykloje. Po pamokų Inturkės krepšinio entuziastas ir mokytojas Vytautas Sičiūnas surengė Molėtų krepšinio komandos atstovų susitikimą su mokyklos moksleiviais bei pedagogais. Taip molėtiškiai jau antrą kartą šiame sezone prisidėjo prie NKL ir UAB „Mantinga“ organizuojamo projekto „NKL - mokykloje“.

„Ežerūno-Kario” vyr. treneris Mindaugas Kildišius, žaidėjai Gintautas Matulis, Saulius Kuzminskas ir Deividas Kumelis buvo maloniai nustebinti mokinių ir mokytojų dėmesio.

Vizito Inturkės mokykloje metu M. Kildišius papasakojo apie krepšinio klubo „Ežerūnas” įkūrimą bei pasiektus rezultatus. Vėliau moksleiviai surengė viktoriną „Ką žinai apie "Ežerūną", kurioje dalyvavo žaidėjas Deividas Kumelis ir moksleivis Vytenis Januškevičius. Po viktorinos krepšininkai ir mokiniai patraukė į krepšinio salę. Čia Mindaugas Kildišius jaunuosius mokyklos krepšininkus ir krepšininkes pamokė žaidom 2 prieš 2 paslapčių, o vėliau „Ežerūno-Kario“ trijulė pasivaržė tiek su vaikinų, tiek su mergaičių komandomis.

Po užsiėmimo visiems mokyklos krepšinio komandos dalyviams buvo įteiktos UAB „Mantinga“ ir krepšinio klubo „Ežerūnas-Karys“ atminimo dovanėlės.

Antroje NKL turnyro lentelės žengianti komanda šiame sezone aplankė jau antrą mokyklą. Prieš Naujuosius metus M. Kildišiaus treniruojama komanda lankėsi Molėtų pradinėje mokykloje.

K.Naruševičius: nesulaukus pastiprinimo, gali tekti taikyti nestandartinius sprendimus

09.02.2015

Antrasis NKL čempionato etapas persirito į paskutinį ratą. Ilgai žengusi penktoje turnyro lentelės vietoje Jonavos „Petrochema“ prieš paskutinę reguliaraus bsezono atkarpą smuktelėjo į septintą poziciją.

Jonaviečių vietą NKL čempionato komandų rikiuotėje kiek pablogino praėjusio savaitgalio susitikimai su viena pirmenybių favoričių – Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa. „Petrochema“ abu sykius nusileido varžovams (Jonavoje – 65:74, Marijampolėje – 69:71), nors susitikime Suvalkijoje Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniams buvo pavykę panaikinti net 21 taško deficitą.

Jonavos komandos vairininkas K.Naruševičius duodamas interviu tinklalapiui „jsk.lt“ teigė, jog komanda tikisi pagerinti esamas pozicijas bei ieško galimo pastiprinimo aukštaūgių grandyje.

- Praėjusio savaitgalio metu marijampoliečiams buvo pralaimėta abu sykius, nors kiekvieną kartą „Petrochema“ sugebėdavo panaikinti didžiulius deficitus. Ko trūkdavo iki pergalės?

- Manau, tiek rungtynėse Jonavoje, tiek susitikime Marijampolėje išryškėjo meistriškumo faktorius. Galingą sudėti turintys marijampoliečiai sugebėdavo išnaudoti savo žaidimo ir patirties pranašumą, tačiau viso mūsų pasirodymo savaitgalį tik neigiamai vertinti negaliu. Komanda įrodė, jog gali būti konkurencinga ir pakilti net iš giliausios duobės. Tikiuosi, jog konkurencingumą išlaikysime ir likusioje sezono dalyje.

- Žvelgiant į komandos rezultatus antrajame NKL pirmenybių etape, galime stebėti gerėjantį „Petrochemos“ žaidimą. Kokį įspūdį paliko pirmosios septynerios klubo rungtynės po pirmosios sezono dalies?

- Iš tikrųjų, antrajame etape įsivažiavome sunkiai, tačiau nuo rungtynių su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa žaidimas pradėjo gerėti ir pataisėme kai kuriuos dalykus, kurie galbūt mums kišo koją, prasidėjus antrajai čempionato daliai. Dabar atrodome neblogai ir krepšininkai geriau jaučia vienas kitą aikštelėje.

- Kitos NKL čempionato rungtynės „Petrochemos“ krepšininkų laukia tik vasario 20-ąją dieną. Kaip su komanda išnaudosite dviejų savaičių pertrauką?

- Buvome pasiekę neblogą žaidimo ritmą, tačiau laikotarpis be rungtynių gali prisidėti prie komandos žaidimo išsiderinimo, tikiuosi to nebus ir krepšininkai išlaikys savo formą. Kitas svarbus dalykas – Tomo Milinsko iškritimas iš komandos rikiuotės. Krepšininko laukia operacija ir iki atkrintamųjų varžybų pradžios jo neturėsime sudėtyje. Per likusį laiką iki artimiausių rungtynių ieškosime pastiprinimo ketvirtojo – penktojo numerio pozicijoje. Suradus naujoką, būtų gerai sužaisti vienerias – dvejas draugiškas rungtynes. Priešingu atveju, rotuojant krepšininkus, gali tekti imtis netradicinių sprendimų, kurių netrūko jau ir praėjusį savaitgalį.

- Kokius uždavinius keliate su komanda per likusį laiką iki atkrintamųjų varžybų pradžios?

- Norime pagerinti esamą poziciją ir po antrojo etapo užimti aukštesnę nei septintąją vietą. Tą galime pasiekti, todėl nenuleisime rankų siekdami tikslo.

„Vilniaus“ legionierius iš JAV J. Love – geriausias NKL savaitės žaidėjas

08.02.2015

Pirmą kartą šiame sezone geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažintas legionierius iš JAV Jermaine‘as Love. 25 metų 188 cm ūgio „Vilniaus“ gynėjas dukart tempė savo komandą į pergales prieš „Palangą“. Abukart vilniečių lyderis aikštę paliko surinkęs po 26 naudingumo balus.

Penktadienį (02.06) Vilniuje vykusiose rungtynėse J. Love į palangiškių krepšį įmetė 21 tašką, atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 varžovo metimą ir kartą perėmė kamuolį.

Šeštadienį (02.07) amerikietis Palangoje į šeimininkų krepšį įmetė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus perėmė kamuolį iš varžovų.

„Vilnius“ abukart iškovojo pergales ir pratęsė laimėtų rungtynių seriją iki penkių.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Gintautas Matulis (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Šarūnas Kulevičius (Joniškio „Delikatesas“), Paulius Petrilevičius (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Tadas Rinkūnas ir Edvinas Jezukevičius (abu – Vilniaus „Perlas-MRU“).

P. Petrilevičius apie pergalingą metimą: „Tuo metu apie nieką negalvojau“

08.02.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ šiandien šventė dar vieną pergalę. Giedriaus Žibėno vadovaujama ekipa namuose tik po atkaklios kovos 71:69 privertė pasiduoti Jonavos „Petrochemos“ krepšininkus.

Kuomet rungtynių pabaigoje „Petrochemos“ gynėjas Aurimas Urbonas smeigė rezultatą lyginantį tritaškį, visi Marijampolės sporto salėje susirinkę žiūrovai nuščiuvo – jų palaikoma, visas rungtynes užtikrintai pirmavusi „Sūduvos-Mantingos“ ekipa atsidūrė ant pratęsimo slenksčio. Tačiau vakaro herojumi tapo Paulius Petrilevičius. Aukštaūgis sugavo idealiai Aurimo Kiežos pakabintą kamuolį ir nenu

sileisdamas ant žemės pelnė pergalingus taškus, taip Marijampolėje sukeldamas ovacijų audrą.

Rungtynėse su Jonavos klubu Petrilevičius surinko dvigubą dublį. Vidurio puolėjas pelnė 14 taškų (6/8 dvit., 2/3 baud met.), atkovojo 11 kamuolių ir blokavo 1 varžovų metimą.

Vis tik rungtynių didvyriu tapęs Petrilevičius išliko lakoniškas ir pergalingo metimo nesureikšmino.

- Pauliau, kas lėmė tokią pergalę?

- Visi vyrai buvo gerai nusiteikę, vakar jau žaidėme prieš šią komandą, todėl žinojome kokį krepšinį jie žaidžia ir buvome gerai pasiruošę.

- Kas atsitiko, kad jonaviečiai sugebėjo panaikinti dvidešimties taškų deficitą?

- Rungtynių pradžioje mūsų komanda gerai pataikė iš toli, tačiau vėliau tie metimai mums nekrito, o „Petrochema“ pradėjo pataikyti. Psichologiškai jie buvo „ant bangos“.

- Šiandien be visą sezoną nerungtyniaujančio Mato Sapiegos komandai negalėjo padėti ir Abramavičius, Valukonis bei Kvedaravičius. Ar daug įtakos tai turėjo rungtynėms?

- Be jokios abejonės. Jie yra labai svarbi mūsų komandos dalis.

- Ar paskutinė ataka ir turėjo taip atrodyti?

- Patyręs komandos draugas (past. – Aurimas Kieža) atliko gerą perdavimą ir tiesiog pataikiau. Tuo metu apie nieką negalvojau.

Pergalingas P. Petrilevičiaus metimas:

Pirmąjį šio NKL sezono trigubą dublį surinko Evaldas Dainys

07.02.2015

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse pasiektas neeilinis rezultatas. Kauno „JAZZ-Diremtos“ (5/27) įžaidėjas Evaldas Dainys surinko trigubą dublį – pelnė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų. Tai kol kas vienintelis trigubas dublis 2014-2015 metų NKL sezone.

Tiesa, puikus asmeninis E. Dainio pasirodymas nuo pralaimėjimo kauniečių neišgelbėjo. Paskutinių sekundžių dramoje „JAZZ-Diremta“ nusileido Joniškio „Delikatesui“ (17/16) rezultatu 82:83.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Šarūnas Kulevičius. Jo sąskaitoje - 22 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir net 14 išprovokuotų pražangų. Gynėjui puikiai talkino 18 taškų įmetęs Paulius Klemas. Žilvinas Petraitis pridėjo 13, Aurimas Birgelis – 11 taškų.

„JAZZ-Diremtos“ komandoje už E. Dainį rezultatyviau rungtyniavo 17 taškų pelnęs Malcolmas Hawkinsas. 16 taškų įmetė Arūnas Sakalauskas, po 10 pridėjo Mantvydas Stašelis ir Darius Šilinskis.

„Zanavykas” antroje rungtynių dalyje nusileido „Ežerūnui-Kariui”

07.02.2015

Šakių „Zanavykui” nepavyko trečią kartą šiame sezone nugalėti antroje NKL turnyrinės lentelės vietoje besirikiuojančios Molėtų ekipos. Edo Nickaus auklėtiniai po permainingos kovos 82:75 (17:22, 18:24, 22:12, 25:17) turėjo pripažinti „Ežerūno-Kario” ekipos pranašumą. Antrose rungtynėse iš eilės šakiečiai vertėsi be rezultatyviausio savo krepšininko – Šarūno Vingelio.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, o sužaidus keturias minutes komandas skyrė trys taškai 8:5. Netrukus šakiečiai surengė spurtą 0-9 ir įgijo šešių taškų persvarą 8:14. Likusį

laiką vaizdas aikštėje nesikeitė ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių svečiai išsaugojo įgytą pranašumą – 17:22.

Antrajame kėlinyje Paulius Beliavičius pelnė dvitaškį, Taurantas Tamošiūnas ir Marijus Užupis pridėjo po taiklų tolimą metimą ir zanavykai susikrovė dviženklį pranašumą 17:30. Nors Molėtų krepšininkams buvo pavykę priartėti prie varžovų 28:32, tačiau paskutinėmis minutėmis šakiečiai ir vėl sužaidė užtikrintai – 35:46.

Trečiajame kėlinyje jau šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą ir prieš lemiamą ketvirtį alsavo savo varžovams į nugarą – 57:58.

Ketvirtajame kėlinyje Evaldas Baniulis pelnė keturis taškus iš eilės ir po labai ilgos pertraukos vėl išvedė šeimininkus į priekį 61:58. Svečiai nekėlė baltos vėliavos ir surengė dar vieną spurtą, kas privertė šeimininkų ekipos vyriausiąjį trenerį paprašyti minutės pertraukėlės 61:66. Po jos „Ežerūno-Kario” krepšininkai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir ją išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos – 82:75.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 21 (4/6 dvit., 15 naud. bal.), Paulius Beliavičius (3/4 dvit., 19 naud. bal.) ir Taurantas Tamošiūnas (3/5 trit., 20 naud. bal.), Šarūnas Beniušis – 10 (11 atk. kam.)

Molėtų „Ežerūnas-Karys”: Gintautas Matulis – 25 (7/10 dvit., 11/11 baud. met., 32 naud. bal.), Evaldas Baniulis (7/10 dvit., 11 atk. kam., 6 rez. perd., 33 naud. bal.) ir Saulius Kuzminskas (9/11 dvit., 26 naud. bal.) – po 19, Žygimantas Šeštokas – 11.

"Petrochema" panaikino 21 taško deficitą, tačiau P. Petrilevičiaus metimas pergalę atnešė marijampoliečiams

07.02.2015

Antrąjį pralaimėjimą per dvi dienas prieš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (21-11) komandą Nacionalinės krepšinio lygos čempionate (NKL) patyrė Jonavos „Petrochemos“ (16-17) krepšininkai. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai rezultatu - 71:69 (27:11, 21:17, 12:19, 11:22) nusileido varžovams svečiuose.

Vakar vykusiose paskutinėse antrojo NKL pirmenybių etapo pirmojo rato rungtynėse Jonavoje marijampoliečiai laimėjo rezultatu – 65:74.

Susitikime Suvalkijoje šeimininkai nuo pat mačo pradžios šovė į priekį ir jau penktąją minutę turėjo dviženklį pranašumą – 17:6. Jonaviečių problemos tuo nesibaigė ir iki kėlinio pabaigos Giedriaus Žibėno vadovaujama „Sūduva“ susikrovė solidžią persvarą – 27:11.

Antrajame kėlinyje kartojosi pirmųjų dešimties minučių scenarijus – Marijampolės klubas rinko taškus ir toliau didino pranašumą. Likus žaisti vieną minutę iki susitikimo pirmosios dalies pabaigos Jonavos klubas buvo patekęs į didžiausią duobę – 26:47. Tiesa, prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė 20 taškų.

Po pertraukos H. Vorotnikovo ir T. Sebežiovo tandemo vedama „Petrochemą“ atsigavo puolime, o Jonavos ekipos kolektyvinė gynyba neleido laisvai jaustis „Sūduvos“ krepšininkams renkant taškus. Įpusėjus kėliniui, jonaviečiai priartėjo iki 15 taškų – 54:39. Prieš lemiamą ketvirtį svečių deficitas tapo dar mažesnis – 60:47.

Po dviejų A.Urbono tritaškių ketvirtojo kėlinio pradžioje ekipas skyrė 8 taškai – 63:55 (33 min). Marijampoliečiai sunkiai rinko taškus, o T.Sebežiovo tritaškis atkūrė intrigą – 69:66 (38 min). Komandoms sustojus puolime, savo žodį dar kartą tarė A.Urbonas, pataikęs rezultatą išlyginusį tritaškį – 69:69 ir palikęs paskutinei šeimininkų atakai 5 sekundes.

Po minutės pertraukėlės sugrįžę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai kamuolį patikėjo P.Petrilevičiui, kuris pataikė pergalingą dvitaškį, likus žaisti sekundę susitikime. Per likusi laiką Jonavos komanda nesuspėjo užpulti varžovų krepšio ir pralaimėjo dramatiškas rungtynes – 71:69.

Jonavos „Petrochema“: Tomas Milinskas ir Aurimas Urbonas po 15, Henrikas Vorotnikovas 12, Tadas Sebežiovas 11, Ričardas Verbickas 9, Evaldas Aniulis 4, Lukas Grabauskas 2, Karolis Šarukas 1, Dainius Gulbinas ir Vladislovas Razumnovas taškų nepelnė, Mikita Balaban nerungtyniavo.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Maksim Shustau 17, Paulius Petrilevičius 14, Aurimas Kieža 10.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais vasario 20 dieną, penktadienį, namuose su „Trakų“ krepšininkais.