„Sūduva-Mantinga“ ketvirtajame kėlinyje palūžo prieš NKL lyderius

27.02.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) patyrė keturioliktąjį pralaimėjimą. Marijampoliečiai savų sirgalių akivaizdoje 65:77 (15:19, 19:19, 18:12, 13:27) nusileido pirmenybių lyderiams – Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkams.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sužaidus pirmąsias penkias susitikimo minutes turėjo keturių taškų pranašumą – 6:10. Nepaisant to, vėliau marijampoliečiams pavyko sumažinti turėtą deficitą iki minimumo, tačiau Remigijaus Suginto tritaškis šeimininkams rezultato persverti neleido – 15:19.

Tai padaryti Marijampolės klubas sugebėjo antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet po Donato Sabeckio taškų, „Sūduva-Mantinga“ įgijo dviejų taškų pranašumą – 32:30. Nepaisant to, Tado Rinkūno vedami svečiai surengė nedidelį spurtą ir išsiveržė į priekį keturių taškų skirtumu – 34:38.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje pernelyg nepasikeitė – į kiekvieną sėkmingą „Perlo-MRU“ ataką marijampoliečiai atsakydavo tuo pačiu. „Sūduvai-Mantingai“ dar kartą į priekį išsiveržti pavyko ketvirčio pabaigoje – po Labučio dvitaškio marijampoliečiai įgijo trijų taškų persvarą, tačiau Tomas Černeckis taikliu tritaškiu atstatė pusiausvyrą – 48:48.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet 14:2 spurtavė sostinės krepšininkai susikrovė trylikos taškų pranašumą – 75:62. Toks skirtumas aikštelės šeimininkams pasirodė neįveikiamas ir sūduviečiai buvo priversti pripažinti „Perlo-MRU“ pranašumą – 65:77.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.) 21, Donatas Sabeckis 16, Paulius Kleiza 8, Aivaras Kvedaravičius 7.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras (10 atk. kam., 6 rez. perd.) 18, Tadas Rinkūnas 15, Remigijus Sugintas 13, Dominykas Domarkas 9.

„Rasai“ ketvirtąkart šiame sezone įveikė „Delikatesą“

27.02.2015

Puikus pataikymas pirmoje rungtynių dalyje ir dvigubai geresnė kova dėl atšokusių kamuolių – tai pagrindinės Raseinių „Rasų“ pergalės priežastys dvikovoje su Joniškio „Delikatesu“. Reguliaraus NKL sezono rungtynėse raseiniškiai savo žiūrovų akivaizdoje svečius iš Aukštaitijos įveikė rezultatu 88:77.

Per pirmąją rungtynių pusę Alberto Vilimo auklėtiniai aikštėje tiesiog dominavo. Tritaškiais svečius vaišino Giedrius Kurtinaitis ir Darius Gricius, po krepšiu užtikrintai darbavosi Karolis Guščikas, aštriais reidais joniškiečių baudos aikštelę draskė Gediminas Butkus. Po pirmųjų 20 žaidimo minučių „Rasai“ pirmavo 50:27.

Antroje rungtynių pusėje toliašaudė raseiniškių artilerija nurimo, tačiau atstumas tarp komandų tirpo lėtai. Trečią ketvirtį komandos sužaidė lygiosiomis (24:24) ir tik paskutiniame kėlinyje Roberto Stankevičiaus treniruojamam „Delikatesui“ pavyko aptirpdyti skirtumą. Tiesa, iki pergalės svečiams buvo toli gražu. Ketvirtą laimėjimą iš tiek pat galimų tarpusavio dvikovose iškovojo Raseinių „Rasai“ – 88:77.

„Rasai“: G. Kurtinaitis 24 tšk. (4/5 dvit., 4/8 trit.), K. Guščikas 19 tšk. (7/7 dvit., 5/5 baud., 17 atk. kam., 5 bl., 41 naud. b.), G. Butkus 14 tšk. (7 rez. perd.), D. Gricius 9 tšk.

„Delikatesas“: Š. Kulevičius 21 tšk., A. Galkauskas 13 tšk., I. Lianzbergas ir N. Anglickis – po 10 tšk.

Taiklūs baudų metimai „Palangai“ atnešė pergalę Kaune

27.02.2015

„Palangos“ krepšininkai rungtynių pabaigoje atsitiesė, sėkmingai realizavo devynis baudos metimus ir rezultatu 91:81 iškovojo pergalę Kaune prieš „Žalgirio“ dublerius. Per keturis tarpusavio susitikimus „Palanga“ jaunuosius žalgiriečius įveikė trečią kartą ir aplenkė varžovus NKL turnyro lentelėje.

Nuo  pirmųjų minučių komandos kibo vienai kitai į atlapus ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes švieslentė rodė 9:5 svečių naudai. Tuomet palangiškiai įjungė dar aukštesnę pavarą ir susikrovė 14 taškų persvarą (19:5). Po pirmojo kėlinio skirtumas tarp komandų neženkliai sumažėjo – 29:18.

„Palangos“ kapitonas P.Šakinis dėjimu atidarė antrąjį ketvirtį (31:18). Po to porą minučių abiejoms komandoms nepavyko rasti kelio link priešininkų krepšio. 17-ją minutę M.Sajus pelnė du taškus ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki vienženklės žymos (41:32). Paskutinę minutę sekė penki netaiklūs komandų metimai ir krepšininkai išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką (44:36).

Trečiajame ketvirtyje D.Keburys pelnė keturis taškus iš eilės ir sugrąžino palangiškiams dviženklį pranašumą (52:42). Bet penkiais taškais atsakė kauniečiai (52:47). Likus žaisti 20 sekundžių žalgiriečiai baudų metimais išlygino rezultatą, o kėlinį užbaigė A.Drungilas pelnęs du taškus iš po krepšio (63:61).

Per pirmąją lemiamo kėlinio minutę penktąsias asmenines pražangas gavo T.Garrison ir A.Drungilas. Kėlinį geriau pradėjo kauniečiai, kurie sužaidus nepilnas 4 minutes pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržė į priekį (68:73), bet tuomet iniciatyvos ėmėsi D.Keburys ir P.Šakinis, palangiškių duetas išlygino rezultatą (73:73). Prie baudų metimo linijos sėkmingai stoję V.Sirvydžio auklėtiniai šventė 19-ąją pergalę NKL čempionate (91:81).

„Palanga“: Deividas Keburys 24 (6 atk.kam, 8 išprov.praž), Povilas Šakinis 17 (4 perim.kam), Deividas Anužis 15 (7 atk.kam, 4 rez.perd), Travis Garrison 11 (7 atk.kam), Adomas Drungilas 8.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 20, Martynas Varnas ir Laurynas Beliauskas po 11, Laurynas Birutis 10 (7 atk.kam).

Netaikliai atakavusi „Petrochema“ nusileido „Zanavykui“

27.02.2015

Pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse namuose patyrė Jonavos „Petrochemos“ (16-19) krepšininkai rezultatu 66:76 (15:16, 12:22, 15:18, 24:20) nusileidę Šakių „Zanavyko“ (18-18) ekipai.

Tai buvo ketvirtoji komandų akistate šio sezono NKL pirmenybėse. Ekipos pasidalijo po pergalę pirmajame čempionato etape. Antrajame abu kartus stipresni buvo Šakių klubo žaidėjai. Po trečiojo pralaimėjimo šakiečiams Jonavos krepšininkai liko septintoje pirmosios NKL komandų grupės turnyro lentelės vietoje.

Ketvirtojoje komandų akistatoje koją jonaviečiams kišo prastas pataikymas iš įvairių distancijų. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai pataikė tik 39 procentus dvitaškių (20/51 metimų) bei 20 procentrų tritaškių (6/30 metimų).

„Zanavykas”: Šarūnas Beniušis (6/9 dvit., 5/5 baud. met., 20 naud. bal.) ir Tomas Urbonas (7/11 dvit.) – po 17, Justas Nausėdas – 12 (2/2 trit., 10 atk. kam., 23 naud. bal.), Šarūnas Vingelis – 11 (10 atk. kam., 4 rez. perd., 16 naud. bal.), Paulius Beliavičius – 9 (11 rez. perd.), Marijus Užupis – 8.

„Petrochema”: Tadas Sebežiovas – 13 (3/5 trit., 4 rez. perd.), Henrikas Vorotnikovas ir Aurimas Urbonas – po 12, Ričardas Verbickas – 11, Vytautas Pikalavičius – 8 (11 atk. kam., 19 naud. bal.)

Ketvirtajame kėlinyje pabudę „Trakai” įveikė „Ežerūną-Karį“

27.02.2015

Penktadienį Trakuose susitiko senų sąskaitų turinčios NKL komandos. Vietos „Trakai“ (22/13) priėmė Molėtų „Ežerūną-Karį“ (23/12). Po permainingos kovos, kurioje nugalėtojas paaiškėjo tik ketvirtajame kėlinyje, pergalę rezultatu 71:60 iškovojo Arvydo Straupio auklėtiniai. Po pergalės Trakų ir Molėtų komandas teskiria viena pergalė.

Nerezultatyvioje rungtynių pradžioje dominavo gynyba. Molėtų komandoje pirmaisiais smuikais griežė Žygimantas Šeštokas ir Evaldas Baniulis. Jų dėka svečiai svečiai po pirmojo ketvirčio pirmavo 15:16.

Antrą kėlinį 7 taškais pradėjo E. Baniulis, dvitaškį pridėjo Deividas Kumelis ir įpusėjus kėliniui „Ežerūnas-Karys“ pabėgo 10 taškų atstumu (15:25). Ketvirčio viduryje atkutę šeimininkai sugebėjo atsilikimą sumažinti, tačiau prieš ilgąją pertrauką priekyje vis dar buvo molėtiškiai – 27:31.

Po lygios ir nervingos trečio kėlinio pradžios (31:36) nei viena komanda ilgai nesugebėjo atitrūkti (33:39, 37:43). Kėlinio viduryje nosies traumą patyrė „Trakų“ centras Ignas Ramašauskas ir rungtynių tęsti nebegalėjo. Ketvirčio pabaigoje kiek įsismaginusius svečius nubaudė Kšytofas Songinas ir Tautvydas Pipiras bei paliko molėtiškiams tik 3 taškų persvarą (43:46).

Tas pats T. Pipiras lemiamo ketvirčio pradžioje dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą (46:46), o netrukus tritaškiu metimu nutolino „Trakus“ nuo varžovu toliau nei per metimą (51:47). Tritaškį smeigė Simonas Lekys, du taškus su pražanga pridėjo Karolis Brusokas, dar vieną ataką tritaškiu užbaigė T. Pipiras (62:50) ir šeimininkai galutinai perėmė iniciatyvą.

„Trakai“: T. Pipiras 21, K. Brusokas 12 (12 atk. kam.), D. Pipiras 11.

„Ežerūnas-Karys“: E. Baniulis 23, Ž. Šeštokas 9, T. Galeckas, D. Kumelis ir E. Narušis po 6.

„Zanavyką“ paliko A. Lencevičius, „Šilutę“ – M. Kasiulevičius

27.02.2015

Prieš pat atkrintamųjų varžybų etapą dvi NKL komandos apkarpė savo sudėtis. Šeštoje turnyro lentelės vietoje žygiuojantis Šakių „Zanavykas“ (17/18) atsisveikino su įžaidėju Artūru Lencevičiumi. Tryliktą vietą užimančioje „Šilutėje“ (12/22) neberungtyniaus Marius Kasiulevičius.

A. Lencevičius Šakių komandą papildė lapkričio mėnesį ir NKL pirmenybėse sužaidė 22 rungtynes. Jose 27 metų 188 cm ūgio gynėjas rinko vidutiniškai po 6,7 taško, 1,5 atkovojo kamuolio ir 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

M. Kasiulevičius „Šilutės“ marškinėlius vilkėjo 10 rungtynių. Šių metų sausio viduryje gimtojo miesto komandą papildęs 33 metų 198 cm ūgio snaiperis į varžovų krepšį metė 4,6 taško, atkovojo 3,6 atšokusio kamuolio ir komandos draugams asistavo po kartą per rungtynes.

„Petrochemos“ naujokas T.Zdanavičius: „Smagiausia – blokuoti varžovų metimus“

23.02.2015

Paskutiniuoju šio sezono Jonavos „Petrochemos“ naujoku tapęs 18-metis 204 cm ūgio Tomas Zdanavičius pamažu pratinasi prie vyrų krepšinio.

Praėjusieji metai tapo lūžiu jaunojo krepšininko karjeroje – vasarą vilnietis pirmąkart apsirengė Lietuvos jaunių (iki 18 m.) krepšinio rinktinės marškinėlius, o rudenį sekė debiutas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate.

Pirmieji debiutanto žingsniai NKL čempionate žengti „Vilniaus“ ekipoje, kurioje nedaug žaidęs krepšininkas ypatingai neišsiskyrė – vidutiniškai 3,2 taško ir 2,5 atkovotų

kamuolių per 12 minučių. Tiesa, antroje sezono dalyje prie Regionų krepšinio lygos (RKL) „Kupiškio“ komandos prisijungęs T.Zdanavičius demonstravo solidesnę statistiką – 9,5 taško ir 6,5 atkovotų kamuolių per 27 minutes.

Rungtyniauti į Jonavą atvykęs bei dar sykį gavęs progą rungtyniauti NKL čempionate, krepšininkas pasidalijo savo mintimis apie naująją karjeros stotelę bei savo žaidimo ypatumus su tinklalapiu „jsk.lt“.

- Tomai, tapai paskutiniuoju Jonavos komandos naujoku bei jau spėjai sužaisti vienerias rungtynes. Kokį pirmąjį įspūdį palieka „Petrochema“?

- Tai gerai organizuota komanda, kuri nuo pat pirmų treniruočių paliko gerą įspūdį. Tikiuosi pateisinti trenerio lūkesčius bei kuo labiau prisidėti prie komandos rezultatų savo žaidimu.

- Šį sezoną debiutavai NKL čempionate. Koks jausmas pereiti iš jaunimo krepšinio į vyrų?

- Pirmieji susitikimai buvo labai sunkūs, dar nebuvau pripratęs prie tokio tvirto ir atletiško žaidimo, bet laikui bėgant, jaučiuosi vis geriau ir rungtyniauti darosi lengviau.

- Kaip manai, kokios yra stipriosios tavo žaidimo pusės?

- Mėgstu gintis bei kovoti dėl kamuolių. Šį tarpsezonį stengsiuosi pagerinti ir puolimo įgūdžius.

- MKL čempionate esi tapęs „Oro Karaliumi“ ar dėjimai mėgstamiausia tavo žaidimo dalis?

- Mėgstu dėti kamuolį iš viršaus, tačiau labiausiai patinka blokuoti varžovų metimus.

- Dalis tavo komandos draugų iš Lietuvos jaunių rinktinės rungtyniauja ir NKL čempionate. Ar smagu pasivaržyti su savo kolegomis skirtingose komandose?

- Žinoma, smagu stebėti, kaip tobulėti sekasi draugams, po varžybų dažnai pasikalbame ir pasidalijame įspūdžiais.

- Ką mėgsti veikti laisvalaikiu be krepšinio?

– Laisvalaikį paprastai leidžiu su draugais, vasaras paprastai leidžiu už miesto, prie jūros ar ežerų.

NKL savaitės geriausias – į dvi pergalęs „Naftą-Uni-Akvaservisą“ vedęs J. Kazakauskas

23.02.2015

Praėjusį savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ iškovojo dvi pergales (abi – prieš aukštesnes pozicijas užimančias komandas) ir pakilo į penktą turnyro lentelės vietą. Pagrindiniu komandos vedliu abiejose rungtynėse buvo sunkusis krašto puolėjas Julius Kazakauskas. 24 metų 197 cm ūgio klaipėdietis antrą kartą šiame sezone pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Panktadienį (02.20) namų aikštėje klaipėdiečiai rezultatu 86:78 įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. J. Kazakauskas svečius pavaišino 19 taškų, 6 atkovotais

kamuoliais (4 puolime), išprovokavo 7 varžovų pražangas, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 2 oponentų metimus. Aikštę Ryčio Vaišvilos auklėtinis paliko surinkęs 20 naudingumo balų.

Pergalę klaipėdiečiai iškovojo ir šeštadienį (02.21), kai išvykoje 83:74 nugalėjo „Trakus“. Šiose rungtynėse J. Kazakauskas pelnė 23 taškus, atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Dėl geriausio NKL savaitės žaidėjo titulo taip pat varžėsi Paulius Petrilevičius (Marijampolės „Sūduva-mantinga“), Deividas Anužis („Palanga“), Paulius Beliavičius (Šakių „Zanavykas“), Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris-2”), Valdemaras Savostjanovas (Raseinių „Rasai“), Deividas Kumelis (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Dovis Bičkauskis („Trakai“), Aurimas Urbonas (Jonavos „Petrochema“) ir Jermaine Love („Vilnius“).

„Geriausios NKL šokėjų grupės konkurse“ triumfavo „Palangos“ ir „Šilutės“ merginos, žaviausią rinks internautai

21.02.2015

Šeštadienį Palangos arenoje vyko ne tik NKL rungtynės tarp vietos „Palangos“ ir Joniškio „Delikateso“, bet ir „Geriausios NKL šokėjų komandos konkursas“.

Tiek krepšinyje, tiek šokiuose pergale džiaugėsi Palangos atstovai. Krepšinio klubas „Palanga“ svečius iš Joniškio įveikė rezultatu 109:79.

„Geriausios NKL šokėjų komandos konkurse”, kurį pristato UAB „Mantinga”, triumfavo dvi komandos. Po vienodai taškų surinko „Palangos” ir „Šilutės” komandos. Jos buvo

paskelbtos konkurso nugalėtojomis. Merginoms atiteko kvietimai šokti NKL finalo ketverte ir aprangų komplektai.

Šokėjų konkurse dalyvavo aštuonios skirtingų miestų komandos. NKL klubų merginas vertino Klaipėdos „Neptūno“ šokėjos iš „Leader dance“.

Žaviausia NKL šokėjų grupė paaiškės kiek vėliau. Su kiekviena į Palangą atvykusia merginų grupe organizatoriai paruošė po video reportažą. Peržiūrėję juos NKL svetainės lankytojai balsavimu nuspręs, kurios merginos yra žaviausios.

„Trakai“ ketvirtą kartą pralaimėjo „Naftai-Uni-Akvaservisui“

21.02.2015

„Trakams“ šį sezoną Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komanda – neįveikiama. Ketvirtosiose tarpusavio rungtynėse trakiečiai ir namuose turėjo pripažinti uostamiesčio ekipos pranašumą – 74:83 (20:28, 22:18, 20:24, 12:13).

Iki antrojo etapo pabaigos liko keturi susitikimai. Kitą savaitgalį „Trakai“ penktadienį namuose 18 val. priims Molėtų „Ežerūną-Karį“, o šeštadienį svečiuose kausis su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

„Trakai“ nesėkmingai pradėjo mačą ir atsiliko 0:5. Calebas Suttonas ir Tautvydas Pipiras atidarė taškų kraitį, bet „Nafta-Universitetas“ laikė iniciatyvą savo rankose (5:13) ir neužleido lyderių vaidmens iki kėlinio pabaigos (20:28).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Nafta-Universitetas“ įgijo dviženklį pranašumą (32:22). Tiesa, įsismagino Kšyštofas Songinas, pataikę du tritaškius iš eilės, pridūręs dvitaškį ir dar du baudos metimus – 34:37. Tautvydas Pipiras tritaškiu buvo išlyginęs rezultatą (38:38), tačiau iki pertraukos klaipėdiečiai vėl išsiveržė į priekį 46:42.

Pirmosiomis trečiojo ketvirčio minutėmis broliai Pipirai pirmąjį kartą išvedė „Trakus“ į priekį (48:46). Vis dėlto Ignas Vaitkus atsakė dviem tritaškiais ir „Nafta-Universitas“ vėl buvo priekyje 57:52. Penkis taškus paeiliui pelnęs Dovis Bičkauskis sumažino atsilikimą iki 61:63, bet kėlinio pabaigoje Klaipėdos klubas vėl pabėgo į priekį 62:70.

Ketvirtajame kėlinyje „Trakai“ bandė sukilti į lemiamą šturmą. Likus žaisti 5 min. deficitas ištirpo iki 5 taškų – 67:72. Po Mindaugo Remino tritaškio komandas skyrė 4 taškai (70:74). Vis dėlto trakiečiai įstrigo Klaipėdos komandos gynyboje. „Nafta-Universitetas“ išlaikė persvarą ir laimėjo 83:74.

„Trakai“: Dovis Bičkauskis 18 (5 rez. perd.), Tautvydas Pipiras 15, Kšyštofas Songinas 10, Calebas Suttonas 8.

„Nafta-Universitetas“: Julius Kazakauskas 23, Ignas Vaitkus 13.