Oficialu: išsiskyrė „Sūduvos-Mantingos“ ir amerikiečio C. M. Coonso keliai

28.01.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ legionierius iš JAV Casey Matthew Coonsas oficialiai paliko komandą. Apie tai informavo klubo vadovai. Trylika rungtynių NKL sužaidęs gynėjas iš Suvalkijos sostinės išvyko prieš Naujuosius metus su galimybe grįžti.

Atsiradusią įžaidėjo spragą „Sūduvos-Mantingos“ vadyba užpildė Aivaru Kvedaravičiumi ir baltarusiu Maksimu Shustau, tad C. M. Coonsas buvo priverstas likti gimtinėje.

NKL čempiomate amerikeitis rinko po 8,5 taško, 2,8 atkovoto kamuolio ir 2,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Š. Vingelis: „Esu vienas vyriausių „Zanavyko“ komandoje, todėl manimi pasitiki”

28.01.2015

Šarūnas Vingelis prie „Zanavyko” ekipos prisijungė tik lapkričio pabaigoje ir jau sužaidė 13 rungtynių. Per šį laikotarpį jis tapo lyderiu pagal pelnomus taškus ne tik Šakių komandos gretose, tačiau taip pat ir Nacionalinės krepšinio lygos čempionate. 192 cm. ūgio gynėjas pasidalino savo mintimis tiek apie save, NKL ir artimiausius tikslus.

- Kaip prasidėjo tavo kaip krepšininko karjera?

– Karjerą pradėjau būdamas 16-os metų, kai buvau pakviestas atstovauti „Rokiškio sūrio“ komandai, kuri žaidė

Regionų krepšinio lygoje. Po trijų metų, kai jau studijavau Kaune, pradėjau žaisti NKL rungtyniaujančioje „LKKA-Atleto“ komandoje. Iškovojus čempionų vardą 2011-2012 metų sezone, atsivėrė durys į Lietuvos krepšinio lygą.

- Kas tave paskatino pasirinkti šią sporto šaką?

– Mano tėtis žaidė krepšinį gimtojo miestelio komandoje, todėl tai buvo pagrindinė priežastis pasirenkant šią sporto šaką.

- Ar turi krepšininko idealą į kurį lygiuojiesi?

– Turiu daug mėgstamų krepšininkų, todėl vieno išskirti negalėčiau.

- Kaip manai, ką šiuo metu labiausiai norėtum patobulinti savo žaidime?

– Šiuo metu labiausiai norėčiau patobulinti savo veiksmus gynyboje, kadangi šiuolaikiniame krepšinyje tai yra vienas svarbiausių dalykų.

- Prie „Zanavyko” komandos prisijungei tik lapkričio pabaigoje. Ar greitai pavyko priprasti prie naujos komandos?

– Taip, nes tiek komandos žaidimo stilius, tiek patys žaidėjai man gerai pažįstami.

- NKL čempionate ilgą laiką buvai „nematomas lyderis“, kadangi trūko sužaistų rungtynių, dabar esi pirmas. Kaip vertini savo asmeninius rezultatus?

– Žinoma, tai yra džiugu, bet krepšinis yra komandinis žaidimas, tad be komandos draugų pagalbos tai būtų sunku pasiekti.

- NKL net du kartus tapai geriausiu savaitės krepšininku. Prieš „Trakus“ pelnęs 38 taškus pagerinai šio sezono rezultatyvumo rekordą. Ką asmeniškai tau tai reiškia?

– Labai smagu, jog mano pastangos buvo įvertintos, tačiau iki pilnos laimės trūko pergalės.

- Rungtynių lemiamomis akimirkomis drąsiai imiesi iniciatyvos ir atakuoji krepšį. Ar tai yra trenerio nurodymas?

– Kadangi komandoje esu vienas iš vyresnių žaidėjų, todėl treneris bei komandos nariai manimi pasitiki ir patiki kamuolį paskutinėmis žaidimo akimirkomis.

- Iš 16 pralaimėjimų net 11 iš jų buvo patirti išvykose. Ko labiausiai komandai trūksta rungtyniaujant priešininkų teritorijoje?

– Manau, kad labiausiai trūksta didesnio pasitikėjimo savo jėgomis, užsidegimo bei palaikymo.

- Antrajame reguliariojo etapo sezone dėl ligos praleidai Suvalkijos derbį. Ar tokias dramatiškas rungtynes buvo sunku stebėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio?

– Visuomet yra sunku iš šalies stebėti tokias akimirkas, o ypač, kai negali niekuo padėti.

- Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

– Laisvalaikiu mėgstu užsiimti kulinarija, žaisti video žaidimus ir aplankyti rūpestingus, mylimus bei visuomet palaikančius artimuosius.

- Kokie yra tavo artimiausi tikslai? Ar tikiesi kitą sezoną vėl sugrįžti rungtyniauti į Lietuvos krepšinio lygą (LKL)?

– Artimiausias tikslas yra pasiekti skambias pergales su „Zanavyko“ komanda. Dėl kito sezono dar yra anksti kalbėti, manau, kad ateitis parodys.

- Ką norėtum perduoti visiems Šakių klubo gerbėjams ir skaitantiems šį interviu?

– Norėčiau padėkoti visiems gerbėjams už palaikymą, kadangi tai mums yra be galo svarbu. Taip pat norėčiau pasinaudodamas proga visus pakviesti ateiti į tolimesnes komandos rungtynes, tikiuosi, kad jūsų nenuvilsime.

„Krepšinis be sienų“ stovykloje dalyvausiantis M.Varnas tikisi pamatyti L.Jamesą

28.01.2015

Vienas perspektyviausių Lietuvos krepšininkų Martynas Varnas sulaukė dar vieno pripažinimo. Aštuoniolikmetis 196 cm ūgio puolėjas vasario 13-15 dienomis pakviestas dalyvauti „Basketball Without Borders“ („Krepšinis be sienų“) stovykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Stovykloje Niujorke M.Varnas su kitais 40 jaunųjų krepšininkų iš Afrikos, Amerikos, Azijos, Europos ir Okeanijos ne tik tobulins individualius įgūdžius, tačiau ir dalyvaus NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ renginiuose.

M.Varnui, kuris „Manijos Moksleivių krepšinio lygoje“ (MKL) rungtyniauja Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“, o Nacio- 

nalinėje krepšinio lygoje (NKL) vilki Kauno „Žalgirio-2“ marškinėlius, tai bus jau antroji „Krepšinis be sienų“ stovykla, kuriose jis dalyvaus.

„Man tai jau antroji tokia stovykla, todėl žinau, kad galima laukti puikios organizacijos ir tikėtis gerų žaidėjų apsilankymo, - prieš kelionę sakė M.Varnas. – Stovykloje tikiuosi pasisemti kuo daugiau patirties ir įgyti naujų įgūdžių“.

M.Varnui ir jo bendraamžiams stovykloje, kuri vyks Barucho universiteto sporto salėse, treniruotes ves NBA, moterų NBA (WNBA) ir Europoje pripažinti treneriai.

„Sulauksime trenerių tiek iš NBA, tiek iš Europos klubų. Kiekvienas specialistas duos patarimų, suteiks žinių ir išsakys savo pastabas. Labai laukiu pratybų su skirtingais treneriais, - pasakoja M.Varnas. – Manau, kad tokiose stovykloje svarbiausia yra žinios ir nauja patirtis. Matyt, kad kažko labai patobulinti nepavyks, tačiau sulauksiu daugybės patarimų, kuriuos galėsiu panaudoti ateityje tobulindamas savo asmeninius įgūdžius“.

„Krepšinis be sienų“ stovyklos dalyviai tobulins savo individualius įgūdžius, dalyvaus metimų ir kamuolio varymo rungtyse, varžysis rungtynėse penki prieš penkis. Jaunieji krepšininkai apsilankys ir NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ renginiuose, kur turės galimybių pabendrauti su geriausiais pasaulio krepšininkais.

„NBA rungtynėse jau esu buvęs prieš kelerius metus, kai Brukline stebėjau „Nets“ ir „Rockets“ komandų susitikimą, - prisimena M.Varnas. – Tačiau dalyvavimas NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ renginiuose bus naujas iššūkis. Labai laukiu visų renginių, kuriuose pavyks sudalyvauti, tikrai negalėčiau išskirti kažkurio vieno. Tikiuosi, kad pavyks pamatyti kuo daugiau NBA krepšininkų, o labiausiai norėčiau išvysti „Cavaliers“ lyderį Lebroną Jamesą“.

M.Varnas šį sezoną Moksleivių lygoje, kurioje vilki „Aisčių“ komandos aprangą, sužaidė 8 rungtynes, vidutiniškai aikštėje praleidžia po 34 minutes, pelno po 28 taškus, atkovoja po 9 kamuolius ir atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus. NKL varžybose M.Varnas aikštėje pasirodė 27 rungtynėse, aikštėje praleidžia po 27 minutes, pelno po 12 taškų, atkovoja po 3 kamuolius ir atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

M.Varnas prieš savaitę su „Žalgirio“ jaunimo komanda tapo Eurolygos atrankos turnyro Kaune nugalėtoju, o praėjusią vasarą su metais vyresniais vaikinais dalyvavo Europos aštuoniolikmečių (U18) čempionate Turkijoje, kur užėmė 7-ą vietą.

„Savo stiprias puses įvardinti sunku, - kuklus išlieka M.Varnas. – Man patinka iki galo atlikti prasiveržimą, ieškoti kontakto. Silpnoji mano pusė yra kamuolio varymas, labai norėčiau jį pagerinti. „Krepšinis be sienų“ stovykla yra puiki galimybė išmokti naujų dalykų ir pasisemti patirties, džiugu, kad „Žalgirio“ komanda mane išleidžia“.

„Krepšinis be sienų“ stovykla organizuojama nuo 2001 metų ir jau buvo organizuota 19-oje valstybių net 5 žemynuose. Prieš 9 metus Artūro Karnišovo dėka tokia stovykla buvo surengta ir Vilniuje, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Tąsyk jauniesiems krepšininkams patarimus dalino ir NBA žaidėjai Žydrūnas Ilgauskas, Šarūnas Jasikevičius, Samuelis Dalambertas bei Zaza Pachulia.

Per istoriją net 33 „Krepšinis be sienų“ stovyklos dalyviai jau buvo pašaukti NBA naujokų biržoje.

Penkioliktosios NKL savaitės geriausias – rezultatyvumo rekordą pasiekęs Š. Vingelis

25.01.2015

Šeštadienį (01.24) šio sezono NKL rezultatyvumo rekordą pagerinęs Šarūnas Vingelis išrinktas geriausiu savaitės krepšininku. Tokį įvertinimą 25 metų 192 cm ūgio krepšininkas 2014-2015 metų sezone užsidirbo jau antrą kartą.

Penktadienį (01.23) Šakių „Zanavyko“ snaiperis savo komandai padėjo įveikti Jonavos „Petrochemą“, tačiau kitą dieną paskutinių sekundžių dramoje turėjo pripažinti „Trakų“ pranašumą. Būtent pralaimėtose rungtynėse Š. Vingelis įmetė rekordiškai daug taškų – 38.

Šakiuose vykusiose rungtynėse į „Petrochemos“ krepšį „Zanavyko“ lyderis įmetė 22 taškus (6/9 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultayvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Trakų krepšinio salėje snaiperis pelnė 38 taškus (9/16 dvit., 6/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir aikštę paliko su 35 efektyvumo balais.

Kiti pretendentai į NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Paulius Valinskas (Kauno „Žalgiris-2”), Aurimas Kieža (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Edvinas Jezukevičius (Vilniaus „Perlas-MRU“), Vaidas Trepočka (Kauno „JAZZ-Diremta“), Mindaugas Reminas („Trakai“), Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) ir Evaldas Šaulys (Šilutės „Šilutė“).

A. Kiežos pastangomis „Sūduva-Mantinga“ nukovė „Ežerūną-Karį“

24.01.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (19/11) naujokas Aurimas Kieža buvo rezultatyviausias savo komandoje ir vilkėdamas gimtojo miesto komandos marškinėlius iškovojo pirmąją pergalę NKL čempionate. Trisdešimtojo reguliaraus sezono turo rungtynėse puolėjas į Molėtų „Ežerūno-Kario“ (20/9) krepšį įmetė 27 taškus ir labiausiai prisidėjo prie sunkiai iškovotos pergalės - 100:84.

Po trijų ketvirčių Suvalkijos sostinės krepšinio arenos švieslentėje degė lygus rezultatas – 64:64. Ketvirtajame kėlinyje savų žiūrovų palaikomi marijampoliečiai įjungė aukštesnę pavarą, vien A. Kieža per kelias minutes pelnė

13 taškų ir „Sūduva-Mantinga“ nutolo nepavejamai. Iki rungtynių pabaigos likus 4 sekundėms susirinkusius sirgalius tolimu metimu ir 100-uoju rungtynių tašku nudžiugino Donatas Sabeckis.

Iškovoję pergalę marijampoliečiai liko ketvirtoje NKL turnyro lentelės vietoje. Tiek pat pergalių turintys „Trakai“ (19/11) žengia treti, „Ežerūnas-Karys“ – antras, o vienvaldis čempionato lyderis Vilniaus „Perlas-MRU“ (23/6) - pirmas.

„Sūduva-Mantinga“: A. Kieža 27 tšk., A. Kvedaravičius 18 tšk., D. Sabeckis ir P. Petrilevičius – po 14 tšk., M. Shustau 10 tšk.

„Ežerūnas-Karys“: E. Baniulis 19 tšk., R. Ambrulaitis 17 tšk., E. Narušis 16 tšk., G. Matulis 12 tšk., D. Kumelis 10 tšk.

Intrigą lemiamomis minutėmis sugrąžinusi „Petrochema“ neperlipo klaipėdiečių barjero

24.01.2015

Jonavos „Petrochemos“ (15-14) krepšininkai antrajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etape ir toliau žygiuoja be pergalių. Šįkart Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos – 70:73 (27:18, 18:27, 12:20, 13:8) namuose turėjo pripažinti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (16-13) ekipos pranašumą.

Jonavos komanda pirmąjį kartą šiame NKL sezone pralaimėjo klaipėdiečiams. Prieš tai buvusios dvi akistatos pirmajame čempionato etape baigėsi K.Naruševičiaus komandos pergalėmis.

Susitikimo pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo ir, įpusėjus pirmajam kėliniui, Aurimo Urbono tritaškis sukrovė „Petrochemai“ apčiuopiamą persvarą – 15:8. Jonaviečiai nemažino spartos ir po dar vieno tritaškio ekipas skyrė 12 taškų – 25:13 (8 min). Tiesa, kėlinio pabaigoje Klaipėdos ekipa kiek atsigavo – 27:18.

Svečių spurtas persirito į antrąjį kėlinį, kuriame jau po trijų minučių Jonavos komandos persvara siekė tik du taškus – 28:26. Svečiai netrukus jau buvo priekyje – 33:36 (16 min). Kaip bebūtų, iki didžiosios pertraukos komandų žaidimas išsilygino ir į rūbinę ekipos išėjo rezultatui esant – 45:45.

Jonaviečių puolimas strigo antrosios susitikimo dalies pradžioje, o svečiai atsakė savo atakų serija – 49:57 (25 min). Grėsmingai nutolę klaipėdiečiai kėlinio pabaigoje pirmavo dviženklių skirtumu – 53:63, tačiau šeimininkai sugebėjo prieš lemiamą ketvirtį sumažinti deficitą iki vienženklio – 57:65.

Tado Sebežiovo vedama „Petrochema“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 9:0 ir priartėjo prie varžovų iki vieno taško atstumo – 64:65 (36 min). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai atsigavo ir, pradėjus tiksėti paskutinei minutei, atstatė saugų pranašumą – 66:71. Per likusį laiką jonaviečiai taškus rinko baudų metimais, tačiau palaužti svečių komandos nepavyko.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai, Tomas Milinskas 16, Henrikas Vorotnikovas 10, Aurimas Urbonas ir Dainius Gulbinas po 7.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Julius Kazakauskas 23 taškai (10 atk. kam.), Aidas Einikis 11.

Penktą sezono pergalę „JAZZ-Diremta“ iškovojo prieš „Rasus“

24.01.2015

Šeštadienį (01.24) Kaune susitiko NKL autsaiderė „JAZZ-Diremta“ ir išvakarėse pergalę Joniškyje iškovoję Raseinių „Rasai“. Po atkaklios kovos svečiai turėjo pripažinti kovingai žaudusių kauniečių pranašumą rezultatu 85:78.

„JAZZ-Diremtai“ tai buvo penktoji pergalė per 29 rungtynes. Tiek pat mačų sužaidę raseiniškiai savo sąskaitoje turi 13 pergalių.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 5 minutėms komandas skyrė 10 taškų (77:67). Raseiniškiai spurtavo 7:2 ir taškų

skirtumą sumažino iki poros taiklių metimų (79:74). Tačiau paskutinę rungtynių minutę sėkmingiau sužaidė šeimininkai, keturiais tiksliais baudų metimais įtvirtinę pergalę.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Vaidas Trepočka – 22 (11 atk. kam.). 17 taškų pridėjo Arūnas Sakalauskas, 13 – Evaldas Dainys, 12 – Malcolmas Hawkinsas.

„Rasų“ komandoje rezultatyviausiai žaaidė 20 taškų įmetęs Giedrius Kurtinaitis. Karolis Guščikas – pelnė 19 taškų (13 atk. kam.), Justas Petkevičius – 14, Gediminas Butkus – 9.

Š. Vingelis pelnė 38 taškus, bet pergalę iškovojo komandiškai žaidę „Trakai“

24.01.2015

„Trakų“ krepšininkai NKL pirmenybėse šventė antrąją pergalę iš eilės, tačiau pastaroji pareikalavo daug nervų. Trakų miesto ekipa namuose 88:86 (20:17, 28:26, 19:20, 21:23) įveikė Šakių „Zanavyką“.

Tai buvo 19-oji „Trakų“ pergalė per 30 NKL čempionato rungtynių. Arvydo Straupio treniruojama komanda turnyro lentelėje užima trečiąją vietą ir nuo antroje esančio Molėtų „Ežerūno-Kario“ atsilieka tik viena pergale.

Rungtynių pradžioje „Zanavykas“ drąsiai jautėsi „Trakų“ aikštelės pusėje. Per keturias minutes svečiai pelnė 11

taškų ir pirmavo 11:7. Tiesa, Domanto Pipiro ir Dovio Bičkauskio metimai leido įsibėgėti trakiečiams, kurie pirmojo ketvirčio pabaigoje išsiveržė į priekį 20:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje po Tautvydo Paliukėno ir Calebo Suttono tritaškių „Trakai“ įgijo dviženklį pranašumą 28:17, tačiau varžovai surengė rezultatyvių atakų virtinę, po kurios šeimininkų persvara ištirpo iki 35:30. Rezultatyviai žaidė abi komandos, bet iki pertraukos „Trakų“ pranašumas nepakito – 48:43. Per du kėlinius „Zanavyko“ lyderis Šarūnas Vingelis jau buvo surinkęs 22 taškus.

Po pertraukos „Trakai“ iššvaistė sukauptą skirtumą ir trečiojo kėlinio viduryje Š.Vingelis išvedė „Zanavyką“ į priekį 55:52. Tačiau šakiečiai Trakuose ilgai nešeimininkavo. Bendromis pastangomis Arvydo Straupio auklėtiniai persvėrė rezultatą ir prieš ketvirtąjį kėlinį sukaupė 4 taškų persvarą – 67:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Ignas Ramašauskas pelnė keturis taškus iš eilės, o kai Simonas Lekys įskraidino tritaškį, „Trakų“ pranašumas šoktelėjo iki 10 taškų – 78:68. „Zanavyko“ snaiperis Š.Vingelis bandė gelbėti komandą, bet po dar vieno I.Ramašausko metimo trakiečiai pirmavo užtikrintu 14 taškų skirtumu – 86:72. Tačiau likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos „Trakai“ per anksti patikėjo pergale. „Zanavykas“ spurtavo 14:2 ir likus 11 sek. komandas skyrė vos du taškai – 88:86.

Ne gana to, Mindaugas Reminas prametė abi baudas ir suteikė svečiams šansą išsigelbėti. Laimei, Tauranto Tamošiūno tritaškis paskutinėmis sekundėmis skriejo pro šalį ir „Trakai“ šventė pergalę 88:86.

„Trakai“: Ignas Ramašauskas 18, Mindaugas Reminas 15 (8 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 14 (4 rez. perd.), Domantas Pipiras 13 (7 atk. kam.), Calebas Suttonas ir Tautvydas Pipiras po 8, Simonas Lekys 5 (6 rez. perd.), Karolis Brusokas 4 (9 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 3.

„Zanavykas“: Šarūnas Vingelis 38 (9/16 dvit., 6/9 trit., 2/3 baud., 7 atk. kam.), Paulius Beliavičius ir Marijus Užupis po 15.

„Žalgirio“ jaunimas atsirevanšavo Joniškio „Delikatesui“

24.01.2015

Pagreitį įgavę Kauno „Žalgirio“ dubleriai NKL pirmenybėse iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Tomo Masiulio auklėtiniai namų arenoje 85:78 įveikė Joniškio „Delikatesą“ ir taip atsirevanšavo varžovams už skaudų pralaimėjimą antrojo rato pabaigoje.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę žalgiriečiai kelis kartus nuo svečių nutolo dviženkliu atstumu, tačiau „Delikatesas“ visus sykius sugebėjo atsitiesti ir varžovus prisivyti. Trečiajame kėlinyje įgiję 7 taškų persvarą kauniečiai ją išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Nors šeimininkai dažniau klydo (13 prieš 8) ir prasižengė (22 prieš 18), jų pergalę lėmė geresnis pataikymas iš visų pozicijų. Dvitaškius „Žaalgiris-2“ metė 55 proc., tritaškius – 48 proc., baudas – 93 proc. Tikslumu. „Delikateso” komanda pataikė 52 proc. dvitaškių, 36 proc. tritaškių ir tik 64 proc. baudų.

„Žalgiris-2”: P. Valinskas 21 tšk., R. Miniotas 20 tšk. (10 atk. kam.), M. Varnas 11 tšk., L. Beliauskas 10 tšk.

„Delikatesas”: N. Anglickis ir Š. Kulevičius – po 18 tšk, A. Galkauskas 16 tšk., Ž. Petraitis 14 tšk.

Charakterį pademonstravusi „Sūduva-Mantinga“ lemiamomis minutėmis palūžo

23.01.2015

22 taškų deficitą panaikinusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ palūžo paskutinėmis minutėmis. Marijampoliečiai svečiuose 84:80 (27:12, 22:20, 11:27, 24:21) nusileido čempionato lyderiams, Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkams.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse vis dar negalėjo padėti traumą besigydantis Marius Valukonis ir mačui neregistruotas Domantas Senda.

Aikštelės šeimininkai savo pranašumą pradėjo įrodinėti nuo

pat rungtynių pradžios. Edvino Jezukevičiaus vedami vilniečiai pirmąjį kėlinį laimėjo net penkiolikos taškų skirtumu – 27:12.

Marijampoliečiams stabilizuoti situacijos nepavyko ir antrajame kėlinyje. „Perlo-MRU“ krepšininkai ne tik nepaleido pirmajame kėlinyje įgyto solidaus pranašumo, tačiau ketvirčio pabaigoje, po Alvydo Žarskaus dvitaškio, Mindaugo Sakalausko auklėtinių persvara išaugo iki dvidešimties taškų – 49:29. Vis tik prieš pat ilgąją pertrauką Maksimas Shustau bei Paulius Petrilevičius taikliais baudų metimais kiek sumažino savo ekipos deficitą – 49:32.

Nepaisant didelio šeimininkų atotrūkio, marijampoliečiai trečiąjį kėlinį pradėjo visiškai kitomis nuotaikoms. „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai spurtavo 18:2 ir trečiojo kėlinio viduryje iš sostinės klubo pranašumo beveik nieko neliko – 51:50. Po Maksimo Shustau dvitaškio svečiams net buvo pavykę persverti rezultatą, tačiau pabudę „Perlo-MRU“ krepšininkai varžovams atitrūkti neleido ir trečiojo kėlinio pabaigoje vis dar pirmavo minimalia persvara – 60:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje, po Tado Rinkūno tritaškio vilniečiai įgijo keturių taškų pranašumą (65:61). Tačiau po Petrilevičiaus ir Labučio taškų, Marijampoliečiai dar kartą atstatė pusiausvyrą – 65:65. Įpusėjus ketvirčiui Antanas Udras dvitaškiu padidino šeimininkų persvarą iki aštuonių (78:70). Nepaisant to, Giedriaus Žibėno auklėtiniai pasiduoti neketino – spurtavę 9:2 sugebėjo sumažinti skirtumą iki dviejų taškų – 80:78. Vis tik rungtynių pabaigą tiksliau sužaidė Vilniaus klubas. Edvinas Jezukevičius ir Tadas Rinkūnas neklydo prie baudų metimų linijos, o sūduviečiai į tai spėjo atsakyti tik dvitaškiu ir „Perlo-MRU“ ekipa šventė sunkią pergalę – 84:80.

Šiose rungtynėse debiutavęs „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Aurimas Kieža buvo rezultatyviausias žaidėjas savo komandos gretose. Marijampolietis per 27 minutes pelnė 19 taškų (8/11 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Perlas-MRU“: Edvinas Jezukevičius (12 atk. kam) 23, Tadas Rinkūnas 18, Antanas Udras (8 atk. kam.) 14, Dominykas Domarkas 12.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19, Paulius Petrilevičius 15, Maksim Shustau 14, Donatas Sabeckis 13.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports