Aukščiausia Lietuvos krepšinio lyga yra Nacionalinė krepšinio lyga?

18.12.2014

Tikriausiai nustebsite, bet Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) galima vadinti aukščiausia Lietuvos krepšinio lyga. Šiame teiginyje nėra jokios perkeltinės prasmės, suprasti jį reikia tiesiogiai.

Paėmus dešimt aukščiausių NKL ir dešimt aukščiausių LKL krepšininkų, antrasis Lietuvos krepšinio divizionas vyresniajam broliui duoda į kaulus. Dešimties aukščiausių NKL krepšininkų ūgio vidurkis yra 211,5 cm, dešimties LKL milžinų – tik 210,2 cm. Tiesa, aukščiausias krepšininkas rungtyniauja LKL – Alytaus „Dzūkijoje“.

Nors šiek tiek žemesni, pagal svarbą ir indėlį į savo komandos kraitį LKL aukštaūgiai atsigriebia. Aukščiausi LKL krepšininkai į varžovų krepšį įmeta vidutiniškai po 8,2 taško, renka po 10,4 naudingumo balo, o jų +/- statistikos vidurkis +2,4 taško (skaičiuota dešimties aukščiausių krepšininkų statistika, bet be K. Lavrinovičiaus). NKL aukštaūgių taškų vidurkis siekia 6,3 taško, efektyvumas 8 balus, o +/- kategorijoje NKL vyrukai atsilieka dar labiau – jų vidurkis –0,4.

Dar vienas siurprizas - aukščiausia Lietuvos krepšinio komanda rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje. Aukščiausi vyrukai vilki Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos marškinėlius. Komandos žaidėjų vidutinis ūgis – 200,8 cm, o septyniolikmečių pilna komanda vis dar auga. Pavyzdžiui, sezono pradžioje matuotas Martynas Echodas buvo 204 cm ūgio, o šiuo metu jo ūgis bent dviem centimetrais didesnis. Antra aukščiausia Lietuvos krepšinio komanda yra Eurolygoje rungtyniaujantis Klaipėdos „Neptūnas“. Pajūrio klubo žaidėjų ūgio vidurkis – 200,1 cm. Trečia šiuose skaičiavimuose rikiuojasi Alytaus „Dzūkija“ su vidutiniu 199 cm ūgio krepšininkais. Į aukščiausių Lietuvos krepšinio komandų dešimtuką patenka trys NKL rungtyniaujantys klubai.

„Ežerūno-Kario“ vyr. treneris M. Kildišius debiutavo LKF taurės varžybose

17.12.2014

Traumų išretintas Molėtų „Ežerūnas-Karys“ DNB LKF taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėms užregistravo komandos vyr. trenerį Mindaugą Kildišių. 41-erių metų specialistas rungtynėse su Raseinių „Rasais” komandai ir vadovavo, ir rungtyniavo.

Per 11 aikštėje praleistų minučių M. Kildišius nei karto neatakavo krepšio, tačiau atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir perėmė 2 kamuolius. Žaidžiantysis „Ežerūno-Kario“ treneris surinko 5 naudingumo balus, o jo atstovaujama komanda su „Rasais“ sužaidė lygiosiomis 73:73.

NKL savaitės geriausias – įspūdingą formą demonstruojantis P. Petrilevičius

14.12.2014

Ne kartą per plauką nuo geriausio NKL savaitės žaidėjo titulo buvęs Paulius Petrilevičius pagaliau sulaukė pripažinimo. Savaitgalį Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo dvi pergales, o naudingiausias savo komandoje abu kartus buvo 23 metų 202 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas P. Petrilevičius. Po 28 naudingumo balus per mačą rinkęs aukštaūgis pripažintas geriausiu lygoje šią savaitę.

Penktadienį (12.12) suvalkiečiai savo aikštėje 87:76 įveikė iki tol čempionate pirmavusį Molėtų „Ežerūną-Karį“. P. Petri-

levičius per 29 aikštėje praleistas minutes į svečių krepšį įmetė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

Šeštadienį (12.13) išvykoje „Sūduva-Mantinga“ po pratęsimo įveikė Joniškio „Delikatesą“. Šįkart Marijampolės komandos aukštaūgis aikštėje praleido 40 minučių, per jas surinko 18 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

Verta paminėti, kad P. Petrilevičius po 26 ir daugiau naudingumo balų surinko penkiose paskutinėse rungtynėse. Visose jose „Sūduva-Mantinga“ iškovojo pergales.

Į NKL savaitės geriausio žaidėjo titulą taip pat pretendavo Evaldas Šaulys („Šilutė“), Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“), Šarūnas Kulevičius (Joniškio „Delikatesas“), Karolis Brusokas („Trakai“), Evaldas Dainys (Kauno „JAZZ-Diremta“) ir Deividas Anužis („Palanga“).

Į dėjimų konkurso pusfinalį prasibrovė I. Labutis, Ž. Petraitis, M. Varnas ir P. Danisevičius

14.12.2014

Savaitgalį baigėsi antrasis „TonyBet NKL DUNK” konkurso etapas. Jo metu 14 geriausiai į krepšį dedančių krepšininkų, suskirstyti Rytų ir Vakarų regionų principais, kovojo dėl keturių kelialapių į šių varžybų pusfinalį.

Penktadienį „TonyBet NKL DUNK“ konkurse paaiškėjo pirmieji žengiantys toliau. VAKARŲ divizione įtikinamai triumfavo Ignas Labutis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) ir Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), surinkę atitinkamai 31 ir 28 procentus balsavusiųjų simpatijų.

Šeštadienį į kovą dėl likusių dviejų vietų pusfinalyje stojo RYTŲ diviziono atstovai. Čia nepralenkiami buvo kauniečiai Martynas Varnas („Žalgiris-2”) ir Paulius Danisevičius („JAZZ-Diremta“). Pirmasis surinko 35 procentus visų balsų, o žemiausias šio konkurso dalyvis, 178 cm ūgio gynėjas P. Danisevičius – 31 procentą.

Visi keturi pusfinalio dalyviai bus apdovanoti solidžiais krepšinio bateliais, o geriausiam iš jų, triumfavusiam konkurso finale, atiteks ir 1000 litų piniginis prizas.

RYTŲ diviziono krepšininkų epizodai

VAKARŲ diviziono krepšininkų epizodai

Drama Joniškyje baigėsi penkta iš eilės „Sūduvos-Mantingos“ pergale

13.12.2014

„Sūduva-Mantinga“ pratęsė pergalių seriją NKL čempionate. Marijampoliečiai svečiuose po pratęsimo 67:69 (12:13, 12:16, 17:16, 17:13, 9:11) palaužė Joniškio „Delikateso“ krepšininkus.

Svečiai atitrūko antrojo kėlinio pradžioje, kuomet spurtavę 13:2 pabėgo trylikos taškų nuotoliu – 37:24.

Nepaisant to, trečiojo kėlinio viduryje Roberto Stankevičiaus auklėtiniai sumažino deficitą iki keturių taškų (45:41). O netrukus, po Šarūno Kulevičiaus dvitaškio šeimininkai išsiveržė į priekį – 49:48.

Rungtynių intriga pasiekė aukščiausią tašką, kuomet mačo pabaigoje Donatas Sabeckis taikliu tolimu metimu išlygino rezultatą – 58:58. Po sėkmingo „Sūduvos-Mantingos“ žaidimo gynyboje tas pats Donatas Sabeckis baudų metimų dėka dar galėjo savo komandai išplėšti pergalę, tačiau abu jo mesti metimai tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu Marijampolės ekipa įrodė pranašumą ir šventė sunkią pergalę – 67:69.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Paulius Petrilevičius. Vidurio puolėjas per 40 minučių pelnė 18 taškų (8/9 dvit., 2/4 baud. met.), atkovojo 13 kamuolių bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus surinko 28 naudingumo balus.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (13 atk. kam.) 18, Tautvydas Kliučinykas 17, Donatas Sabeckis 12, Marius Valukonis 9.

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius (10 atk. kam., 10 išpr. pr., 6 rez. perd.) 17, Aivaras Galkauskas 14, Žilvinas Petraitis (9 atk. kam.) 12.

G. Matulis ir E. Baniulis į „Petrochemos“ krepšį įmetė daugiau nei pusę komandos taškų

13.12.2014

Aštuntąjį pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos“ (14-8) krepšininkai išvykoje – 78:84 (21:28, 19:21, 18:12, 20:23) nusileidę Molėtų „Ežerūno-Kario“ (17-5) klubui.

Pirmose tarpusavio rungtynėse tarp „Petrochemos“ ir „Ežerūno-Kario“ ekipų Jonavoje pergalę – 71:64 iškovojo molėtiškiai.Po antrojopralaimėjimo sezone Molėtų ekipai Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai dalinasi 3-5 poziciją NKL čempionato turnyro lentelėje.

Šeimininkai rungtynėse Molėtuose atitrūko jau ketvirtąją susitikimo minutę – 14:9. Po Tomo Milinsko atakų serijos priartėjusi „Petrochema“ – 13:16 (5 min) sustojo puolime, o kėlinį „Ežerūnas-Karys“ baigė susikrovęs septynių taškų pranašumą – 28:21.

Nors jonaviečių situacija pablogėjo per pirmąsias antrojo kėlinio minutes – 21:32 (12 min), tačiau dar viena sėkminga T.MIlinsko žaidimo atkarpa leido ženkliai priartėti – 28:32 (14 min). Molėtiškiai į tai atsakė dar vienu puolimo uraganu – 45:30 (16 min), bet „Petrochema“ kėlinio pabaigoje eilinį kartą priartėjo – 40:49.

Po didžiosios pertraukos Jonavos krepšininkai didžiąją trečiojo kėlinio dalį turėjo 5-8 taškų deficitą, kurį besibaigiant ketvirčiui pavyko ištirpdyti iki dviejų taškų – 56:58 (28 min). Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė penki taškai – 56:61.

Henriko Vorotnikovo dvitaškis antrąją ketvirtojo kėlinio minutę leido išlyginti rezultatą – 65:65. Šeimininkus į priekį pradėjo tempti Evaldas Baniulis, surinkęs 7 taškus be svečių atsako – 80:70 (36 min). Intrigai atkurti jonaviečiams užteko vos pusantros minutės – 78:80, tačiau likusią kėlinio minutę tiksliau sužaidę Molėtų krepšininkai pergalės iš rankų nebepaleido – 78:84.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 20 taškų, Tomas Milinskas 15, Ričardas Verbickas 14, Tadas Sebežiovas 13, Karolis Šarukas 9.

Molėtų „Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis 22 taškai, Gintautas Matulis 20, Deividas Kumelis 12.

„Rasai“ pralaimėjo antrą iš eilės rungtynių pabaigą

13.12.2014

Antras įtemptas rungtynes per dvi dienas žaidę Raseinių „Rasai“ patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės. Iki paskutinės minutės kovoję Alberto Vilimo auklėtiniai nesugebėjo rezultatyviai užbaigti dviejų paskutinių atakų ir turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio-2“ komandos pranašumą.

Apie panašų komandų pajėgumą bylojo rezultatas įpusėjus rungtynėms. Po dviejų kėlinių kauniečiai pirmavo rezultatu 42:43. Nors trečiojo ketvirčio paskutinę minutę Tomo Masiulio auklėtiniai susikrovė dešimties taškų persvarą,

ketvirtojo kėlinio pradžioje Valdemaro Savostjanovo dėka raseiniškiai spurtavo ir persverė rezultatą savo komandos naudai. Įpusėjus kėliniui raseiniškiai pirmavo 74:70, tačiau prarado iniciatyvą, leido svečiams pelnyti 9 taškus be atsako ir išleido pergalę iš rankų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė po 15 taškų į šeimininkų krepšį įmetę Vidas Ginevičius (5/5 trit.) ir Martynas Echodas. 13 taškų pelnė Nerijus Barauskas, po 11 – Paulius Valinskas ir Olegas Kojenetsas.

Raseinių komandą į priekį tempė po 20 taškų įmetę Valdemaras Savostjanovas ir Karolis Guščikas (11 atk. kam.). 12 taškų surinko Darius Marcinkevičius.

E. Dainys atliko 12 rezultatyvių perdavimų, „JAZZ-Diremta“ nukovė „Zanavyką“

13.12.2014

Po penktadienį Kauno derbyje patirto skaudaus pralaimėjimo prieš jaunuosius žalgiriečius, „JAZZ-Diremta“ reabilitavosi šeštadienį. Savų žiūrovų palaikomi Romualdo Petronio auklėtiniai įveikė Šakių „Zanavyką“ ir padidino šansus pakilti iš NKL turnyro lentelės dugno. Per 22 turus kauniečiai iškovojo 3 pergales, o jų persekiojamas ir 13 vietą užimantis „Vilnius“ savo sąskaitoje turi 5 laimėjimus.

Pirmajamke ketvirtyje šeimininkai visiškai uždarė šakiečių lyderį Šarūną Vingelį ir po dešimties minučių kovos įgijo

apčiuopiamą persvarą (21:15). Antrajame kėlinyje „Zanavyko” lyderio be taškų išlaikyti kauniečiams nepavyko, tačiau jame ir toliau pirmavo „JAZZ-Diremta“ (38:28). Tiesa, kėlinio pabaigoje Edo Nickaus spurtavo 9:0 ir prieš ilgąją pertrauką šeimininkams paliko tik 1 taško persvarą (38:37).

Trečią ketvirtį Kauno komanda pradėjo dviem tiksliais metimais. Įgytą persvarą šeimininkai išsaugojo iki kėlinio pabaigos (60:56). Eilinį kartą geriau kėlinio pradžią sužaidusi „JAZZ-Diremta“ ketvirtajame ketvirtyje „Zanavyką“ paliko gerokai už nugaros (70:59). Persvarą komandiškai žaidusi Kauno komanda išlaikė iki rungtynių pabaigos ir triumfavo rezultatu 81:68.

Nugalėtojų ekipoje puikiai rungtyniavo šio NKL sezono rezultatyvių perdavimų rekordą pakartojęs Evaldas Dainys. Įžaidėjas pelnė 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir komandos draugams tiksliai asisistavo 12 kartų. Be jo „JAZZ-Diremtos“ komandai dviženklį taškų skaičių pelnė dar keturi krepšininkai. Mantvydas Stašelis įmetė 16, Malcolmas Hawkinsas 15, Arūnas Sakalauskas ir Vaidas Trepočka – po 13 taškų.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 12 taškų įmetę Šarūnas Vingelis ir Marijus Užupis, 10 pridėjo Šarūnas Beniušis.

Dėjimų konkurso RYTŲ divizionas: vilniečių ir kauniečių priešprieša

13.12.2014

Penktadienį „TonyBet NKL DUNK“ konkurse paaiškėjo pirmieji pusfinalio dalyviai. VAKARŲ divizione įtikinamai triumfavo Ignas Labutis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) ir Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), surinkę atitinkamai 31 procentus ir 28 procentus balsavusiųjų simpatijų.

Šiandienį į kovą dėl likusių dviejų vietų pusfinalyje stoja RYTŲ diviziono atstovai G. Matulis („Ežerūnas-Karys“), R. Pipiras („Perlas-MRU“), J. Love („Vilnius“), K. Songinas („Trakai“), M. Varnas („Žalgiris-2“),P. Danisevičius (Kauno

„JAZZ-Diremta“) ir rungtyniautį į RKL išvyklusį V. Sajeką pakeitęs K. Šarukas („Petrochema“).

Kiekvienas jų žiūrovų teismui pateikė po du dėjimus į krepšį. Vertus žengti į geriausiai dedančiųjų krepšininkų ketvertuką balsuodami renka tik krepšinio mėgėjai. Atiduoti balsą už savo favoritą galite žemiau.

Antrasis  „TonyBet NKL DUNK“ konkurso etapas: RYTŲ divizionas

Balsavimas:

Fantastiškai tritaškius metę žalgiriečiai triumfavo Kauno derbyje

12.12.2014

Kauno „Žalgirio“ dubleriai tritaškius metė tiksliau nei dvitaškius ir iškovojo didžiausią pergalę šiame sezone. Laikinosios sostinės derbyje Tomo Masiulio auklėtiniai 109:76 nepasigailėjo „JAZZ-Diremtos“ krepšininkų.

Tritaškius žaliai-balti metė 70 procentų (14/20), dvitaškius – 69 procentų (25/34) taiklumu. Nors „Žalgiris-2” dažniau klydo (25 prieš 19), tačiau atsigriebė kovodamas dėl kamuolių (37 prieš 21). Kaimynų dvikovoje žalgiriečiai surinko 130 naudingumo balų, tuo tarpu „JAZZ-Diremta“ aikštę paliko tik su 57 naudingumo balais.

„Žalgirio“ komandoje net šeši krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių. Paulius Valinskas pelnė 23 taškus, Martynas Echodas 15, Martynas Varnas 14, Olegas Kojenetsas 11, Arnoldas Kulboka ir Nerijus Barauskas – po 10.

„JAZZ-Diremtos“ gretose išsiskyrė po 16 taškų įmetę Evaldas Dainys ir Malcolmas Hawkinsas, 15 prid4jo Gintautas Kybartas, 12 – Arūnas Sakalauskas.