Aikštėje dominavusi „Šilutė“ įveikė „Petrochemą“

19.12.2014

Nesėkmę NKL rungtynėse Šilutėje patyrė Jonavos „Petrochemos“ (14-3) krepšininkai, rezultatu 74:60 turėję pripažinti „Šilutės“ pranašumą. Po devintosios nesėkmės NKL čempionate jonaviečiai dalinasi 4-5 poziciją turnyro lentelėje su šiandien taip pat kluptelėjusia Marijampolės „Sūduvos-Mantigos“ ekipa.

Šeimininkai jonaviečius į duobę pasiuntė 7-ąją pirmojo kėlinio minutę, pelnydami dešimt taškų be atsako – 17:6. Ketvirčio pabaigoje „Petrochemos“ puolimą atgaivino keturi

Vladislovo Razumnovo taškai, tačiau po dešimties žaidimo minučių „Šilutės“ pranašumas ir toliau buvo solidus – 21:10.

Antrasis ketvirtis prasidėjo rekordine šilutiškių persvara – 24:12. Tiesa, Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai surengė pirmąjį spurtą mače – 11:3 ir ženkliai priartėjo prieš šeimininkų – 22:27. Dar du Tomo Milinsko tritaškiai atkūrė intrigą – 28:32, tačiau dar viena „Šilutės“ atakų serija atstatė pirmojo kėlinio „status quo“ – 40:29.

Po Aurimo Urbono tritaškio trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė septyni taškai – 37:44, tačiau „Šilutė“ nesnaudė ir atsakė savo tolimų metimų serija – 53:37. „Petrochemos“ puolimui sustojus, šeimininkai nemažino apsukų ir ketvirtį užbaigė pirmaudami didžiausia persvara rungtynėse – 65:43.

Jonavos krepšininkai nenuleido rankų lemiamame ketvirtyje ir pirmųjų šešių minučių atkarpą laimėjo rezultatu – 12:3 (55:68). Pajutę pavojų šilutiškiai atstatė didesnį pranašumą – 73:55 ir pergalės iš rankų nebepaleido – 74:60.

Jonavos „Petrochema“: Tomas Milinskas ir Henrikas Vorotnikovas po 12 taškų, Aurimas Urbonas 11.

„Šilutė“: Dominykas Matutis 18 taškų, Evaldas Šaulys 16, Deividas Pukis 12.

Dvigubas P. Šakinio dublis ir 6 tritaškiai „Palangai“ garantavo pergalę prieš marijampoliečius

19.12.2014

XXIII-iojo NKL turo rungtynes Palangoje tarp vietos „Palangos“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ sėkmingiau pradėjo svečiai kurie spurdavo 6:14. Bet Povilo Šakinio, Ernesto Bružo bei Deivido Anužio pastangomis Virginijiaus Sirvydžio auklėtiniai prisivijo varžovus (20:24).

Antrojo ketvirčio pradžioje P. Abramavičiaus ir M. Valukonio vedama „Sūduva-Mantinga“ vėl geriau pradėjo kėlinį, kuriame „Palangos“ ekipa buvo besivejančių vaidmenyje. Komandos į ilgąją pertrauką išėjo švieslentei rodant skaičius 38:47.

Spurtu 7:0 po ilgosios pertraukos į aikštę grįžo „Sūduvos-Mantingos“ komanda, tačiau atkarpa 6:0 atsakė ir palangiškiai (43:54). Likus žaisti keturias minutes marijampoliečių lyderis P.Abramavičius gavo ketvirtąją pražangą, o tai leido „Palangos“ klubui persverti rungtynių rezultatą savo naudai (62:60). Netrukus palangiškis Povilas Šakinis pataikė savo penktąjį tritaškį, jo komandos draugas Ernestas Bružas pridėjo dar vieną ir ketvirtis baigėsi „Palangai“ pirmaujant 71:67.

Ketvirtajame kėlinyje komandoss ilgai žaidė lygiai (81:76), tačiau šeimininkai geriau sužaidė kėlinio pabaigą, kuomet Erikas Kubilius įsmeigė du svarbius tritaškius ir leido savo komandai iškovoti pergalę - 93:83.

„Palanga“: Povilas Šakinis 26 (6/10 tri, 10 rez.perd), Adomas Drungilas 18 (12 atk.kam), Erikas Kubilius 15 (7 atk.kam, 6 rez.perd), Deividas Anužis 14 (5 rez.perd), Ernestas Bružas 11.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Abramavičius ir Marius Valukonis po 16, Tautvydas Kliučinykas 10.

D. Bičkauskio tritaškiai vedė „Trakus“ į pergalę prieš „Zanavyką“

19.12.2014

Dovis Bičkauskis per pirmus du kėlinius į „Zanavyko“ krepšį įmetė 20 taškų, antroje rungtynių pusėje pridėjo dar du tritaškius, o „Trakai“ savų žiūrovų akivaizdoje įveikė svečius iš Šakių rezultatu 94:81.

„Trakai“ iškovojo antrą pergalę iš eilės. Po 23 turų Andriaus Šležo auklėtiniai savo sąskaitoje turi 15 pergalių ir šoktelėjo į trečią NKL turnyro lentelės vietą. „Zanavykui“ šis pralaimėjimas buvo antras iš eilės. Po jo šakiečiai liko antroje turnyro lentelės pusėje ir susikomplikavo galimybes pakilti į stipriausių komandų septintuką.

Trakiečių pergalę lėmė tikslesni metimai iš toli (12/22 prieš 7/22) ir geresnė kova dėl atšokusių kamuolių (32 prieš 27).

„Trakų“ komandoje rezultatyviausias buvo 4 iš 5 tritaškius metimus pataikęs Dovis Bičkauskis – 26 taškai. Ignas Ramašauskas pelnė 14, Karolis Brusoks 12, Mindaugas Reminas 10 taškų.

Šiame susitikime Edo Nickaus komandoje debiutavo Paulius Beliavičius. Itin rezultatyviai rungtynes pradėjęs gynėjas vėliau stabtelėjo ir iš viso pelnė 15 taškų. „Zanavyke“ rezultatyvumu išsiskyrė 23 taškus įmetęs Šarūnas Vingelis. 13 įmetė Marijus Užupis, 10 – Šarūnas Beniušis.

Į „Zanavyką“ grįžta „Mažeikius“ palikęs P. Beliavičius

19.12.2014

Prieš porą dienų „Mažeikius“ (LKL) palikęs 193 cm ūgio gynėjas Paulius Beliavičius grįžta į NKL. 26-erių krepšininkas prisijungė prie Šakių „Zanavyko”. Šioje ekipoje gynėjas rungtyniavo 2013-2014 metų sezone.

P. Beliavičius šiame sezone LKL rinko po 7,1 taško, atkovodavo po 2,6 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

Praėjusiame sezone NKL čempionate gynėjas rinko po 14,9 taško, atkovojo po 4,2 kamuolio ir atliko po 3,6 rezultatyvaus perdavimo.

P. Petrilevičius: „Pasitikėjimas tiek savimi, tiek komanda sustiprėjo“

19.12.2014

Pirmadienį – LSKL, trečiadienį – DNB LKF mažoji taurė, penktadienį ir šeštadienį – NKL čempionatas. Tokiu ritmu pastarąsias savaites gyvena Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis Paulius Petrilevičius. Jaunam krepšininkui toks tempas sunkumų nesudaro. Atvirkščiai – 23 metų, 200 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas įsižaidė ir paskutinę savaitę buvo pripažintas geriausiu NKL žaidėju.

Vienas Marijampolės komandos lyderių nežada sustoti. Prieš penktadienio dvikovą P. Petrilevičius atsakė į klausi

mus apie LKL klubų dėmesį, sunkią sezono pradžią, komandą papildžiusius naujokus ir nepakitusius aukštus komandos tikslus.

- Pauliau, praėjusį sezoną baigei Lietuvos krepšinio lygoje, kur pasirodei tikrai sėkmingai. Rinkai po 11,5 taško, 6,8 atkovoto kamuolio, 2 rezultatyvius perdavimus ir 15,8 naudingumo balo per rungtynes. Kas paskatino grįžti į NKL? Nejau niekas nesidomėjo aukštu, jaunu, stipriu ir perspektyviu krepšininku?

- Į NKL grįžau, nes nesulaukiau rimtų pasiūlymų žaisti LKL. Marijampolės klubas pasiūlė tikrai geras sąlygas, todėl nusprendžiau dar metus patobulėti NKL ir, jei pavyks, kitą sezoną papildyti LKL gretas.

- Ar agentai, LKL klubai tavimi domisi dabar? Per paskutines penkerias rungtynes į varžovų krepšį meti po 18,6 taško, atkovoji po 11 kamuolių ir aikštę palieki surinkęs mažiausiai 26 naudingumo balus.

- Sezono pradžioje turėjau vieną pasiūlymą, tačiau jis manęs nedomino tiek, kiek norėčiau. O šiuo metu jokių pasiūlymų žaisti aukštesnėje lygoje nesulaukiau.

- Marijampolės klubas kelia tikslus laimėti NKL čempionatą, tačiau tiek tau asmeniškai, tiek komandai įsivažiuoti prireikė daug laiko. Ar po penkių iš eilės pergalių grįžo pasitikėjimas?

- Įsivažiuoti reikėjo laiko, nes buvome ką tik suburta, nauja ir neapsišlifavusi komanda. Dabar, kai sekasi iš ties neblogai, pasitikėjimas tiek savimi, tiek komanda tikrai sustiprėjo. Tikimės, kad pavyks ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų ir išlaikyti tokį stiprų žaidimą.

- Kai komandai nesisekė, kritikos sulaukė vyr. treneris. Ar Giedrius Žibėnas buvo jos vertas? Sako, rungtynes laimi žaidėjai, o pralaimi treneris. Ar taip buvo ir jūsų komandoje?

- Kritikos susilaukė ne tik treneris, tačiau ir mes visi. Tai ir nulėmė pokyčius į geresnį žaidimą. Na, o vertinti savo trenerio G. Žibėno aš nedrįstu, nes nesijaučiu turintis pakankamai kompetencijos. Savo darbo specifiką jis išmano puikiai, visi turime savo pareigas, todėl nesikišame į vieni kitų darbus.

- Neabejotinai jūsų komandos veidą sezono pradžioje pakeitė įžaidėjo Mato Sapiegos trauma. Kaip komanda pasikeitė prisijungus Maksimui Shustau ir Aivarui Kvedaravičiui?

- Mato trauma buvo didelis praradimas. Tai šiek tiek išgąsdino visus, tačiau linkime Matui pasveikti ir dar šį sezoną papildyti komandos gretas. O komandos naujokai Maksimas ir Aivaras iš ties neblogi žaidėjai. Žinoma, tam, kad parodytų ką gali aikštelėje, jiems reikia laiko, tačiau svarbiausia, kad abu nuoširdžiai stengiasi ir sistemingai dirba.

- Ar galima teigti, kad šiuo metu esate geriausiai sukomplektuota NKL komanda ir vėl pasiruošę kovoti dėl čempionų vardo?

- Mano nuomone, komandos komplektacija iš ties gera, tačiau lygoje yra ir daug kitų stiprių komandų. Visi mes vienodai norime laimėti, tačiau rezultatai paaiškės tik sezono pabaigoje.

Aukščiausia Lietuvos krepšinio lyga yra Nacionalinė krepšinio lyga?

18.12.2014

Tikriausiai nustebsite, bet Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) galima vadinti aukščiausia Lietuvos krepšinio lyga. Šiame teiginyje nėra jokios perkeltinės prasmės, suprasti jį reikia tiesiogiai.

Paėmus dešimt aukščiausių NKL ir dešimt aukščiausių LKL krepšininkų, antrasis Lietuvos krepšinio divizionas vyresniajam broliui duoda į kaulus. Dešimties aukščiausių NKL krepšininkų ūgio vidurkis yra 211,5 cm, dešimties LKL milžinų – tik 210,2 cm. Tiesa, aukščiausias krepšininkas rungtyniauja LKL – Alytaus „Dzūkijoje“.

Nors šiek tiek žemesni, pagal svarbą ir indėlį į savo komandos kraitį LKL aukštaūgiai atsigriebia. Aukščiausi LKL krepšininkai į varžovų krepšį įmeta vidutiniškai po 8,2 taško, renka po 10,4 naudingumo balo, o jų +/- statistikos vidurkis +2,4 taško (skaičiuota dešimties aukščiausių krepšininkų statistika, bet be K. Lavrinovičiaus). NKL aukštaūgių taškų vidurkis siekia 6,3 taško, efektyvumas 8 balus, o +/- kategorijoje NKL vyrukai atsilieka dar labiau – jų vidurkis –0,4.

Dar vienas siurprizas - aukščiausia Lietuvos krepšinio komanda rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje. Aukščiausi vyrukai vilki Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos marškinėlius. Komandos žaidėjų vidutinis ūgis – 200,8 cm, o septyniolikmečių pilna komanda vis dar auga. Pavyzdžiui, sezono pradžioje matuotas Martynas Echodas buvo 204 cm ūgio, o šiuo metu jo ūgis bent dviem centimetrais didesnis. Antra aukščiausia Lietuvos krepšinio komanda yra Eurolygoje rungtyniaujantis Klaipėdos „Neptūnas“. Pajūrio klubo žaidėjų ūgio vidurkis – 200,1 cm. Trečia šiuose skaičiavimuose rikiuojasi Alytaus „Dzūkija“ su vidutiniu 199 cm ūgio krepšininkais. Į aukščiausių Lietuvos krepšinio komandų dešimtuką patenka trys NKL rungtyniaujantys klubai.

„Ežerūno-Kario“ vyr. treneris M. Kildišius debiutavo LKF taurės varžybose

17.12.2014

Traumų išretintas Molėtų „Ežerūnas-Karys“ DNB LKF taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėms užregistravo komandos vyr. trenerį Mindaugą Kildišių. 41-erių metų specialistas rungtynėse su Raseinių „Rasais” komandai ir vadovavo, ir rungtyniavo.

Per 11 aikštėje praleistų minučių M. Kildišius nei karto neatakavo krepšio, tačiau atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir perėmė 2 kamuolius. Žaidžiantysis „Ežerūno-Kario“ treneris surinko 5 naudingumo balus, o jo atstovaujama komanda su „Rasais“ sužaidė lygiosiomis 73:73.

NKL savaitės geriausias – įspūdingą formą demonstruojantis P. Petrilevičius

14.12.2014

Ne kartą per plauką nuo geriausio NKL savaitės žaidėjo titulo buvęs Paulius Petrilevičius pagaliau sulaukė pripažinimo. Savaitgalį Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo dvi pergales, o naudingiausias savo komandoje abu kartus buvo 23 metų 202 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas P. Petrilevičius. Po 28 naudingumo balus per mačą rinkęs aukštaūgis pripažintas geriausiu lygoje šią savaitę.

Penktadienį (12.12) suvalkiečiai savo aikštėje 87:76 įveikė iki tol čempionate pirmavusį Molėtų „Ežerūną-Karį“. P. Petri-

levičius per 29 aikštėje praleistas minutes į svečių krepšį įmetė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

Šeštadienį (12.13) išvykoje „Sūduva-Mantinga“ po pratęsimo įveikė Joniškio „Delikatesą“. Šįkart Marijampolės komandos aukštaūgis aikštėje praleido 40 minučių, per jas surinko 18 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

Verta paminėti, kad P. Petrilevičius po 26 ir daugiau naudingumo balų surinko penkiose paskutinėse rungtynėse. Visose jose „Sūduva-Mantinga“ iškovojo pergales.

Į NKL savaitės geriausio žaidėjo titulą taip pat pretendavo Evaldas Šaulys („Šilutė“), Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“), Šarūnas Kulevičius (Joniškio „Delikatesas“), Karolis Brusokas („Trakai“), Evaldas Dainys (Kauno „JAZZ-Diremta“) ir Deividas Anužis („Palanga“).

Į dėjimų konkurso pusfinalį prasibrovė I. Labutis, Ž. Petraitis, M. Varnas ir P. Danisevičius

14.12.2014

Savaitgalį baigėsi antrasis „TonyBet NKL DUNK” konkurso etapas. Jo metu 14 geriausiai į krepšį dedančių krepšininkų, suskirstyti Rytų ir Vakarų regionų principais, kovojo dėl keturių kelialapių į šių varžybų pusfinalį.

Penktadienį „TonyBet NKL DUNK“ konkurse paaiškėjo pirmieji žengiantys toliau. VAKARŲ divizione įtikinamai triumfavo Ignas Labutis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) ir Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), surinkę atitinkamai 31 ir 28 procentus balsavusiųjų simpatijų.

Šeštadienį į kovą dėl likusių dviejų vietų pusfinalyje stojo RYTŲ diviziono atstovai. Čia nepralenkiami buvo kauniečiai Martynas Varnas („Žalgiris-2”) ir Paulius Danisevičius („JAZZ-Diremta“). Pirmasis surinko 35 procentus visų balsų, o žemiausias šio konkurso dalyvis, 178 cm ūgio gynėjas P. Danisevičius – 31 procentą.

Visi keturi pusfinalio dalyviai bus apdovanoti solidžiais krepšinio bateliais, o geriausiam iš jų, triumfavusiam konkurso finale, atiteks ir 1000 litų piniginis prizas.

RYTŲ diviziono krepšininkų epizodai

VAKARŲ diviziono krepšininkų epizodai

Drama Joniškyje baigėsi penkta iš eilės „Sūduvos-Mantingos“ pergale

13.12.2014

„Sūduva-Mantinga“ pratęsė pergalių seriją NKL čempionate. Marijampoliečiai svečiuose po pratęsimo 67:69 (12:13, 12:16, 17:16, 17:13, 9:11) palaužė Joniškio „Delikateso“ krepšininkus.

Svečiai atitrūko antrojo kėlinio pradžioje, kuomet spurtavę 13:2 pabėgo trylikos taškų nuotoliu – 37:24.

Nepaisant to, trečiojo kėlinio viduryje Roberto Stankevičiaus auklėtiniai sumažino deficitą iki keturių taškų (45:41). O netrukus, po Šarūno Kulevičiaus dvitaškio šeimininkai išsiveržė į priekį – 49:48.

Rungtynių intriga pasiekė aukščiausią tašką, kuomet mačo pabaigoje Donatas Sabeckis taikliu tolimu metimu išlygino rezultatą – 58:58. Po sėkmingo „Sūduvos-Mantingos“ žaidimo gynyboje tas pats Donatas Sabeckis baudų metimų dėka dar galėjo savo komandai išplėšti pergalę, tačiau abu jo mesti metimai tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu Marijampolės ekipa įrodė pranašumą ir šventė sunkią pergalę – 67:69.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Paulius Petrilevičius. Vidurio puolėjas per 40 minučių pelnė 18 taškų (8/9 dvit., 2/4 baud. met.), atkovojo 13 kamuolių bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus surinko 28 naudingumo balus.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (13 atk. kam.) 18, Tautvydas Kliučinykas 17, Donatas Sabeckis 12, Marius Valukonis 9.

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius (10 atk. kam., 10 išpr. pr., 6 rez. perd.) 17, Aivaras Galkauskas 14, Žilvinas Petraitis (9 atk. kam.) 12.