„Telšiai“ svečiuose sutriuškino „Delikatesą“

10.12.2016

Triuškinančią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo „Telšių“ (13-6) komanda. Augenijaus Vaškio auklėtiniai svečiuose 86:66 (19:14, 23:19, 22:18, 22:15) nepaliko vilčių Joniškio „Delikateso“ (7-13) krepšininkams.

Šeimininkai rungtynėse laikėsi mažiau nei 12 minučių. Esant nedideliam telšiečių pranašumui (23:20) jie surengė spurtą 19:6 ir įgytą persvarą (42:26) išlaikė iki mačo pabaigos.

„Telšiai“ ypač brangino kamuolį ir padarė tik 8 klaidas, kuomet jų varžovai suklydo 14 sykių. Svečius į priekį vedė geras tritaškių pataikymas, kuomet tikslą pasiekė 15 tolimų metimų iš 34 (44 proc.).

Pirmąją tarpusavio dvikovą Telšiuose šeimininkai taip pat buvo laimėję 20 taškų skirtumu – 80:60.

„Telšiai“: Ignas Razutis 22, Ovidijus Kaminskis 21, Mindaugas Norkus ir Audrius Maneikis po 11.

„Delikatesas“: Domantas Šimaitis 15, Nerijus Barauskas 13, Deividas Sabeckis 11, Gediminas Žalalis 10.

„Mažeikiai“ išbarstė solidžią persvarą, tačiau pergalę iškovojo

10.12.2016

„Mažeikių“ (8-13) komanda pirmą kartą šiame sezoną iškovojo antrąją pergalę per savaitgalį. Šiaurės Lietuvos atstovai namuose 76:68 (22:11, 19:21, 14:14, 21:22) nugalėjo „Palangos“ (6-12) krepšininkus.

Ketvirto kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo 66:55 ir atrodė, kad mačo baigtis yra aiški. Visgi palangiškiams prireikė vos dviejų minučių ir jų spurtas 13:3 skirtumą sumažino iki minimalaus (68:69).

Kitoje atakoje Ernesta Bružas smeigė tritaškį, vėliau sumetė baudas, taškus pridėjo ir Tomas Miškinis, o šeimininkai susigrąžino pranašumą, kurios pakako pergalei.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 18 (12 atk. kam.), Ernestas Bružas 16, Rytis Biliartas 15, Arūnas Mikalauskas 12 (11 atk. kam.).

„Palanga“: Johnathanas Hudsonas 24, Mantvydas Stašelis 16, Aurimas Urbonas 13, Antanas Montrimavičius 7 (10 atk. kam.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“ pranoko KTU krepšininkus

10.12.2016

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (15-5) krepšininkai susiėmė lemiamu metu ir iškovojo dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 73:70 (19:17, 25:22, 8:15, 21:16) palaužė Kauno KTU (9-11) krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje KTU komanda dar pirmavo 58:52, tačiau tuomet šeimininkai spurtavo 12:2 ir iniciatyvą perėmė į savo rankas (64:60). Per likusį laiką kova vyko taškas į tašką, o baudų metimų serijoje neklydę klaipėdiečiai iškovojo dar vieną pergalę.

Kauniečiams koją kišo didelis klaidų skaičius (22), o tuo puikiai naudojosi „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai, kurie po oponentų klaidų pelnė 20 taškų.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Kaune klaipėdiečiai taip pat buvo laimėję 82:79.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 16 (12 atk. kam.), Mindaugas Stašys 12, Deividas Anužis ir Edvinas Alunderis po 9.

KTU: Paulius Knyza 15, Medas Kuprijanovas 11, Jaunius Davniukas ir Artūras Pelšas po 9.

„Sūduva-Mantinga“ nesunkiai įveikė ir Jonavos komandos barjerą

10.12.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (15-4) tęsia sėkmingą žaidimą namų arenoje. Sūduviečiai Mezon-NKL pirmenybėse namie 82:72 (25:27, 31:10, 15:14, 11:21) sutriuškino Jonavos „Sporto klubą“ (5-15).

Marijampolės komanda namų arenoje paskutinį kartą suklupo tik spalio 7-ąją, kuomet sezono atidarymo rungtynėse nusileido „Telšiams“. Pergalė prieš Jonavos ekipą „Sūduvai-Mantingai“ buvo jau aštuntasis sezono laimėjimas namuose.

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai jau nuo pat pradžios pradėjo diktuoti savo sąlygas, o po Evaldo Šaulio tolimo metimo ketvirčio viduryje komandas skyrė jau dviženklis skirtumas (14:4). Tiesa, Nerijaus Zabarausko auklėtiniai nesutriko – netrukus jonaviečiai atsigavo ir iki ketvičio pabaigos netgi sugebėjo įgyti pranašumą (27:25).

Visgi pirmoje antrojo kėlinio pusėje „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo nutraukti „Sporto klubo“ šeimininkavimą Marijampolėje. Sūduviečiai pataikė tris tolimus metimus iš eilės, pridėjo du dvitaškius ir įgijo dviženklį pranašumą (43:30).

Iki rungtynių pabaigos daugiau nieko netikėto neįvyko. Marijampolės krepšininkai ir toliau išlaikė solidų pranašumą ir be didesnio nerimo baigė rungtynes.

Šiose rungtynėse Marijampolės komanda pataikė 9 tolimus metimus iš 26, kuomet „Sporto klubas“ iš trijų taškų zonos sėkmingai atakavo 10 kartų iš 30 mėginimų.

4 iš 9 savo komandos tritaškių marijampoliečiams pataikė Evaldas Šaulys. Gynėjas iš viso pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Naudingai Marijampolės komandoje žaidė ir Antanas Udras, kuris pelnė 13 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą. Tiesa, aukštaūgis rungtynių nebaigė dėl traumos.

„Sūduva-Mantinga“: Evaldas Šaulys 19, Gintautas Matulis 14, Antanas Udras 13, Marius Valukonis 12, Aurimas Kieža 9.

„Sporto klubas“: Karolis Šarukas 17, Lukas Grabauskas 13, Justas Vazalis 10.

„Sūduva-Mantinga“ antroje mačo dalyje susitvarkė su „Perlu“

09.12.2016

Vilniaus „Perlo“ klubas du kėlinius rimtai grasino Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pergalių namų arenoje serijai.

Visgi Marijampolės klubas antroje susitikimo dalyje 93:63 (25:14, 15:23, 27:6, 26:20) sugebėjo palaužti svečius iš sostinės.

Vangiai susitikimą pradėję Suvalkijos sostinės krepšininkai antrajame kėlinyje sugebėjo įgyti dviženklę persvarą (30:17).

Visgi jaunieji „Perlo“ krepšininkai pademonstravo charakterį ir, sužaidę sėkmingą atkarpą, ketvirtį baigė atsilikimą sumažinę tik iki trijų taškų (37:40).

Visgi po pertraukos sugrįžę marijampoliečiai susitelkė ir greitai atsigavo. Pirmoje trečiojo kėlinio dalyje Gintautas Matulis pataikė du tolimus metimus iš eilės, o po šių taiklių šūvų skirtumas tarp komandų ir vėl tapo dviženklis (51:40).

Netrukus sūduviečiai pelnė dar trylika taškų iš eilės (64:40) ir ketvirtasis kėlinys abiems komandoms tapo tik formalumu.

Pergalę sūduviečiams užtikrino drausmingas ir disciplinuotas puolimas. Marijampolės klubas šiame mače kamuolį prarado 9 kartus, kuomet svečiai padarė 21 klaidą.

Naudingiausiai „Sūduvos-Mantingos“ gretose rungtyniavęs Evaldas Šaulys per 18 minučių pelnė 14 taškų (1/1 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinko 20 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 15, Antanas Udras ir Evaldas Šaulys po 14, Dominykas Domarkas 13, Aurimas Kieža ir Marius Valukonis po 9.

„Perlas“: Tautvydas Pipiras 14, Domantas Vilys 13, Arnas Beručka 11, Lukas Kvedaravičius 10.

M.Stašio vedami klaipėdiečiai triumfavo Šilutėje

09.12.2016

Trečiąją nesėkmę paeiliui Mezon-NKL pirmenybėse patyrė Roberto Kuncaičio treniruojama „Šilutės“ (9-8) komanda, kuri šįkart savo žiūrovų akivaizdoje 80:87 (12:27, 23:22, 21:20, 24:18) nusileido Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (14-5) ekipai.

Pirmąjį kėlinį „Šilutės“ krepšininkai pralaimėjo net 12:27 ir likusią mačo dalį buvo besivejančių vaidmenyje bei pakovoti dėl pergalės nesugebėjo.

Klaipėdos komanda šių ekipų akistatose šventė antrąją pergalę šį sezoną.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 20 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 7 išpr. praž., 5 per. kam.), Simas Raupys 14 (9 atk. kam.), Ulyssesas Thomasas 13, Aurelijus Pukelis (4/4 dvit., 4/4 baudos) ir Darius Kibildis po 12.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 20 (3/3 trit., 8 rez. perd.), Erikas Kubilius 14, Deividas Anužis 13, Edvinas Alunderis 12, Viktoras Chodosovskis 11 (13 atk. kam.).

„Mažeikiai“ ketvirtajame kėlinyje patiesė „Ežerūną“

09.12.2016

Lemiamu metu pasitempę „Mažeikių“ (7-13) krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) rungtynėse išvykoje 87:75 (22:19, 22:22, 14:16, 29:18) nukovė Molėtų „Ežerūną“ (3-15).

Ketvirtojo kėlinio viduryje aštuoniese žaidę svečiai dar pirmavo tik 72:70, tačiau tuomet jie spurtavo 11:3 bei prasidėjus paskutinei minutei jau turėjo dviženklę persvarą 83:73.

Pergalės „Mažeikiams“ iškovoti nesutrukdė net triuškinamai pralaimėta kova po krepšiais. Molėtų klubas kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 39:24.

„Ežerūnas“: Dovydas Giedraitis 14 (6 atk. kam.), Marius Pociukonis 12, Pranas Skurdauskas 11.

„Mažeikiai“: Mantas Šerkšnas ir Rytis Biliartas po 20, Arūnas Mikalauskas 9.

„Delikatesas“ po pratęsimo triumfavo Kaune

09.12.2016

Sudėtingą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasiekė Joniškio „Delikateso“ (7-12) ekipa, svečiuose per pratęsimą 85:79 (14:17, 31:22, 19:17, 11:19, 10:4) palaužusi Joniškio „Delikatesą“ (9-10).

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 9 sekundes KTU padidino savo pranašumą iki trijų taškų (75:72), tačiau lemiamos atakos paskutinę sekundę pratęsimą taikliu tritaškiu išplėšė Mantas Kadzevičius.

Pratęsime jau dominavo „Delikatesas“, kuris pelnė pirmuosius 10 papildomo laiko taškų ir negrįžtamai pabėgo į priekį 85:75 taip užsitikrindamas pergalę.

KTU: Paulius Knyza ir Arturas Pelšis (5 rez. perd.) po 18, Jaunius Davniukas 16 (5 atk. kam.).

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 16, Nerijus Barauskas 14, Žilvinas Petraitis ir Mantas Margis 13.

„Telšiai“ mače su „Rasais“ iškovojo didžiausią savo sezono pergalę

09.12.2016

Ko gero mažai kas tikėjosi, kad „Telšių“ (12-6) krepšininkai didžiausią šio sezono pergalę pasieks prieš Mezon-NKL lyderius, bet Augenijaus Vaškio auklėtiniai būtent tai ir padarė.

Jie savo namų salėje Mažeikiuose 86:54 (24:9, 23:11, 20:12, 19:22) nušlavė vienus lygos lyderių Raseinių „Rasus“ (14-6).

32 taškų skirtumu pasiekta pergalė yra geriausios šio sezono „Telšių“ rungtynės – prieš tai jie didžiausiu skirtumu laimėjo rungtynėse su „Palangos“ komanda (27).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Telšiai“ pirmavo net 40 taškų skirtumu (78:38), tačiau mačo pabaigoje Raseinių klubui deficitą pavyko šiek tiek sumažinti.

„Telšiai“: Audrius Maneikis 16 (7 atk. kam.), Gintautas Kybartas 14 (9 atk. kam.), Mindaugas Norkus 13, Ignas Razutis 11 (6 atk. kam.).

„Rasai“: Tomas Galeckas 14, Šarūnas Beniušis 11 (9 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas 6.

„Ežerūno“ komandoje – 16-metis vilnietis

09.12.2016

Paskutiniąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) užimanti Molėtų „Ežerūno“ komanda sulaukė papildymo gynėjų grandyje. Molėtiškiai į savo sudėtį įregistravo 16-metį Dovydą Giedraitį, kuris atvyksta iš Vilniaus.

D.Giedraitis šį sezoną Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) jaunių (iki 18 metų) čempionate atstovavo Vilniaus „Visi kartu“ komandai.

Jis vidutiniškai per vienerias rungtynes pelnydavo po 20,9 taško, atkovodavo po 5,1 ir perimdavo po 1,6 kamuolio bei atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus.

D.Giedraitis Molėtų ekipoje galės debiutuoti jau penktadienio rungtynėse su „Mažeikiais“.