19-metis „Petrochemos“ trenerių štabo narys N.Pacevičius: „Iš savo darbo stengiuosi išspausti maksimumą“

19.01.2015

NKL čempionate rungtyniaujančios Jonavos „Petrochemos“ ekipos trenerių štabe jau trečiąjį sezoną iš eilės darbuojasi už varžovų žaidimo analizę atsakingas Nedas Pacevičius. Vaikinas krimsti „skauto“ duoną pradėjo ypatingai anksti – šiuo metu Nedui tik devyniolika metų.

„Lankydamas krepšinio mokyklą siejau savo ateitį su krepšiniu, tačiau patirtos dvi sudėtingos traumos neleido toliau tęsti krepšininko karjeros, - apie skaudžią patirtį kalbėjo iš kaunietis N. Pacevičius. - Laimei, tuo metu treniravausi pas „Petrochemos“ strategą K. Naruševičių,

kuris tuo metu kaip tik ieškojo asistento vadinamajam „skautingui“ atlikti. Iki šiol esu dėkingas treneriui už suteiktą galimybę.“

Sėkmingai pareigybes Jonavoje ir mokslus Lietuvos sporto universitete suderinantis Nedas tinklalapiui „jsk.lt“ pasidalijo mintimis apie savo darbo ypatumus, „Petrochemos“ atmosferą bei komandos rezultatus NKL pirmenybėse.

- Nedai, kokia yra tavo kaip trenerio-skauto darbotvarkė? Ar daug valandų tenka praleisti nagrinėjant varžovų žaidimo įrašus?

- Mano darbo rutina kiekvieną savaitę yra dažniausiai vienoda – jau savaites pradžioje pradedu analizuoti pirmąjį savaitgalio varžovą, o visą surinktą medžiagą po keliu dienų perduodu vyriausiajam treneriui. Vėliau visas dėmesys skiriamas antrajam varžovui. Neneigsiu, jog kartais prie kompiuterio tenka praleisti ir ištisą dieną, tačiau šis darbas man be galo patinka ir stengiuosi iš jo išspausti kaip įmanoma daugiau.

- Esi dar labai jaunas, ar jauti palaikymą iš krepšininkų, trenerių – kolegų?

- Be jokios abejonės! Dar prieš pradėdamas dirbti negalėjau įsivaizduoti, kaip atrodys profesionalios komandos virtuvė, kaip bendraus žaidėjai ar klubo vadovybė. Kaip bebūtų, bendravimo bei kuriamos atmosferos komandoje likau tikrai nustebintas. Nesvarbu, kad esu jaunesnis, tačiau visi bendraujame kaip lygūs su lygiais, nėra jokių išsišokėlių ar žmonių, nesuprantančių, ko čia yra atvykę.

- Kaip keičiasi tavo atsakomybės „Petrochemos“ rungtynių metu?

- Nors didžiąją dalį darbo atlieku dar prieš rungtynes - supažindinu krepšininkus su varžovų deriniais, atskirų oponentų žaidėjų charakteristikomis, tačiau ir rungtynių metu pasitaiko momentų, kuomet reikia priminti, paskatinti bei patarti. Galiu drąsiai teigti, jog rungtynių metu rankų sudėjęs sėdėti negaliu.

- Jonavos ekipa antrąjį etapą pradėjo pralaimėjimu, ką reikėtų pagerinti komandos žaidime, norint sugrįžti į pergalių kelią?

- Jei prieš šventes turėjome problemų dėl žaidėjų traumų, tai šiuo metu didžiausias iššūkis – sustyguoti komandos žaidimą jau turint pilną sudėtį. Tikimės, jog artėjant atkrintamosioms varžyboms mūsų žaidimas tik gėrės, o ir antrojo etapo pabaigoje finišuosime kaip įmanoma aukštesnėje vietoje.

- Ką galėtumei palinkėti Jonavos „Petrochemos“ klubo sirgaliams?

- Visiems klubo gerbėjams norėčiau palinkėti kantrybės bei supratimo, jei ir ne viskas komandai pavyksta kaip iš natų. Be abejo, kviečiu, kuo gausiau ir garsiau palaikyti komandą, nes tik su Jūsų pagalba galime šį sezoną pasiekti tikrai nemažai. Labai Jūsų lauksime svarbiose šeštadienio rungtynėse su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa.

„Trakų“ vyr. trenerio poste A. Šležą keičia A. Straupis

19.01.2015

„Trakų“ krepšinio klube – permainos. Vyriausiojo trenerio poste Andrių Šležą keičia Arvydas Straupis.

A.Šležo vadovaujami trakiečiai NKL pirmenybėse iškovojo 17 pergalių, patyrė 11 pralaimėjimų ir rikiuojasi ketvirtojoje turnyro lentelės vietoje. 39 metų joniškietis į Trakus atvyko 2012 metais. Snaiperis kaip krepšininkas padėjo „Trakams“ tapti RKL čempionais ir iškopti į NKL.

Praėjusį sezoną A.Šležas buvo žaidžiantysis trenerio Dainiaus Miliūno asistentas ir prisidėjo prie iškovotų NKL sidabro medalių.

Prieš 2014-2015 metų sezoną praeityje garsus krepšininkas debiutavo „Trakuose“ kaip vyr. treneris.

Jį pakeisiąs A.Straupis su pertraukomis trejus metus treniravo „Šilutės“ krepšininkus, pusmetį dirbo Donaldo Kairio asistentu Baltarusijos čempionų klube Minsko „Cmoki“, o prieš tai dar darbavosi Gran Kanarijos jaunimo akademijoje Ispanijoje.

„Šilutės“ klubą A.Straupis paliko prieš pat Naujuosius – gruodžio 31-ąją. Komanda tuo metu rikiavosi antroje turnyro lentelės pusėje.

„Klubas turėjo savo tikslus, o aš – savo. Norėjosi pasiekti žymiai daugiau, nei leido „Šilutės“ galimybės. Visi norėjome geresnių rezultatų, bet tam reikėjo geresnės sudėties, o susistiprinti neleido finansinės klubo galimybės. Nenorėjau stovėti vietoje ir išsiskyrėme gražiuoju“, – apie savo sprendimą palikti „Šilutę“ pasakojo A.Straupis.

– Turbūt „Trakai“ – puiki vieta judėti į priekį? – kktrakai.lt paklausė A.Straupio.

– Turėjau įvairių pasiūlymų ir žiūrėjau iš įvairių pusių, kur būtų įdomiau ir geriau dirbti. O „Trakai“ man yra labai įdomi komanda. Turime daug jaunų žaidėjų, bet džiaugiuosi, kad yra ir labiau patyręs Mindaugas Reminas, kuris man labai padės darbuotis su jaunimu. Tikrai esu patenkintas „Trakų“ pasiūlymu, nes yra žaidėjų, kurių žaidimo lygį galima pakelti aukščiau. Noriu, kad žmonės mane suprastų teisingai – „Šilutėje“ visais įmanomais būdais siekiau pergalių, bet žaidėjų trūkumas, klubo finansinė ir geografinė padėtis (šalia Šilutės nėra universiteto, todėl labai sunku prisivilioti į komandą jaunesnius žaidėjus) viską labai sunkino. Tuo tarpu „Trakų“ klube yra labai daug perspektyvių krepšininkų, kuriems labai norėčiau padėti. Pavyzdžiui, labai laukiu treniruotės su „centru“ Ignu Ramašausku, kurio žaidimą stebėjau ilgą laiką. Noriu ne tik siekti pergalių su komanda, bet ir padėti krepšininkams pakelti meistriškumą.

– Kokių kitų pasiūlymų buvote sulaukęs?

– Jau beveik buvau suderinęs sugrįžti į Gran Kanariją, bet buvo labai daug niuansų. O pasiūlymų iš Lietuvos vardinti nenorėčiau. Po sezono galėsiu tiksliai pasakyti, ar pasirinkau teisingai, bet šiuo metu manau, kad priėmiau geriausią variantą.

– Analizavote „Trakų“ žaidimą. Kas labiausiai krenta į akis?

– Labai gerbiu trenerį Andrių Šležą, kuris yra geras mano pažįstamas, todėl nenoriu apie tai kalbėti viešai. Kur kas mieliau su juo susėsčiau prie vieno stalo ir pasikalbėčiau apie „Trakų“ komandą. Pats noriu geriau pažinti žaidėjus ir iš Andriaus surinkti visą naudingą informaciją, o tuo pačiu ir jam norėčiau patarti, nes tai jam buvo pirmasis vyr. trenerio sezonas. Toks mūsų darbas – visi mes darome klaidų ir norime tobulėti. „Trakų“ žaidime bus dalykų, kuriuos keisiu, bet apie tai viešai kalbėti nenorėčiau.

– „Šilutėje“ pagarsėjote kaip labai griežtas treneris. Ar muštruosite ir „Trakų“ žaidėjus?

– Kaip kas supranta tą griežtumą. Ar Jonas Kazlauskas yra griežtas treneris? Jei taip, tai pasakysiu taip: į Lietuvos rinktinę suvažiuoja aukščiausio lygio profesionalai, kurie gauna atlyginimus klubuose ir į rinktinę atvyksta rizikuodami savo sveikata. Bet J.Kazlauskas vis tiek jiems griežtas. Tačiau žaidimo atžvilgiu, komandoje turi būti disciplina. O norint ją išlaikyti, treneris turi būti griežtesnis.

Jei krepšininkai supratingi, nekyla jokių problemų ir jiems nekyla jokių klausimų dėl trenerio griežtumo. Bet, aišku, būna krepšininkų, su kuriais reikia padirbėti ir už aikštės ribų. Mano požiūris yra toks – įžengęs į salę privalai tik dirbti. Negali būti nosies krapštymo, šnekėjimo tarpusavyje ar kamuolio bumbsinimo, kai kalba treneris. Įžengęs į salę privalai kažką daryti – ar atsispaudimus, ar driblingą, ar šlifuoti trūkumus, kuriuos nurodžiau. O ne atsisėsti, juokauti ir mėtyti nuo centro. Tokių dalykų mano treniruotėse nebūna. Salės laikas ribotas, po dviejų valandų tave jau iš jos veja, todėl joje privaloma atsiduoti tik darbui.

– Ką galima pasiekti su šia „Trakų“ komanda?

– Esu optimistas. Manau tai viską pasako (Šypsosi.).

A. Udras NKL neišsitenka – puolėjas trečią kartą pripažintas geriausiu savaitės žaidėju

18.01.2015

Absoliučių NKL lyderių Vilniaus „Perlo-MRU“ komandoje rungtyniauja naudingiausias čempionato krepšininkas Antanas Udras. Savaitgalį 22 metų 203 cm ūgio puolėjas dukart padėjo savo ekipai įveikti varžovus, sostinės komanda tapo vienvalde NKL lydere, o A. Udras trečią kartą šiame sezone pripažintas geriausiu NKL savaitės žaidėju.

Dvejose rungtynėse sunkusis krašto puolėjas rinko po 31 tašką, 10,5 atkovoto kamuolio ir 39,5 naudingumo balo. Dvitaškius vilnietis metė 68 proc. (13/19), tritaškius – 64 proc. (9/14), o baudas – 100 proc. (9/9) taiklumu.

Dvikovoje su Šakių „Zanavyku“ A. Udras varžovus nubaudė 32 taškais, atkovojo 10 kamuolių (5 puolime), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, varžovams išrašė 1 bloką ir aikštę paliko su 37 naudingumo balais.

Akistatoje su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“ aukštaūgis pelnė 30 taškų, po krepšiais sugriebė 11 kamuolių, dukart tiksliai asistavo komandos draugams ir blokavo 2 varžovų metimus. Rungtynes puolėjas baigė savo sąskaitoje turėdamas 42 naudingumo balus.

Į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą taip pat pretendavo Donatas Norkus ir Aidas Einikis (abu - Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“), Marijus Užupis (Šakių „Zanavykas“), Adomas Drungilas („Palanga“), Karolis Brusokas („Trakai“), Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) ir Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“).

N. Anglickis „Delikatese” debiutavo pergale prieš „Palangą“

17.01.2015

Šią savaitę prie Joniškio „Delikateso“ prisijungęs Nerijus Anglickis padėjo savo naujai ekipai iškovoti pergalę turnyro lentelės kaimynų dvikovoje. Antrojo NKL reguliaraus sezono etapo rungtynėse joniškiečiai rezultatu 64:57 įveikė „Palangą“, o nugalėtojų naujokui iki dvigubo dublio pritrūko vieno atkovoto kamuolio.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Delikateso“ krepšininkai, kurie per pirmąjį rungtynių kėlinį įgijo 8 taškų persvarą (16:24). Nerezultatyviame antrajame kėlinyje nedideliu skirtumu 11:8 laimėjo palangiškiai, kurie į rūbinę išėjo atsilikdami 27:32.

Po ilgosios pertraukos Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai kėlinį pralaimėjo 8:19 ir paleido Joniškio „Delikateso“ krepšininkus į priekį (35:49). Palangos klubas dar bandė gelbėtis paskutiniame ketvirtyje, o Adomo Drungilo vedami palangiškiai kėlinį laimėjo 22:13, bet per didelis deficitas neleido svečiams išsivežti pergalės iš Joniškio - 57:64.

„Palanga”: Adomas Drungilas 17 (12 atk.kam), Ernestas Bružas 11 (5 atk.kam), Povilas Šakinis 9 (9 atk.kam, 1/11 tri), Simonas Kymantas (4 atk.kam) ir Deividas Keburys (5 atk.kam) po 8.

„Deliatesas”: Šarūnas Kulevičius 16, Žilvinas Petraitis 14, Nerijus Anglickis (9 atk.kam) ir Aivaras Galkauskas po 12.

Suvalkijos derbyje - dramatiška „Sūduvos-Mantingos“ pergalė

17.01.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrame etape iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Marijampoliečiai svečiuose 72:73 (19:26, 16:18, 21:19, 16:10) privertė pasiduoti Šakių „Zanavyko“ krepšininkus.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse vis dar negalėjo padėti Marius Valukonis ir Donatas Sabeckis, zanavykai vertėsi be komandos lyderio Šarūno Vingelio.

Susitikimo pradžioje nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo – sužaidus pirmąsias penkias minutes,

rezultatas buvo lygus – 10:10. Vis tik po penkių iš eilės Igno Labučio taškų, svečiai įgijo penkių taškų persvarą – 12:17. Kiek tolėliau marijampoliečiai pabėgo ketvirčio pabaigoje, kuomet laimėjo atkarpą 9:3 ir atitrūko devynių taškų skirtumu (17:26).

Antrojo kėlinio pradžioje Rokas Čepanonis pataikė tritaškį ir Giedriaus Žibėno auklėtinių persvara išaugo iki devynių taškų – 21:30. Po Marijaus Užupio dvitaškio, „Zanavyko“ krepšininkams pavyko nežymiai priartėti, tačiau čia pat du taškus pelnė Paulius Petrilevičius ir tritaškį pataikė Maksim Shustau, taip „Sūduvos-Mantingos“ persvara tapo dviženklė – 30:42.

Po ilgosios pertraukos, Marijui Užupiui pataikius tolimą metimą ir Pauliui Malašauskui pridėjus dar du taškus, Edo Nickaus auklėtiniams pavyko sumažinti atsilikimą iki penkių – 44:49. Neilgai trukus, tas pats Užupis smeigė dar vieną tritaškį, o Šarūnui Beniušiui pridėjus dar du taškus, marijampoliečių persvara sumenko iki minimumo (51:52). Tačiau čia pat subrendo ir „Sūduvos-Mantingos“ atsakymas – Maksimas Shustau ir Paulius Kleiza pataikė po tolimą metimą ir svečiai vėl įgijo septynių taškų pranašumą – 51:58. Jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir Užupis, tačiau prieš nuaidint kėlinio sirenai, antrą tritaškį iš eilės pataikęs Kleiza sugrąžino savo ekipai tą pačią – septynių taškų persvarą – 56:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Zanavyko“ ekipa, po taiklaus Tauranto Tamošiūno tolimo metimo sumažino savo deficitą iki keturių taškų – 63:67. Neilgai trukus, Tomas Miškinis dvitaškiu išlygino rezultatą, tačiau kitoje aikštės pusėje Paulius Abramavičius atsakė tritaškiu – 67:70. Rungtynių įtampa pasiekė aukščiausią tašką, kuomet iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti vieną minutę Paulius Malašauskas dar kartą išlygino rezultatą – 72:72. Kitoje atakoje prie baudų metimų linijos stojęs „Sūduvos-Mantingos“ vidurio puolėjas Paulius Petrilevičius realizavo vieną metimą iš dviejų ir suteikė savo ekipai minimalų pranašumą – 72:73. Lemiama ataka dar priklausė aikštelės šeimininkams, tačiau kamuolį perėmęs Paulius Kleiza nubraukė visas šakiečių viltis ir svečiai šventė sunkią pergalę – 72:73.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius 19, Paulius Abramavičius 12, Paulius Kleiza 10, Rokas Čepanonis, Maksim Shustau ir Ignas Labutis po 9.

„Zanavykas“: Marijus Užupis 24, Šarūnas Beniušis 11, Justas Nausėdas 9, Taurantas Tamošiūnas 8.

Klaipėdiečių puolimas įtikinamai įveikė „Trakų“ gynybą

17.01.2015

Po penktadienį Marijampolėje patirto pralaimėjimo, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ atsigriebė šeštadienio rungtynėse su „Trakais“. Uraganiškai rungtynes pradėję klaipėdiečiai nušlavė svečius rezultatu 85:61.

Daugiausiai Donato Norkaus pastangomis po pirmųjų dešimties minučių Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pirmavo 30:13. Antrajame ketvirtyje po Dainiaus Vaitelio dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 40:20. Dvidešimties taškų pranašumą „Naftos-Uni-Akvaserviso“ krepšininkai išsaugojo iki didžiosios pertraukos (46:26). Po jos vaizdas

aikštėje nepasikeitė – tvirtai rungtynių kontrolę savo rankose laikę klaipėdiečiai dar labiau padidino atotrūkį ir triumfavo rezultatu 85:61.

Uostamiesčio komandos pergalę šiose rungtynėse lėmė geresnis dvitaškių pataikymas (27/40 prieš 17/26). Be to „Trakai“ dažniau klydo (24 klaidos prieš 19) ir baudų metimus metė vos 44 procentų tikslumu (7/16).

„Naftos-Uni-Akvaserviso“ komandoje rezultatyviausią sezono mačą sužaidė Aidas Einikis, per 16 minučių pelnęs 20 taškų. 18 taškų prie pergalės pridėjo Donatas Norkus, 13 įmetė Mindaugas Stašys, 11 – Dainius Vaitelis.

„Trakų“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų įmetęs Mindaugas Reminas. Dvigubu dubliu pasipuošė (13 taškų, 12 atkovotų kamuolių) Karolis Brusokas, 11 taškų pelnė Dovis Bičkauskis.

„Perlas-MRU“ išvykoje nukovė tiesioginį konkurentą dėl NKL lyderių vardo

17.01.2015

Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje sužaistos ketverios rungtynės. Centriniame turo mače ginklus surėmė čempionato lyderiai Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (20/7) ir Vilniaus „Perlas-MRU“ (22/6). Molėtuose vykusiame susitikime pergalę iškovojo ir NKL turnyro lentelės viršuje įsitvirtino Mindaugo Sakalausko auklėtiniai.

Rungtynės prasidėjo lygiu komandų žaidimu, tačiau įpusėjus antram ketvirčiui vilniečiai įgijo dviženklę persvarą (30:41). Antroje rungtynių pusėje svečiai iš sostinės pranašumą dar labiau padidino (43:64). Be Sauliaus Kuz

minsko ir Gintauto Matulio vertęsi molėtiškiai trečiajame kėlinyje skirtumą nežymiai aptirpdė (62:77), tačiau antrą įspūdingą dvigubą dublį per dvi dienas surinkęs Antanas Udras neleido molėtiškiams apie pergalę net pagalvoti – 78:92.

Nesulaikomai rungtyniavęs „Perlo-MRU“ lyderis A. Udras šeimininkus nubaudė 30 taškų ir 11 atkovotų kamuolių (42 naud. bal.). 17 taškų prie pergalės pridėjo Remigijus Sugintas, 15 įmetė Tadas Rinkūnas, 13 – Dominykas Domarkas.

Pralaimėjusių komandoje 21 tašką surinko Eimantas Narušis, 14 – Evaldas Baniulis, po 13 – Tomas Galeckas ir Deividas Kumelis.

Antanas Udras dvigubą dublį surinko trečiose rungtynėse iš eilės (S. Čirbos nuotr.)

Suvalkiečiai rungtynių pabaigoje palaužė „Naftą-Uni-Akvaservisą“

16.01.2015

34 minutes taškas į tašką vykusiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo atsirevanšuoti Klaipėdos „Naftai-Uni-Akvaservisui“ už pralaimėjimą antrajaame rate. Rungtynių pabaigoje per porą minučių Giedriaus Žibėno auklėtiniai susikrovė saugų pranašumą ir pergalės iš savo rankų nepaleido – 84:79.

Marijampoliečiai svečius iš klaipėdos šiame sezone įveikė antrą kartą. Prieš tai vykusiuose susitikimuose komandos pasidalino po pergalę.

„Naftos-Uni-Akvaserviso“ krepšininkai šiose rungtynėse dažniau klydo (17 prieš 14) ir pataikė vos pusę baudų metimų (10/18). Tuo tarpu šeimininkai pataikė 31 baudos metimą iš 38 bandymų.

Pergalingose rungtynėse marijampoliečius į priekį tempė 20 taškų surinkęs Paulius Abramavičius. 15 taškų prie pergalės pridėjo baltarusis Maksimas Shustau, 12 įmetė Paulius Kleiza, 10 – Aivaras Kvedaravičius.

Klaipėdos ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė po 16 taškų įmetę Mindaugas Stašys ir Dainius Vaitelis, 14 taškų įmetė Donatas Norkus, 13 – Julius Kazakauskas.

Įsibėgėjusio „Perlo-MRU” nesustabdė ir Šakių „Zanavykas”

16.01.2015

Šakių „Zanavykas” sužaidė pirmas rungtynes antrajame NKL reguliariojo sezono etape. Edo Nickaus auklėtiniai sostinėje po permainingos kovos 98:84 (24:19, 25:19, 24:27, 25:19) turėjo pripažinti „Perlas-MRU” ekipos pranašumą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo rezultatyviomis vilniečių atakomis, kurie iš karto įgijo septynių taškų persvarą 9:2. Nors svečiams vis dažniau pavykdavo surasti spragų varžovų gynyboje ir grėsmingai priartėjo prie varžovų 17:15, tačiau per likusį laiką šeimininkai taškus rinko taikliais baudų metimais bei po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo penkiais taškais – 24:19.

Antrąjį kėlinį šakiečiai pradėjo užtikrintai ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes rezultatas tapo lygus 26:26. Per likusį laiką Antanas Udras ir toliau puolime žaidė nesustabdomai, o jo vedami šeimininkai susikovė dviženklį pranašumą – 49:38.

Trečiajame kėlinyje sostinės krepšininkai ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose bei įgijo šešiolikos taškų persvarą 73:57. Šakiečiai nekėlė baltos vėliavos ir per paskutinę minutę surengė spurtą 0:8 bei prieš lemiamą ketvirtį vėl priartėjo prie varžovų – 73:65.

Ketvirtajame kėlinyje Šakių „Zanavyko” krepšininkams nepavyko sustabdyti galingo varžovų puolimo. Šakiečiaai aikštę paliko nuleistomis galvomis - 98:84.

Vilniaus „Perlas-MRU”: Antanas Udras – 32 (7/11 dvit., 4/6 trit., 10 atk. kam., 37 naud. bal.), Edvinas Jezukevičius – 20 (7/10 dvit., 9 atk. kam., 30 naud. bal.), Remigijus Sugintas – 15, Dominykas Domarkas – 13.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 16 (7/11 dvit., 18 naud. bal.), Šarūnas Vingelis – 14, Paulius Beliavičius – 13 (7 rez. perd.), Šarūnas Beniušis – 12 (6/9 dvit., 7 atk. kam.).

J. Petkevičius pelnė 21 tašką, „Rasai“ po pratęsimo įveikė „Šilutę“

16.01.2015

Penktadienį (01.16) vykusiame NKL čempionato ture vieneriose rungtynėse prireikė pratęsimo. Keturių kėlinių nepakako Raseiniuose, kur santykius aiškinosi turnyro lentelės kaimynai Raseinių „Rasai“ ir Šilutės „Šilutė“. Vis dėlto per papildomas 5 minutes pergalę iškovojo savų sirgalių akivaizdoje rungtyniavę raseiniškiai – 93:88.

Antrojo kėlinio viduryje po Gvido Galinausko dvitaškio „Šilutė“ išsiveržė į priekį (28:29) ir pirmavo beveik visą rungtynių laiką. Trečiojo ketvirčio viduryje svečiai atitrūko 10 taškų skirtumu (37:47), tačiau Alberto Vilimo auklėtiniai nenuleido rankų. Ketvirtajame ketvirtyje po 7 iš eilės Giedriaus Kurtinaičio taškų šeimininkai priartėjo iki vieno

taiklaus metimo (76:78), o paskutinę kėlinio sekundę Justas Petkevičius rezultatą išlygino – 80:80.

Įpusėjus pratęsimui švieslentėje degė lygus rezultatas (87:87). Tuomet dvitaškį į „Šilutės“ krepšį įmetė J. Petkevičius, tolimą metimą pridėjo Giedrius Kurtinaitis ir abejonių, kas laimės, nebeliko. Palaikomi rekordiškai didelio sirgalių būrio raseiniškiai iškovojo dvyliktąją pergalę NKL čempionate.

Daugiausiai bėdų pralaimėjusiems pridarė trys krepšininkai – rezultatyaviausias sezono rungtynes sužaidęs Justas Petkevičius (21 tšk.), ir po 16 taškų įmetę Giedrius Kurtinaitis bei Karolis Guščikas. Pastarasis prie rezultatyvaus žaidimo pridėjo ir 15 atkovotų kamuolių bei 5 blokuotus metimus.

„Šilutės“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė 20 taškų įmetęs Dominikas Matutis, po 17 įmetė Evaldas Šaulys ir Marius Kasiulevičius.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports