Aukštaūgis N. Anglickis „Šilutę“ iškeitė į „Delikatesą“

15.01.2015

Neseniai 208 cm ūgio centrą Paulių Gvazdaitį atleidęs Joniškio „Delikatesas“ savo gretas sustiprino dar aukštesniu vyruku. Joniškio komandos naujoku tapo „Šilutę“ palikęs 211 cm ūgio vidurio puolėjas Nerijus Anglickis.

Šiame sezone N.Anglickis nepraleido nei vienerių NKL rungtynių ir sužaidė 26 mačus. Vilkėdamas „Šilutės“ marškinėlius aukštaūgis ant parketo praleido vidutiniškai po 29 minutes, įmetė 13,6 taško, atkovojo 7,5 atšokusio kamuolio ir rinko po 13 naudingumo balų.

Š. Kulevičius, Š. Vingelis, D. Kumelis ir I. Vaitkus - pilkieji lygos kardinolai

12.01.2015

Kas domisi Nacionaline krepšinio lyga žino, jog užėjus į oficialią šio čempionato svetainę matomiausioje vietoje ras rezultatyviausius, daugiausiai kamuolių atkovojančius, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekančius ir efektyviausius krepšininkų penketukus.

Rezultatyviausi lygoje po dviejų reguliaraus sezono ratų – „Vilniaus“ legionierius iš JAV Jermaine Love ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ lyderis Evaldas Baniulis (abu pelno po 18,9 taško per rungtynes). Geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovoja po 9,9 kamuolio nusiimantis Antanas Udras iš Vilniaus „Perlo-MRU“. Daugiausiai rezultatyvių

perdavimų atlieka Paulius Malašauskas iš Šakių „Zanavyko“ (vid. 6 rez. perd.), o efektyviausiųjų kategorijos viršuje įsitaisęs tas pats studentas A. Udras (vid. 24,3 naud. bal.).

Krepšininkus į atskirų statistikos kategorijų lenteles automatiškai sudėlioja speciali programa. Ji visada teisi, tačiau asmeninės statistikos skaičiavime yra kelios svarbios taisyklės, kurių programa laikosi, o NKL fanai apie jas net nenutuokia. Viena tokių taisyklių į bendrą katilą neįtraukia mažiau nei trečdalio čempionato turų nesužaidusių krepšininkų. Net jei jų statistika - pati geriausia. Tokius žaidėjus NKL administracija vadina nematomais lyderiais.

Šiuo metu tokių lyderių turime bent keturis. Už J. Love’a rezultatyvesnis yra Šakių „Zanavyko“ snaiperis Šarūnas Vingelis. Jis per mačą pelno po 22 taškus (antra vieta atmetus trečdalio sužaistų rungtynių taisyklę) ir aikštę palieka su 22 naudingumo balų vidurkiu (penktas rezultatas tarp visų NKL žaidėjų).

Dar rezultatyviau ir naudingiau rungtyniauja Joniškio „Delikateso“ lyderis Šarūnas Kulevičius. Jis į varžovų krepšį meta vidutiniškai po 22,1 taško (pirma vieta tarp visų NKL žaidėjų) ir renka po 26,3 naudingumo balo per mačą (pirmas rezultatas lygoje atmetus trečdalio rungtynių taisyklę).

Lyderių lentelėje programa kol kas nerodo daugiausiai rezultatyvių perdavimų NKL pirmenybėse atliekančio Molėtų „Ežerūno-Kario“ talento Deivido Kumelio. Įžaidėjas per 8 sužaistas rungtynes renka vidutiniškai po 6,9 rezultatyvaus perdavimo.

Prie išvardintos trijulės reikia paminėti ir Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos naujoką Igną Vaitkų. Gynėjas per rungtynes perima po 2 kamuolius ir tik per plauką nusileidžia šios statistikos kategorijos lyderiui J. Love‘ui (vid. 2,08 per. kam.).

Jei išvardinti krepšininkai toliau tęs puikiai pradėtą darbą, po 4-6 rungtynių jie bus ten, kur ir privalo būti – lyderių lentelių viršuje.

T. Tamošiūnas: „Svarbiausia, jog išliktume tokia darnia komanda, kokia esame dabar”

13.01.2015

Šakių „Zanavyko” interneto svetainėje - pokalbis su 22 metų 190 cm ūgio gynėju Taurantu Tamošiūnu, kuris sutiko pasidalinti įspūdžiais tiek apie save, tiek apie pasibaigusį pirmąjį reguliariojo sezono etapą ir ateityje laukiančias kovas.

- Kaip prasidėjo tavo krepšininko karjera?

– Būdamas vaikas visas dienas praleisdavau kieme, ten pat gyveno ir tuometinis Arvydo Sabonio krepšinio mokyklos direktorius Virginijus Jankauskas. Iš savo bendraamžių

išsiskyriau tuo, kad buvau labai aukštas, todėl jis mano tėvams ir pasiūlė atvesti mane pradėti žaisti krepšinį.

- Kokios yra tavo kaip krepšininko stipriosios savybės?

– Galiu pataikyti iš toli, prasiveržti ar kai reikia padirbėti gynyboje.

- Ar turi prieš rungtynes kažkokį ritualą?

– Ne, jokių specialių ritualų neturiu, tiesiog stengiuosi susikoncentruoti rungtynėms.

- Rungtynių metu nevengi atakuoti iš toli, ar tai yra tavo mėgstamiausias krepšinio elementas?

– Žinoma, tai yra vienas iš mėgstamiausių elementų, tačiau taip pat dar patinka dėtį į krepšį, nors tai ir retai pasitaiko.

- Kiek daugiausiai tritaškių iš eilės esi pataikęs rungtynių ar treniruočių metu?

– Rungtynių metu kiek pamenu daugiausiai iš eilės esu pataikęs šešis, o kiek per treniruotes pasakyti tikrai negaliu.

- „Zanavyko” komandoje vilki 15 numeriu pažymėtus marškinėlius, ar šis skaičius tau yra kažkuo ypatingas?

– Penkiolika yra mano mėgstamiausias skaičius. Šiuo numeriu rungtyniavau beveik visose komandose.

- Komandai paskutinėse antrojo rato rungtynėse pavyko ne tik iškovoti pergalę prieš „Delikateso“ ekipą, tačiau taip pat ir pakilti į 7 turnyrinės lentelės vietą. Kaip vertinti pirmą reguliariojo sezono etapą?

– Tai, jog patekome į stipresnį septynetuką, jau yra gerai. Žinoma, viskas galėjo būti kur kas lengviau, tačiau sezono pradžioje apmaudžiai pralaimėjome keletą rungtynių.

- Kokie tikslai ir kas bus svarbiausia antrame reguliaraus sezono etape?

– Tikslas yra kaip įmanoma aukščiau pakilti turnyrinėje lentelėje, o svarbiausia tai, jog ir toliau išliktume tokia darnia komanda, kokia esame dabar.

- Koks esi už aikštelės ribų?

– Na koks esu už aikštelės ribų reikėtų klausti šiuo atveju komandos draugų. (Šypsosi)

- Ar laisvu metu domiesi kitomis sporto šakomis?

– Kiekvieną dieną perskaitau krepšinio naujienas, kartas nuo karto pažiūriu ir futbolą, tačiau nėra taip, jog specialiai domėčiausi tuo.

- Kokias išskirtum savo tris geriausias savybes?

– Nuoširdumas, rūpestingumas ir užsispyrimas.

- Kokiu profesijos atstovu save įsivaizdavai vaikystėje?

– Kol dar nebuvau pradėjęs žaisti krepšinio, visada iki tol svajojau būti statybininku.

- Kokie šiuo metu yra tavo artimiausi tikslai?

– Šiais metais artimiausias tikslas yra pabaigti mokslus.

- Ką norėtum perduoti visiems gerbėjams ir skaitantiems šį interviu?

– Norėčiau perduoti, kad būtų malonu, jog ir toliau didėtų mus palaikančių žmonių skaičius ir palaikymas, nes yra akivaizdu, kad tada, kai jaučiame jūsų palaikymą, mes žaidžiame geriau.

Pastoviausios NKL komandos – „Rasai“ ir „Petrochema“

12.01.2015

Stiprus, laiku nupirktas ir komandos braižui tinkantis naujokas ar ilgą laiką nekintanti komandos sudėtis? Emocinis pliūpsnis su nauju lyderiu ar kuklesnė politinių/finansinių niuansų įtakota taktika spaudžiant maksimumą iš turimų krepšininkų? Kas geriau? Kas labiau pasiteisina? Tokiu kampu į antrojo Lietuvos krepšinio diviziono komandas pažvelgė Nacionalinė krepšinio lyga.

Kaip rodo statistika, pirmąjį būdą renkasi dauguma NKL klubų, tačiau yra ir komandų, kurios papildomų išlaidų ir kardinalių sudėties pokyčių vengia.

Daugumą NKL komandų per du pirmuosius reguliaraus čempionato ratus sustiprino bent vienas žinomas krepšininkas. Joniškio „Delikatesą“ papildė Šarūnas Kulevičius, Kauno „JAZZ-Diremta“ susitarė su Evaldu Dainiu ir Dariumi Šilinskiu, į „Palangą“ atvyko Deividas Keburys, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ atakoms vadovauti pradėjo Aivaras Kvedaravičius. Edas Nickus į „Zanavyką“ pasikvietė Šarūną Vingelį, Tomą Urboną, Paulių Beliavičių. Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservisas“ susitarė su Ignu Vaitkumi ir Laurynu Beliausku, į „Šilutę“ įsiliejo Dominikas Matutis ir Marius Kasiulevičius. „Trakai“ pasikvietė Igną Ramašauską, „Perlas-MRU“ – Alvydą Žarskų, o Molėtų „Ežerūnas-Karys“ susigrąžino prieš sezoną Kėdainių „Nevėžiui“ paskolintą Deividą Kumelį. Šie perėjimai – labiausiai įstrigę besidomintiems NKL peripetijomis.

Pridėkime „JAZZ-Diremtos“, „Šilutės“, „Sūduvos-Mantingos“, „Trakų“ legionierius, „Žalgirio-2” jaunimą, „Vilniaus“ blaškymąsi keičiant tiek trenerius, tiek žaidėjus – lieka dvi pastoviausios, t.y. mažiausiai žaidėjų šiame sezone pakeitusios komandos – Jonavos „Petrochema“ ir Raseinių „Rasai“. Abi ekipos šiame sezone sudėties nesustiprino nei vienu krepšininku ir rungtyniauja tik su žaidėjais, kurie prie komandos prisijungė iki pirmųjų čempionato rungtynių.

Tiek Raseinių, tiek Jonavos komandos yra ir mažiausiai žaidėjų atsisakiusios komandos. Abi ekipos stažuotis į RKL išsiuntė po vieną saviškį. Po vieną krepšininką paleido „Žalgirio“ dubleriai, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, Šakių „Zanavykas“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (į JAV išvykęs gynėjas C. M. Coonsas vis dar komandos sudėtyje, bet vargu ar grįš į Lietuvą, mat komandą neseniai papildė du įžaidėjai) ir „Perlas-MRU“ (R. Bitinas vis dar komandos sąrašuose, tačiau nerungtyniaja nuo lapkričio 8 dienos, tad į šį sąrašą vilniečiai patenka tik teoriškai).

Du krepšininkai dėl finansinių sunkumų paliko „Ežerūną-Karį“, po tiek pat žaidėjų paleido Kauno „JAZZ-Diremta“ ir „Palanga“. Trys žaidėjai buvo priversti atsisveikinti atitinkamai su Joniškio „Delikatesu“ ir „Trakais“, keturi – su „Šilute“, o daugiausiai savo žaidėjų - net septynių - atsisakė „Vilnius“.

Tad kuri taktika NKL komandoms pasiteisins? Gali būti, kad abi. Ir visoms komandoms (išskyrus paskutinę vietą užimsiančiai ekipai), priklausomai nuo deklaruojamų tikslų. Į šiuos klausimus atsakys antroji sezono dalis. Įtampa auga...

Sudėties pastovumas - pagrindinis Jonavos „Petrochemos“  ginklas (S. Čirbos nuotr.)

K. Naruševičius: mano komandai labai trūksta pastovumo

12.01.2015

Jonavos „Petrochemos“ treneris Kęstutis Naruševičius po paskutiniųjų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo etapo rungtynių šeštadienį galėjo lengviau atsipūsti – komanda nugalėjo „Palangos“ ekipą ir užsitikrino penktąją vietą turnyro lentelėje bei kelialapį į stipriausių septynių ekipų antrojo etapo grupę.

Pergalė Palangoje pakėlė nuotaiką klubo krepšininkams bei sirgaliams po dieną prieš tai patirto skaudaus pralaimėjimo Jonavoje Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubui – 57:78.

Pasibaigus pirmajai sezono daliai, treneris K.Naruševičius pasidalijo mintimis apie svarbiausius pirmojo etapo akcentus bei artėjančias kovas NKL pirmenybėse.

- Rungtynėse Palangoje pavyko reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo „Sūduvai-Mantingai“ savų žiūrovų akivaizdoje. Kas pasikeitė komandos žaidime po nesėkmės Jonavoje?

- Su komanda turėjome rimtą pokalbį prieš išvažiuojant į pajūrį. Tokio žaidimo, kokį demonstravome Jonavoje su marijampoliečiais, negalėjome „vežtis“ į Palangą. Krepšininkai tai suprato ir šeštadienį pagaliau žaidėme kaip vienas kumštis. Mūsų žaidime atsirado požymiai, kurie parodė, kokie galime būti. Kai demonstruojame tokius veiksmus aikštelėje, dažniausiai iškovojame pergales šiame sezone.

Galiu pagirti Evaldą Aniulį, kuris buvo „pametęs“ savo žaidimą. Kaip bebūtų, Palangoje Evaldas žaidė taip, kaip ir turi žaisti pagrindinis komandos įžaidėjas. Nuo suolo kylantys žaidėjai įnešė indėlį į pergalę – Ričardas Verbickas, po traumos sugrįžęs Lukas Grabauskas bei Vladislovas Razumnovas. Sau įprastą žaidimą demonstravo ir Karolis Šarukas, tad galiu patvirtinti, jog mačas Palangoje parodė, kad galime žaisti aukštesniame lygmenyje.

- Pirmojo etapo antrojo varžybų rato pabaigoje komanda patyrė nesėkmių seriją. Kokios priežastys išbalansavo ekipos žaidimą?

- Priežastys tos pačios kaip ir per visą pirmąją sezono dalį – turėjome traumų, ligų. Ekipą tai išbalansavo, nes turėjome minimalią žaidėjų rotaciją. Teko kamšyti skyles ir paskutiniąsias rungtynes 2014-aisiais metais baigėme tik septyniese. Tiesa, dabar sudėtyje turime visus 12 krepšininkų ir rungtynėms galime ruoštis maksimaliai efektyviai. Turime didelę rotaciją, o kai to tokios prabangos neturėjome, kritome žemyn.

- Nepaisant neigiamų aspektų, „Petrochema“ po pirmojo etapo užėmė penktąją vietą ir kvėpuoja lyderių ketvertukui į nugaras. Kaip vertinate komandos pasiekimus po pirmosios sezono dalies?

- Kokį tikslą iškėlėme, tokį ir įvykdėme. Svarbiausia – neskraidyti padebesiais. Pasiektas rezultatas tikrai neblogas ir džiaugiuosi, jog liekame konkurencingi kovoti dėl aukštesnių vietų čempionate.

- Treneri, antrojo reguliaaraus sezono etapo kovos prasideda jau šį savaitgalį. Kas labiausiai kelia nerimą prieš artėjančius susitikimus?

- Neramina stabilumo trūkumas. Vieną dieną galime sužaisti labai gerai, o kitą – būti tiesiog neatpažįstami. Tai siečiau su patirties stoka, žaidėjų psichologija. Pasitikėjimą savo jėgomis turime išsiugdyti iki atkrintamųjų varžybų pradžios. Suprantu, jog jauniems krepšininkams to trūksta. Vyresni žaidėjai prisiverčia išspausti maksimumą ir pademonstruoti norimą rezultatą, jaunieji – patyrę nesėkmių seriją gali neparodyti rezultato vienoje ar kitoje situacijoje.

- Šešios pirmojo septintuko komandos yra tarp septynių rezultatyviausių sezono ekipų, tačiau „Petrochema“ pagal pelnomus taškus – paskutinė. Ar įmanoma antrajame etape pagerinti rezultatus puolime?

- Žinoma, norime bei siekiame pagerinti puolimą. Rungtynėse su „Palanga“ puldami demonstravome geresnius sprendimus. Nors įmėtėme tik 72 taškus, tačiau kūrėme geras progas ir galėjome įmesti daugiau. Džiugina, jog buvo jaučiamas geras krepšininkų tarpusavio supratimas ir kamuolys vaikščiodavo bei nueidavo ten, kur reikia.

Po pozityvių šeštadienio rungtynių, manau, būsime pasiruošę ir kitai sezono dvikovai su „Trakais“. Turime resursų gerinti puolimą. Praėjusio savaitgalio metu Tadas Sebežiovas nesužaidė taip, kaip turėtų, tačiau aš tikiu, jog patyręs krepšininkas greitai atsigaus ir parodys savo tikruosius sugebėjimus. Džiugina Aurimas Urbono rezultatai, nuo suolo kylančių krepšininkų rezultatai, tikiu, taip pat bus geresni.

- Komandos tikslas buvo patekti į pirmąjį ekipų septintuką. Kokią kitą užduotį sau kelia „Petrochemos“ komanda?

- Dabartinis tikslas – kovoti dėl patekimo į stipriausių antrojo etapo komandų ketvertuką.

Jonavos „Petrchemos“ krepšininkai pasirodymą antrajame NKL čempionato etape pradės jau šį penktadienį rungtynėmis Trakuose su praėjusio sezono lygos vicečempionais „Trakais“.

Š. Vingelis – geriausias tryliktosios NKL savaitės krepšininkas

11.01.2015

Prieš trejus metus NKL čempionu tapęs, vėliau LKL rungtyniavęs, o šiame sezone vėl į antrąjį Lietuvos krepšinio divizioną grįžęs Šarūnas Vingelis sėkmingai įrodinėja, kad žaisti krepšinį jis moka. Penktadienį (01.09) jo tempiamas Šakių „Zanavykas“ laimėjo prieš lygos lyderį Molėtų „Ežerūną-Karį“, o šeštadienį (01.10) Š. Vingelis buvo geriausias ir lemiamose rungtynėse dėl patekimo į stipriausiųjų septynetą kovoje su Joniškio „Delikatesu“.

Po 29 taškus per mačą rinkęs snaiperis pripažintas geriausiu tryliktosios NKL savaitės krepšininku.

Rungtynėse su molėtiškiais Š. Vingelis pelnė 33 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų kamuolį iš varžovų „pavogė“. Aikštę snaiperis paliko sąskaitoje turėdamas 33 naudingumo balus.

Antroje savaitgalio dvikovoje 25 metų 192 cm ūgio gynėjas į „Delikateso“ krepšį įmetė 25 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 24 naudingumo balus.

Savaitgalį Š. Vingelis dvitaškius metė 67 procentų (18/27), tritaškius – 60 procentų (6/10), baudas – 57 procentų (4/7) taiklumu.

Geriausiu savaitės krepšininku taip pretendavo tapti Antanas Udras (Vilniaus „Perlas-MRU“), Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“), Ignas Daukšys („Vilnius“) ir Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“).

NKL čempionate baigėsi antras ratas, komandos toliau žais dviejuose pogrupiuose

11.01.2015

Šeštadienį (01.10) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi antrasis čempionato ratas, suskirstęs komandas į du pogrupius. Į pirmąjį pogrupį pateko septynias aukščiausias vietas užėmusios komandos, į antrąjį – likusios septynios ekipos.

Paskutiniai į nuvažiuojantį stipresnio pogrupio traukinį įšoko Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (14/12) ir Šakių „Zanavykas“ (13/13). Šios komandos lemiamuose mačuose įveikė atitinkamai „Trakus“ (16/10) ir Joniškio „Delikatesą“ (13/13). Vietas stipresniajame pogrupyje anksčiau užsiti-

krino Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (20/6), Vilniaus „Perlas-MRU“ (20/6), Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16/10), „Trakai“ (16/10) ir Jonavos „Petrochema“ (15/11).

Antrajame pogrupyje liko Joniškio „Delikatesas“ (13/13), „Palanga“ (13/13) , Kauno „Žalgirio“ dubleriai (12/14), Raseinių „Rasai“ (11/15), „Šilutė“ (9/17), „Vilnius“ (6/20) ir Kauno „JAZZ-Diremta“ (4/22).

Suskirstytos į pogrupius komandos tęs reguliarųjį sezoną. Su visomis varžovėmis ekipos susitiks po du kartus. Reguliarusis NKL sezonas baigsis kovo 7 dieną. NKL atkrintamosiose dalyvaus 12 komandų.

„Trakų“ komanda pralaimėjo antrą kartą iš eilės

11.01.2015

„Trakų“ komanda 2015 metais dar turės palaukti pergalės. Trakiečiai namuose 71:83 (18:22, 20:25, 15:21, 18:15) nusileido Klaipėdos „Naftai-Universitetui“. Šiuo susitikimu baigėsi pirmasis NKL reguliariojo sezono etapas. Keturiolika komandų dabar bus suskirstytos į dvi gupes.

„Trakai“ su 16 pergalių ir 10 pralaimėjimų pateko į stipresniąją grupę. Trakų miesto klubas antrajame etape dviejų ratų sistema varžysis su pirmojo septyneto komandomis.

Būsimi trakiečių varžovai – Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (20/6), Vilniaus „Perlas-MRU“ (20/6), Marijampolės „Sūduva“ (16/10), Jonavos „Petrochema“ (15/11), Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ (14/12) ir Šakių „Zanavykas“ (13/13).

Antrojo etapo kovos prasidės jau kitą savaitgalį. NKL tvarkaraštis bus patvirtintas artimiausiu metu.

Tuo tarpu rungtynių su „Nafta-Universitetu“ pradžioje iniciatyva priklausė klaipėdiečiams. „Nafta-Universitetas“ per pirmąjį kėlinį įgijo trapų pranašumą (22:18), tačiau „Trakams“ niekaip nepavyko perimti iniciatyvos. Antrajame ketvirtyje klaipėdiečiai laikėsi priekyje maždaug 6 taškų skirtumu, o iki pertraukos jis nežymiai šoktelėjo iki 9 taškų – 47:38.

Po pertraukos „Trakai“ nerado kelių varžovų krepšio link. Per penkias trečiojo kėlinio minutes šeimininkai sukrapštė tik tris taškus. Tai leido Klaipėdos klubui įgyti dviženklį pranašumą 53:41. Netrukus į „Trakų“ krepšį skriejo keli tolimi metimai ir prieš lemiamą susitikimo dalį situacija buvo labai komplikuota – 53:68.

Ketvirtajame kėlinyje uostamiesčio klubas buvo nutolęs net 18 taškų skirtumu (55:73), bet „Trakai“ nepasidavė ir kilo į lemiamą šturmą. 37-ąją minutę pavyko sušvelninti atsilikimą iki 7 taškų – 68:75. Vis dėlto kritiniu metu „Nafta-Universitetas“ žaidė užtikrintai, o bandymus atkurti intrigą galutinai sužlugdė klaidos. „Trakai“ buvo priversti kapituliuoti 71:83.

„Trakai“: Tautvydas Pipiras 18, Dovis Bičkauskis 16, Mindaugas Reminas 11, Ignas Ramašauskas 8 (12 atk. kam.), Karolis Brusokas 7 (13 atk. kam.).

„Nafta-Universitetas“: Ignas Vaitkus ir Mindaugas Stašys po 17, Julius Kazakauskas 12.

„Zanavykas” išvykoje nukovė „Delikatesą” ir aplenkė jį turnyro lentelėje

10.01.2015

„Zanavykas” Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė paskutines antrojo rato rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai po permainingos ir atkaklios kovos išvykoje dramatiškai 72:76 (16:13, 13:24, 28:12, 15:27) nugalėjo Joniškio „Delikatesą” ir turnyrinėje lentelėje pakilo į septintą vietą.

Po šio turo komandos pagal pajėgumą bus skirstomos į dvi grupes po septynias komandas ir sužais tarpusavyje po dvi rungtynes. Į septintą vietą pakilęs Šakių klubas antrame etape susikaus su pirmas šešias vietas užėmusiomis komandomis.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu Pauliaus Beliavičiaus tolimu metimu, čia pat dvitaškį pridėjo ir Šarūnas Vingelis bei šakiečiai įgijo penkių taškų persvarą 0:5. Šeimininkai taip pat greitai surado spragų varžovų gynyboje ir netrukus rezultatas tapo lygus 5:5. Paskutinėmis minutėmis tiksliau sužaidę Joniškio krepšininkai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo trimis taškais – 16:13.

Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 0-7 ir sužaidus tris minutes išsiveržė į priekį 16:20. Nors šeimininkams ir buvo pavykę grėsmingai priartėti prie varžovų 25:28, tačiau zanavykai ir toliau žaidė užtikrinčiau bei abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant įtikinamam svečių pranašumui – 29:37.

Trečiajame kėlinyje puolime iniciatyvos sėkmingai ėmėsi Žilvinas Petraitis ir Šarūnas Kulevičius, kurių pastangomis šeimininkai sėkmingai atitolo 48:43. Nors Šarūnas Vingelis atsakė penkiais taškais iš eilės ir rezultatas tapo lygus 48:48, tačiau „Delikateso“ vyriausiasis treneris paprašytos minutės pertraukėlės metu vėl sustygiavo savo auklėtinių žaidimą, kurie prieš lemiamą ketvirtį susikrovė aštuonių taškų persvarą – 57:49.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 5-0 ir sužaidus beveik vieną minutę dar labiau nutolo 62:49. Šakių klube iniciatyvos ėmėsi Šarūnas Vingelis, kuris pridėjo penkis taškus iš eilės, o po taiklaus ir Simo Raupio dvitaškio svečių deficitas ištirpo iki vos šešių taškų 62:56. Likusį laiką zanavykai ir toliau nekėlė baltos vėliavos, o po taiklaus Pauliaus Beliavičiaus dvitaškio pradėjo alsuoti varžovams į nugarą 72:71. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Šarūnas Vingelis smeigė tolimą metimą ir po labai ilgos pertraukos išvedė svečius į priekį 72:74. Lemiamu metu iniciatyvos iš savo rankų nebepaleidęs „Zanavykas“ išvykoje po atkaklios kovos nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ rezultatu – 72:76.

Joniškio „Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius – 20 (7/14 dvit., 7 atk. kam., 17 naud. bal.), Žilvinas Petraitis – 19 (6/10 dvit., 8 atk. kam., 25 naud. bal.), Mantas Pukinskas – 15 (5/5 dvit., 18 naud. bal.), Aivaras Galkauskas – 9.

Šakių „Zanavykas“: Šarūnas Vingelis – 25 (5/9 dvit., 4/6 trit., 24 naud. bal.), Marijus Užupis – 12 (4/7 dvit., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), Paulius Beliavičius – 9, Taurantas Tamošiūnas – 8.

Be M. Valukonio rungtyniavę marijampoliečiai namuose neprilygo „Perlui-MRU“

10.01.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrąjį NKL čempionato ratą baigė pralaimėjimu. Suvalkijos sostinės krepšininkai namuose 75:84 (9:18, 23:11, 12:22, 31:33) buvo priversti pripažinti Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos pranašumą.

Marijampolės ekipai šios dienos rungtynėse negalėjo padėti traumas basigydantys Donatas Sabeckis bei Marius Valukonis.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Dominyko Domarko vedami svečiai, kurie startavo spurtu – 1:7. Netrukus Paulius Petri-

levičius taikliais baudų metimais sušvelnino rezultatą (6:10). Tačiau kėlinio pabaigoje, po dar vieno Dormarko tritaškio, „Sūduvos-Mantingos“ deficitas išaugo iki devynių taškų - 9:18.

Antrąjį ketvirtį Giedriaus Žibėno auklėtiniai pradėjo penkiais taškais paeiliui, kas pastariesiems leido priartėti prie varžovų iki keturių – 14:18. Negana to, čia pat prasidėjo ir Pauliaus Kleizos benefisas - du gynėjo tritaškiai ir Igno Labučio dvitaškis persvėrė rezultatą ir „Sūduva-Mantinga“ įgijo keturių taškų pranašumą - 24:20. Didžiausios aistros užvirė kėlinio pabaigoje – po Tautvydo Kliučinyko ir Dominyko Domarko apsižodžiavimų abu žaidėjai buvo nubausti techninėmis pražangomis, o netrukus, už replikas mačo arbitrui, analogiškos nuobaudos sulaukė ir marijampolietis Ignas Labutis.

Po ilgosios pertraukos „Perlo-MRU“ gynėjas Dominykas Domarkas realizavo už techninę pražangą skirtą baudos metimą (32:30). Netrukus tas pats Domarkas pataikė du tolimus metimus, taip išvesdamas vilniečius į priekį – 35:40. Kėlinio pabaigoje svečių komandos persvara siekė dešimt taškų, tačiau prieš pat ketvirčio sireną tritaškį pataikęs Paulius Abramavičius savo ekipos atsilikimą sumažino iki septynių – 44:51.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Pauliaus Kleizos ir Igno Labučio taškais, tačiau sėkmingai puolime rungtyniavę Mindaugo Sakalausko auklėtiniai pernelyg arti varžovų neprisileido – 50:57. „Sūduvos-Mantingos“ situaciją dar labiau pablogino komandos vyriausiojo trenerio Giedriaus Žibėno techninė pražanga. Neilgai trukus savo žodį tarė ir naudingiausias „Perlo-MRU“ komandos žaidėjas Antanas Udras. Vidurio puolėjas pelnė šešis taškus iš eilės ir dar labiau atitolino savo komandą – 53:70. Marijampoliečiai dar bandė gelbėtis – Paulius Abramavičius realizavo du baudų metimus, o po Maksimo Shustau ir Pauliaus Kleizos tritaškių komandas skyrė devyni taškai (84:75). Tačiau tai buvo viskas, ką šeimininkai galėjo padaryti ir vilniečiai šventė užtikrintą pergalę – 75:84.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Kleiza 18, Paulius Abramavičius 15, Maksim Shustau 13, Paulius Petrilevičius 11.

„Perlas-MRU“: Dominykas Domarkas 26, Antanas Udras (13 atk. kam.) 19, Tadas Rinkūnas 14, Edvinas Jezukevičius (12 atk. kam) 12, Remigijus Sugintas 10.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports