P. Petrilevičiaus vedama „Sūduva-Mantinga“ atsirevanšavo NKL vicečempionams

05.12.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantingai“ pavyko atsirevanšuoti NKL vicečempionams už skaudų pralaimėjimą pirmame rate ir iškovojo vienuoliktąją pergalę. Marijampoliečiai svečiuose 70:79 (16:17, 13:22, 20:19, 21:21) nugalėjo „Trakų“ ekipą.

Aikštelės šeimininkams jau nuo rungtynių pradžios sunkiai sekėsi rasti kelius Marijampolės komandos krepšio link – pirmųjų trijų minučių atkarpą „Sūduva-Mantinga“ laimėjo 9:0. Tiesa, Andriaus Šležo auklėtiniai suskubo atsigriebti ir iki kėlinio pabaigos sumažino turėtą deficitą iki minimumo – 16:17.

Antrojo ketvirčio pradžia ir vėl sėkmingiau klostėsi marijampoliečiams. Spurtu 11:2 kėlinį pradėję svečiai išsiveržė į priekį septyniais taškais , o komandos puolėjui Ignui Labučiui pataikius tritaškį „Sūduvos-Mantingos“ persvara tapo dviženklė – 20:30.

Vis tik, trečiojo kėlinio viduryje Dovio Bičkauskio vedamiems trakiečiams pavyko priartėti prie varžovų vos iki dviejų taškų (41:43). Tačiau Marijampolės ekipa rungtynių kontrolės neprarado – disciplinuotai ir užtikrintai abejose aikštės pusėse rungtyniavę svečiai trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo kiek saugesnį, devynių taškų pranašumą – 49:58.

Įgytos persvaros „Sūduva-Mantinga“ nebepaleido, o ketvirtojo kėlinio viduryje marijampoliečių pranašumas tapo rekordinis – 57:71. Iki rungtynių pabaigos NKL vicečempionai sugebėjo tik nežymiai sumažinti savo atsilikimą ir Suvalkijos sostinės ekipa šventė pergalę – 70:79.

„Sūduvos-Mantingos“ ekipoje debiutavęs Aivaras Kvedaravičius per 24 minutes pelnė 7 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Trakai“: Dovis Bičkauskis (5 rez. perd.) 18, Karolis Brusokas (7 atk. kam.) 12, Mindaugas Reminas 9, Domantas Pipiras 8.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (8 atk. kam.) 21, Marius Valukonis (8 atk. kam.) 12, Ignas Labutis (9 atk. kam.) 10, Donatas Sabeckis (5 rez. perd.) 9.

„Vilniaus“ ir „Zanavyko“ rungtynėse – rezaltatyvumo rekordas

05.12.2014

Devynioliktajame NKL reguliaraus sezono ture sužaistos rezultatyviausias šio sezono mačas. Sostinėje vykusiose „Vilniaus“ (5-14) ir Šakių „Zanavyko“ (8-11) rungtynėse abi komandos kartu pelnė 214 taškų. Pergalę rezultatu 115:99 iškovojo išvykoje rungtyniavę Edo Nickaus auklėtiniai.

Turnyro lentelės kaimynų dvikovoje užfiksuotas dar vienas sezono rekordas. Nugalėtojų įžaidėjas Paulius Malašauskas atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Tai geriausias šio sezono rezultatas.

Itin rezultatyviose rungtynėse komandos taškas į tašką žygiavo iki trečiojo kėlinio pabaigos, bet tuomet po tritaškį smeigė Marijus Užupis ir Paulius Malašauskas ir „Zanavykas“ nutolo (74:85). 52 procentų taiklumu tritaškius (12/23) rungtynėse metę zanavykai sėkmingą žaidimą pratęsė ketvirtajame kėlinyje ir dal labiau pabėgo (86:103). Nors paskutiniėmis minutėmis vilniečiai skirtumą kiek aptirpdė, tačiau daugiau nuveikti Tomo Purlio treniruojamai komandai nepavyko.

Rezultatyviausią mačą šiame sezone „Zanavyko“ komandoje sužaidė 30 taškų pelnęs Šarūnas Vingelis. Jam puikiai talkino 23 taškus įmetęs Marijus Užupis, 18 pridėjo Simas Raupys, 14 įmetė Paulius Malašauskas, 13 – Šarūnas Beniušis.

„Vilniaus“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 26 taškus įmetęs Jermaine Love, 22 pelnė Vitalijus Lukša, 15 pridėjo Augustinas Šuliauskas. Komandoje debiutavę Žydrūnas Kelys ir Pranas Skurdauskas surinko atitinkamai 12 ir 2 taškus.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusi „Petrochema“ išsivežė pergalę iš Raseinių

05.12.2014

Užtikrintą pasirodymą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate tęsia Jonavos „Petrochemos“ (13-6) ekipa. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai rungtynėse Raseiniuose 91:80 (28:19, 24:19, 15:22, 24:20) įveikė šeimininkų „Rasų“ (9-9)krepšininkus.

Tai buvo rezultatyviausias šio sezono jonaviečių mačas NKL pirmenybėse bei antroji pergalė tarpusavio rungtynėse su lygos debiutantais iš Raseinių. Pirmojo rato dvikovoje Jonavoje šeimininkai buvo stipresni 74:71.

Susitikimas Raseiniuose prasidėjo atkaklia kova – 10:8 (4 min). Po Tomo Milinsko dvitaškio bei dviejų jonaviečių tritaškių „Petrochema“ spurtavo – 8:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 18:8. Neilgai trukus, ekipas skyrė dar didesnis skirtumas – 26:12 (9 min). Tiesa, šeimininkai kėlinio pabaigoje kiek sušvelnino deficitą – 19:28.

Karolio Šaruko bei Tado Sebežiovo išpuoliai padėjo svečiams susigrąžinti didesnę persvarą – 35:20 (12 min). Raseiniškiai kiek priartėjo – 27:38 (14 min), bet dar vienas K.Naruševičiaus komandos spurtas leido „Petrochemai“ nutolti – 46:29. Prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė 14 taškų – 52:38.

Intriga rungtynėse atgijo trečiajame ketvirtyje. Esant rezultatui - 59:42 (25 min), „Rasai“ surengė savo atakų seriją – 48:59. „Petrochemos“ situacija kiek paaštrėjo po penkių iš eilės Dariaus Marcinkevičiaus taškų – 65:60 (29 min). Prieš lemiamą kėlinį jonaviečiai turėjo septynių taškų persvarą – 67:60.

Ketvirtąjį kėlinį Jonavos ekipa pradėjo dviem tolimais metimais – 74:62 (31 min). Likusį kėlinio laiką užtikrintai varžovų krepšį atakavę „Petrochemos“ krepšininkai pergalei iš rankų išlįsti neleido – 91:80.

Jonavos „Petrochema“:Tadas Sebežiovas 28 taškai, Henrikas Vorotnikovas 20, Aurimas Urbonas 14 (8 rez. perd.), Tomas Milinskas 10, Karolis Šarukas ir Lukas Grabauskas po 6.

Raseinių „Rasai“: Karolis Guščikas ir Valdemaras Savostjanovas po 18 taškų, Darius Marcinkevičius 13, Justas Petkevičius 10.

Prieš rungtynes su „Delikatesu” palangiškiai užregistravo D. Keburį

05.12.2014

Iki XIX-ojo NKL turo rungtynių likus porai valandų, „Palangos“ klubas legionierių iš JAV Calebą Suttoną, o į jo vietą užregistravo puikiai sezoną Molėtų „Ežerūno-Kario” komandoje pradėjusį sunkųjį krašto puolėją Deividą Keburį.

203 cm ūgio puolėjas šį sezoną NKL pirmenybėse ant parketo praleidžia 27 minutes, per jas pelno 11,8 taško, atkovoja po 5,7 kamuolius bei atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

Dvimetrinis C. Suttonas „Palangos“ komandai per rungtynes rinko 10,4 taško, 4,6 atkovoto kamuolio ir 1 rezultatyvų perdavimą.

Klaipėdos atstovai „TonyBet NKL DUNK“ konkurse: D. Norkus prieš L. Lučinską

05.12.2014

Dvyliktoji „TonyBet NKL DUNK“ konkurso pora – Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos žaidėjai. Uostamiesčio ekipa į pirmąjį konkurso etapą delegavo puolėjus Donatą Norkų (196 cm) ir Lauryną Lučinską (201 cm). Bendraklubiai savo dėjimais pabandys iškovoti krepšinio mėgėjų simpatijas ir taip prasibrauti į antrąjį etapą.

Kuris iš jų keliaus toliau - spręsti jums. Atiduokite balsą už labiau patikusį krepšininką ir pasiųskite savo favoritą į antrą etapą. Balsavimas vyksta tik vieną dieną, o balsuoti galite ne dažniau kaip kas valandą.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: D. Norkus vs L. Lučinskas

Balsavimo langas:

NKL surengė prevencinį seminarą prieš sukčiavimą sporte

05.12.2014

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) kartu su Transparency International Lietuvos biuru surengė prevencinį seminarą lygos klubams prieš sukčiavimą sporte. Vilniuje ir Kaune NKL klubų krepšininkai bei LSU studentai išklausė seminaro tema „Sukčiavimas sporte. Pasaulinė praktika ir prevencija“.

Po pranešimo seminaro dalyviai gavo vardinius sertifikatus.

NKL tapo pirmąja Lietuvoje krepšinio organizacija, kuri surengė prieš korupciją sporte skirtą seminarą.

„Sūduvą-Mantingą“ papildė Aivaras Kvedaravičius

05.12.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga sulaukė dar vieno pastiprinimo. Suvalkijos sostinės ekipa sudarė sutartį iki sezono pabaigos su 26 metų įžaidėju Aivaru Kvedaravičiumi. Šiaulietis į Marijampolę keliasi iš Molėtų „Ežerūno-Kario“ komandos.

184 cm ūgio krepšininkas NKL lyderių gretose aikštelėje praleisdavo po 27 minutes, per kurias pelnydavo po 7,7 taško, atkovodavo po 4,6 atšokusio kamuolio bei atlikdavo 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Sūduvos-Mantingos“ naujokas komandoje debiutuos jau šiandien dvikovoje su „Trakų“ ekipa.

Prieš persikeliant į Molėtus gynėjas rungtyniavo tokiuose klubuose, kaip Pakruojo „Meresta“, Šiaulių „ABRO-Universitetas“ bei Joniškio „Delikatesas“. Praėjusį sezoną su pastarąja ekipa Kvedaravičius nužygiavo iki NKL finalinio ketverto.

„Vilniaus“ klube – Ž.Kelys ir P.Skurdauskas

05.12.2014

NKL dalyvė „Vilniaus“ komanda stiprina savo gretas dviem puikiai pažįstais krepšininkais. Nuo šiol sostinės ekipos garbę gins 26 metų 208 cm ūgio vidurio puolėjas Pranas Skurdauskas ir 27 metų 188 cm ūgio įžaidėjas Žydrūnas Kelys.

P.Skurdauskas jau spėjo debiutuoti „Vilniaus“ gretose LKF taurės rungtynės, kur pelnė 10 taškų ir sugriebė 11 atšokusių kamuolių. „Centras“ sezoną pradėjo „Mažeikiuose“, kur Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vidutiniškai rinkdavo 2,3 taško ir sugriebdavo 2,3 atšokusio kamuolio.

Kitas „Vilniaus“ naujokas be darbo buvo ilgai – praėjusio sezono pabaigoje jis buvo atleistas iš Kėdainių „Nevėžio“. Šį sezoną Ž.Kelys sužaidė vieną Regioninės krepšinio lygos (RKL) susitikimą su gimtųjų Biržų sporto mokyklos komandos apranga. Praėjusiame LKL sezone Ž.Kelys vidutiniškai įmesdavo po 9 taškus, sugriebdavo 2,1 kamuolio ir atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus.

„Delikatesas“ atleido Ž. Šimonį, jį pakeis M. Kadzevičius

04.12.2014

Septiną vietą NKL turnyro lentelėje užimantis Joniškio „Delikatesas“ (10/8) atleido gynėją Žygimantą Šimonį ir įregistravo praėjusį sezoną lygos bronzos medalį laimėjusį Mantą Kadzevičių.

Devyniolikmetis 192 cm ūgio Ž. Šimonis vilkėdamas „Delikateso“ marškinėlius sužaidė 17 rungtynių, pelnė po 6,6 taško, atkovojo 3,8 kamuolio, atliko 1,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Ant parketo žaidėjas praleisdavo vidutiniškai po 25 minutes.

Naujausias komandos pirkinys M. Kadzevičius šiame sezone niekur nerungtyniavo. Praėjusiame sezone 23 metų 194 cm ūgio gynėjas vilkėjo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komandos marškinėlius ir bronziniame sezone rinko po 7,2 taško, sugriebė po 2,6 kamuolio ir komandos draugams asistavo po 1,4 karto per rungtynes.

R. Pipiras įtikinamai įveikė Ž. Ūselį pirmajame „TonyBet NKL DUNK“ konkurso etape