A. Udras: „Perlas-MRU“ yra vertas NKL finalo ketverto

23.01.2015

Krepšinio aikštėje piktas Antanas Udras už jos ribų yra paprastas santūrus vyrukas. Atsakinėdamas į klausimus per daug neišsiplečia, o ir trijų geriausio NKL savaitės krepšininko nominacijų nesureikšmina. Sako, jos padeda dar labiau stengtis, pasitempti ir tobulėti.

Pasitempti naudingiausiam lygos krepšininkui teks jau šįvakar, kuomet Vilniaus „Perlas-MRU“ savo aikštėje priims galingą priekinę liniją turinčia Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. Prieš dvikovą 22 metų 203 cm ūgio puolėjas atsakė į klausimus apie asmeninius statistikos rodiklius, komandos norą laimėti medalius ir gresiantį grįžimą į LKL.

- Antanai, kaip į trečią šiame sezone geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą reagavo komandos draugai, treneris? Įvertinimu labiau džiaugeisi tu ar aplinkiniai?

- Tiek komandos draugai, tiek treneriai reaguoja labai ramiai, per daug negiria. Būna, po rungtynių paskaičiuoja ar vėl tapsiu naudingiausiu (juokiasi). O artimieji, draugai pagiria, pasidžiaugia kartu.

- Pačiam tokie įvertinimai netampa monotonija, kasdienybe?

- Tai malonu, bet aš to visiškai nesureikšminu. Tai tik motyvuoja dirbti dar daugiau.

- Kaip bebūtų, už tokius nuopelnus tavo pavardę linksniuoja žiniasklaida. Esi matomas, žinomas. Neabejotinai LKL klubai, krepšinio agentai į tokius dalykus atkreipia dėmesį. Ar esi pasiruošęs dar kartą bandyti laimę stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje?

- Praeiti metai - jau istorija. Šuoliui į LKL buvau nepasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai. „Prienai“ buvo labai stipri komanda su aukštais tikslais. Nesugebėjau ten pritapti.

Aplamai praeitas sezonas buvo labai sunkus, pastoviai kamavo traumos, kurios neleido žaisti taip kaip moku. Teko žengti žingsnį atgal, apmastyti, ka dariau ne taip. Iškart po sezono pradėjau ruoštis kitam, sunkiai dirbau visą pavasarį ir vasarą.

Dabar manimi vėl domisi, šiame sezone turėjau ne vieną pasiūlyma keltis į LKL, į užsienį, tačiau kol kas lieku čia. Nenoriu spėliot ar esu pasiruoses grįžti į LKL, įrodinėti teks jau patekus ten.

- Trofėjų kolekcijoje neturi NKL čempionų medalio. Kiek realu, kad Antano Udro vedamas Vilniaus „Perlas-MRU“ laimės NKL čempionatą?

- Mūsų klubui laimėti medali būtų didelis pasiekimas. Manau, komanda verta patekti į finalo ketvertą. Jau kelis metus kolektyvas kryptingai dirba šiam tikslui, renka pajėgius žaidėjus, augina perspektyvų jaunimą ir t.t. O ar realu kažką laimėti, pamatysime pavasari. Visos NKL komandos kovingos ir sieks būti ketverte.

- Kol kas esi rezultatyviausias, daugiausiai kamuolių atkovojantis ir naudingiausias lygos žaidėjas. Ar dar yra  statistikos kategorijų, kuriose galėtum būti geresnis?

- Norėčiau sumažinti klaidų skaičių, nes gana dažnai klystu. Žiūrint objektyviai, galėčiau daugiau komandai padėti gynyboje - blokuoti ir perimti daugiau kamuolių.

- Kad ir koks geras krepšininkas būtum, NKL yra ir kitų kietų vyrukų. Išduok, kuriuos įveikti sunkiausia, kurie yra ant slenksčio į LKL?

- Stipriausias priekines linijas turi Marijampolės, Klaipėdos bei Trakų komandos. Prieš jas žaidžiant tikrai būna ką veikti. Individualiai stipriausi Julius Kazakauskas, Karolis Guščikas, Karolis Brusokas, Adomas Drungilas. Nors neteko žaisti prieš Gintautą Matulį, bet tai irgi labai geras žaidėjas. Be abejo – ir visa Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ priekinė linija: Marius Valukonis, Paulius Petrilevicius, Rokas Čepanonis.

- Šiandien namų aikštėje žaisite būtent su marijampoliečiais. Kokie priešnuodažiai prieš šią komandą veikia geriausiai?

- „Sūduva-Mantinga“ yra labai galinga komanda, nusitaikiusi į NKL čempionų titulą. Tokie varžovų norai apie juos viską pasako. Vakare laimės ta komanda, kuri žais kiečiau ir labiau norės pergalės.

„Lietuvos rytas“ paskolino E.Šeškų Vilniaus „Perlui-MRU“

22.01.2015

Vilniaus „Lietuvos rytas“ iki sezono pabaigos skolina Edviną Šeškų NKL rungtyniaujančiai Vilniaus „Perlo MRU“ komandai.

19 metų 194 cm ūgio gynėjas su „Lietuvos ryto“ ekipa, kurią treniruoja jo tėvas Virginijus Šeškus, turi ilgalaikę sutartį.

„Laikinai perleisdami Edviną „Perlui-MRU“ mes tikimės, kad jaunas krepšininkas ten gaus pakankamai žaidimo laiko ir galės sparčiau tobulėti. Svarbiausia, kad jis atgautų pasitikėjimą savimi ir padėtų „Perlui MRU“ siekti aukščiau-

sių tikslų Nacionalinėje krepšinio lygoje, – sakė „Lietuvos ryto“ klubo direktorius Martynas Purlys. – Kitą sezoną viliamės matyti sustiprėjusį Edviną pagrindinėje „Lietuvos ryto“ sudėtyje“.

„Perlas MRU“ šiuo pirmauja NKL – 22 pergalės ir 6 pralaimėjimai. E.Šeškus į „Lietuvos rytą“ atėjo praėjusį sezoną, o prieš tai metu žaidė Vilniaus „Sakaluose“, kur buvo patyręs sunkią kryžminių raiščių traumą. Šį sezoną jis aikštėje pasirodydavo epizodiškai: LKL čempionate per vidutiniškai 7 min. rinkdavo 2,2 tšk., atkovodavo 1 kamuolį.

Š. Beniušis – apie NKL TOP-10, rungtynes su „Lietuvos rytu“ ir Dakaro ralį

22.01.2015

Oficiali Šakių „Zanavyko” ekipos interneto svetainė tęsia pažintis su ekipos krepšininkais. Šį kartą savo mintimis sutiko pasidalinti 21 metų 206 cm ūgio centras Šarūnas Beniušis. Paskutiniajame NKL savaitės TOP-10 „Zanavyko“ aukštaūgio dėjimas buvo įvertintas pirma vieta. Tai jau antras kartas šiame sezone, kau Š. Beniušis sukuria gražiausią savaitės epizodą.

- Kodėl pasirinkai būtent krepšinį? Kas tave labiausiai žavi šioje sporto šakoje?

– Jau vaikystėje pasižymėjau dideliu ūgiu ir pabandžius šią sporto šaką „užsikabinau“, o krepšinyje mane labiausiai žavi laimėjimai ir greitas bei efektingas žaidimas.

- Kokios rungtynės tau yra įsimintiniausios per visą karjerą?

– Tai praėjusių metų rungtynės su „Lietuvos rytu”, kai turėjome neeilinę progą juos nugalėti, tačiau dėl prastai sužaistos rungtynių pabaigos, paskutinėmis sekundėmis to padaryti nepavyko.

- Kaip įvertintum „Zanavyko” pirmąjį reguliariojo sezono etapą ir savo asmeninius rezultatus?

– Sezono pradžia tikrai nebuvo gera, tačiau antrajame rate mūsų žaidimas pagerėjo ir su kiekviena diena vis gerėja. O savęs asmeniškai nemėgstu vertinti. Visada yra kur tobulėti.

- Kaip vertini klubo galimybes šį sezoną patekti į finalinį ketvertą?

– Viskas priklauso tik nuo mūsų pačių, kaip žaisime tokie bus ir rezultatai, o džiugina tai, kad mūsų žaidimo kreivė kyla aukštyn.

- Kokį įspūdį palieka Šakių miestas, gerbėjai, sporto centras, kuriame rungtyniauji?

– Šakiai kaip miestas yra tikrai gražus ir jaukus, palieka malonius įspūdžius, turi nuostabų sporto centrą, o gerbėjai susirenkantys į rungtynes labai mums padeda, ypač jaunieji Šakių sirgaliai.

- Ne kartą tavo dėjimai rungtynių metu pateko į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) savaitės gražiausių epizodų dešimtuką. Ką tau tai reiškia?

– Visada smagu užbaigti ataką efektingai ir esant progai visada tai stengiuosi padaryti. O kiekvienas patekimas į gražiausių epizodų dešimtuką nuteikia maloniai.

- Ar dėjimai rungtynių metu padeda užvesti komandą?

– Be jokios abejonės taip. Užsivedu tiek pats, tiek visa komanda bei sirgaliai.

- Ar turi krepšininko idealą į kurį norėtum lygiuotis? Kodėl?

– Vieno krepšininko idealo neturiu, tačiau patinka universalūs krepšininkai, tokie kaip Dirkas Nowitzkis arba Mirza Teletovicius, kuris savo tolimais metimais varo į neviltį daugumą komandų.

- Koks yra tavo laisvalaikis? Ką mėgsti juo veikti?

– Sezono metu nėra labai daug laisvo laiko, tačiau kai jo būna stengiuosi grįžti namo pas tėvus ir draugus, žiūriu filmus ar kokį įdomų serialą. O vasara, kai laisvo laiko būna daugiau, mėgstu vakarus praleisti žvejodamas.

- Ar laisvu metu domiesi kitomis sporto šakomis?

– Taip, domiuosi futbolu, lauko tenisu, o kiekvienais metai laukiu prasidedančio Dakaro ralio, ne išimtis buvo ir šie metai.


„Palangos“ įžaidėjas D. Anužis: kovingas esu nuo mažens

20.01.2015

Nepaisant traumų, „Palangos“ įžaidėjas Deividas Anužis žaidžia puikų sezoną. 22 metų 184 cm ūgio krepšininkas NKL čempionate renka po 14,7 taško, atkovoja 5,5 kamuolio ir atlieka po 4,4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Įžaidėjo vedina ekipa tik per plauką nepateko į stipresnių NKL komandų septynetą. Lemiamose rungtynėse palangiškiai pralaimėjo Jonavos „Petrochemai“. „Pritrūko kelių tikslių metimų,“- sako D. Anužis, kuris šių svarbių rungtynių nebaigė dėl traumos.

Krepšininkas atsakė į kelis komandos fanams aktualius blogerio Motiejaus Baublio klausimus.

- Deividai, NKL pirmenybėse prasidėjo trečiasis ratas, „Palangos“ ekipai nepavyko prasibrauti į stipriausių septynetą. Ko pritrūko, kad viskas būtų kiek kitaip?

- Tiesiog pritrūko pergalės namuose. Turėjome puikius šansus iškovoti ją, bet deja rungtynių pabaigoje nesužaidėme, kaip planavome sužaisti. Varžovai pataikė sudėtingus metimus, ir mus išmušė iš vėžių. Taip pat asmeniškai gaila, kad negalėjau baigti rungtynių, dėl atsinaujinusios traumos.

- Nepaisant jos, šiame sezone demonstruoji puikią sportinę formą... Bet tobulėjimui, turbūt, ribų nėra?

- Labiau būčiau patenkintas, jeigu taip dažnai nekamuotų traumos. Tikrai yra labai sunku išlaikyti gerą formą, kai užklumpa tokie dalykai. O krepšinyje yra daug vietų, kurias gali tobulinti, tad man tikrai daug ko trūksta, kad galėčiau žaisti aukštesniame lygyje. Kiekvienoje treniruotėje stengiuosi vis kažką naujo įsisavinti ir išmokti.

- Prieš pusantro mėnesio buvai susimušęs dubens kaulą. Grįžęs po traumos sužaidei puikias rungtynes, kažkas motyvavo ar tiesiog turi kovotojo charakterį?

- Ilgą laiką negalėjau sportuoti, buvau pasiilgęs treniruočių bei rungtynių. Per tas savaites prisikaupė daug jėgų bei noro, plius motyvavo, kad mums reikėjo iškovoti pergalę, tą ir padarėme. O kovingas charakteris pas mane jau seniai išugdytas (juokiasi).

- Geriausias šio sezono rungtynes sužaidei prieš buvusią savo komandą Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservisą“. Tave tos rungtynės papildomai motyvavo?

- Neslėpsiu, kad prieš šias rungtynes tikrai labai jaudinausi, nes šioje komandoje praleidau tikrai nemažai laiko, žaidėjai yra pažįstami nuo mažų dienų. Bijojau "perdegti", bet džiaugiuosi, kad sugebėjau nepasiduoti emocijoms, sėkmingai sužaisti rungtynes bei iškovoti tikrai saldžią pergalę.

19-metis „Petrochemos“ trenerių štabo narys N.Pacevičius: „Iš savo darbo stengiuosi išspausti maksimumą“

19.01.2015

NKL čempionate rungtyniaujančios Jonavos „Petrochemos“ ekipos trenerių štabe jau trečiąjį sezoną iš eilės darbuojasi už varžovų žaidimo analizę atsakingas Nedas Pacevičius. Vaikinas krimsti „skauto“ duoną pradėjo ypatingai anksti – šiuo metu Nedui tik devyniolika metų.

„Lankydamas krepšinio mokyklą siejau savo ateitį su krepšiniu, tačiau patirtos dvi sudėtingos traumos neleido toliau tęsti krepšininko karjeros, - apie skaudžią patirtį kalbėjo iš kaunietis N. Pacevičius. - Laimei, tuo metu treniravausi pas „Petrochemos“ strategą K. Naruševičių,

kuris tuo metu kaip tik ieškojo asistento vadinamajam „skautingui“ atlikti. Iki šiol esu dėkingas treneriui už suteiktą galimybę.“

Sėkmingai pareigybes Jonavoje ir mokslus Lietuvos sporto universitete suderinantis Nedas tinklalapiui „jsk.lt“ pasidalijo mintimis apie savo darbo ypatumus, „Petrochemos“ atmosferą bei komandos rezultatus NKL pirmenybėse.

- Nedai, kokia yra tavo kaip trenerio-skauto darbotvarkė? Ar daug valandų tenka praleisti nagrinėjant varžovų žaidimo įrašus?

- Mano darbo rutina kiekvieną savaitę yra dažniausiai vienoda – jau savaites pradžioje pradedu analizuoti pirmąjį savaitgalio varžovą, o visą surinktą medžiagą po keliu dienų perduodu vyriausiajam treneriui. Vėliau visas dėmesys skiriamas antrajam varžovui. Neneigsiu, jog kartais prie kompiuterio tenka praleisti ir ištisą dieną, tačiau šis darbas man be galo patinka ir stengiuosi iš jo išspausti kaip įmanoma daugiau.

- Esi dar labai jaunas, ar jauti palaikymą iš krepšininkų, trenerių – kolegų?

- Be jokios abejonės! Dar prieš pradėdamas dirbti negalėjau įsivaizduoti, kaip atrodys profesionalios komandos virtuvė, kaip bendraus žaidėjai ar klubo vadovybė. Kaip bebūtų, bendravimo bei kuriamos atmosferos komandoje likau tikrai nustebintas. Nesvarbu, kad esu jaunesnis, tačiau visi bendraujame kaip lygūs su lygiais, nėra jokių išsišokėlių ar žmonių, nesuprantančių, ko čia yra atvykę.

- Kaip keičiasi tavo atsakomybės „Petrochemos“ rungtynių metu?

- Nors didžiąją dalį darbo atlieku dar prieš rungtynes - supažindinu krepšininkus su varžovų deriniais, atskirų oponentų žaidėjų charakteristikomis, tačiau ir rungtynių metu pasitaiko momentų, kuomet reikia priminti, paskatinti bei patarti. Galiu drąsiai teigti, jog rungtynių metu rankų sudėjęs sėdėti negaliu.

- Jonavos ekipa antrąjį etapą pradėjo pralaimėjimu, ką reikėtų pagerinti komandos žaidime, norint sugrįžti į pergalių kelią?

- Jei prieš šventes turėjome problemų dėl žaidėjų traumų, tai šiuo metu didžiausias iššūkis – sustyguoti komandos žaidimą jau turint pilną sudėtį. Tikimės, jog artėjant atkrintamosioms varžyboms mūsų žaidimas tik gėrės, o ir antrojo etapo pabaigoje finišuosime kaip įmanoma aukštesnėje vietoje.

- Ką galėtumei palinkėti Jonavos „Petrochemos“ klubo sirgaliams?

- Visiems klubo gerbėjams norėčiau palinkėti kantrybės bei supratimo, jei ir ne viskas komandai pavyksta kaip iš natų. Be abejo, kviečiu, kuo gausiau ir garsiau palaikyti komandą, nes tik su Jūsų pagalba galime šį sezoną pasiekti tikrai nemažai. Labai Jūsų lauksime svarbiose šeštadienio rungtynėse su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa.

„Trakų“ vyr. trenerio poste A. Šležą keičia A. Straupis

19.01.2015

„Trakų“ krepšinio klube – permainos. Vyriausiojo trenerio poste Andrių Šležą keičia Arvydas Straupis.

A.Šležo vadovaujami trakiečiai NKL pirmenybėse iškovojo 17 pergalių, patyrė 11 pralaimėjimų ir rikiuojasi ketvirtojoje turnyro lentelės vietoje. 39 metų joniškietis į Trakus atvyko 2012 metais. Snaiperis kaip krepšininkas padėjo „Trakams“ tapti RKL čempionais ir iškopti į NKL.

Praėjusį sezoną A.Šležas buvo žaidžiantysis trenerio Dainiaus Miliūno asistentas ir prisidėjo prie iškovotų NKL sidabro medalių.

Prieš 2014-2015 metų sezoną praeityje garsus krepšininkas debiutavo „Trakuose“ kaip vyr. treneris.

Jį pakeisiąs A.Straupis su pertraukomis trejus metus treniravo „Šilutės“ krepšininkus, pusmetį dirbo Donaldo Kairio asistentu Baltarusijos čempionų klube Minsko „Cmoki“, o prieš tai dar darbavosi Gran Kanarijos jaunimo akademijoje Ispanijoje.

„Šilutės“ klubą A.Straupis paliko prieš pat Naujuosius – gruodžio 31-ąją. Komanda tuo metu rikiavosi antroje turnyro lentelės pusėje.

„Klubas turėjo savo tikslus, o aš – savo. Norėjosi pasiekti žymiai daugiau, nei leido „Šilutės“ galimybės. Visi norėjome geresnių rezultatų, bet tam reikėjo geresnės sudėties, o susistiprinti neleido finansinės klubo galimybės. Nenorėjau stovėti vietoje ir išsiskyrėme gražiuoju“, – apie savo sprendimą palikti „Šilutę“ pasakojo A.Straupis.

– Turbūt „Trakai“ – puiki vieta judėti į priekį? – kktrakai.lt paklausė A.Straupio.

– Turėjau įvairių pasiūlymų ir žiūrėjau iš įvairių pusių, kur būtų įdomiau ir geriau dirbti. O „Trakai“ man yra labai įdomi komanda. Turime daug jaunų žaidėjų, bet džiaugiuosi, kad yra ir labiau patyręs Mindaugas Reminas, kuris man labai padės darbuotis su jaunimu. Tikrai esu patenkintas „Trakų“ pasiūlymu, nes yra žaidėjų, kurių žaidimo lygį galima pakelti aukščiau. Noriu, kad žmonės mane suprastų teisingai – „Šilutėje“ visais įmanomais būdais siekiau pergalių, bet žaidėjų trūkumas, klubo finansinė ir geografinė padėtis (šalia Šilutės nėra universiteto, todėl labai sunku prisivilioti į komandą jaunesnius žaidėjus) viską labai sunkino. Tuo tarpu „Trakų“ klube yra labai daug perspektyvių krepšininkų, kuriems labai norėčiau padėti. Pavyzdžiui, labai laukiu treniruotės su „centru“ Ignu Ramašausku, kurio žaidimą stebėjau ilgą laiką. Noriu ne tik siekti pergalių su komanda, bet ir padėti krepšininkams pakelti meistriškumą.

– Kokių kitų pasiūlymų buvote sulaukęs?

– Jau beveik buvau suderinęs sugrįžti į Gran Kanariją, bet buvo labai daug niuansų. O pasiūlymų iš Lietuvos vardinti nenorėčiau. Po sezono galėsiu tiksliai pasakyti, ar pasirinkau teisingai, bet šiuo metu manau, kad priėmiau geriausią variantą.

– Analizavote „Trakų“ žaidimą. Kas labiausiai krenta į akis?

– Labai gerbiu trenerį Andrių Šležą, kuris yra geras mano pažįstamas, todėl nenoriu apie tai kalbėti viešai. Kur kas mieliau su juo susėsčiau prie vieno stalo ir pasikalbėčiau apie „Trakų“ komandą. Pats noriu geriau pažinti žaidėjus ir iš Andriaus surinkti visą naudingą informaciją, o tuo pačiu ir jam norėčiau patarti, nes tai jam buvo pirmasis vyr. trenerio sezonas. Toks mūsų darbas – visi mes darome klaidų ir norime tobulėti. „Trakų“ žaidime bus dalykų, kuriuos keisiu, bet apie tai viešai kalbėti nenorėčiau.

– „Šilutėje“ pagarsėjote kaip labai griežtas treneris. Ar muštruosite ir „Trakų“ žaidėjus?

– Kaip kas supranta tą griežtumą. Ar Jonas Kazlauskas yra griežtas treneris? Jei taip, tai pasakysiu taip: į Lietuvos rinktinę suvažiuoja aukščiausio lygio profesionalai, kurie gauna atlyginimus klubuose ir į rinktinę atvyksta rizikuodami savo sveikata. Bet J.Kazlauskas vis tiek jiems griežtas. Tačiau žaidimo atžvilgiu, komandoje turi būti disciplina. O norint ją išlaikyti, treneris turi būti griežtesnis.

Jei krepšininkai supratingi, nekyla jokių problemų ir jiems nekyla jokių klausimų dėl trenerio griežtumo. Bet, aišku, būna krepšininkų, su kuriais reikia padirbėti ir už aikštės ribų. Mano požiūris yra toks – įžengęs į salę privalai tik dirbti. Negali būti nosies krapštymo, šnekėjimo tarpusavyje ar kamuolio bumbsinimo, kai kalba treneris. Įžengęs į salę privalai kažką daryti – ar atsispaudimus, ar driblingą, ar šlifuoti trūkumus, kuriuos nurodžiau. O ne atsisėsti, juokauti ir mėtyti nuo centro. Tokių dalykų mano treniruotėse nebūna. Salės laikas ribotas, po dviejų valandų tave jau iš jos veja, todėl joje privaloma atsiduoti tik darbui.

– Ką galima pasiekti su šia „Trakų“ komanda?

– Esu optimistas. Manau tai viską pasako (Šypsosi.).

A. Udras NKL neišsitenka – puolėjas trečią kartą pripažintas geriausiu savaitės žaidėju

18.01.2015

Absoliučių NKL lyderių Vilniaus „Perlo-MRU“ komandoje rungtyniauja naudingiausias čempionato krepšininkas Antanas Udras. Savaitgalį 22 metų 203 cm ūgio puolėjas dukart padėjo savo ekipai įveikti varžovus, sostinės komanda tapo vienvalde NKL lydere, o A. Udras trečią kartą šiame sezone pripažintas geriausiu NKL savaitės žaidėju.

Dvejose rungtynėse sunkusis krašto puolėjas rinko po 31 tašką, 10,5 atkovoto kamuolio ir 39,5 naudingumo balo. Dvitaškius vilnietis metė 68 proc. (13/19), tritaškius – 64 proc. (9/14), o baudas – 100 proc. (9/9) taiklumu.

Dvikovoje su Šakių „Zanavyku“ A. Udras varžovus nubaudė 32 taškais, atkovojo 10 kamuolių (5 puolime), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, varžovams išrašė 1 bloką ir aikštę paliko su 37 naudingumo balais.

Akistatoje su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“ aukštaūgis pelnė 30 taškų, po krepšiais sugriebė 11 kamuolių, dukart tiksliai asistavo komandos draugams ir blokavo 2 varžovų metimus. Rungtynes puolėjas baigė savo sąskaitoje turėdamas 42 naudingumo balus.

Į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą taip pat pretendavo Donatas Norkus ir Aidas Einikis (abu - Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“), Marijus Užupis (Šakių „Zanavykas“), Adomas Drungilas („Palanga“), Karolis Brusokas („Trakai“), Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) ir Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“).

N. Anglickis „Delikatese” debiutavo pergale prieš „Palangą“

17.01.2015

Šią savaitę prie Joniškio „Delikateso“ prisijungęs Nerijus Anglickis padėjo savo naujai ekipai iškovoti pergalę turnyro lentelės kaimynų dvikovoje. Antrojo NKL reguliaraus sezono etapo rungtynėse joniškiečiai rezultatu 64:57 įveikė „Palangą“, o nugalėtojų naujokui iki dvigubo dublio pritrūko vieno atkovoto kamuolio.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Delikateso“ krepšininkai, kurie per pirmąjį rungtynių kėlinį įgijo 8 taškų persvarą (16:24). Nerezultatyviame antrajame kėlinyje nedideliu skirtumu 11:8 laimėjo palangiškiai, kurie į rūbinę išėjo atsilikdami 27:32.

Po ilgosios pertraukos Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai kėlinį pralaimėjo 8:19 ir paleido Joniškio „Delikateso“ krepšininkus į priekį (35:49). Palangos klubas dar bandė gelbėtis paskutiniame ketvirtyje, o Adomo Drungilo vedami palangiškiai kėlinį laimėjo 22:13, bet per didelis deficitas neleido svečiams išsivežti pergalės iš Joniškio - 57:64.

„Palanga”: Adomas Drungilas 17 (12 atk.kam), Ernestas Bružas 11 (5 atk.kam), Povilas Šakinis 9 (9 atk.kam, 1/11 tri), Simonas Kymantas (4 atk.kam) ir Deividas Keburys (5 atk.kam) po 8.

„Deliatesas”: Šarūnas Kulevičius 16, Žilvinas Petraitis 14, Nerijus Anglickis (9 atk.kam) ir Aivaras Galkauskas po 12.

Suvalkijos derbyje - dramatiška „Sūduvos-Mantingos“ pergalė

17.01.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrame etape iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Marijampoliečiai svečiuose 72:73 (19:26, 16:18, 21:19, 16:10) privertė pasiduoti Šakių „Zanavyko“ krepšininkus.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse vis dar negalėjo padėti Marius Valukonis ir Donatas Sabeckis, zanavykai vertėsi be komandos lyderio Šarūno Vingelio.

Susitikimo pradžioje nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo – sužaidus pirmąsias penkias minutes,

rezultatas buvo lygus – 10:10. Vis tik po penkių iš eilės Igno Labučio taškų, svečiai įgijo penkių taškų persvarą – 12:17. Kiek tolėliau marijampoliečiai pabėgo ketvirčio pabaigoje, kuomet laimėjo atkarpą 9:3 ir atitrūko devynių taškų skirtumu (17:26).

Antrojo kėlinio pradžioje Rokas Čepanonis pataikė tritaškį ir Giedriaus Žibėno auklėtinių persvara išaugo iki devynių taškų – 21:30. Po Marijaus Užupio dvitaškio, „Zanavyko“ krepšininkams pavyko nežymiai priartėti, tačiau čia pat du taškus pelnė Paulius Petrilevičius ir tritaškį pataikė Maksim Shustau, taip „Sūduvos-Mantingos“ persvara tapo dviženklė – 30:42.

Po ilgosios pertraukos, Marijui Užupiui pataikius tolimą metimą ir Pauliui Malašauskui pridėjus dar du taškus, Edo Nickaus auklėtiniams pavyko sumažinti atsilikimą iki penkių – 44:49. Neilgai trukus, tas pats Užupis smeigė dar vieną tritaškį, o Šarūnui Beniušiui pridėjus dar du taškus, marijampoliečių persvara sumenko iki minimumo (51:52). Tačiau čia pat subrendo ir „Sūduvos-Mantingos“ atsakymas – Maksimas Shustau ir Paulius Kleiza pataikė po tolimą metimą ir svečiai vėl įgijo septynių taškų pranašumą – 51:58. Jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir Užupis, tačiau prieš nuaidint kėlinio sirenai, antrą tritaškį iš eilės pataikęs Kleiza sugrąžino savo ekipai tą pačią – septynių taškų persvarą – 56:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Zanavyko“ ekipa, po taiklaus Tauranto Tamošiūno tolimo metimo sumažino savo deficitą iki keturių taškų – 63:67. Neilgai trukus, Tomas Miškinis dvitaškiu išlygino rezultatą, tačiau kitoje aikštės pusėje Paulius Abramavičius atsakė tritaškiu – 67:70. Rungtynių įtampa pasiekė aukščiausią tašką, kuomet iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti vieną minutę Paulius Malašauskas dar kartą išlygino rezultatą – 72:72. Kitoje atakoje prie baudų metimų linijos stojęs „Sūduvos-Mantingos“ vidurio puolėjas Paulius Petrilevičius realizavo vieną metimą iš dviejų ir suteikė savo ekipai minimalų pranašumą – 72:73. Lemiama ataka dar priklausė aikštelės šeimininkams, tačiau kamuolį perėmęs Paulius Kleiza nubraukė visas šakiečių viltis ir svečiai šventė sunkią pergalę – 72:73.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius 19, Paulius Abramavičius 12, Paulius Kleiza 10, Rokas Čepanonis, Maksim Shustau ir Ignas Labutis po 9.

„Zanavykas“: Marijus Užupis 24, Šarūnas Beniušis 11, Justas Nausėdas 9, Taurantas Tamošiūnas 8.

Klaipėdiečių puolimas įtikinamai įveikė „Trakų“ gynybą

17.01.2015

Po penktadienį Marijampolėje patirto pralaimėjimo, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ atsigriebė šeštadienio rungtynėse su „Trakais“. Uraganiškai rungtynes pradėję klaipėdiečiai nušlavė svečius rezultatu 85:61.

Daugiausiai Donato Norkaus pastangomis po pirmųjų dešimties minučių Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pirmavo 30:13. Antrajame ketvirtyje po Dainiaus Vaitelio dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 40:20. Dvidešimties taškų pranašumą „Naftos-Uni-Akvaserviso“ krepšininkai išsaugojo iki didžiosios pertraukos (46:26). Po jos vaizdas

aikštėje nepasikeitė – tvirtai rungtynių kontrolę savo rankose laikę klaipėdiečiai dar labiau padidino atotrūkį ir triumfavo rezultatu 85:61.

Uostamiesčio komandos pergalę šiose rungtynėse lėmė geresnis dvitaškių pataikymas (27/40 prieš 17/26). Be to „Trakai“ dažniau klydo (24 klaidos prieš 19) ir baudų metimus metė vos 44 procentų tikslumu (7/16).

„Naftos-Uni-Akvaserviso“ komandoje rezultatyviausią sezono mačą sužaidė Aidas Einikis, per 16 minučių pelnęs 20 taškų. 18 taškų prie pergalės pridėjo Donatas Norkus, 13 įmetė Mindaugas Stašys, 11 – Dainius Vaitelis.

„Trakų“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų įmetęs Mindaugas Reminas. Dvigubu dubliu pasipuošė (13 taškų, 12 atkovotų kamuolių) Karolis Brusokas, 11 taškų pelnė Dovis Bičkauskis.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports