G. Matulis ir E. Baniulis į „Petrochemos“ krepšį įmetė daugiau nei pusę komandos taškų

13.12.2014

Aštuntąjį pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos“ (14-8) krepšininkai išvykoje – 78:84 (21:28, 19:21, 18:12, 20:23) nusileidę Molėtų „Ežerūno-Kario“ (17-5) klubui.

Pirmose tarpusavio rungtynėse tarp „Petrochemos“ ir „Ežerūno-Kario“ ekipų Jonavoje pergalę – 71:64 iškovojo molėtiškiai.Po antrojopralaimėjimo sezone Molėtų ekipai Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai dalinasi 3-5 poziciją NKL čempionato turnyro lentelėje.

Šeimininkai rungtynėse Molėtuose atitrūko jau ketvirtąją susitikimo minutę – 14:9. Po Tomo Milinsko atakų serijos priartėjusi „Petrochema“ – 13:16 (5 min) sustojo puolime, o kėlinį „Ežerūnas-Karys“ baigė susikrovęs septynių taškų pranašumą – 28:21.

Nors jonaviečių situacija pablogėjo per pirmąsias antrojo kėlinio minutes – 21:32 (12 min), tačiau dar viena sėkminga T.MIlinsko žaidimo atkarpa leido ženkliai priartėti – 28:32 (14 min). Molėtiškiai į tai atsakė dar vienu puolimo uraganu – 45:30 (16 min), bet „Petrochema“ kėlinio pabaigoje eilinį kartą priartėjo – 40:49.

Po didžiosios pertraukos Jonavos krepšininkai didžiąją trečiojo kėlinio dalį turėjo 5-8 taškų deficitą, kurį besibaigiant ketvirčiui pavyko ištirpdyti iki dviejų taškų – 56:58 (28 min). Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė penki taškai – 56:61.

Henriko Vorotnikovo dvitaškis antrąją ketvirtojo kėlinio minutę leido išlyginti rezultatą – 65:65. Šeimininkus į priekį pradėjo tempti Evaldas Baniulis, surinkęs 7 taškus be svečių atsako – 80:70 (36 min). Intrigai atkurti jonaviečiams užteko vos pusantros minutės – 78:80, tačiau likusią kėlinio minutę tiksliau sužaidę Molėtų krepšininkai pergalės iš rankų nebepaleido – 78:84.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 20 taškų, Tomas Milinskas 15, Ričardas Verbickas 14, Tadas Sebežiovas 13, Karolis Šarukas 9.

Molėtų „Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis 22 taškai, Gintautas Matulis 20, Deividas Kumelis 12.

„Rasai“ pralaimėjo antrą iš eilės rungtynių pabaigą

13.12.2014

Antras įtemptas rungtynes per dvi dienas žaidę Raseinių „Rasai“ patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės. Iki paskutinės minutės kovoję Alberto Vilimo auklėtiniai nesugebėjo rezultatyviai užbaigti dviejų paskutinių atakų ir turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio-2“ komandos pranašumą.

Apie panašų komandų pajėgumą bylojo rezultatas įpusėjus rungtynėms. Po dviejų kėlinių kauniečiai pirmavo rezultatu 42:43. Nors trečiojo ketvirčio paskutinę minutę Tomo Masiulio auklėtiniai susikrovė dešimties taškų persvarą,

ketvirtojo kėlinio pradžioje Valdemaro Savostjanovo dėka raseiniškiai spurtavo ir persverė rezultatą savo komandos naudai. Įpusėjus kėliniui raseiniškiai pirmavo 74:70, tačiau prarado iniciatyvą, leido svečiams pelnyti 9 taškus be atsako ir išleido pergalę iš rankų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė po 15 taškų į šeimininkų krepšį įmetę Vidas Ginevičius (5/5 trit.) ir Martynas Echodas. 13 taškų pelnė Nerijus Barauskas, po 11 – Paulius Valinskas ir Olegas Kojenetsas.

Raseinių komandą į priekį tempė po 20 taškų įmetę Valdemaras Savostjanovas ir Karolis Guščikas (11 atk. kam.). 12 taškų surinko Darius Marcinkevičius.

E. Dainys atliko 12 rezultatyvių perdavimų, „JAZZ-Diremta“ nukovė „Zanavyką“

13.12.2014

Po penktadienį Kauno derbyje patirto skaudaus pralaimėjimo prieš jaunuosius žalgiriečius, „JAZZ-Diremta“ reabilitavosi šeštadienį. Savų žiūrovų palaikomi Romualdo Petronio auklėtiniai įveikė Šakių „Zanavyką“ ir padidino šansus pakilti iš NKL turnyro lentelės dugno. Per 22 turus kauniečiai iškovojo 3 pergales, o jų persekiojamas ir 13 vietą užimantis „Vilnius“ savo sąskaitoje turi 5 laimėjimus.

Pirmajamke ketvirtyje šeimininkai visiškai uždarė šakiečių lyderį Šarūną Vingelį ir po dešimties minučių kovos įgijo

apčiuopiamą persvarą (21:15). Antrajame kėlinyje „Zanavyko” lyderio be taškų išlaikyti kauniečiams nepavyko, tačiau jame ir toliau pirmavo „JAZZ-Diremta“ (38:28). Tiesa, kėlinio pabaigoje Edo Nickaus spurtavo 9:0 ir prieš ilgąją pertrauką šeimininkams paliko tik 1 taško persvarą (38:37).

Trečią ketvirtį Kauno komanda pradėjo dviem tiksliais metimais. Įgytą persvarą šeimininkai išsaugojo iki kėlinio pabaigos (60:56). Eilinį kartą geriau kėlinio pradžią sužaidusi „JAZZ-Diremta“ ketvirtajame ketvirtyje „Zanavyką“ paliko gerokai už nugaros (70:59). Persvarą komandiškai žaidusi Kauno komanda išlaikė iki rungtynių pabaigos ir triumfavo rezultatu 81:68.

Nugalėtojų ekipoje puikiai rungtyniavo šio NKL sezono rezultatyvių perdavimų rekordą pakartojęs Evaldas Dainys. Įžaidėjas pelnė 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir komandos draugams tiksliai asisistavo 12 kartų. Be jo „JAZZ-Diremtos“ komandai dviženklį taškų skaičių pelnė dar keturi krepšininkai. Mantvydas Stašelis įmetė 16, Malcolmas Hawkinsas 15, Arūnas Sakalauskas ir Vaidas Trepočka – po 13 taškų.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 12 taškų įmetę Šarūnas Vingelis ir Marijus Užupis, 10 pridėjo Šarūnas Beniušis.

Dėjimų konkurso RYTŲ divizionas: vilniečių ir kauniečių priešprieša

13.12.2014

Penktadienį „TonyBet NKL DUNK“ konkurse paaiškėjo pirmieji pusfinalio dalyviai. VAKARŲ divizione įtikinamai triumfavo Ignas Labutis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“) ir Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), surinkę atitinkamai 31 procentus ir 28 procentus balsavusiųjų simpatijų.

Šiandienį į kovą dėl likusių dviejų vietų pusfinalyje stoja RYTŲ diviziono atstovai G. Matulis („Ežerūnas-Karys“), R. Pipiras („Perlas-MRU“), J. Love („Vilnius“), K. Songinas („Trakai“), M. Varnas („Žalgiris-2“),P. Danisevičius (Kauno

„JAZZ-Diremta“) ir rungtyniautį į RKL išvyklusį V. Sajeką pakeitęs K. Šarukas („Petrochema“).

Kiekvienas jų žiūrovų teismui pateikė po du dėjimus į krepšį. Vertus žengti į geriausiai dedančiųjų krepšininkų ketvertuką balsuodami renka tik krepšinio mėgėjai. Atiduoti balsą už savo favoritą galite žemiau.

Antrasis  „TonyBet NKL DUNK“ konkurso etapas: RYTŲ divizionas

Balsavimas:

Fantastiškai tritaškius metę žalgiriečiai triumfavo Kauno derbyje

12.12.2014

Kauno „Žalgirio“ dubleriai tritaškius metė tiksliau nei dvitaškius ir iškovojo didžiausią pergalę šiame sezone. Laikinosios sostinės derbyje Tomo Masiulio auklėtiniai 109:76 nepasigailėjo „JAZZ-Diremtos“ krepšininkų.

Tritaškius žaliai-balti metė 70 procentų (14/20), dvitaškius – 69 procentų (25/34) taiklumu. Nors „Žalgiris-2” dažniau klydo (25 prieš 19), tačiau atsigriebė kovodamas dėl kamuolių (37 prieš 21). Kaimynų dvikovoje žalgiriečiai surinko 130 naudingumo balų, tuo tarpu „JAZZ-Diremta“ aikštę paliko tik su 57 naudingumo balais.

„Žalgirio“ komandoje net šeši krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių. Paulius Valinskas pelnė 23 taškus, Martynas Echodas 15, Martynas Varnas 14, Olegas Kojenetsas 11, Arnoldas Kulboka ir Nerijus Barauskas – po 10.

„JAZZ-Diremtos“ gretose išsiskyrė po 16 taškų įmetę Evaldas Dainys ir Malcolmas Hawkinsas, 15 prid4jo Gintautas Kybartas, 12 – Arūnas Sakalauskas.

„Palanga“ išvykoje įveikė dažniau klydusius „Vilniaus“ krepšininkus

12.12.2014

Nesunkią pergalę dvidešimt pirmajame NKL ture iškovojo be traumuoto Simono Kymanto žaidusi „Palangos“ komanda. Vyr. trenerio Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai sostinėje rezultatu 81:62 (20:23, 24:16, 16:9, 21:14) įveikė „Vilnių“ (5-16).

Pirmajame kėlinyje Jermaine‘o Love‘o vedini vilniečiai išsiveržė į priekį (23:20), tačiau antrajame kėlinyje puikiu žaidimu atsakė Deividas Anužis ir palangiškiai persvėrė rezultatą savo naudai (44:39).

Dominavimą aikštėje svečiai pradėjo trečiajem kėlinyje. Toliau puikiai atakoms dirigavo D. Anužis, o jam kompaniją puolime palaikė Erikas Kubilius. „Palanga“ nutolo 67:48.

Paskutiniame ketvirtyje pajūrio atstovai dar labiau nutolo ir šventė įtikinamą pergalę.

„Palanga“: Deividas Anužis 22 (10 atk. kam., 3 rez. perd., 4 per. kam.), Erikas Kubilius 18, Adomas Drungilas 11, Haroldas Venskus ir Povilas Šakinis po 10.

„Vilnius“: Jermaine‘as Love‘as 19, Augustas Šuliauskas 10, Ignas Daukšys 9.

„Petrochema“ įveikė „Trakus“ ir pakilo į trečią vietą

12.12.2014

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyro lentelės kaimynų dvikovoje Jonavoje pergalę rezultatu - 78:74 (18:14, 15:21, 22:21, 23:18) iškovojo šeimininkai, „Petrochemos“ (14-7) krepšininkai, įveikę „Trakų“ (13-8) klubą.

Po šios pergalės Kęstučio Naruševičiaus treniruojama „Petrochema“ įsitvirtino trečioječempionato vietoje, o tiek pat pergalių ir pralaimėjimų iki rungtynių Jonavoje turėję „Trakai“ smuktelėjo į penktąją poziciją, užleisdami ketvirtąją vietą Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipai.

Jonavos komandos gretose pirmuosius devynis taškus pelnė Tadas Sebežiovas, tačiau „Trakai“ po Mindaugo Remino ir Tautvydo Pipiro tritaškių pirmavo – 11:9 (5 min). „Petrochema“ atsakė sėkmingu Henriko Vorotnikovo žaidimu ir perėmusi iniciatyvą išsiveržė į priekį – 16:13 (7 min). Ketvirtis baigėsi šeimininkams laimint – 18:14.

Pirmoje antrojo kėlinio dalyje „iššovė“ Jonavos žaidėjas Aurimas Urbonas, surinkęs 7 taškus ir padėjęs komandai susikrauti apčiuopiamą pranašumą – 25:18. Tiesa, „Trakų“ ekipa pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių bei priartėjo – 27:25, o netrukus kėlinį užbaigė pirmaudama rezultatu – 35:33.

Po didžiosios pertraukos „Trakai“ nemažino apsukų ir greitai susikrovė didžiausią savo pranašumą – 47:41 (24 min). Suaktyvinę gynybą šeimininkai ėmė sparčiai mažinti savo deficitą, o Dovydo Šemeklio tritaškis nuo lentos išvedė jonaviečius į priekį – 53:51 (28 min). Kaip bebūtų, po trijų kėlinių „Trakai“ dar pirmavo – 54:55.

Kova taškas į tašką tęsėsi ketvirtajame ketvirtyje Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 62:62. Likus žaisti dvi minutes „Petrochema“ nutolo – 73:68. Paskutinę rungtynių minutę prasidėjo „Trakų“ komandos spaudimas. Į nutolusių šeimininkų (75:68) krepšį du tritaškius paleidę svečiai atkūrė intrigą – 76:74, tačiau K.Naruševičiaus auklėtinių pergalę įtvirtino du A.Urbono baudų metimai – 78:74.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikvoas 17 taškų (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas (7 rez. perd.) ir Tadas Sebežiovas po 16.

„Trakai“: Karolis Brusokas 19 taškų (12 atk. kam.), Mindaugas Reminas 18, Tautvydas Pipiras 16.

„Sūduva-Mantinga“ namuose sudorojo „Ežerūną-Karį“

12.12.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Suvalkijos sostinės ekipa namuose 87:76 (17:19, 25:10, 23:23, 22:24) nugalėjo Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkus.

Rungtynės kur kas sėkmingiau prasidėjo „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams, kurie susitikimą pradėjo šešiais taškais be atsako (6:0). Kiek vėliau čempionato lyderiai – Molėtų krepšininkai nepasidavė ir po taiklaus Evaldo Baniulio tritaškio priartėjo iki keturių taškų – 13:9. Vis tik kė

linio pabaigoje „Ežerūno-Kario“ krepšininkai po taiklaus Deivido Kumelio metimo persvėrė rezultatą – 17:19.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ kilo į šturmą – po keturių Donato Sabeckio taškų paeiliui marijampoliečiai įgijo šešių taškų pranašumą – 32:26. Vėliau nemažinę apsukų šeimininkai pelnė dar šešis taškus ir susikrovė dviženklę persvarą – 38:27.

Trečiajame kėlinyje „Sūduvos-Mantingos“ persvara pasiekė rekordinę – devyniolikos taškų ribą (53:34). Nepaisant to, Molėtų krepšininkai nesutriko ir ėmė sparčiai mažinti atsilikimą. Po Gintauto Matulio tritaškio sūduviečių pranašumas sumenko iki keturiolikos – 56:42. Po šio išpuolio šeimininkams pavyko kiek stabilizuoti situaciją bei išlaikyti solidų pranašumą, kurį paskutinę trečiojo kėlinio sekundę taikliu tritaškiu kiek sumažino Evaldas Baniulis – 65:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Ežerūno-Kario“ krepšininkams niekaip nepavyko pralaužti aktyvios marijampoliečių gynybos, o tuo pasinaudoję pastarieji dar kartą padidino turėtą persvarą iki devyniolikos taškų – 75:56. Toks deficitas Molėtų krepšininkams pasirodė per didelis ir „Sūduvos-Mantingos“ ekipa šventė užtikrintą pergalę – 87:76.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.) ir Paulius Abramavičius po 16, Donatas Sabeckis (8 atk. kam.) 14, Aivaras Kvedaravičius 11, Tautvydas Kliučinykas ir Maksim Shustau po 9.

„Ežerūnas-Karys“: Gintautas Matulis 17, Evaldas Baniulis 16, Žygimantas Šeštokas 12.

„Perlas-MRU“ įveikė „Rasus“ ir tapo vienvaldžiu lyderiu

12.12.2014

Karolis Guščikas surinko dvigubą dublį ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, tačiau aukštaūgio indėlio Raseinių komandai nepakako. Iki paskutinės minutės vykusį trilerį tarp Vilniaus „Perlo-MRU“ ir „Rasų“ rezultatu 80:76 laimėjo namų naikštėje rungtyniavę vilniečiai. Po pergalės Mindaugo Sakalausko auklėtiniai tapo vienvaldžiais NKL lyderiais.

Pirmoje rungtynių pusėje sąlygas diktavo svečiai. Karolio Guščiko ir Giedriaus Kurtinaičio taiklių metimų dėka po pirmojo kėlinio raseiniškiai pirmavo septyniais taškais

(18:25), o prieš didžiąją pertrauką persvarą dar padidino (34:45).

Atstumas tarp komandų augo iki trečiojo kėlinio vidurio (45:60), bet tuoomet „Perlas-MRU“ surengė tritaškių šou, o „Rasų“ atstovai užstrigo šeimininkų gynyboje (55:63). Pradėtą spurtą vilniečiai pratęsė paskutiniame ketvirtyje ir likus žaisti 7 minutes išlygino rezultatą (66:66). Lygiai komandos žaidė iki paskutinės minutės. Po K. Guščiko tritaškio komandas teskyrė vienas metimas (78:76), bet paskutinėje „Rasų” atakoje iš toli netiksliai atakavo Aidas Kavaliauskas, o pergalę vilniečiams užtikrino du tikslūs Remigijaus Suginto baudų metimai.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras 19 (10 atk. kam.), Dominykas Domarkas ir Remigijus Sugintas – po 16, Tadas Rinkūnas 14.

„Rasai“: Karolis Guščikas 26 (11 atk. kam.), Giedrius Kurtinaitis 22, Valdemaras Savostjanovas 11, Aidas Kavaliauskas 9.

„Vilniaus“ priekinę liniją sustiprino N.Varnelis

12.12.2014

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) dalyvė „Vilniaus“ komanda stiprina priekinę liniją – ekipoje rungtyniaus 36 metų 201 cm ūgio Nerijus Varnelis.

Puolėjas praėjusį sezoną praleido Molėtų „Tiumeno-Ežerūno“ gretose, kur NKL pirmenybėse vidutiniškai žaisdavo po 23 minutes, įmesdavo 11,6 taško, atkovodavo po 5 kamuolius, atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 12,8 naudingumo balo.

N.Varelis per savo karjerą yra žaidęs Alytaus, Panevėžio, Mažeikių, Južno, Novosibirsko, Kauno, Odesos, Marijampolės, Pasvalio, Vilniaus ir Utenos komandose. Praėjusią savaitę „Vilniaus“ klubą papildė dar du žinomi žaidėjai – centras Pranas Skurdauskas ir įžaidėjas Žydrūnas Kelys.