Penkioliktosios NKL savaitės geriausias – rezultatyvumo rekordą pasiekęs Š. Vingelis

25.01.2015

Šeštadienį (01.24) šio sezono NKL rezultatyvumo rekordą pagerinęs Šarūnas Vingelis išrinktas geriausiu savaitės krepšininku. Tokį įvertinimą 25 metų 192 cm ūgio krepšininkas 2014-2015 metų sezone užsidirbo jau antrą kartą.

Penktadienį (01.23) Šakių „Zanavyko“ snaiperis savo komandai padėjo įveikti Jonavos „Petrochemą“, tačiau kitą dieną paskutinių sekundžių dramoje turėjo pripažinti „Trakų“ pranašumą. Būtent pralaimėtose rungtynėse Š. Vingelis įmetė rekordiškai daug taškų – 38.

Šakiuose vykusiose rungtynėse į „Petrochemos“ krepšį „Zanavyko“ lyderis įmetė 22 taškus (6/9 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultayvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Trakų krepšinio salėje snaiperis pelnė 38 taškus (9/16 dvit., 6/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir aikštę paliko su 35 efektyvumo balais.

Kiti pretendentai į NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Paulius Valinskas (Kauno „Žalgiris-2”), Aurimas Kieža (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Edvinas Jezukevičius (Vilniaus „Perlas-MRU“), Vaidas Trepočka (Kauno „JAZZ-Diremta“), Mindaugas Reminas („Trakai“), Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) ir Evaldas Šaulys (Šilutės „Šilutė“).

A. Kiežos pastangomis „Sūduva-Mantinga“ nukovė „Ežerūną-Karį“

24.01.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (19/11) naujokas Aurimas Kieža buvo rezultatyviausias savo komandoje ir vilkėdamas gimtojo miesto komandos marškinėlius iškovojo pirmąją pergalę NKL čempionate. Trisdešimtojo reguliaraus sezono turo rungtynėse puolėjas į Molėtų „Ežerūno-Kario“ (20/9) krepšį įmetė 27 taškus ir labiausiai prisidėjo prie sunkiai iškovotos pergalės - 100:84.

Po trijų ketvirčių Suvalkijos sostinės krepšinio arenos švieslentėje degė lygus rezultatas – 64:64. Ketvirtajame kėlinyje savų žiūrovų palaikomi marijampoliečiai įjungė aukštesnę pavarą, vien A. Kieža per kelias minutes pelnė

13 taškų ir „Sūduva-Mantinga“ nutolo nepavejamai. Iki rungtynių pabaigos likus 4 sekundėms susirinkusius sirgalius tolimu metimu ir 100-uoju rungtynių tašku nudžiugino Donatas Sabeckis.

Iškovoję pergalę marijampoliečiai liko ketvirtoje NKL turnyro lentelės vietoje. Tiek pat pergalių turintys „Trakai“ (19/11) žengia treti, „Ežerūnas-Karys“ – antras, o vienvaldis čempionato lyderis Vilniaus „Perlas-MRU“ (23/6) - pirmas.

„Sūduva-Mantinga“: A. Kieža 27 tšk., A. Kvedaravičius 18 tšk., D. Sabeckis ir P. Petrilevičius – po 14 tšk., M. Shustau 10 tšk.

„Ežerūnas-Karys“: E. Baniulis 19 tšk., R. Ambrulaitis 17 tšk., E. Narušis 16 tšk., G. Matulis 12 tšk., D. Kumelis 10 tšk.

Intrigą lemiamomis minutėmis sugrąžinusi „Petrochema“ neperlipo klaipėdiečių barjero

24.01.2015

Jonavos „Petrochemos“ (15-14) krepšininkai antrajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etape ir toliau žygiuoja be pergalių. Šįkart Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos – 70:73 (27:18, 18:27, 12:20, 13:8) namuose turėjo pripažinti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (16-13) ekipos pranašumą.

Jonavos komanda pirmąjį kartą šiame NKL sezone pralaimėjo klaipėdiečiams. Prieš tai buvusios dvi akistatos pirmajame čempionato etape baigėsi K.Naruševičiaus komandos pergalėmis.

Susitikimo pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo ir, įpusėjus pirmajam kėliniui, Aurimo Urbono tritaškis sukrovė „Petrochemai“ apčiuopiamą persvarą – 15:8. Jonaviečiai nemažino spartos ir po dar vieno tritaškio ekipas skyrė 12 taškų – 25:13 (8 min). Tiesa, kėlinio pabaigoje Klaipėdos ekipa kiek atsigavo – 27:18.

Svečių spurtas persirito į antrąjį kėlinį, kuriame jau po trijų minučių Jonavos komandos persvara siekė tik du taškus – 28:26. Svečiai netrukus jau buvo priekyje – 33:36 (16 min). Kaip bebūtų, iki didžiosios pertraukos komandų žaidimas išsilygino ir į rūbinę ekipos išėjo rezultatui esant – 45:45.

Jonaviečių puolimas strigo antrosios susitikimo dalies pradžioje, o svečiai atsakė savo atakų serija – 49:57 (25 min). Grėsmingai nutolę klaipėdiečiai kėlinio pabaigoje pirmavo dviženklių skirtumu – 53:63, tačiau šeimininkai sugebėjo prieš lemiamą ketvirtį sumažinti deficitą iki vienženklio – 57:65.

Tado Sebežiovo vedama „Petrochema“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 9:0 ir priartėjo prie varžovų iki vieno taško atstumo – 64:65 (36 min). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai atsigavo ir, pradėjus tiksėti paskutinei minutei, atstatė saugų pranašumą – 66:71. Per likusį laiką jonaviečiai taškus rinko baudų metimais, tačiau palaužti svečių komandos nepavyko.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai, Tomas Milinskas 16, Henrikas Vorotnikovas 10, Aurimas Urbonas ir Dainius Gulbinas po 7.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Julius Kazakauskas 23 taškai (10 atk. kam.), Aidas Einikis 11.

Penktą sezono pergalę „JAZZ-Diremta“ iškovojo prieš „Rasus“

24.01.2015

Šeštadienį (01.24) Kaune susitiko NKL autsaiderė „JAZZ-Diremta“ ir išvakarėse pergalę Joniškyje iškovoję Raseinių „Rasai“. Po atkaklios kovos svečiai turėjo pripažinti kovingai žaudusių kauniečių pranašumą rezultatu 85:78.

„JAZZ-Diremtai“ tai buvo penktoji pergalė per 29 rungtynes. Tiek pat mačų sužaidę raseiniškiai savo sąskaitoje turi 13 pergalių.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 5 minutėms komandas skyrė 10 taškų (77:67). Raseiniškiai spurtavo 7:2 ir taškų

skirtumą sumažino iki poros taiklių metimų (79:74). Tačiau paskutinę rungtynių minutę sėkmingiau sužaidė šeimininkai, keturiais tiksliais baudų metimais įtvirtinę pergalę.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Vaidas Trepočka – 22 (11 atk. kam.). 17 taškų pridėjo Arūnas Sakalauskas, 13 – Evaldas Dainys, 12 – Malcolmas Hawkinsas.

„Rasų“ komandoje rezultatyviausiai žaaidė 20 taškų įmetęs Giedrius Kurtinaitis. Karolis Guščikas – pelnė 19 taškų (13 atk. kam.), Justas Petkevičius – 14, Gediminas Butkus – 9.

Š. Vingelis pelnė 38 taškus, bet pergalę iškovojo komandiškai žaidę „Trakai“

24.01.2015

„Trakų“ krepšininkai NKL pirmenybėse šventė antrąją pergalę iš eilės, tačiau pastaroji pareikalavo daug nervų. Trakų miesto ekipa namuose 88:86 (20:17, 28:26, 19:20, 21:23) įveikė Šakių „Zanavyką“.

Tai buvo 19-oji „Trakų“ pergalė per 30 NKL čempionato rungtynių. Arvydo Straupio treniruojama komanda turnyro lentelėje užima trečiąją vietą ir nuo antroje esančio Molėtų „Ežerūno-Kario“ atsilieka tik viena pergale.

Rungtynių pradžioje „Zanavykas“ drąsiai jautėsi „Trakų“ aikštelės pusėje. Per keturias minutes svečiai pelnė 11

taškų ir pirmavo 11:7. Tiesa, Domanto Pipiro ir Dovio Bičkauskio metimai leido įsibėgėti trakiečiams, kurie pirmojo ketvirčio pabaigoje išsiveržė į priekį 20:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje po Tautvydo Paliukėno ir Calebo Suttono tritaškių „Trakai“ įgijo dviženklį pranašumą 28:17, tačiau varžovai surengė rezultatyvių atakų virtinę, po kurios šeimininkų persvara ištirpo iki 35:30. Rezultatyviai žaidė abi komandos, bet iki pertraukos „Trakų“ pranašumas nepakito – 48:43. Per du kėlinius „Zanavyko“ lyderis Šarūnas Vingelis jau buvo surinkęs 22 taškus.

Po pertraukos „Trakai“ iššvaistė sukauptą skirtumą ir trečiojo kėlinio viduryje Š.Vingelis išvedė „Zanavyką“ į priekį 55:52. Tačiau šakiečiai Trakuose ilgai nešeimininkavo. Bendromis pastangomis Arvydo Straupio auklėtiniai persvėrė rezultatą ir prieš ketvirtąjį kėlinį sukaupė 4 taškų persvarą – 67:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Ignas Ramašauskas pelnė keturis taškus iš eilės, o kai Simonas Lekys įskraidino tritaškį, „Trakų“ pranašumas šoktelėjo iki 10 taškų – 78:68. „Zanavyko“ snaiperis Š.Vingelis bandė gelbėti komandą, bet po dar vieno I.Ramašausko metimo trakiečiai pirmavo užtikrintu 14 taškų skirtumu – 86:72. Tačiau likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos „Trakai“ per anksti patikėjo pergale. „Zanavykas“ spurtavo 14:2 ir likus 11 sek. komandas skyrė vos du taškai – 88:86.

Ne gana to, Mindaugas Reminas prametė abi baudas ir suteikė svečiams šansą išsigelbėti. Laimei, Tauranto Tamošiūno tritaškis paskutinėmis sekundėmis skriejo pro šalį ir „Trakai“ šventė pergalę 88:86.

„Trakai“: Ignas Ramašauskas 18, Mindaugas Reminas 15 (8 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 14 (4 rez. perd.), Domantas Pipiras 13 (7 atk. kam.), Calebas Suttonas ir Tautvydas Pipiras po 8, Simonas Lekys 5 (6 rez. perd.), Karolis Brusokas 4 (9 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 3.

„Zanavykas“: Šarūnas Vingelis 38 (9/16 dvit., 6/9 trit., 2/3 baud., 7 atk. kam.), Paulius Beliavičius ir Marijus Užupis po 15.

„Žalgirio“ jaunimas atsirevanšavo Joniškio „Delikatesui“

24.01.2015

Pagreitį įgavę Kauno „Žalgirio“ dubleriai NKL pirmenybėse iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Tomo Masiulio auklėtiniai namų arenoje 85:78 įveikė Joniškio „Delikatesą“ ir taip atsirevanšavo varžovams už skaudų pralaimėjimą antrojo rato pabaigoje.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę žalgiriečiai kelis kartus nuo svečių nutolo dviženkliu atstumu, tačiau „Delikatesas“ visus sykius sugebėjo atsitiesti ir varžovus prisivyti. Trečiajame kėlinyje įgiję 7 taškų persvarą kauniečiai ją išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Nors šeimininkai dažniau klydo (13 prieš 8) ir prasižengė (22 prieš 18), jų pergalę lėmė geresnis pataikymas iš visų pozicijų. Dvitaškius „Žaalgiris-2“ metė 55 proc., tritaškius – 48 proc., baudas – 93 proc. Tikslumu. „Delikateso” komanda pataikė 52 proc. dvitaškių, 36 proc. tritaškių ir tik 64 proc. baudų.

„Žalgiris-2”: P. Valinskas 21 tšk., R. Miniotas 20 tšk. (10 atk. kam.), M. Varnas 11 tšk., L. Beliauskas 10 tšk.

„Delikatesas”: N. Anglickis ir Š. Kulevičius – po 18 tšk, A. Galkauskas 16 tšk., Ž. Petraitis 14 tšk.

Charakterį pademonstravusi „Sūduva-Mantinga“ lemiamomis minutėmis palūžo

23.01.2015

22 taškų deficitą panaikinusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ palūžo paskutinėmis minutėmis. Marijampoliečiai svečiuose 84:80 (27:12, 22:20, 11:27, 24:21) nusileido čempionato lyderiams, Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkams.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse vis dar negalėjo padėti traumą besigydantis Marius Valukonis ir mačui neregistruotas Domantas Senda.

Aikštelės šeimininkai savo pranašumą pradėjo įrodinėti nuo

pat rungtynių pradžios. Edvino Jezukevičiaus vedami vilniečiai pirmąjį kėlinį laimėjo net penkiolikos taškų skirtumu – 27:12.

Marijampoliečiams stabilizuoti situacijos nepavyko ir antrajame kėlinyje. „Perlo-MRU“ krepšininkai ne tik nepaleido pirmajame kėlinyje įgyto solidaus pranašumo, tačiau ketvirčio pabaigoje, po Alvydo Žarskaus dvitaškio, Mindaugo Sakalausko auklėtinių persvara išaugo iki dvidešimties taškų – 49:29. Vis tik prieš pat ilgąją pertrauką Maksimas Shustau bei Paulius Petrilevičius taikliais baudų metimais kiek sumažino savo ekipos deficitą – 49:32.

Nepaisant didelio šeimininkų atotrūkio, marijampoliečiai trečiąjį kėlinį pradėjo visiškai kitomis nuotaikoms. „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai spurtavo 18:2 ir trečiojo kėlinio viduryje iš sostinės klubo pranašumo beveik nieko neliko – 51:50. Po Maksimo Shustau dvitaškio svečiams net buvo pavykę persverti rezultatą, tačiau pabudę „Perlo-MRU“ krepšininkai varžovams atitrūkti neleido ir trečiojo kėlinio pabaigoje vis dar pirmavo minimalia persvara – 60:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje, po Tado Rinkūno tritaškio vilniečiai įgijo keturių taškų pranašumą (65:61). Tačiau po Petrilevičiaus ir Labučio taškų, Marijampoliečiai dar kartą atstatė pusiausvyrą – 65:65. Įpusėjus ketvirčiui Antanas Udras dvitaškiu padidino šeimininkų persvarą iki aštuonių (78:70). Nepaisant to, Giedriaus Žibėno auklėtiniai pasiduoti neketino – spurtavę 9:2 sugebėjo sumažinti skirtumą iki dviejų taškų – 80:78. Vis tik rungtynių pabaigą tiksliau sužaidė Vilniaus klubas. Edvinas Jezukevičius ir Tadas Rinkūnas neklydo prie baudų metimų linijos, o sūduviečiai į tai spėjo atsakyti tik dvitaškiu ir „Perlo-MRU“ ekipa šventė sunkią pergalę – 84:80.

Šiose rungtynėse debiutavęs „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Aurimas Kieža buvo rezultatyviausias žaidėjas savo komandos gretose. Marijampolietis per 27 minutes pelnė 19 taškų (8/11 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Perlas-MRU“: Edvinas Jezukevičius (12 atk. kam) 23, Tadas Rinkūnas 18, Antanas Udras (8 atk. kam.) 14, Dominykas Domarkas 12.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19, Paulius Petrilevičius 15, Maksim Shustau 14, Donatas Sabeckis 13.

„Petrochemos“ krepšininkai pralaimėjo Šakiuose

23.01.2015

Antrąjį pralaimėjimą iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrajame etape patyrė Jonavos „Petrochemos“ (15-13) krepšininkai Šakiuose – 89:68 (33:17, 15:18, 24:18, 17:15) nusileidę vietos „Zanavyko“ (14-15) klubui.

Tai buvo trečioji komandų akistata šiame sezone ir antroji Šakių krepšininkų pergalė. Įdomu tai, jog ir prieš tai vykę du susitikimai baigėsi triuškinančiais rezultatais (81:55 ir 88:65). Po šio pralaimėjimo Jonavos ekipa užima penktąją turnyro lentelės poziciją. „Zanavykas“ rikiuojasi septintoje vietoje.

Apylygė kova mače Šakiuose tęsėsi pustrečios minutės ir, rezultatui esant – 8:9 „Petrochemos“ naudai, šeimininkų krepšininkai spurtavo rezultatu – 11:2 bei nutolo – 19:11 (5 min). Po šalto dušo kiek atsigavę jonaviečiai (19:15), patyrė dar vieną varžovų atakų uraganą bei pralaimėjo pirmąjį kėlinį – 33:17.

Jonavos klubui antrojo kėlinio pradžioje pavyko priartėti – 33:22 (11 min). Nors „Zanavykas“ kiek atkuto, bet Karolio Šaruko vedama „Petrochema“ neleido tolti varžovams – 36:26 (14 min). Likusią kėlinio dalį komandos keitėsi taikliais metimas, o ketvirtį Marijaus Užupio taikliu tritaškiu užbaigę šeimininkai pirmavo – 48:35.

Po keturių Tado Sebežiovo taškų trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė devyni taškai – 48:39. Tiesa, po šio epizodo kova išsilygino, o rezultatui esant 59:46 (25 min), „Zanavykas“ truktelėjo į priekį ir susikrovė grėsmingą persvarą – 68:49 (27 min). Tokį pranašumą Šakių ekipa turėjo ir po trijų kėlinių – 72:53.

Lemiamas kėlinys situacijos aikštelėje nepakeitė ir, nors po dviejų T.Sebežiovo taškų su pražanga ekipas skyrė 15 taškų – 78:63, tai buvo paskutinysis „Petrochemos“ bandymas prisivyti varžovus. Šeimininkai vėl netolo (83:63) ir rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai, Karolis Šarukas 13, Lukas Grabauskas 9, Henrikas Vorotnikovas 6, Evaldas Aniulis 5, Vladislovas Razumnovas, Tomas Milinskas ir Ričardas Verbickas po 4, Aurimas Urbonas, Mikita Balaban, Dovydas Šemeklis ir Dainius Gulbinas taškų nepelnė.

Šakių „Zanavykas“: Šarūnas Vingelis 22 taškai, Tomas Miškinis 16 (14 atk. kam.), Marijus Užupis 15, Paulius Beliavičius 13.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais rytoj, šeštadienį, namuose su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa.

A. Straupio debiutas „Trakuose“ pažymėtas triuškinančia pergale

23.01.2015

Penktadienį (01.23) pirmąsias rungtynes vadovaujant naujam treneriui sužaidė „Trakų“ komanda, kurios žaidėjai pasistengė, jog debiutas Arvydui Straupiui neprisviltų. NKL vicečempionai išvykoje 92:63 įveikė Molėtų „Ežerūną-Karį“.

Dešimt tritaškių per pirmuosius du ketvirčius pataikę „Trakų“ krepšininkai pabandė visus klausimus rungtynėse išaiškinti dar per pirmąją jų pusę. Itin aktyvų, kibų ir greitą krepšinį žaidę svečiai nuo rungtynių pradžios diktavo sąlygas ir po pirmojo ketvirčio pirmavo rezultatu 12:28. Įpusėjus antrajam kėliniui Arvydo Straupio auklėtiniai įgijo 21 taško persvarą

(19:41), bet atkarpos pabaigoje Evaldas Baniulis ir Gintautas Matulis sumažino šeimininkų atsilikimą iki 27:44.

Tragiškai trečią kėlinį pradėję molėtiškiai pralaimėjo atkarpą 0:12, o kėlinį – 18:30 ir dar labiau apsunkino galimybes pakovoti dėl pergalės. Rungtynių tempas nesumažėjo ir ketvirtajame kėlinyje. Jo metu šeimininkai kiek aptirdė deficitą, tačiau toliašaudė „Trakų“ artilerija atstatė turėtą persvarą. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė „Trakų“ pergalę rezultatu 63:92.

„Trakai“: C. Sutton 22 , M. Reminas 15, T. Pipiras 11, K. Brusokas 10.

„Ežerūnas-Karys“: G. Matulis 18, E. Narušis 12, E. Baniulis 11, M. Šerkšnas 10.

„Sūduva-Mantinga“ pasirašė sutartį su Aurimu Kieža

23.01.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ priekinė linija sulaukė solidaus pastiprinimo. Suvalkijos sostinės ekipa oficialiai pranešė sukirtusi rankomis su 202 cm. ūgio puolėju Aurimu Kieža. Marijampolietis savo gimtojo miesto komandos marškinėlius vilkės po penkerių metų pertraukos. Krepšininkas su klubu sudarė sutartį iki sezono pabaigos.

32-ejų metų aukštaūgis praėjusiame sezone rungtyniavo Kosove. Atstovaudamas Prištinos „Sigal“ klubui Kieža aikštelėje praleisdavo po 24 minutes, pelnydavo po 10,1 taško, atkovodavo po 6,2 ir atlikdavo po 2,2 rezultatyvaus perdavimo.

Vis tik pavasarį puolėjas patyrė kryžminių kelio raiščių traumą ir buvo priverstas be krepšinio praleisti beveik pusmetį.

Nepaisant to, Marijampolės ekipos vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas vertindamas komandos papildymą neslėpė, kad Aurimas Kieža taps svarbia komandos dalimi.

„Apie Aurimą galima pasakyti tik geriausius žodžius. Visų pirma, jis yra tikras profesionalas, kuris negaili patarimų jaunesniems komandos žaidėjams – jaunai komandai tokių žaidėjų buvimas komandoje yra didelė paspirtis tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Jis su komanda sportuoja jau tris savaites, todėl tikiu, kad pritapti prie kolektyvo ir žaidimo jam nebus jokių problemų“, - tvirtino Žibėnas.

„Sūduvos-Mantingos“ naujokas klube gali debiutuoti jau šiandienos rungtynėse su Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa.

Praeityje Aurimas Kieža yra rungtyniavęs „Šiaulių“, Poltavos „Poltava“ (Ukraina), Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ bei Utenos „Juventus“ komandose.